S TA D S N I E U W S DE KE liet. O liet. CIGARETTES Gemeenteraad van Heemstede f1 SPORT EN WEDSTRIJDEN J. VAN DAM Haarlem, 26 Sept. REGENJASSEN OVERJASSEN COSTUUMS KINDERJASJES DAMESMANTELS SALARISSEN POLITIE PERSONEEL RADIO D.I.E.M. nv DEN HAAG J. VAN DAM, Ged. 0.Gracht78 VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1935 FIETS GESTOLEN Koperslager had ze „gevonden" MUZIEK EN ZANG Groote plannen van drie kath. vereenigingen RUSSISCH KERKKOOR Moeilijk opvoedbare kinderen Cursus leekenapostolaat PLOTSELING ONWEL In het ziekenhuis overleden BLAUWE GABARDINE ONDERHOUD NOORDZEE KANAAL Bedrag van f 900.000 noodig Vijf Rond de benoeming van den con troleerend gemeente-arts Diefstallen bij scholen Kasgeldleening 1935 Verkoop grond van terrein „Meer en Berg" Verordening rangen enz. litiepersoneel po- Benoeming controleerend gemeente-arts Namen van bruggen Bijslag op loonen in bloem- bollenbedrijven Bescherming rijwielplaatjes Inlevering van Rijksgoederen I P SCH0TERWEG 1, Tel. 16659 HAARLEMSCHE R. K. DAMBOND St. Bavo-bekerwedstrijden Hoofdklasse competitie Nederl. Dambond afd. Noord D. C. IJ. WINT VAN VAN EMBDEN Om het clubkampioenschap van Nederland Clubkampioenschappen 1935/1936 Haarlemsche Damclub WIELRENNEN Heemsteedsche wielerbaan HAARL. SCHEIDSRECHTERS- VEREENIGING Lezing van scheidsrechter J. J. Grootmeyer H. R. C. Excelsior ZWEMMEN Huldiging Haarlem-Zevental KLEEDING NAAR MAAT GED. OUDE GRACHT 78 COSTUUMS model 1936 f 4Q#_ DEMIES en WINTERJASSEN f32.50 AGENDA Bioscopen Plebaan Westerwoudt Volgende week uit het ziekenhuis DE AARDAPPELENFRAUDE TE BEVERWIJK Hooge boete geëischt tegen grossier Fancy-fair St. Josephs-Gezellen Retraiteclub Haarlem I en II Aanbestedingen Een Haarlemmer had zijn fiets gestald Don derdagmiddag om ongeveer 1 uur voor het Chr. Jeugdhuis in de Frans Halsstraat. Toen de eigenaar het huis verliet kwam hij tot de on aangename, hoewel in dezen tijd vaft opeenvol gende diefstallen geenszins ongewone, ontdek king, dat zijn fiets was verdwenen. Hij herin nerde zich, dat eenigen tijd geleden de fiets van zijn vriend voor datzelfde huis was ontvreemd en dat de vriend toen de gestolen fiets op het Staten Bolwerk onbeheerd had teruggevonden. Wel, dacht hij, wellicht gaat het met mijn fiets precies zoo. Zoo gedacht, zoo gedaan. Hij leende even een voor het huis gestalde fiets van zijn vriend en begaf zich op weg. Inderdaad vond hij op het Staten Bolwerk zijn eigendom terug, echter niet onbeheerd. Een hem onbe kende man was bezig er iet saf te halen. Deze man beweerde, dat hij de fiets ter plaatse had „gevonden". De Haarlemmer stapte op zijn weer verkregen fiets en volgde den man, die was weg- geloopen. Samen zijn zij verder gewandeld. Op de Nassaulaan kwamen zij een agent tegen, aan wien zij den diefstal hebben voorgelegd. De man ontkende toen nog steeds den diefstal van de fiets gepleegd te hebben. De agent is met hen naar het politiebureau in de Smedestraat ge trokken, waar bleek, dat de aangehouden man een 25-jarig koperslager uit Amsterdam was. Hij hield nog steeds vol de fiets gevonden te hebben, maar is „voor nader onderzoek" in ver zekerde bewaring gesteld. Hedenmorgen heeft hij een volledige beken tenis afgelegd. Hij blijft opgesloten. De R. K. Harmonievereeniging „Euphonia" te Overveen, de R. K. Mandolineclub „Sancta Lucia" te Haarlem en het R. K. Mannenkoor „St. Caecilia", te Haarlem, in stad en wijde omgeving om hare keurige en kunstzinnige prestaties zoo bekende vereenigingen, hebben het voornemen opgevat, om medio October voor haar donateurs een groote gecombineerde uit voering te geven. Bereids worden groote en zelfs kostbare voor bereidingen getroffen, om ondanks crisis en ongunstige tijden, aan het muzieklievend pu bliek een avond van voornaam en ontwikke lend kunstgenot te bieden. Teneinde het volledig slagen van dezen rij ken en afwisselenden kunstavond te waarbor gen, zal na afloop van het vocaal en instru mentaal gedeelte het programma worden voort gezet met een „Bonte Avond", waarna tot be sluit bal onder deskundige leiding. Russische koren zijn in de laatste jaren tal- looze malen opgetreden. Ze bestonden hoofdza kelijk uit Kozakken, dus hoorde men steeds mannenzang. Hun programma bestond gewoon lijk voor een groot deel uit; gqwij de muziek en de muzikale waarde van hét aangebodene was nogal wisselvallig. Het Oekrainjiensch gemengd koor, dat qua techniek, stemmateriaal en muzikaliteit verre boven alle Kozakkenkoren uitstak, trad slechts enkele malen in de hoofd- en de hofstad op. Daarnevens viel door klankenweelde bijzonder op: het solo-gemengd kwartet van het gezel schap Chauve-Souris. Doch boven alles klonk verre uit het gemengd koor der Russische Kerk te Parijs, dat men wel eens per Radio (gramo- phoonplaat) kan hooren. In verband met den zeldzaam schoonen, diep ontróerenden zang van dit kerkkoor waren onze verwachtingen van het thans In de oude Bavo- kerk optredende kerkkoor der Russisch-Ortho doxe Theologische Hoogeschool hoog gespannen en dientengevolge viel dit koor, een dubbel kwar tet, in enkele opzichten tegen. Want het stemmateriaal is niet bijster mooi, slechts een enkele bas heeft een mooi getim- breerd geluid (één der cantors was blijkbaar ver kouden) en de samenzang was, evenals het klankvolume voor de groote oude Bavo niet vol doende. Daartegenover stond, dat alles met algeheele overgave, 'n sterk sentiment, ja bijna elk num mer als een smeeking om redding voor het va derland werd vertolkt. Met het vanzelfsprekend gevolg dat talrijke aanwezigen, al klonk die Rus sische liturgische zang hen wellicht zeer vreemd in de ooren, diep onder den indruk kwamen. Tot het verkrijgen van de vereischte stemming werkten mede: het voortschrijden van de koor leden in liturgisch gewaad (de cantors in zwarte dalmatieken, de anderen in toog) door het kerk gebouw, de inleiding door den predikant, mede in ambtsgewaad (hij sprak over de liturgie der Russische Kerk, vroeg de juiste gesteldheid der toehoorders: openheid en eerbied, las een be groeting van het koor aan de Haarlemsche christenen en een groet van de Russische zan gers in deze „kathedraal" voor), het in proces sie-opgaan der zangers voorafgegaan door den predikant naar het oude priesterkoor, alwaar de gezangen werden uitgevoerd, het orgelspel ter afwisseling van den zang (het koraal paste niet best tusschen de zangnummers) en het Onze Vader, door de zangers tot slot gezongen met het gelaat naar het Oosten gekeerd en waarbij zij het Kruisteeken maakten. Liturgische gezangen en gewaden, het Kruis teeken in een Protestantsche „Kathedraal!" Wijst dat op het steeds meer en meer geuite verlangen bij de Protestanten naar meer litur gische handelingen? Het programma bevatte o.a. gezangen voor Mis-(Avondmaal-), Vesper en Completen van Rimsky-Korsakov, Bortnyansky, Gretchaninov, Glazunov en enkele onbekende toondichters. Bijna al deze gezangen zijn in melodie en toon aard nauw verwant aan den alouden éénstemmi- gen kerkzang. Enkele melodieën hiervan worden ter afwisseling van den koorzang aangewend en dit geschiedde in 'n rhythme, dat veel overeen komst had met dat van Solesmes. Een herhaalde vraag: wanneer zal er eens ge durende zoo'n concert stilte ln de omgeving worden gevraagd? Men schrijft ons: Voor leden van de Josephine Butlervereeni- ging en introducées hield Donderdagavond mej. M. Kaars Sypesteyn, van het Medisch Paeda- gogisch 'Consultatiebureau te Den Haag, een causerie over het werk voor moeilijk op te voe den kinderen. De presidente der vereeniging, mevr. A. M. KoolPierson, heette de talrijke aanwezigen op deze eerste bijeenkomst van het propagan- da-seizoen welkom, ln het bijzonder de spreek ster, die bereid was bevonden uit den schat van haar ervaringen, opgedaan in haar werk aan evengenoemd bureau, het een en ander te ver tellen. Zij schetste in het kort de beteekenis van de Jos. Butlervereeniging en vatte het doel daarvan samen als het streven naaf bescher ming van vrouwen en kinderen tegen de geva ren en nadeelen, waaraan zij bloot staan ten gevolge van verkeerde zeden op allerlei ter rein. Zij gaf vervolgens het woord aan mej. Kaars Sypesteyn, die begon met uiteen te zetten, hoe het bureau, waaraan zij werkzaam is, in Nederland tot stand is gekomen, nadat in 1928 de Ned. Vereeniging tot bevordering van con- sultatie-bureaux was opgericht, in 1927 de brochure was verschenen van mej. Dr. Lekker- kerker over de consultatie-bureaux voor moei lijke kinderen in Amerika (uitgeg. door het Genootschap tot zedelijke verbetering van ge vangenen) en in daaraan voorafgaande jaren reeds dergelijk werk tot stand was gekomen in Amerika, Oostenrijk en Duitschland. Hier in Haarlem, zegt spr., is er sedert eeni- ge jaren een begin mee gemaakt door mevr, G. E. E. MeesSchuckink Kool, die op Woens dagmiddag in het gebouw van den Gemeentelij ken Geneeskundigen Dienst aan het Kenau park te consulteeren is. Er bestaan nu plannen, om dit werk uit te breiden, waaromtrent me vrouw Mees en mej. Lekkerkerker, beiden in de vergadering aanwezig, na afloop der bijeen komst nog enkele nadere uiteenzettingen zul len geven. Hiermede eindigde mej. Kaars Sypesteyn haar causerie. Van de gelegenheid tot gedachten wisseling werd o.a. gebruik gemaakt door den heer G. van Tienhoven, secretaris van den Voogdijraad, die als zoodanig de ervaring heeft opgedaan, dat de opvoeding welke de ouders him kinde ren geven, soms nog schromelijk tekort schiet. Hij vraagt of het consultatiebureau in Den Haag zich ook met zulke gevallen bemoeit. Mej. Kaars Sypesteyn antwoordt, dat indien het onmogelijk blijkt, om in het tehuis van het kind een beteren invloed te krijgen, ge tracht moet worden het in een meer geschik te omgeving te brengen. Daartoe staat het bureau in nauw contact met den Voogdijraad ter plaatse. In verband hiermede wijst mevr. A. C. VogelDomis op de wenschelijkheid der jeugd, speciaal de meisjes, meer tot opvoeders op te voeden en ze minder met zuiver intellec- tueele kennis te overladen. Tenslotte spreekt de presidente een sluitings woord. Na afloop der bijeenkomst bleven nog ver scheidene personen achter, om de plannen tot stichting van een medisch-paedagogisch con sultatie-bureau voor moeilijk opvoedbare kin deren te Haarlem verder te bespreken. Hier omtrent zullen te zijner tijd nadere mededee- lingen aan de pers worden gedaan. Op Dinsdag 1 October as. zal den cursus van het Leekenapostolaat worden hervat en door den Hoogeerw. heer Deken H. C. J. Sondaal wor den geopend, wat zal geschieden in een der za len van het gebouw der Josephsgezellen-ver- eeniging aan de Jansstraat des avonds om half negen. Gezien het succes van den vorigen cur sus, en rekening houdend met den oproep van den Hoogeerw. heer Deken vertrouwt het cursus comité er op, dat zich vele nieuwe leden voor dezen cursus zullen aanmelden. Voor hen, die reeds in het bezit zijn van een getuigschrift, zal de cursus aanvangen op Woensdag 9 October as. des avonds om half negen in het gebouw der St. Josephsgezellen- vereeniging aan de Jansstraat. B A S S geïmporteerd door KETTINGSTRAAT No, 10 Gisterenmorgen werd de 66-jarige heer H. v. L., wonende alhier, en wandelende op de Lange Brug, plotseling onwel. Een juist passeerend lid van den Ongevallen- dienst en een dokter hebben hem de eerste hulp verleend, waarna hij per ziekenauto naar de Mariastichting is overgebracht. Daar is de man aan hartverlamming overleden. GEGARANDEERD WATERDICHT VOORDEELIGE PRIJZEN GROOTSTE SORTEERING Op de begrooting voor het Verkeersfonds 1936 is uitgetrokken aan onderhoud en ver betering van het Noordzeekanaal een bedrag van ƒ900.000 tegen een bedrag van ƒ865.000 voor 1935. Onder het bedrag van 900.000 is o.a. begre pen: Onderjapu^Noq.rdzeenay^en. en.. -mond ƒ500.000 verlichting Nwjrazeehaveh 206.500; onderhoud kanaalwerken 70.800; huur lichtboeien, lage dammen te IJmuiden .ƒ,200.400; exploitatie stoompontveer Velsen ƒ60.000; exploit, stoom - gem. Schellingwoude 3000; exploitatie rijks- electriciteitswerk te IJmuiden ƒ67.000; exploi tatie verlichting Schellingwoude 5.500 aan schaffing fenders voor de sluizen ƒ2000; ver wisselen, schoon- en roestvrijmaken deur Noor- dersluis IJmuiden ƒ15.000; idem, idem deuren Zuidersluis IJmuiden ƒ14.000; vernieuwen Noorderlijk binnen-remmingswerk Oranjeslui zen 25.000; wegbreken en weder aanbrengen ketelbemetseling stoomketels Schellingwoude 17.500; afsluiten van verdere voorzieningen aan de maalopeningen van het oude stoomge maal te Schellingwoude (eerste gedeelte) 3000, vernieuwing versleten sluisdeuren helling te Schellingwoude en aanschaffing van een rolwa gen 8000; voorziening stoompontveer Velsen ƒ50.000. In de afgeloopen week zijn 5 rijwielen ont vreemd. Gisteravond kwam de Raad der gemeente Heemstede in vergadering bijeen onder voor zitterschap van Burgemeester Jhr. J. P. W. van Doom. Afwezig met kennisgeving waren de heeren A. P. Audretsch, S. Rijkes en H. M. van Unen. Onder de ingekomen stukken bevond zicii een adres van den heer J. Dickmann, exploitant van cefé-restaurant „Boekenroode", alhier, houdende verzoek om het hotel-, café- en ■•es- taurantbedrijf voor de personeele belasting ge lijk te stellen met het winkelbedrijf. B. en W. stelden voor op dit adres afwijzend te beschikken naar aanleiding van de beslissing in de vorige raadsvergadering genomen. Conform besloten. B. en W. stellen voor hen te machtigen voor het dienstjaar 1935 kasgeldleeningen aan te gaan tot een bedrag van een millioen vijf honderd duizend gulden. Conform besloen. B. en W. stellen voor, aan G. J. Smit, ma kelaar alhier, te verkoopen een perceel bouw terrein groot pl.m. 835 M2 aan de Oostzijde van den Glipperweg tegen den prijs van f 3600. Conform besloten. B. en W. vragen machtiging aan den Minis ter van Binnenlandsche Zaken mede te deelen, dat hun college overwegende bezwaren heeft tegen de door den Minister voorgestelde sala rissen voor het politiepersoneel en dat zij geen vrijheid kunnen vinden den Raad tot vaststel ling daarvan te adviseeren. De heer DE TELLO (S. D. A. P.) heeft dit uitstekend gedocumenteerd en uitvoerig voor stel van B. en W. met vreugde begroet. Ten einde de goedkeuring op de verordening te krij gen heeft het betrokken personeel zich destijds tot de uiterste concesies bereid verklaard. Er moet bovendien een niet al te groot verschil komen in de salarieering van de verschillende groepen. De verlaging varieert nu voor de werk lieden van 415 pet., voor de ambtenaren 7 20% pet. en voor de politie van 251/231.6 pet. Indien men nu nog verder gaat, dan kan de gemeente de verantwoordelijkheid niet verder dragen en zou men teruggaan naar den tijd van vroeger, hetgeen een gevaar zou beteekenen voor de geheele Heemsteedsche burgerij. Goed politioneel toezicht kan hier niet gemist wor den. De uiterste grens is thans bereikt. De heer KROMHOUT (C. D. U.) uit zijn voldoening en dank over dit voorstel, die des te grooter zijn omdat het komt van een rechtrch college. Spreker hoopt, dat de Raad in zijn geheel dezelfde fiere houding aan zal nemen als het college van B. en W. en zonder verdere discussie en stemming zich achter het college zal plaatsen. Men wil de autonomie, een van de peilers van de democratie aantasten, hetgeen de revolutie kan brengen die nog wel teweeg zou worden gebracht door de anti-revolution- nairen. De heer v. d. ERF (R.K.) protesteert er te gen als zou nu ook bij 'n rechtsch vollege lang zamerhand de democratische gedachte gaan doordringen. De democrrtische gedachte is iet alleen het bezit van degenen, die dit zoo hard op zeggen. De gevraagde machtiging wordt z. h. st. verleend. B. en W. stellen voor, wederom voor den tijd van één jaar met Ingang van 1 Januari 1936 aan te stellen op arbeidscontract als contro leerend gemeente-arts dr. M. Colenbrander te Heemstede. De heer DISSELKOEN (S. D. A. P.) vindt het niet juist dat in een openbaar stuk per soonlijke elementen naar voren worden ge bracht. Voor niemand wil spr. onderdoen in waardeering voor den voorgedragene. Hij acht het echter onjuist om in dezen tijd een 69- jarige voor te dragen voer een benoeming, waar zoovele jongeren, ook onder de academisch ge- vormden werkloos zijn. De heer VOORS (R.K.) is het in beginsel met deze meening eens. Misschien wordt daar mede rekening gehouden. Dr. DROOG (R.K.) wethouder, zegt dat men toch niet moet generaliseeren. Voor deze be trekking is het noodig dat men onafhankelijk is van zijn collega's en patiënten, dat men levenservaring heeft en prestige. Al deze kwa liteiten bezit de voorgedragene in hooge mate. Het zuivere gemeentebelang heeft tot deze aan beveling geleid. De heer DISSELKOEN (S. D. A. P.) zegt, dat de door hem gemaakte opmerking reeds meer is gemaakt, zonder dat daarmede reke ning is gehouden. De wethouder kan hem over tuigen dat deze herbenoeming wenschelijk is, doch niet dat zij noodzakelijk is. Hierna wordt met 9 stemmen tegen 3 blanco Dr. Colenbrander benoemd. Voorgesteld wordt aan de nieuw te bouwen brug over de Bleekersvaart den naam te ge ven van „Vaartbrug". Aangenomen. Opnieuw ter vaststelling wordt aangeboden het ontwerp-besluit inzake bijslag op loonen In bloembollenbedrijven. De heer DISSELKOEN (S. D. A. P.) acht het wenschelijk dat geval voor geval wordt beke ken. Er blijven nog moeilijkheden over. Spr. vraagt verder de aandacht van B. en W. tot het treffen van maatregelen als de onderha vige ook voor de bouwvakarbeiders. Het ontwerp wordt vastgesteld. Bij de rondvraag vraagt de heer DE TELLO (S. D. A. P.) maatregelen te treffen om te voorkomen, dat rijwielplaatjes worden gestolen in de fietsengarages van de scholen. In opdracht van den Minister van Defensie roept de Burgemeester van Haarlem de gewone dienstplichtigen der landmacht, die op 1 Octo ber 1935 naar de aanvullingsreserve overgaan, op, om de aan hen verstrekte rijksgoederen met uitzondering van schoenen en haarkam in te leveren, voor zoover de inlevering van deze goederen niet reeds eerder heeft plaats gehad. Tot de hierbedoelde personen behooren: a. de gewone dienstplichtigen van de lichting 1920, met uitzondering van hen, die de eerste oefening met een andere lichting hebben be ëindigd; b. de gewone dienstplichtigen van andere lich tingen, die met de lichting 1Ö2Ó de eerste oefe ning hebben beëindigd, met uitzondering van hen, die reeds eerder naar de aanvullingsreserve zijn overgegaan. De inlevering moet, voor zooveel deze gemeen te betreft, plaats hebben te Haarlem, ln de In- fanteriekazerne aan den Koudenhom; en wel op Donderdag, 24 October 1935, des voormid dags 9Vi, 10%, 11% uur en des namiddags 2 en 3 uur; op Vrijdag, 25 October 1935, des voormiddags 9, 10, 11 uur en des namiddags 2 en 3 uur, en op Woensdag, 30 October 1935, des voormid dags 9%, 10% en 11% uur. vooruitbetaling MODEL 1936 nAMMFN lem" I tegen de Damclub „Zaandam" I met het volgend resultaat: Onder groote belangstelling werden in het R.K. Vereenigingsgebouw te Heemstede de eer ste wedstrijden gespeeld voor bovengenoemden beker. De jonge vereeniging D.D.O. uit Velsen trof het niet erg door tegen den Bondskam- pioen te loten. Een groote nederlaag bleef dan ook niet- uit. Ook „Ontwikkeling" uit Llsse viel ons eenigszins tegen, gezien een 164 neder laag tegen St. Bavo. De uitslagen luiden: H.R.K.D. D.D.O. W. HopstakenTh. Kortekaas 20 G. ElzingC. Bakker 20. G. ZeeuweH. Alders 20. C. StijnmanH. Mulder 20. J. LucasL. Beentjes 11. C. HeesakkersTh. de Reus 20. Th. BrandsmaH. de Boer 20. H. v. Gastel—W. v. d. Zon 2—0. A. Elzing—D. Groot 2—0. F. v. RossumJ. Scheffers 20. Totaal 19—1 voor H.R.K.D. St. Bavo Ontwikkeling B. H. StevensA. Turk 2—0. J. Draijer—P. de Jeu 1—1. J. WarmerdamJ. v. d. Poel 1—1. P. Veen—A. Leuven 20. J. StevensA. v. Dijk 20. J. v. d. Z'wan—A. Mooiekind 0—2. L. v. d. VoortW. v. Velzen 2—0 J. WeijersP. Philipse 20. A. MastelingJ. v. Velzen 20. F. BroekmanL. v. Eijk 20. Totaal 164 voor „St. Bavo". Dinsdag 1 Oct. worden deze voortgezet met T.E.P. (Haarlem) tegen Samenzijn (IJmuiden). Damclub „Haarlem" Haarlem Damclub „Zaandam" I Zaandam wedstrijden Gez. Voor bovengenoemde competitie speelde Woens dagavond jJ. te Haarlem de Damclub „Haar- 1. H. W. Zitman—M. May XX 2. Chr. F. Visse—H. G. Giskes 0—2 3. F. A. Berkemeier—P. Beunder I—1 4. W. A. 'StrooJ. Bos 1—1 5. W. van DaalenD. K. Jupijn 2—0 6. G. P. Heck^J. Kuit 1—1 7. J. LycklemaD. Onrust 2—0 8. Th. van WamelF. v. d. Made 2—0 9. C. v. d. Werff—N. Dekker 1—1 10. H. A. van AbsK. Eldersen 2—0 Totaal 12—6 heeft D.C.IJ. de lieding overgenomen. De stand der afdeelingen luidt: D.C.IJ. IJmuiden 2 Van Embden, A'dam 3 Gez. Samenzijn, A'dam 2 J. Blankenaar, A'dam 2 Haarlemse Damclub 2 Hilversum 2 Wormer i Zaandam i Haarlem 2 2 1 0 4 34—26 2 0 1 4 29—31 1 1 0 3 24—16 1 0 1 2 23—17 1 0 1 2 22—18 1 0 1 2 18—22 0 0 1 0 8—12 0 0 1 0 7—13 0 0 2 0 15—25 De met een x gemerkte party werd afge broken en wordt arbitrair beslist. Eindresultaat vermoedehjk 137 voor Dam club „Haarlem". De Haarlemmers waren geheel compleet; de Zaandammers hadden twee invallers. Dinsdagavond speelde in hotel Kennemerhof het eerste tiental van D.C.IJ. tegen „Van Embden" van Amsterdam om het clubkam pioenschap v. Nederland. Het werd een span nende wedstrijd; de voorloopige uitslag 66 zegt nog te weinig. De stand der vier afgebro ken partyen is echter van dien aard dat D.C.IJ. de overwinning niet kan ontgaan. De uitslag is als volgt: P. Ley te—J. Druif 2—0, A. Ligthart C. Katoen afgebr. B. DukelM. Markus af- gebr. C. SuykL. Worms 02, F. BastraJ. Druif Jr. 20, H. de BoerH. v Abbe 20, G. PostmaM. Aandacht 02 J. BaisJ. Schwartzo 0—2, K. de Jong— A. Roe afgebr., T. PostmaA. Appelboom afgebr. Totaal 66. Door deze overwinning op de leidende club De stand van den wedstrijd om het tweede klasse clubkampioenschap 1935—1936 der Haar lemsche Damclub, luidt momenteel als volgt: Op de Heemsteedsche Wielerbaan hebben tot sluiting van het seizoen Zondag a.s. wielerwed strijden plaats. In het sprintnummer ontmoe ten elkaar o.m. de Nederlandsche Kampioen Arie v. Vliet, J. v. d. Vy'ver, H. Ooms, J v. Hal, A. v. Kersen en J. Comelisse. Vooral het ryden van v. Vliet zal groote belangstelling trekken. Verder wordt een koppelwedstrijd over 50 K.M. verreden, waaraan de volgende koppels deelnemen: MolendijkMoerkerk, de Reus Cuvelier, v. Weesv. d. Aart, Fruitema—v. Rooyen, v. DijkWester, LodewiiksJansen, DrostPeetoom. Voorts wordt er ook nog een wedstrüd voor nieuwelingen gehouden. 1. J. J. Groenewoud 5 3 2 0 8 2. C. Kool 4 3 1 0 7 3. A. Smit 5 3 1 1 7 4. J. Wielenga 4 2 2 0 6 5. J. Balk 4 1 3 0 5 6. K. oiy 4 1 3 0 5 7. J. Otter 5 2 1 2 5 8. I. Risseeuw 5 1 3 1 5 9. P. J. Byry 3 2 0 1 4 10. A. Kiel 4 1 2 1 4 11. Th. C. v. d. Sluijs 4 1 2 1 4 12. W. J. A. Matla 6 1 2 3 4 13. J. J. van Kesteren 2 1 1 0 3 14. J. Zurel 3 1 1 1 3 15. Chr. Gerritsen 4 1 1 2 3 16. F. W. de Pater 3 1 0 3 O 17. G. Bakker 4 0 1 3 1 18. L. Kisch 4 0 1 3 1 19. B. Henneke 5 0 1 4 1 20. E. Sonnega 0 0 0 0 0 Dinsdag 1 October a.s. zal de heer J. J. Groot- ameyer in de Boven-voorzaal van café-rest. Brinkmann, Groote Markt, Haarlem een lezing houden over de spelregels. Deze causerie getiteld „De Weg naar succes" zal om 8 uur des avonds aanvangen. Bovengenoemde vereeniging hield Donder dagavond een trainingsrit over 10 K.M.. Er ver schenen 18 renners aan de start. In een felle eindspurt wist tenslotte Cleef zich als eerste te plaatsen, gevolgd met een klein verschil door 2. Hertog. 3. Matze. 4. L. Koekenbier. 5. Klaassen. 6. Korthals. 7. Cris- pijn. 8. Bos. 9. Borthaus. 10. Kok. De Junioren reden eveneens een wedstrijd over 10 K.M. Hiervan was de uitslag 1. Hertog Op banddikte Roel. Borreman. 3. Hoogland. 4. Schaap. 5. Schouten. 6. Vink. Ajs. Zondag 3e rit Competitie voor de Gies- en Winico Beker 40 K.M. handicap. Gisteravond werd in meer intiemen kring op de algemeene vergadering van de Zwemclub „Haarlem" het eerste zevental gehuldigd in ver band met de promotie naar de eerste klasse. De heer Veurman memoreerde de uitstekende verstandhouding in het zevental en het resul taat daarvan. Namens de leden voerde de ge wezen voorzitter, de heer Visser, het woord en overhandigde daarby aan alle spelers 'n hand gedreven bronzen wandbord. Voor de spelers dankte de aanvoerder, de heer Th. Hölskcn, en knoopte daaraan een opwekking vast voor de jongere leden om serieus te blijven trainen. In onze etalage voor Kleeding naar maat hebben wij een WINTERjAS en 'n COSTUUM tentoongesteld, Model 1936 naar maat, met 2 pantalons Y.a. naar maat, Y.a. Onze STOFFEN, COUPE en afwer- king staan onder volle garantie! Vraagt stalen! TEL. 12236 Gebouw „St. Bavo" Electriciens, half 8 R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur Haarlems Ge mengd Koor, 8 uur „St. Matheus", 8 uur. Luxor-theater: „Helden van onzen tyd", 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „In naam des Konings", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „30 jaar wereldgebeuren," 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater: Ball im Savoy. Op het tooneel Doro Gerson, 2.30, 7 en 9.15 uur. Naar wy vernemen, is de gezondheidstoestand van den hoogeerw. heer plebaan L. A. A. M. Westerwoudt te Haarlem thans van dien aard, dat Z. H.Eerw. in den loop van de volgende week, vermoedelijk Donderdag, de Maria Stich ting zal kunnen verlaten. Het ligt in zijn voornemen, zich daarna tot volledig herstel van zijn gezondheid voor eeni gen tijd naar Vught in Noord-Brabant te be geven. Naar wij vernemen heeft Woensdag j.l. voor de Commissie voor Crisistuchtrechtspraak te Alkmaar de zaak gediend tegen een grossier in aardappelen te Beverwijk, die zich schuldig had gemaakt aan frauduleus vervoer van aardappelen. In deze zaak trad o.a. als getuige op de con troleur der Aardappelencentrale te Beverwyk, over wien destijds eveneens geruchten betref fende frauduleuze handelingen de ronde deden. Tegen den grossier werd f 1000.boete ge- eischt wegens ontduiking van rechten en f 1500.boete wegens omkooping van een ambtenaar. De commissie zal later uitspraak doen. B. en W. van Haarlem maken bekend, dat zy ten aanzien van de winkels op de door de St. Josephsgezellen-Vereeniging van 18 t. en m. 24 October in haar gebouw aan de Jansstraat 59 te houden fancy-fair ingevolge de Winkelslui tingswet 1930 ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen van die wet in dier voe ge, dat die winkels op Zaterdag 19 October 1935 na des namiddags 10 uur, op Zondag 20 Octo ber 1935 na des namiddags 12.30 uur en op de overige dagen na des namiddags 8 uur voor het publiek mogen geopend biyven, daarin mag worden verkocht en het verkochte medegeno men. Dezer dagen kwamen de leden der retraite club „St. Raphael" van het R.K. Spoor- en Tramwegpersoneel byeen ter bespreking en voorbereiding der retraite te Amersfoort op 15 tot 18 October a.s.. De voorzitter der Regelingscommissie, de heer L. Geers, memoreerde in z'n inleiding het over laden van mgr. Aengenent. Staande werd een gebed voor zyn zielerust gebeden. Verder zette spr. het groote nut en de zegen rijke gevolgen van een retraite uiteen, besprak het jubileum van het Retraitehuis en spoorde allen aan dit leekenapostolaat te steunen door met de regelingscommissie de collega's aan te sporen om in het byzonder deze retraite mede te maken. Reeds gaven zich 26 spoor- en tram mannen op. Voor wat het huisbezoek betrof, bracht spr. een hartelijk woord van dank aan de heeren P. Giesen en Terwolbeek. Bij de aanbesteding voor het bouwen van een boerderij aan den Sloterweg te Hoofddorp voor rekening van den heer J. Smit werd het laagst ingeschreven voor: Perceel I (beton-, metsel- en timmerwerken) Firma Doudy en Co. te Lisse voor 8749. Perceel II (lood- en zinkwerk): J. Lustig te Weesp 384.60. Perceel ni (schilder-, glas- en behangwerk): A. L. Klootwijk voor ƒ294. In massa werd het hoogst ingeschreven door G. Westerhuis te Amsterdam voor 14.898 en het laagst door firma Doudy en Co. te Lisse voor 10.174. Voor den bouw van een wagenloods voor re kening van den heer D. Uithol, te Haarlemmer meer, werd ingeschreven: het hoogst door D. de Vries te Haarlem voor 2987 en het laagst door Gebrs. Overbeek te Hoofddorp voor 1843. De gunning voor de boerdery is aangehouden, terwijl de bouw van de wagenloods is opgedra gen aan de laagste inschrijvers Gebr. Over beek. Vanwege den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland is te Haarlem aanbesteed: het vernieuwen van het dienstgebouw en het mag»" zenn te Urk. Ingekomen waren 9 biljetten, waarvan de laagste inschrijver was W. de Boer te Urk voor f 6989.Raming was f 6700.—-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2