Een open brief Dagblad-reclame BETAALT ZICH-ZELF OCTODYNE erne lamp van aan den zakenman, die „niet in adverteeren gelooft" N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1935 Middenstands campagne Een puzzle als attractie tijdens de M ica-verkoopweken R.K. WASCH-INDUSTRIEELEN Congres te 's Hertogenbosch PAUSELIJKE ONDER SCHEIDING WAARSCHUWING TEGEN HET CADEAUSTELSEL OPENSTELLING LANDGOED „DE BOEKHORST" Int. Luchtvaartconferentie te Den Haag Mutaties bij de Ned. Spoorwegen Aan drie hoofdbestuurderen van „St. Raphael" DE VACATURE-FLESKENS Ned. Journalistenkring Smalle bruggen te Breda Zeer geachte heer, Het valt moeilijk U dezen brief te schrijven, want het is immers een feit, dat U niet bestaat. Zooals iedere zakenman, gebruikt U advertentie-reclame, ja U bent ervan afhankelijk! U moogt het dan niet weten, maar het is zoo. Elke brief, dien U naar een toekom- stigen klant schrijft, is een adver tentie, elk van Uw telefoongesprek ken is een advertentie, Uw winkel is een advertentie, Uw producten zijn even zoovele advertentiën, zoodra zij Uw winkel of bedrijf verlaten. Want adverteeren is de kunst en de wetenschap van „bekend maken" en als U Uw producten niet bekend maakte, of het nu auto's of costumes, meubelen of strijkijzers zijn, niemand zou ze ooit koopen. Daar U zonder den een of anderen vorm van reclame het zaken-doen onmogelijk zou zijn, is het dan niet de moeite waard U de voordeelen te verzekeren van dié reclame methoden, die hun kracht in alle takken van den handel hebben be wezen, een heele generatie door, en onder scherpe beproeving? Is het dan niet de moeite waard onzen vertegenwoordiger eens te laten komen, wiens heele bestaan afhangt van zijn bekwaamheid om zijn cliënten op den weg naar groo teren omzet te leiden? Bel ons op, bespreek openhartig Uw problemen en wij zullen U helpen vooruit te komen in de betere dagen, die zullen aanbreken. PRODUCT VAN DE GROOTSTE RADIO-INDUSTRIE TER WERELD, UW EIGEN NATIONALE INDUSTRIE. thans middelpunt der „Octodyne"- serie Minister Deckers benoemd ver klaard tot Tweede Kamerlid VERTREK KAP. VERSTEEGH Afscheidsreceptie Schriftelijke cursussen Examens Bewaarschool onderwijzeres diploma A W.S.M. EN WESTLAND Het goederenvervoer enorm verminderd Machinisten-examen Examens schoonschrijven M.O. OCTODE-MENGLAMP 8 electroden - 6 roosters Machtiger dan Aladdin's legendarische lamp is het kleine, gouden krachtstation, thans ingebouwd in zelfs den goedkoopsten Philips! De „Octode-Menglamp"! De lamp, die het mogelijk maakte om de super-hete- rodyne te perfectionneeren. Iedere nieuwe Philips her bergt thans zoo'n lamp. Rondom deze „Octode- Menglamp werd Philips nieuwste en beste ontvang- systeem opgebouwd: het „Octodyne'-systeem. Tentoonstelling Kerkelijke Kunst 5Ï9D f 108.- De drie Nederlandsche Middenstandsbonden zullen, zooals reeds gemeld, een groote midden standscampagne voeren in de weken van 14 tot 26. October. Deze campagne, welke kortweg Mica-i935 wordt genoemd, kan het best ver geleken worden met de zoogenaamde „verkoop- Weken", met flit verschil, dat thans de plaat selijke winkelweken samengesmolten zijn tot een landelijke actie, met landelijke attractie en landelijke prijzen. Reeds ongeveer 150 plaatselijke midden- standsvereenigingen, aangesloten bij de mid denstandsbonden, hebben bericht van deelne ming gezonden. Het uitvoerend comité is er in geslaagd de volgende attractie er aan te verbinden: Het publiek zal van 14 tot en met 26 Octo ber bij alle Mica-deelnemers in Nederland bij contanten aankoop van artikelen, voor elke 50 cent aankoop, een „micaatje" ontvangen. Zulk een micaatje is het twaalfde deel van een Puzzle. Twaalf verschillende micaatje of puz- zle-stukjes plakt de consument op een beschik baar gesteld formulier op. Slechts op één ma- tier kunnen deze twaalf micaatjes worden op geplakt. Op dat formulier moet bovendien een rebus worden opgelost en tenslotte wordt op het formulier door den kooper nog een aardige slagzin of een rijmpje of een klein verhaaltje, betrekking hebbend op den middenstand, neer geschreven. Dit formulier levert de klant, voorzien van zijn naam en adres, in bij het plaatselijk Mica comité. Elke klant mag zooveel formulieren. Voorzien van micaatjes en oplossingen, inzen den als hij wil. Onder de goede oplossers van Puzzle en rebus wordt een aantal prijzen aange wezen, waarvan de volgorde wordt bepaald door de (door een jury) toegekende waarde Van het op het formulier "neergeschreven rijmp je, verhaaltje of slagzinnetje (waarbij op li teraire waarde niet zal worden gelet). Er worden groote prijzen beschikbaar ge steld, o.a. een land- of weekendhuis, auto, sa- ton-, huiskamer- en slaapkamerameublement, motorfiets, radio, stofzuiger, fietsen enz., als mede tal van waardebonnen. In 's Hertcgenbosch houd't de R.K. Nat. Bond van Waschindustrieelen zijn 14e congres op 28 September en het bestuur heeft een pak kende congresfolder doen verschijnen ter be vordering van de wasch uit het huis onder alle rangen en standen der samenleving. Te twaalf uur wordt het congres op het stadhuis ontvangen. Te vier uur vangt het con gres aan. Volgens de congresmededeelingen Zullen Z.H. Exc. Mgr. Diepen en Z.Exc. mi nister Gelissen aanwezig zijn. Sprekers zijn ir. ten Bruggecate, ingenieur van den rijksvezel- dienst te Delft, over „publiek en wasscherü hebben groot belang bij permanente samen- Werking van wasscherijwetenschap en was- seherij," en de heer Kamerbeek over „het na tionaal, gewestelijk en plaatselijk omzetvraag- stuk." Er zal gelegenheid voor gedachten wisse ling zijn. goederentreinen, die vroeger het Westland uit reden naar Duitschland, beladen met groenten, zijn verwisseld voor enkele wagons, die op de voornaamste veilingdagen nog worden vervoerd. De commissaris van politie te Schiedam, ge let op de talrijke, bij zijn administratie inge komen klachten betreffende de Credietverzeke- ring „Rotterdam," dir. M. van Weerden, wo nende Rotterdamschedijk 197 II te Schiedam, moet het in relatie treden met genoemde in stelling ten sterkste ontraden. In het Algemeen Folitieblad werd reeds bij herhaling tegen de instellingen van Van Weerden gewaarschuwd. Deze trad onder diverse firmanamen op, zoo als „Eigen Hulp," „Vereenigde Spaar-Crediet- bank," „Onderlinge Spaar- en Credietbank" en „Credietverzekering Volharding." Thans is de naam weer veranderd in Credietverzekering „Rotterdam" en geeft Van Weerden in zijn circulaires op: „Postbox 2004 (West) te Rotter dam. Het „Nationaal Comité tot beteugeling van het Cadeaustelsel", waarbij thans ongeveer 300 organisaties en instellingen op handels- en ntf- verheidsgebied zijn aangesloten, heeft dezer da gen den Minister van Justitie nogmaals ver zocht een spoedige wettelijke regeling van het cadeaustelsel te willen bevorderen. Het Comité heeft daarbij" gewezen op het toe nemend aantal z.g. prijsvragen, die meestal niets anders zijn dan verkapte, vrijwel onge controleerde loterijen, zoomede op de nadeelen voor den winkelstand voortvloeiende uit de z.g. loterij-bons. Het landgoed „De Boekhorst," gelegen ten Noorden en ten Zuiden van den Rijksweg ZutphenLochemongeveer 4 K.M. ten Westen van Lochem is onder de Natuurschoonwet 1928 gerangschikt. Het landgoed, -dat een oppervlakte beslaat van ruim 300 H.A., is met uitzondering van de omgeving van het huis. voor het publiek opengesteld op vertoon van wandelkaarten, welke verkrijgbaar zijn bij den jachtopziener H. Kleinzelle, Zutphensche weg tegenover de oprijlaan van het landgoed. De Amerikaansche gedelegeerden op de In ternationale conferentie van Luchtvaartdes kundigen, welke in Den Haag zal worden ge houden, zijn Donderdag te Den Haag aange komen en afgestapt in Hotel Wittebrug. De delegatie staat onder leiding van den heer Larchford. De Engelsche groep, onder leiding van dr. Brown, is Donderdagavond aangekomen. Ir. J. van Hille, Ingenieur van het Sein- wezen met den persoonlijken titel van Hoofd ingenieur te C^roningen, is op 19 Augustus overleden: C. P. van Pruissen, Opzichter 3e kl. Baanvak WoensdrechtBergen op Zoom, ing. 28 Aug. verplaatst naar Den Haag; F. Stax, Stationschef le kl. te Roosendaal, ingaande 15 September eervol ontslagen wegens invalidi teit; A. J. Hagendoorn, Onderdepotchef te Rot terdam D. P. ingaande 15 Sep.tember benoemd tot Depotchef 2e kl. te Hengelo. Naar wij vernemen, is aan drie leden van het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael", t.w. aan de heeren H. Donné te Venlo, J. Ni- Vard, te Vught en J. C. P. van Dijk, te Utrecht floor Z. H. den Paus het eerekruis „Pro eccle sia et Pontifice" verleend, ter gelegenheid van hun zilveren jubileum als leden van de redac tie-commissie van het orgaan van den Bond. In een op Woensdag 18 Sept. te Venlo ge houden gecombineerde vergadering van hoofd bestuur en redactie-commissie werd den heer Donné het eerekruis op de borst gespeld door rijn parochie-pastoor, den Hoogeerw. heer J. Van Oppen, deken van Venlo, terwijl bij de beide andere heeren het eerekruis op de borst "erd gespeld door den adviseur van „St. Ra phael", pastoor J. Mutsaerts te Tilburg. De heer G. Polak Daniels heeft thans uitvoe ring gegeven aan zijn reeds vroeger gekoesterd voornemen om wegens drukke beroepsbezigheden af te treden als secretaris van den Nederland- schen Journalisten Kring. Hij blijft echter bestuurslid. De heer T. Cnos- sen treedt thans als secretaris op. De bruggen, gelegen in de wegen van de Gasthuisvelden naar het Van Coothplein en van het hotel Boschhek naar de Marechaussee kazerne te Breda zijn zoo smal, dat twee auto's elkander daarop niet kunnen passeeren. De A. N. W. B. heeft thans aan het ge meentebestuur van Breda verzocht te willen bevorderen, dat bij deze bruggen borden worden geplaatst, welke aangeven uit welke richting het verkeer den voorrang heeft. Met Octode-Menglamp. „Multi-Inductie" nieuw scha- kelings-systeem met toevoeging van het gebied der korte golven tusschen 16 en 50 M. Vaticaan, Amerika, Australië. Siberië hoorbaar. Kapitale, van namen voorziene alstemschaaL Zichtbaar juiste instelling door klokkewijzer Lichtnet-Anienne. Even gevoelig op korte als op lange golven. Automatische lading- compensatie. Tal van verdere noviteiten. Ook lever baar als 535 U voor gelijkstroom. Prijs 1 215--. Vrij naar een ontwerp van The Institute of Incorporated Practitioners in Advertising, London W. C. 2 PHILIPS 536A f Muziektempel 536a. met Octode-Menglamp. „Multi- Inductie" nieuw schakelings-systeem. Ontvangst over drie golflengte-gebieden. Afstemmen door middel van lichtende ster. Weergaloos fraaie uitvoering. Speciale luidspreker voor gelijkelijk glas-zuiver verwerken van hoogste tonen en bassen. Buitengewoon krachtige eindlamp. Toonregelaar. Volmaakte automatische fading- bedwinger. Carroussel-omschakelaar voor alle span ningen van het wisselstroom-net. Aladd De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden der Tweede kl&mer heeft In de vacature, ontstaan door het bedanken als lid door den heer Fleskens rot Hd dier Kamer benoemd verklaard dr. L. N. Deckers te Den Haag. Op 4 October a.s. vertrekt de kapitein-vlieger Versteegh, die sinds 1 Juli 1913 bij de Lucht- vaartafdeeling. te Soesterberg onafgebroken in verschillende belangrijke, leidende functies Werkzaam is geweest, naar Indië om daar zijn hieuwe betrekking van chef van den vliegdienst bij de K.N.IiiM. te aanvaarden. Het hoofdbestuur der K. N. V. v. L., waarvan kapitein Versteegh lid is, heeft gemeend, ^at deze merkwaardige luchtvaartfiguur niet J^nder meer ons land mocht verlaten en het biedt hem, in samenwerking met eenige andere 'Uchtvaartlichamen, op Dinsdag 24 September a-s. in hotel Wittebrug te 's Gravenhage een afscheidslunch aan, aansluitende waaraan van balf vier tot vijf uur njn. een receptie wordt ge houden, gedurende welke de vele leden der K. V. v. L., en voorts allen, die daartoe neiging Sëvoelen, gelegenheid zullen vinden van den ver rekkende afscheid te nemen. Het Centraal Bureau der Katholieke Sociale Aktie te Leiden verzoekt ons mede te deelen, dat het zich, tengevolge van den grooten toeloop van cursisten voor de schriftelijke cursussen Staatsinrichting, Staatshuishoudkunde en So. ciologie, verplicht ziet om naast de reeds begon nen cursussen nog niéuwe zelfde schriftelijke cursussen te beginnen op 15 October a.s. Voormeld Bureau (Steenschuur 17 te Leiden) verstrekt gaarne nadere inlichtingen omtrent deelneming. VENLO (R. K. Schoolraad) Geëx. 8 cand. Geslaagd de dames: P. H. M. Kunst, H. E. J Meyer, E. M. Nelissen te Nijmegen; H. C. Houtappels, T. W. Jansen, J. M. Leliefeld te Schjjndel. .De weinig gunstige tuinbouwuitkomsten in het Westland heeft ook op het bedrijf der West- 'ahdsche Stoomtramweg Mij. het stempel ge bukt. Het vorig jaar zijn de busdiensten West- ahd—Den Haag ingekrompen. De bedrijfsre- ®bltaten zijn sindsdien evenwel niet verbeterd, als gevolg hiervan zullen thans opnieuw en- ele diensten verminderd worden. Niet alleen de uitkomsten van het personen vervoer, doch ook die van de vrachtgoederen vjji enorm verminderd. Dit jaar vervoerde de S. M. reeds ongeveer 2000 wagons minder "Ver haar lijnen, dan het vorig jaar. De lange DEN HAAG Geslaagd voor diploma B de heeren H. den Adel, Rotterdam: J. Zaayer, Rot terdam en H. W. C. van Veenendaal, Rotter dam. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd: H. J. Brilman, Enschede; G. J. Baas, Utrecht; B. Ostendorp, Groesbeek; H. Hagting, Steenwijk; J. Metzlar, Gorinchem; W. Scherpbier, Leeuwarden; R. v. d. Sluijs, Delft; J. P. M. Crijnse, Helden; P. v. Haren, Hemen (Bergharen); mej. M. Haus- mans, Echt; C. A. Janssen, IJmuiden; F. Pecht, Amersfoort; J. A. Palstra, Roosendaal; J. Pie- tersen, Zeist; F. C. Scholten, Haarlem en F. H. v. Triks, Amsterdam. 519D f 9I.SO Md Octode-Menglamp. Een groote stationskeuze, ook tn de onmiddellijke nabijheid van krachtige zenders Verlichte uitwisselbare schaal (van stations namen voorzien en in golflengten geijkt). Toon regelaar. gevoeligheidsschakelaar, enz., enz Bij de opening der nieuwe R. K. Fröbelschool met patronaat in de St. Theresia-parochie te Eindhoven, zal er ook in dit gebouw een tentoon stelling gehouden worden van werken door den schilder Charles Eyck en foto's naar bouwwerken van Architect M. van Beek. Deze tentoonstelling is geopend vanaf Vrijdag 20 tot en met Maandag 23 Sept. a.s van 10 tot 6 uur. Met <?oed- Het nieuwe boek voor Jongens en meisjes 914 Jaar keuring De schrijfster, Mevr. H. Wolffenbuttelvan Rooljer. v.d. Keur- behoort ongetwijfeld tot de allerbeste vertelsters. Niet raad voor alleen Uw kind, doch ook U zelf zult onder de bekoring Roomse komen van de even geestige als vlotte verteltrant. In Jeugdlect. geheel linnen prachtband, rijk geïllustreerd door Mej. C. Damen f 1.35 franco per post 1.45 J GIRO No. 5970 HAARLEM Ook in de boekhandel verkrijgbaar Met Octode-Menglamp. Nieuw weergave-systeem Bnevenbus-alstemschaal met opgedrukte namen Groote stationskeuze. Toonregelaar Verzwaarde luid spreker verdiept en verlraait het geluid. 5254 f 13F.W» Met Octode-Menglamp. Nieuw weergave-systeem. Zware eindlamp. Krachtige luidspreker Automatisch versterken van wegzakkend geluid. Zwakke signalen op kamersterkte. Een weergave, alsof plotseling de deur van een concertzaal opengaat. Philips Stan daard-ontvanger voor 1935! Ook leverbaar als 525 U voor gelijkstroom Prijs f 150.-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 7