Torenklokken zingen... 7 STOFFEN PARADE 215 MODEMAGAZIJNEN HET ST. BAVO-CARILLON ZONDAG 13 OCTOBER 1935 STADSNIEUWS Hoe speelliedjes veranderd worden. Een moeilijk en secuur werk Concert van Staf Nees Zeeziekte Speelliedjes veranderen Geliefd Concert van Staf Nees VOOR UW, GR. HOUTSTR. 166 De collecte van het Crisis-Comité Publieke Werken te Bloemendaal Nieuw gebouw zal spoedig worden aanbesteed Waar werd Pieter Langendijk geboren? Een parade van de nieuwste Herfst- en Winterstoffen voor japonnen, mantels en avondkleding. Een parade van eerste klas kwali teiten. Een parade van zijden-, wollen- en fluwelen nouveauté's. LAINE FAVORITE CREPE LAINE RELIEF modekl., 195 VELOURS CHIFFON CLOQUE SOIE 245 GROTE SORTERING MODERNE BONT-IMITATIES ETALAGE-WEDSTRIJD GEN. CRONJéSTRAATVER. Uitslag en prijsuitreiking Zilveren jubileum Dansinstituut H. Kwekkeboom SCHAGCHELSTRAAT 6 Gouden jubileum op Elswout Ex-koning Peter BURGERLIJKE STAND SCHAKEN Een partij AljechinEuwe te Zand voort? Inbrekers wederom aan het werk Pogingen om brandkast te Alphen a.d. Rijn te forceeren NEDERLAND EN DE SPELEN TE BERLIJN Technische voorbesprekingen BENZINE-UITVOERVERBOD Groote bezwaren voor het transito- verkeer in de Rotterdam- sche haven VOETBAL StormvogelsF eyenoord H.B.S.—V.S.V. v. s. v.; H. R. C. Excelsior DAMMEN Hoofdklasse-competitie Ned. Dam- bond, afdeeling Noord De klokken zingenDe klanken buitelen ver elkaar of laten zich rustig de een na «en ander wegtrillen in de Octoberlucht. Be wogen door de vaardige hand van den stads- «eiaardier, den heer H. W. Hofmeester, ver- feilen de klokken van Piet Hein, wiens naam *"ein is en daden groot bennen, van Michiel, wiens hart onder den blauwgeruiten kiel on dragelijke smart leed omdat hij niet naar zee *«ocht, en zoo laten «ij nog andere populaire ysjes klinken, die de luisteraar aan den voet *an de St. Bavo gaarne meeneuriet. „Leuk «o n klokkenconcert", is de algemeene opinie, «tuziek geeft immers vroolijkheid in het leven.. zeker ais het volksmuziek is in den besten ?ih van het woord, zij het dan niet allemaal «Unst met een groote K, zooals den lieer Hof meester eenigen tijd geleden verweten werd j°°r een scherpslijpenden criticus, die uitslui- mnd bij Bachmuziek voor de programma's van «e carillonconcerten zwoer! Zooeven schreven wij technisch-onjuist, dat «e heer Hofmeester de klokken in beweging rengt. Dat heeft hij nog nooit gedaan en *j°U hem ook lang niet meegevallen zijn, want de grootste klok, die de uurslagen geeft, weegt iet minder dan 4500 kilo.Hoog boven de Sewelven der St. Bavokerk, te bereiken slechts a een eindeloos lijkende steenen wenteltrap ®h eenige steile, smalle, houten ladders be dlommen te hebben, zit de beiaardier aan een «fel en slaat daar op houten handvaten of «■apt op de pedalen, die op hun beurt de kle pels der klokken in beweging brengen. Hun, d'e veel lichaamsbeweging noodig hebben, raad m aan beiaardier te worden. Een klokkentafel ""spelen werkt als een gymnastiekoefening! Tusschen twee haakjes gezegd: de heer Hof. meester is er al aan gewend. Hij doet het reeds drie en twintig jaar.... ..Niks voor mij, zoo heel alleen in zoo'n toren", *«1 een gevoelige lezeres wellicht opmerken, mderdaad, de toren is uw welingericht salon netje niet. Om de klokkentafel is slechts een «"gezellig wirwar van balken, latten en schot el, een ladder hier, een trapje daar. Alles van «"geverfd steenhard hout. Brandbaar? Uiter- a«rd zeer erg. Maar er hangen nog uit den Soeden ouden .tijd leeren emmers, dje leeg ''in, en er staat in een hok op den zolder een handwagentje, eveneens uit den oertijd van «et brandbluschwezen. Dit museumstuk moet het hefboomen bewogen worden. Eens per jaar wordt er zelfs nog mee geoefend.... Vooral als het buiten bliksemt en dondert de stormwinden gieren, kan het op den '°ren ongezellig zijn. Dan zwaait de toren zóó, «at de beiaardier op zijn bank zit te schom melen en hij last van zeeziekte krijgt.... Maar °ok daaraan wen je! voegde onze gastheer haan toe. Vooral in den zomer komen er veel vreem. «dingen op bezoek. Want ons Haarlemsch ca rillon is oud en beroemd. Vele klokken zijn huwen geleden door den beroemden klokken gieter Hemony gegoten. Alle verkeeren in goe den staat. Alleen de klepels en de hamers zijn g«h snellere slijtage onderhevig en eischen meer onderhoud. (Het verschil tusschen klepels hamers is dit: hamers worden automatisch ""Wogen en slaan tegen den buitenwand van klokken, klepels worden bewogen door den ?e'aardier via de speeltafel en slaan tegen den '"nenkant van de klokken). Ook de balken, waaraan de klokken hangen, moeten soms goed nagezien worden. Onlangs jhrd er een vervangen door een nieuwen waar door het geheeie klokkenspel stop stond. Ove. 'Sens komt niet veel stagnatie voor, behou- 5e"s dan de jaarlijksche, als de halve uren- en uurspeelliedjes veranderd worden. Dezer ?«gen is men juist met zoo'n werkje klaar ge- ;°tnen. Zoo'n verandering van speelliedje ge. "hiedt als volgt: het mechanisme dat de bokken in beweging brengt, bestaat uit een r"er groote, draaiende trommel, welke voort- hwogen wordt door een electro-motor. In de hmmel zijn rijen gaten. In die gaten worden P""nen gestoken. Bij het draaien komt het "venstuk van de pen tegen een mechanisme £e toren van de oude St. Baaf, welles Carillon Staf Nees zal bespelen op Zondag 27 October aan, dat den klepel van de op het mechanis me correspondeerende klok in beweging zet. De kunst is nu de pennen in de gaten te steken, zóó dat bij het draaien van de trom mel juist die klokken in beweging komen, wier klanken het liedje vormen. Daarvoor bestaan geen boeken of notenschrift, dat moet de beiaardier zelf „uitkienen". Daarbij komt nog dat de (kleine) afstand tusschen twee rijen gaten van de trommel theoretisch in acht deelen verdeeld is. Zou men voor ieder deel een gat boren, dan zou er ten slotte van het oppervlak van de trom mel niets meer overblijven. Daarom volgt men een andere methode. Men zet in de gaten pen nen, die zóó gebogen zijn, dat het bovenstuk één achtste, of twee achtste deel of, enz. verder komt te staan. Al die gebogen pennen maken het geval erg ingewikkeld en het plaatsen van de pennen is dan ook moeilijk en precieus. Men schrikt ervoor zich in te denken wat de ge volgen zijn als de beiaardier zich eens vergist en het carilion in plaats van een Sinterklaas- refreintje, een Paaschliedje ten gehoore brengt! De nieuwe liedjes, welke het carillon thans speelt op de halve en heele uren heeten: Prin- cesselied en ,,Wij zijn allen kinderen van één Vader", dit laatste op verzoek van de Vrou. wenvredesvereeniging met de bedoeling dat de kinderen, die op den Wapenstilstanddag (11 November) den vredesstoet zullen vormen, het liedje tegelijkertijd met het carillon zullen zin. gen. Ook uit dit verzoek blijkt hoezeer de klok- kenklanken door Haarlems burgerij op prijs gesteld worden. Een ander staaltje, dat het zelfde bewijst: Op zekeren dag kreeg de heer Hofmeester bezoek van den chef van een ate lier in den omtrek van de St. Bavokerk. Deze heer klaagde erover dat de meisjes van zijn atelier door de Maandagsche en Vrijdagsche carillonconcerten van 12 uur tot half één, in een zoo vroolijke stemming zijn dat er van wer_ ken niet veel meer terecht komt. De heer Hofmeester wist daarvoor een eenvoudige op lossing: n.l. het begin van het middagschaft uur voor de meisjes op 12 uur stellen. Het carillonconcert was gered! Maar niet alleen de Haarlemmers appreciee- ren het klokkenspel van de St. Bavokerk, ook in het buitenland heeft het een „goeden klank". Reeds eenige malen zijn buitenlandsehe beiaardiers het carillon komen bespelen. Zooals wij reeds hebben gemeld, zal Zondag 27 October des middags om half twaalf weer zoo'n concert gegeven worden en wel door den beiaardier Staf Nees uit Mechelen (België). Dat is een extraatje voor de Haarlemmers en speciaal iets voor de fijnproevers! P. K. N AA R Volgens een voorloopige berekening heeft de gisteren gehouden straatcollecte voor het Cri sis-Comité een som van bijna f 2900.opge bracht. Daarboven komt nog een extra-gift van f 400. Eerst in het begin van de volgende week zal men het juiste bedrag kunnen mededee- len. Hoewel de collecte minder heeft opgebracht dan verleden jaar, is men met het oog op de tijdsomstandigheden tevreden. Voor nakomende giften houdt het Comité zich ten zeerste aanbevolen. Naar wij vernemen, is nog deze maand de aanbesteding te verwachten van het nieuwe gebouw van Publieke Werken te Bloemendaal. Zooals men zich zal herinneren, besloot de gemeenteraad van Bloemendaal indertijd, de afdeelingen, die momenteel zeer gedecentrali seerd en onbehulpzaam gehuisvest zijn (o.a. in een houten gebouw in dén z.g. Kuil) te zamen onder te brengen in een gebouw dat aan den Zeeweg nabij den Watertoren zou verrijzen. Oorspronkelijk was het plan een onderdeel van het bekende Zeeweg-complex. Ook de politie moest hoog noodig een nieuw bureau krijgen, maar daarover is nog geen be slissing getroffen. Nu men deze week een gedenksteen heeft gemetseld in het woon- en sterfhuis van Pieter Langendijk achtre het Proveniershuis, is de vraag naar voren gekomen, waar of deze ver maarde Hollandsche blijspeldichter geboren is. Men verkeert daarover n.l. in twijfel. Di'. C. H. Ph. Meijer heeft in een levens schets van den dichter o.a. het volgende ge schreven: Pieter Langendijk werd den 25sten Juli 1683 te Haarlem geboren. Zijn ouders waren Arent Pietersz van Langendyck en Anneke Luyckes Nieuwenhuysen van Bochstr. (Boxtel?) Arents vader, Pieter Kort, was uit Outcarspel, een der vier dorpen, die te zamen „de Langendijk" hee ten, naar Haarlem gekomen. Pieter Kort en zijn zoon Arent waren beiden metselaar van beroep. De laatste leefde onbekrompen; althans hij bouwde voor zich een huis in de Gierstraat no. 5, waar de dichter geboren werd, en bezat nog meer panden. Van bevriende zijde deelt men ons nu mede. dat perceel Gierstraat 5 thans, naar alle waar schijnlijkheid, het nummer 3 draagt. Immers, waar de drogisterij van de firma A. j. v. d. Pigge staat, stonden vroeger twee perceelen, die 'sa mengevoegd zijn tot het huidige nummer 3. Naast v. d. Pigge, hoek Verwulft, stond, tot vóór de verbouwing van V. en D. perceel no. 1. Uit deze mededeelingen zou men dus mogen concludeeren, dat in het oude en wonder boven wonder behouden oude huis van de drogisterij. Pieter Langendijk het eerste geluid heeft laten hooren. Zuiver wollen japonstof, in zwart en alle moderne kleuren, 130 cen timeter breed, per |45 Meter I Het nieuwe wollen weefsel voor Herfst- en Winterja- ponnen, zwart en alle modekl., 130 cM. br., p. Meter ANGORA LAINE Franse wollen japonstof, verkrijgbaar in de nieuwste Herftskleuren, 130 centim. breed, O 45 per Meter 2.75 Mm~~ RELIEF REVERSIBLE Prima kwaliteit k zijden crêpe met satin achterkant, groot kleurassort., 95 centim. breed, 195 per Meter I MANTLINGS Zuiver wollen mantelstof, o.a. Duvetine, Bouclé, Bou- tonné, Tweed, enz. 140 cM. breed, 045 per Meter 3.95 A1— MOIRE SOIE Cameléon en uni, de grote mode voor middag en avondjapon nen, 95 cM. br., 045 per Meter Mm SATIN RECORD De nieuwe k'zijden japon stof, m. satin nopje en satin achterkant, zwart en alle 95 cM.br., p. Meter Effen en cameléon, aparte kleurencombinaties voor middag- en avond japonnen, 90 cM. 025 br., p.M. 4.90,2.65 M voor middagjaponnen, gr. verscheidenheid in dessins en kleuren, 90-95 cM. breed, per Meter 2.95 BREITSCHWANZ PANTER I PERSIANER 125 centim. breed, ^|95 125 cM. breed, dL45 M25 cM. breed, ^|95 I per Meter per Meter - I per Meter.' SDZOHs In café-rest. „Het Bolwerk" zjjn de prijzen, gewonnen in den étalagewedstrijd der Gen. Cronjéstraat-vereeniglng, uitgereikt. De voor zitter, de heer H. Drupsteen, opende den avond met een woord van welkom er. hield dan een korte beschouwing over het houden van étalage- wedstrijden. De étalages waren gekeurd door een jury be staande uit drie bestuursleden van de Heem- steedsche Winkeliersvereniging De voorzitter van de jury deelde mede dat er geoordeeld Is naar beste weten, maar dat zegt nog niet dat iedereen het met het resultaat eens zal zijn. Dat is nu eenmaal bij étalagewedstrijden bijna niet mogelijk. De medailles en eervolle vermeldingen wer den als volgt toegewezen: lste prijs; verg. zilv. med. H. M. Bakker, Gen. Cronjéstraat. 135; 2e prijs: zilv. med. Kroeze de Vries, Gen. Cronjéstr. 52; 3e prijs: zilv. med. Bosmna, Gen. Cronjéstr. 146; 4e prijs: zilv. med. fa. Urbach, Gen. Cronjéstr. 28; 5e prijs: zilv. med. M. M. v. Ake, Gen. Cronjéstr. 46; 6e prijs: bronz. med. Alb. Kuiken, Gen. Cronjéstr. 6264. Eervolle vermeldingen: fa. Hoogeheide, Gen. Cronjéstr. 115; fa. Copeni, Gen. Cronjéstr. 50; fa. Copeni, Gen. Cronjéstr. 110; fa Piack, Gen. Cronjéstr. 114; fa. N. V. Lijsta, Gen. Cronjéstr 140; fa. Nauwland, Gen. Cronjéstr. 137; fa. J. H. Kastjens, Gen. Cronjéstr. 82; fa. R.E.W.O., Gen. Cronjéstr. 8; fa. De Tijdgeest, Gen. Cron jéstraat 158; fa. Trommelen, Gen. Cronjéstr. 58; fa. Schindelen, Gen. Cronjéstr. 3b; fa. Matto, Gen. Cronjéstraat 23. De prijzen werden den winnaars voor zoover aanwezig, door den heer Drupsteen overhandigd. Na afloop bracht de voorzitter hartelijken dank aan de jury voor de moeite, die zij zich in weer en wind heeft gegeven om de ongeveer negentig étalages te beoordeelen. Hij sprak den wensch uit, dat de prettige en zeer vriendschappelijke verhouding, die er bestaat tusschen beide ver- eenigingen, nog tot in lengte van dagen zou voortduren; tot nut en genoegen van beide or ganisaties. Na afloop van de prijsuitreiking bleef men nog een uurtje gezellig bijeen. Zaterdagmiddag herdacht de bekende Haar- lemsche dansleeraar H. Kwekkeboom zijn zil veren „ambtsjubileum", onder veel belangstel ling' van oud-leerlingen en collega's. Misschien zal de buitenstaander den omvang van deze belangstelling kunnen schatten, wanneer we vermelden, dat de heer Kwekke boom ongeveer 10.000 leerlingen in de gehei men der danskunst heeft ingewijd, gedurende zijn 25-jarige loopbaan. In de fraaie danszaal van het instituut aan óe Nieuwe Gracht was het een komen en gaan van een keurig publiek; oud-leerlingen en vrienden, die persoonlijk kwamen gelukwen- schen, terwijl de heer Kwekkeboom met zijn charmante echtgenoote, troonde temidden van stapels brieven, telegrammen en bloemstuk ken uit geheel het land; verschillende zelfs van ver daar buiten! De heer Kwekkeboom, die ondanks de 25 jaren zijn beroep nóg met liefde uitoefent, hoopt nog stellig langen tijd mee te kunnen; welken wensch wij gaarne deelen! Geen luxe prijzen voor lampen Huiskamer 1.29, Schemerl. 4.29, Slaapk. 0.95. Alleen bij Theo Rozenheek, 't juiste No. is 6 Zaterdag 12 October was het 50 jaar geleden, dat de heer C. Beek als timmerman op Els wout in dienst kwam. Het is voor den jubilaris en zijn familie een heuglijke, niet licht te vergeten dag gewor den, want patroons en personeel en de veie vrienden en kennissen hebben niet nagelaten, blijken van sympathie en belangstelling te geven. Des morgens negen uur werden de jubilaris en zijn echtgenoote per auto van hun woning op de Elswoutlaan gehaald en na een rondrit over de plaats, afgezet aan het bekende poortgebouw, waar een der.groote vertrekken was veranderd in een met groen, bloemen en vlaggen getooide feestzaal. Hier werd de jubilaris op hartelijke en waar- deerende wijze toegesproken door den heer A. Vrijland, rentmeester der familie Van der Vliet, waarbij de gebruikelijke enveloppe niet achterwege bleef. Ook deed de heer Vrijland de blijde mededeeling, dat het H. M. de Koningin behaagd had den jubilaris te vereeren met de bronzen eeremedaille van de Oranje-Nassau orde. Ook de heer mr. dr. j Luden sprak den heer Beek nog op vriendelijke wijze toe. Namens het personeel werd het woord ge voerd' door den heer B. Wesseling, die zijn goede wenschen liet vergezeld gaan van een prachtige pendule met coups. Van de gelegenheid om den jubilaris te complimenteeren, werd hier en te zijnen huize, waar intusschen tijdens zijn afwezigheid verscheidene bloemenmanden en bloemstuk ken, brieven en telegrammen waren bezorgd, een druk gebruik gemaakt. Het feest werd verder in Intiemen kring gevierd. De rederijkerskamer „Pius" van Amsterdam onder regie van Wim Rademaker, die een jaar geleden zulk een welverdiend succes mocht boe ken met haar tooneeluitvoerthg „De Privé- Secretaresse" van A. den Hertog, zal wederom dit jaar in den Stadsschouwburg het blijspel opvoeren „Ex-Koning Peter" van denzelfden auteur op Woensdagavond 6 Nov. 8.15 uur ten bate van het St. Theresiastichting tehuis voor onverzorgde zuigelingen en kleuters tot twee jaar. De kas dezer Vereeniging is uitgeput en een versterking noodig, ja dringend noodzakelijk is, wil ze het werk voort kunnen zetten. De entréeprijzen zijn evenals de andere ja ren laag gesteld, zoodat een ieder in de ge legenheid is een genotvollen avond te hebben. Kaarten verkrijgbaar: Stadsschouwburg, Wil- sonsplein. Telef. 10189. Geboren: 11 October: E. J. Hurkmans Kramer, zcfon; 10 October, P. van Westerhoven Bijster, zoon; 11 October, C. GortzakWort- man, zoon; 11 October, T. DeenDe Heer, zoon; 10 October, A. J. M. van DijkSchaafsma, dochter; 12 October, P. KoomVis, zoon. Overleden: 10 October, H. Prent, 74 jaar, Twijnderslaan; 10 October, T. J. A. Ouden hoven, 74 jaar, M. van Heemskerkstraat, 11 October, A. Deggeller, 59 jaar, M. van Heems kerkstraat; 11 October, G. M. C. Rosenhart, 23 jaar, Lorentzkade. Naar wij vernemen is de kans zeer groot, dat een der partijen van den wedstrijd Aljechin Euwe te Zandvoort wordt gespeeld. Deze par tij zou dan in den loop van de volgende maand plaats hebben. Berichten opgenomen in een deel van ons vorig nummer Zaterdagnacht heeft zeer waarschijnlijk lijk dezelfde inbrekersbende, die eenige weken geleden bij den Houthandel der Firma C Hoo- gendijk en Zn. te Zwammerdam haar slag sloeg, getracht de kluis te forceeren in net kan toor van den houthandel J. Sprei), te Alphen a. d. Rijn. Ook hier is men volgens de beproefde metho de te werk gegaan. In de zware kluisdeur zijn drie gaten geboord en door middel daarvan is een dikke metalen plaat op de deur geschroefd. Bij het aandraaien van de „klem", zooals dit instrument in vakkringen genoemd wordt, heeft de bovenstebout zich echter begeven, zoodat het bij een gedeeltelijke verbuiging van de kluisdeur is gebleven en deze niet, zooals te Zwammerdam gebeurde, uiteen is gesprongen. De operatie moet geruimen tijd in beslag hebben genomen. Maar zelfs indien zij gelukt ware, zou alle moeite toch nog tevergeefs zijn geweest, want de firma Spreij, die reeds vijf maal bezoek van inbrekers heeft gehad, be waarde geen geld meer in de kluis. Men heeft er zich verder toe bepaald eenige schrijfbureaux te inspecteeren, doch ook daar uit wordt, voor zoover kan worden nagegaan, niets vermist. Naar wij vernemen is te Den Haag een uit voerige bespreking gehouden tusschen het be stuur van het Nederlandsch Olympisch Comi té en de besturen van die sportbonden, wier sport op de Olympische Spelen vertegenwoor digd pleegt te zijn. Alle sportbonden hadden aan de uitnoodiging van het Nederlandsch Olympisch Comité gehoor gegeven, behalve de Nederlandsche Roeibond. Het N. O. C. bestuur was geheel voltallig aanwezig. Het betrof hier informatorische besprekingen over technische vraagstukken. Het N. O. C. wil de zich bijv. op de hoogte stellen hoeveel ver tegenwoordigers van eiken tak van sport in training zijn voor de Spelen te Berlijn. Voorts werd de logieskwestie besproken, waarbij het Nederlandsche Olympisch Comité er op aan drong, dat zooveel mogelijk gebruik zou worden gemaakt van het Olympisch Dorp, waarvan het N. O. C. bij een bezoek aan Berlijn een zeer gunstigen indruk had gekregen. Het grootste deel van de Bonden zegden reeds toe bereid te zijn van het Olympisch Dorp gebruik te zuilen maken. Enkele Bonden hielden zich nog hun beslissing voor. Voorts bestond er voor de Bonden nog gele genheid hun wenschen en verlangens ten aan zien van Berlijn kenbaar te maken, waarvan door het N. O. C.-bestuur aanteekening werd De Rotterdamsche haven wordt door het nieuwe benzine-uitvoerverbod ernstig getroffen. Zooals wij reeds vermeld hebben, valt ook het transito-verkeer onder deze bepaling, waardoor benzine, uit een tankschip overgeladen in een lichter, ons land niet meer mag veriaten. Alleen met hetzelfde schip, dat benzine de haven bin nenbrengt, mag deze weer uitgevoerd worden. Rotterdams haven nu is voor een belangrijk gedeelte op petroleumvervoer ingesteld, en deze toepassing van het uitvoerverbod brengt het toch al zoo in moeilijkheden gebrachte haven bedrijf nog meer in het nauw. Reeds wordt van belanghebbende zijde een actie voorbereid, om de Regeering te verzoeken uitzonderingen toe te staan voor transito-ver- keer naar Duitsche Rijnhavens. Stormvogels: Hollenberg Haak Jr. Haak Sr. Tol Fijen v. d. Velde v. d. Steen Wey Effem Prins v. d. Laan Michel Van Zutfen Van der Griendt De Boer De Koning Broek Wolf Sr. Wolf Jr. Michel Sterk Hillekamp De bekende Poort Rijwielfabriek heeft een beker uitgeloofd voor de H. R. C. Excelsior, wel ke verreden zal worden in een competitie voor de A-klasse, bestaande uit 100 K.M., 60 K.M., 40 K.M. en sprint, tevens zal er een comp. wor den verre-den om den Koekenbier-beker voor de B-klasse, bestaande uit 50 K.M., 40 K.M., 30 K.M. en sprint. Terwijl voor de C-klasse en ju nioren een wielrenner op voetstuk beschikbaar is gesteld die eveneens in een comp. zal worden verreden n.l. 30 K.M., 20 K.M., 10 KM. en sprint. De arbitrage-commissie van den Nederl. Dam- bond heeft de volgende afgebroken partijen uit bovengenoemde competitie arbitrair beslist. Haarlemsche Damclub I (Haarlem)Damver- eenigig „Van Embden" I (Amsterdam). Voorl. uitslag 53 1. J. B. Sluiter Jr.—J. Druif 11 5. J. PoppenJ. Druif Jr02 7. J. van Looij—M. Aandagt 11 8 H. van Lunenburg Jr.—J. Schwarz 1—1 9. Joh. Fabel Jr.A. Roe 11 10. Ph. G. Amelung Jr.—S. Abram 0—2 Totaal 911 Zooals wij reeds hebben medegedeeld, heeft de Haarlemsche Damclub bij het bestuur van den Nederlandschen Dambond een protest In gediend in verband met 't feit dat in dezen wed strijd een half uur te kort werd gespeeld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 3