De Koningin op bezoek hoofdstad de lEXWETOl FINANCIEN WIJ LUISTEREN NAAR is DAT p W in VERGEZELD VAN PRINSES JULIANA Sport en spel Dagfilm 'N TROUWE KLANT 1 DERDE WEEKEND-TRIP 1 0 VRIJDAG 27 SEPT. DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1935 Rijke vlaggentooi in de straten De aankomst Naar 't Diaconie Weeshuis Radioreportage van de feestelijke hulde Verkoop Veenderij bij Halfweg Droogleggingsplannen der Neder- landsche Heide-Maatschappij f3000 VERDUISTERD Boekhouder benadeelt woning- bouwmaatschappij INBRAKEN TE HILLEGOM EN BENNEBROEK JONGE AVONTURIERS AANGEHOUDEN De Tenggerbrand gebluscht SCHAKEN Dr. Euwe te Weenen Zijn training voor den a.s. strijd tegen Aljechin Rendez-vous van Groot meesters in Weenen VOETBAL Engeland verliest van Ierland met 2-1 Eerste groote ontmoeting in het nieuwe seizoen I.V.C.B. EEN MISSIEWEDSTRIJD TE ROTTERDAM Het Rotterdamsch elftal tegen de Federatie ZATERDAG A.S. Dinsdagavond 1 October.., Golflengten 469e STAATSLOTERIJ Examen archiefambtenaar 2e kl- Academische examens Machinisten-examen Examen wiskunde L.O. Hare Majesteit Koningin Wilhel- mina, vergezeld van hare dochter Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana, heeft weer voor korten tijd haar intrek in het tijdelijke Paleis aan den Dam genomen bij haar jaarlijksch bezoek aan de Hoofd stad. Haar aankomst te twaalf uur werd begunstigd door zonnig weer en duizenden waren op het Damrak en den Dam saamgestroomd om de twee vorstelijke vrouwen te be groeten. Zij alléén vormen nu het koninklijk gezin en onwillekeurig werd bij beider verschijning op het balcon de herinnering levendig aan vroeger, toen daar Prins Hendrik en ook Koningin Emma naast haar- stonden, temidden van algemeenen jubel. Twaalf uur Het volle zonlicht lag over den Damde Koninklijke Standaard ging omhooghet gejuich zwelde aan van de Damzijdeen weldra verscheen de Koninklijke Stoet voor het paleis, waar de matrozen en mariniers stonden opgesteld onder luitenant ter zee le kL Zeeman, met de muziekkapel, waarvan de Turksche troms in het daglicht glinsterden. Even vóór de aankomst was nog een aantal jongens met blauwe petten onder geleide van twee geestelijken aangekomen en door de wel willendheid van publiek en politie kregen ze een mooi plaatsje vlak vooraan. Het bleken de Regensburger Singknaben te zijn, die heden een concert in het concertgebouw zullen geven en nu onder leiding van Domkapellmeister Dr. Th. Schrems, de Hollandsche Koningin kwa men zien en toejuichen. Tegenover de Groote Club konden ze goed toeschouwen en de Ko ningin wuifde hun kant uit toen zij de knapen ontwaardde. - Bij haar aankomst aan het Centraal Station, waar het eerste perron voor de Koninklijke Wachtkamer was afgezet, werden Koningin en ï»rinses verwelkomd door burgemeester dr. W. de Vlugt en enkele andere autoriteiten. Te 'li.51 uur reed de trein, waarin het Koninklijke salonrijtuig was aangehaakt, de overkapping binnen. Na de eerste begroeting werd even in de wachtkamer getoefd, waarna de wachtende rijtuigen werden bestegen. Steeds heeft zoo'n koninklijk bezoek een eigen bekoring, maar ditmaal was er vooral een har telijk meeleven van het publiek waar te ne men en het was daarom te meer jammer dat een overigens alleronbeteekenendst relletje van enkele communisten op den Dam bij den Nieu- wendijk, die „rood front" riepen, de algemeene stemming, gelukkig vergeefs, trachtte te ver storen. De bereden politie sloeg onmiddellijk de demonstranten uiteen en alles was zoo snel in zijn werk gegaan, dat zelfs degenen die vlak bij op den Dam stonden, er niets van bemerkten. Voorafgegaan en gevolgd door het eere-escor- te reden Koningin en Prinses langs het jui chende Damrak over den Dam naar het Pa leis. De menschenmenigte op den Dam behoefde niet lang te wachten, heel spoedig betraden de Koningin in witten mantel en de Prinses in gris-perle costuum het balcon, om minuten lang aller ovatie in ontvangst te nemen en vriendelijk naar alle kanten te wuiven. Het Wilhelmus, dat door de Marinekapel was ingezet, werd door de menigte meegezongen. Nadat de vorstelijke bezoeksters zich hadden teruggetrokken, hief de politie geleidelijk hare afzettingen op. Het was een goede maatregel, dat de jongens met fietsen niet onder het toe schouwend publiek mochten. Daaraan moest nog beter de hand gehouden, hetgeen na af loop het wegstroomen der menigte zeer zou be vorderen. De Marinekapel trok in volle glorie, vooraf gegaan en gevolgd door politie, door de Kal- verstraat af. Te kwart voor vier zouden Koningin en Prin ses uitrijden om langs den reeds aangegeven weg een bezoek te brengen aan het nieuwe Dia conie Weeshuis der Nederduitsch Hervormde Gemeente in de Volkerakstraat Te vier uur werden hier de hooge vrouwen verwacht. De voorzitter en secretaris van het bestuur, de heeren R. Willemse en E. v. d. Veens, alsmede drs. J. F. Haeck, directeur, waren aan den in gang ter begroeting aanwezig. Reeds vroeg stonden twee weeskinderen, Die- wertje Kuyl en Wynand van Galen, in nun beste pakje met fraaie bloemen in de vesti bule om de komst van Koningin en Prinses af te wachten en haar een bloemenhulde te bren gen. Het nieuwe weeshuis is 15 December 1932 m gebruik genomen. Jongensafdeeling, gymnas tieklokaal, kleuterkamer, schoolmeisjesnfdee- ling zouden door de vorstinnen worden bezich tigd. In de bestuurskamer, waar bèstuurderessen en bestuurderen zich vereenigden, stond de thee geserveerd. Zaterdag 28 September as. om 3 uur zal ter gelegenheid van het vorstelijk bezoek aan de hoofdstad een grootsche hulde plaats hebben op den Dam, waaraan alle Oranjevereenigingen, verscheidene harmoniecorpsen, de Koninklijke beiaardier, Jac. Vincent en duizlenden oranje gezinde Amsterdammers zullen medewerken. Mr. J. H. P. V. Haitsma Muiier, voorzitter van het N. J. V. afd. Amsterdam, zal op het balcon van het Koninklijk Paleis de welkomst rede uitspreken. De K. R. O. reportagewagen zal bij deze feestelijke hulde aanwezig zijn om hiervan gramofoonopnam'en te maken, welke Zaterdag avond om 7.35 uur zullen worden uitgezonden. Naar wij vernemen, worden sinds eenigen tijd onderhandelingen gevoerd tusschen de Nederlandsche Heide-Maatschappij en het bestuur van „De Eendracht" te Halfweg over eventueelen verkoop van de veenderij „De Eendracht" aan genoemde Mij. Het betreft hier de bekende veenderij aan den Rijksstraatweg tusschen Halfweg en Sloterdijk, welke een driehoek beslaat van genoemden straatweg af naar Osdorp en vandaar naar Halfweg. Het was een publiek geheim dat de veenderij er in de laatste jaren aifes behalve nx^kfeurig voorstond. Zijn wij goed ingelicht, dan schijnt het in de bedoeling te liggen den veenpolder droog te malen, behalve een strook groot pl.m. 80 Hec tare, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van Halfwteg. Hierdoor zou de bekende Halfwegsche Ijsbaan,'de grootste' in den lande, voorloopig geen gevaar loopen. Op het overige deel zou na de droogmaling de grond worden genivelleerd en door de Ned. Heide-Mij. in werkverschaffing worden bewerkt voor het aanleggen van wegen, boschages enz. Zelfs zou er sprake zijn van den aanleg van een verbindingsweg' tusschen den Rijksstraat weg en 'den Lutkeneerweg te Osdorp, z.g. als schakel in den toekomstigen grooten verkeers weg AmsterdamDen Haag. Of vóór de droogmaling eerst de aanwezige veenlaag in versneld tempo ontgonnen zal wor den of dat men onmiddellijk zal overgaan tot droogmaking en slechting is een vraag, die ook wij nog niet kunnen beantwoorden. Inmiddels moeten de onderhandelingen reeds zoo ver gevorderd zijn, dat practisch van een zich terugtrekken van „De Eendracht" geen sprake meer zal kunnen zijn. Rechterhelft J v.h. bord: witJ linkerhelft: i roode rand, l m. rood door- J gestreept e zwarte P) Aan de linker- zijde d. straat de rechter- is parkeeren 1 straathelft il verboden. 1 dus vrij. De politie van het bureau P. Aertzstraat heeft een veertigjarige boekhouder gearresteerd die een bedrag van pl.m. f 3000,heeft ver duisterd ten nadeele van een woningbouwmaat schappij te Amsterdam Zuid. De verduistering liep over enkele maanden. Hij had de geïnde huursommen slechts voor 'n gedeelte gestort op de giro. Hij legde een volledige bekentenis af tegen over den secretaris der vereeniging. Deze stelde de zaak in handen van de politie, die hem aan hield. De verdachte is echter weer op vrije voeten gesteld. Een oude bekende van de politie brak in den nacht van 4 op 5 Augustus in te Hillegom en stal daar eenig geld uit het huis van mevr. S. Het O.M. eischte tegen hem 2 y, jaar ge vangenisstraf, de Haarlemsche Rechtbank deed er een jaar af. Twee minderjarige jongens hadden zoo veel gelezen over inbraken bij den Burgemeester van Bennebroek, dat ze het ook eens wilden probeeren. Zij stalen het halve huis leeg en gingen met zwaar beladen koffers terug naar Haarlem. Natuurlijk werden zij op den weg gepakt en ingerekend. De Officier van Justitie eischte tegen ieder 1 jaar gevangenisstraf, waarvan de Rechtbank 8 maanden m.a.v.p. maakte. Na vijf dagen vermist te zijn geweest, is de 18-jarige slagersknecht L. G„ die, zooals ge meld, vorige week Vrijdag met een bedrag aan geld, toebehoorende aan zijn patroon, spoor loos uit Bergen op Zoom verdween, Woensdag avond door de politie te Antwerpen aangehou den. Hij bevond zich in gezelschap van zijn 17-jarigen stadgenoot H., die, naar thans be kend wordt, eveneens sedert Vrijdag jX uit de ouderlijke woning werd vermist. Beide avonturiers zullen waarschijnlijk van daag naar Nederland worden overgebracht. MALANG, 25 Sept. (Aneta). De brand op het Tengger-gebergte is gebluscht. Het terrein blijft onder bewaking. Een Weensch schaakblad lichtte een dezer dagen een tipje van den geheimzinnigen sluier op, die de training van Dr. Euwe voor de komende match om het wereldkampioenschap bedekt. Daar de voorbereiding van Dr. Euwe voor den grooten strijd van integreerend belang is, laten wij hieronder enkele bijzonderheden volgen, welke het Oostenrijksche blad ver meldt: Dr. Euwe neemt de voorbereidingen voor zijn match om het wereldkampioenschap zeer ern stig op. Aangelokt door de beroemde openingenverzameling van Eecker, ging hij in de tweede week van September naar Weenen, om zich hier te trainen. Behalve Becker koos hij als partners Flohr, met wien hij in ge regeld contact stond, Spielmann en Maroczy, welke laatste als sekondant bij de match zal fungeeren. De „Wiener Schachverband" maakte dadelijk van de gelegenheid gebruik om de Meesters voor een groote bijeenkomst te winnen. Op 14 September vond deze bijeenkomst in hotel Weigl plaats. De avond begon met een boeiende voor dracht van Dr. Euwe over: „Positie- en com binatiespel". De toehoorders, ongeveer drie honderd man, brachten den Nederlander een enthousiaste ovatie. Deze hulde gold niet alleen den meester, maar ook zijn vaderland, dat reeds vele malen haar gastvrijheid aan de Oostenrijksche mees ters had getoond. In hetzelfde nummer van het blad staat een groot artikel van Meester Kmoch over het schaakleven in Nederland, waaruit het volgen de niet onvermeld moge blijven: „De belang stelling van de Nederlanders voor het schaak spel wordt nog door allerlei levensomstandig heden bevorderd, zooals de goede kwaliteit van koffie, thee, sigaren en sigaretten eenerzijds en fiksche belastingen op sterken drank ander zijds." De eerste groote ontmoeting in het nieuwe voetbalseizoen in Engeland werd Woensdag te Blackpool gespeeld, nX de jaarlijksche selectie wedstrijd tusschen de elftallen van de Iersche en de Engelsche League. De wedstrijd werd door ongeveer 30.000 per sonen bijgewoond. De Ieren wonnen met 21, nadat de rust met 11 was ingegaan. De punten werden gescoord door Nally en Kelly aan de zijde der Ieren en door Boyes aan de zijde van Engeland. De 2—1 overwinning van Ierland is een resul taat dat in 41 jaar niet is voorgekomen. Ter gelegenheid van de groote Rotterdamsche missieweek wordt Zondag op het Leonidas. terrein te Rotterdam een missiewedstrijd ge speeld tusschen het Rotterdamsch elftal en de Federatieploeg. Voor deze ontmoeting zijn de elftallen als volgt samengesteld: Rotterdamsch elftal: Aad Ham (Leonidas), F. Tetteroo (Oliveo) en W. Pols(Spartaan) ach ter; B. van Dongen (Spartaan), P. Haanappel (Leonidas) en J. van Kessel (Léonidas) midden; L. v. d. Hulst (Leonidas), A. v.d. Sande (Leoni. das), R. v.d. Helm (Oliveo), R. v. Lingen (Ex. celsior) en A. v. d. Geer (Spartaan) Federatie-elftal: C. Pot (WA, Utrecht) doel: L. van Bree (Kolping) en A. Gigengack (Geel Wit) achter; v.d. Spek (DHL), Vincken (HBC) en J. Keijzer (Wilskracht) midden; E. Hol (Valkenburg), G. te Riele (Altior), B. Beeren- schot (Lachapelle), L. Geijbels (Weert) en K. Koning (Volendam) voor. Reserves voor Rotterdam zijn C. Venrooy, G. Luijpen, Th. en A. Mentink, allen van Spartaan en voor de federatie: Philippus (Graaf Willem), Koning (Volendam), ten Bokum (Zwaluwen Vooruit) en van Roode (HBC). De wedstrijd zal worden geleid door scheids rechter E. van Haasteren. |llillllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllli De inkomsten van de Duitsche Rijks spoorwegen zijn in de eerste acht maanden weliswaar met 7.5 pCt. gestegen, maar nog niet toereikend voor de dekking der totale uitgaven. Het tekort bedroeg tot Augustus M. 100 millioen en zal in de komende maanden zonder twijfel toenemen. Inzake de verscherping van de rubber restrictie merken Symington en Wilson op, dat het toestemmen van de Nederlandsche laden bewijst, dat de regeeringsinstanties in Nederl. Indië in den beperkten uitvoer ten volle vertrouwen hebben en den toestand onder de inlanders voldoende onder con trole hebben, om deze restrictie ten uitvoer te brengen. •f Volgens het „Berliner Tageblatt" begint de uitvoer van petroleum-producten naar Italië bij de Roemeensche regeering een quaestie van ernstige zorg te worden. De re geering stelt zich de vraag, of het niet in het economisch belang van Roemenië nood zakelijk is, den uitvoer naar Italië te be perken. Berichten uit Parijs te Milaan ontvangen maken melding als zou onderhandeld wor den over een Fransche leening aan Italië ten bedrage van fr. 600 millioen tegen on derpand van spoorwegobligaties. De Anaconda Copper is voornemens 55 millioen 4lA pCt. obligaties uit te geven, met een looptijd tot 1950. De amortisatie is afhankelijk van de inkomsten; de mini mum betaling per jaar is op 1 millioen vastgesteld, plus 20 pCt. van de netto-winst, maar niet meer dan 5 A millioen per jaar. •'e De Pennsylvania Rr. boekte in de eerste zeven maanden aan netto-inkomsten 10.77 mill., overeenkomende met 0.S2 per aan deel, tegen 5 12.60 millioen en 0.96 per aandeel in het overeenkomstig tijdvak van het vorig jaar. De Norfolk and Western boekte in de eerste acht maanden een netto-winst van 9.37 per gewoon aandeel tegen 9.02 in dezelfde periode van 1934. Het electriciteitsverbruik in de Vereen, staten toont in de week per 21 September in vergelijking met 1934 een stijging van 13.5 pCt. en in vergelijking met de vorige week een sktigijng 4a fi.ij btfofowiyiny) week een stijging van 11.9 pCt. De Amerikaansche staalproductie be draagt thans 51'A pCt. der capaciteit tegen 52 pCt. de vorige week. ,,Iron Age" brengt dit in verband met het feit, dat de automo bielindustrie met het in gebruik nemen van nieuwe modellen nog niet is begonnen. De Nira zal de gevolgen onderzoeken, die de industrie heeft ondervonden van het opheffen van de codes, waartoe het Hoog ste Gerechtshof heeft uitspraak gedaan. Het resultaat van dit onderzoek zal Roosevelt tot leidraad dienen bij de vraag of hij in 1936 een nieuw voorstel betreffende een regeling voor de industrie bij het Congres zal indie nen. - -ÏV ftA De kunstzijde-productie in Engeland be droeg in Augustus 7.54 mill. lbs. tegen 10.91 mill, in Juli en 5.70 mill, in Augustus 1934. De productie in Jan.Aug. bedroeg 79.75 mill, tegen 59.94 mill, in de overeenkomstige periode van het vorig jaar De Denver and Rio Grande zal als gevolg van de geringe ontvangsten een drastische reorganisatie moeten ondergaan. De Shell Union en de Richfield Oil heb ben haar benzineprijs voor het district Los Angeles met 1 cent verlaagd, als gevolg van de grogte voorraden. ïj* De Wabash Rr. boekte in Augustus aan bedrijfsinkomsten 245.673 tegen 227.225 in Augustus 1934 en de Northern Pacific 5 1.02 mill, tegen 1.41 millioen. De Dollar noteerde gisteren te New-York 1.4806 tegen 1.4793 eergisteren. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7277.30 (v. slot 7.30%), de Frank op 9.75—9.76% (9.78) en de Dollar op 1.47%—1.48'A (1.48%). De Nivas verkocht 7000 suiker aan Britsch Indië. tons superieure 9 9 9® ^höed GODSDIENST 8.C0 Hilversum I (Schriftlezing NO RV) 10.00 Hilversum H (Morgenwijding) 10.30 Hilversum I (Morgendienst N CRV) 12.15 Hilversum I (Leger des Hells) ORGELBESPELING 11.20 Droitwlch (Quentin MacLean) 5.00 Hilversum I (orgel met bege leiding van violoncel) 7.20 Hilversum II (Joh. Jong speelt op het VARA-orgel) 9.30 Beromünster (Orgelconcert: Otto Scharer) ORKEST-CONCER TEN 12.35 Parijs I (Orkestconcert) 12 50 Brussel X (Het Omroeporkest) 12.50 Brussel II (Russisch orkest) 3.20 Kalundborg (Concert uit het Bellevue-Strandhotel 4.10 Hamburg (Het Stettiner con certorkest) 4.20 Hamburg (Stettiner orkest) 4.20 Droitwlch (Midland-orkest) 4.20 Langenberg 4.50 Beromünster (Beethoven's 5de symphonle) 5.25 Brussel II (Het Omroeporkest) 5.20 Hamburg (Het Omroeporkest) 5.20 Langenberg (Het Omroepklein- orkest) 5.25 Milaan (Het Ferruzzl-orkest) 5.35 Beromünster (Kalman-conc.) 7.20 Berlijn (Het Omroeporkest) 7.50 Luxemburg 8.05 Hilversum I (De Amhemsche Orkestvereeniging) 8.10 Beromünster (Het Omroepork.) 8.20 Droitwlch (BBC-Symphonle- orkest; Beethoven-progr.) 8.20 Parijs X 8.30 Hilversum II 8.55 Beromünster (Het Omroep orkest) Vrijdagavond om 920 wordt over Toulouse de „Don Juan" van Mozart uitgezonden 9.00 Rome (Orkestconcert) 9.2,0 Toulouse (Don Juan's Mozart) 9.25 Luxemburg 9.30 Hilversum I (De Arnhemsche Orkestvereeniging 9.30 Hilversum II 10.20 Milaan LICHTE MUZIEK 10.35 Hilversum II (Orvitropla o. 1. v. Jan v. d. Horst) 12.10 Droitwlch (Trocadero Cinema orkest) 11.30 Hilversum II (De Zonneklop pers o. 1. v. Cor Steijn) 12.20 Deutschlandsender (Otto Do- brindt) 12.20 Langenberg (Het West-Dult- sche Kamerorkest) 12.30 Hilversum I (ensemble v. d. Horst) 12.30 Droitwlch (BBC-dansorkest) 3.10 Hilversum' II (De AVRO-deci- bels) 5.30 Hilversum II (De Notenkra kers) 5.35 Droitwlch (BBC-dansorkest) 6.15 Hilversum II (Eddy Walis en zijn orkest) 8.10 Toulouse (schrammelmuziek) 8.25 Toulouse (militaire marschen) 9.35 Brussel I (Marschenconcert) 9.35 Brussel II (Salonorkest) 10.10 Rome (dansmuziek) 10.20 Brussel II (dansmuziek) 11.05 Parijs I (dansmuziek) 11.05 Kalundborg (dansmuziek uit rest. „Nimb") 11.20 Boedapest (De Zigeunerkapel Bela Müller) 11.20 Deutschlandsender (Barnabas V. Geczy) 11.35 Droitwlch (BBC-dansorkest) LI.35 Toulouse (jazz-muziek) 12.20 Toulouse (Cabaret-program ma) GRAMOFOON 8.00 Hilversum II 8.15 Hilversum (Morgenconcert) 12.00 Hilversum II 12.15 Brussel I 12.17 Brussel II 12.25 Parijs IX 12.45 Luxemburg 1.50 Brussel I 1.50 Brussel II 2.30 Hilversum II 3.20 Parijs I 4.00 Hilversum I 4.CO Hilversum II (plano) 5.25 Beromünster 6.C-5 Panjs I 6.20 Brussel I 6.50 Beromünster (dansmuziek) 6.55 Luxemburg 7.10 Luxemburg 8.40 Luxemburg 10.10 Luxemburg 10.20 Brussel I 10.30 Hilversum II 10.35 Hilversum I 10.50 Parijs II BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL 1 BRUSSEL II DEUT8CHL.SENDER DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I HILVERSUM II LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 356.7 M. 539.fi M. 549.5 M. 483.9 RL 321.9 RL 1571 RL 1500 M. 331.9 RL 301.5 RL 1875 M. 455.9 Rl. 1304 M. 368.6 R1. 1648 M. 312.8 Rl. 420.8 RL 328.6 M. 506.8 RL 11.00 Hilversum n (Jazz-program- ma) 11.20 Parijs I. 11.30 Hilversum II SOLISTEN-CONCERTEN 12.40 Brussel X (zang) 2.00 Hilversum I (sopraan en te nor) 3.00 Hilversum I (sopraan, tenor, hobo) 5.15 Brussel I (Accordeonvoor- üracht) 6.50 Brussel X (pianorecital) 7.05 Deutschlandsender (vioolreci tal) 7.35 Brussel I (zang. Mevr. Paillot) 10,40 Weenen (pianoduetten) 10.45 Kalundborg (mandolinerecital) 11.00 Droitwlch (tenor) KAMERMUZIEK 1.35 Droitwlch (viola, piano en or. kestl 3.00 Kalundborg (Instrumentaal ensemble) 4.20 Deutschlandsender (Omroep- kleinorkest speelt kamermuz.) 4.30 Hilversum II (Sonate voor alt en plano. v. Reger) 5.25 Rome (Mandolinekwintet) 5.50 Brussel I (Het Trio Geroday's) 6.50 Droitwlch Scarlatti-herden- king; cembalo) 7.20 Hamburg (Trio in G op 61. Reusz) 7.20 Langenberg (Het Radlo-kamer- kwintet) 7.50 Droitwlch (vioolduetten) 8.20 Brussel II (Het „Trio ad Opti ma") 9.05 Beromünster (Het Berner Vo caal kwartet 9.35 Milaan (Mandollneconcert) OPERA EN OPERETTE 7.50 Weenen („Les Puritains", opera v. Bellini) 8.50 Toulouse (operette-aria's) 11.20 Toulouse (operette-aria's) VARIA 10.15 Hilversum I („Rationalisatie") 11.00 Hilversum I Kinderkoorzangj 11.15 Hilversum II („Boefje") 12.00 Hilversum X (Politieber.) 2.00 Hilversum II (Voordrachten door Betsy Kapsenberg) 2.30 Hilversum I (lezen van Chr. lectuur) 5.05 Hilversum II („Na Schooltijd") 6.30 Hilversum I („Nieuwe Dah lia's") 7.30 Hilversum uurtje") 9.00 Hilversum „testen") I („Literair half- I (Causerie over PERSBERICHTEN 7.00 Hilversum I 7.50 Hilversum XI 8.00 Hüversum I (Niet officieel) 5de klasse, 8ste lijst Trekking van Donderdag 26 September 1935 Hooge Prijzen f 1000.— 3761 f 400.— 3765 5620 16892 20485 20758 f 200.— 11 358 1847 3697 5738 8506 12079 15382 f 100.— 2865 5058 6001 6177 6541 11611 11697 11800 12955 13070 15061 16401 16778 Prijzen van 70.- 155 983 2174 2656 3451 4304 4675 5439 5879 6554 7173 8335 9080 337 1327 2207 2886 3455 4375 4693 5451 5887 6642 7202 8380 9243 388 1458 2223 3061 3666 4394 4714 5569 5903 6695 7424 8625 9267 427 1470 2274 3091 3924 4535 4869 5572 5996 6946 7566 8668 9384 570 1584 2312 3094 4044 4590 5056 5726 6044 6979 7726 8728 9517 792 1604 2333 3109 4088 4616 5145 5780 6046 7002 7888 8822 809 864 1710 2077 2410 2579 3343 3446 4271 4291 4661 4672 5399 5400 5830 5855 6215 6477 7034 7139 8242 8302 8860 9051 9846 10057 10069 10176 10284 10524 10549 10642 10654 10689 10769 10942 11017 11027 11147 11168 11186 11266 11348 11387 11518 11554 11584 11639 11669 11763 11945 12008 12038 12117 12405 12411 12441 12455 12'489 12638 13104 13186 13379 13434 13449 13501 13561 13714 13867 13894 14012 14024 14058 14091 14111 14156 14218 14302 14354 14394 14402 14441 14491 14574 14617 14644 14f775 14780 14848 14917 14938 14956 14964 15057 15163 15177 15260 15431 15685 15745 15811 15954 15973 15998 16083 16285 16291 16334 16383 16438 16458 16470 16512 16858 16879 17116 17171 17227 17275 17313 17344 17546 17604 17740 17797 17827 17985 18008 18063 18230 18337 18338 18376 18606 18824 18907 18977 18999 19036 VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOG1DS 19202 19203 19210 19349 19409 19421 19472 19639 19793 19850 19865 19911 20132 20283 20331 20622 20623 20766 20848 20859 20973 Nieten 12 39 52 104 111 160 198 215 242 262 275 297 306 307 323 350 392 399 471 475 489 494 506 509 563 565 624 658 689 720 742 747 801 831 839 875 942 975 1000 1052 1075 1099 1117 1122 1176 1211 1215 1247 1269 1321 1342 1343 1345 1369 1418 1428 1433 1459 1479 1509 1653 1680 1697 1699 1703 1714 1729 1765 1779 1844 1907 1935 1962 1983 2008 2017 2051 2052 2107 2135 2162 2240 2244 2249 2314 2383 2406 2454 2486 2511 2539 2566 2612 2635 2676 2682 2716 2770 2792 2806 2808 2840 2848 2872 2903 2915 2919 2985 3030 3045 3086 3121 3132 3146 3153 3162 3247 3276 3318 3-329 3351 3378 3408 3420 3431 3440 3518 3633 3660 3713 3715 3741 3764 3800 3811 3831 3874 3880 3882 3919 3921 3988 4016 4050 4097 4116 4152 4154 4166 4181 4237 4275 4285 4293 4316 4371 4414 4457 4509 4517 4539 4554 4783 4839 4871 4915 4939 5015 5019 5020 5030 5068 5077 5093 5127 5139 5141 5261 5293 5312 5349 5385 5421 5453 5543 5577 5654 5663 5671 5679 5681 5708 5757 5779 5784 5796 5804 5812 5825 5843 5872 5945 6012 6015 6069 6072 6093 6133 6151 6176 6184 6217 6224 6294 6298 6316 8406 6416 6423 6453 6457 6537 6544 6560 6572 6573 6590 6604 6637 6640 6667 6705 6737 6789 6790 6891 6898 6962 6982 6987 7025 7045 7064 7065 7136 7189 7216 7271 7275 7313 7363 7438 7450 7525 7558 7571 7611 7734 7749 7781 7786 7838 7845 7859 1889 7943 7974 7977 7995 8013 8026 8043 8062 8078 8107 8170 8219 8241 8248 8254 8260 8269 8357 8370 8376 8416 8439 8488 8512 8519 8644 '649 8693 8699 8732 8754 8766 8796 8834 8857 8868 8892 8896 8908 8922 8941 8967 8969 9008 9021 9024 9060 9075 9091 9147 9152 9199 9207 9227 9261 9263 9274 9295 9296 9373 9385 9388 9532 9572 9584 9664 9732 9744 9765 9773 9784 9839 9882 9895 9901 0928 9965 10038 10089 10141 10172 10185 10205 10224 10234 10384 10425 10491 10512 10593 10594 10627 10633 10S56 10660 10738 10753 10775 10825 10865 10919 10929 10936 10953 10974 11010 11034 11052 11056 11140 11178 11189 11285 11286 11375 11412 11417 11423 11487 11502 11507 11574 11608 11656 11703 11748 11762 11791 11804 11805 11834 11858 11903 12144 12152 12200 12222 12262 12314 12339 12371 12374 12388 12406 12449 12454 12536 12578 12708 12725 12758 12778 12814 12824 12890 12909 12975 12980 12983 13005 13007 13072 13087 13098 13102 13151 13166 13218 13219 13244 13273 13367 13420 13443 13446 13519 13521 13567 13661 13669 13672 13723 13765 13796 13922 13924 13957 13970 13996 14052 14053 14055 14130 14159 14166 14172 14187 14193 14210 14322 14333 14361 14415 14416 14436 14486 14545 14560 14563 14602 14609 14637 14643 14651 14694 14702 14726 14779 14782 14931 14954 15003 15035 15062 15144 15249 15256 15295 15297 15312 15325 15331 15357 15428 15434 15436 15489 15500 15552 15574 15581 15618 15619 15661 15729 15747 15769 15791 15805 15848 15875 15883 15924 15937 15975 15996 16011 16040 16059 16060 16089 16096 16168 16178 16223 16245 16258 16279 16302 16306 16328 16361 16387 16415 16424 16479 16505 16558 16629 16669 16720 16722 16753 16783 16791 16808 16811 16866 16906 16910 16943 16980 17036 17037 17042 17054 17083 17101 17152 17158 17160 17181 17201 17225 17237 17266 17294 17315 17404 17442 17460 17512 17523 17565 17573 17577 17592 17630 17645 17679 17719 17726 17727 17748 17783 17805 17834 17844 17848 17851 17854 17855 17896 17923 17934 17952 17988 18002 18035 18040 18041 18103 18108 18164 18165 18209 18300 18314 18322 18362 18441 18464 18496 18509 18538 18587 18597 18615 18630 18654 1865o 18664 18631 18691 18701 18842 18896 18904 18914 19009 19010 19014 19026 19062 19090 19134 19144 19172 19208 19242 19281 19291 19329 19359 19376 19432 19447 19537 19555 19589 19608 19653 19693 19715 19767 19783 19805 19932 19950 20064 20086 20131 20165 20189 20253 20287 20337 20339 20351 20423 20489 20556 20628 20654 20802 20817 20908 20925 20930 20944 20948 DEN HAAG. Geslaagd mej. X. M. Bersseh" brugge en mej. J. C. Leeuwenburg, belden te 's-Gravenhage. LEIDEN. Geslaagd: Economisch doctoraal examen indologie de heer O. A. ten Cate. Candidaats-examen wis- en natuurkunde) letter L, mejuffrouw G. J. Verboom. Taalkundig doctoraal examen indologie, de heer P. L. Hölscher. AMSTERDAM. Candidaatsexamen In de wis- e» natuurkunde mej. D. S. Appel. LEIDEN. Candidaats-examen rechten, de heereD< A. W. A. van Eijk en G. Bergsma. DEN HAAG. Geslaagd voor het theoretisch ge* deelte Van diploma B: J. van Vliet te Schiedarh' J. Herman en P. L. Steendam, beiden te Vlissin* gen; G. J. de Graag te Goes; H. T. de Recht 1 Vlaardingen en F. G. J. Steendam te Den HaSB- DEN HAAG. Geslaagd de heeren: W. de Boer t® Steenwijkerwold en H. van Riezen te Lichtenvoord Nietwaar, U bent 'n trouw lezer van onze ra' briek „Omroepers". U moogt er graag eens grasduinen. De aakenman weet van Uw sped** lust te profiteeren, hij plaatst Zaken-Omroeper^ die onze rubriek juist zoo veelzijdig doen zijn e die Uwe regelmatige belangstelling inderda® feotiveerea.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6