NEDERLAAG VAN ZEEBURGIA TEGEN T GOOI VRIENDENSCHAAR GOED OP DREEF v; MAANDAG 23 SEPTEMBER 1935 Nieuwe overwinningen van Alcmaria en E.D.O. Verdiende overwinning Uitstekende resultaten van West- Frisia, O. V. VO. en Velox trvv OVERWEGENDE MEERDER HEID VAN HILVERSUM Zware nederlaag van W. F. C. AMSTERDAMMERS NAMEN DE LEIDING ^aar daarna scoorde 't Gooi twee maal tegen Zeeburgia VAN VRIENDENSCHAAR A. F. C. met 42 geklopt WOUT BUITENWEG WEER ALS MIDDENVOOR Toch verloor Hercules met 30 van West Frisia D.O.S. GAF GOED PARTIJ Maar E. D. O. won tenslotte met 42 SPANNENDE ZAANSCHE DERBY Kleine zege van Z.V.V. op O.S.V. CeleritasKennemers 34 HillegomS.V.C. 03 SchotenLugdunum 34 l.V.C.B. SANTPOORT IN GOEDEN VORM S.J.C. lijdt een zware nederlaag STRAFSCHOP BRACHT DE BESLISSING f 6Iox klopt De Spartaan met 54 2e KLAS l.V.C.B. LisseBlauw-Zwart 22 A.D.O.V.V.E. 4—3 Santpoort 2G. V. O. 1 22 BeverwijkPurmerstein 13 ZandvoortHillinen 31 Assendelftde Zeemeeuwen 53 Eerste lustrum T. O. P. WIELRENNEN R.K.W.V. ACHILLES Kampioen lange afstand 1935 J. Rusman H.S.V. DE KAMPIOEN Sprintkampioenschap 1935 Jac. v. Egmond kampioen GeelwitVitesse 51 R. K. HAARLEMSCHE VOETBALBOND Indeeling Juniorencompetitie Programma Zondag 29 Sept. Programma Zaterdag 28 Sept. H.T.C. „AHiance" H. R. C. Excelsior De Jonge Kampioen RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN Ook by de tweede klassers van afdeeling I verliep deze tweede competitie-dag niet zon der verrassingen. In A stelde Zeeburgia teleur door op eigen terrein met 21 van 't Gooi te Verliezen, dat hiermede overigens een fraaie Prestatie leverde. Alcmaria bracht ook den moeilijken uitwedstrijd tegen Kinheim tot een goed einde en keerde met een 21 zege naar Alkmaar terug. Vriendenschaar, de nieuwe tweede klasser uit Culemborg, boekte zijn twee de overwinning en klopte A.P.C. in eigen home met 42. Bloemendaal en U.V.V. verkregen htm eerste winstpunt, doordat zy tegen elkaar gelijk speelden. EDO Alcm. Victrix Vriendenschaar Zeeburgia 't Gooi Bloemendaal APc t>OS Kinheim 2 2 2 2 2 2 2 1—1 2 1 2—1 2—1 2—1 2—1 4 8—4 4 6—3 4 6—3 2 3—2 2 4—5 1 4—6 1 3—5 1 3—5 1 2—4 22 2—4 In de tweede klasse B ging West Frisia op den goeden weg voort en behaalde in Utrecht een 30 zege op Hercules, dat weer een moei- hjk seizoen tegemoet schynt te gaan. Hilver sum toonde haar kracht door een 51 over- Winning op W.F.C., terwül Velox met 54 van Spartaan won. O.V.V.O. opende haar nieuwe terrein met een 20 zege op B.F.C. en Z.V.V. Veroverde beide punten door O.S.V. in de Zaansche derby met 10 te kloppen. V/est Frisia Ovvo Velox Bilversum Wfc ZVv Spartaan OSV Bfc Hercules 2 2 4 5—0 2 2 4 4—1 2 2 4 7—5 2 X 1 3 7—3 2 1 1 2 4—6 2 1 1 2 1—2 2 1 1 1 6—7 2 2 13 2 2 1—4 2 2 1—6 WFC speelde met den straffen wind in de Vormerveersche ruggen. De gasten waren er door in de meerderheid, maar het schieten liet d'les te wenschen over. Eerst na geruimen tyd ^Ualde een schot van Bleeker via de lat in doel. (0—1). Bat bleek voor Hilversum het sein om te parten. Enkele gevaariyke schoten dwaalden «dgs de WFC-veste, totdat van Eek bij een v°orzet van Lancker fraai inkopte. (11). On danks het windvoordeel waren de Wormer- Bersche menschen in de minderheid en de Hilversummers namen de leiding door een fel s°hot van v. Polen. (21). Met Hilversum in den aanval kwam de rust. Toen de wind de gastheeren kwam steunen, !'as er slechts twee minuten noodig om van °len listig den WFC-doelman te doen bedot- em (3—1). Ha een periode van ongevaariyk veldspel, ^aarby doelman Rense der gasten eenige malen hard, ver schot had te verwerken, trof toch sdlk een kogel van Huizinga doel. (41). Van Putten van Hilversum viel daarna we- een knieblessure uit en reeds spoedig werd 'ih invaller v. Schaick niet netjes behandeld, °°dat de WFC-er v. d. Berg het veld werd uit monden. Bit den vryen trap volgde een hoog schot ah F. Huizinga, dat door den Zaanschen kee- P6* verkeerd werd beoordeeld en over diens °°fd in doel spatte. (5—1). flHa io minuten namen de Amsterdammers leiding (1—0). Er volgde een spannende en Jj 'Ük opgaande stryd, waarby 't Gooi door jfj^d werk van Cohen geiyk wist te -maken t. In het resteerende kwartier voor de ust wordt er niet meer gedoelpunt. Ha de rust kwamen de Hilversummers enthou- ast opzetten en oefenden geruimen tyd een j^aren druk uit op het Amsterdamsche doel. k® Zeeburgia-verdediging weerde zich echter goed. Hadat Cohen van 't Gooi tegen de lat had J*°Pt, wist Oudendyk ten slotte uit een vrijen jjuop, even buiten het strafschopgebied, te sco- 11waardoor 't Gooi den stryd met 2—1 won. ^Aanvankelijk was Vriendenschaar sterker en V eeS de AFC-verdediging veel moeiiyk werk te vletten. In deze periode wisten de gasten door *Waat de hiding te nemen (01). AFC ver- ^rpgde het tempo en drong Vriendenschaar op helft terug. Na vele vergeefsche aanval- tj/ Was het v. Nek, die by een snellen ren naar ■Vten zwenkte en geiyk maakte (11). vJjBc leidde na de hervatting de eerste aan- hrjïen. waarby Uiterwyk na 4 minuten met een O'S schot zün club de leiding gaf (2—1). De V^s hadden slechts kort pleizier van dezen ^sprong, want direct hierop scoorde Vrien- S^schaar weer den geiykmaker (2—2). Het to nsPel by de gasten vlotte uitstekend en ij tweemaal kon de AFC-keeper den bal uit 1^ het halen (24). Het einde bracht den Cu- ^borgers tenslotte een verdiende 42 zege. dezen goed gespeelden stryd een byzondere spanning. Na tien minuten gaf C. Sluijk aan Velox de leiding, doch al spoedig maakte Streur voor Spartaan geluk en wist Lammers den stand op 12 te brengen. C. Sluyk slaagde er in, voor de geelzwarten 22 gelijk te maken en nog voor de rust werd het door Heideman 32. Eén minuut na het tweede begin maakte Streur voor Spartaan gelijk waarna Ohm profiteerde van een fout van Stofmeel en er 34 van maakte. Velox kwam dan verwoed opzetten en slaagde er door Sluyk in geluk te maken (44). Een aan Spartaan toegekende penalty stopte Carbo op verdiensteiyke wüze. Even voor het einde werd aan Velox een penalty toegekend. Doelman Carbo plaatste daaruit het leder on houdbaar langs zün collega Oerlemans. Spoe dig was het nu eindigen met als stand 54. De Herculanen hadden als middenvoor dit maal Wout Buitenweg opgesteld, doch zijn er niet in geslaagd, tegen het toch niet al te sterke West-Frisia ook maar één doelpunt te maken. Er werd door den Hercules-aanval zonder eenig doorzettingsvermogen gespeeld. De verdediging was vry goed, en wist tal van aanvallen on schadelijk te maken. Een misverstand in het achtertrio was evenwel oorzaak, dat de midvoor De Jong aan West-Frisia de leiding kon geven. Dezen voorsprong wist men tot rust te behouden, hoewel de Herculanen kansen genoeg kregen, om gelijk te maken. In de tweede helft was het aanvankelijk een gelijk opgaande stryd en tot een kwartier voor het eind was de stand niet veranderd. Toen benutte de linksbinnen Jelles een voorzet van rechts (02) en terstond daarna bracht hij met een kopbal den stand op 03. D. O. S. heeft Edo de overwinning niet ge- makkelij kgemaakt. Tot 25 minuten voor tijd was de stryd met 22 nog volkomen open. Er was voor de rust van een meerderheid in het veld vrywel geen sprake, maar voor doel was D.O.S. het gevaariykste. Edo voerde het samenspel te ver door en het duurde geruimen tyd eer het eerste schot door Perukel gelost werd. Dumor- tier gaf met een fraai schot D.O.S. de leiding, doch de Utrechtsche keeper slaat dan een cor ner van Spek Sr. in eigen doel. V. d. Putten en Dumortier scoren voor rust nog éénmaal, 22. De tweede helft is 20 minuten oud als v. d. Putten tweemaal uit voorzetten van Spek Sr. scoort, 42. D. O. S. speelde verder een verloren wedstryd en tot het einde is E. D. O. in de meerderheid zonder dat er echter verder wordt gescoord. Einde 42. Zonder den sterken wind, die over de lengte van het veld woei, had een mooie party voetbal verwacht kunnen worden, aangezien twee elftal len tegenover elkaar stonden, die wat spelpeil en enthousiasme betreft nagenoeg aan elkaar ge- lyk waren. Nu heeft de wind een woordje meegesproken en de richting aangegeven. Z.V.V. had het geluk spoedig na het begin door een fraai doelpunt van K. de Boer de lei ding te nemen. Dezen voorsprong heeft het door hard werken weten te behouden, maar daardoor bleef de spanning er tot het einde in. De Oostzaansche club heeft vooral in de tweede helft, toen zy tegen den straffen wind had op te tornen goed spel laten zien, waarmede ze zeker een tegenpunt had verdiend. Zigzaggen - Slinge ren: de gang van een dronkaard! Als het spoor van uw autowielen er zoo uitziet, danja, dan is uw handelwijze misdadig. Voor automobilisten geldt het wachtwoord: Geen drank op den weg/ Met een zwaarbevochten zege zijn de Ken- nemers uit de residentie teruggekeerd. Op een zeer zwaar te bespelen terrein trapt Groot voor de Kennemers af. De wykers zijn direct sterker, doch het kansje wordt gemist. Na een 5 minu ten spelen krijgt Groot na fraai werk van Ho reman een fraaie kans, doch op het beslissende moment wordt hy gehaakt. De toegestane strafschop wordt door Horeman benut (01). Even later wordt een doelpunt van Horeman wegens buitenspel geannuleerd. Ook Celeritas krijgt een paar mooie kansen, die echter door Weerlag gemist worden. Een goede voorzet van Bakker komt dan by Veenstra, die ineens in- kogelt (02). Een scherp schot van Groot werkt de doelman corner, en dan gaat Celeritas het weer eens probeeren. Wanneer Gordijn ver geet af te houden, weet de rechtsbuiten een voorzet van links te benutten (12)Gordijn heeft last van kramp en kan niet verder spe len. Een misverstand tusschen v. Urk en Dinkla kost juist voor de rust den geiykmaker (22). Na de rust is Gordijn vervangen door Lind ner. Direct na de rust laat Groot een voorzet van Bakker tactisch loopen en Veenstra geeft zijn club opnieuw een voorsprong (23). doch 3 minuten later maakt de linksbinnen onhoud baar opnieuw gelijk (33). Na enkele, vergeefsche aanvallen- geeft Stee man Kennemers weer een voorsprong (34). Beide partyen missen dan nog een strafschop en onder groote spanning komt het einde met een verdiende overwinning van de Kennemers. Met een straffen wind dwars over het veld en regen wordt begonnen en al dadeiyk biykt, dat de gasten zich beter aan de weersomstandig heden aanpassen. Ze spelen gemakkelijker, ter wijl de thuisclub zich geweldig inspant. Nadat de eerste aanval door SVC is afgeslagen, wordt de Haagsche midvoor door v. d. Loo en Dui kers aangevallen. Hoewel er feitelijk niets ge beurt, wordt dit door scheidsrechter Melhado op den rand van 't beruchte gebied bestraft met een vryen trap, welke door den Haagschen midvoor hard en zuiver in een doelpunt werd omgezet. Wel zyn de Hillegommers het meest in den aanval, doch de met 2 invallers spelende voorhoede is te zwak om productief te zyn te gen de hechte verdediging der SVC-ers. De aanvallen der gasten zyn gevaarlyker en de schitterende schoten worden door v. Dijk mees- terlyk gestopt. Zoodat de rust met 01 ingaat voor SVC. Na rust een aanvallend Hillegom, dat den achterstand wil ophalen, wat door de goedslui- tende Haagsche achterhoede wordt verhinderd. Zelfs verplaatsen de gasten het spel en worden de Hillegommers op eigen helft terug gedron gen. Als dan de rechtsbuiten een hoekschop keurig voor doel geeft, is het wederom de mid voor, die met een schitterenden kopbal SVC's voorsprong vergroot. De thuisclub speelt een verloren party en als tenslotte ook v. Vuuren nog uitvalt, die niet wordt vervangen, valt het SVC niet moeiiyk om er 0—3 van te maken. Met dezen stand kwam het einde; een voor SVC geflatteerde, doch volkomen verdiende overwinning. Scheidsrecher Melhado leidde correct en tot ieders genoegen. Schoten heeft eerst het windvoordeel, en is dan ook voortdurend in den aanval. Uit een voorzet van rechts kopt v. Roon prachtig in, 1—0. Schoten blijft gevaariyk en met een goed schot vergroot Kedde den voorsprong, 21. Even hiervoor had de linksbuiten van Lugdunum Ver mond gelyk gemaakt. Wederom is het Kedde die zuiver inschiet, 3—1. Lugdunum maakt voor de thee nog een buitenspel-doelpunt, dat echter te recht wordt geannuleerd". Spoedig is 't rusten. Santpoort wint den toss en speelt allereerst met wind mee. Al dadelyk ontkomt het S.J.C.- doel aan een groot gevaar, maar v. d. Berg is op zijn post en stopt het harde schot. Na twin tig minuten komt het eerste doelpunt. De mid- half van Santpoort plaatst goed naar den links buiten, zwenkt dan naar binnen en doelpunt fraai, 01. Daarna kr gt S. J. C. een vryen schop te nemen, die door v. d. Berg wordt benut, 11. Vervolgens trekt Santpoort weer ten aanval, waarby het goede samenspel opvalt. De middenvoor plaatst goed naar den links buiten en zet goed voor doel en de midvoor heeft slechts voor het inschieten, 1—2. Na de rust heeft Santpoort weer het beste van het spel. De bal wordt na korten tijd door den rechtshalf onhoudbaar ingeschoten, 13. Direct gaat Santpoort er weer vandoor en het S.J.C.-doel ontkomt opnieuw aan een groot ge vaar. Nu komt S.J.C. in het offensief, maar de aanvallen stranden op de backs. De linksbuiten van Santpoort scoort dan het vierde doelpunt, 14. Nu komt S. J. c. wel meer in den aanval maar de midvoor schiet in vrije positie tegen de lat. Hierna komt Santpoort weer aan het woord, door den middenvoor wordt 't 15. Een kopbal van den rechtsbuiten bracht den eind stand op 16. groote aantal doelpunten en vooral de lorde, waarin ze gemaakt werden, gaf aan Van balcontrole of plaatsen komt niets te recht, de wind welke vry sterk is, staat dwars over het veld. Aanval op aanval wordt aan- beide kanten ondernomen, doch de wind doet de goede schoten van richting veranderen of zy belanden veilig in keepers handen. Na 25 minuten is er by een aanval van Lisse een opeenhoping voor het doel, de rechtsbuiten ziet een gaatje en plaatst het leder onberis pelijk in het doel, 10. Lisse komt er even beter in, even later ziet de midvoor van Lisse kans den bal door de beenen van den keeper te werken, 20. Met dezen stand is het rusten. Na de rust neemt Lisse het wat gemakkelijker op en dit wordt haar noodlottig. BI. Zwart daarentegen nam de kansen beter waar, een voorze van links werd door den midvoor prachtig ingekqpt, 21. Even later by een al- gemeenen aanval van BI. Zwart is het de linksbinnen die de parijen op gelijken voet brengt, 22. De scheidsrechter was goed, be halve zyn optreden tegen ruw spel. Nadat is afgetrapt ontwikkelt zich een vlug, aantrekkelyk spel, met ADO iets in meerder heid. Ongeveer na tien minuten spelen opent Beentjes de score als hy een hard scnot in zendt, dat via het hoofd van een VVE-back in het net verdwynt (10). Kort hierop is het Koopman, die den voorsprong vergroot (20). Nog voor de rust brengt de Ruijter den stand op 30. Na de rust is WE sterker, maar de ADQ- verdediging is er goed in, totdat er na ongeveer twintig minuten spelen een inzinking komt. Als Beentjes by het wegwerken even weifelt, is v. d. Mey er als de kippen by en plaatst den bal in het doel. Direct hierop, als WE een vryen schop krijgt te nemen, brengt Duin den stand met een hard schot op 32. Het begint er don ker uit te zien voor ADO. Als even later Been tjes mistrapt, krijgt v. d. Meij de kans van den dag en de stand is gelyk (33). ADO komt dan weer meer opzetten. By een der aanvallen wordt Kos in het doelgebied genomen. De hier voor toegestane strafschop wordt door v. d. Kolk onberispelyk benut (43), waarmede het einde komt. Santpoort heeft den wind in den rug, waar door het steeds in den aanval is. In de 13de minuut scoort Handgraaf onhoudbaar. G. V. O. tracht het spel te verplaatsen, doch brengt het niet verder dan enkele schoten op Nijssens heiligdom. De Santpoorters, hoewel steeds in den aanval weten voor rust niet meer te scoren. Rust 10. Na de rust treedt G.V.O. door den wind meer op den voorgrond, doch ze houden te weinig rekening met den wind, waardoor menige kans verloren gaat. Santpoort weet beter raad met den bal en menige aanval wordt opgezet, doch het juiste schot ontbreekt om de eenvoudigste kansen te benutten. Het is tenslotte de G.V.O.- back die in eigen doel schiet, 2—0. Nog negen minuten zyn te spelen, als de Jong met een buitengewoon hard schot via den paal scoort, 21; terwyl twee minuten voor tyd een der Santpoortbacks door een kopbal welken de wind opnam de partyen op gelyken voet bracht. Einde 22, de juiste verhouding. In de tweede helft is voornamelijk Lugdunum aan het woord. Het duurt echter nog geruimen tyd alvorens de midvoor de Mon er 32 van maakt uit een penalty die gegeven werd voor hands, wegens lichaamsbescherming. De Leidenaars blyven in de meerderheid. De Schoten-voorhoede brengt niet de gewenschte opluchting. Koolloos brengt de partijen op ge lyken voet, 33 en even later schiet de Mon keihard in, 34. Schoten spant zich nog terdege in, maar het wil niet meer lukken. Einde 34. Purmerstein raad goed en precies 2 uur brengt Markx voor Beverwijk den bal aan het rollen. Direct neemt Purmerstein het leder iver en valt goed aan, doch de Wyker keeper redt schitterend. Hierna volgt een aanval der wy- kers, die besloten wordt met een goal van Maenhiut, zoodat 2 minuten na den aanvang Beverwijk de leiding heeft (10). De meeste aanvallen zijn voor de Wijkers ofschoon zij tegen den sterken wind in spelen, maar geluk is niet met hen. Ongeveer een half uur na den aanvang weet Purmerstein op solide wijze gelijk te maken (1—1). Verder gaat de strijd gelyk op en rust gaat in met 11. Na de rust forceeren de Wykers een corner en aanval op aanval volgt, maar steeds zonder succes. De sporadische aanvallen van Purmerstein zyn niet zonder gevaar en als uit één daarvan een corner ontstaat, veroorzaakt een der Wyker achterspelers penalty, die in een doelpunt wordt imgezet (1—2). Corner ip cimer volgt voor de Wykers, maar zonder resultaat. Als er nog een kwartier is te spelen, breekt Pur merstein door en door een klein verzuim van Adrichem is de stand 1—3. Beverwijk zet alles op alles en een ware belegering van het Pur- mersteindoel volgt, maar niets baat. Het einde nadert. Purmerstein verdedigt en Beverwijk valt aan, steeds zweeft de bal voor het doel maar niets gelukt en als het einde daar is, neemt Purmerstein twee kostbare punten mee Zandvoort heeft Schuiten weer als midvoor, terwijl Luiting op het appel ontbreekt. Alle ver. band is voor rust zoek, speciaal de voorhoede van Zandvoort is er hopeloos uit, hetgeen wel hoofdzakelyk te wijten is aan de verdedigende houding van den spil. Hillinen doet hardnekkige pogingen om door de Zandvoort-verdediging heen te komen, het geen ook niet gelukt, zoodat met blanken stand wordt gedraaid. Gesteund door den wind pakt Hillinen hef tiger aan en nadat een schot gestopt en een harde schuiver is naast gegaan volgt een buiten speldoelpunt. Dit blykt het sein voor een alge meen vuriger spel, waarvan Hillinen het beste geeft. Wanneer de Zandvoort-verdediging even weifelt scoort de rechtsbinnen voor Hillinen 01. Het Zandvoort-elftal verandert van op stelling, Schuiten valt uit en Luiting in, hetgeen in den aanval aanmerkéiyk verbetering brengt. Luiting schiet hard in, de keeper kan niet vol doende wegwerken en D. de Muiynck maakt ge lijk. Er komt meer overwicht van Zandvoort en een voorzet van Luiting plaatst v. d. Bos via den staander in het doel 2-1. Hillinen tracht het verloren terrein te herwinnen, maar de Zandvoortsche verdediging is niet te passeeren. Voor Zandvoort, ontstaan nog enkele fraaie kansen, v. d. Bos schiet eens scherp op doel. Het blijkt, dat de bal door het net het doel ver laten had. Na bespreking met den Hillinen grensrechter werd dit doelpunt toegekend. Einde 31. Zeemeeuwen heeft dezelfde opstelling, maar Koning was vervangen door Muller. Assendelft trapt af en Zeemeeuwen gesteund door den sterken wind onderneemt enkele goede aanval len. Door middel van Druif neemt Zeemeeuwen de leiding 01. Assendelft krijgt een corner te nemen de spil kopt in en door misverstand werken de Zeemeeuwen-keeper en -back in eigen doel 11. Zeemeeuwen blyft niet by de pakken neer zitten en neemt spoedig door haar linksbuiten weer de leiding 12. Spoedig daarop maakt Zeemeeuwen de zelfde fout; rechtsback en keeper willen beiden den bal wegwerken, waardoor deze wederom in eigen doel komt 22. In de tweede helft is het met het overwicht der Meeuwen gedaan. In buitenspelpositie neemt Assendelft de leiding 32. Maar nogmaals weet 25eemeeuwen, thans door haar rechtsbuiten gelyk te maken 33. Daarna maakt Assendelft nog twee doelpunten zoodat de Zeemeeuwen onnoodig met 5—3 verliezen. Zondag herdacht de Voetbalclub TOP haar eerste lustrum. Deze dag is ingezet met onderlinge zestal wedstrijden, waarvoor voor het winnende 6-tal elk een fraaie foto van de Vereeniging was be schikbaar gesteld, benevens een luxe voorwerp. Den 19en October zal met een feestelyke bij eenkomst in Hotel Boekenrode een meer uit voerig feestprogram worden afgewerkt. Zondag 22 Sept. verreed „Achilles" zyn lange afstand kampioenschap over 130 K.M. Ondanks den grooten afstand en het dreigend weer ver schenen er 54 renners aan den start. Allereerst vertrokken de Junioren voor een wedstryd over 50 K.M., daarna de A en B klasse voor 130 K.M. en het laatst de C-klasse voor sen 70 K.M. wedstrijd. De A- en B-klassers zetten er direct al een flink tempo in en bij de eerste bocht komt Koelemij reeds te vallen, doch hy zet den stryd voort. Bij Lisse lossen Rutten en C. de Veer. even verder stapt J. van Houten af om zijn wiel om te draaien en hij weet weer bij te komen. Daarna trekt W. van Leeuwen zijn stuur los. Bij de Kaag heeft J. Engel zadel- peeh. R. de Vries moest wegens bloeden van zyn hand stoppen. Bij Schiphol bestaat het leidende peleton uit Th. van Staveren, Klinkenberg, H. C. van Sta veren, J. v. Maris, G. van Wees en J. Rusman. Daarachter op ongeveer 500 Meter het 2e pe leton bestaande uit: Ruis, Groenendijk, P. v. Kessel, v. Honschoten en P. Gruyters. Er wordt steeds fel gedemarreerd, waarby zich vooral Klinkenberg en van Wees onderscheiden. Bij de Lynden weten Rusman en Klinkenberg een voorsprong van ongeveer 100 meter te nemen. Het peleton doet wat het kan, doch kan het tweetal niet inloopen. Doch ook Rusman en Klinkenberg kunnen hun voorsprong niet ver- grooten. Tenslotte geven zy even voor Vyfhui zen den stryd op en worden ingeloopen. Het leidende peleton bestaat thans weer als boven. Even door Vyfhuizen komt H. C. van Sta veren te vallen en rijdt Klinkenberg over zyn fiets, waardoor beiden achterstand krijgen. J. Rusman rijdt een buitengewoon hoog tempo. By Aalsmeer gaat hij aan den kop met 5 min. voorsprong; het 2e peleton bestaat dan uit Klinkenberg en P. Gruijters, op 3 min. J. van Maris alleen. G. van Wees had opgegeven. In deze volgorde komt geen verandering meer en J. Rusman wordt met een voorsprong van ruim 11 minuten kampioen. Extra dient vermeld, dat hy ruim 60 K.M. zonder rechtsch pedaal reed, daar hij dit verloren was en al leen nog de as in de crank zat. In een spurt wist P. Gruijters Klinkenberg te kloppen, zoodat zij respectievelyk 2e en 3e werden. Voor beiden een prachtprestatie. Bij de C-klasse werd Ligthart met ruim 4 min. voorsprong winnaar, hierby toonend dat ook hy wat in de beenen heeft. Bij de Junioren won wederom C. van der Aart. De uitslagen waren als volgt: Klasse A en B: 1. J. Rusman, kampioen 1935, 4 uur 10 sec. 2. P. Gruyters, 4 uur 11 min. 29 sec. 3. J. Klinkenberg op 1 lengte. 4. J. van Maris, 4 uur 29 min. 45 sec. Klasse C, 70 K.M.: 1. Ligthart 2 uur 11 min, 2. J. Hobbelen 2 uur 15 min. 10 sec., 3. J. Bourgogne 2 uur 18 min. 10 sec., 4. Sieverding 2 uur 21 min. 15 sec., 5. Oosterbaan 2 uur 21 min. 15 sec. Junioren 50 K.M.: 1. C. v. d. Aart, 2. Stet, 3. van Sprundel, 4. Mens. Zondag werd het sprintkampioenschap op den weg 1935 verreden. De wedstryden hadden een vlot en sportief verloop. Alleen in de 3de demi-finale der A-klasse werd eenig protest ge hoord. Deze rit leverde dan ook wel een zeer groote verrassing op. Hier was wel echt sprake van „drie honden vechten om een been en de vierde loopt er mede heen", in dit geval A. Wester met de overwinning en dus een plaats in de finales. Na afloop werd Jac. van Egmond by mon de van den voorzitter, den heer Jos ten Hove, De thuisclub moet tegen den sterken wind m beginnen. Niettegenstaande deze handicap weet zy reeds van begin af een sterken druk op het doel der gasten uit te oefenen en waar Vitesse's keeper een zeer onzekeren indruk maakt, duurt het geen vyf minuten of Dykmans maakt ge bruik van een weifeling Van Bleyendaal en laat den eersten goal noteeren. Niet ontmoedigd trapt Vitesse wederom af en wanneer Lute een hoogen voorzet geeft, ketst het leder via den paal in het Geel-Wit-doel. On danks dezen tegenslag blijft Geel-Wit aanval lend optreden en Schulz kopt onberispelyk in, daartoe in staat gesteld door een goed voor doel geplaatsten bal van v. Huizen. Nog voor de rust vergroot Bosse met een lagen schuiver Geel-Wit's voorsprong. De thee heeft Vitesse goed gedaan, want de Geel-Wit-defensie moet alle zeilen bijzetten. Vitesse staat echter voor een hopelooze taak, want geholpen door den wind stuwt de midden linie der Geel-Witten na korten tijd weer on- ophoudehjk in de richting van het doel der gas ten. Van dichtbij1 jaagt Bosse eenmaal onhoud baar langs Bleyendaal. Vitesse blyft prachtig volhouden, maar het is Stings c.s. niet mogelijk het Geel-Witte doel te naderen, hiervoor zorgen de stevige Geel-Witte backs. Kottman plaatst dan hoog voor doel en zon der dat de bal den grond raakt schiet Schulz onhoudbaar in de touwen (51). Zonder ver dere verandering in den stand komt het einde van dezen in de beste verstandhouding gespeel den wedstryd. Het bestuur en commissies van den R. K. H. V. B. zijn voor 19351936 als volgt samenge steld: Bestuur: Rector J. P. v. Zon, Adviseur; Jac. Boot voorzitter, H. v. Turnhout vice-voorzitter, F. J. Mooren secretaris, P. P. Smit, penning meester, J. W. G. Bergman, J. v. d. Horst, R. Kaasebrood. Juniorencommissie: Rector J. P. v. Zon voor zitter, F. J. Mooren secr. comp.leider. S. A. Mulders, J. v. d. Drift, R, Kaasebrood, H. Nieuwenhuizen Jr. Pers- en Propagandacommissie: J. Loerak ker voorzitter, A. Gigengack sec., H. v. Turn hout. Elftalcommissie: F. J. Duin, Jac. Hogen- boom, W. c. Braakhuis,J. Walkers,' A. Gomes, Th. Leuven. Scheidsrechterscommissie: J. W. G. Berg man, Jac. Hogenboom, H. Weyers, A. Gaines, J. Ferdolage. Afd. A: O—G, Concordia, TYBB, Santpoort, HEC, OIV, Alliance, DEK. Afd. B: O—G, TYBB, NAS, HBCJJEK, v. Nispen, Vogelenzang, OIV. Afd. C: VVF, TYBB, Santpoort, HBC, G— W, Concordia, Alliance, BSM, NAS. Afd. D: O—G, DSO, OIV, v. Nispen, TYBB. Vogelenzang, Santpoort, HBC. Adsp.: O—G a, O—G b, O—G c, TYBB a, TYBB b, TYBB c, Santpoort a, Santpoort b, DEK, WF. Aè Santpoort—O—G 1 uur, HBC—Concor dia 12.30 uur, OIV—DEK 12.30 uur, Alliance— TYBB 1 uur. B. Vogelenzang—v. Nispen 12.30 uur. OIV— O—G 1.30 uur, DEK—NAS 1 uur, TYBB HBC 12 uur. C. TYBB—WF 1 uur, HBC—Concordia 1.30 uur, BSMAlliance 1 uur, GWSantpoort 1 uur Afd. D. OIV—O—G 2.30 uur, DSO—Vogelen zang 12.30 uur, HBC—TYBB 2.30 uur, Sant poort—v. Nispen 2.30 uur. Adsp. OG aSantpoort a 2 uur, OG b Santpoort b 3 uur, TYBB aDEK 2 uur, TYBB bO—G c 3 uur. Op de onlangs gehouden jaarvergadering werd het bestuur als volgt samengesteld: D. L. M. Smit, voorzitter; Jac. Bosse Jzn., Kinderhuisvest 9, Haarlem, secretaris; F. Kuin- ders, penningmeester. Tot leden van de elftal commissie werden benoemd: D. Henfling, J IJland en R. Hin. Ondanks een aanmerkelyk ledenverlies, is het bestuur, dank zy het toetreden van vele nieuwe leden, er in. geslaagd wederom met 4 elftallen aan de competitie deel te nemen. Daar het gedurende 8 jaar bespeelde Ly ceum-terrein niet meer beschikbaar is, wordt voortaan gespeeld op het R.K. Sportpark aan de Molenwerfslaan te Heemstede, waar een nieuw hockey-terrein is aangelegd. Op 29 Sep tember as. wordt daarop de eerste competitie- wedstryd Alliance 2—Famos 1 gespeeld. gecomplimenteerd en met bloemen gehuldigd. By de A-klasse plaatsten zich voor de fina les: Jac. van Egmond, Molendijk en Wester. Bij de B-klasse: R. Groot, de Best en Meijer en bij de C-klasse: Henzen, Drost en Kaest- ner. Bij de Junioren was de stryd ook zeer span nend. Er waren hier een paar verrassingen. P. Peetoom werd geklopt in de demi-finale. Radsma en Sterke zorgden voor de verrassin gen. Bakker werd fraai kampioen; 2. Radsma; 3. Rijneveld. Het verloop was als volgt: Demi-finales: le demi-finale: 1. J. van Egmond, 2. Koning, 3. V. Barten. 2e demi-finale: 1. Molendijk, 2. Tabel, 3. Schelvis. 3e demi-finale: 1. Wester, 2. Schaper, 3. van Rooijen, 4. van Kersen. Direct na dén start nam Wester hier de lei ding. De andere drie deelnemers weifelden even waarby van Rooyen even uit de pedalen raakte, maar toch direct weder aansloot. Toen de renners Wester achterna gingen, was het te laat en won Wester onbedreigd. De overige ren ners streden fel om de 2e. 3e en 4e plaats met voornoemden uitslag. J. van Egmond, Molendijk en Wester plaat sten zich dus voor de finale. B-klasse. Demi-finales: le demi-finale: 1. Meyer; 2. Burger. 2e demi-finale: 1. de Best; 2. M. Peetoom. 3e demi-finale: 1. Groot; 2. de Laat. Deze series en demi-finales waren alle zonder uitzondering zeer spannend en werden met ge ring verschil gewonnen. Groot, de Best en Meyer wisten zich dus te plaatsen. C-klasse. Demi-finales: le demi-finale: 1. J. Henzen; 2. H. Peetoom. 2e demi-finale: 1. Kaestner; 2. D. Drost. 3e demi-finale: 1. L. Drost; 2. K. van Ker sen. J. Henzen, Kaestner en L. Drost wisten zich dus te plaatsen na zeer felle en spannende rit ten. Ook hier waren eenige verrassingen, ge zien K. van Kersen. D. Drost en H. Peetoom in de demi-finales en Dalfsen en Burger in de tusschenritten werden geklopt. Ook nu reed Kaestner heel goed en bewees steeds vooruit te gaan. Ook willen Wü J. Sietsma noemen. Junioren Finale: 1. Bakker, kampioen junioren; 2. Radsma; 3. Rijneveld. Demi-finales: Hierin startte telkens een A-, B. en C-klasser. le demi-finale: 1. van Egmond, 2. Groot, 3. L. Drost. 2e demi-finale: 1. de Best, 2. Wester, 3. Kaestner. 3e demi-finale: 1. Molendijk, 2. Henzen, 3. Meyer. Kleine finale: 1. L. Drost, 2. Meyer, 3. Kaest ner. Midden-finale: 1. Groot, 2. Henzen, 3. Wes- ter. Groote finale: 1. Jac. van Egmond, kampi oen 1935, 2. Molendyk, 3. de Best. Excelsior reed den tweeden wedstryd voor de competitie om den Winico en Gies-beker over 1 K.M. sprint. Uitslagen series sprint 1 K.M. over den Gies-beker: lste serie: 1. Van Haarlem, 2. Cleef, 3. van Hobbelen; 2e serie: 1. Hertog, 2. Claasen, 3. L. Kuil; 3e serie: 1. Scheffer, 2. Koekebier, 3. Borthaus; 4e serie: 1. Korthals, 2. W. Koeke bier, 3. Schouten; 5e serie: 1. Schaap, 2. Cris- pyn, 3. E. Vlugt. Herkansing: le serie: 1. E. Vlugt, 2. van Hob belen, 3. Koekebier; 2e serie; 1. L. Kiiil, 2. Bort haus, 3. Schouten. Demi-finale: le serie: 1. Scheffer, 2. Van ,,n Haarlem, 3. E. Hertog; 2e serie: 1. Korthals, 2. E. Vlugt, 3. Kuil, 4. Koekebier; 3e serie: 1. Claasen, 2. Kleef. Halve finale: le serie: 1. Korthals, 2. van Haarlem, 3. Claasen. 2e serie: 1. Scheffer, 2. E. Vlugt. Finale: 1. Korthals, 5 pt., 2. Scheffer, 3. Van Haarlem; om de 4e en 5e plaats 1. E. Vlugt, 2. Claasen. Totaal uitslag: 1. Korthals 5 pt., 2. Scheffer 4 pt., 3. Van Haarlem 3 pt., 4. Eldert Vlugt 2 pt., Claasen 1 pt. De junioren reden 1 K.M. sprint voor den Winico-beker. le serie: 1. Hertog, 2. Jas, 3. Huis; 2e serie: 1. Borreman, 2. Kok, 3. Smit; 3e serie 1. Vink, 2. Schaaf. Herkgnsing: 1. Schaaf, 2. Smit, 3. Huis. Demi-finale: le serie: 1. Hertog, 2. Jas, 3. Schaaf; 2e serie: 1. Borreman, 2. Kok-Vink. Halve finale: le serie 1. Hertog, 2. Kok; 2e serie: 1. Borreman, 2. Jas. Finale: 1. Hertog 5 pt., 2. Borreman 4 pt., 3. Jas, 3 pt., 4. Kok 2 pt. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar wegkampioenschappen, langen afstand, voor A, B en C-klasse, 120 K.M. en voor juni oren 60 K.M. Ondanks den krachtigen wind werd er fel gestreden om den kampioenstitel. Het was Rovers, die als kampioen over de streep kwam met een fliyken voorsprong op 't hoofdpeleton. gevolgd door: 2. Roorda, 3. Ver boom, 4. Vergers, 5. FiUippo, 6. Siebeling, 7. Fennis. Anderen uitgevallen door pech. Bij de junioren was het Vonk die eenige mi nuten van het hoofdpeleton wist lost te komen en als kampioen der junioren lange afstand over de eindstreep kwam, gevolgd door 2. Hoog land, 3. v. Es, 4. Smit, 5. Veen, 6. Duijns, 7. v. Breukelen, 8. Post, 9. F. Jansen, 10 Smits, 11. Byi. Anderen uitgevallen door bandenpech. Tyd over de 60 K.M. 2 uur 4 min. IJMUIDEN, 23 Sept. Ryksvischafslag. Tarbot 0.78—1.00 per kg. Griet 20.00—33 per 50 kg Tong 1.00—1.50 per kg. Middel Schol 30.00, Zeü schol 22.00—26, kleine Schol 7.50—25, Bot 7.00 8, Schar 8.50—11, Tongschar 25.00—31 per 50 kg. Rog 10.00—15 per 20 stuks. Vleet 1.10- 2.70 per stuk. Pieterman en Poon 4.80—6.60, groote Schelvisch 24.00—29, middel Schelvisch 18.50— 22, kl. midd. Schelvisch 13.00—22, kleine Schel visch 9.50—15 per 50 kg. Kabeljauw 29.00—51 per 125 kg. Gullen 8.00—16 per 50 kg. Leng 0.60 1.00 per stuk. Heilbot 0.501 per kg. Wijting 4.90—8.60 per 50 kg. Koolvisch 15—58 cent per stuk. Makreel 4—7.50 per 50 kg. Klein middel Heek 45.00, kleine Heek 27.00 per kist van 50 kg. Versche Haring 5.50—6.80 per kist. van de Maandag aan den Ryksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Aneta 1130 manden 8500.Amsterdam 525 manden 3790.Azimuth 480 manden 3800 Neptunis 160 manden 1590.—, Silvaing 800 man den 4640Margaretha 200 manden 2290.—, Jacqueline Clasina 450 manden 2900.Catha- rina Duyvis 600 manden 3520.—, Christine 640 manden 4370. LOGGERS K.W.: 175 650.—, 89 38075 62048 72017 330.—, 173 920.—, 153 350.—, 42 500 110 520.—, 40 500.—, 117 388.—, 108 230.27 44034 350.—. WATERSTAND IJMUIDEN Dinsdag 24 September: Vloed 2.02 en 14.22.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 11