nTVEi\TA ROOKT SfkMMeuite WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN ONZEN OMROEPER DE NIEUWE MARKTEN VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1935 De inbraken in West- Brabant Vier verdachten voor de Breda- sche Rechtbank NOODLANDINGEN OP ELK TERREIN? Mecanicien uit Warschau doet belangrijke vinding DIEFSTAL TE ZANDVOORT Moet in den vroegen morgen gepleegd zijn Inventa haardkachels anders dan andere. Engelsch vlootverdrag met Amerika Evenals Japan zou Engeland zich terugtrekken Sluiting kolenmijnen in Engeland Omdat Italië niet betaalt VRAAGSTUKKEN VAN DE ARBEIDSMARKT Besprekingen tusschen Nederland en Duitschland geëindigd DOOR AUTO AANGEREDEN Onveranderde boterprijs Nieuw record ondersteboven vliegen Torpedojagers in Japan beschadigd Ernstige avery door botsing Groote brand in film ateliers Twee der grootste studio's geheel verloren Korte berichten STANDAARDKWALITEIT! Kerkelijk Leven De Aflaten in de Octobermaand EEN DUBBEL JUBILé Zilveren priesterfeesten in de Floresmissie H. H. WIJDINGEN In het bisdom Roermond Eerstvolgende retraiten te Bergen Alphonsus-retraitehuis Audiëntie Hardnekkige constipatie Wat zij al innam, niets hielp Hoe zij' tenslotte beter werd ZATERDAG 28 SEPT. K.R.O.-PROGRAMMA K. V.R.O. -PR OGRAMMA ANDERE STATIONS Dagfilm Voor de Bredasche rechtbank is Donderdag behandeld de zaak tegen den 38-jarigen electro- monteur C. D. uit Made, den 42-jarigen land bouwer A. D. uit Made, den 24-jarigen aan nemer W. D, uit Terheyde en den 20-jarigen koopman J. J. S. uit Made, die in het najaar van 1934 en in het voorjaar van 1935 in West- Brabant tal van inbraken pleegden. Aan A. D. was bovendien ten laste gelegd poging tot doodslag op de gemeenteveldwachters M. Glerum te Hooge Zwaluwe en J. van Tiel te Zevenbergschenhoek. Na het getuigenverhoor nam de officier van justitie, mr. C. M. F. Kneepkens, requisitoir, herinnerde aan de terreur, die einde 1934 en begin 1935 op het West-Brabantsch land werd uitgeoefend. Wat de tenlastelegging betreffende de poging tot doodslag aangaat, meent spr. als vaststaand te mogen aannemen, dat de schoten door een dezer verdachten zijn gelost. Waar echter niet vast staat dat met scherp is geschoten, kan de poging tot doodslag niet worden bewezen, waar om spr. tegen A. D. voor dit feit vrijspraak requireerde. Ten slotte zeide spr. zeer goed te weten, dat dit nu niet bepaald een sterke zaak is met sprekende getuigenverklaringen. Na hun ar restatie is echter als bij tooverslag aan de reeks inbraken een einde gekomen. Dit is misschien het beste bewijs. Spr. vroegt egen ieder der ver dachten een gevangenisstraf van drie jaar. De verdedigers pleitten ontslag van rechts vervolging wegens gebrek aan bewijs en on middellijke invrijheidsstelling. Na re- en dupliek ging de rechtbank in raad kamer, waarop zij de onmiddellijke invrijheids stelling beval van de verdachten A. D. en J. S. Voor de beide anderen werd het verzoek tót in vrijheidsstelling geweigerd. Uitspraak 10 October. Ben mecanicien te Warschau heeft naar Reuter seint een uitvinding gedaan, welke, naar hij verklaart vliegtuigen in staat stelt noodlan dingen te verrichten op de meest ongelijke ter reinen zonder te worden beschadigd. Daartoe wordt het onderstel van het vlieg tuig voorzien van een stel rupswielen, zooals ge bruikt worden bij tanks, echter voorzien van speciale schokbrekers. De uitvinder zal zijn ap paraat binnenkort voor vooraanstaande lucht vaart-deskundigen demonstreeren. Woensdagmorgen is ingebroken in eten perceel aan de Haarlemmerstraat te Zandvoort. Ver mist wordt een geldkistje, waarin zich een flink bedrag aan geld bevond, terwijl ook een som gelds, die de bewoner van het perceel in beheer had als penningmeester der plaatselijke afdee- ling van de Gritcentrale, wordt vermist. Deze diefstal moet gepleegd zijn des morgens heel vroeg tusschen half zes en half acht, daar de heer des huizes op eerstgenoemden tijd zijn woning had verlaten en zijn vrouw den diefstal om half acht bemerkte. Omtrent de wijze, waarop de inbreker zich tot de woning toegang heeft verschaft, tast men nog in het duister. De politie heeft de zaak in onderzoek. Men verzekerde ons, dat het gestolen geld onge veer 1000 moet bedragen. Wanneer U deze winter een haardkachel gaat kopen, of een haard, denk dan aan Inventa. Want Inventa is anders dan andere: degelijker, zuiniger, fraaier van lijn en.... Nederlands fabrikaat. Inventa heeft een apart cachet, dat U onmiddellijk zal opvallen, wanneer U uw leverancier naar Inventa vraagt. INVENTA HAARDKACHELS VAN F 48.- AF. INVENTA VULHAARDEN VAN F 68.50 AF. Een product van R. S. Stokvis Zonen. LONDEN, 27 Sept. (Reuter). Volgens de „Daily Express" zou de Engelsche regeering aan het eind van de week een nota sturen aan de regeering der Vereenigde Staten, waarin Engeland verklaart, de vrijheid van handelen te willen hernemen bij den aanbouw van oor logsschepen en voornemens is de vloot aan zienlijk te versterken. De nota zou gelijk staan met een opzegging van het vlootverdrag van Washington, waar van Japan zich reeds terug getrokken heeft. LONDEN, 27 Sept. (Reuter). De „Morning Post" meldt, dat verschillende kolenmijnen in het graafschap Durham op het punt staan te sluiten wegens den veranderden toestand in Italië. Verscheidene mijnen in Zuid-Wales heb ben om dezelfde reden hun productie vermin derd. In normale tijden exporteerde Engeland drie millioen ton steenkool per jaar naar Italië. De uitvoer is thans reeds gedaald tot 1 millioen ton, niet omdat Italië geen steenkool kan ge bruiken, maar omdat de Engelsche exporteurs geen betaling kunnen krijgen. De medio September te Den Haag aangevan gen onderhandelingen tusschen een Nederland sche en Duitsche delegatie nopens de vraagstuk ken der arbeidsmarkt, zijn 26 September ge ëindigd. De uitslag van deze onderhandelin gen, die een verlenging beoogden van de voor naamste bepalingen van de bestaande regeling tot 31 Maart 1936, zal aan de goedkeuring der wederzijdsche regeeringen onderworpen worden. Donderdagmiddag te ongeveer 12 uur had op den Rijksstraatweg HengeloBorne, ter hoogte van de Welemansbrug een ernstig ongeluk plaats. De 19-jarige G. Kruitbos uit Borne, werkzaam bij het aannemersbedrijf L. Foks, had het ongeluk onder een auto te geraken, en werd zwaar gewond per Roode Kruis-auto naar het R.K. Ziekenhuis te Hengelo vervoerd. K. was bij de werkzaamheden belast met de bewaking van den overweg, welke daar den weg kruist. Op genoemd tijdstip gaf hij met een roode vlag het teeken, dat het verkeer moest stoppen. De chauffeur van den brand- stoffenhandel D. uit Almelo reed echter met onverminderde snelheid door, om voor de loco motief nog te passeeren, daarbij nog 'n anderen wagen op dat gedeelte inhalend, waardoor hij geheel links van den weg kwam te rijden. K., hierop niet vervat, werd aangereden. K.'s toestand is zorgwekkend. De heffing op boter en vervoervergunning voor buitenlandsche boter zijn voor de volgende week vastgesteld op 95 ct. per Kg. (onveranderd). De Argentijnsche vlieger Francisco Aroza is er in geslaagd gedurende 4 uur 27 minuten onder steboven te vliegen, waarmee hij een nieuw re cord gevestigd heeft. In deze ongewone positie had de vlieger den afstand Parana-Buenos Aires afgelegd, ongeveer 230 mijl. hoort U niet door de radio. Toch heeft de radio zijn onverflauwde belangstelling, wenscht 'n radiotoestel te verhandelen? Span onzen Om roeper er voor! Dagelijas bereikt hij 80.000 ge zinnen. Hij zal U dus zeker van dienst kunnen zijn. TOKIO, 27 Sept. (Reuter). Tijdens oefe ningen in de Zuid-Japansche wateren, hebben vier torpedojagers ernstige averij bekomen. Twee vaartuigen zijn n.l. tegen elkaar gebotst, waarbij in totaal 51 man vermist worden. Op de beide andere torpedojagers worden klaarblijkelijk geen manschappen vermist. De minister van marine, Osumi, is terstond naar Tokio vertrokken om den Mikado verslag over het ongeluk uit te brengen. ROME, 27 Sept. (A. N. P.) In den afgeloo- pen nacht is in een aantal filmateliers alhier een felle brand uitgebroken, waardoor twee der grootste studio's in de asch zijn gelegd. Om vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat de brandweer, die vrijwel terstond op het terrein van den brand aanwezig was, zich gedwongen zag haar werkzaamheden te bepalen tot het be schermen der nog niet aangetaste gebouwen. He denmorgen was het vuur bedwongen. De schade is aanzienlijk. Een in aanbouw zijna gebouw te Buenos Aires is ingestort; twje personen werden ge dood. acht gewond, terwijl er twintig vermist word'en. Een Engelsch militair vliegtuig, van het luchteskader te Sarphent, is in een sinaas- appeltuin te Jeruzalem neergevallen. De piloot en zijn metgezel werden gedood. 500 tot aan de tanden gewapende bandieten hebben het dorp Erntao ten N.O. van Psiping aan de gedemilitariseerde zone overvallen. Zij plunderden het dorp volkomen uit, en shaken het vervolg'ens in brand. 30 bewoners werden door de bandieten meegenomen. Uit Monza wordt gemeld, dat een uit Bergamo komende trein, waarin zich onder de wapen'en geroepen soldaten bevonden, ontspoord is, waarbij twee wagons omvielen. Een sol daat werd gedood en 12 werden gewond, waar van 4 ernstig. In de Octobermaand kunnen de volgende af laten verdiend worden: 1) Een volle aflaat op het Rozenkransfeest" (7 October) of op iederen octaafdag na gebiecht en de H. Communie ontvangen te hebben met het bidden van den Rozenkrans in een kerk (afzonderlek of gezamenlijk). 2) Een volle aflaat als men na dit octaaf min stens tienmaal den Rozenkrans in een kerk bidt en gedurende deze maand tot de H.H. Sa cramenten nadert. Men behoort ook een kon gebed te doen tot intentie van Z. H. den Paus. 3) Een aflaat van zeven jaar en zeven qua- dragenen iederen dag dezer maand als men in een kerk (afzonderlijk of gemeenschappelijk; den Rozenkrans bidt. 4) Deze aflaten kan men toepassen op de zielen in het Vagevuur. In de Floresmissie died Oost-Indië) hopen aanstaanden Zondag 29 September, hun zil veren priesterjubilë te vieren de Apost. Vicaris Z. H. Exc. Mgr. H. Leven, en zijn trouwe medehelper in het apostolaat, de H.Eerw. Pater Jan Bouma, provinciaal der Missie. Samen, einde der jaren '90 door den stichter Pater Arn. Janssen als studenten voor het Missiehuis Sleijl aangenomen, volgden zij daar de gymnasiale klassen en deden hun hoogere studies 4n het Missiehuis St. Gabriel in Oostenrijk. Aldaar ont vingen beiden, op het Patroonsfeest der Con gregatie, St. Michielsdag 1910, de H. Priester wijding. Spoedig daarna werd Pater Leven, op zijn verzoek, tot Missionaris voor de negermissie Togo in West-Afrika benoemd, terwijl Pater Bouma werd aangesteld als leeraar m het nieuwe, toen pas-beginnende, Missiehuis te Uden. Op het afscheidsfeest te Steiji gaven beide klasgenooten elkaar de hand, niet ver moedende, dat de Voorzienigheid hen nauwelijks tien jaar later in een heel ander werelddeel, op Flores, weer bijeen zou brengen. Nadat Steiji, ten gevolge van den wereld oorlog, zijn schoone Togo-miss'e voorgoed ver loren had, vroeg en verkreeg Pater Leven van zijn overste de benoeming voor de nieuw- verworven Missie op de Kleine Soenda- eilanden; hij werd door zijn B'sschop, Mgr. Verstraelen op Timor geplaatst. Op zijn beurt vroeg ook Pater Bouma te Uden het missie- kruis en vertrok, voor 't eerst in 1919, en na afloop van zijn rectoraat in St. Wilübrord, voor den tweeden keer naar Flores, in 1927. Na het plotseling en tragisch overlijden van Mgr. Verstraelen in 1932, werd Pater Leven uit zijn stille werkzaamheid in de bergen van Timor, door Z. H. den Paus geroepen tot het bestuur der geheele Missie en ontving hij in November 1933 de Bisschopswijding uit de han den van Mgr. Diepen, in de parochiekerk te Uden. Kort daarna werd Pater Bouma oelast met het ambt, eerst van pro-vicaris, daarna van Provinciaal, zoodat thans beiden naast alkaar fungeeren als dragers, de een van het kerkelijke, de ander van het regulier gezag. Het aspect, dat de geheele Missie van Flores- Timor met haar 265 000 katholieken den beiden jubilarissen op hun zilveren priesterfeest biedt, is een „gemengd tafereel" van heerlijk en verblijdend licht, maar ook van zwarte, 'en al maar zwarter wordende schaduwen! Hoe kan het anders in een missieland, dat den terugslag der algemeene wereldellende op zoo velerlei wijze ondervindt als juist de zoo heer lijk opbloeiende Floresmissie?Maar on danks allen nood en armoe blijft de Bisschop vol moed en vertrouwen. Zijn hard wenkt reeds het we'kom toe aan de 17 pas-benoemde en pas-vertrokken Missionarissen, die de con gregatie van SteijiUden hem dit jaar weer heeft kunnen zenden. En dezelfde Apostelhand zegent uit de verte al de trouwe zielen in het vaderland, die in deze zware en voor hen zelf zoo kommervolle tijden, toch de schoone Floresmissie niet künnten en niet zullen ver geten! Zaterdag zal in de kerk van het Groot Seminarie te Roermond de H. Wijding van het Diaconaat worden toegediend aan de Eerw. heeiten van het Groot Seminarie E. Beel, Roermond; E. v. d. Bergh, Weert; G. Coenen, Venlo; J. Custers, Heerlerheide; V. Debets, Wylre; H. Gerrits, Vierlingsbeek; A. Geurts, Maashees; Aug. Geurts, Geijsteren; P. Geurts, Harst; J. Gelissen, Roermond; G. v. Helden, Maasniel; J. Hendrikx, Heythuisen; E. Hoeven, Oirsbeek; J. Jacobs, Weiten-Heerlten; H. Jans sen, Venlo; J. Keulen, Maastricht; M. Kuepers, Nederweert; J. Nabben, Sevenum; H. Nans, Maasbree; H. Opveld, Roermond; M. Pantouns, Breust-Eysden; P. Peters, Ubach over Worms; J. Pisters, Valkenburg; H. Roumen, Roermond; W. Schulpen, Roermond; E. Stenden, Wynand- srade; Th. Thijssen, Gennep; J. Tindemans, Weert; H. Voncken, Wylre en A. Wolfs, St. Geertruid. September Zaterdag 28 Sept.1 Oct.: Jongemannen dienstplichtigen SEPTEMBER Zaterdag 1417 Sept. Mannen en Jongel (Dienstplichtigen) 6.50. Dinsdag 17—20 Sept. R. K. Vrouwenbond (Arnhem e.a.), 6.50. Dinsdag 2427 Sept. Jongens Utrecht, verg 6.50. Zaterdag 28 Sept.1 Oct. Gereserveerd. OCTOBER Dinsdag 14 Oct. Gehuwde Vrouwen, verg 6.50. Vrijdag 4T Oct. Meisjes (Utrecht e.a.), verg. 6.50. Dinsdag 811 Oct. Jongens Utrecht, verg. 6.50. Zaterdag 12—15 Oct. Heeren, verg. 10. Dinsdag 1518 Oct. Mannen St. Raphaël verg. 6.50. Vrijdag 1821 Oct. Heeren Onderwijzers, verg. 8.—. Maandag 2831 Oct. H.B.S. Hilversum. Beleefd verzoek zich aan te melden bij de Di rectie van het Retraitehuis Amersfoort. Tel. 303. Pochtcheque en girono. 92254. Z. D. H. de Kapittel-Vicaris van het Bisdom Haarlem zal Woensdag 2 October geen audiëntie verleenen. 'Ingezonden Mededeeling „Sinds heel lang was ik lijdende aan storin gen in mijn spijsvertering, in die mate dat het mij onmogelijk was, wat ik al innam, om mijn constipatie kwijt te raken. Sinds ik aan de Kruschen Salts-kuur begonnen ben, gaat het veel beter en daarom wil ik mijn bewondering uitspreken over de goede werking van Uw Kru schen Salts. Ik zal Kruschen Salts dan ook aan al mijn kennissen en familie aanraden." Mej. P. S. te A. De zes zouten in Kruschen Salts zijn het recept van de natuur zelf om de afvoerorganen goed te laten werken om eiken dag zachtjes maar zeker alle vergiftige afvalstoffen uit het lichaam te verwijderen. Zoodoende wordt Uw organisme vrij gehouden van alle onzuiver heden, welke, indien ze zich kunnen ophoopen, den algeheelen gezondheidstoestand schaden. Begin morgen met de kleine, dagelijksche dosis" Kruschen en zet daarmee den eersten stap op den weg naar volmaakte gezondheid. Stra lende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a ƒ0.90 en ƒ1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. 9 9 9 8.00 Gramofoon (gewijde muziek) 8.15 Gramofoon (morgenconcert) 10.00 Opera-fragmenten I 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken 11.00 Operafragmenten II 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin 12.01 Politieberichten 12.15 Gramofoon 1.00 De Kro-Boys o. 1. v. Piet Lus- tenhouwer 1.50 Gramofoon 2.00 Halfuur voor de rijpere Jeugd door mevr. Schelfhout v. d. Meulen 2.30 Sporthalfuurtje door P. Olt- hoff. 3.00 Kinderuurtje door mevr. Nu- wenhuisvan der Rijst 4.15 Het Kro-orkest o. 1. v. Marl- nus van t Woud 5.00 Gramofoon 5.15 Het Kro-orkest o. 1. v. Mari- nus van "t. Woud 6.00 Gramofoon 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart 6.45 Gramofoon 7.15 F esland en de Friezen door kap. S. Bouwhuis 7.35 Gramofoon 7.50 De a s. Esperanto-cursus door P. Heilker 8.00 Nieuwsberichten 8.05 Het Kro-orkest o. 1. v. Mari- nus van 't Woud 8.45 Gramofoon (U belt.... wij draaien) 9.00 Nummers uit 1929 de Kro-Boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer 9.45 Gramofoon (U belt..,, wij draaien) 10.00 De Kro-Boys o. 1. v. Piet Lus tenhouwer 10.25 Nieuwsberichten 10.30 Tweede gedeelte van de natio nale revue „Dat doet Je weer goed" 12.17 Weerbericht. Het Omroepor kest o. 1. v. P. Douliez 12.50 Weerbericht. Gramofoon 1.20 Berichten. Gramofoon 2.20 Ber. v d. binnenvaart 4.20 Gramofoon 5.15 Berichten 5.20 Gramofoon 5.50 Kinderuurtje 6.35 Het Omroeporkest o. 1. v. Dou liez 7.20 Lezing 7.35 Gramofoon 7.50 Filmpraatje K. de Keukeleire 8.20 Salonorkest o. 1. v. Walpot 9.05 Mevr. SteygerAsperlagh: .,Op Hoop van Zegen" 9.00 Vervolg concert 10.20 Berichten 10.30 Gramofoon 11.20 Gramofoon GODSDIENST 10.00 Hilversum II (Morgenwijding) ORGELBESPELING 7.05 Deutschlandsender (Orgelspel: Hans Backum. Handel-progr.) ORKEST-CONCERTEN 12.20 Deutschlandsender (Concert uit Miinchen) 12.35 Parijs 1 1.2C Brussel I (Het Omroeporkest) 1.20 Droitwich (Het Commodore Grand-orkest) 2.20 Droitwich (Het Coventry Hip- podrome-orkest) 2.20 Kalundborg (Concert uit rest. Wivex") 3.40 Deutschlandsender 3.50 Kalundborg (Het Omroepork.) 4.00 Hilversum II (Beethoven- progr.) 5.30 Milaan (Gevar. concert) 7.20 Langenberg 7.35 Berlijn ,7.50 Luxemburg 8.05 Toulouse 8.20 Brussel I (Het Radio-Sympho- nie-orkest) 9.20 Toulouse („Ein Walzertraum", Strauss) 9.50 Milaan (Symphonieconcert) 10.45 Boedapest (Het Boedapester concert-orkest) 10.50 Berlijn (Het Omroepkleinork.) LICHTE MUZIEK 10.15 Hilversum II (De Bohemians o. 1. v. Jan v. d. Horst) 12.20 Langenberg (De muziek der Landespolizei Karlsruhe) 12.55 Parijs II (Het ensemble Lucien Bellanger) 1-15 Hilversum II (Dubbel X o. 1. v. Cor Steyn) 3.15 Hilversum II (Orvltropla O. I. v. Jan van der Horst) 4.55 Luxemburg (dansmuziek) 5.35 Droitwich (Ambrose's Embas sy Club-orkest) 7.00 Hilversum II (De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins) 7.20 Boedapest (De Zigeunerkapel A-pad en Jancl Toll) 8.20 Toulouse (Salonorkest) 8.30 Hamburg (Het Radio-dansor- kest) 8.50 Toulouse (Zigeunerorkest) 9.00 Hilversum II (Eddy Walls en zijn orkest) 9.20 Parijs II ziek: Barnabas v. Geczy's crk.) 11.00 Droitwich (Het BBC-dansork.) 11.00 Hilversum II (Eddy Walls en zijn orkest) 11.20 Deutschlandsender (Dansmu ziek). 11.55 Toulouse (Jazzmuziek) 12.20 Toulouse Cabaretprogr.) 12.35 Droitwich 12.45 Luxemburg 12.55 Parijs II GRAMOFOON Zaterdagavond van 10.3011.30 zendt de K.R.O. over Hilversum l de nationale revue „Dat doet je weer goed" uit. toaarin Lou Bandy optreedt 1.00 2.05 2.85 4.35 5.20 5.35 6.20 6.50 6.50 7.10 7.40 7.15 9.00 10.10 10.40 10.50 11.25 11.30 Hilversum n (Fino Rossl zingt) Deutschlandsender Langenberg Brussel I Brussel I Luxemburg Beromtinster (Zigeunermuz.) Hilversum II (Scandinavische liederen) Brussel I Luxemburg Beromtinster Parij, 11 Luxemburg Luxemburg Hilversum n Parijs II Weenen (dansmuziek) Hilversum II KAMERMUZIEK 12.30 Hilversum II (Strijkorkest) 3.50 Droitwich (Het J. H, Squire Celeste-Octet) 5.30 Rome (Het Romeinsch Man doline-Kwartet) 8.20 Droitwicb (Fred Hartley's No- velty-kwintet) 11.20 Brussel I (Het Waalsche Caba ret-ensemble) SOLISTEN-CONCERTEN 3 50 Luxemburg (zang) 4.25 Luxemburg (harmonica) 5.55 Rome (Zang; Vera Saciuto, so praan) 6.20 Langenberg (zang) 7.05 Brussel (zang: Hr Rigbeuse) 7.30 Weenen (Helene Jung, alt) 7.35 Brussel I (Accordeonvoordr.) 8.20 Parijs I (pianorecital) 8.35 Luxemburg (viool) 10.30 Weenen (Dr. Hans Weber, pla no, Beethoven's Sonate ln Bes gr. t. op. 106) 10.50 Deutschlandsender (Herbert jager bespeelt de Neo-Bech- stein-vleugel) OPERA EN OPERETTE 2.15 Hilversum n („Madame But terfly". opera van Puccini) 8.05 Weenen („Ihre Hoheit tanzt Walzer", operette v. L. Ascher) 9.00 R- ie („Al lupo", opera v. Mulé) 9.05 Parijs I („Jean de Nivelles", opera van Délibes) 2.00 3.40 4.30 5.05 5.40 6.30 7.45 8.12 8.30 VARIA Hilversum II (Hoe de toon- kunst groeide) Hilversum II („De zwerf toch- ten v. h. goud in de crisis") i Hilversum II (VARA-kinder- J koor) Hilversum maand) Hilversum II (Platen der II (Letterkundig overzicht Joh. Winkler) Hilversum II (Esperanto-uitz.) Hilversum II (Het doel en op zet v. d anti-lawaaiweek te 's-Gravenhage) Hilversum XI (wy vragen uw aandacht voor Hilversum II („De reis om de wereld ln 80 dagen") PERSBERICHTEN 8.00 Hilversum II 8.00 Hilversum U 12.00 Hilversum II VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WU NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Volgens het jaarverslag van de Mijnbouw Mij. Boeton had de onvoldoende verkoop een belangrijke stijging van het nadeelig exploitatie saldo-Indië tot f47.207 (v. j. f 13.935) als onvermijdelijk gevolg. Het verlies bedraagt f 69.585 tegen f 66-456 het vorig jaar De Internationale Rubber Vereeniging deelt in verband met de verhooging van het restrictie-percentage van 40 pet. tot 45 pet. mede, dat de verrekening van de over het tweede kwartaal 1935 te hoog verleende licenties reeds heeft plaats ge had met de licenties over het derde kwar taal, zoodat voor het vierde kwartaal des iaars geen verrekening meer moet plaats vinden. In Nederlandsche bankkringen neemt men aan, dat het bedrag, dat de Nederlandsche Bank eergisteren in verband met de hooge buitenlandsche wisselkoersen afstond, niet ver beneden f 20 millioen zal zijn. De economische en financieele commissie van den Volkenbond was het te Genève er over eens, dat het einddoel moet zijn en blijven het weder instellen van den stabie- len internationalen monetairen standaard, d.w.z. den gouden standaard, die het meest bruikbare mechanisme vertegenwoordigt. Men neemt aan, dat in het begin van de volgende week de beslissing zal vallen van de commissarissen over het dividend van de Philips Gloeilampen fabrieken. Blijkens den jongsten weekstaat is de goudvoorraad bij de Fransche Bank van fr. 71995 millioen tot fr. 71878 millioen af genomen. Officieus wordt gemeld, dat noch de Fransche regeering noch de Fransche ban ken crediet-operaties met Italië hebben aangegaanDe geruchten in het buitenland zijn van allen grond ontbloot. Phillips Petroleum Co. kondigt behalve het gewone kwartaaldividend van 0-25 een extra dividend aan van 0-25. Bovendien zal de geheele obligatieschuld bestaande uit ongeveer 20 mill. 5 pet. bonds per 31 December a.s. worden afgelost. Ford produceerde in de eerste acht maanden 765.000 wagens, d.i- 32.3 pet. van alle registraties; Chrysler 23.7 pet. en Che vrolet 22.4 pet. In 1934 had Chevrolet 28-3 pet., Ford 28-1 pet. en Chrysler 22.9 pet. ge fabriceerd- 4c De inkomsten van de Great Northern Lines zijn in Augustus de hoogste geweest sinds 1930. Indien de verkeersinkomsten in stand kunnen worden gehouden zal de mij. inkomsten van $2.14 per aandeel kunnen noteeren. De New-Yorksche makelaar sleening en beliepen in de afgéloopen week 856 mil lioen tegen 872 mill, de vorige week. De Vereen. Staten voerden in Augustus 40-88 mill, aan grondstoffen uit (invoer $50.21 mill.); 31.02 mill, aan halffabrika ten (invoer 32.40 mill.) en 82.24 mill, aan geheel bewerkte producten (invoer 35.37 mil.). De Chicago Milwaukee leed in Augustus een exploitatie-verlies van $85-648 tegen een winst van f.00 mill, in Augustus van het vorig jaar. De New-York Central boekte in Augustus een bedrijfswinst van $2.79 mill, tegen een winst van $2.32 mill, in Augustus 1934. De waarde vandeverkoopenvandeSears Roebuck worden in 1935 op 160 mill, ge raamd. In 1929 bedroegen de omzetten 250 mill, en in 1932 105 millioen. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.26%7.28 <v. slot 7.28Yi); de Frank op 9.7o9-76 (9.76'A) en de Dollar op 1.47%1.48% (1.48%). De Visp verkocht 1500 tons superieure suiker met bestemming voor de Straits- (Vervolg) LEEUWARDEN, 27 Sept. Veemarkt. 94 En terstieren 80.00150, 102 Twenterstieren 150.00 220, 313 vette koeien 85.00—150 per stuk, 28 43 cent per kg. 550 melk- en kalfkoeien 75.00 160, 62 pinken 35.0085, 38 vette kalveren 20.00 65, 1202 graskalveren 10.0045, 211 nuchtere kalveren 2.506, 534 vette schapen 9.0017, 215 weidesthapen 7.00—12, 366 lammeren 5.0010, 180 vette varkens 40.00120 per stuk, 35—43 cent per kg., 37 magere varkens 2545 cent per kg. 190 kleine biggen 7.00—14 per stuk. 18 bok ken en geiten, 31 paarden. Totaal-aanvoer 4173 stuks. Zuivel. Sleutelkaas 27.00, Nagelkaas 4.005, Goudakaas 8.0022, Edammerkaas 15.0042. Aanvoer 11073 kg. Mijnboter 1.14—1.27—1.50, Veilingboter 1.17— 1.45 per kg. Aanvoer 2/3, 16/6, 2/12 vaten. Com missie 58. Eierhandel. 12000 kg. kipeieren 34.25 cent p. stuk, handelsprijs 5765 cent per kg. 100 kg. eendeieren 33.5 cent per stuk, handelsprijs 42—50 cent per kg. Pluimvee. 20 slachthanen 2570 cent, 350 slachtkippen 2575 cent, 100 jonge kippen 40 100 cent, 50 piepkuikens 15—30 cent, 10 jonge duiven 12.5 cent per stuk. 15 konijnen 1011 cent per pond. Rechterhelft J v.h. bord: wit; J linkerhelft: i roode rand, m. rood door- gestreepte zwarte P) S Aan de linker- zijde d. straat de rechter- is parkeeren straathelft I* varboden. dus vrij.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9