Zoekt gij betrouwbaar Personeel? I Plaats dan 'nhOmroeper voor 80.000 gezinnen j STADSNIEUWS Wat de tonq streel Laatste Nieuws De Italiaansche financiën FELLE BRAND TE BLOEMENDAAL D.H. V.B.-COMPETITIE PIELAGE EN CO. - ZIJLSTRAAT 18 - TELEF. 11078 HEDEN JONGE PATRIJZEN Het oude Postkantoor Indeeling voor^het a.s. seizoen Amerika's houding Orders te Gibraltar Sport en spel Iersche Vrijstaat- Nederland eiiniiinTiiiiininiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiintiiiiüiiiiiimniinniiniiminiiinnnniiniiiiiiiiiiiiii^ VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1935 ^iiiniiiiinniniiiiniiiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiniiniiiiiiiiniiiiiiuiiiiiiiiinniiiininmiuiiiiiiiiiiiiiiniiiiinniiiiiinini Dank zij het spoedig ingrijpen van de brandweer erger voorkomen Waar was de bewoner? Wordt gehuurd door de Gemeente GERAFFINEERDE OPLICHTING Gevaarlijke filmver- tooningen Nog meer veiligheid ook bij niet- openbare bijeenkomsten EFFECTEN VERDUISTERD? Commissionnair voor de Haarlem- sche rechtbank Pseudo-handelaren in byouterieën BRAND AAN DE AMSTER DAMSCHE VAART Het liep gelukkig los Jaarvergadering M. H.C. DE BLOEMENVERKOOP OP ZONDAG Geen wijziging Postduiven-Vereeniging „De Snelvlieger" BURGERLIJKE STAND Hoofdkaas, Wildpastei, Italiaansche Vleeschkaas, Leverworst, enz. Gekookt Geldersch worstje, zoo warm bij de boterham Een nieuw artikel is gebraden eendvogel in madeirasaus, fijn en niet duur! J. A. ELDERING POELIER Mode-show Van der Laan Ten opzichte van de maatregelen in de Middellandse he Zee Italië's oordeel over voorstel van Genève Inwisseling van Fransehe staats' fondsen tegen goud Dooven der lichten in geval valt zekere omstandigheden Belgische officieren in Abessinië Voorgesteld door den Negus aan S000 recruten BOYCOT VAN DUITSCHE GOEDEREN? VOETBAL Op 8 December a.s. te Dublin NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT fc tt giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinlliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitHiiiiiiiiiiiiiiiii^ Donderdagavond omstreeks half tien bemerkte de commissaris van de Bloemendaalsche brand weer, de heer J. Meeuwig, wonende aan den Bloemendaalschen straatweg 121, dat er een vlam opsteeg uit het dak van het tegenover zijn woning gelegen pand, waarin de banket bakkerij van den heer de Graaf gevestigd is. In allerijl riep hij zijn manschappen op, zoodat in minder dan geen tijd vol materieel aanwezig was. Dit is een zeer gelukkige omstandigheid geweest, want de hevige wind wakkerde de eene vlam tot een vuurkolom aan, zoodat het dak spoedig in lichter laaie stond. Met acht stralen op de waterleiding werd het vuur van vier zijden bestreden. Een geheel blok huizien werd zonder stroom gezet en het licht, dat de brandweer voor het blusschen noodig had, werd gegeven door groote schijnwerpers op den motorwagen. Naast de banketbakkerij, in de richting van den wind, was het kleine café ,.Het Hemeltje" gelegen en dit grootendeels houten gebouwtje heeft men, dank zij het spoedige ingrijpen, kunnen behouden. Er was niemand in het huis. Eerst dacht men, dat een kindje binnen zou slapen, maar men vond het bedje gelukkig nog met een sprei op gemaakt. Later vernam men, dat mevr. de Graaf reeds in den middag met haar kinderen buiten de stad vertrokken was. De man was echter ook niet te vinden en had zich om twaalf uur nog niet aangemeld. De zolderverdieping brandde geheel uit en de rest van het pand kreeg enorme waterschade. Alle ruiten waren gesprongen en het water droop van den zolder in den kelder. Op het terrein van den brand waren aan wezig de burgemeester, jhr. C. J. den Tex, de commissaris van politie, de heer Hiemstra en verschillende raadsleden. De politie en rijks- veldwacht hielden de menigte op een afstand. Den geheelen nacht werd nagebluscht, omdat men nieuw gevaar in verband met den feilen wind niet denkbeeldig achtte. Reeds eerder brak in dit huis brand uit. Van verzekering wist niemand iets af. De politie liet, buiten de brandweer, die strenge consignes had, niemand tot den brand toe. Het terrein bleef onder politiebewaking. comedie met den monsterkoffer gevolgd is. De Haarlemmer beweerde dat hij van plan was geweest het costuum te beleenen in de Bank van Leening en dan voor het daarvoor ontvangen geld handel te gaan drijven in byouterieën. De Officier van Justitie wees erop dat Maat schappelijk Hulpbetoon op, alle mogelijke wij zen opgelicht wordt. Dit is echter wel een zeer geraffineerde wijze geweest. Spr. eischte tegen den Haarlemmer drie maanden gevangenisstraf en tegen den Amsterdammer een maand. Mr. L. G. v. Dam, de verdediger van den Haarlemmer, meende dat het ten laste gelegde geen strafbaar feit is en vroeg ontslag van rechtsvervolging. Mr. H. J. Koppe, de verdediger van den Am sterdammer, sloot zich hierbij aan- en pleitte subs, clementie. Uitspraak 3 October. Verschenen is thans het voorstel van B. en W. tot huur van het oude postkantoor. In verband met de aanhangige plannen tot den bouw van lokaalruimte ten behoeve van de 4e en 6e afdeeling der gemeente-secretarie aan de Koningstraat, hoek Jacobijnestraat, hebben wjj, schrijven B. en W., uitgezien naar tijdelijke kantoorruimte voor genoemde afdeelingen ge durende den duur der verbouwing. De Directie van de Twentsche Bank heeft zich bereid verklaard het voormalig postkantoor aan de Zijlstraat nrs. 7074, met ingang van 1 Oc tober 1935 gedurende den duur der verbou wing doch uiterlijk tot 1 October 1937 in huur af te staan tegen een huurprijs van 3000. per jaar; de kosten van restauratie alsmede die van verlichting, waterverbruik, verwarming, enz. komen voor rekening der gemeente. In de huur zal niet begrepen zijn de zolder verdieping van het gebouw, welke als archief ruimte bij de verhuurster in gebruik blijft. Toe gang tot deze archiefruimte zal moeten worden verleend langs de zich in het torentje aan de Nobelstraat bevindende trap. Het komt B. en W. gewenscht voor het vo rengenoemd gebouw onder de omschreven voor waarden te huren. De gevaren, verbonden aan filmvertooningen en soortgelijke feestjes in besloten kring, waar voor, zonder dat de overheid daartegen iets ver mag, vaak geen voldoende veiligheidsmaatrege len worden getroffen, hebben B. en W. doen uitzien naar de mogelijkheid op dit punt van gemeentewege zoodanige voorschriften in het leven te roepen, dat ook bij niet-openbare bij eenkomsten van min of meer talrijke personen de veiligheid van de bezoekers en anderen geen gevaar loopen kan. De op dit punt bestaande regelen, neergelegd in de artikelen 229 en 230 der Algemeene Poli tieverordening, strekken zich alleen uit tot openbare bijeenkomst e.d. Zoowel uit een oogpunt van brandveiligheid als van openbare orde verdient het aanbeveling, alle filmvertooningen aan een zeker toezicht van de overheid te onderwerpen Ten aanzien an de niet-openbare vertooningen en bijeen komsten zal het beoogde toezicht zich beperken tot maatregelen aangaande brandveiligheid. Een der ontworpen bepalingen luidt: Het is met het oog op brandgevaar en om re denen van algemeene veiligheid verboden eenige lokaliteit voor een bijeenkomst van meer dan 50 personen te gebruiken of beschikbaar te stel len, tenzij die lokaliteit vooraf door B. en W. voor het beoogde doel geschikt is verklaard en de daarbij door dit College voorgeschreven vei ligheidsmaatregelen worden toegepast. Deze bepaling is niet van toepassing op loka liteiten bestemd tot en gebezigd als woning en geldt niet voor bioscoopvoorstellingen, toege staan krachens de Bioscoopwet. B. en W. verklaren bij met redenen omkleed besluit de lokaliteiten niet geschikt, indien naar hun oordeel: a. geen voldoend aantal uitgangen aanwezig is, of b. de aanwezige trappen niet van rol-» doende breedte zijn, of c. ten aanzien van een lokaliteit, bestemd om te worden gebruikt bij avond of vóór zonsondergang, wanneer de toetre. ding van het daglicht tot de lokaliteit is afge sloten, geen voldoende maatregelen zijn geno men om gelijktijdige uitdooving van alle lichten te voorkomen, of d. overigens de veiligheid voor de bezoekers met het oog op brandgevaar niet voldoende is of kan worden gewaarborgd. Voor de Haarlemsche rechtbank stond Don derdagmiddag een Haarlemsch commissionnair in effecten terecht wegens verduistering van effecten tot een groot bedrag. Voor s^culatie- doeleinden had hij van cliënten effecten in on derpand gekregen, welke hij op zijn beurt weer bij een Amsterdamsche bank beleende. Toen de waarde van deze effecten niet meer voldoende was om de herbeleening te dekken, werd hij bedreigd met executie van de effecten. In overleg met zijn raadsman, Mr. B. W. Stomps, heeft hij daarop last gegeven de effec ten te verkoopen, echter zonder daarvoor eerst toestemming van de eigenaren van de effecten In Januari van dit jaar kwam een Haarlem mer bij een adjunct commies van Maatschap pelijk Hulpbetoon te Haarlem met het verzoek eenig geld van dezen Dienst te ontvangen om een handeltje in byouterieën te kunnen begin nen. De commies gaf den Haarlemmer een bon van f 35 op naam. Later kwam de Haarlemmer terug bjj den commies met de mededeeling, dat degene, bij wien hij de byouterieën wilde koo- pen, den bon niet als betaling wilde aannemen, Hij vroeg dus contant geld in plaats van den bon, wat de commies echter weigerde. Daarop kwam de Haarlemmer weer bij den commies, nu in gezelschap van een 18-jarigen Amsterdammer, dien hij voorstelde als dengene die hem de byouterieën zou verkoopen. De commies informeerde waar de byouterieën waren. De beide mannen vroegen daarop bij een Haarlemsche koopvrouw een monsterkoffer byouterieën aan en toonden dezen koffer aan den commies alsof het eigendom van den Am sterdammer was en vertelde dat de koffer drie duizend van de vijfduizend byouterieën bevatte, welke de Haarlemmer voor f 35.van den Am sterdammer zou koopen. De commies geloofde hen en gaf het bedrag van f 35. Donderdag stonden beide mannen, verdacht van „oplichting" voor de Haarlemsche recht bank terecht. De Haarlemmer verklaarde dat hij inderdaad de bedoeling had een handel in byouterieën te beginnen. De handelaar van Amsterdam, bij wien hij de byouterieën wilde koopen, weigerde den bon als betaling aan te nemen, zeggende, „dat hij voor f 35 geen loopjongen van Maatschap pelijk Hulpbetoon te Haarlem wilde zijn." Ondertusschen was verdachte een betrekking aangeboden. Hij had echter geen goed costuum, want dat was om een andere rechtszaak, door de Justitie in beslag genomen. Hij kwam toen op de gedachte den bon van f35 voor den aan koop van een costuum te gebruiken. De Am sterdammer, wiens taak het is op straat te staan en te probeeren klanten te winnen voor een kleedingzaak in de Anegang te Haarlem, was wel zoo bereidwillig mede te helpen om te trachten bij Maatschappelijk Hulpbetoon geld tnplaats van den bon te krijgen, waarop toen de Geen luxe prijzen voor lampen Huiskamer 1.29, Schemerl. 4.29, Slaapk. 0.95. Alleen bij Theo Rozenheek, 't juiste No. is 6 SCHAGCHELSTRAAT 6 van te voren te vragen. Wel liet hü, zoodra hij last tot verkoop gaf, den eigenaren onmiddel lijk hiervan bericht geven. Om een faillisse ment te vermijden bood hij dezen eigenaren een vrijwillig accoord van 100 pet. aan op langen termijn. Verd. beweerde, dat wat hij gedaan had, eigenlijk niets ongewoons was. Hij had vrijwil- ligen verkoop van de effecten boven executie verkozen, omdat dit nog het meeste voordeel voor de eigenaren van de effecten gaf. De pre sident wees erop, dat echter geen van de eige naren eenig geld van de opbrengst der effecten heeft gekregen, ook niet zij, wier schuld aan den commissionnair geringer was dan de waarde van de in beleening gegeven effecten. De eigenaren werden als getuigen gehoord en gaven meerendeels blijk, dat ze van de geheele zaak niet veel begrepen. Allen hadden zij een afrekeningsstaat onderteekend „onder de be kende voorwaarden". Welke die voorwaarden waren, wisten ze niet. Die waren trouwens ner gens schriftelijk vastgelegd. Volgens verdachte en zijn raadsman waren ze de gewone belee- ningsvoorwaarden, welke de groote banken en maatschappijen als de Ned. Handelmaatschap pij, vastgesteld hebben en die o.a. inhouden, dat de in beleening gegeven effecten herbe- leend en zelfs verkocht mogen worden zonder voorafgaande toestemming van den eigenaar. Ook werd als getuige gehoord de directeur van de Amsterdamsche Bank, waarbij de effec ten herbeleend waren, tevens als deskundige. Deze vond het een fout van verdachte, dat hij ook toestemming gegeven had tot den verkoop van die effecten, waarvan de eigenaren voor voldoende dekking van hun leening hadden gezorgd. Verdachte heeft zich daardoor onnoo- dig in moeilijkheden gebracht, want hij mocht de voor verkoop bestemde effecten uitkiezen en had dus kunnen kiezen die effecten, waarvan de eigenaren niet voor voldoende dekking had den gezorgd. Op grond vooral van dit laatste getuigenis, acntte de Officier van Justitie de verduistering bewezen. Waar verdachte echter alles gedaan heeft om geen strafbaar feit te plegen wat echter niet gelukt is en geen boos opzet tot verduistering had, wilde spr. geen hooge straf vragen, doch slechts 3 maanden gevangenis straf voorw. met 2 jaar proeftijd, geen geldstraf dus, omdat verdachte deze toch niet zou kun nen betalen. De verdediger Mr. Stomps achtte verdachte's grootste fout, dat hij de eigenaren van de ef fecten niet onmiddellijk heeft aangeschreven toen de effecten geen voldoend surplus meer hadden. Verdachte heeft volgens spr. gehandeld naar beste weten en doen. Spr. pleitte dan ook vrij spraak voor verd., subs, een voorwaardelijke geldboete. Uitspraak 3 October a.s. Een arbeider van de Stoomwasscherij fa. Lott- gering, aan de Amsterdamsche Vaart, ontdekte gisteravond omstreeks half acht brand in het ketelhuis der wasscherij. Een hoop doeken en een aantal gummislangen, die naast den ketel waren opgetast, waren in brand gevlogen. De arbeider had de tegenwoordigheid van geest om aanstonds de eigen brahdslang van de wasscherij op de brandende massa te richten en onverwijld de brandweer te waarschuwen. Spoedig arriveerde het corgs met één slan genwagen. Twee slangen werden uitgelegd, maar men behoefde weinig water te geven. Binnen enkele minuten was het vuurtje gebluscht. De hevige rook, die uit de stinkende gummimassa opsteeg, lokte zeer vele belangstellenden, zoodat het verkeer uit de richting Amsterdam door een zijstraat omgelegd moest worden. De schade is gering en beperkt zich tot het interieur van het ketelhuis. Als vermoedelijke oorzaak neemt men aan, dat een aantal doeken, die op den gesloten ketel waren blijven liggen, zijn gaan smeulen. 6 en 9 der Winkelsluitingswet voorgeschreven. Bij de aanwijzing van standplaatsen voor den verkoop van bloemen op den openbaren weg wordt steeds rekening gehouden met de aan wezigheid van bloemenwinkels, ten einde con currentie zooveel mogelijk te voorkomen. Zoo wel door de politie als door de controleerende ambtenaren der belastingen wordt toegezien, dat de standplaatshouders hun bloemen niet buiten de hun toegewezen standplaatsen te koop aanbieden. Uit het oog mag niet worden verloren, dat door vele pachters van standplaatsen pachtsom men worden betaald, die in evenrec stens zoo zwaar drukken op den pachter als de exploitatiekosten op den winkelier. Voorts vestigen B. en W. de aandacht erop, dat de standplaatsen meerendeels sinds tal van jaren bestaan en reeds werden verpacht voordat ter plaatse een bloemenwinkel was gevestigd. De concurrentie, die volgens adressante door de bloemenwinkeliers van de bloemenventers wordt ondervonden, komt B. en W., op grond van een ingesteld onderzoek, fictief voor. Het gedeelte van het publiek, hetwelk prijs stelt op bloemen van fijnere kwaliteit en grootere duur zaamheid en zich daarom in den regel bepaalt tot aankoop in winkels, gaat niet dan bij uit zondering over tot aankoop van bloemen bij venters. Ook in omgekeerden zin blijkt, dat zij, die gewend zijn, hun bloemen bij venters te koopen, alleen in speciale gevallen hun inkoopen doen in een bloemenwinkel. Hierbij komt nog, dat verreweg het grootste deel der standplaatsen alleen des Zaterdagsavonds wordt ingenomen, zoodat, indien sprake zou zijn van concurren tie, deze zich slechts in hoofdzaak beperkt tot een enkelen avond per week. Vermits bij de aanwijzing van standplaatsen voor den verkoop van bloemen, gelijk tot dusver, ook in de toekomst zooveel mogelijk met de be langen der bloemenwinkeliers rekening zal wor. den gehouden, achten B. en W. wijziging van het ten deze gevolgde systeem niet wel verde digbaar en adviseeren aan het verzoek van adressante geen gevolg te geven. Onder zeer groote belangstelling werd Woens dagavond in café-restaurant Brinkmann, Gr. Markt, de jaarvergadering van de M. H. C. ge houden. Na het openingswoord van den voorzit ter, dr. K. Valken, werden de. notulen met al gemeene stemmen goedgekeurd. Het uitvoerige en keurig verzorgde jaarverslag van den secre taris, den heer R. Mulder, gewaagde van den gunstigen toestand, waarin M. H. C. verkeert. De promotie van het 1ste, 3de en 4de elftal werd in het bijzonder gememoreerd en wijst een ver betering van het spelpeil over de geheele linie aan. Het jaarverslag van den penningmeester luidde wat minder gunstig in verband met het nadeelige saldo, waarmede de jaarrekening sloot. Door het heffen van een kleine hoofdelijken omslag zal het tekort gedekt worden. De be stuursverkiezing, daarna aan de orde zijnde, bracht in zooverre een wijziging, dat het aantal bestuursleden tot zes werd uitgebreid. Het be stuur werd als volgt samengesteld: dr. K. Val ken, voorzitter; jhr. G. Elias, vice-voorzitter; A. Land, secretaris; R.' Mulder, penningmeester; D. Brand en E Brouwer, commissarissen. Tot leden van de kascommissie werden de heeren A. Stuker en P. Everard en tot leden van de elftalcomm. de heer K. van Kempen eh de cap tains van de elftallen gekozen. Besloten werd een spelleider aan te stellen. De agenda van de a.s. jaarvergadering van den Ned. Hockeybond gaf geen aanleiding tot uitvoerige besprekingen. Na enkele besprekingen van huishoudelijken aard sloot de voorzitter om 11.45 de geanimeerde vergadering met de beste wenschen voor een welslagen van het komende seizoen. Naar aanleiding van het door de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Bloemenwinke- liersvereeniging tot den Raad gericht adres, deelen B. en W. mede: De verkoop van bloemen op Zondag door bloemenventers beperkt zich tot een tiental per sonen- een aantal, hetwelk, verdeeld over de standplaatsen op het Stationsplein en het Plein, alsmede nabij de begraafplaatsen en ziekenhui zen, voor een gemeente als Haarlem zeer gering is te noemen. De verkoop geschiedt uitsluitend gedurende de uren, daarvoor volgens de bepa lingen der Verordening ter uitvoering der art. Uitslag wedvlucht Neufvilles gehouden op 15 Sept. Afstand 210 K. M. H. V. Roosdorp 1, 6, 8, 9; P. J. v. Daaler. 2, 3, 4, 7, 11, 12; P. Dik 5, 10; J. Munnig 13; A. Groen 14; J. J. Petri 15. Geboren: 17 Sept.: d. van M. T de Wit v. Berkel; 19 Sept.: d. van J. C. Weidema—Eist. Ondertrouwd: 19 Sept.: P. A. de Jong en G. A. C. van Vliet; J A. A. van Meeteren en M. M. v. d. Mijle; J. M. de Haas en K. Wolf; J. van Ooijen en W. C. van Weert. Getrouwd: 19 Sept.: C. P. Jordaans en A. E. v. d. Hoeden; R. Beukenkamp en M. J. Burg hoorn. Overleden: 17 Sept.: C„ 1 m., z. van J. Dam ming, Gasthuisvest; 18 Sept.: M, Boereevan Waard, 72 jaar, PrincessekadeC. A. v. Meurs Brinkman, 79 jaar, Keizer Karelstraat; J. F. Vlekke, 50 jaar, Spaanschevaartstraat. De „Sportillustratie" van deze week publi ceert de volgende competitie-indeeling van den D.H.V.B. voor het a.s. seizoen: Afdeeling Noord. ie klasse. AESV, USV, Voorwaarts 1, Oranje-Wit 1, KGB 1, Sparta 1, St. George 1, WO 1, Purmerend 1. Reserve le klasse. A VVZ 2, WA 2, Volendam 3, RKAV 2, Ado 2, De Meer 2, Always Forward 2, Zeevogels 2. 2e klasse. A EVE 1, Stormvogels 1, De Valken 1, Reo 1, Wit-Rood 1, SEW 1, St. Bavo 1, Union 1. BWSV 1, Vios 1, Zeevogels 1, Geel Zwart 1, HSV 1, Berdos 1, Con Zelo 1, ZAP 1, SVW 1. Reserve 2e klasse. A De Valken 2, Sparta 2, KGB 2, SEW 2, West Friezen 2, Union 2, WW 2, KGB 3. B USV 2, WSV 2, Dem 3, Ado 3, WE 2, AFC 2, Vitesse 3, Oranje Wit 2, Berdos 2, GVO 2. 3e klasse. AWW 1, Edo 1, De Zouaven 1, West Friezen 1, VCA 1, DVO 1, De Blokkers 1. B Hollandia 1, SRC 1, AFC 1, Meervogels 1, Zap 2, Vios 2, Geel Zwart 2. Reserve 3e klasse. A EVE 2, Stormvogels 2, Sew 3, De Valken 3 Stormvogels 3, Wit Rood 2, Strandvogels 2, DVO 2. B HSV 2, Zeevogels 3, Berdos 3, WO 2, ESV 2, Voorwaarts 2. C VVZ 3, SVA 2, GVO 3, WSV 3, Purmerend 2, Reo 2. 4e klasse. A St. Jan 1, SOS 1, Strandvogels 1, Victoria 1, WFC 1, Woudia 1, ZW 1, Meeuwen 1. Reserve 4e klasse. A Always Forward 3, Union 3, Sparta 3, Woudia 2, St. Bavo 2, Edo 2, St. George 2. B Con Zelo 2, Hollandia 2, SOS 2, SVW 2, ZAP 2. C Dem 4, USV 3, PSCK 2, SDE 2, WE 3, VVZ 5. De indeeling van PSCK3, SVA 3, VVZ 6 wordt nader gepubliceerd. Afdeeling Centrum. le klasse. A The Unity 1, Gezellen Vier 1, Roda 1. ZFC 1, NVA 1, India 1, St. Martinus 1, BSM 1, Con cordia 1, Vogelenzang 1, Alliance I. v Reserve le klasse. A Vitesse 2, Dem 2, Doss 2, Lisse 2, Tybb 2, Onze Gezellen 2, HBC 2, Santpoort 3, Dos 2. 2e klasse. A DEK 1, oiv 1, PVCB 1, RCM 1, Oranje Zwart 1, St. Louis 1, Des 1, VDO 1. B SMC 1, KRV l; v. Nispen 1, WSB 1, RWD 1, Foreholte 1, Steeds Hooger 1. Reserve 2e klasse. A St. Martinus 2, The Victory 2, VVA 3, Vic 2, Zwaluwen 2, Nea 2, Doss 3, Wilskracht 3. B BSM 2, Lisse 3, Geel Wit 2, HBC 3, Leiden 2, SJC 2, Teylingen 2, Tybb' 3. 3e klasse. ASVO 1, SVF 1, SVA 1, Oda 1, SDE 1, PVCA 1 PSCK 1, Diemen 1, St. Pancratius 1. B SNA 1, Meerburg 1, St. Bernardus 1, Majella 1, ASC 1, Odi 1, Kolping Boys 1, Adolf Kol- 1 Ping i. KL daarvoor is het nu weer tijd. Maar een is inderdaad ook een heerlijkheid. Wij hebben GROOTE en KLEINE. Versche Holl. Duinkonijnen, Wilde Eenden en Talingen, Braad- en Soepkippen Reserve 3e klasse. A De Meer 3, Constantius 2, India 3, PVCB 2, St. Martinus 3, ZPC 2, Wilskracht 4, WZ 4. B India 2, Gezellen Vier 2, Zwaluwen 3, Roda 2, RKAV 3, SVF 2, Volendam 4, VVA 4. C Vic 3, VDO 2, Roda 3, Doss 4, RKAV 4, Des 2, The Unity 2, Wilskacrht 5. D Lisse 4, Onze Gezellen 3, Concordia 2, Tybb 4, Onze Gezellen 4, DSS 2, Santpoort 4, Geel Wit 3. E SJC 3, Dos 3, NVC 2, Foreholte 2, KRV 2, Steeds Hooger 2, RWD 2. 4e klasse. A DSO 1, Nas 1, WF 1, Tybb 5, DSS 3, HBC 4, OIV 2, Lisse 5. BDSV 1, Nicolaas Boys 1, ODV 1, VCH 1, Leiden 3, Dos 4, St. Bernardus 2, WL 3. Reserve 4e klasse. A VDO 3, Des 3, Nea 3, ZPC 3, NVA 2 De Meer 5, Gezellen Vier 3, VVA 5. BSt. Martinus 4, The Victory 3, Constantinus 3 Doss 5, RCM 2, India 4, RKAV 5, PVCA 2. C SVO 2, St. Louis 2, De Meer 4, St. Pancratius 2, VCA 2, ZPC 4, Zwaluwen 4, WZ 7. D HBC 5, Tybb 6, Dek 2, Geel Wit 4, Van Nis pen 2, Alliance 2, Santpoort 5. Ev. Nispen 3, OIV 3, Tybb 7, BSM 3, Vogelen zang 2, Tybb 8, WF 2. F Teylingen 3, KRV 3, SMC 2, SNA 2, Foreholte 3, Kolping Boys 2, Meerburg 2, SMC 3. GDSV 2, Majella 2, Nicolaas Boys 2, Odi 2. ODV 2, Steeds Hooger 3, VCH 2, Dos 5. Afdeeling Zuid. le klasse. A St. Lodewijk 1, PFC 1, RCD 1, Aio 1, Velo 1 St. Ignatius 1, Overschie 1. B Lenig en Snel 1, DHL 2, Leiden 1, NVC 1, WL 1, Dos 1, Alphensche Boys 1, SDS (voorw.) Reserve le klasse. A Graaf Willem II 2, DHL 3, Donk 2, Leonidas 2, Spartaan 3, Excelsior 2, Blauw Zwart 2, SDS (voorw.) Tel. 14880 - Nassaustraat 14 - Haarlem Geer. stoel bleef onbezet aan al de voor deze show gezellig gearrangeerde tafeltjes in hotel Funkier. In stadige opeenvolging vertoonen de man nequins aan al de belangstellende vrouwen- oogen in modieuze toilett enaangepast aan den smaak en aan het figuur van de Hollandsche vrouw. Voor den ochtend aardige japonnen van jersey en cloqué tricot 'n ietsje korter dan in het vorige seizoen eenvoudige mantel pakjes, losse driekwart mantels en gezellige, degelijke lange mantels met 'n paar groote zakken. Voor oen middag worden de japonnen langer. Er is veel angora-stof verwerkt, veel zwart, maar ook veel bruin bruin met groen, bruin met geel en bruin, bruin met rood, en er is een nieuwe kleur fraise, een enkelen keer met een sobere garneering van groen. Er is veel garneering van fluweel, zoowel op mantels als op japonnen en er zijn zéér wijde ballonmouwen, soms geheel lang, soms tot over den elleboog en vandaar wijd en lang neerhan gend. Deze zéér wijde mouwen zijn vaak inge zet volgens raglan-model en ingerimpeld op de schouders. Voor deze fraaie namiddag-toiletten werd o.a. cloqué metal verwerkt, genille bouclé en velours chiffon. Een bruine japon van taffetas cloqué métal met volumineuze mouwen, laag neerhangend van de ellebogen, trok in het bijzonder de aan dacht. Een zwarte japon met zilvergalon, van de schouders doorloopend over de wijde mou wen. En een zwart georgette japon met splitjes onder in den rok en een op den rug laag ge drapeerde ceintuur. Bijna alle japonnen zijn hoog aan den hals, en ook de gekleede mantels hebben vaak een opstaand boord. Bijzonder fraai was een zwarte mantel van velours francais met gameering van persianer en een model van Chiaparelli, met een zeer eigenaardige mouw-garneering welke over de voorpanden heen doorloopt. Op verschillende manieren is deze garneering bij de nieuwe mo dellen aangewend. Soms begint ze onder aan de mouwen, soms op den bovenarm, om verder 'n paar revers te vormen ofwel 'n ronden kraag, al dan niet omzoomd met bont. Het meest luxueuze van de show avond toiletten en bontmantels had natuurlijk de meeste belangstelling. Voor de avondjaponnen is veel taffetas verwerkt, taffetas métablique, taffetas cloqué en taffetas changeant en ook tamelijk veel velours chiffon. De avondjapon nen zijn zeer lang en zeer wijd uitvallend, soms met 'n klem puntig sleepje. De mouwen zijn, zonder uitzondering, zéér wijd en stijf uit staand. Er is ook zwart taffetas met mouwen en schouders van kant. En er is een prac- tisch model voor dames die veel uitgaan: een rok van zwart crêpe satin met breede schou- ccibanden, waarbij verschillende blouses kun nen gedragen worden. Dit model werd eerst ge toond met zwart crêpe satin en daarna met een blouse van zwart met zilver taffetas Jamé waarvan de wijde mouwen te zien kwamen en cue verder een garneering vormden op den rug en langs de halsopening. Een zeer elegant geheel. Bij de avondjaponnen werden fraaie bont mantels getoond van bisam, nutria, buenos petit gris enz. Tot slot de allernieuwste avondtoiletten, mo dellen van Molyneux, van Agnès, van Duvet, van Marcel et Armand en een origineel model van Chiaparelli, een heel eenvoudige, zeer lange zwarte georgette japon, hoog aan den hals met enkel een groot simili ornament bjj de gedra peerde ceintuur en gecompleteerd door een zwarte capuchon. L. T. WASHINGTON, 20 Sept. (A.N.P.) Was hington Times verneemt, dat de regeering der Vereenigde Staten overweegt zich in geval van oorlog te onthouden van handel in het gebied van de Middellandsche Zee. Indien de Volkenbond den blokkade tegen Italië zou afkondigen, dan zou Amerika geen bezwaar maken tegen dezen maatregel, zelfs in dien geen sprake zou zijn van oorlogsmate riaal. Deze houding is in overeenstemming met den wensch van de meerderheid der bevolking van geheel Amerika, niet opnieuw in een Euro- peeschen oorlog gewikkeld te worden. ROME, 20 Sept. (Reuter.) Naar de woord voerder der Italiaansche regeering aan Reuter mededeelde, is het Italië geheel en al onmoge lijk de voorstellen der Commissie van Vijf te aanvaarden als basis yoor een bespreking. OMTRENT DE VOORWAARDEN voor deelname aan deze rubriek zal onze administratie U gaarne elke gewenschte inlichting verschaffen. FARIJS, 20 Sept. (D. N. B.) De Italiaan sche regeering heeft de Fransehe doen we ten, dat zij het voornemen heeft de in haar bezit zijnde Fransehe staatsfondsen van de hand te doen en ze tegen goud in te wis selen. Naar verluidt, heeft de Bank van Frankrijk zich bereid verklaard op deze fondsen, die i11 totaal een waarde van ongeveer een milliard francs hebben, een voorschot van ongeveer 400 millioen francs te verleenen, en de overname geleidelijk te doen geschieden. LONDEN, 20 Sept. (A.N.P.) Volgens e®11 Reuterbericht uit Gibraltar werd daar de vol gende officieele proclamatie'aangeplakt: „Hiermede wordt ter algemeene kennis £e~ bracht, dat het in geval van zekere omstandig heden 'noodzakelijk zal zijn in geheel Gibraltar alle lichten te dooven. Dit zal mogelijk geschie den door het stopzetten van de electrische cen trale. Derhalve wordt de bevolking aangeraden voorraden kaarsen op te doen. Daarbij wordt er de aandacht op gevestigd, dat dergelijke licht bronnen zorgvuldig gemaskeerd moeten worden Overtredingen zullen worden gestraft." ADDIS ABEBA, 20 Sept. (A.N.P.). De Bel gische reserve-officieren, die dienst hebben 8®' nomen in het Abessinische leger als instructeur^ zijn door den Keizer in het oude paleis ont vangen, waarna zij werden voorgesteld aan 5000 recruten, die zij onder hun leiding zullen krijgen. De reerdten stonden voor het paie' opgesteld, toen de Negus met de negen Belgisch^ officieren op het balcon van het paleis ver scheen. De Negus sprak van het balcon van d troonzaal tot de soldaten: „Deze vreemdeling® zijn gekomen om U in den slag te leiden, zijn wijs in het oorlogvoeren en zullen U leereU hoe te vechten tegen de aanvallen van hen, met gewerep. kanonnen, vliegtuigen en gas land binnendringen." d>® oir5 Men schrijft ons, dat Woensdagavond een b®' spreking heeft plaats gevonden tusschen ve1 vooraanstaande firma's in Nederland op b® gebied van textiel-confectie en aanverwant artikelen, waarin men eenparig besloten be®1 om in verband met de toegespitste Duitscb toestanden, over te gaan tot definitieve, al8®_ heele boycot van Duitsche goederen en tot Pr° pageeren van Nederlandsch Fabrikaat. Een voorloopig gevormde commissie zal met vertegenwoordigers van alle andere bra51^ ches in Nederland in verbinding stellen, ten einde aan deze boycot een algemeen karak^® te geven. Naar wij vernemen heeft de voetbalbond^?^ den Ierschen Vrijstaat den K.N.V.B. voorgs®*^, den wedstrijd Iersche VrijstaatNederland 8 December a.s. te Dublin te houden. De ÉLN-*' moet zich hierover nog nader beraden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4