S TA D S N I E U W S Kolen Kolen Kolen Krul Laatste Nieuws Oh ja! EEN LOT K00PEN Haarlem, 2 Oct. STOOP'S overdekt en openluchtbad Het Tannenberg- monument Berlijn ontkent „DE BLAUWE REIGER" •4 Ik moet nog van Brederodeduin Want morgenavond om 8 uur is de trekking JOHNSON OUEBRANDERS ECHTE WALES-ANTHRACIET SAMENWERKING LANGS DEN WEG WOENSDAG 2 OCTOBER 1935 In het overdekte bad geheel nieuwe tochtvrije droge-warme-luchtventilatie NOG EENMAAL EEN DRIN GEND VERZOEK HET NIEUWE SEINHUIS Eerst volgend jaar in dienst TOONEEL VOORLOOPIGE INVRIJHEID STELLING Tooneelspel in 4 bedrijven van Michel Duran. Tooneelgezel schap Het Masker" Heringa Wuthrich MIJ. NOORDZEEBAD ZANDVOORT Voorstel uitstel loting en aflossing Orgelbespeling Personalia UIT DEN OMTREK IJMUIDEN ZAANDAM TWEEDE KAMER Capitulantenstelsel De uitsluiting van sociaal democraten Capitulantenstelsel aangenomen Tel. 23517-22557 0VERVEEN o.a. a f 2.25 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEC 67 A, TELEFOON 16100 Afdeelingsonderzoek Maarschalk von Hindenburg definitief bijgezet Geen non-agressie-pact aan Oostenrijk aangeboden Een studie van Jan Strijbos Opdracht van Italië niet aanvaard Nederlandsche fabriek kan geen legerschoenen leveren Felle brand te Warschau Museum in de asch gelegd STICHTING GEZINSFILM Ned. R.K. Rond voor Groote Ge zinnen niet toegetreden SCHEPEN NAAR NED.-INDIË De Enggano, Saleier en Zembilan niet rond Kaap de Goede Hoop LIJK AANGESPOELD AGENDA Bioscopen 3 October Bioscopen INSTELLINGEN PASTOOR G. DAALMANS 't ZWEMMEN Haarlemsche Zwem- eft Poloclub H.V.G.B. RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN ^VWUVW%^VUVWWV"^WWW,UW^W^V"W%"UW.W%n1dVW%/VWWVWWWWWWWV Het Buitenbad (temperatuur 68/70°) blijft open tot 6 October. zooals op de BLOEMENTENTOONSTELLING „FLORA". Hoogstwaarschijnlijk zal het ditmaal voor het laatst zijn, dat het Plaatselijk Crisis- Comité een beroep op onze stadgenooten zal doen. Op 12 October a.s. zal genoemd Comité zijn jaarlljksche collecte houden en, geholpen door vele bereidwillige mannen en vrouwen, jon gens en meisjes, trachten een zoo groot mo gelijk bedrag bijeen te zamelen om in den as. winter in staat te zijn op zoo ruim moge lijke schaal den nood te lenigen bij de on telbaar vele getroffenen door de crisis. Zal ik herhalen, wat ik reeds eerder schreef, wanneer Ik er bij u, stadgenooten, op aan drong, toch zooveel als in uw vermogen is het mooie werk van het Crisis-Comité te steu nen? Men hoort wei eens critiek op de wijze, waarop het Crisis-Comité steunt, O zeker, ook hier zal wei eens een enkele vergissing wor den begaan, evenals dit bij elke andere in stelling van liefdadigheid wel eens voorkomt. De methode echter, waarop dit Comité werkt, en ook samenwerkt met andere instellingen van liefdadigheid, ken ik van nabij. Ik weet maar al te goed, hoe serieus elke aanvrage om hulp bekeken wordt, of de aan- In nood verkeert. Eerst na ampel beraad en dan op de meest juiste wijze, wordt aan vrager door de heerschende criais werkelijk velen, die in dezen tijd in zoo bittere zorgen voor hun gezin verkeeren, hulp verleend. Zeker, men schroomt niet op lichtzinnige wijze praatjes te verspreiden,' welke van allen grond ontbloot zijn en daarom lasterlijk, ook ten opzichte van degenen, die dan als ge- steunden genoemd worden. Ze zijn des te meer afkeurenswaardig, omdat ze op funeste wijze benadeelen het mooie werk, dat het Comité nu reeds eenige jaren tot heil en soulaas van menigen inwoner onzer gemeente heeft ver richt. Laat lis dan nog eens een dringend be roep op mijn stadgenooten doen om op 12 October a.s. de collecte van het Crisis- Comité op milde wijze te steunen. Geloof mij, de nood is bij velen zoo hoog en uw gave komt daar, waar deze het est besteed is. U kunt daarmede veel leed ver minderen. W. J. B. VAN LIEMT, Wethouder van Armwezen en Werkloozenzorg. N.B. Dringende oproep voor collectanten en collectrices! De collectedag wordt verdeeld in vier perioden n.l. van 911 uur, van 111 uur, van 13 uur en van 35 uur. Men geve zich op aan ons bureau, met ver melding van naam, voornaam, adres, leeftijd, periode n) waarin men wil werken en even tueel buurt, waaraan men de voorkeur geeft (bij spoedige aanmelding kan met het laatst genoemde het beste rekening worden gehou den). Het nieuwe electrische seinhuis der Ned. Spoorwegen is thans gereed, althans voor wat betreft den bouw van het huisje zelf, terwijl de kabels voor de verbinding reeds zijn gelegd. Wij vernemen echter, dat de werkzaamhe den voor het in dienst stellen van dit sein huis, zoo omvangrijk zijn, dat zij nog ge- ruimen tijd in beslag zullen nemen. De in- dienststelling is. met het oog hierop niet te verwachten voor midden 1936. In het seinhuis is een ruimte opengehou den van 1.80 bij 0.80 M. voor de plaatsing der electrische apparaten, bestaande uit twee bedieningstafels met 118 knoppen, waarvan er 93 in gebruik komen, waarmede alle bewegin gen kunnen worden beheerscht. Zooals men weet, is dit het tweede electri sche toestel van dien aard in Nederland. Het eerste werd voor eenige maanden te Maas tricht in gebruik genomen en heeft volkomen aan de verwachtingen voldaan. Over deze Haarlemsche première van „Liberté Provisoire", dat dr. Jan Walch wel een vertaling waard vond, moeten we kort zijn. Het stuk vertoont enkele technische ge breken in den opbouw, die door de inzinking bij het laatste bedrijf wel duidelijk aan het licht komen. Als tweede dramatisch pro duct van een jongen schrijver, had het origi- neeler van opzet en juister in den geest van dezen tijd geplaatst mogen zijn. De figuren van den voortvluchtigen communist, van Ce jonge vrouw, die niet te koop, maar wel te geef is, en van den grooten fabrikant, die in auto's en dwaze verliefdheid doet, schijnen meer aan een bepaald soort Pransche litera tuur dan aan het werkelijke leven ontleend te zijn. De romantiek, waarin deze gestal ten zich bewegen, geeft gemakkelijk aanlei ding tot levendig en zelfs boeiend tooneel maar komt niet uit boven het peil, van de bekende handig gefabriceerde ontspannings- romannetjes De sociale en ethische denk beelden van den auteur verraden hem als een, die liefst van enkele walletjes tegelijk eet en dat is een wereldwijsheid, waarin alleen de decadente geest bevrediging vindt. De katholieke critiek moet echter vooral bezwaar aanteekenen tegen de wijze, waarop hier op zuiver moreel gebied de beginsel loosheid wordt gehuldigd, een levenshouding, die tot verkrachting van de hoogste wetten leidt en die den mensch, in het bijzonder de vrouw, verlaagt tot een stuk „bezit", dat alleen tijdelijke en wel zéér tijdelijke waarde heeft. Dit is een zachte vorm voor de overtuiging, dat een stuk ais dit met al zijn romanti sche poëzie immoreel is. 't Is jammer van de toewijding en van het sterke talent, waarmee Ank van der Moer de rol van Madeleine Courtois speelde, voor treffelijk bijgestaan door Dick van Veen ais den invrijheidgestelde, John Gobau als den fabrikant, Louis Gimberg als den loodgieter en andere goede krachten. Er was in den Jans- wegschouwburg woinig publiek, dat evenwel' luid applaudisseerde. Onzen bijval kan deze keuze niet hebben. H. B v. d. S. De Algemeene Trust Mij. heeft de houders van de 5 pet. obligatieleening ten laste der Mij. „Noordzeebad Zandvoort" opgeroepen tot het houden eener vergadering op 16 October te Amsterdam ter behandeling van het voor stel der Mij. om de uitloting en aflossing van obligatiën uit te stellen gedurende drie jaar, zoodat de eerste verplichte uitloting en aflossing van twee obligatiën zal plaats vin den in 1938. Bij de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk, op Donderdag 3 October, des namid dags van 34 uur, te geven door den heer George Robert, zal het volgende programma worden uitgevoerd 1. Eerste Sonate: Allegro moderato, Adagio, Allegro, Johan Sebastiaan Bach; 2. a. Larghetto, G. B. Bussani, b. Fuga, C. F. Pol- laroli; 3. a. Vesret-Choral, b. Noël, Th. Du bois; 4. Vierde Sonate: Allegro assai, Andante, Menuetto, Finale, A. Guilmant Vandaag herdenkt de heer N. Terpoorten zijn zilveren jubileum als bijknecht bij den melkhan del Verdel aan de Spekstraat. Hij werd vanmorgen door den heer Verdel toegesproken en ontving een gouden horloge met inscriptie. E. H. B. O. Op het laatst gehouden examen voor het Oranje-Kruis-diploma slaagden elf van de twaalf candidaten. De geslaagden zijn de dames C. A. Alders, J. Brokhof, S. Jack son, G. J. de JongGalis, A. v. d. Plas, en de heeren E. v. Beek, W. Berghuis, J. Gjaltema. D. J. de Jong, J. J. de Pee, M. P. Visser. De leiding van den cursus berust bij W. Ant. Oepts, arts. alhier. Het examen werd afgeno men door Dr. M. L. v. d. Stempel, arts, Am sterdam. Heden, Woensdag 2 October begint de nieuwe cursus in de R. H. B. S. te Velsen. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Cor nelia, d. v. C. Schuijt en I. Busch; Klaas Foppe, z. v. J. Vlietstra en A. Venema (won. te Wymbritseradeel)Cornells Theodorus Ge- rardus, z. v. C. P. de Jong en C. M. Smit; Gerrit, z. v. A. Geenen en M. Dekker; Hen drik, z. v. D. Poll en T. van Nek; Fransina Hlllegiena, d. v. W. Koops en J- A. van Vliet; Theo Elisabeth, d. v. T. A. van Halderen en E. Noordink; Jan Albert, z. v. A. van Zanen en C. H. Engel; Amalia, d. v. J. Westra en G. B. Schidl; Hendrikus Johannes, z. v. J. M. Blan ken en P. F. van Aken; Dirk, z. v. D. Kruit en M. Dekker; Helena, d. v. M. H. Lalleman Heij- His -en M. Jonker. Ondertrouwd: K. Sanders en J. E. Does; D. Of man en W. Boogaard; G. Jongens en A. M. J. Wolffenbuttel; G M. Hooijschuur en G. Kel der; J. M. Gersen en G. J. Kroese; P. van Leeuwen en V. F. Rüdel. Gehuwd: P. J. Schleeper en C. Kappen; J. A Bruin en M. L. A. Huisman; C. H. Schave- maker en E. T. E. v. d. Horst; S. Kuijt en W. C. Beumer; J. H. F. v. d. Brugge en G. Pos. Overleden: Maartje Steen, oud 85 j. weduwe van C. Blom; Neeltje de Vries, oud 78 j. geh. met J. W. de Vries; Wilma Elisabeth oud 3 j. d van C. D. Vernimmen en A. A. K. Garritz. Levenloos aangegeven: een kind van M. Dekker en M. van Heijningen. De Tweede Kamer is Dinsdagavond verder gegaan met de behandeling van 43 (Regle ment tot instelling van een capitulantenstel sel) van het wetsontwerp tot verlaging der openbare uitgaven. De heer SCHAEPMAN (R.K.) verheugt zich over de indiening van dit voorstel; eenigen van spr.'s part.ijgenooten hebben bezwaren, doch zuilen daar overheen stappen. Spr. ontkent, dat de militaire opleiding door het capitulanten stelsel schade zou lijden. Het voordeel van het capitulantenstelsel voor de weermacht is, bui ten de bezuiniging om, groot, in de eerste plaats voor de encadreering van het gemobiliseerde leger; de regeering krijgt een geoefende re serve. Wat de uitsluiting van een zeker percentage wegens politieke gezindheid betreft, met dit beginsel is spr. het eens. Spr, rekent daartoe de S.D.A.P. niet en verheugt zich, dat de regee ring een gewijzigde regeling gezocht of mis schien gevonden heeft. Voor intelligente jongelieden geeft het capi tulantenstelsel een goede kans om zich door studie voor een betrekking te bekwamen. Ook kan een aantal capitulanten naar het beroeps kader overgaan. Verder voerden hierover nog het woord de heeren Tilanus (C.H.), Schilthuis (V.D.), Duy- maer van Twist (A.R.), Wendelaar (Lib.), L. de Visser (Comm.) en Albarda (S.D.). De Minister van Defensie ad interim, de heer COLIJN, deelde in zijn antwoord o.m. mede, dat er een centraal orgaan voor den overgang in burgerbetrekkingen komt, dat door den mi nister van Defensie ook zal worden geraad pleegd voor de aanwijzing tot capitulant. Er zal met allerlei belangen in den maat regel van bestuur rekening worden gehouden, ook t.a.v. de Zondagsrust. Kwalijk kan er gesproken worden van aan tasting der autonomie der gemeenten. We verlangen alleen van de gemeenten, dat ze de capitulanten voor bepaalde burgerlijke betrek kingen in aanmerking laten komen, volgens be paalde lijsten. Met betrekking tot de vraag hoe de regeering staat tegenover de moeilijkheid bij doorvoering van het capitulantenstelsel t.a.v. de uitsluiting van soc.-democraten, zegt spr., dat de regee ring van oordeel is, dat de moeilijkheid kan en moet worden overwonnen. Spr. kan zich niet uitlaten over plannen, die nog slechts in een begin-stadium zijn. Dit kan spr. wel zeggen: Er moet een synthese zijn tusschen eischen van leger en onrecht van uitsluiting van be trekkingen. Dat onrecht moet uit den weg wor den geruimd. Maar de krijgstucht moet boven al worden gehandhaafd. Spr. is overtuigd, die synthese te zullen vinden. Hedenmiddag zette de Kamer de behande ling voort. Het amendement-Duymaer van Twist, om aan de aanwijzing van capitulanten voor waarden te verbinden inzake bezwaren te- gen Zondagsarbeid, wordt met 48 tegen 30 stemmen verworpen. De invoering van het capitulantenstelsel wordt aangenomen met 56 tegen 26 stemmen. Tegen stemden de S.D.A.P., de Commu nisten, de Katholieken Steinmetz en IJs- selmuiden, en verder van Houten. De wijziging der Dienstplichtwet wordt aangenomen met 59 tegen 23 stemmen. Tegen stemden de S. D. A. P., de Commu nisten en Van Houten. Bij de afdeeling Waterstaat van het Bezuini- gingsontwerp betoogt de heer VAN BRAAM BEEK dat we nog in het duister verkeeren over wat de minister coördineeren wil. Met het be ginsel den minister te machtigen tot invoe ring van een vergunningsstelsel voor het ver voer van personen en goederen kan spr. zich vereenigen. De coördinatie van het verkeer blijve geen theoretisch-wetenschappelijk vraagstuk. De Tweede Kamer heeft besloten, op 8 Oc tober in de afdeelingen te onderzoeken het wetsontwerp tot financiering van den versnel den bruggenbouw door verhooging der tijde lijke heffing van het bijzonder invoerrecht op benzine, alsmede een aantal contingenteerings- ontwerpen. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Met groote militaire praal is heden het stoffelijk overschot van veldmaarschalk Von Hindenburg, den tweeden president der repu bliek van Weimar, overgebracht naar zijn de finitieve rustplaats in het Tannenberg-monu- ment. Het lijk van den veldmaarschalk was voorloopig bijgezet in een zijtoren van het mo nument. Thans ligt het in den verbouwden middentoren. In een proclamatie beveelt Hitier, dat het monument in het vervolg zal heeten „Reichs- ehrenmal Tannenberg." Hitler was per extra-trein aangekomen. Om geven door een schitterenden staf, betrad hij het monument en volgde Hindenburg's lijkkist naar het nieuwe graf. De legerbisschop Dr. Dohrmann, hield een toespraak, waarin hij Hindenburg prees als een deemoedigen chris ten, vol geloof in Christus. Op zijn sterfbed heeft hij nog de zorg gekend, dat het Duitsche volk zich van Christus zou afwenden en heeft hij nog vermanende woorden gesproken, om dit onheil te verhinderen. Na parade en het spelen van het Volkslied was de plechtigheid ten einde. BERLIJN, 2 Oct (Reuter) De woord voerder van het ministerie van buitenland- sche zaken verklaarde aan den correspondent van Reuter, dat het absoluut niet juist is, dat DuitschlancT"aan Oostenrijk-ëën™"™non^ agressie-pact zou hebben ^angeEoden. Eenige dagen geleden verscheen bij L. J. Veen's Uitgeversmaatschappij N. V. te Amsterdam het boek: „De Blauwe Rei ger", waarin de bekende auteur en vogelfoto- graaf Jan P. Strijbos een beschrijving geeft van het leven van dezen vogel in den broed tijd. Reeds in zijn jeugd voelde de schrijver zich sterk aangetrokken tot deze wondermooie vogelsoort en herhaalde malen heeft hij dan ook getracht de gedragingen van den blauwen reiger op de gevoelige plaat vast te leggen. De Hoe de fotograaf den hoog nestelenden vogel verschalkte eigenlijke aanleiding tot, zijn buitengewoon nauwgezette reigerstudie echter, was een publi catie van de hand van Dr. Jan Verwey, t.w. „Die Paarungsbiologie des Fischreihers", waar in deze uitgebreid verslag geeft van waarne mingen in 1924 door hem in een reigerkolonie op Goeree verricht. Toen rijpte bij Strijbos het plan om een serie foto's te vervaardigen die de observaties van Verwey zouden documenteeren. Dat hem dit dan ook volkomen gelukt is, is te danken aan de geheel nieuwe methode van observeeren en fotografeeren welke hij de laatste vijf Jaren heeft toegepast. Aanvankelijk werkte hij name lijk vanuit een schuilhut op den grond vanwaar hü de, in den boom opgestelde, camera's kon be dienen door middel van een trekdraad. In 1931 besloot hij echter op voorstel van zijn vrienden medewerker Mr. W. J. H. Stam de schuilhut cp een soort statief van lange houten palen te piaatsen en dit heele gevaarte tot in de on middellijke nabijheid van de nesten te bren gen. Hierdoor werd het mogelijk tot in de finesses alles wat in en om een nest voorviel waar te nemen en te fotografeeren. Zoodoende zijn dan ook de mooiste resul taten verkregen en het gansche intieme broed- leven van den blauwen reiger, van paarvorming en nestbouw af tot het uitvliegen der jongen aan toe is fotografisch en deels ook cinemato grafisch opgenomen, wat voor de wetenschap van niet te onderschatten belang is. Dit alles heeft Strijbos de stof geleverd voor 2ijn nieuwe boek. Op de hem eigen, boeiende manier vertelt hij van zijn ervaringen met al die verschillende reigerfamilies. Het is geen droog, wetenschappelijk boek, integendeel, het is een vlot geschreven verhaal over een in teressant onderwerp, waarbij de note gaie ook niet ontbreekt; zijn belevenis met een recal citrante koe zal bijvoorbeeld menigeen kostelijk amuseeren, al was deze gebeurtenis voor het lijaend voorwerp niet erg aangenaam. Het heele boek bestaat uit een aaneenscha keling van aardig vertelde episoden uit het intieme broedleven van den blauwen reiger waarin een hoogst belangrijk feitenmateriaal is De blauwe reiger op zijn nest. Deze foto is merkwaardigerwijze genomen door eenkip, die in de lijn verward raakte waarmede de fotograaf den slui ter van zijn toestel van uit de verte hoopte te bedienen vervat, terwijl alles met talrijke schitterende foto's wordt verduidelijkt en toegelicht. Ver dei zijn ook nog eenige pagina's gewijd aan lepelaar, aalscholver e.d. hetgeen ook met unieke fotografische opnamen is geïllustreerd. De uitgave is zeer goed verzorgd. Alles is uitgevoerd op mooi glanzend reproductie-papier terwijl een artistieke band en een keurig stof omslag het geheel omgeven. Al met al een hoogst onderhoudend geschre- ver en prachtig geïllustreerd boek, dat zonder twijfel in een breeden lezerskring zal worden opgenomen. A. van der Most van Spyk. In verband met het groote aantal Italianen, dat onder de wapenen is geroepen, tracht Italië zijn legervoorraden door aankoop in het bui tenland uit te breiden. Italiaansche agenten zijn in deze dagen in onderhandeling met schoen fabrikanten. Zoo heeft men onlangs in Nijmegen een ord"~ willen plaatsen voor de levering van 500.000 paar legerschoenen, daar men in Duitschland deze order niet kon of wilde uit voeren. Over deze belangrijke order is langdurig be raadslaagd, doch men meende de order ten slotte niet te kunnen aanvaarden, daar men, in geval van oorlog, voor sancties vreesde. Boven dien achtte de fabriek zich er niet toe in staat, om een zoo groote order in korten tijd uit te voeren, en tevens aan de binnenlandsche vraag te voldoen, waardoor de fabriek haar positie op de binnenlandsche markt zou kunnen ver liezen. Daarenboven acht men Italië een zeer riskant afzetgebied. WARSCHAU, 2 Oct. (Reuter). In den afge- loopen nacht is op het terrein van de Univer siteit alhier eten brand uitgebroken, die in korten tijd fel om zich heen greep. Het gebouw van het Zoölogische museum, dat een groote hoeveelheid buitengewoon waardevolle collec ties en preparaten bezat, is vrijwel geheel een prooi der vlammten geworden. Het vuur, dat vermoedelijk in de droogafdeeling uitgebroken is, waar ongeveer 30.000 huiden van dieren lagen te drogen, vond gretig voedsel in de houten stellages, boekenkasten, tafels, enz. Toten de vlammen de zolderverdieping hadden bei-eikt ontploften daar de tallooze flesschen met pre paraten op sterk water. In het naast het bran dende museum gelegen Rochus-ziekenhuis ontstond onder de patiënten een paniek, daar zij geweldige vlammen langs de ramen omhoog zagen slaan. Een aantal zalen moest worden ontruimd. Eerst in de ochtenduren gelukte het den brand meester te worden. Het Hoofdbestuur van den Ned. R. K. Bond voor Groote Gezinnen heeft gemeend, in ver band met de ontwikkeling, die de actie van het Comité Gezinsfilm heeft genomen en die o.m. tot een ruimere doelstelling heeft geleid dan oorspronkelijk was gedacht en tot de oprich ting van een eigen Stichting, dat verdere rechtstreeksche bemoeiing met deze filmactie niet op het terrein lag van den Bond en dus besloten haar vertegenwoordigers in het Co mité niet tot het bestuur der Stichting te doen toetreden. De heeren v. Aken te Zeven bergen en mr. de Vorst te Tilburg maken der halve niet langer deel uit van het comité Ge zinsfilm. Van de zijde van de Stoomvaart Maat schappij Nederland deelt men ons mede, dat de berichten over het rond Kaap de Goede Hoop varen van de stoomschepen „Enggano", „Saleier" en „Zembilan" onjuist zijn. De „Engganois 23 September via Ant werpen langs de gewone route door het Suez- kanaal naar Nederlandsch-Indië vertrokken. De „Saleier" is 24 September via het Suez- kanaal, in ballast, naar Nederlandsch-Indië vertrokken .terwijl de „Zembilan" morgen, 3 October, in de Antwerpen-Genua-dienst even eens door het Suez-kanaal naar Nederlandsch- Indië zal gaan. In den afgeloopen nacht is op den Vliehors wederom het lijk aangespoeld van een man, vermoedelijk afkomstig van het in de Eier- landsche Gronden vergane schip. Signalement: leeftijd circa 22 jaar, rond, vol, glad gezicht, stompe neus, rossig haar, gaaf gebit, waarvan in de onder- en boven kaak een kies ontbreekt, zwarte wenkbrauwen, donkerbruine oogen. Kleeding: zwarte sokken, blauwe broek met vischgraat, waarover grijsbruin geruite broek, bruine leeren riem met gesp, manchester jas met vier opgestikte zakken (Duitsch fabri kaat), grijsbruine slipover met paarse streep, grijs trico hemd. In den kraag van de jas bevinden zich op wit katoen de letters E. H. Tevens was de ver dronkene in het bezit van een ongemerkten kurken reddingsgordel. In de nabijheid werden nog gevonden een zwart laken pet (Duitsch model), waaromheen een brand, bestaande uit een gouden lauwer krans .waarop de letters F. L. eri witte vlag. Gebouw „St. Bavo" Speeltuinvereniging Westerkwartier, 8 uur Bestuur comité Win terhulp, 8 uur Melkhandel „St. Joseph," 8 uur Bestuur Bloemisten, 8 uur. Sociëteit Vereeniging Kenneme'r Foto kring, 8 uur. Stadsschouwburg Ver. Rotterd. Hofstad- Tooneel Volksvoorstelling van „Gevaarlijke Bocht," kwart over 8. Luxor-theater „Sequoia," 2.30, 7 en 9.15 u. Rembrandt-theater Zes komieken in „Vier en een halve Musketiers." Op het tooneel Jean Lux, Fransche imitator, 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace Harold Lloyd in: „Pas op, val niet!" Op het tooneel Jack Trio, equilibris ten, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals-thèater Shirley Temple in „Juffertje Blauwbaard," 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Volksbond 8 uur Federatie Groenten- en Fruithandelaren, 8 uur Bevolkingsbureau, 8 uur. Frans Hals Museum Jubileum-tentoon stelling H. Heuff, 104 uur. Café-restaurant Gebr. Brinkmann K. J. M. V. „St. Augustinus", half 9 Luxor-Theater „Sequoia", 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater Zes komieken in „Vier en een half Musketiers". Op het tooneel Jean Lux, Fransche imitator, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace Harold Lloyd in „Pas op, val niet!" Op het tooneel Jack Trio, equilibris ten, 7- en 9.15 uur. Frans Hals-Theater Shirley Temple in „Juffertje Blauwbaard". 2.30 7 en 9.15 uur. St. Elisabethsvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht! 70 Geopend dagelijks van 10 tot 5 en van 7 tot 9 uur; 's Maandags van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. VVit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp, Wijkver pleging en Magazijn Parklaan 75 (tel. 16391) Spreekuren: R. K. Wijkverpleging, Magazijn verplegingsartikelen, inschrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 5 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 1012, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1. Haar lem. Tel. 11671. Te Boskoop is, voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, in den ouderdom van 72 jaar overleden de zeereerw. heer Gerardus Daalmans, pastoor aldaar. Pastoor Daalmans werd geboren in 1862 en in 1887 priester gewijd. Sinds 26 jaar was hij pastoor te Boskoop. io Bovengenoemde vereeniging begint as. Don derdag te 7.45 uur haar wintertraining in Stoop's Bad te Overveen. De heer J. Bongert- man Sr., gymnastiek- en zwemleeraar, alhier, zal als oefenmeester optreden. Ook de polo spelers van H. V. G. B. gaan in training. IJMUIDEN, 2 Oct. Rij ksvischafslag. Tarbot 7284 cent per kg. Griet 15.0025 per 50 kg. Tong 6675 cent per kg. Groote Schol 25.50— 26, middel Schol 20—24.50, Zetschol 15—20.50, kleine Schol 6.0015, Schar 9.0010, Tongschar 14.0022 per 50 kg. Rog 1.0518 per 20 stuks. Vleet 0.253.65 per stuk. Pieterman en Poon 3.60750, groote Schelvisch 31.0032, middel Schelvisch 26.0028, kl. midd. Schelvisch 18.00 22. kleine Schelvisch 6.5015 per 50 kg. Ka beljauw 48.0062 per 125 kg. Gullen 5.50—22 per 50 kg. Leng 0.451.35 per stuk. Heilbot 74 cent per kg. Wijting 1.65—8.60 per 50 kg. Koolvischi 1585 cent per stuk. Makreel 1.355 per 50 kg. Klein middel Heek 41.00—48, kleine Heek 21.00 25 per kist van 50 kg. Versche Haring 2.20 4.40 per kist. van de Woensdag aan den Rijksvischafslag aan. gekomen STOOMTRAWLERS R. O. 53 Dirkje 53Schoorl 3780.Corrie 2380.Adriani 2980.Anker 1700.—, Vios V 1660Martha 1370.Sumatra 2500Bruin- visch 1700.Martha Elisabeth 1350L. C. 1297 990.—. LOGGERS K.W.: 48 350.—, 45 450.—, 109 1250.—, 74 1170.—, 78 930.—, 27 29052 370.—, 107 570 WATERSTAND IJMUIDEN Donderdag 3 October: Vloed 651 en 19.08. langa den weg, óétr gaat het om I Niet alleen om de eigen auto of beta denken, maar ook reke ning houden met ande ren. Dan ral het ver keer vlotter worden. Dan wordt de verkeersveilig heid grooter. Helpt allen mee: meer aamenwerking

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2