Beperking van cumulatie 'T SLSP-GEVAAR IN AANTOCHT Joh. Swaalf TASSEN Een Tip KILLE* De Padvinders- Jamboree 1937 ONZEN OMROEPER De 3paarnestad Wij kunnen dan meer tijd en zorg aan de uitvoering besteden. WEDEROM VERKPUGBAAf? KILLES F'JNE DE MEENING VAN DE TWEEDE KAMER FIJNHOUTHANDEL J. VAN ROODE ■1IIIIII1IIIIII1IIIIIIIIIIIII1IIIIIIIM 7&ok &n SeScfuult ALLEEN MORGEN GRATIS EEN LUXE-D00S KOEKJES VAN HILLE VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1935 Een overzicht gevraagd van den feitelijken omvang van het euvel Aandrang tot forscher ingrijpen Niet ver genoeg gegaan? Teleurgesteld Kamerleden Te vrijgevig EuweAl j echin UIT DEN OMTREK TUINBOU WONDER WIJZERS Duinterrein voor recreatie BLOEMENDAAL HEEMSTEDE VELSEN RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN STADSNIEUWS Garantiefonds van f 50-000. Bloemendaal hijeen te Terrein te Vogelenzang SLUITZEGEL-MANIAKKEN Zeven looze N. S. B.'ertjes Harmonie-Crescendo (Spoorcorps) Bevorderd tot hoofdagent Na voorafgaande af spraak testen wij Uw auto gratis, waarna U een uitvoerig rapport wordt toegezonden. Nieuwe Gracht 78, Tel. 10663, Haarlem AANTREKKELIJK Mijn reclame-campagne? Een enorm succes» mijnheer] Maar al mijn drukwerk is ook van drukkerij Haarlem - Telefoon 13866 ■:h VER BENEDEN DE WAARDE TOT 6 UUR mBONBONS MODEMAGAZIJNEN TEL. 15667 - ROLLANDSTR. 55-57 - HAARLEM U zendt Uw advertentiën voortaan reeds daags tevoren in. Een kwestie van gewoonte, nietwaar? Smakelijk gezette advertentiën trekken het meest de aandacht, bieden de grootste kans op succes. Werk er toe mee dat ook Uw adver tentie een succes wordt. Zend haai zoo vroeg mogelijk in! Speculaas met amandelen zoo fijn als U zich maar denken kunt. In gepatenteerde KERSVERSCH verpakking. Waarom wordt deze amandelspeculaas van HILLE - 28 ct. per Va pondspak - zoo vlot verkocht? Omdat zij zoo bijzonder heerlijk en zoo voordeelig is. Want èr gaan in 1 ons wel 13 a 14 van die lekkere speculaasjes. En ze zijn altijd kersversch. Door de paar centen, die HILLE's amandel speculaas meer kost, kan HILLE er het beste van het beste voor gebruiken en er boven dien zooveel amandelen in doenl Ook iets bijzonders. Heerlijk van smaak, altijd kers versch. Kwali teitvan HILLE. Dat zegt ge noeg.' FABRIEKEN Verschenen Is het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tot Wijziging en aanvulling van de Pensioenwet 1822, van de wet van 28 Mei 1925, van de Ge meentewet, van de Provinciale Wet, van de wet van 30 Juni 1923 en van de wet van 17 Juli 1923. (Anti-cumulatie-wetje). Hieraan wordt het volgende ontleend: De indiening van dit wetsontwerp, voor zoo ver het gericht is op verdere beperking van cumulatie van pensioen met inkomsten of met pensioenen, genoten uit of in verband met eenigerlei functie in publieken dienst, vond bij vele leden instemming. Verscheidene leden verklaarden, niet dan met tegenzin aan het aantasten van eens ver kregen rechten, dus van reeds „verdiende" pensioenen, te zullen medewerken. Indien zij daaraan desondanks hun stem zullen geven, zal zulks enkel geschieden, indien blijkt, dat de cumulatie alleen met toepassing van dit middel kan worden aangetast. Andere leden deelden de bezwaren van deze leden niet. Dezen stelden zich op het stand punt, dat pensioenen een uitvloeisel zijn van publiekrechtelijke regeling en geen uitbetaald loon. Vele leden wenschten zich bij de beoordee ling van dit ontwerp geheel los te maken van hetgeen den laatsten tijd op zeer overdreven wijze omtrent cumulatie is gezegd en geschre ven. Met demagogische bedoelingen zijn daar van sterk overdreven voorstellingen gegeven Deze leden drongen er daarom bij de Regeering ernstig op aan, dat de Regeering bij Memorie van Antwoord een duidelijk overzicht zou ge ven van den feitelijken omvang der cumulatie, alsmede van de besparingen, die de regeering door toepassing van den voorgestelden maat regel voor de publieke kassen hoopt te ver krijgen. Verscheidene leden wezen er op, dat dit ont werp met betrekking tot de verdere beperking van cumulatie door leden van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal niet ver genoeg gaat. Deze leden gaven de regeering in overwe ging bij een eventueèle' Gronölvétshcrziéning ook artikel 90 ih de herziening te betrekkend Eenige leden merkten op, dat dit ontwerp in de cumulatie van salarissen uit betrekkingen onderling geen verandering brengt. ZTJ dron gen er op aan, dat ook deze cumulatie, zij het op andere wijze dan door wettelijke bepalingen, zal worden beperkt. Vele leden betwijfelden ten sterkste, of, in dien aan een oud-wethouder of oud-lid van Gedeputeerde Staten slechts een snel arioopend wachtgeld en een ouderdomspensioen op 65- jarigen leeftijd in het vooruitzicht gesteld zul len kunnen worden, in de toekomst wel een voldoend aantal geschikte personen bereid zal worden gevonden, een andere positie en de daaraan verbonden vooruitzichten prijs te ge ven ter wille van het vaak moeilijke en wissel vallige ambt van wethouder of gedeputeerde. Naar de meening van sommigen dezer leden heeft de regeering bij de regeling van de wacht gelden en pensioenen van gewezen^wethouders en gedeputeerden gehandeld onder den druk van de eenzijdige en soms zelfs demagogische anti-cumulatie-actie. Heel de agitatie in den lande zal, indien zij haar doel bereikt, ten ge volge hebben, dat oude toestanden herleven en dat alleen personen met particuliere inkomsten zim voor het wethouderschap of het lidmaat schap van Gedeputeerde Staten zullen verkies baar stellen. Verscheidene leden meenden, dat het effect van dit ontwerp grootendeels wordt teniet ge daan door de overgangsbepalingen, welke ten aanzien van „verkregen rechten^' wel uiterst mild zijn te achten. Wil een regeling als deze doel treffen, dan moet aan den bestaanden toestand zoo snel mogelijk een einde worden gemaakt. Andere leden meenden echter, dat wel dege lijk aan bestaande rechten wordt geraakt. Met de in artikel 1 en 3 voorgestelde korting konden sommige leden zich in het geheel niet vereenigen. Verscheidene leden gaven bij de be spreking van deze artikelen nog in overweging, naast de inkomsten, genoten uit het bekleeden van een wethouderschap of lidmaatschap van Gedeputeerde Staten ook die, welke worden ge noten in den vorm van schadeloosstelling als lid der Tweede Kamer van beperkenden in vloed op een ambtenarenpensioen te doen zijn. Bij artikel 2 drongen verscheidene leden aan op nadere voorstellen, daar het onbillijk moet worden geacht, eenerzijds de cumulatie van po litieke pensioenen met burgerlijke en militaire te beperken en anderzijds die van politieke pen sioenen met Indische of die als spoorwegamb tenaar onbeperkt te handhaven. Verscheidene andere leden, die het tegengaan van opeenstapeling van pensioenen uit Over heidskassen het belangrijkste deel van dit ont werp achtten, verklaarden, dat het ontwerp juist op dit gebied het meest had teleurgesteld. Op deze wijze zal de cumulatiebeperking slechts weinig effect hebben. Deze leden zouden het juister geacht hebben, indien de regeering een regeling had voorgesteld, waarbij bijvoorbeeld was bepaald dat in totaal niet meer dan f 4000 aan pensioen uit de Overheidskassen mag wor den genoten of, indien eenig pensioen hooger is dan f 4000, niet meer dan het bedrag van dat pensioen. Voor hen, die reeds in het geno: van hoogere pensioenbedragen zijn, ware een overgangsbepaling van bijvoorbeeld 10 jaar te stellen, teneindealdus door geleidelijke verla ging van het pensioenbedrag tot dit nieuwe maximum te komen. Daarmede zou Aan alle ex cessen van cumulatie uit pensioenen een ein de zijn gemaakt. Tegenover dezen aandrang tot forscher ingrij pen bevalen verscheidene leden matiging aan, vooral tenopzichte van de Indische pensioenen. Verscheidene leden wenschten een eenvoudige regeling, krachtens welke aan pensioen, uit wel ken hoofde ook, nimmer meer dan f 4000 zou mogen genoten worden. Zij achtten het onjuist, dat het maximum-pensioen van een Minister op f 6000 gehandhaafd blijft. Aangedrongen werd voorts op een overgangs bepaling, inhoudende dat de in artikel 2 bepaal de beperking bij cumulatie van een burgerlijk pensioen met een pensioen als Kamerlid niet verder zal gaan dan tot het bedrag aan pen sioenen, waarop bij het in werking treden der wet uitzicht bestaat. Verscheidene leden merkten op, dat hun be zwaren goeddeels zouden komen te vervallen, indien de regeering bereid zou zijn de artikelen 4 en 5 in dier voege te wijzigen, dat de wacht- geldtijd verlengd en het wachtgeld verhoogd wordt, terwijl daarnaast de leeftijd waarop het ouderdomspensioen zal ingaan, aanzienlijk ver laagd zou moeten worden. Het had de instemming van vele leden, dat de regeering een einde wenschte te maken aan de cumulatie van non-activiteitswedde met de schadeloosstelling als lid der Tweede Kamer, zij het ook slechts met ingang van een vol gende zittingsperiode. Verscheidene leden wezen er op, dat er ten aanzien van deze cumulatie nog ongewenschte toestanden bestaan, waartegen dit ontwerp zich had moeten keeren. Het komt namelijk voor, dat Kamerleden, in het genot van een non-activiteitstractement, daarnaast andere werkzaamheden gaan verrichten, waartoe zij geen vergunning zouden hebben verkregen, in dien zij ambtenaar waren gebleven. Naar de meening van de leden behooren zulke Kamer leden voor het verrichten van zulke werkzaam heden evenzeer vergunning te vragen aan den Minister, onder wien zij als ambtenaar ge diend hebben, als voorheen. Deze minister zou zulk een vergunning enkel dienen te verleenen Indien zij ook ware verleend, indien deze Ka merleden ambtenaren waren gebleven. Zouden zij desondanks deze werkzaamheden blijven vervullen, dan zouden zij ontslag moeten vra gen, of het zou hun ongevraagd verleend moe ten worden. Het in artikel 8 voorgestelde werd door vele leden te vrijgevig geacht ten opzichte van hen, die na de indiening van dit wetsontwerp voor het eerst het wethouderschap of het lidmaat schap van Gedeputeerde Staten hebben aan vaard of zullen aanvaarden. Zij gaven in over weging deze overgangsbepaling te beperken tot hen, door wie op den datum van indiening van het wetsontwerp reeds het ambt van wethouder of gedeputeerde werd bekleed. Ook met betrekking tot het voorgestelde in artikel 10 werd door vele leden opgemerkt, dat dit in isder geval te vrijgevig,is wat. betreft hen, die na de indiening' van dit wetsontwerp voor het eerst als wethouder' of lid van Gede puteerde Staten zullen optreden of opgetreden zijn. Voorts is in dit artikel, naar sommige leden opmerkten, niet voorzien in hét geval, dat iemand, wien reeds pensioen als wethouder of gedeputeerde is verleend daarnaast andere in komsten uit Overheidskassen geniet. Zelfs is niet voorzien in de mogelijkheid, dat zulk een gepensionneerde het wethouderschap of het lid maatschap van Gedeputeerde Staten in een an dere provincie kan aanvaarden. De mogelijk heid van een dusdanige cumulatie moet, naar de meening van deze leden, worden afgesneden. Thans zijn alle toebereidselen getroffen voor de nu definitief geworden match om 't wereld kampioenschap schaken tusschen dr. Euwe en dr. Aljechin. De opening is nu definitief vastgesteld op Woensdag 2 October, des avonds om kwart over acht in de zalen van het Carlton-Hotel te Amsterdam. De directeur-generaal van den Landbouw jneldt ons: Bij voldoende deelneming zullen weder cur sussen ter opleiding van tuinbouw-vakonder- wijzers worden geopend. Candidaten moeten 21 jaar oud zijn en be wijzen overleggen ten minste 4-jarige werk zaamheid in dat deel van de tuinbouwpractijk, waarvoor zij een getuigschrift willen verwer ven. Wanneer ter plaatse nog geen vakonderwijzer woonachtig is kan een gedeeltelijke vergoeding van reiskosten worden toegekend. Aanmeldingen met opgave van geboortedatum en -jaar en van richting (fruitteelt, groenten- teelt of teelt van siergewassen) en onder over legging van diploma's en bewijsstukken vóór 20 October a.s. in te zenden bij den inspecteur van den tuinbouw en het Tuinbouwonderwijs, Be- zuidenhoutscheweg 30 te 's-Gravenhage. Inlichtthgen te verkrijgen bij voornoemden inspecteur en bij de Rijkslandbouwconsulenten. Uit de begrooting van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Holland voor 1936 blijkt, dat aan ontvangsten voor de ter reinen voor recreatie, d.z. de duinterreinen onder Bergen, Heemskerk, Castricum, Bak- kum en Egmond, alsmede de terreinen te Ben- nebroek en Laren, is binnengekomen in 1934 57003.49. Voor 1935 is geraamd een ontvangst van 50.000— en voor 1936 49.000.—. De natuurliefhebbers bezorgen de provin ciale kas dus wel een mooi extra'tje. Tuinbouw- en Plantkunde Woensdag avond hield de af deeling Bloemencaal Overveen van Tuinbouw- en Plantkunde de eerste van haar winterbijeenkomsten. Voor het aandeel, cat de leden van Tuinbouw, en Plantkunde gehad hebben in het slagen van den Florialiawedstrijd en de daarop gevolgde tentoonstelling- in de oude school, welke door eenige leden smaakvol versierd werd met palmen en andere planten, bracht de voor zitter zijn hartelijken dank. Voorts wekte hij de leden op, hun beste beentje voor te zetten, om tegen Kerstmis eens voor den dag te komen met een goed verzorgde tentoonstelling van Kerstversieringen. De algemeene vergadering der Mij zal ge houden worden op 21 October te Aalsmeer. Vervolgens deelde de secretaris het winter- programma mede. Uit de mededeelingen van het bestuur bleek, dat de gehouden gecentraliseerde Floralia- tentoonstelling voor de kas der afdeeling van T. en P. een tegenvaller is geworden, n.l. van 275. De poging, om een Floraliavereeniging op te richten is totaal mislukt, slechts 1 gegadigde voor het lidmaatschap meldde zich aan. In de toekomst zal er dus een andere manier ge vonden moeten worden voor het organiseeren va>n een dergelijken kweekwedstrijd en tien- toonstelling. Voor het puntenstelsel waren de volgende inzendingen 1 Begonia Optima 9 p., Pieterse. 2 Collectie peren 10 p. met lof van de jury, P. Buning. 3 Groep Naegelia's, Oranje King 10 p., A. Jager. 4 Bouvardia Humbolté 9 p., idem. B. R. B. In de ledenvergadering van de Bloemendaalsche Reddingsbrigade werd beslo ten de winteroefeningen in Stoop's Bad te hou den om de veertien dagen en wel op Zondag middag van 12% tot 2 uur. Aanvang Zondag 13 October. Als instructeurs werden benoemd mej. A. E. Evers en de heeren J. Eijsker en J. G. de Vries. Hoofd- en technisch leider blijft de heer W. Buddingk. De medische cursus zal wederom worden geleid door dr. W. van Oldenborgh en wel eiken Vrijdagavond van 89'A uur in de U. L. O.-school aan den Vijverweg. Om de examen-onkosten te verminderen, werd besloten, voortaan alleen deel te nemen aan examens, welke gehouden worden in Groe- nendaal te Heemstede. Ten slotte werd nog besloten in 't volgende seizoen in te schrijven voor te houde bnondskampioenswedstrijden. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen bij: Tjaden, Joh. Verhulstweg 18 Bloemendaal, een vulpenhouder; A. Cassee, Bloemendaalscheweg 19 Bloemendaal, een paar dameshandschoenen: G. v. d. Horst, Alb. Thijm- laan 21 Bloemendaal, een zwarte jongensjas; W. Oolders, Julianalaan 181 Overveen, een haarkam en een passer; J. J. Küipers, Velser- straat 37 Haarlem, een metalen vulpotlood; G. Joustra, Julianalaan 132 Overveen, een padvin dersmes; M. Thiemann, Kleverlaan 35 Bloe mendaal, een gouden damesarmbandhorloge; P. Smid, Noordlaan 19 Bloemendaal, een kinder- taschje; Van Iperen, Zandvobrterweg 147 Aer- denhout, een bruinleeren handschoen; aan het bureau van politie Overveen, een kindercein tuur; een snelbinder; een bril; een muts; een gedeelte van een manchetknoop; een ceintuur; een glacé dameshandschoen. De laatste oude huisjes op het Raadhuis plein. Nadat dezer dagen de laatste bewoners van de oude huisjes op het Raadhuisplein ver huisd zijn, is een begin gemaakt met het sloo- pen dezer oude woningen, zoodat deze nu bin nen enkele dagen verdwenen zullen zijn. Zoo is dan weer een oud stukje Heemstede ver dwenen, wat de omgeving zeker ten goede komt. Tuinlieden „Aerdenhout en Omstreken. Bovengenoemde vereeniging hield een goed bezochte-ledenvergadering. Allereerst kwam ter sprake de mogelijkheid tot het houden van een Dahliatentoonstelling,: die a.s. Zaterdag en Zondag gehouden zou worden. Hadden wij, aldus de voorziter nog eenige verwachting, de storm van Woensdag heeft al len illusies den kop ingedrukt. Algemeen was men van oordeel, dat deze tentoonstelling, die altijd een succes voor de Vereeniging is geweest, niet door slecht mate riaal bedorven moet worden, waarom besloten werd dit jaar geen Dahliatentoonstellmg te houden. Ook voor de Chrysantententoonstelling, die ieder jaar op het eind van October gehouden wordt, bestond weinig animo. In de volgende vergadering zal beslist wor den, of deze gehouden kan worden. Vervolgens werden besprekingen gehouden over het a.s. winterprogramma. De heer K. Goudzwaard hield daarna een inleiding over Coniferen en de bloemen en vruchten daarvan. Op 30 November a.s. zal in meer intiemen kring een feestavondje georga niseerd worden ter herdenking van het 25-jarig bestaan der Vereeniging. Na een geanimeerde rondvraag volgde slui ting. Roodvonk. Alhier is van 15 tot en 21 Sep tember één geval van roodvonk geconstateerd. Statuten. De Staatscourant bevat de sta tuten van de N.V. Bijenstand Mellona voor heen Joh. de Meza te Santpoort, gemeente Vel gen» Burgerlijke Stand Geboren: C. M. Loogman Spil, dochter: N. W. G. Hammegavan Kam pen, zoon; C. StrandersVogel, dochter; J. M. J. PirovanoScholte, dochter; A. Th. van Hooff Bimmefman, zoon; J. B. J. van Damme Enzerink, dochter. Overleden: P. Wagenaar, 1 dag, zoon van J. Wagenaar; H. J. W. Hendrikse, 25 jaar, echt- genoote van D. F. Popall; J. Berghauser, 76 ja^r,,echtgenoote van L. Witvliet: A. Visser, 59 jaar, echtg. van G. Houtwipper. Oproeping. De vervangend commissaris van politie der gemeente Velsen verzoekt een ieder, die iets gezien heeft van het ongeval dat op Dinsdag 10 September j.l. des namid dags te 5uur gebeurde op de Koningin Wil- belminakade te IJmuiden, waarbij een 15- Jarige jongen, die op een ladder stond te wer ken, door een wielrijder werd omvergereden, tengevolge waarvan bedoelde jongen op straat viel en hierdoor lichamelijk letsel kreeg, zich te zijnen bureele aan het Willemsplein te ver voegen tot het verstrekken van inlichtingen hieromtrent. Hem, die de aanrijding veroorzaakt heeft, wordt in zijn eigen belang aangeraden, zich aan voormeld bureau te vervoegen. IJMUIDEN, 27 Sept. Rljksvischafslag. Tarbot 0.861.04 per kg. Griet 17.5035 per 50 kg. Tong 0.951.20 per kg. Zetschol 19.0026, kleine Schol 8.50L22, Bot 15.00. Schar 2.506, Pieterman en Poon 6.507.50. groote Schelvisch 31.00, middel Schelvisch 27.5032, kl. midd, Schelvisch 19,00 26.50, kleine Schelvisch 9.5018 per 50 kg. Kabel jauw 75.0081 per 125 kg. Gullen 9.0025 per 50 kg. Leng 1.251.65 per stuk. Heilbot 6392 cent per kg. Wijting 7.009 per 50 kg. Koolvlsch 2A76 cent per stuk. Makreel 3.605.20 per 50 kg. Versche Haring 4.65—5.45 per kist. van de Vrijdag aan den Rljksvischafslag aange komen STOOMTRAWLERS Voorwaarts 145 manden 1490.Alkmaar 1050 manden 5300.—, Zeeleeuw 60 manden 1230. i Kwald 750 manden 2900.LC 53 1189. In de gemeente Bloemendaal heeft men ook direct na het vernemen, dat de Padvinder Wereld Jamboree 1937 in Nederland zal kun nen worden gehouden, plannen beraamd om het internationale gezelschap aldaar te kun nen herbergen. Hoewel men aanvankelijk pu blicatie van een in die gemeente werkzaam comité had willen uitstellen totdat een defini tieve beslissing zou zijn gevallen, dient thans, nu ook in andere deelen van ons land be richten over deze zaak gepubliceerd zijn, te worden vermeld, dat het gemeentebestuur van Bloemendaal zich reeds aanstonds bereid heeft verklaard in een benoodigd garantiefonds te participeeren voor een bedrag van f 20.000. indien de Jamboree op een terrein te Vogelen zang zal worden gehouden. Natuurlijk heeft de gemeente zich daarbij ook laten leiden door het groote belang voor Kennemerland, dat zoowel als typisch Hol- landsch landschap, als door de gunstige ligging der groote bevolkingscentra uitermate geschikt gelegen is voor dit wereldkamp. Maar vooral lieeft de overweging voorgezeten, dat in elk geval moest worden zorg gedragen, dat Neder land er niet zal van behoeven af te zien, de wereldorganisatie inderdaad uit te noodigen het kamp in ons land te doen houden. Wij vernemen nader uit andere bron, dat het garantiefonds van f50.000 geheel bijeen moet zijn, door verdere hulp van omliggende ge meentebesturen en van organisaties en parti culieren. De garanties door de gemeentebesturen ge noemd zijn in besloten zittingen vastgesteld, de voorstellen moeten dus nog in openbare raadsvergaderingen aangenomen worden. Hulde aan allen, die deze zaak zoo krachtig hebben aangepakt! Juist in dezen tijd mogen we ons buitenkansjes als het onderhavige niet laten ontsnappen. Een zevental Haarlemsche N.S.B.-ers stond terecht in hooger beroep tegen het vonnis van den kantonrechter wegens overtreding van het z.g. „plakverbod" der Alg. Politieverordening. In een der roerige nachten, aan de verkie zingen voorafgaande, waren ze aangetroffen in den Kleinen Houtweg, in het bezit van een groote hoeveelheid plakzegeltjes, met politieke leuzen bedrukt. Daar de zegeltjes op bijna alle huisdeuren in de omgeving waren geplakt, kwalificeerde de politie ze als aanplakbiljetten. De kantonrechter had deze opinie gedeeld, doch thans slaagden de N.S.B.'ers erin on der bewonderende blikken van de (politieke) publieke tribune den Officier van Justitie ervan te overtuigen dat het gewone sluitzegels waren voor brieven, enz. waarvan ze er altijd dus ook 's nachts een paar duizend bij zich hadden. Derhalve eischte de Officier vernieti ging van het vonnis. Op 11 Oct. zal de Recht bank uitspraak doen. Bovengenoemde vereeniging concerteert a.s. Zondagmiddag 29 September, onder leiding van den heer H. W. Hofmeester, van half drie tot vijf uur in een der tuinen van de Maria-Stich- ting, ter gelegenheid van het 50-jarig verblijf der eerw. Zusters in Haarlem. Met ingang van 28 September is benoemd tot hoofdagent de heer B. Fledderman, thans agent van politie. hoort U niet door de radio. Toch heeft de radio zijn onverflauwde belangstelling. U wenucht 'n radiotoestel te verhandelen? Span onzen Om roeper er voor! Dagelijks bereikt hij 80.000 ge zinnen. Hij zal U dus zeker van dienst kunnen zijn. Garage Parklaan 20 en billijk ls reclame tusschen de Omroepers. Eiken avond hebben deze de belangstelling van duizenden ge zinnen die dit blad lezen. rry V V' van prima kwali teit leder en zijde, afkomstig van buitenlandse col lecties, brengen wij tegen bijzonder lage serieprijzen in de verkoop. bij een aankoop voor ten minste f 5.- Wij leveren IEPENHOUT, EIKEN, BEUKEN, ESSCHEN, enz. Ook op maat gezaagd en geschaafd. half pond TEZAANDAM In pakjes van I1/, ons.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6