PETRIE Co. Alle Assurantiën STADSNIEUWS SITTERS KAR Dans Programma KRUL N.V. Laatste Nieuws Adoea en Adigrat heroverd Haarlem, 9 Oct. J.G.MARTIN& ZONEN mm JOHNSON OLIEBRANDERS DE MACHTIGING TOT UITVOERVERBODEN ECHTE WALES-ANTHRACIET rirfflimmi Telefoon23517-22557 n.v. DANS ACADEMIE WOENSDAG 9 OCTOBER 1935 GED. OUDEGRACHT 82 - HAARLEM Postgiro 41460 Telef. 13890 (2 lijnen) EFFECTEN COUPONS VOORSCHOTTEN IN REKENING-COURANT PROLONGATIEN - DEPOSITO'S - CHEQUES VREEMD BANKPAPIER - INCASSEERINGEN ADVIEZEN VOOR BELEGGING LIPS SAFE-INRICHTING Herdenkingsavond Mgr. Aengenent Door de R. K. Oratorium- vereeniging AUTO TE WATER Chauffeur zag water voor asphaltweg aan SCHOTERWEG 1 TELEF. 16659 R. K. HAARL. GEMENGD TOONEEL „THALIA" ,Zijn revanche' WIELRIJDER AANGEREDEN Auto stak den weg over Collecte Crisis^Comité Trekking Banjo-loterij o.a. a f 2.25 WITTOP KONING - HAARLEM HARMENJANSWEC 67 A, TELEFOON 16100 „HARMONIE CRESCENDO" Open brief aan de opera bezoekers HOE U DEZE KUNT VERKRIJGEN Zend ons voor elke gratis Bad handdoek 8 x 2 16 uitknipsels van de grote Sunlight-dozen (n.l. de blauwe kwartcirkel links onderaan, welke op elke doos 2 x voorkomt en waarop staat: Waarborg 10.000) of 16 sluit kleppen van de nieuwe 2 stuks doos (n.l. die kleppen waarop de aanduiding „l/2 bon" niet voorkomt). Personeelsconferentie N. Z. H. R.K TRAMWEGPERSONEEL Verslag conferentie N.Z. H. Heringa Wuthrich Cursus voor werkloozen Postfanfare trok door de stad Rijksweg HaarlemAmsterdam Gevleugelde Vrienden Heemstede GOUDEN PROFESSIEFEEST In de St. Antoniusschool te Heemstede Het feest op school Ja Mevrouw, ik verkoop U goede anthraciet die prettig en zuinig brandt 0VERVEEN (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Bij verrassing na hevige gevechten ADDIS ABEBA, 9 Oct. (D.N.B.) SCHACCHELSTRAAT 29, TELEF. 10806 AGENDA EERSTE KAMER Bioscopen 10 October Bioscopen Euwe geeft de derde partij gewonnen Partij wordt niet voortgezet Hoofdklasse competitie Nederl. Dambond afdeeling Noord RIJKSVISCHAFSLAG Op Vrijdag 18 October as. zal de R. K. Ora- toriumvereeniging te Haarlem een herden kingsavond houden, gewijd aan de nagedachte nis van Z. H. Excellentie Mgr. J. D. J. Aenge nent z.g. Zooals de katholieken in Haarlem we ten, was Mgr. Aengenent niet alleen de Be schermheer van de R. K. Oratoriumvereini ging, maar was het ook op Zijn uitdrukkelijk verlangen, dat de vereeniging vijf jaar geleden werd opgericht. Het is de bedoeling, dat na de uitvoering'van het eerste deel van „Die Schöpfung" Mgr. Aen genent door een bekend redenaar zal worden herdacht. Deze rede zal worden afgesloten door het zingen a capella van een zesstemmig, door den heer Hubert Cuypers voor deze gelegenheid gecomponeerd, motet „Pie Jesu, Domine, dona ei requiem". Voor de uitvoering is „Die Schöpfung" van Haydn gekozen, omdat dit het oratorium was, dat gezongen werd bij de oprichting van de R. K. Oratoriumvereeniging en ter gelegenheid van de Kathedraalfeesten, een der hoogtepun ten uit Mgr.'s leven. Het werk was reeds tijdens het leven van Mgr. gekozen om te worden her haald bij de viering van het eerste lustrum d"r R K. Oratoriumvereeniging, omdat Mgr. het bijzonder op prijs stelde dit muziekwerk te hooren. Er was dus, meende het bestuur, gezien den korten tijd van voorbereiding, alle reden, om dit werk bij de herdenking van Mgr. uit te voeren. Medewerking wordt verleend door het volle dig Utrechtsch Stedelijk Orkest en een drietal bekende solisten. Het geheel staat onder leiding van den heer Hubert Cuypers uit Amsterdam. Wijl het de bedoeling is, dat een zoo groot mogelijk aantal katholieken door het bijwonen van dezen herdenkingsavond de nagedachtenis van onzen grooten en beminden Bisschop Aen genent eeren, heeft het bestuur besloten, een nieuwen rang te maken, waarvan de plaatsen tegen een laag entrée beschikbaar zullen wor den gesteld. Hedenmorgen om half vijf kwam een 25-jarig chauffeur uit Amsterdam aan het Politiebureau te Haarlem mededeelen, dat hij, als gevolg van onbekendheid met den weg, met zijn personen auto in het water was gereden. Toen hij in de Spoorwegstraat reed, had hij aan het einde van deze straat het water van de Delft voor een asphaltweg aangezien en hij was doorgereden, waardoor de auto met de voorwielen in het water terecht kwam. Zoowel de chauffeur als de inzittende passagiers, die naar Bloemendaal vervoerd hadden moeten worden, konden den auto op de gewone wijze en ongedeerd verla ten, De auto is hedenmorgen op het droge gebracht. staan. Wij kregen den indruk, dat dit stuk haar niet erg lag en hopen dat zij het op het natio naal tooneelconcours van „St. Genesius", beter ten tooneele heeft gebracht, dan op de voor stelling van Maandagavond, welke wij bijwoon den Het ergst maakte het Nol v. Zeeland, die als de fabrikant, nu en dan zijn rol niet kende, wat zich in een drama altijd veel scherper wreekt. Niettemin, „Thalia" bezit nog steeds uitste kende krachtens, welker talenten ook nu weer geschitterd hebben. Zoo b.v. Rie Koning, weer pittig en vol verve als mej. Smits; Piet Dieben als een beschaafde, hartelijke zoon (een klein foutje o.a. in het derde bedrijf, toen hij met zijn hand in zijn zak tegen een dame stond te praten); de regisseur P. v. d. Nouw- land, die inviel voor Louis Hopstaken en van den bankdirecteur een van de best gespeelde rollen maakte, al had deze figuur van Louis Hopstaken wel wat meer deftigheid gekregen. Als regisseur zorgde de heer v. d. Nouwland voor prachtige décors. Een fout in zijn regie is geweest, meenen wij, dat de blinde uitvinder telkens alleen in uiteraard stuntelige pogingen zijn stoel of deur moest bereiken. Van een lieftallige en hulpvaardige dochter, als Ans Assendelft zoo uitnemend (wij zouden haast zeggen: oudergewoonte) ten tooneele bracht, is toch immers wel te verwachten dat zij haar vader bij het loopen helpt. Mart. Langeveld was de uitvinder, die blind moest zijn van den wreeden auteur. Hij speelde deze zeer moeilijke rol nie onverdienstelijk, alhoewel hier en daar wat erg monotoon. Kik Kievit maakte wat zij kon van de Brus- selsche mamsel. De machinist van Piet Loer akker stond ons weinig aan. Zijn verhaal in het derde bedrijf was dor en droog en zijn graf stem was even weinig florissant. Vooral die rare bewegingen naar zijn hart hebben wij niet goed begrepen; die dienden zeker om den liefdes gloed, welke er volgens den auteur in het hart zat, te doe ven! Wij hebben den heer Loerakker wel heel wat beter zien spelen dan in deze rol. Tenslotte nog een bijzonder compliment voor de opgewekte muziek van het bekende ensemble- Nibbering. Drie avonden lang hebben de donateurs van „Thalia" zich „vermaakt" met „Zijn revanche", dat veel applaus ten deel viel. Wij verwachten echter dat het blijspel van „Thalia" op de eerst volgende voorstelling een goede revanche zal zijn! P. K. Een gezellige schrijver is Jan van Randwijk, de auteur van „Zijn revanche", nu juist niet. Zijn stuk is er niet op gemaakt om nu eens een heelen avond hartelijk te lachen. Veel mede lijden heeft hijmet de personen van zijn ver beelding niet gehad: een uitvinder, die blind is en ruzie heeft met een directeur van een bank, welke door de crisis bijna failliet gaat; een machinist, die een beroerd leven achter den rug heeft, (wat ons in het derde bedrijf in een droog en totaal overbodig verhaal tot in de details vertelt wordt) en die een blauwtje loopt bij de dochter van den uitvinder; een aannemer, die opkomt voor de belangen van de arbeiders en bijna om zeep gebracht wordt door een ge- wetenloozen bankdirecteur (wat sociaal voelend is de auteur toch!) en voorts nog de zoon van den fabrieksdirecteur, die bijna (alles loopt nog goed af, gelukkig) „om het geld" met een meis je, waarvan hij niet hield, had moeten trouwen. Het stuk wordt geacht in den tegenwoordigen tijd te spelen. Zeker vanwege de crisis en den brandstofloozen motor! Of wellicht om de quasi-diepzinnigheden, waarmede de auteur zijn stuk „opgesierd" heeft? Nee, het zal om de liefde geweest zijn, die altijd actueel is.... Het leek ons toe, dat de schrijver zich het best bij de liefde had kunnen houden. De liefde-scènes in zijn stuk zijn heerlijk frisch en monter geschreven. De rest is een draakje, met een extra-scheutje sentimentaliteit overgoten door de (overbodige) blindheid van den uitvin der. Uitgezonderd dan een enkele scène zooals de aankleedpartij in het eerste bedrijf, welke voor de aanwezige dames in de zaal ongetwij feld een heerlijk tafereel moet zijn geweest. „Thalia" kan veel betere stukken opvoeren nog onlangs deed ze dit bü haar 5-jarig be- Gisterenavond om kwart over zes reed een 50-jarige magazijnmeester uit Santpoort op zijn rijwiel op den Rijksstraatweg te Haarlem-Noord in de richting Santpoort. Uit deze richting na derde een auto, bestuurd door een 32-jarigen brandstoffenhandelaar uit Haarlem. Om een op slagplaats te kunnen bereiken stak de auto den weg over, waardoor de wielrijder werd aan gereden. Deze viel en bekwam vermoedelijk een kaakfractuur. Na door een lid van den Onge- vallendienst en een dokter voorloopig verbon den te zijn, is het slachtoffer per ziekenauto naar het Ziekenhuis „St. Joannes de Deo" over gebracht en aldaar opgenomen. Omtrent de schuldvraag stelt de politie een nader onderzoek in. zich op dit gebied beweegt, om aldus te komen tot een goede opvoering. Aan het Haarlemsche publiek is het nu, om door zijn aanwezigheid te toonen, dat het een Nederlandsche Opera wederom op prijs zou stellen. Komt daarom in grooten getale op, zcodat wij verdere voorstellingen zullen kun nen voorbereiden. De namen der solisten ga randeeren u een avond van goeden zang en goed spel. Weer nadert de jaarlijksche collecte van het Nationaal Crisis-Comité! Het aantal werklooze arbeiders is onrustbarend groot gebleven. Wat erger is, deze periode van werkloosheid duurt te lang, langer dan het uithoudingsvermogen van de meesten toereikt. Weken werden maan den, maanden werden jaren. Menschen te ont moeten, die drie, vier jaren en langer werkloos zijn is thans geen zeldzaamheid meer, en elke dag dien deze toestand langer duurt, beteekent: grooter ellende en grooter wanhoop in duizenden gezinnen. Eigenlijk helpt hier maar één middel af doende: Werk! Werk, en dus brood, voor allen! Maar zoolang deze oplossing er niet is, zoo lang eenige honderdduizenden Nederlanders, veie duizenden stadgenooten, buiten hun schuld tot lediggang gedoemd zijn, zoolang duizenden wel willen, maar niet mogen werken, zoolang rust op de overigen, meer gelukkigen, een zware moreele verplichting. Deze verplichting is: te helpen waar te helpen valt en zooveel er te hel pen valt, te helpen den nood in de gezinnen althans eenigermate te lenigen! Daartoe drage op 12 October elkeen bij, elk naar draagkracht enelk zoo ruim mogelijk. J. ENGELS, Voorzitter Haarl. Best. Bond. N.B. Dringende oproep voor collectanten en collectrices! De collectedag wordt verdeeld in vier perio den, n.l. van 9—U uur, van 111 uur, van 13 uur en van 35 uur. Men geve zich ten spoedigste op aan ons bureau, met vermelding van naam, voornaam, adres, leeftijd, periode(n), waarin men wil werken en eventueel buurt waaraan men de voorkeur geeft (bij spoedige aanmelding kan men het laatst genoemde het beste rekening worden gehouden). Gisteravond had in het Clubhuis St. Baaf de trekking plaats van de Banjo-loterij, waarbij de hoofdprijzen, n.l. een tuin-ameublement en een fiets, kwamen te vallen op lot no. 3742 en lot no. 3960. De prijzen kunnen worden afgehaald bjj den heer Jac. Kaart, Zonnebloemstraat 38. Voor verdere prijzen verwijzen we u naar een in dit nummer voorkomende advertentie. Heden is het 40 jaar geleden, dat te dezer stede de eerste dilettanten-muziekvereeniging werd opgericht onder den naam van „Harmo nie" met 21 leden. Deze vereeniging, die zich later associeerde met de muziekvereeniging „Crescendo" en daardoor den naam ging dra gen van „Harmonie-Crescendo", neemt nog steeds een vooraanstaande plaats onder de di lettanten muziekverenigingen te Haarlem in, met een werkend ledental van 70 personen. Talrijke hooge onderscheidingen (128 stuks) wist zij te behalen, zoodat haar vaandel, na deze periode van 40 jaar, de goud en ziiver- schat niet kan bevatten. „Harmonie-Crescendo" heeft het gebracht tot de voor dilettanten hoogst bereikbare afdeeling, namelijk de supe rieure en ook in deze afdeeling behaalde zij de hoogste bekroningen. Directeur van de Har monie is de heer H W. Hofmeester, te Haar lem. Dick Weiman richt den volgenden open brief tot de opera-bezoekers. Ondergeteekende is zoo vrij een open schrij ven te richten tot de Opera-liefhebbers en een korte uiteenzetting te geven van het doel der as. opvoering van de opera Undine van Albert Lortzing, welke onder zijn leiding zal plaats vinden. Zeer vele pogingen zijn reeds gedaan om tot de oprichting van een Nederlandsche Opsra te komen; zoo goed als alle zijn gestrand. Met de eerste wederopvoering van Undlne wil ondergeteekende, die dit geheel op eigen initiatief heeft ondernomen, weer eens voor de zooveelste maal de aandacht vestigen op een Nederlandsch Opera-gezelschap, bestaande uit enkel Nederlandsche krachten. Hij heeft naar een zoo goed mogelijke uit voering gestreefd, heeft jonge Nederlandsche zangeressen en zangers om zich vereenigd, een orkest samengesteld uit Nederlandsche musici, de samenwerking gezocht met een Nederland sche Koorvereeniging, die sedert langeren tijd Deze aanbieding is geldig tot 2 Nov. a.s. In aansluiting op hetgeen reeds In het och tendblad gemeld is omtrent de conferentie der directie van de N. Z. H. met personeelsverte- genwoordigers, ontvangen wij het volgende offi- cieele verslag ter plaatsing: Dinsdag heeft in het hoofdkantoor der N. Z. H. aan de Leidschevaart de driemaandelijksche conferentie plaats gehad. Allereerst is besproken de vergoeding van verblijfkosten bij dienst buiten het ambtsge bied. De Directie heeft toegestaan, dat de ontworpen regeling alsnog geldig zal zijn voor een tweetal niet In het ontwerp genoemde groe pen en dat de regeling soepel zal worden toe gepast. Verhooging van enkele vastgestelde be dragen kon de Directie niet in overweging nemen. Voor een aantal oudere personeelleden in Wa terland is bepleit, dat de Directie voor haar rekening wilde nemen de inkoopsom in het Onderling Ondersteuningsfonds. Ofschoon de Directie van oordeel was, dat de betrokkenen bereids eerder in de gelegenheid zijn geweest om in dit opzicht voor hun belangen op te komen, heeft zij toegezegd een gedeelte' der Inkoopsom voor haar rekening te nemen. Met de Vakorganisatie heeft de Directie overeenstemming verkregen omtrent een gewij zigde volgorde van oproeping van het hulpper soneel. De voornaamste wijziging bestaat hier in, dat diegenen der betrokkenen, die in het huwelijk treden, één jaar na hun huwelijk in de groep, „gehuwden" worden ingedeeld. I eze bepaling is conform de nieuwe Rijksregeling voor werkloozenondersteuning. Op enkele personeellieden heeft de Directie moeten toepassen een boeteoplegging wegens niet behoorlijke invulling van de staten van dienst- en rusttijden. De vakorganisaties heb ben gevraagd om een anderen vorm van straf. De Directie heeft gewezen op de toepassing bij uitzondering van geldboete, doch zegde toe, een anderen vorm van correctie te zullen overwe gen. Voor eenige functionarissen in Waterland heeft de Directie wijziging van titel toegezegd. De onderhoudsploegen in de remise Leidsche- vaart te Haarlem hebben doen vragen om een eenigszins verbeterde regeling vor de vrije Zon dagen, waaromtrent de Directie een nader on derzoek heeft toegezegd. Over het onderwerp „jeugdige opstapconduc- tuers" is eenigen tijd van gedachten gewisseld, waarbij Is gebleken, dat de Directie toepassing van dit instituut in de tegenwoordige tijdsom standigheden onvermijdbaar acht. Voorts is nog aan de orde gesteld een vraag omtrent het tarief en is een uitvoerige becpre- king gevoerd over de exploitatie van autobussen Ten slotte heeft de rondvraag aanleiding ge geven tot het behandelen van enkele aangele genheden van ondergeschikten aard. Gisteravond bracht de heer L. Geers, voor zitter der plaatselijke afdeeling van den bond van R. K. Tramwegpersoneel „St. Raphael", verslag uit over de des middags gehouden con ferentie der personeelsorganisaties met de Di rectie der N.Z.H. Met een welkomstwoord tot de vele aanwezigen opende de voorzitter in het gebouw „St. Bavo" de vergadering Spr. bracht dank aan de 26 leden, die op 1 October waren opgegaan naar Venlo om dee! te nemen aan de grootsche huldiging en plech tige bijzetting in het monument der onverge telijke en noeste werkers wijlen Mgr. Mutsaers en Pastoor Donders. Hij hoopte, hoewel' het getal van degenen, die van 15 tot 18 October op retraite gaan, ook bevredigend genoemd kan worden, dit getal het volgende jaar ook de zes en twintig mocht benaderen. Vervolgens bracht hij verslag ujt over de ge houden conferentie met de directie. Allereerst wat de vergoeding van verblijfkos ten betreft, welke aanvankelijk niet aan het remise-personeel was toegestaan. Dit zou alsnog geschieden, evenals voor de electr. lasschers, Wanneer deze In bijzondere gévallen daarvoor in aanmerking komen. Om het personeel van de 2de N. K. alsnog zonder z.g.n. inkoopsom te laten toetreden tot deze regeling, werd de direc tie bereid gevonden om hiervoor bij voldoende deelname Vt van de som alsnog bij te dragen, terwijl de toetredenden dan de overige ƒ30 (met 0.15 per week) kunnen afbetalen. Met de regeling, getroffen voor het hulppersoneel, konden én de directie èn de vertegenwoordigers zich vereenigen, waarbij werd toegezegd, dat zeer nauwkeurig op een juiste toepassing van de regeling zou worden gelet. De aangelegen heid van de indeeling van een ambachtsman in de onderhoudsploegen, om dezen man mogelijk te maken om de 14 dagen op Zondag een vrijen dag te kunnen genieten, werd van de zijde der directie breedvoerig toegelicht, waaruit ten duidelijkste bleek, dat voor het thans aanwe zige daarvoor aangewezen personeel de wensch niet voor inwilliging vatbaar was, hoewei werd toegezegd, dat, voor wat den ambachtsman be trof, een en ander nog nader zou worden on derzocht. Hierna gaf de voorzitter gelegenheid aan de aanwezigen om naar aanleiding van het uitge bracht verslag, een en ander op te maken of nog nadere inlichtingen te vragen. Hiervan werd door een drietal leden gebruik gemaakt. Ten slotte werden 3 afgevaardigden gekozen voor de vakgroepvergadering, welke op 27 Oc tober in Den Bosch plaats vindt. Het Comité van „Gemeenschapsbelangen" heeft een adres aan den raad der gemeente Haarlem doen toekomen, waarin wordt gevraagd om een cursus, die de vakken machineschrijven, stenografie enz. omvat, daar de practijk bewe zen heeft, dat velen, die de scholen hebben verlaten en geen emplooy kunnen vinden, om fi- nancieele redenen deze lessen niet kunnen be kostigen en het dus een dringende noodzake lijkheid is, dat deze menschen in de gelegenheid gesteld worden zich in deze vakken te be kwamen. Hedenmorgen heeft de Haarlemsche Post fanfare een marsch door de stad gemaakt, om in letterlijken en figuurlijken zin op de groote trom te slaan ten bate van den verkoop var. Zomerpostzegels, welke nog tot 12 October ge kocht kunnen worden. Het vertrek was natuurlijk van het bolwerk der P.T.T.: het Postkantoor. De marsch kreeg een groote belangstelling van het publiek en de vroolijke nummers brachten een feestelijke stemming te weeg en zullen ongetwijfeld hun doel: stimuleering van den postzegelverkoop, bevorderd hebben. Aan J. H. Reef's Aannemersbedrijf te Olaen- zaal is door den Rijkswaterstaat in de Prov. Noord-Holland opgedragen het verbreeclen en aanbrengen van een deklaag van asphaltbeton op den Rijksweg Haarlem—Amsterdam voor de som van 139.990, Uitslag wedstrijd van Roosendaal, 95 K.M. Los 8.30 uur. Eerstgetoonde duif 9 ur 42 min. 7 sec. 1 L. J. Kramer, 2 N. Leuven, 3 6 10 18 H. A. Bouwmeester; 4 9 14 A. Verdonschot Jr., 5 7 J. Groenland, 8 13 E. D. der Bouvrie, 11 12 J. G. v. d. Meer, 15 G. v. Santen, 16 17 A. v. Zadel, Voor het nationaal concours „Harwich"' op 13 October a.s. uitgeschreven door „Op hoop van Zegen te Breda is het inkomen voor Haarlem-O. Vrijdagavond tusschen half 7 en half 8 bij den heer der Bouvrie, Joh. Verhulstlaan 42, Heem stede, waar tevens inkorfstaten verkrijgbaar zijn. Alle liefhebbers kunnen aan dezen wed strijd deelnemen. Dinsdag vierde Zuster Berarda, die reeds ze ventien jaar lang haar krachten geeft aan het onderwijs te Heemstede, meer speciaal als handwezkleerares, haar gouden professiefeest. Zooals .gebruikelijk bij zulk een jubileum aan de St. Antoniusschool, werd de feestdag inge zet met verschillende plechtigheden, zooals het kronen van de jubilaresse met het gouden kroontje, het overhandigen van het krukje, symboliseerende den steun voor den ouderdom, e.d. j In processie werd de jubilaresse door pastoor C. W. van Mïerlo en de Eerw. Zusters vanuit den refter naar de kapel van het klooster geleid, welke voor d«ze gelegenheid rijkelijk en fraai versierd was met bloemen en kaarslicht. Onder de plechtige H. Mis, die hierna volgde, hield pastoor van Mierio een feestpredikatie, waarin hij deed uitkomen het vele belangrijke werk, dat Zr. Berarda in haar leven, maar vooral in de zeventien jaren van haar verblijf in Heemstede, voor de katholieke jeugd heeft tot stand ge bracht. Na de H. Mis werden de jubilaresse geluk- wenschen aangeboden en werd de dag verder in intiemen kring doorgebracht. Talrijke bloem stukken heeft Zuster Berarda mogen ontvan gen. Hedenmorgen werd tot intentie van de jubi laresse een H. Mis opgedragen in de parochie kerk. Tijdens deze H. Mis gingen alle kinderen ter H. Tafel, Om 10 uur waren de leerlingen van de St. Antoniusschool in het prachtig met Dloemen versierde gymnastieklokaal vereenigd om Zr. Berarda hun hulde te brengen. Een luid gejuich steeg op uit de honderden kinderen toen Zuster Berarda in gezelschap van pastoor v. Mierio, de algemeene Overste van Bennebroek, Zr. Carolina en begeleid door bruidjes, het lokaal binnentrad. ZTij nam plaats temidden van een schat van bloemen, waarna de kinderen haar een feestlied toezongen. Een der leerlingen hield vervolgens namens de ge- heele schooljeugd een korte, treffende feeste lijke toespraak en bood haar als stoffelijk blijk van erkentelijkheid een fraai verguld aureool aan, bestemd voor het Mariabeeld in de kapel, benevens eenige bloemsfandaards voor de ka pelversiering. In dichtvorm sprak dan een klein meisje 'n gelukwensch uit, daarbij de hoop uitend, dat de jubilaresse in Heemstede nog lang zal kunnen arbeiden. Vervolgens werd een keurig feestprogramma afgewerkt. Alleraardigst was het spel van de „Tien kleine kleurtjes", door leerlingen der der de klas en hoe gemoedelijk en leuk het er toe ging, bleek vooral toen de Gouden Bruid een ronddansje met die „Tien kleine kleuters' maakte! Reidansen en verzen werden dan uitgevoerd een hartelijke gelukwensch van een Engel en een Kabouter volgde en andere hartelijke feli citaties in zang- en dichtvorm werden ten ge- hoore gebracht tot het feest werd besloten met een enthousiast „Lang zal ze leven". Het is voor Zr. Berarda een onvergetelijke dag geworden! Naar van het Noordelijk front wordt gemeld, zouden de Ethiopiërs na een hevig gevecht Adoea en Adigrat op de Italianen hebben veroverd. De Ethiopiërs hebben, naar wordt gemeld, de Italiaansche troepen bij verrasing overvallen, terwijl deze bezig waren hun stellingen te bevestigen. Het moreel van de Abessmische troepen is uitmuntend, de leiders zijn nauwelijks in staat de troepen terug te houden. Spreekuur dageliiks vati 2—5 en 7—9 In de heden gehouden vergadering van de Eerste Kamer was aan de orde het wetsont werp tot voorbehoud der bevoegdheid tot het uitvaardigen van uitvoerverboden ter bevorde ring van de internationale samenwerking in 't belang van den vrede of ter bescherming van de levensbelangen van het Rijk in tijden van buitengewone internationale spanning. Het wordt verdedigd door minister Colijn (mi nister de Graeff is in Genève). Minister COLIJN zegt, dat het ontwerp is ingediend in verband met het conflict tusschen Paraguay en Bolivia. Toen was er nog niet de kwestie betreffende Italië. In verband hiermede zijn verdere ontwerpen in gereedheid gebracht. Gebouw „St. Bavo": R.K. Propaganda-avond 8 uur; St. Jozefbouwvereeniging 8 uur; Bestuur Bouwvakbond 8 uur; Proza en Poëzie 8 uur; Grafische Bond 8 uur; Comité Winterhulp 8 uur: Bestuur Meubelmakers 8 uur. Frans Halsmuseum: Jubileumtentoonstelling H. Heuff, 104 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Concert Haar. lemsche Bachvereeniging, 8 uur. Bemiddelingsbureau Wit-Gele-Kruis, Park laan 75, telefoon 16391 R.K. Zieken, en Kraamhulp, magazijn en verplegingsartikelen. Rembrandt-Theater: „Kruier no. 17". Op het tooneel Little show, 2.30, T 9.15 uur. Cinema Palace: „Houd je roer recht". Op 't tooneel Bardinet met 24 Instrumenten, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater: „De mode dokter" (zieken huisgeheimen), 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater: „Patrouillewagen 99", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": Jaarfeest R. K. Volks bond, 8 uur; Bestuur Spoorwegpersoneel 8 uur; Bestuur Volksbond, half negen; Federatie Groenten- en Fruithandelaren, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Café-restaurant Gebr. Brinkmaan; K.J.M.V. „St. Augustinus", half 9. trans Halsmuseum; Jubileum-tentoonstelling H. Heuff, 10—4 uur. Kembrandt-Theater: „Kruier no. 17". Op het tooneel „Little show", 2.30, 7 en 9.15 uur. cinema Palace: „Houd je roer recht". Op het tooneel Bardinet met 24 Instrumenten, 7 en 9.15 uur. cuxor Theater: „De mode dokter" (ziekenf huisgeheimen), 7 en 9.15 uur. I Frans Hals-Theater; „Patrouille-wagen 99". 2.30, 7 en 9.15 uur. De regeering Is van oordeel, dat Nederland geen leidende positie heeft in te nemen, doch zijn internationale verplichtingen ten volle moet nakomen. De collectieve veiligheid is dit offer waard. Nederland heeft ten aanzien van zijn In ternationale verplichtingen een goeden naam. Het handhave dien! Het wetsontwerp wordt z. h. s. aan genomen. Aan de orde is het Landbouwcrisisfonds 1935. Naar wij vernemen is Dr. Euwe, na ana lyse tot de overtuiging gekomen dat hij de Dinsdag aangevangen derde partij, die na veertig zetten afgebroken werd. niet meer houden kan. Hij heeft aan zijn tegenstander Dr. Aljechin medegedeeld, dat hij van voort zetting dezer partij afziet. Voor bovengenoemde competitie speelden Dinsdagavond j.l. in „Kennemerhof" te IJmui- den de Damclub IJmuiden I tegen de Haarl. Damclub I. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Damclub IJmuiden I—Haarl. Damclubl 1. P. Leijtej. B. Sluiter Jr. xx 2. A. LigthartP. J. van Dartelen 30 3. B. DukelJ. W. van Dartelen 1i 4. C. SuijkP. G. van Engelen 20 5. F. BasstraA. de Jong xx 6. H. de BoerJ. Poppen ii 7. G. PostmaH. Greeuw xx 8. C. BalsJ. van Looij o2 9. T. PostmaH. van Lunenburg Jr. 20 10. K. de JongChr. Gerritsen ix Totaal 95 De met een x gemerkte partijen werden af gebroken en worden arbitrair beslist. Eindresultaat minstens 1010 of lig voor de Haarlemsche Damclub. Beide tientallen telden een invaller. IJMUIDEN, 9 Oct. Ryksvischafslag. Tarbot 5390 cent per kg. Griet 13.0026 per 50 kg. Tong 70—90 cent per kg. Middel Schol 23.00, Zetschol 14.0018, kleine Schol 7.5016, Schar 2.50—12, Tongschar 17.0021 per 50 kg. Rog 15.00—16 per 20 stuks. Vleet 1.25—2.13 per stuk. Pieterman en Poon 5.50—6, groote Schelvisch 19.06—24, middel Schelvisch 16.00—21, kl. midd. Schelvisch 11.5017, kleine Schelvisch 2.80 11.50 per 60 kg. Kabeljauw 28.5056 per 125 kg. Gullen 4.1017 per 50 kg. Leng 0.431.45 per stuk. Heilbot 4292 cent per kg. Wijting 1.30 3.80 per 50 kg. Koolvisch 2660 cent per stuk. Makreel 1.203.50 per 50 kg. Versche Haring 2.505.40 per kist.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2