Sanctie-conferentie bijeen Koning George blijft nog in Londen ONZEN OMROEPER New-Yorksche Beurs RUBBERCULTURES IN NED.-INDIË ZATERDAG 12 OCTOBER 1935 Wapenembargo voor Abessinië opgeheven, voor Italië ingesteld Genève maakt haast De Assemblee verdaagd President Zaimis Het is echter zoo goed als zeker, dat hij na 3 Nov. naar Grieken- land zal terugkeeren Kondylis stelt Zaimis op de hoogte Negus deelt wapens uit Groote vreugde onder de stamhoofden Nieuwe troepen onder de wapenen Engeland krijgt zijn zin Met de invoering van den wet- gevenden raad in Palestina Schaduwen over Engeland De kolenindustrie voor een looncrisis Niet-uitreiking of terugkoop van uitvoerlicenties Haagsche tram raamt f 1 millioen tekort Personeel zal loonsverlaging moeten ondergaan CREDIET BELGISCHE STAAT Voor maximum een jaar verlengd PLUIMVEETENTOONSTELLING TE BRUSSEL TWEE CONCURRENTEN Groote belangstelling van Neder landsche zijde ELLEN RUSSE BIJ MUSSOLINI HINDERWETVEREENIGING DE ERNSTIGE AANRIJDING TE WATERHUIZEN LIJK AANGESPOELD CONFLICT IN SCHOEN INDUSTRIE JONGETJE DOODGEREDEN Slachtoffer van den storm Ook race-fietsen moeten wit spatbord hebben GRENSREGELING SURINAME Recordvlucht AustraliëEngeland Persartikel kon onrust wekken Daarom toepassing van den persbreidel LAWNTENNIS NIEUWE SUCCESSEN VAN VINES TE PARIJS De landenwedstrijd Frankrijk Amerika voor oefenmeesters STOOMVAARTLIJNEN Slotkoersen Oct. WISSELKOERSEN FAILLISSEMENTEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 11 October GENèVE, 11 Oct. (Reuter) De coördina tie-commissie heeft een commissie van 16 leden benoemd bestaande uit Argentinië, Zuid-Afrika, België, Canada, Frankrijk, Engeland, Grieken land, Spanje, Nederland, Polen, Roemenië, Zweden, Zwitserland, Turkije, Sovjet-Rusland en Joego-Slavië. De coördinatie-commissie nam officieel den naam aan van „Conferentie van statenleden van den Vol kenbond tot toepassing van artikel 16." Laval, Eden en andere leiders van de delega ties woonden de openingszitting bij, cok de lei ders van de Oostenrijksche en Hongaarsche delegaties. Op voorstel van Laval en Eden werd de Vasconcellos tot voorzitter gekozen. Op voorstel van de Vasconcellos werd beslo ten, dat de zittingen geheim zullen zijn, de pers en het publiek verlieten de zaal en de zitting werd met gesloten deuren voortgezet. Op voorstel van Canada, gesteund door de ver tegenwoordigers van Engeland en Frankrijk heeft de Commissie van Zestien besloten aan de statencommissie het ontwerp voor te leggen van een aanbeveling betreffende het wapen uitvoerverbod. Dit ontwerp heeft den volgenden tekst: Teneinde den regeeringen der volkenbonds leden de nakoming van hun verplichtingen vol gens artikel 16 te vergemakkelijken is het raad zaam reeds thans de volgende maatregelen te nemen; De regeeringen der volkenbondsleden, die op het oogenblik maatregelen tot verbod of beperking van den uitvoer, den heruitvoer of den doorvoer van wapenen, munitie en oorlogsmateriaal naar Abessinië toepassen, zullen deze maatregelen onmiddellijk op heffen. De regeeringen der volkenbondsleden zul len terstond den uitvoer, heruitvoer en door voer naar Italië en zijn bezittingen van wa penen, munitie en oorlogsmateriaal, welke aangegeven staan op de geciteerde lijst, ver bieden. De regeeringen van de volkenbondsleden zullen de noodzakelijke maatregelen nemen om te vermijden, dat de in de bijgevoegde lijst ge noemde wapenen, munitie en oorlogsmateriaal, die naar andere landen dan Italië worden ge ëxporteerd, indirect of direct in Italië of in de Italiaansche bezittingen weer worden ingevoerd. Van elke regeering wordt verlangd, zoo spoe dig mogelijk aan de coördinatie-commissie door middel van den secretaris-generaal de maatre gelen mede te deelen dje zij in verband met de bovengenoemde bepalingen genomen heeft. De bijgevoegde lijst bevat tot in détails de wapens en munitie-soorten, welker uitvoer naar Italië verboden is. De commissie van Zestien heeft bovendien besloten een commissie van militaire deskun digen in te stellen voor de bestudeering en even- tueele aanvulling van de reeds vermelde lijst van Roosevelt. Voorts besloot de commissie tot het instellen van een economisch-financieele commissie. Op voorstel van Engeland zullen reeds Zater dagmiddag de economische en financieele pro blemen in behandeling worden genomen. Op den voorgrond staat het voorstel tot stop zetten, resp. contingenteering van den in- en uit voerhandel met Italië. De sanctieconferentie is hedenavond weer in plenaire vergadering bijeengekomen. De sanctie-conferentie heeft hedenavond zonder eigenlijke debatten het ontwerp-wa- penuitvoerverbod van de commissie van Zestien goedgekeurd. Alleen Hongarije ont hield zich van stemming. De financieele-commissie der conferentie zal Zaterdagmorgen de kwestie van het verbod van leeningen onderzoeken. Naar van Engelsche zijde verklaard wordt, is de conferentie het er over eens, dat groote spoed betracht moet worden bij het nemen van con crete maatregelen. Wat het uitvoerverbod be treft zijn vooreerst nog geen contróle-maatrege- len in het vooruitzicht gesteld. De Assemblée heeft wederom vergaderd onder voorzitterschap van Benesj. Als eerste voerde de vertegenwoordiger van Albanië, Fracheri, het woord, die verklaarde, dat Albanië trouw blijft aan den Volkenbond, doch in verband met het verdrag van alliantie tus- schen Albanië en Italië spijt het hem, dat Al banië zich niet kan vereenigen met de conclu sies van het rapport van de commissie van zes. Na deze verklaring verliet Aloisi, die zich naar Rome terug moet begeven, de zaal en liet de bank voor de Italiaansche delegatie aan twee van zijn collega's. Dr. Benesj richtte tenslotte het woord tot beide partijen en verklaarde te wenschen, dat de vrede zal worden hersteld, Hij stelde vast, dat 50 staten met de besluiten van den Volkenbond instemmen, 4 staten heb ben zich daartegen verklaard. Italië, Oostenrijk, Hongarije en Albanië. Hierop werd de verdaging der Assemblée uit gesproken. ATHENE, 11 Oct. (Reuter). Minister-pre sident Kondylis heeft vandaag in gezel schap van den plaatsvervangenden minister president Theotokis een bezoek gebracht aan Zaimis en hem op de hoogte gesteld van de gebeurtenissen, die tot de wederinvoering van de monarchie hebben geleid. Zij bedankten, naar het agentschap Avala nog weet te melden, den president voor de bewezen diensten. President Zaimis zal binnenkort van zijn aftreden kennis geven. De bladen stellen zich vandaag eenstemmig op het standpunt, dat het noodzakelijk is, in het binnenland de eenheid te bewaren, om aan de buitenlandsche gevaren het hoofd te kunnen bie den. De democraten moeten evenals de leden der vorige regeering en de nieuwe heeren slechts aan het lot van Griekenland denken. De ministerraad is vandaag bijeen gekomen om beslissingen te nemen, die in verband met de wisseling der regeering noodig geworden zijn. Donderdag waren te Londen geruchten in om loop, dat op Croydon een vliegtuig gereed stond om Koning George naar Griekenland te bren gen. „News Chronicle" bericht evenwel, dat deze geruchten ongegrond waren; Koning George zal voorloopig in Londen blijven. Het is evenwel vrijwel zeker, dat hij na de volksstemming van 3 November naar Grieken land zal terugkeeren om den troon te bestij gen. ADDIS ABEBA, 11 Oct. (Reuter). Een spe ciale correspondent van Havas deelt mede, dat het mooiste geschenk, dat men een Abessiniër kan geven een wapen is; derhalve heerschte groote vreugde in vele bevolkingsgroepen, toen de Negus aan een aantal kleinere stamhoofden met groote plechtigheid op het paleis wapens bad uitgereikt. Hun wapens boven het hoofd zwaaiend be tuigden zij hun dank en verklaarden zij den Negus trouw te blijven. De Negus weet zeer goed de vaderlandsliefde van zijn onderdanen aan te wakkeren door hun de middelen te geven om te bewijzen, dat zij in staat zijn hun land te verdedigen. ROME, 11 Oct. (Reuter.) Het officieele militaire blad publiceert een mobilisatie decreet betreffende de jongelieden van de lichting 1912, die minder dan drie maan den in dienst zijn geweest, een bepaald aan tal manschappen en onderofficieren der ca valerie van de lichting 1907, een gedeelte der manschappen van den motordienst van de lichting 1909, en soldaten van den hospi- taaidienst van de lichtingen 1910/12. JERUZALEM, 11 Oct. (D.NH.) Fakhri Nas- has Hibi, een vooraanstaand lid van de Arabi sche verdedigingspartij, is uit Londen terug gekeerd en verklaarde, op grond van besprekin gen in het ministerie van Koloniën, accoord te gaan met de invoering van den wetgevend en raad. Dit beteekent een volledige zwenking ten opzichte van zijn tot dusver afwijzende hou ding en doet voorzien, dat dit door Engeland gewenschte en door de Arabieren en Joden tot dusver op dezelfde wijze bestreden parlemen taire lichaam tot stand zal komen. LONDEN, 11 Oct. (D.N.B.) De Engelsche ko lenindustrie staat aan den vooravond van een looncrisis. De eisch van den mijnwerkersbond inzake een algemeene loonsverhooging van 2 Shilling per dag is tot dusver door de eigenaars verworpen. In een gisteren te Sheffield gehouden rede verklaarde de minister van Oorlog, Lord Hali fax, dat de kolencrisis naast het Italiaansch- Abessinische conflict een duistere wolk betee kent aan Engelands politieken hemel. In de buitengewone algemeene vergadering van de Int. Rubber Vereeniging is het voorstel der Nederlandsch.lndische regeering bespro ken om van de over dit jaar nog uit te geven uitvoerlicenties een quantum, vertegenwoordi gende 20.000 tons, niet uit te reiken, respectie velijk terug te koopen tegen vergoeding van 27 cent per K.G. voor Java-rubber en van 29 cent per K.G. voor rubber van Sumatra en de andere Buitengewesten. Professor van Gelderen, Hoofd der Afdeeling Crisiszaken van het Departement van Koloniën woonde de vergadering bij en lichtte de voor stellen toe. Ter vergadering werd medegedeeld, dat op een op 10 October J.i. te Londen gehouden ver gadering van Britsche Rubber Maatschappijen die in Nederlandsch-Indië werken, eenstemmig is besloten deze aanbieding aan het Neder- landsch-Indische Gouvernement op een propor- tioneele basis te aanvaarden. In verschillende vergaderingen, welke gedurende de afgeloopen week op Java en te Medan zijn gehouden, bleek eveneens de groote meerderheid der aan. wezigen tot medewerking bereid. Na uitvoerige gedachtenwisseling verklaarde de overgroote meerderheid der aanwezigen zich eveneens bereid tot medewerking en besloten hunne vertegenwoordigers in Nederlandsch- Indië uit te noodigen aan het Algemeen Land bouw Syndicaat te Batavia of aan de Algemeene Vereeniging van Rubberplanters ter Oostkust van Sumatra te Medan zoo snel mogelijk mede te deelen, voor welke hoeveelheden door hen aan deze regeling zal kunnen worden deelge nomen. In de Vrijdag gehouden vergadering van den Personeelraad der Tramweg Mij. heeft de di rectie uiteengezet, dat, naar de resultaten van de eerste acht maanden van het loopende jaar gerekend, 588.000 gulden minder ontvangst dan verleden jaar verwacht moet worden, zoo dat in verband daarmede het tekort over 1935 geraamd moet worden op 1.105.000. Het gemeentelijk aandeel in dit verlies is te stellen op 960.000. Aangezien de gemeente verlangd heeft, dat haar verliesaandeel over 1935 tot 745.000 beperkt zal worden, wil dit zeggen, dat de gemeente ƒ215.000 minder ver lies moet lijden en dat het totale verlies 247.000 minder moet bedragen. Een besparing op de uitgaven kan alleen op de Iconen worden gevonden, hetzij door een loonsverlaging, hetzij door beperkingen in de diensten, waardoor met minder personeel kan worden uitgekomen. De directeur meende dat van verdere beper kingen in de tram- en busdiensten thans geen sprake kon zijn, daar deze een verlaging der inkomsten tengevolge zouden hebben, welke vermoedelijk grooter zou zijn dan het bespaar de loonbedrag. Aannemende, hetgeen natuurlijk zeer onzeker is, dat de ontvangsten over 1936 niet verder zullen dalen, zou dan voor de vereischte be sparing een loonsverlaging van 8K pet. nood zakelijk zfln. Na uitvoerige besprekingen verklaarden de leden van den Personeelraad zich met het per soneel te willen beraden over deze voor het per soneel zoo ernstige voorstellen. In een over enkele weken te houden verga dering zal de aangelegenheid opnieuw worden besproken. Naar wij vernemen, hebben de Belgische Re geering en de Belgische Congo-Koionie met de heeren Mendelssohn Co., Amsterdam, een overeenkomst gesloten, waarbij de destijds uit gegeven, in goud betaalbare, schatkistbiljetten ten bedrage van ƒ85.000.000.— voor maximum een jaar worden verlengd. Deze verlenging werd met medeweten, echter zonder de actieve medewerking van de Neder- landsche Bank verleend, zoodat de nieuw uit te geven schatkistbiljetten in tegenstelling met de vroeger uitgegeven, niet bij de Nederland- sche Bank herdiscontabel zullen zijn. Deze biljetten bevinden zich voor het over groote deel in het buitenland. Bij Naon in de provincie Buenos Aires is een autobus door een trein gegrepen en on geveer 500 M. meegesleurd. Alle tien inzitten den van de autobus werden gedood. In verband met de groote belangstelling, wel ke er voor de Nederlandsche deelname aan de Wereld-Pluimveetentoonstelling, welke van 19 tot 21 October te Brussel wordt gehouden, be stond, is door het tentoonstellingsbestuur aan ons land een groóter aantal inzendingen toe gewezen dan aanvankelijk was aangegeven. In totaal werden er van Nederlandsche zijde, door te zamen 247 fokkers, 976 dieren inge schreven, omvattende 508 hoenders en kriel- hoenders, 21 watervogels en fazanten, 170 sier- duiven en 279 konijnen. Hiermede brengt Ne derland bij verre de grootste buitenlandsche in zending op deze tentoonstelling. Van de ongeveer 70 jury-leden voor deze ten toonstelling komen er 8 uit Nederland. De bedangstelling onder de Nederlandsche pluimvee- en konijnenfokkers voor deze ten toonstelling is zoo groot, dat een paar speciale treinen zijn ingelegd en tal van autobus-onder nemingen uit verschillende deelen van het land gedurende die dagen één- en tweedaagsche ex cursies hebben georganiseerd. Deze zeer waardevolle collectie rasdieren reist heen en terug onder nauwlettend deskundig toezicht. Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. 11 October; De heer Van der Velde en mevrouw Van der Velde (Ellen Russe) zijn gisteren door Musso lini in audiëntie ontvangen. Ellen Russe bood den Duce een exemplaar van haar nieuwste boek „Terra Madre" aan. In de in Hotel Riche te Tilburg gehouden jaarvergadering van de Hinderwetvereeniging, een studievereeniging van directeuren van Bouw- en Woningtoezicht, werden de aftre dende bestuursleden ir. De Kruijff uit Haar lem en C. Visser uit Amsterdam resp. vice- voorzitter en secretaris-penningmeester herko zen. Als plaats voor de volgende jaarvergade ring werd Schiedam aangewezen. Een vertegenwoordiger van de z.g. Sprinkler installatie, een automatisch bluschapparaat voor schouwburgen en fabrieken, hield een in leiding. Des middags werd de Sprinklerinstal latie bij de firma Swagemakers-Bogaerts be zichtigd. De heer ir. J. de Jong, adj.-directeur van Publieke Werken te Tilburg, besprak de chloor - waterreiniging van fabrieksafvalwater zooals deze binnenkort te Tilburg zal worden toege past. In den loop van den dag werden de con gressisten door B. en W. van Tilburg ten ge meentehuize ontvangen. Omtrent de aanrijding te Waterhuizen ver nemen wij nog, dat de familie T. uit Zuidlaren een bezoek wilde brengen aan de familie Bak ker te Waterhuizen. Het jongetje dat gedood ia, was drie jaar. Zijn grootmoeder, mevrouw A. B. werd zwaar gewond en is in ernstigen toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overge bracht. Den chauffeur van den vrachtauto die de fa milie T. aanreed, treft geen schuld, omdat hij niet kon verwachten, dat de reizigers den G. A. D.O.-bus aan de achterzijde zouden verlaten. Vrijdagmiddag is op het Zuiderstrand van Oost-Ameland het lijk aangespoeld van een ongeveer 30-jarigen man. Men vermoedt hier te doen te hebben met een slachtoffer van de ramp, die zich 25 September op de Wadden heeft afgespeeld, toen nJ. eenige jongelieden in bootjes waren gaan visschen en door den storm werden overvallen. Vier hunner zijn toen verdronken; drie lijken zijn reeds gevonden. Waarschijnlijk heeft men hier te doen met het lijk van den vierden man, een zekeren W. Tromp uit Leeuwarden. De R.K. Fabrieksarbeldersbond „Willibror- dus" had aan de Tilpa (Tilburgsche Pantoffel- fabriek) e enultimatum gesteld om vóór 12 Oc tober het collectief arbeidscontract te teekenen. De directie was bereid de overeenkomst aan te gaan, doch deelde mede, dat, om technische redenen, deze eerst op 15 November as. ge heel in werking zou kunnen treden. Daar het personeel hierin geen vertrouwen stelde, heeft de directie Vrijdagmorgen de fa briek, waar dertig man werkten, gesloten. Te Nijega bij Heeren veen is het 14-jarig zoontje van den heer Zandberg, die bij zijn vriendje achterop de fiets meereed, door een vrachtauto aangereden en vrijwel op slag ge dood. Zijn vriendje, die het rijwiel bestuurde, kreeg slechts lichte verwondingen. Tegen de zeewering van het Buitendijksche Veld te Lemmer is het lijk aangespoeld van den baggerknecht R. van der Waal, die op 27 September JJ. tijdens het stormweer van een baggerschuit was geslagen en in het IJsel- meer verdronken. Naar verluidt, is de verwachting, dat het Departement van Waterstaat race-fietsen die geen spatbord hebben vrij te stellen van bet witte achterspatbord, ongegrond geacht. Er is geen mogelijkheid, dat men voor deze cate gorie wielrijders een uitzondering kan maken De man, die de aipen „alleen maar 'n beetje wilde plagen"! PARAMARIBO, 9 Oct. (Aneta.) De Neder landsche grens-expeditie voor Suriname, welke onder leiding staat van vice-admiraal Kaysev bereikte Koetari. Men vaart thans de Kayser-rivier op en de Braziliaansche commissie tegemoet. De En gelsche expeditie wordt eerst omstreeks 17 Oc tober te Koetari verwacht, waarna een begin kan worden gemaakt met de grensafbakening en de bepaling van het drielanden-punt. Bij de Nederlandsche expeditie is „alles wel". KOEPANG, 11 Oct. (Aneta). De vlieger Broadbent die een recordvlucht Australië Engeland is begonnen, vertrok te 1 uur 30 van Port-Darwin en passeerde Koepang te 5.55 (Java-tijd). De vlieger Thomas vertrok op hetzelfde tijd stip. uit Port-Darwin en arriveerde in Koe pang te 6.30 uur (Java-tijd). Na brandstof te hebben bijgevuld, vertrok hij te 7 uur (Java- tijd) naar Rambang en verder door naar Soe- rabaja» hoort U niet door de radio. Toch heeft de radio zijn onverflauwde belangstelling. U wenscht 'n radiotoestel te verhandelen? Span onzen Om roeper er voor! Dagelijks bereikt hij 80.000 ge zinnen. Hij zal U.dus zeker van dienst kunnen ztizu BATAVIA, 11 Oct. (Aneta.) Gisteravond is verschenen een buitengewoon nummer van de „Java-Courant", waarin bevestigd werd de toe passing van den persbreidel op de „Oetoesan Indonesia". Hierbij wordt als motiveering aangevoerd, dat bedoeld blad 6 September een artikel opnam, getiteld „Tahoen 1936 bakal terdjadi perang doenia" (Zal er in 1936 een wereldoorlog uit breken?), waarvan de strekking door voorspel lingen omtrent te verwachten oorlogen en na tuurrampen tot onrust onder de bevolking aan leiding kan geven, en zoomede op grond van het artikel van 13 September „Bahaja Perang" (Het oorlogsgevaar), waarin tendentieuze ver gelijkingen tusschen bevolkingsgroepen werden opgenomen. Aangezien hieruit blijkt, dat niettegenstaan de de reeds tegen het blad getroffen maatre gelen (reeds bij Gouvernementsbesluit van 1 Augustus 1935 werd de persbreidel op de „Oetoesan Indonesia" toegepast) wordt voort gegaan met voor de openbare orde schadelijke actie, is besloten het drukken, etc. voor 30 da gen te verbieden. Na reeds den eersten dag met 20 voor ge staan te hebben, wisten de Amerikanen ook tijdens den tweeden dag van den landenwed strijd Frankrijk—Amerika voor oefenspelers, die te Parijs wordt gehouden, overwinningen te boeken en hun voorsprong tot 41 te ver- grooten. De wedstrijden werden door ongeveer 3000 toeschouwers bijgewoond. De resultaten waren: Vines (Vereenigde Sta ten) slaat Marin Plaa (Frankrijk) 7—5, 36, 75, 75; Tilden (Vereenigde Staten) slaat Ramillon (Frankrijk) 11—9, 61, 62. In het dubbelspel wonnen de Franschen Ra millon en Plaa van de Amerikanen Lott en Stoefen met 62, 6—2. BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMTJIDEN. Aangekomen XI Oct.: Johan Bake, s., Haugesund (voor Velsen). Vertrokken 11 Oct.: Mies, ms„ Kingslynn; Vysheara, s.. Leningrad; Barósund, s., Newcastle; Aiwine Russ, s„ Hamburg; Stuyvesant, s., W.- Indlë; Bureya, s„ Leningrad; Saturnus, m.s., En geland; Pluvo, s., Odense; Oberon, s., Middl. Zee via R'dam; Berenice, s., Kopenhagen; Esoaut, m.s„ Parijs. Aangekomen 10 Oct.: Gateshead, s., Newcastle; Ask, s„ Söderhamn; Linge s., Botterdam. 11 Oct.: Douglas, s„ Goole; Escaut, m.s„ Idem; Joma, m.s., Londen (voor Wormerveer); Boskoop, s., Chill; Greyfriars, s„ Swansea; Helenus, s., Java; Ulysses, s.. Hamburg. Vertrokken 10 Oct.: Ceres, s., Middl. Zee vla B'dam; Stella, s-. Idem; Calypso, s.. Idem; Otter hound, s„ Duinkerken. 11 Oct.: Ousel, s., Llverpol; Mldsland, s., Newcastle; Lona, s., Stockholm; Capt. Prieur, s„ Casablanca. AMSTERDAM. Aangek. 10 Oct.: Gateshead, New castle, stukgoed en steenkolen, Rietlanden, Verg. Cargadoorskantoor. 11 Oct.: Linge, R'dam, ledig, Rietlanden, Havenbedrijf De Rietlanden; Douglas, Gole stuk goed en steenkolen, Handelskade, Gebr. Scheuer; Escaut, R'dam, stukgoed, Javakade, Wm. H. Muller Co.; Boskoop, Chili, stukgoed, Suma- trakade. Vrachtmail; Greyfriars, Swansea, anthra- ciet, Hoofdkanaal Oost, Ned. Bevr.kantoor; Ulys ses, Hamburg, stukgoed, Surinamekade, Verg. Car gadoorskantoor; Helenus, Java, stukgoed Borneo- kade, Meijer Co.'s Scheepsv. Mij. KONINKL. HOLL. LLOYD. EEMLAND, thuisreis, 10 Oct. van Santos. AMSTELLAND, uitreis, pass. 10 Oct. Dungeness. KONINKL. NEDERL. STOOMB. MIJ. CALYPSO, il Oct. van Amsterdam te Rotterdam CERES, 11 Oct. van Amst. te R'dam. GANYMEDES, 10 Oct. van Malta n. Piraeus. STELLA, 11 Oct. van Amst. te R'dam. THESEUS, 11 Oct. v.m. 1 u. van Amst. te Hamb. TITUS, 10 Oct. van Vigo n. Lissabon. VENEZUELA, uitreis, pass. 10 Oct; v.m. 8 uur St. Michaels. VULCANUS, 10 Oct. van Barcelona n. Genua. STUYVESANT, 11 Oct. Van Amst. n. W.-Indië. ULYSSES, 11 Oct. van Hamburg te Amsterdam. BOSKOOP, 11 Oct. van Chili te Amsterdam. CRYNSSEN, 10 Oct. van Curasao naar Puerto Cabello. ALKMAAR, thuisreis, was 10 Oct. 12 uur 10 n.m. 450 mijlen W.Z.W. van Lands End. DEUCALION, 11 October van Gibraltar to Alexandrië. ORESTES, Middl. Zee n. Amst., pass. 11 Oct. V.m. 10 uur Finisterre. PLUTO, 11 Oct. van Amsterdam n. Odense. BERENICE, U Oct. van Amst. n. Kopenhagen. OBERON, 11 Oct. van Amst. via R'dam naar Middel. Zee. AGAMEMNON, 10 Oct. van Plreaus te Candia. SIMON BOLIVAR, thuisreis, 12 Oct. n.m. tus schen 8 en 10 uur te Plymouth verwacht. CottICA, 10 Oct. n.m. 11 .uur van Pota del Gada naar Plymouth. ACHILLES, 11 Oct. van Algiers te Lissabon. TRITON, 11 Oct. van Palermo te Tarragona. MIJ OCEAAN. HELENUS, 11 Oct. van Java te Amsterdam. ALCINOUS, Java naar Amsterdam, pass. 10 Oct. Perim. MELAMPUS, Iq Oct. van Belawan n. Amsterd. MIJ NEDERLAND. JOHAN DE WITT, uitreis, 10 Oct. te Southampt. TABINTA, thuisreis, 10 Oct. van Genua. TAWALI, uitreis, pass. 10 Oct. Dungeness. JOHAN DE WITT, uitreis. 11 Oct. van South ampton. TABINTA, thuisreis, 11 Oct. te Marseille. JOHAN VAN OLDEBARNEVELT, uitreis, 10 Oct. van Colombo. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. BENGALEN, keerde te Calcutta terug wegens machineschade; zal 12 Oct. de reis voortzetten. TO SARI, 9 Oct. van Bombay n. Bhavnagar. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. AMSTELKERK, lo Oct. van Las Palm'as n. Dakar VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN, uitreis, 10 Oct. n.m. 11 uur te Antwerpen; vertrekt 12 Oct. n.m. naar Teneriffe BLOEMFONTEIN, uitreis, pass. 10 Oct. Ouessant. HEEMSKERK, 11 Oct. 12 u. 's middags van Genua naar Marseille. SPRINGFONTEIN, thuisreis, 12 Oct. 12 uur des middags te Duinkerken verwacht. HOLLANDO.-AZIË LIJN. SEROOSKERK, thuisreis, 11 Oct. van Pört-Said. MEERKERK, 10 Oct. van Hamburg te R'dam. GROOTEKERK, uitreis, 9 Oct. van Hongkong. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. AAGTEKERK, uitreis, 11 Oct. te Whyalla. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALPHERAT, thuisreis, pass. 10 Oct. Teneriffe. HOLLAND—AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK, 10 Oct. van R'dam te Boston. DELFTDIJK, 10 Oct. van R'dam te Los Angeles. BOSCHDIJK, 10 Oct. van Philadelphia te R dam. BILDERDIJK, thuisreis, was 9 Oct. 1129 mijlen W.N.W. van Fastnet. HALCYON LIJN. STAD ZWOLLE, 10 Oct. van Vlaardingen naar Palermo. KONINKL. PAKETV. MIJ. HOUTMAN, 9 Oct. van Singapore n. Mahe. SIPORA, 10 Oct. van Belawan n. Rangon. ROGGEVEEN, 9 Oct. van Cebu te Manilla. NIEUW HOLLAND. 10 Oct, van Singapore te Melbourne. 11 10 Allied Chemical 170% 166y2 American Tel. TeL 1397/s 140 American Tobacco B. 100% 100% Anaconda Copper 22 22% Baltimore Ohio 13% 14 Canadian Pacific 9% 9Vs Case Treshing 83Vs 83% Consol Gas of N.Y. 297/8 29% Dupont de Nemours 134 General Electric 34% 34% General Motors 47% 47V* Koninklijke Olie 42V2 42V* New York Central 21V* 21»/* Radio Corp. of Am. 7% 7% Standard Oil of N.-Jersey 44% 447/8 United States Steel Corp. 44% 4a Westinghouse Electric. 80% 797/g 1661/» 139V* ICO 221/8 13% 91/s 81% 28% 1273/g 33»/* 463/8 42% 211/* 7 H 44% 431/s 75% NEW-YORK Oct. II Londen Parijs 10 4.90»/* 4 90% 4 91 6 59 6.597/8 6.591/* GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 11 Oct Tarwe: Dec. 6/61/2, Maart 6/3 3/4. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJISADANE, 9 Oct van Batavia naar Hongkong. TJIKANDI, 10 Oct. van Macassar. TJISALAK, arr. 10 Oct. te Manilla. JAVA—NEW-YORK LIJN. GAROET, 9 Oct. van Philadelphia te Tampa. SIMALOER, 10 Oct. van Belawan naar Durban, om te bunkeren, gaat daarna rond de Kaap naar New-York. HALCYON LIJN. a STAD VLAARDINGEN, naar R'dam, was 9 Oct. 6 uur 30 n.m. 700 mijlen W. van Lands End. STAD ZALTBOMMEL, Sas van Gent naar Pa lermo, pass. 11 Oct. Vlissingen. STAD ARNHEM, 10 Oct. van Oran naar Vlaar dingen. ROTTERD. LLOYD. BLITAR, 10 Oct. n.m. 6 uur van R'dam te Hamburg. KOTA RADJA, thuisreis, pass. 10 Oct. n.m. 11 uur Finisterre. PALEMBANG, uitreis, pass. 11 Oct. Dover. BALOERAN, thuisreis, 11 Oct. van Port-Sald. KOTA BAROE, thuisrelss, 11 Oct. van P.-Said. DIVERSE SCHEPEN. BOEKELO, 11 Oct. van Stockholm te Halosen- lahti. SCHIE, Libreville naar Valencia, pass. 11 Oct. Gibraltar. ZAAN, 10 Oct. van Rotterdam te Gefle. BERKEL, 10 Oct. van Libreville te Rochefort. BEURSPLEIN, 12 Oct. v.m. van Narvik te R'dam verwacht. HOOGLAND, 11 Oct. van Sunderland n. R'dam. MAAS. lo Oct. van R'dam te Abö. AGNITA, 17 Oct. van Houston te Hamburg verwacht; gaat daarna naar Rouaan. ALDEGONDA. 9 Oct. van Batavia te Singopre. ALETTA, 7 Oct. van Soerabaya naar Balik Pap pan en Hongkong. ANASTASIA, 9 Oct. van Singapore te Pladioe. ANGELINA, 8 Oct. van Balik Pappan te Hong- gong; gaat anaar Tamsui. APOLLONIA, 12 Oct. van Port-Said te Constan- za verwacht; gaat naar Port-Sald en wederom Constanza. ARTEMIS, 9 Oct. van Constanza te Napels; gaat wederom naar Constanza. AUGUSTINA, 9 Oct. van Pladioe n. Singapore. GENOTA, 11 Oct. van Schiedam te Curasao; gaat naar Lissabon eir Engeland. JOSEFINA. 9 Oct. van Haiphong naar Pladjoe en Singapore. JUNO, 9 Oct. van Soerabaya n. Batavia. MAGDALA, li Oct. van Curasao te Cristobal: gaat wederom naar Curacao. MAJA. Rouaan naar Curasao, 15 Oct. bij St. Kitts verwacht. MALVINA, 9 Oct. van Montreal n. Key West v.o. MAMURA. Messina naa rast. Kitts v.o. MERULA, ca. 17 Oct. te R'dam gereed tiiet dok ken. MURENA, 16 Oct. v. Haifa te Pauillac Verwacht; ftat daarna naar Rouaan. PAULA, c. 16 Oct. te Soerabaya gereed met dokken. Opgegeven door Van der Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: 9 Oct.: Raadpleging en stemming over het door de N.V. tot exploitatie van den 's-Gravenhaag- schen R. K. Boek- en Kunsthandel in llq., ge vestigd te Haarlem, aangeboden accoord, bij be schikking d.d. 12 September 1935 uitgesteld tot Donderdag 31 October as., om 11.30 uur, ln de rechtbank te Den Haag. Failliet verklaard: 7 Oct. W. C. A. M. Verhallen, handelsreiziger, Nijmegen, verblijvende te Helmond, Wolfstraat 120. 9 Oct.: Dirk Visser, behanger. Rotterdam', Rose- straat 50. C'. Groenendijk, fouragehandelaar, Rotterdam, Schulpweg 34 en Arie Groenendijk, fouragehan delaar, Rotterdam, Boergoenschevliet 79, samen handelende onder de firma K. Groenendijk. P. J. de Roo, kapper, Krimpen a. d. IJssel. K. J. Bagijn Kzn., Rotterdam, Noordmolen straat 75. N.V. Maatschappij van Onroerende Goederen „Nieuwe Aanleg", IJsselmonde. N.V. Lamlng's Houthandel, IJsselmonde. 10 Oct.: C. Schaper Sijvertszoon, landbouwer. Grootebroek, Dorpsweg. J. C. Wonder, accountant. Hoorn. Groote Oost 35 L. Pleterse, schilder, Breeaand, gemeente Anna Paulowna. Volkert Bakker Dzn., landbouwer, Groote broek. Wijk G No. 30. N. Bruin, autobus-chauffeur, Heiloo, Heeren- weg F 131. W. van der Steur, Hoorn, Kerkplein 31. B. W. Albers, landbouwer, Babberich, gem. Zvenaar. F. H. J. Küpers, aannemer, Didam, Zeve- naarscheweg 5. J. H. A. M. Braam, brandstoffenhandelaar, Terborg, gem. Wlsch. G. van der Burg, bakker, Wageningen, Grind weg 233. M. Velleman, koopman, Maastricht, Kersen- markt 5. L. Salomon, koopman, Maastricht, Staten- slngel 158. J. A. van Bussel, handelaar ln bouwmateria len, Helmond. E. Egberts Sr., brandstoffenhandelaar, De venter. B. Poesse, manufacturier, Brammen. W. Aardema, groentenhandelaar, Apeldoorn. J. G. W. Hendrikszen, winkelier in visch en fruit, Amsterdam, L. Leidschedwarsstraat 59. J. Houtsager, controleur, Oldenbarneveldt- laan 64. Hilversum. J. A. de Jongh, winkelier, Amsterdam, J. P. Heijestraat 119. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen van: J. Kooymans, Rotterdam; S. v. d. Stadt, Soestdijk; H. Thomas, Utrecht; M. F. Stuut, Utrecht; J. jacubowskl, Urecht; Handels vennootschap onder de firma H. Dekkers, Bun schoten; E. Nagel wed. A. Dekkers, Bunschoten; R. Bonestroo Janszn., Nunspeet; G. Bronk, Nij megen; K. Jager, Opheusden; H. G. Oosterof, Nij megen; G. Vannuys Co., Kerkrade; P. J. van Cleef, Born; W. Peereboom, Venlo; P. J. Schröder, Echt. (Medegedeeld door Simoons en Co. A. v. Vliet Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie 191 A'dam Rubber 102% Anaconda 13 5/87/16 Beth, steel 23)4—1/8 U. S. Leather 5 9/16—5/8—0/16 Shell 6 Tidewater 5 7/8 Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie 191 Anaconda 13)4 U. S. Leather 59/16

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2