GROOTE OVERWINNING VAN HET FEDERATIE-ELFTAL Osendarp wint te Düsseldorf ROTTERDAMSCHE PLOEG VERLIEST MET 7-0 -n m FRAAIE ZEGE VAN MEVO MAANDAG 30 SEPTEMBER 1935 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Door de slechte weersomstandig heden bleef de belangstel ling ver beneden de verwachtingen Regen was spelbreker De wedstrijd Te Berlijn werd een tournooi gehouden voor blinde athleten, waarvan men er hierboven een bij het hoogspringen in actie ziet DE MOEILIJKHEDEN IN HET K.N.G.V. Heer en-keurcorps niet naar Berlijn Criterium van Zürich Zeilwedstrijden op de Achterzaan 49 landen naar Berlijn Record deelneming aan de Olym pische Spelen in 1936 Tilden Tilden en Co. in de residentie Een verregende middag Opening Belgische winterbanen mmm l. V. C. B. Hij komt als eerste aan op de 100 en 200 meter hardloopen Goede prestaties van onze athleten Het stayers-uurrecord verbeterd Succes voor den Eindhovenschen renner Gramser Italiaansche voetballers deserteeren Hun echtgenooten beschuldigd van deviezen-smokkelarij Enkele dagen geleden zijn de bekende Ita liaansche voetbalspelers Guaita en Scopelli, bei den van de voetbalclub A. S. Roma naar Frank rijk gevlucht, omdat zij zich aan den dienst plicht wenschten te onttrekken. Beide spelers zijn herhaaldelijk in het Italiaansche elftal uit gekomen en vooral Guaita was een der beste spelers tijdens de wereldkampioenschappen in Italië. K. N. V. B. Mooie overwinning van R.C.H. H.B.S. kon het niet tegen de Haarlemmers bolwerken en verloor met 42 V.S.V. klopt Haarlem met „the odd goal' Eenige en beslissende doelpunt vlak voor het einde gescoord Door den hevigen regenval kon in de Westelijke af deelingen bijna geen wedstrijd worden uitgespeeld Enschedesche clubs verliezen Ajax scoort er lustig op los A.D.O.-doelman werd negenmaal gepasseerd Sparta en K.F.C. kunnen het net niet vinden De K.F.C.-verdediging uitstekend op dreef OHÏ-tf Hoog waren in Rotterdam de verwachtin gen gespannen voor den grooten missiewed strijd tusschen het Federatie-elftal en een Rotterdamsche ploeg, maar de weersomstan digheden waren verre van gunstig en het was lang een open vraag of de ontmoeting wel doorgang zou kunnen vinden. Ruim drie uur verschenen het nationale team en het Rotterdamsche en achteraan klonk het Wilhelmus en in den striemenden regen stonden de ploegen als volgt opgesteld: Rotterdam A. Ham (Leonidas) F. Tetteroo W. Pols (Oliveo) (Spartaan) B. v. Dongen P. Haanappel J. v. Kessel (Spartaan) (Leonidas) (Leonidas) L. v. d. Hulst, A. v. d. Sande, R. v. d. Helm (Leonidas) (Leonidas) (Oliveo) R. v. Lingen, A. v. d. Geer (Excelsior) (Spartaan) K. Koning, L. Geybels, B. Beerenschot (Volendam) (Weert) (Lachapelle) G. te Riele E. Hol (Altior) (Valkenburg) ten Bokum Vincken v. d. Spek (Zwal. Vooruit) (H. B. C.) (D. H. L.) A. Gigengack L. van Bree (Geel Wit) (Kolping) C. Pot (V. V. A. Utrecht) R. K. F. Het R. K. F.-elftal behaalde een aleszins ver diende zege, al had Rotterdam zeker enkele te- genpunten verdiend. Bij de spelersbeschouwing dient op de eerste plaats Beerenschot genoemd te worden. Hij nam vier van de doelpunten voor zijn rekening, bo vendien was hij behoudens een goed schutter, de motor van den aanval. Hij verdeelde het spel uitnemend en trok de geheele Rotterdamsche verdediging uiteen. De vleugelspelers, de Volendammer Koning en Hol waren steeds gevaarlijk. Vooral Koning werkte zich op de hem „eigen" wijze door de defensie. Geybels en te Riele traden niet zoo sterk op den voorgrond, maar vormden als schakel een goed geheel met het reeds genoemde drietal. Deze W-formatie was stellig gewenscht daar de halflinie niet zoo sterk op den voorgrond trad en te veel defensief speelde. Vincken was de meest agressieve speler. Gigengack en van Bree begonnen onwennig op het gladde veld, maar zij herstelden zich zien- deroogen, kwamen er steeds beter in en vormden uiteindelijk een onoverkomelijk struikelblok voor den groen-witten aanval. Keeper Pot kreeg wei nig te doen en maakte overigens weer een zeer soliden indruk. Het positiespel was te roemen. Technisch zoo wel als tactisch staken de oranjehemden boven de groen-witten uit. Bij Rotterdam was het spel te individueel, het werd steeds te kort gehouden en met schieter werd te veel getreuzeld. In het veld waren de groen-witten echter geenszins de minderen. De middenvoor v. d. Helm was onvoldoende. A. v. d. Sande, R. van Lingen en J. van Kessel plaatsten zich nog het meest op den voorgrond. Niettegenstaande de slechte weersomstandig heden waren er nog ongeveer 1000 toeschouwers. Op het officieele gedeelte had Mgr. Dubbel man, Apostolisch Prefect van Jubbulpore. Britsch-Indië plaats genomen evenals vele eerw. heeren geestelijken en bondsofficials. Al direct golft het spel op en neer. De eerste federatieaanval loopt dood op buitenspel van Beerenschot. Aan den overkant wordt een combinatie tusschen van Lingen en A. v. d. Sande gebroken door Van Bree, Koning dribbelt er al spoedig alleen tusschen uit, het schot van den Volendammer komt op het bovennet. Rotterdam wordt bij een corner even ge vaarlijk maar v. d. Helm staat off side. De federatie komt goed combineerend enkele .v -r.Viï'Nf malen terug, maar Ham is op zijn post bij de schoten van Geybels en Beerenschot. Aan dien anderen kant trekken de Geer en Van Lingen er tusschen uit en laatstgenoemde dwingt Gigengack een corner af. Koning heeft het leer weer te pakken, passeert naar Beerenschot, die doorbreekt, Tetteroo redt ten koste van hands en de midvoor schiet onfeil baar den toegestanen strafschop in. (01). We zien direct hierna den Volendammer in een interessant duel met v. Dongen dat hij wint. Ten slotte komt de bal bij van Kessel. deze passeert naar R. v. Lingen en de Schie dammer waagt een ver schot, dat over gaat. Haanappel plaatst enkele malen te ver voor uit, waardoor de bal achter gaat. Bij een vol- gencfen aanval schiet De Geer hoog over. De strijd is nagenoeg 20 minuten oud. Koning goochelt het leer naar binnen. Beerenschot snelt weg. Pols begrijpt de situatie verkeerd. Hij wordt gelapt. Ham wordt listig uit zijn tent gelokt en de score wordt fraai verhoogd. (02). Rotterdam is nu even in het offensief. Hulst wordt steeds aan het werk gezet, maar hij wacht te lang met voorzetten. Bij een s>:her- mutseling voor het nationale doel schiet R. v. d. Helm hoog over. Plotseling is Beerenschot weer weg, efen lange pass naar Hol, die keihard langs den paal schiet. Van Lingen schept voor het andere doe] voor De Geer een goede kans, maar Gigen gack grijpt resoluut in. Na een goede combinatie tusschen Van Kes sel, v. d. Sande en Hulst, gaat de bal achter. De federatie neemt nu het heft weer even in handen. Beerenschot, Geybels en Hol stellen Ham geducht op de proef. Een vliegend schot van te Riele werkt Pols corner, deze wordt door Hol goed genomen en Beerenschot schiet fraai in. (03). Nog hebben de oranjehemden niet genoeg. Beerenschot brengt fraai op, geeft een afgeme ten pass naar Hol, die snel naar binnen zwenkt en met een vliegend schot via den paal den vallenden Ham geen schijn geeft. (0—4). Bij een Rotterdamschen aanval haakt Van Bree Van Lingen, Haanappel neemt den vrijen schop goed en v. d. Helm kopt juist over. Na de thee worden de beide captains Gigen gack en dr. Haanappel benevens scheidsrechter van Haasteren aan Mgr. Dubbelman voorgesteld. Na de hervatting zijn de Rotterdammers even gevaarlijk maar Vincken, Gigengack en van Bree brengen steeds weer opluchting. De nationale voorhoede breekt dan door. Bee renschot plaatst naar Koning en een schot volgt dat Ham afweert, Beerenschot krijgt het leer weer te pakken en onhoudbaar wordt Ham ge passeerd, 05. Geruimen tijd gaat nu het spel op en neer met Rotterdam meer in het offensief, maar de natio nale verdediging goed gesteund door de half linie weet absoluut van geen wijken. Onver wachts plaatst van Lingen naar de Geer en de Spartaan schiet ineens op de bovenlat. Aan de overzijde geeft Koning Geybels een goede kans, hij schiet evenwel over. Hol wordt door van Kessel steeds geducht op de huid gezeten. Als Hol weer eens aan 't kortste eind trekt, gaat de bal naar van Lingen, van hem naar Geer, een keurige voorzet volgt, v. d. Helm kopt keurig in, maar Pot redt subliem. Zoo tusschen de bedrijven door laat Koning zich ook nog eens gelden en het zesde balletje wordt aan den federatiemast geheschen, 06. Als de tweede helft een half uur oud is, begint het tempo zichtbaar te zakken. De aanvallen gaan nu zoo vlot niet meer. De verdedigingen beheerschen het terrein, vooral 't duo Gigengackvan Bree is geducht op dreef Tenslotte verhoogen de federatianen de score nog eenmaal. Koning passeert naar Geybels, hij schiet vin nig in, Ham weert af, maar te Riele heeft geen moeite het zevende punt te scoren. Met Rotterdam in den aanval komt het einde van den interessanten kamp, door scheidsrech ter van Haasteren rustig geleid. Te Leiden wrd Zondag de eerste bijeenkomst gehouden van het heeren-keurcorps van het K.N.G.V. ter gelegenheid van den nieuwen cursus, welke door den Zwitserschen turner Walter Bach in ons land in verschillende plaatsen wordt gehouden. Op één na waren alle turners aanwezig. Naar wij vernamen hebben deze keur-turners besloten om niet naar Berlijn te gaan voor deelneming aan de Olympische Spelen in 1936. Ook enkele leden van het juniores keur-corps hebben reeds medegedeeld, dat zij niet voor eventueele uitzending in aanmerkinge wen- schen te komen. Naar wij vernemen, stelt het bestuur en de technische commissie van de Utrechtsche Gym- nastiekvereeniging „Kracht en Vlugheid," welke vereeniging ongeveer 1000 leden telt, aan de algemeene vergadering voor, om in verband met de beslissing van het bondsbestuur van het K.N.G.V. tot uitzending van een Neder- landsche ploeg naar de Olympische Spelen te Berlijn, uit het K.N.G.V. te treden. De alge meene vergadering van deze Utrechtsche ver eeniging wordt gehouden in den loop van Oc tober. Voor 25.000 toeschouwers werd Zondag in Zwitserland het z.g. criterium van Zürich over een afstand van 10 K.M. verreden. Winnaar werd de wereldkampioen Jean Aerts in den tijd van 2 urn- 43 min. 7,2 sec. met 30 punten voor den Duitscher Altenburger 23 punten. Derde werd de Zwitser A. Buechi 22 punten en vierde de Duitscher Schoen 14 punten. Verder volgden nog Buchwalder (Zwitserland) 12 pnt., Amberg 11 pnt., Egli 8 pnt., de beide laatsten Zwitsers en Piemontesi (Italië) 7 pnt. Tot sluiting van het seizoen vonden op de Achterzaan (nabij Koog a.d. Zaan) zeilwedstrij den plaats, die het volgende verloop hadden. B. M. klasse C: 1. Thokla van K. Haak, Zaan dam; 2. Annewin van K. Heijnis, Koog; 3. Bep van H. Exalto, Koog a. d. Zaan. 12 voetsjollen: 1. Ans van G. Landsman, Zaan dam; 2. Rakker van J. Scnoltz, Zaandam; 3. Wildebras van R. Huig, Zaandijk, 6 M. B. M. klasse B: 1. Rapide van H. Glans- dorf, Zaandam; 2. Kemphaan van J. Koreman, Zaandam; 3. Anco vn J. Keeman, Zaandam. B. M. klasse B: 1. Kievit van J. Steenstra, Westzaan; 2. Coxawibran van W. B. Tip, West zaan; 3. Meeuw van K. Kunst, Zaandam. Gemengde klasse B: 1. Tommy van J. Schaft, Uitgeest; 2. Klacon van K. Haak, Zaandam. Gemengde klasse C: 1. Truus van J. Cordes, Zaandam; 2. ,,Het is 'em" van K. Jongejans, Westzaan. 6 M. B. M. klasse A: 1. Janny van Jb. Vet, Zaandam; 2. Elisabeth van P. Muusse, Zaandam. B. M. klasse A: l. Kemphaan van W. v. Vlier den, Koog; 2. Catharina van J. Hempenius, Zaandijk. 12 M. Sharfies: 1. Robbedoes van J. Bom, Zaandam; 2. Slee van C. Mohr, alkmaar. Niet minder dan 49 landen hebben thans in beginsel besloten om deel te nemen aan de Olympische Spelen 1936 te Berlijn. Bij de eer ste Olympische Spelen te Athene waren in 1896 13 landen vertegenwoordigd. In 1900 wer den de Moderne Spelen voor de tweede maal gehouden en wel te Parijs, waar 14 landen bijeen waren. In 1904 hadden slechts 10 landen hun vertegenwoordigers naar St. Louis in de Vereenigde Staten gezonden. In 1908 kwam men te Londen bijeen en hier sprong het aantal deelnemende landen omhoog, immers 23 lan den namen in de Britsche Metropole aan de Spelen deel. Dit aantal was in 1912 te Stockholm tot 28 gestegen. Na den wereldoorlog werden de Spelen in 1920 te Antwerpen gehouden en in dat jaar hadden 29 landen aan de uitnoodi- ging gehoor gegeven. Te Parijs kwamen in 1924 vertegenwoordigers van 44 landen bijeen en in 1928 te Amsterdam 46! In verband met de hooge kosten werd het Amsterdamsche record in 1932 te Los Angeles niet verbeterd en viel het cijfer tot 38 terug. Berlijn 1936 echter zal nu het record verbe teren en de volgende landen zullen naar de Duitsche hoofdstad komen: Afghanistan, Argentinië, Australië, België, Brazilië, Bulgarije, Chili, China, Columbia, De nemarken, Duitschland, Egypte, Esthland, Fin land, Frankrijk, Griekenland, Groot Brittannië, Haiti, Honduras, Indië (Britsch), Iersche Vrij staat, IJsland, Italië, Japan, Joegoslavië, Ca nada, Lethland, Liechtenstein, Luxemburg, Mexico, Monaco, Nederland, Nieuw Zeeland, Noorwegen, Oostenrijk, Peru, Philippijnen, Po len, Portugal, Roemenië, Zweden, Zwitserland, Spanje, Zuid Afrika, Tsjechoslovakije, Turkije, Hongarije, Uruguay en de Vereenigde Staten van Noord Amerika. Het is Zondagmiddag wel bewezen, dat tennis geen sport is, welke in den herfst gespeelt dient te worden. Althans zeer zeker niet, wanneer het dergelijke belangrijke wedstrijden betreft als die verwacht kunnen worden bij een zoo zeldzaam bezoek als dat van Tilden, Vines, Lott en Stoef- fen. Even voor het beginuur brak een regenbui los, welke er al de oorzaak van was. dat circa dertig minuten te laat begonnen moest worden. Toen het daarop even opklaarde, betraden Vines en Stoeffen het centrecourt om te toonen, hoe zelfs op een meer dan doorweekte gravelbaan nog gespeeld kon worden. Na circa twintig mi nuten spelen moest voor een hernieuwde bui onderbroken worden, welke intusschen meer dan een uur aanhield. Daar de organisatoren geen definitieve beslissing wenschten te nemen, over al of niet doorspelen, doch dit van de weersomstandigheden lieten afhangen, verlieten vele gedupeerden, die weinig hoop op verbete ring koesterden het veld. Tegen half vijf was het wederom even droog, en konden Vines en Stoeffen hun enkelspel ver volgen. Daar het niet mogelijk bleek ongestoord een set te beëindigen, had een op den voet vol gen geen zin, en bepaalden de toeschouwers er zich toe, datgene te apprecieeren dat er te ge nieten viel. Ook het dubbelspel tusschen Tilden en Vines tegen het paar Lott en Stoeffen werd zoo goed en zoo kwaad het ging gespeeld op een gladde baan, met natte ballen onder een gierenden najaarswind, die mooie korte drpshots of kap- ballen grootendeels vernietigden. Ook dit dub belspel heeft men niet ten einde kunnen bren gen, daar in den stand 20 voor Lott en Stoef fen afgebroken moest worden. De eerste set werd behaald met de gameverdeeling 6—3. de tweede 64, dank zij het onvermoeide zwoegen van den kleinen Lott en het buitengewoon tech nisch spelen en vooral plaatsen van Stoeffen, die keer op keer kans zag verwarring te stichten en den bal onhoudbaar langs Tilden te jagen. Overigens zal het spel van den grooten Ameri kaan niet in die mate bevrediging hebben ge wekt als verwacht was.. De beide Belgische winterbanen te Brussel en Gent hebben het afgeloopen weekeinde hun deuren geopend. Te Brussel was het voor naamste nummer een 100 K.M. wedstrijd voor wegrenners, die werd gewonnen door den fa- Luchtfoto van het groote terreinen-complex, dat men op het oogenblik te Berlijn gereed maakt voor de a.s. Olympische Spelen De Nederlandsche athleten die hebben deelgenomen aan de internationale athle- tiekwedstrijden te Düsseldorf, hebben zeer verdienstelijke prestaties in het sterke mi lieu verricht. Osendarp won zoowel de 100 als de 200 M., terwijl Berger op de 100 M. als derde eindigde met zeer gering verschil op den Duitscher Borchmeyer. Een prachtige prestatie werd voorts door de Nederlandsche Athletiekploeg geleverd op de 4 x 100 M. estafette. Met slechts enkele centi meters verschil werd het Nederlandsche team tweede achter Duitschland in den tijd van 41,4 sec., hetgeen een nieuw Nederlandsch record is. Het record stond tot nu toe op 41,6 sec., datee rend van 9 September 1934. Indien men in aanmerking neemt, dat de weersomstandigheden verre van goed waren, zijn deze tijden zeer fraai te noemen. Op de 100 M. was Osendarp onbetwist de sterkste man. Hij had voor dezen afstand 11 seconden noodig, terwijl Borchmeyer als twee de aankwam in 11,1 sec. met slechts gering ver schil op onzen landgenoot Berger, die gerui men tijd op de tweede plaats had gelegen. Op de 200 M. werd Osendarp eveneens onbe twist de eerste. In den bijzonder goeden tijd van 21,6 sec. bezette hij met niet minder dan 5 M. voorsprong de eerste plaats voor den Duitscher Homberger. Op de 800 M. werd onze landgenoot Bouman vierde in den tijd van 2 min. 0,7. Op dezen af stand werd de Duitscher Fink winnaar in den tijd van 1 min. 57,8 sec., terwijl de Fin Mikkeli voriet Degreef in den tijd van 2 uur 14 min. 10 sec., vóór van den Bossche en Bruneau. Op een ronde volgden de wereldkampioen Jean Aerts en Bonduel. Te Gent werd een koppel wedstrijd over 150 minuten gehouden, welke glansrijk werd ge wonnen door het Belgische' koppel Buysse Billiet, met niet minder dan 5 ronden voor sprong op DebruyckerVerhaegen. De afgelegde afstand van het winnende kop pel bedroeg 106.900 K.M. De Eindhovensche wielrenner Kobus Gramser heeft Zaterdagmiddag op de wielerbaan „De Zwaluw" te Eindhoven het officieuze uurrecord achter lichte motoren, dat tot nu toe op naam stond van den Belg Jules Geens met 57.4 K.M. aanzienlijk verbeterd en gebracht op 61.578 K.M. Gramser is 23 jaar oud en sinds vier jaar wielrenner. Zijn gangmaker was J. Staals. De echtgenooten van beide spelers zijn giste ren aan de grens te Ventimiglia aangehouden, omdat zij trachtten 'n bedrag van 2.800.000 lire over de grens naar Frankrijk te smokkelen. als tweede eindigde met 0.2 sec. achterstand. Op de 3000 M. vormden Iso Hollo en Schaum- burg een klasse op zichzelf. 100 M. voor de fi nish spurtte de Fin fraai naar voren en toen gaf de Duitscher geheel ontmoedigd op. Een tweede Finsche zege leverde de 10.000 M. op, waarbij Maeki won in 31 minuten 40,4 sec. In het nummer speerwerpen vielen de prestaties zeer tegen. Onze landgenoot van der Poll bracht het slechts tot 54,60 M., en zijn prestatie werd door den Duitscher Bender ver beterd. De 4 x 100 M„ welke het slot van den mid dag vormde, was zeer spannend. Borchmeyer en Berger waren de laatste loopers en Berger ver trok met ruim 1 M. voorsprong. Niettemin zag Borchmeyer kans om onzen landgenoot met mi niem verschil op dé streep te slaan. Bij de 80 meter horden werd mej. Doorgeest vierde in den tijd van 12,6 sec. In den aanvang was H.B.S. in de meerder heid en moest Metten enkele malen handelend optreden bij schoten van Bakhuis. Aanvanke lijk bleef succes uit totdat er ruim 20 minuten gespeeld was. Goed samenspel tusschen Ophorst en Bakhuis stelde laatstgenoemde in de gele genheid de score te openen 10. Binnen twee minuten had R.C.H. door v. d. Horst weten ge lijk te maken 11 Nog voor de rust aanbrak wist dezelfde speler den bezoekers de leiding te bezorgen 12. Er was nauwelijks een halve minuut ge speeld of het was wederom v. d. Horst die voor R.C.H. doelpuntte 13. De gasten bleven steeds het meest in den aanval en met inspanning van alle krachten wisten de Hagenaars het ge vaar te keeren. Een penalty tegen R.C.H. werd vervolgens door Bakhuis in een doelpunt omgezet 23. H.B.S. pakte hierna stevig aan en kreeg eenig overwicht, maar zonder resultaat. Op een moment raakte Metten onklaar en RC.H. speel de met 10 man verder, waarbij v. d. Horst onder de lat ging. H.B.S. wist dit onverwachte voordeel niet te benutten en toen Metten we derom terugkeerde beheerschte R.C.H. het spel geheel. Even voor het einde stopte Mul een schot waarbij hij den bal liet vallen en de toe- loopende Lenselinck bracht den stand op 24. De gewijzigde opstelling van de roodbroeken gaf vooral voor de verdediging een belangrijke verbetering. Smit, hoewel opgesteld, moest zich nog voornamelijk bepalen tot het goed aangeven van den bal zonder zelf veel in den strijd te kunnen gaan, waardoor de proefneming met Huisman in de voorhoede niet geheel tot haar recht kon komen. V.S.V. speelde een snel open spel met Den Boer, Hillekamp en Sterk als uitblinkers en een goed verdedigend achtertrio. Juist bij het begin van den wedstrijd begon het flink te regenen waardoor de doorschietende bal de controle moeilijk maakte. Waar Smit nogal achter moest blijven had Den Boer veel gelegenheid zijn voorhoede te steunen maar de snelle aanvallen werden door de Haarlem-verdediging voldoende afgeslagen. Voogd greep enkele malen goed in en een harde kopbal van Michel vloog juist over de lat. Ook Michel hield op solide wijze zijn doel schoon en met blanken stand kwam het einde van de eerste speelhelft. Ook de tweede helft werd door beide partijen goed ingezet en nadat Michel een hard schot van Huisman vallend had weggestompt, kopte de Haarlemmiddenvoor een bal juist langs het doel. Hierna volgden krachtige V.S.V.-aanvallen maar ook Voogd weerde zich goed. Smit en Po- lanen wisselden van plaats, wat Sterk en Hille kamp eveneens deden. Ook op den vleugel deed Sterk goed werk al was hij een enkele maal wel wat zelfzuchtig. Het weer was intusschen buitengewoon slecht geworden maar er werd even enthousiast door gespeeld. Een pracht pass van Smit bracht Huisman alleen voor Michel maar de bal ging langs den uitloopenden doelman juist langs den buitenkant van den paal. Ook V.S.V. zag een goede kans verloren gaan maar kort voor het einde kreeg Sterk den bal goed toegespeeld en onhoudbaar vliegt de bal langs Voogd. Na enke le verwoede pogingen van Haarlem voor den .gelijkmaker kwam hierna het einde. Op dezen tweeden competitiedag van den I.V. C.B. waren de weersomstandigheden in ver schillende deelen van het land verre van ideaal en in de Westelijke afdeelingen is door den hevigen regenval vrijwel geen wedstrijd uitge speeld. In Zuid I heeft Kerkrade haar eerste punten veroverd, maar de magere 10-zege op Geleen, waarmede dit geschiedde, bewijst toch wel, dat de afdeelingskampioenen hun vorm nog niet te pakken hebben. R.K.N.A.C. toonde we derom zijn kracht en bracht thans Caesar in Beek een 20 nederlaag toe. Chèvremont ver loor thuis met 2—1 van Kimbria, terwijl R.K. O.N.S. en Sittardsche Boys in Schaesberg met 22 gelijk speelden. Mevo ging in Zuid n verder op den weg der overwinning en niemand minder dan Dongen werd in Bergen op Zoom met 31 geklopt. R.K.T.V.V. won in Tilburg met 42 van S.V. B. en Best Vooruit kreeg in Helmond van Mulo een 71 nederlaag te incasseeren. In het Oosten heeft Vogido, de nieuwe En schedesche eerste klasser het in Groesbeek te gen Treffers niet kunnen bolwerken. Met 51 bleven de Grcesbekers hier meester van het terrein. 's-Heerenberg was goed op dreef en klopte het Arnhemsche V.D.Z. met 41. Ook de andere Enschedesche eerste klasser, die gis- steren speelde, Vosta moest met een nederlaag genoegen nemen. Quick won met 32 van de roodhemden en nam den vollen buit mee naar Oldenzaal. In West 1 werden de ontmoetingen V.V.IJ V.V.Z. (1—1) en H.M.S.—De Meer (3—3) bij de rust gestaakt en in West II werden Sant- poortG.D.A. (0—0) en T.IJ.B.B.—S.J.C. (5—2) door een feilen regen ontijdig beëindigd. Reeds na drie minuten gaf van Reenen Ajax de leiding, toen Volkers hem het leder fraai toespeelde en de middenvoor der rood-witten onhoudbaar inschoot (10). De Hagenaars wa ren nog niet van den schrik bekomen, toen Blomvliet enkele minuten later met een kei hard schot den voorsprong vergrootte, toen hij den bal keurig door Schubert aangegeven kreeg. In de Ajax-gelederen vlotte het uitstekend en na acht minuten was Kwak, de Haagsche doel man, reeds voor de derde maal gepasseerd, thans door een schot van Roeg (30). Ajax bleef domineeren en enkele minuten later werd de voorsprong opnieuw vergroot door een fraaien kopbal van Roeg, zoodat de Amsterdammers al een 40 voorsprong hadden, toen er nog geen kwartier gespeeld was. Toch liet A.D.O. zich niet ontmoedigen en het spel was nu eenigen tiid meer verdeeld. De Haagsche aanvallen strandden echter steeds op de hechte achter hoede der Amsterdammers, die het wat kalmer aan gingen doen. Er was juist een half uur gespeeld, toen een snelle Haagsche doorbraak succes opleverde en v. d. Beukei den achter stand verkleinde, maar nog voor de rust wis ten de Amsterdammers den stand op 51 te brengen. Aanvankelijk ging het spel in de tweede helft gelijk op, maar weldra nam Ajax weer het spel in handen en nog voor er een kwartier ver streken was had Blomvüet voor de Ajacieden het halve dozijn volgemaakt. Van Reenen zorg de tien minuten later voor het zevende doel punt, waarna dezelfde speler in de laatste mi nuten van den wedstrijd nog tweemaal den Haagschen doelman passeerde, zoodat het ein de kwam met een 91-zege der Amsterdam mers, die dezen middag een uitstekenden wed strijd speelden. Het is Sparta niet mogen gelukken beide punten in de wacht te sleepen, wat in hoofd zaak te wijten is aan het hechte verdedigen der K.F.C.-backs en het sublieme werk van den keeper der gasten. In den aanvang wegen de partijen tegen el kaar op, doch langzamerhand krijgen de Spar tanen een klein overwicht. Eenige corners op het Kooger-doel hebben geen succes, terwijl schoten van Papenhoven en de Korver tegen de bovenlat belanden. De buitenspelers van K. F. C. zetten meer malen goede aanvallen op, doch door het teveel achterblijven van het binnen trio loopen deze op niets uit. Een vrije kans van Papenhoven wordt door dezen wegefis naastschieten onbenut gelaten. Jb. Veen en Heshof schieten bij resp. aanval len van Sparta en K. F. C. bijna ia eigen doel, doch met uiterste inspanning weten J. Veen en Cohen het gevaar te keeren. Na de rust is goed spel door den regen on mogelijk. Na 17 minuten onderbreekt de scheids rechter eenigen tijd. Als het spel weer hervat is moet de Korver spoedig wegens een blessure het veld verlaten. Hij wordt vervangen door Wuits. Na eenige wederzijdsche aanvallen komt het einde zonder dat er gedoelpunt is.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9