Overval te Oss behandeld FINANCIEN WIJ LUISTEREN NAAR ZADELHOFFl VOOR RECHTBANK TE DEN BOSCH ROOKWORST De weerstoestand Dagfilm VRIJDAG 18 OCT. DONDERDAG 17 OCTOBER 1935 Een der verdachten vertelt hoe alles in zijn werk is toegegaan Eischen van vijf en twee jaren Requisitoir DOODSLAG TE ALPHEN Uitvoerverbod van wapenen Binnen enkele dagen verwacht TINDIEVEN BERECHT Zij benadeelden de Draka CRISISHEFFING VARKENS- VLEESCH Brandstichting in de W ielerbaan De actie tegen de verhooging SCHIPBREUK VAN LES DEUX FRèRES" Nederlandsch stoomschip redde twaalf visschers OUD-MINISTER VERSCHUUR NAAR INDIË Door velen uitgeleide gedaan Dr. Ir. RINGERS Neemt ontslag als directeur-gene raal van den Rijkswaterstaat MIDDENSTANDERS ZIJN ONDERSCHEIDEN Met het Belgische eereteeken der beroepsvereenigingen GENERAAL DUMAER VAN TWIST Wordt 9 November 70 jaar Apothekers-assistent HET HERFSTWEER GEKOMEN MEER WIND EN REGEN DRIE WONINGEN IN DE ASCH GELEGD SCHEEPSBOUW Dader tot drie jaar veroordeeld K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS orgelbespeling Golflengten KERKELIJKE LEENINGEN St. Martinusparochie Zwaag Het is 10 uur als de deurwaarder bij de Bossche rechtbank door de met stentor stem uitgesproken aankondiging „de recht bank" de aanwezigen in de stemmige recht zaal publiek, advocaten, journalisten, ordebewaarders opmerkzaam maakt op den plicht der beleefdheid en als dan het college, met den Officier van Justitie, zijn plaatsen achter de groene tafel op het po dium heeft Ingenomen, neemt de tweede strafzitting, welke gewijd zal zijn aan de berechting van de misdaden der Ossche bende en haar aanhang, een aanvang. Voor het hekje treden twee door marechaus see bewaakte verdachten: de 22-jarige arbeider A. J. O. en de 19-jarige schoenmaker P. Au S. en daarmede is dan meteen de op 6 Januari 1934 te Oss in de woning van den 68-jarigen landarbeider Lambertus van Bergen gepleegde overval op het tapijt. O. bekent volledig. De afspraak om bij Van Bergen hun slag te slaan, is gemaakt bij P. de B. Met dezen en zekeren Van der P. zijn zij naar de woning gegaan en binnengedrongen. Het Was toen ongeveer 's avonds half zeven. Vrouw van Bergen, die onraad hoorde, kwam de gang inloopen en werd door O. vastgegrepen; Van der P. „ontfermde" zich kort daarna over Van Bergen. De B. heeft daarna de woning afgezocht. De buit bestond uit eenige lakens, een dames zak met rozenkrans, een beurs en eenige medail les. Verdachte verklaart dat hij spijt heeft van zijn daad. President: „Dat had u eerder moeten beden ken." S. geeft vervolgens op vragen van den presi dent toe, dat hij op den uitkijk heeft gestaan om bij onraad te waarschuwen. Hij verklaart zich door De B. en de anderen te hebben laten mee- sleepen en nu veel berouw te hebben van zijn daad. De inspecteur van de gemeente-politie te Oss, de heer Van Kempen, die als getuige wordt gehoord, verklaart ten aanzien van S. dat deze niet bekend stond als een van de bende. Hij woonde in de buurt van De B. De oUfle Van Bergen doet dan zijn verhaal van den overval. Er zijn dien avond drie men- schen binnengekomen. Een liep op me toe, greep me vast en toen werd me een prop in den mond geduwd. Ze wilden me binden, maar ik verweer de rflë zoo, dat ze daar niet in slaagden. Ik hoorde m'n vrouw in de keuken schreeuwen. Alle drie kerels hadden maskers voor. President: „Twee vingers van u zijn stijf ge-1- bleven, niet?" Getuige: „Ja, ik heb met ze op den grond ge rold; misschien is dat wel van de worsteling ge komen." President: „Bij een hebt u het masker afge trokken? Hebt u dien herkend?" Getuige: ,,Dat was onmogelijk." -Ook de vrouw van Van Bergen legt haar verkla ringen af. „De gestolen beurs en de rozenkrans waren van mij en de beddelakens van ons samen!" al dus getuige (gelach). De gedetineerde 23-jarige H. A. van der P., bijgenaamd de Rut, is de laatste getuige. Hij geeft toe, dat het voorstel van hem is uitge gaan. President (verd. S„ naar voren roepend)Ben jij ook niet betrokken geweest bij den diefstal bij den kapper van den Berg? S.: Jawel. Rechter mr. Schroder: Dan ben je niet zoo onnoozel als je eruit ziet! de Soep Sr.) gezegd: „Het ding staat in den weg, doe het dan maar." Met S. heeft hij nergens over gesproken. Verdachte had het beheer over het paviljoen en betaalde ook de lasten. President: Is U het geweest, die de brandbare stoffen hebt klaar gezet? Verdachte: Absoluut niet! Inspecteur Van Kempen schetst den verdachte als een vroeger fatsoenlijk man. Door zijn be roep kwam hij veel in café's en zoo in contact met ongunstig bekend staande typen. Zoo is hij steeds verder afgezakt. Zijn vrouw heeft bui tengewoon veel verdriet over het gebeurde. A. J. H. (Toon de Soep Sr.), die ook in de rechtszaal al een bekende figuur is geworden, fluistert dan zijn verhaal en men vraagt zich af waar de bravour is gebleven van deze ban dieten. H. geeft voor zoover te verstaan onom wonden toe, dat hij en S. den brand hebben gesticht. De brandbare stoffen waren door V. klaar gezet. President: Verdachte, hoort U het? V.: Het is niet waar! President tot getuige: Heeft verdachte de brandstichting bij U uitgelokt? Getuige: Dat heeft hij gedaan. Het blijkt dan, dat Toon de Soep aanvan kelijk getracht heeft S. er voor de politie en justitie buiten te houden, later heeft hij hem er echter bijgehaald. Het aangekondigde uitvoerverbod van wape nen, munitie en oorlogsmateriaal kan in ver band met de te Genève in de lijst van wapenen aangebrachte wijzigingen over enkele dagen worden verwacht. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft den arbeider H. v. D„ die in den loop van 1933 en 1934 een hoeveelheid tin ten nadeele van de Draka heeft gestolen veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maan den voorwaardelijk. De rechtbank had hem tot een jaar waarvan zes maanden voorwaardelijk veroordeeld. Het Hof bevestigde voorts het vonnis der rechtbank, waarbij de arbeider J. V., die zich weger! een zelfde feit te verantwoorden had, is veroordeeld tot acht maanden waarvan vier maanden voorwaardelijk. De heler L. B. hoorde zich tot een jaar, waar van zes maanden voorwaardelijk, veroordeelen. De Officier van Justitie, mr. J. J. G. van Everdingen, die het tenlaste gelegde be wezen achtte, noemde 't opgelegde feit zeer ernstig, zoodat een zware straf, vooral tegen den eersten verdachte, op haar plaats is. Spr. eischte tegen O. vijf jaren en tegen S. twee jaren gevangenisstraf. S.: Ik zou graag voorwaardelijk veroordeeld willen worden! President: Ja, maar daarvoor is de diefstal by den kapper Van den Berg een leelijk ding! Mr. Lelyveld, beide verdachten verdedigende, doet uitkomen, dat de steeds in de Ossche za ken terugkeerende naam van P. de B. ook hier weer in het spel is geweest. De B. was de kwa de geest, die op een jongen als S. een funesten invloed uitoefende. PI. vraagt voor beiden een reclasseeringsrapport en dringt voor S. op een gedeeltelijk voorwaardelijke straf aan; voor O. pleit hij clementie. Uitspraak 31 October. Het is dan de 40-jarige koopman en gewezen directeur van de Ossche Wielerbaan J. P. A. V., die, bewaakt door een marechaussee, voor het hekje komt. De brandstichting in het pavil joen op het gemeentelijke Sportpark te Oss is daarmede op het tapijt gekomen. Verdachte geeft langs een langen omweg toe, dat hij last heeft gegeven het paviljoen in brand te steken. Ten lange leste had hi) tegen A. J. H. (Toon Woensdag zijn te Utrecht opnieuw bijeen gekomen .afgevaardigden uit de besturen van de Bonden op het gebied van het slagersbedrjjf, vleesch-, spek- en varkenshandel. Geconstateerd werd, dat er een kentering is gekomen op de varkensmarkt. De prijzen stij gen niet meer, maar loopen zelfs iets terug. Onder den Invloed der verhoogde heffing is de omzet in de slagerswinkels tot een minimum I U houdt natuurlijk ook van echte Geldersche Vraagt daarom Uw leverancier het merk DOETINCHEM dan eerst smult UI geslonken en aan de abattoirs is de reeds zoo sterk gedaalde slachting van varkens nog wee- met 25 tot 50 pet. gedaald. De vergadering wes verder van oordeel, dat ingevolge de toezegging van den Regeerings- commissaris, de verhooging van de heffing spoe dig zal worden teruggenomen. De vergadering was verder van oordegl, dat de Veehouderijcentrale geen aanleiding meer kan hebben, om van haar voorraad spek Ingenomen voor export een deel op de bin- nenlandsche markt te brengen. Men had met groote ingenomenheid kennis genomen van het bericht, dat de minister van Landbouw aanleiding heeft gevonden om voor den export van bacon een nieuwe regeling tc treffen. De minister heeft daarbij getoond in te zien, dat de bestaande regelingen op den uitvoer niet langer gehandhaafd kunnen wor den. Waar de minister van Landbouw in de Eer ste Kamer heeft verklaard, in antwoord op het betoog van den heer Ruyter, dat Z. Exc. ds geopperde bezwaren nog eens zal onderzoeken en overwegen en zich ook op andere wijze op de hoogte zal stellen van het werk der Varkenscentrale, sprak de vergadering de wen- schelijkheid uit om den minister te verzoeken een deputatie te willen ontvangen, om deze In de gelegenheid te stellen de opgedane ervaring met de uitvoering van de Crisisvarkenswet voor deze groepen te belichten. Inzake de schipbreuk van den Franschen drie master „Les Deux Frères" vernemen wij nog, dat het Nederiandsche stoomschip „Ariadne" van de Koninklijke Nederiandsche Stoomboot maatschappij, van de Middellandsche Zee op weg naar Amsterdam, ter hoogte van Ouessant twaalf visschers aan boord heeft genomen,' af komstig van „Les Deux Frères", die in twee sloepen ronddreven. De mannen vertelden, dat zij hun schip, dat tengevolge van het slechte weer in zinkenden toestand was gaan verkeeren, hadden verlaten. De visschers behooren thuis te St. Malo. Zij waren van Groenland, waar zij gevischt hadden, op weg naar huis. De „Ariadne" heeft de twaalf visschers over gegeven aan een Fransche sleepboot. De twee sloepen van „Les Deux Frères", waarin de vis schers ronddreven, bevinden zich nog aan boord van de „Ariadne", welk schip, op weg naar Am sterdam, hedenmorgen 7 uur IJmuiden gepas seerd is. Oud-minister mr. T. J. Verschuur, die in zijn functie van lid van den raad van beheer der Ned.-Indische Aardoliemaatschappij een reis naar Indië maakt, om zich ter plaatse van de werkzaamheden der NIAM op de hoogte te stel len, is hedenochtend met den Genuatrein der Mij. „Nederland" uit Den Haag vertrokken om zich in Genua aan boord te begeven van de „Johan de Witt". De heel' Verschuur, die vergezeld"was van rijn echtgenoote, wérd aari het- Stafttsspoorstaffon door een groot aantal vrienden en bekenden uitgeleide gedaan." Öndèr hen waren de ministers De Wilde, Oud en Van Lidth de Jeude, de oud ministers Donner en Aalberse en de directeur- generaal van Handel en Nijverheid, dr. Hlrsch- feld. Nadat de heer en mevr. Verschuur van allen hartelijk afscheid hadden genomen, na men zij in den voor hen gereserveerden coupé plaats en enkele minuten voor negen stoomde de trein het station uit. Naar wij vernemen heeft de directeur-gene raal van den Rijkswaterstaat dr. ir. Ringers tegen 1 December ontslag uit zijn functie ver zocht. De heer Ringers is benoemd tot lid van den raad van beheer der Ned.-Indische Spoor wegmaatschappij en zal in verband met het 'aanvaarden van die betrekking zijn functie bij den Rijkswaterstaat neerleggen. Help! Help! Een ambulance-auto! M'n vinger zit vast in de draaischijf van de telefoon. (Hjemmet). Ir. A. van Caillie, directeur van den Belgi schen Middenstandsdienst, heeft op uitnoodi- ging van de Vereeniging van den Chr. Handel- drijvenden en Industrieelen Middenstand in Nederland voor de leiders uit de Middenstands beweging hier te lande en enkele genoodigden een causerie gehouden over de Besluitwetten en den Middenstand in België. Ir. van Caillie gaf een opsomming van ver schillende der Besluitwetten, die direct of in direct den middenstand raken. Na zijn causerie deelde Ir. van Caillie mede, dat de Belgische Minister van Economische Zaken heeft gemeend den Nederlandschen Mid denstand te moeten onderscheiden in zijn lei ders en wel met het eereteeken der beroepsver eenigingen, hetwelk hij verleende aan de voor zitters der drie landelijke Middenstandsbonden en ook aan voorzitter en secretaris van het Economisch Instituut voor den Middenstand. Spr. spelde de heeren, die aanwezig waren het eereteeken op de borst. De heer W. G. Scheeres, voorzitter van de Chr. Middenstandsvereeniging, zeide, ook na mens de beide andere voorzitters, dank voor de onderscheiding. Ook de heeren dr. W. L. Groeneveld Meyer en Mr. J. J. R. Schmal, voorzitter en secretaris van het Economisch Instituut voor den Mid denstand spraken hunne erkentelijkheid uit voor het hun verleende eereteeken. Men schrijft ons: Zaterdag 9 November a.s. zal de heer L. F. Duymaer van Twist, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 70 jaar worden. Een co mité heeft zich gevormd om dezen veteraan op dien dag te huldigen. De minister-president, de minister van B:n- nenlandsche Zaken en de minister van Land bouw en Visscherij (oud-minister van Defen sie) zijn als eerelid tot het comité toegetreden. Een receptie zal worden gehouden op 9 No vember a.s. aanvangende 's middags half vier, in het hotel Witte Brug te 's Gravenhage. Op deze receptie zal o.a. aan den jubilaris een huldeblijk worden overhandigd. Zij die voor dit doel een bijdrage wenschen ta geven, worden verzocht deze spoedig te storten óp de postreke ning van den penningmeester van hel; „comité, mr. G. H. A. Grosheide te AmstCTdam," Keizers gracht 586 (postgiro no. 57599) daarbij tevens aan dit adres hun handteekening te zenden voor het album, dat de namen der gevers zal bevatten. Ook in de kringen van den Bijzonderen Vrij- willigen Landstorm wordt 'n eenvoudige huldi ging in meer besloten kring voorbereid. Tot het eere-comité traden toe de minister president, voorzitter van dit eere-comité, de heeren J. R. Snoeck Henkemans, oud-lid van de Tweede Kamer, A. N. Fleskens, lid der Eerste Kamer, mr. A. G. A. Ridder van Rap- pard, lid van de Eerste Kamer, generaal-ma- joor H. de Jongh, inspecteur Infanterie en Vrij willigen Landstorm en G.F.Boulogne, allen leden van de Nationale Landstormcommissie. Het ligt in de bedoeling den generaal een ge schenk aan te bieden, waarvoor alle vrijwilli gers van den B.VJL. een kleine bijdrage hebben afgestaan, met een gedenkalbum met de hand- teekeningen van alle leden der gewestelijke landstormcommissiën, en van alle plaatselijke leiders uit het geheele land. UTRECHT. Geslaagd mej. Chr. A. E. Ring uit Arnhem. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllinilllMlIHIIIIIIIHIIIlll Reeds tegen het einde van de vorige maanc kwam een zoodanige verandering in den al- gemeenen weerstoestand in Europa, dat het herfstweer vroeger dan gewoonlijk intrad, al was het dan ook slechts nu en dan. De maand September had over het grootste gedeelte van Europa zeer ongestadig weer gebracht en in de tweede helft een viertal zware stormen. Het zoo veranderlijke weer was een gevolg van het voorbij trekken van talrijke diepe depressies in het Noordwesten, maar tegen het einde der maand begonnen deze depressies zich meer naar het Noorden terug te trekken en breidde het gebied van hoogen druk, dat toen over Zuid- Europa lag, zich meer en meer over Midden- Europa uit. Een algemeen» weerstoestand van een be paald type, die afscheid gaat nemen, doet dat meestal niet ineens maar met tusschenpoozen. De nieuwe weerstoestand meldt zich herhaal delijk aan en trekt zich eenige malen terug om ten slotte te blijven. Zoo ging het ook in den laatsten tijd. Reeds in de tweede helft kwamen de eerste voorboden van den herfstweerstoestand zich aanmelden en wel zoo, dat het gebied van hoogen druk in het Zuiden zich nu en en dan in Midden-Europa liet gelden. In den allerlaatsten tijd heeft het herfst weer zich in onze omgeving verder ontwikkeld doordat het gebied van hoogen druk over Midden-Europa in betcekenis en omvang is toe genomen. Het weer heeft daardoor een veel rustiger karakter gekregen en is, afgezien van geringe storingen als b.v. gisteren voorkwamen, stabieler geworden. Het echte herfstweer is nu gekomen, waarschijnlijk om lang te blijven, het herfstweer, dat gekenmerkt is door de sombere luchten en den door nevel versluierden horizon. (Nadruk verboden). Terwijl het hoogedruk-gebied vooral in het Westen toenam, heeft zich uit het Westen snel een daalgebied naar Schotland verplaatst, waar te Aberdeen de barometer 6 m.m. daalde in drie uren. De vorige depressie is Noord-Oostwaarts ge trokken. In Ierland en Schotland waait het krachtig tot stormachtig met veel regen. Enge land heeft nog rustig herfstweer, maar zal in het Noorden den invloed der nieuwe daling on dervinden. Aan de Noorsche kust waait het weer storm achtig; zweden heeft betrokken weer. In Duitschland valt regen in het Oosten en klaart de lucht in het Westen op. Frankrijk heeft veel mist en windstilte, met fraai herfstweer in het Zuid-Oosten. Na het voorbij trekken der secundaire uit Schotland, wat wellicht in het Noorden eenige windverheffing en regen zal brengen, zal ver moedelijk het rustige weer weer terugkeeren. Hedenmorgen omstreeks vier uur heeft een zware brand gewoed in het gehucht Einighau- sen onder Limbricht (L.), waardoor drie boer derijen een prooi der vlammen werden. De brandy is vermoedelijk in een der woningen die van de familie H„ ontstaan, en door de aanwezigheid van groote voorraden hooi én st'roo in de schuren breidde het vuur zich blik semsnel over de drie hoeven uit. Daar men met het gebrekkige plaatselijke bluschmateriaal den brand niet kon overmees teren, moest de brandweer uit Sittard te hulp komen. Eerst om half zeven was men zoover, dat de hulp uit Sittard weer kon terugkeeren. De woningen brandden met hun voorraadschu ren geheel af. De inboedel van de familie F.. die niet tegen brand verzekerd was, kon groo- tendeels gered worden; de beide andere gezin nen waren verzekerd. Bij de N.V. Scheepsbouwwerf „De Merwede" voorheen van Vliet en Co. te Hardinxveld zijn met goed gevolg te water gelaten 3 stuks ele- vatorbakken voor buttenlandsche rekening van de afmetingen 32 x 6.10 x 2.25 M„ terwijl de vorige week de aflevering plaats had van een motortankschip, bestemd voor vervoer van benzine en gasolie, afmetingen: 30.50 x 5 x 2 M„ gebouwd onder Scheepvaart-Inspectie met certificaat en voldoende aan de eischen, gesteld door de Internationale Commissie nopens het vervoer van brandbare vloeistoffen op de bin nenwateren. De Haagsche rechtbank heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen den 21-jarigen los-werk- man J. B„ uit Aarlanderveen gemeente Alphen a. d. Rijn, tegen wien door het O. M., terzake van zware mishandeling den dood tengevolge hebbend, twee jaar gevangenisstraf is geëischt. B. heeft in den avond van 9 Juni j.l. te Alphen na een woordenwisseling den 40-jarigen fabrieksarbeider T. v. Soest met een mes een steek in den hals toegebracht, tengevolge waar van het slachtoffer bijna onmiddellijk over leed. De rechtbank verwierp het door verdachte opgeworpen beroep op noodweer en veroordeelde hem tot drie jaar gevangenisstraf. Verdachte heeft tegen dit vonnis beroep aan- ge teekend. 9 9a 8.00 Gewijde muziek (algemeen programma) 8.15 Morgenconcert (Gramofoón) 10.00 Gramofoonmuziek 10.30 Uitzending voor fabrieken (gramofoonmuziek) 11.00 Gramofoonmuziek (Ballet muziek) 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagers 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 K. R. O.-Boys onder leiding van Plet Lustenhouwer 1.15 Gramofoonmuziek 1.30 KR.O.-Boys (vervolg) 2.00 Gramofoonmuziek 2.30 Orgelconcert door Evert Haak ln de St. Vituskerk te Hilver sum. 3.00 Gramofoonmuziek (cello en klaviersoli) 3.15 Orgelconcert (vervolg) 3.45 Gramofoonmuziek (Napoli- taansche volksliedjes) 4.00 Verzorging zender 4.15 K. R. o.-orkest onder leiding van Johan Gerritsen (eerste radiouitvoering van „Gira- tlon") 5,00 Gramofoonmuz. (Tlto Schlpa en Helène Ludolph zingen) 5.15 K. R. o.-Orkest (vervolg) 6.00 Lar.d- en tulnbouwhalfuurtje. grondonderzoek en bemesting door Th. Arts. 6.20 K. R. O.-orkest (vervolg) 7.15 „De tocht der Tsjechische Le- gionnalren door Siberië en Rusland" door mr. J. B. de la Faille 7.35 Gramofoonmuziek (Russische muziek) 7.45 P. T. T.-kwartlertje „Het ver keersmiddel v. d. toekomst" door L. Lammers 8.00 Nieuwsberichten. 8.05 „Die Schöpfung", oratorium V. Joseph Haydn, door Haarl. Oratorlumvereen. m. m. v. U. S. O. en als solisten: Ankle v. Wickevoort Crommelin. Henk Noort, Louis Bogtman, o. 1. v. Hubert Cuypers. 8.05 Inleiding door Wtlly d'Ablalng 9.15 Gramofoonmuziek 9.30 K. R. O.-Boys 1. v. Piét Lus tenhouwer 10.00 Gramofoonmuziek 10.30 Nieuwsberichten 10.35 K. It. O.-Boys (vervolg) 11.00 Gramofoonmuziek (potpourris) 11.15 Het Hongaarsch Orkest van Radio Boedapest „Lajos Veres" 11.20 Droitwlch 6.30 Hilversum I (Joh. Jong) 6.50 Droitwlch (Orgelmuz. v. Max Reger) ORKEST-CONCERTEN 12.00 Hilversum X (Kovacs Lajos en zyn orkest) 12,20 Luxemburg 12.35 Parys I (Orkestconcert) 12.50 Brussel II (Salonorkest) 1.35 Droitwlch (Strijkorkest) 3.50 Beromünster (Russische mu ziek) 4.20 Droitwlch (B. B. C.-ork.) 4.25 Milaan (Malatesta-orkest) 4.40 Beromünster (Omroepkleinor- kest) 5.15 Brussel I (Symphonle-ork.) 5.15 Brussel II (Salonorkest) 8.10 Rome 8.20 Berlijn (Omroeporkest) 8.20 Parijs I (Concert) 8.20 Brussel I 8.25 Luxemburg (Symphonle-ork.) 8.40 Weenen (Symphonle-ork.) 9.20 Milaan 9.30 Weenen (Egon Wellesz. progr.) 9.50 Luxemburg 10.20 Langenberg (Omroepklelnor- kest) Onder leiding van Hubert Cuy pers wordt door de Haarl. Ora- toriumvereeniging m- m. van US. O. en solisten „Die Schöp fung" uitgevoerd (Hilversum II 8.059.15) 10.20 Hamburg (Bremer Stadsmuzi kanten) 11.20 Parys I (Orkest) LICHTE MUZIEK 11.20 Kalundborg 12.50 Droitwlch (B. B. C.-dansork.) 3.10 Hilversum I (A. V. R. O.-de- clbels) 3.20 Deutschlandsender (Amuse mentsorkest) 5.30 Hilversum I (Notenkrakers) 6.35 Droitwlch (B. B. C.-dansork.) 6.50 Weenen (pop. conc.) 8.35 Toulouse (pop. conc.) 8.40 Boedapest (Zigeunerkapel) 9.30 Rome (dansmuziek) 9.45 Kalundborg (pop. conc.) 10.20 Brussel II (dansmuziek) 10.30 Boedapest (dansmuziek) 10.50 Toulouse (dansmuziek) 11.05 Parijs I (dansmuziek) 11.35 Droitwich (dansmuziek) 11.35 Toulouse (pop. conc.) 11.55 Toulouse (militaire marschen) 12.35 Toulouse (Landelijke dansmu ziek) GRAMOFOON 8.00 Hilversum I 11.20 Hilversum I 12.17 Brussel II 12.20 Brussel I 1.20 Brussel I 1.50 Luxemburg 1.50 Brussel I 2.00 Brussel I 2.20 Parijs II 3.20 Parijs I 5.50 Luxemburg 6.20 Brussel I 6.45 Parys II 7.35 Brussel II 7.50 Luxemburg 9.20 Boedapest 10.20 Brussel I 10.45 Weenen 10.50 Parijs II 11,00 Hilversum 11.20 Brussel I 11.25 Luxemburg 11.30 Hilversum I (pop. muz.) SOLISTEN-CONCERTEN 1.50 Brussel I (zang) 3.30 Langenberg (zarjg) 3.50 Berlijn (werken van Rudolf WagnerRegeny) 4.05 Hilversum I (Sollstenconcert) 6.50 Brussel I (pianorecital) 7.20 Kalundborg (pianorecital) 9.25 Luxemburg (plano) 9.35 Droitwlch (optreden v. d. straatzanger Arthur Tracy) 10.40 Toulouse (sollstenconcert) 11.05 Luxemburg (piano) 11.20 Toulouse (zang) KAMERMUZIEK I (Jazz-progr.) (Brabansonne) 2.00 Hilversum I (Dubbel Gemengd Kwartet) 2.30 Hilversum I (Dubbel Gemengd kwartet) 4.25 Rome (Mandolineconcert) 6.20 Langenberg (Omroepkwintet) 9.50 Deutschlandsender (Trlocone) 10.40 Droitwich (Farkington kwin tet) OPERA EN OPERETTE 7.10 Beromünster („La Bohème", opera van Puccini) 7.20 Boedapest („Romeo en Julia") 8.10 Toulouse (operettemuziek) 8.50 Toulouse (operamuziek) 9.05 Parijs I („Hans, le joueur de flute, operette v. Gannc) 9.50 Toulouse (operettemuziek) 12.05 Toulouse (operettemuz.) VARIA 10.15 Hilversum I („De driemaster op het Enkhulzer Zand") 11.00 Hilversum I („Gekke Klaas") 2.10 Hilversum I (M> de Leeuw-v. Rees) 2.50 Hilversum I („De tuin in het najaar") 5.00 Hilversum 7.00 Hilversum craten) aiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiniiiiiiiiin imiimm I (Na schooltijd) I (groote demo- 356.7 M. 539.6 M. 459.5 M 483.9 M 321.9 M- BERLIJN E BEROMÜNSTER BOEDAPEST 1 BRUSSEL I 5 BRUSSEL II - DEUTSCHL. SENDER 1571 M DROITWICH 1500 M- I HAMBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) 1 HILVERSUM II (KRO en NCRV) LANGENBERG LUXEMBURG 331.9 M. 301.5 M 1873 M. I MILAAN PARIJS I PARIJS II I ROME TOULOUSE WEENEN 455.9 M 1304 M. 368.6 M I 1648 M E 313.8 M E 420.8 M. 828.6 M. 506.8 M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Amerikaansche minister van Finan ciën Morgenthau verklaarde tegenover de vertegenwoordigers van de vers te Parijs, dat, wanneer de Europeesche landen over stabilisatie van de valuta wenschen te spre ken, de Vereen. Staten ten allen tijde bereid zijn, aan dergelijke besprekingen deel te ne men. Hij verklaarde voorts, besprekingen te hebben gevoerd met Laval, den Franschen minister van Financiën, den gouverneur van de Fransche Bank Tannery en den president van de Nederiandsche Bank mr. Trip, maar dat tijdens deze besprekingen de monetaire problemen slechts ter loops werden aange roerd. De uitgifte van de premieleening Stad Parijs ten bedrage van fr. 700 millioen was gisteren in enkele uren overt eek end. Krachtens de nieuwe beursbepalingen zal voor de aandeelen Koninklijke Petro leum te New-York geen registratie worden aangevraagd, zoodat deze ingaande 1 Nov. a.s. niet meer officieel aan de New-York- sche beurs zullen worden genoteerd. De invoer van Dui.schland bedroeg in September M. 318 millioen en was aan dien van Augustus gelijk. De uitvoer steeg met M. 5.4 millioen tot M. 373 millioen. Het uit- voer-saldo is in September gestegen tot M. 55 millioen, tegen M. 50 millioen in de vorige maand. :r De Standard Oil of New-Jersey verklaar de aan de „New-York Tribune" dat er geen sprake is van een samenwerking tusschen haar en Engelsche petroleum mijen betref' fende het staken van den uitvoer van pe troleum naar Italië. De vertegenwoordigers van de Koninklijke Shell-groep zal dien aangaande besprekingen met de Standard Oil voeren. Goed ingelichte kringen zijn van meening, dat slechts de indruk van gevaar voor de bezittingen der Standard Oil deze maatschappij kan bewegen haar be langrijke verkoopen aan Italië prijs te ge ven. De Amerikaansche minister van Handel Roper, verklaarde, dat de zakenwereld thans zelf de verantwoordelijkheid op zich moet nemen welke tijdens de depressie bij de regeering heeft berust. Hij wees er op< eventueele maatregelen, die nog noodiff mochten blijken te zijn, aan de Federal Trade Commission over te willen laten. Te New-York verwacht men een verdere verbetering van de kunstzijde-markt. Volgens geruchten zou de Bet-hl. Steel in het derde kwartaal een winst hebben be haald. De Cities Service heeft de overeenkomst met de firma Doherty Co. opgezegd, ten einde aan de wet op openbaar nutsbedrijven te voldoen. •c Alle ondernemingen in de Vereen. Staten hebben te zamen over de eerste negen maanden dividenden uitgekeerd tot een to taalbedrag van 2030.9 millioen tegen 1919.3 millioen in de overeenkomstige pe riode van het vorig jaar en 1763.1 millioen in de eerste negen maanden van 1933. DS dividend-uitkeeringen, zvii yaovnamelijk ge stegen bij de staal- en kóperindustrie. De uitgaven der Amerikaansche regeerinff van 1 Juli tot 14 October bedroegen 2122.98 millioen, hetgeen bijna tweemaal zoo groot is als in het zelfde tijdvak van het voriff jaar toen de uitgaven 1115.60 millioen be liepen. Het loopend tekort bedraagt meef dan 1 milliard. De afleveringen van auto-banden in Ame rika bedroegen in Augustus 4 739.259 stuks hetgeen ten opzichte van Augustus een da ling aangeeft van 10 pCt. De productie was in Augustus 3.992.000 banden of 1.3 pCt- grooter dan in Augustus 1934. ,Jron Age" raamt de Amerikaansche staalproductie momenteel op 52 pCt. det capaciteit. De Pennsylvania Rr. boekte in Augustus een netto-winst van S 881.000, overeenko mende met 0.07 per aandeel, tegen 0-0" in Augustus 1934. In de eerste acht maan den kivam de winst overeen met 0.88 pef oandeel tegen 1.03 in dezelfde periode van het vorig jaar. De Dollar noteerde gisteren te New-York 1.4760 tegen 1.4756 eergisteren. ft Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.24A —7.25A (vorig slot 7.24%); de Frank op 9.72A—9.73A (vo rig slot 9.73M) en de Dollar op 1.47 A1.47 A (vorig slot 1.4711/16). De Nivas verkocht gisteren 12.500 ton su perieure suiker nog op een basis van f 4-2y voor West-Britsch Indië (de hoogste limiti0 is f 4.40). Voorts 2853 ton afgekeurde su perieur. Het verlies van de Cultuur Mij. Tjepper i$ in het afgeloopen jaar van 327.685 to* f 687.730 gestegen. In verband met de ver beterde positie der Java-suikermarkt, zijn de verwachtingen hoop vol. Het Kerkbestuur van de parochie St. Maf tinus te Zwaag stelt aan crediteuren voor, om met een rente van 4 pet. genoegen te wil len nemen, waardoor de rentelast in totaal za' bedragen circa f 7200 welk bedrag uit de gewon® inkomsten volledig gewaarborgd is, de oorspronkelijke aflossingsplannen der res pectievelijke leeningen als volgt te wijzigen: Ieder jaar, te beginnen uiterlijk in 1936, Vf voor aflossing bestemd worden het eventueel® voordeelige saldo op den gewonen dienst ö3 aftrek van de rentebetaling, alsmede alle bui tengewone baten, schenkingen en extra gifteb> de geheele subsidie, welke het Kerkbestuur ontvangen van het Bisdom uit het fonds v0°\, arme kerken, een en ander onder controle v&' de Commissie tot regeling van het Kerkelif Crediet in het Bisdom Haarlem. Dientengevolge blijft versterkte of algeheel6 aflossing der verschillende leeningen te alle11 tijde geoorloofd. Nadat het bedrag, beschikbaar voor aflossing' door de Commissie voornoemd in overleg W® het Kerkbestuur is vastgesteld, zullen door J?e( betaalkantoor der leeningen de nummers <je af te lossen obligaties door middel van lötiu® worden aangewezen, terwijl de nummers de__ voor aflossing aangewezen obligaties op de ¥e' bruikelijke wijze worden bekend gemaakt. De uitlotingen zullen gehouden worden if maand December. De uitgelote obligaties zu1' len op I Januari d a.v. worden betaald.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6