De strijd om de leiding in de Westelijke afdeelingen FINANCIEN WIJ LUISTEREN NAAR Landbouwcrisis instellingen SANTPOORT BIJ H.B. C. OP BEZOEK Dagfilm MARKTEN Restaurant KÜORRSUS ZONDAG 20 OCT. MAANDAG 21 OCT. ZATERDAG 19 OCTOBER 1935 I.V.C.B. R.K.T.V.V. kan zijn goede positie behouden door een overwin ning op Mevo. - Zal 'sHee- renberg de Treffers kun nen weerstaan? Moeilijke taak voor Onze Gezellen SCHAKEN Euwe—Aljechin Waar volgende wedstryden gehouden worden STAD EN LANDE VAN GOOILAND Hilversumsche scharende leden wenschen ontbinding Ordening in bet timmerfabrieks wezen Commissie moet onderzoeken beperking der administratie maatregelen En voorts samenwerking De ontslagname aan het landbouwcrisiscomité Raadsheer in den Hoogen Raad met onderzoek belast R.K. Universiteit R. K. Handelshoogeschool Academische examens Wiskunde-examens Apothekers-assistent t K.R.O. -PR PGR A MM A ANDERE STATIONS Golflengten üiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiimiiimiimimimiiiiimiii; - Tegen veler verwachting in heeft R.K. N.A.C. Zondag jj. niet meer dan'een punt kunnen bemachtigen, zoodat thans Sant poort en H. B. O., die beide echter nog maar twee wedstrijden hebben gespeeld, de eenlge eerste klassers zijn, die nog geen enkel punt hebben afgestaan. De gecombineerden uit Kerkrade staan er echter uitstekend voor en hebben na vier wed strijden reeds een voorsprong van drie punten op hun naaste concurrenten. Het ziet er niet naar uit, dat deze voorsprong morgen zal ver minderen, want R.K. N. A. C. komt op bezoek by R.K. V. V. L. in Maastricht, dat tot nu toe nog niet veel byzonders presteerde en het ook morgen moeiiyk zal kunnen bolwerken. Kimbria moet in Maastricht zyn krachten meten met Kerkrade, dat steeds beneden de verwachtingen is gebleven en het morgen tegen de roodbroeken hard te verantwoorden zal krijgen, al achten wy de kampioenen toch wel in staat om in deze on moeting althans een punt te veroveren. Geleen wacht nog steeds op zijn eerste over winning en er is niet veel kans, dat de nieuwe eerste klassers deze morgen behalen nu Chevre- mont hun gast is. Een spannenden strijd kan men in Beek tege moet zien tusschen Caesar en de Sittardsche Boys. De keizeriyken zyn dit seizoen goed op dreef maar de Sittardsche Boys, die vorige week R. K. N. A. C. een punt on futselden, zyn nog ongeslagen. Ook hebben zy echter nog geen enkele overwinning behaald, daar hun drie ge speelde wedstryden een geiyk spel opleverden Caesar heeft o.i., vooral nu de keizeriyken thuis spelen wel een goede kans om in de running te biyven. R.K. O.N.S. is een tegenstander, die niet mag worden onderschat, wat Kimbria pas nog ondervonden heeft en daarom lykt het ons ook nog lang niet zeker, dat Valkenburg morgen in Schaesberg succes zal boeken. In Zuid II kan R.K. T. V. V. morgen zijn voorsprong behouden, want het zou ons al heel erg verwonderen, als de Tilburgsche club in eigen huis zou struikelen tegen Mevo, dat na het goede begin een inzinking schynt door te maken. Kolping krygt geen gemakkelijken tegenstander in Brabantia, dat Zondag jj. nog op overtuigen de wyze zyn kracht toonde, al behoeft een suc ces van de Helmondsche club niet by voorbaat uitgesloten te worden geacht. De Kolpingszonen zullen het echter wel hard te verantwoorden krygen en op feilen tegenstand stuiten. Wiïhel- mina is nog ongeslagen en zal dit morgen tegen de Venlosche Boys, die in Weert tegen de blauw- witten den stryd zullen aanbinden wel weten te biyven. Een nieuw succes voor de club uit Weert ligt hier in de^ lyn der verwachtingen. S V B heeft zijn eersten thuisweds.ryd tot een gord einde gebracht, maar het is de vraag of dit ook met den tweeden het geval zal zyn. Dongen heeft tot nu toe nog al teleurgesteld, maar de Brabanders zyn zeker niet zoo zwak, ais hun stand op de ranglijst op het oogenblik wel zou doèn vermoeden en S. V. B. zal in Blerick voor heete vuren komen te staan. Me: een puntenverdeeling zullen de Limburgers o.i. reeds meer dan tevreden mogen zyn. Best Vooruit heeft nog geen succes kunnen boeken en ook morgen ziet het er voor de hekkensluiters weer donker uit. V/y kunnen al thans niet aannemen, dat Mulo morgen ook maar een punt zou verspelen. In het Oosten trekken de uitstekende verrich tingen van 's Heerenberg de aandacht. Morgen zullen de geel-zwarten het niet gemakkeiyk krygen, want zy krijgen de Treffers op bezoek en die zullen wel alles in het werk stellen om aan te toonen, dat hun misstap van JJ. Zon dag op éen vergissing berustte. Het feit, dat Altior er echter in slaagde den Groesbeekers beide punten te on: nemen zal Heerenberg on getwijfeld moet geven voor den zwaren stryd, die de club uit den Achterhoek morgen wacht Altior moet zyn geluk beproevn tegen S. D. O. U. C., dat in Deventer nog niet gewonnen heeft, al hebben de Ulftenaren uiterar--' wel de beste kansen, zy zullen echter de punten niet cadeau krygen. Velen zullen er benieuwd naar zijn wat De Zweef in Nijverdal tegen Quick zal uitrich'.en. De Oldenzaalsche club kan hier op flinken tegenstand rekenen en het wil ons voorkomen, dat de thuisclub lang niet kans loos is. In Enschedé staat de plaatseiyke wedstryd tusschen de oude rivalen Emos en Vosta na- tuuriyk in het middelpunt der belangstelling. De roodbaadjes hebben in hun voorgaande wed stryden danig teleurgesteld, maar het lykt ons toch vry waerschynlyk, dat een herstel niet lang op zich zal laten wachten. Emos is er echter ook nog en beschikt over een flinke ploeg, die mor gen ook wel goed party zal geven. Wij verwach ten een spannende ontmoeting, waarby de kan sen vrijwel gelijk staan. V. D. Z. moet in Arn hem zyn krachten meten tegen Vogido, dat in dezen strijd met de beste kansen start maar goed zal doen den s:ryd tegen de Amhemsche club niet te gemakkeiyk op te nemen, daar V. D. Z. soms verrassend uit den hoek komt. In West I belooft de stryd om de leiding heel spannend te worden, daar thans drie clubs n.l. Volendam, V. V. Z. en Onze Gezellen precies ge lyk staan. Volendam zal morgen tegen Wils kracht evenwel op zijn hoeae dienen te zijn, want de Amsterdammers hebben Zondag j.l! laten zien, dat ztl tot een groote krachtsont plooiing in staat zyn. Toch zullen de wydbroe- ken ook deze klip wel weten te omzeilen, al zal de stryd tegen de blau"'-witte Am sterdammers niet gemakkeiyk zyn. V. V. A. moet jn Hilversum den stryd aanbinden tegen E. M. M., dat het tegen de energieke Amster dammers hard te verantwoorden zal krijgen. De rood-wit' en zullen geducht op hun tellen moe ten passen, als zy de punten niet naar Am sterdam willen zien verhuizen, waar o.i. de meeste kans op is. De Meer is op eigen ter rein een zeer gevaarlijke tegens* ander, wat Volendam pas nog met het verlies van een punt aan den lyve heeft ondervonden en Onze Ge zellen mogen zich er dus wel op voorbereiden, dat zij in de Watergraafsmeer voor een zwa ren stryd komen te staan. In Bussum zullen S D. O. en H. M. S. elkaar de -U-lten betwis ten en misschien hebben de rood-w.tte Zuile naren hier een kansje om hun eerste succes te behalen. In West II gaat de groote strijd tusschen H. B. C. en Santpoort, de twee eenige eerste klassers, die nog geen enkel punt behoefden af te staan. De leiding in deze afdeeling vormt hier de inzet van den stryd, die ongetwyfeld een zeer spannend verloop zal hebben. De krachten van beide ploegen zullen zeker niet veel verschillen en men kan er op rekenen, dat beide partijen elkaar niets zullen toegeven. Het is niet onmogeiyk, dat het geringe krachtsver schil in een verdeeling der punten tot uiting komt, in welk geval de spanning nog zou stijgen. D. H. L. ontvangt Spartaan, dat tot nu toe geen enkelen wedstrijd won of verloor en tevre den zal mogen zyr. als de Delftenaren het niet verder brengen dan een gelyk spel. T. Y. B. B. trekt naar Rotterdam om Leonidas te bekam pen in een strijd, waarin de Haarlemmers wel eens voor een verrassing zouden kunnen zorgen. Graaf Willem zal zich voorts in de residentie terdege moeten inspannen om D. E. M. met eenige kans op succes te bestrijden. De Hage naars gaan blijkbaar geen gemakkeiyk seizoen tegemoet en zullen het nog hard te verduren krygen. S. J. C. heeft o.i. niet veel kans op succes tegen het nog ongeslagen G. D. A., dat vooral in eigen huis in den regel zeer sterk speelt en morgen dan ook wel beide punten in de wacht zal sleepen. Van de zyde van het Euwe—Aljechin Comité vernemen wij dat de verdeeling van de par tyen van den wedstryd om het wereldkam pioenschap schaken als volgt is vastgesteld: 20, 21, 22 en 23 October te Amsterdam, 24 en 25 October te Gouda, 26 October rustdag, 27 en 28 October te Den Haag, 29, 30, 31 October en 1 November te Amsterdam, 2 en 3 November te Groningen, 4 November rustdag, 5 en 6 No vember te Baam, 7 en 8 November te Amster dam, 9 en 10 November te Eindhoven, 11 No vember rustdag, 12 en 13 November te Am sterdam, 14 en 15 November te Zeist, 16 en 17 November te Amsterdam, 18 November rust dag, 19 en 20 November te Ermelo, 21 en 22 November te Zandvocrt, 23 November rustdag. 24 en 25 November te Den Haag. De geruchten omtrent een ontbinding van het .eeuwenoude Gooische instituut Stad en Lande van Gooiland, de vereeniging van de erfgooiers, beginnen steeds zekerder toon te krygen. Reeds jaren lang deden deze geruchten de ronde onder de belanghebbenden en in de vereeniging zelf, thans echter gaat het feit meer openbaarheid krygen. In het café „De Jonge Graaf van Buuren' vergaderden Vrijdagavond de scharende leden van stad en Lande uit Hilversum ter bespre king van dit punt en tot vaststelling van een standpunt. De naaste aanleiding tot deze bespreking- vormde de mededeeling, gedaan in de laatste bestuursvergadering van Stad en Lande, dat de schulden op de meenten, het eigendom der scharende leden, moesten worden afgelost door gelden, welke waren vrijgekomen door den ver koop van algemeene grondeigendommen. Besloten werd tot adhaesie-betuiging aan het adres, dat Stad en Lande zal worden ge zonden met het verzoek een ontbindingsplan op te stellen. 4 N. Z. Voorburgwal b. h. Spul, PLATS DU JOUR EN Amsterdam. LA CARTE De Bond „Comtimmer" van Nederlandsche Timmerfabrikanten heeft in een telegrafisch adres den minister-president erop gewezen, dat spoedige hulp, in den vorm van vlot doorgevoer de, doeltreffende ordening, de te vreezen ineen storting van dezen tak van bedryf kan voor komen. Het bedrijf meent, wat de ordeningsregeling be treft, zich zelf te kunnen bedruipen, zonder slechts eenige, althans beteekenende hulp uit de Openbare kas. Het sanctionneeren van eenige uit den nood van het bedrijf gegroeide regelin gen lijkt hun ten deze een levenseisch voor het bedryfsleven. De Regeering kan voldoende macht daarvoor reeds putten uit de letter van de wet op het algemeen bindend en onverbindend verklaren van ondernemersovereenkomsten, van Juni 1.1., zelfs voorloopig reeds zonder hulp eener Ves tigingswet. Naar wy vernemen, ligt het in het voor nemen van den minister van Landbouw en Visschery een commissie in te stellen, die zal onderzoeken of en zoo ja welke wyzi- gingen naar haar meening gebracht moe ten worden in de landbouwcrisisinstellin gen, de landbouwcrisismaatregelen, de uit voering en de contrdle om te bereiken: a. dat het aantal administratiemaatrege len tot een minimum wordt beperkt. b. dat op zoo goed mogelijke wyze wordt samengewerkt met de landbouworganisaties en den rijksvoorlichtingsdienst. Aan de drie centrale landbouworganisaties is verzocht vier leden voor deze commissie voor te dragen met dien verstande, dat een hunner goed op de hoogte moet zyn van de omstandig heden, waarin de kleine boeren leven en wer ken, terwijl een tweede als vertegenwoordiger van den tuinbouw in overleg met den Nea. Tuinbouwraad moet worden voorgedragen. De Algemeene Ned. Zuivelbond is uitgenoo- digd om een voordracht voor een lid uit den zuivel te doen. Voorts zullen in de commissie zitting nemen de directeur-generaal van den landbouw en van het college van regeeringscommissarissen, de regeeringscommissaris voor den akkerbouw en de veehouderij en de regeeringscommissaris voor den tuinbouw. Als voorzitter zal worden aangezocht een hoogstaand persoon, die niet direct by den land- en tuinbouw is betrokken, maar door zyn kennis van het bedryfsleven en economisch in zicht het onderzoek kan leiden. Aan de commissie zal een jurist als secretaris worden toegevoegd. Zooals men uit het antwoord van minister Deckers op de vragen van het Tweede Kamer lid Boon met betrekking tot de ontslagneming van een viertal juridische ambtenaren by het landbouwcrisisbureau heeft kunnen lezen, heeft de minister opdracht gegeven een ern stig onderzoek in te stellen naar deze aange legenheid. Naar wy in aansluiting hierop nog kunnen mededeelen, zal dit onderzoek geschieden door dr. C. J. H. Schepel, raadsheer in den Hoogen Raad. NIJMEGEN. Doet. ex. Rechten de heer W. H. Vroom Amsterdam. TILBURG. Geslaagd aan de R.K. Handels hoogeschool te Tilburg, hoogeschool voor eco nomische en sociale wetenschappen, voor het candidaatsexamen in de handelswetenschap pen, de heer J. J. P. M. Eikhuizen, Den Haag. De Duitsche kunstzijcLe-induetrie is 1 1934 ten opzichte van 193v met 42 pCt gi stegen en ten opzichte van 1932 met zeiJ 63 pCt. Na deze aanzienlijke stijging neen men aan, dat Duitschland in de wereld productie op de vierde plaats zal komen. D export van Duitsche kunstzijde is echter i 1934 met 30 pCt. in waarde gedaald. Als gevolg van den gespannen interna- iionalen toestand heeft zich een grootere vraag naar walvischtraan ontinkkeld. Hier door zijn de prijzen te Oslo opgeloopen. Op de beurs te Londen wordt de interna tionale toestand zeer ernstig beoordeeld in verband me de onzekere houding van Frankrijk inzake den steun aan Engeland tn de Middellandsche Zee. De positie der kopermarkt blijft onzeker- Verbruikers toonen zich terughoudend, daar zij zich voor groote hoeveelheden hebben gedekt. Nochtans zijn de prijzen de laatste dagen iets aangetrokken. De overheer- schende factor blijft de voorziening van Italië, dat wellicht koper zal kunnen blijven koopen in landen, die niet aan de sancties deelnemen. Men verwacht dat, indien de uitvoer naar Italië zou worden gestaakt, de kans nog groot is, dat in andere landen der wereld het verbruik zal toenemen. De Roemeensche petroieummijen zijn be gonnen met het stopzetten van den uitvoer naar Italië op grond van het feit, dat de vanmwyrk am' °and- eX' R6Chten h6er H" MMeMc^sïiïiï der Italdansche pe- y troleum-imporleurs thans reeds is opgeloo- AMSTERDAM. Doet. ex. Rechten de heer W. C. J. Alpherts. Leiden. Geslaagd: Candidaatsexamen rechten de heeren J. O. Gülcher. J. de Bruyn, P. Ver horen en mej. J. M. van Wamelen. Candidaats-examen klassieke letteren de heer W. den Boer. Den Haag. Akte K 5 (Hoogere Wiskunde). Ge slaagd de heeren J. Bovend'eerdt te Sittard én B. Groeneveld te Schiedam. Wiskunde L. O. Geslaagd de heeren J. E. R. Sol te Apeldoorn, E. de Vries te Barendrecht en P. A. van Zorge te Wetering bij Blokzijl. AMSTERDAM, Geslaagd de heeren P. Zuide- ma, Appingedam; W. A. ten Bokum, Hengelo (O.) en mej. J. C. Weykman, Middelburg. 9 9 9 9 8.30 Morgenwijding door kap. Jac. Schmidt. 9.30 Geen uitzending van den KRO 12.15 KRO-orkest o.l.v. Marinus v. 't Woud. 1.00 Jan Nieuwenhuis over „De vrouw van Paul Verlaine." 1.20 KRO-orkest (vervolg). 2.00 Gramofoonmuziek. 2.10 „Ons streven" door G J. v. d. Berg, voorz. R. K. Blinden- bond. 2.30 Gramofoonmuziek „strijk kwartet in d kl. t. Op. 56" Sibelius door Boedapester Strijkkwartet. 3.00 Afscheldsplechtlgheld der missionarissen in het Missie huis der Afrikaansche Mis siën te Cadler en Keer. Af- scheldspredicatie door pater H. Rothoff S.M.A., plechtige zegening en uitreiking der misslekruisen door Mgr. H. Paulissen. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 P. J. M. Beckers spreekt over de Unie van R. K. Studen- tenvereenigingen. 5.00 Geen uitzending van den KRO. 7.45 Voetbaluitslagen van de R. K. P. 7.50 „De Kath. kunstenaar in de naaste toekomst door Joan Collette. 8.10 Nieuwsberichten. 8.15 KRO-Boys o.l.v. Piet Lusten- houwer. 8.40 Tholen en van Lier op weg naar Indië (een interview ln „Hut 41"). 8.55 Solistenconcert door KRO- Symphonie-orkest (USO) o.i. van W. v. Otterloo m.m.v. Francois Lang. klavier. 9.30 Zangrecital door Elise de Haas met pianobegeleiding d. Fred Boshart. 9.45 Sollstenconcert (vervolg), 10.30 Nieuwsberichten. 10.35 Gramofoonmuziek. 10.40 Epiloog door Klein Koor o.l.v. Jos. H. Plekkers. 11.00 Lezing tn Esperanto door pa ter H. Rooeen S.C.J. 9.05 Weenen (H. Mis uit de Fran- ciscanerkerk te Weenen). 9.50 Hilversum II (N.C.R.V. Mor- genwyding). 10.20 Boedapest (H. Mis met preek) 11.50 Toulouse (conferentie) 12.05 Parijs I (conferentie door pa ter Marie Dieux). 5.50 Hilversum II (NCRV kerk- dienst). 7.20 Brussel I (conferentie). 7.20 Brussel II („De Rozenkrans en de Opvoeding" door mgr. K. Cruysberghs). ORGELBESPELING 8.55 Hilversum I (Joh. Jong). 9.50 Duitschlandsender. 11.35 Parijs I (Pierre Revel) 1.15 Hilversum I 1 Pierre Palla). 1.20 Brussel II (L. Joos). 8.30 Beromiinster. 12.05 Toulouse, (bioscooporgel) ORKEST-CONCERTEN 8.35 Luxemburg (concert) 10.05 Luxemburg 10.20 Parijs II (salonorkest). 10.35 Luxemburg (concert) 10.55 Parits H (instrumentaal con cert). 11.20 Langenberg (stafmuziek). 11.20 Kalundborg. 11.20 Brussel I (salonork). 12.15 Weenen (omroepork.). 12.20 Luxemburg (concert) 12 35 Deutschlandsender. 12.35 Parits I feu T"ven'burg (concert) 2.30 Hilversum I (concertgebouw orkest mmv. Jac. Thiband). 2.45 Kalundborg (volksconcert). 3.20 Deutschlandsender (klein- orkest) 3.20 -Rome (concert). 3.35 Luxemburg (concert) 5.20 Parits I. 7.20 Beriyn (omroeporkest). Z. H. Exc. Mgr. K. Paulissen S.M.A. zal Zondag de missie- kruisen uitreiken aan de ver trekkende missionarissen van het missiehuis Cadier en Keer. (Hilversum II 3.00 tot 430 uur) 7.30 Beromiinster. 8.10 Rome (orkest). 8.15 Kalundborg (omroeporkest.) 9.20 Droitwich (Grenadier Guards) 9.20 Brussel II (salonorkest). 9.40 Kalundborg (omroeporkest). 9.50 Luxemburg (concert) 9.60 Langenberg. 9.55 Toulouse (salonorkest). 10.35 Toulouse (symphonie-orkest). 11.35 Toulouse (militair conc.). 12.40 Toulouse (philharm. conc.). LICHTE MUZIEK 9.35 Luxemburg (dansmuziek) 11.05 Luxemburg (populair concert) 12.17 Brussel II (Max Alexys' ork.) 12.35 Luxemburg (populair conc.) 1.20 Brussel I (Max Alexys' ork.). 1.20 Luxemburg (dansmuziek) 3.20 Hamburg (gevar. concert). 3.20 Luxemburg (populair conceit) 4.20 Luxemburg (populair concert) 5.20 Brussel I (dansmuziek, Mic key's Club ork.). 5.20 Brussel II (John. Rutten's or kest) 6.20 Luxemburg (populair concert) 7.20 Deutschlandsender (schram- melmuziek). 7.20 Luxemburg (populair concert) 7.50 Kalundborg (fragm. uit de film: „Ich llebe alle Frauen 8.15 Hilversum I (Kovacs Lajos AVRO-Girls, Alex de Haas met liedjes). 8.20 Brussel II muziek van 't ten- toonstellingscabaxet). 8.2G Luxemburg (populair concert) 8.50 Toulouse (dansmuziek). 9.20 Luxemburg (populair concert) 9.60 Rome (dansmuziek). 9.50 Hamburg (dansmuziek). 10.10 Boedapest (dansmuziek). 10.20 Brussel I (dansmuziek). 10.20 Brussel II (Joh. Rutten's or kest). 10.50 Luxemburg (dansmuziek) 11.05 Parits I (dansmuziek). 11.05 Toulouse (dansmuziek). 11.05 Hilversum I AVRO-Decibels dansmuziek.). 11.20 Weenen (zigeunermuziek uit Boedapest). 11.20 Luxemburg (dansmuziek) GRAMOEOON 8.00 Weenen 9.20 Parys H 9.30 Hilversum I (opera- en ope- rette-muziek) 9.30 Hilversum II, gewijde muz. 9.40 Weenen (Caruso zingt). 10.20 Brussel I 11.20 Brussel n 11.20 Luxemburg (oude en nieuwe Eng. volksliederen) 11.50 Luxemburg (gewijde muziek) 11.83 Parils II. 12.20 Brussel I 12.45 Hilversum I (dlsconieuws). 12.50 Brussel I. 1.50 Kalundborg. 1.50 Brussel II 3.20 Droitwich. 4.20 Beromiinster 4.20 Hilversum I 4.20 Parijs I 4.50 Hilversum I 5.00 Hilversum II 5.20 Hilversum I ten. 5.50 Hilversum I 6.05 Beromünster. 6.05 Milaan 6.05 Rome 6.20 Brussel n 7.20 Parijs II. 7.35 Brussel I. 7.35 Brussel II. 8.00 Rome 10.50 Parys n. 11.10 Hilversum. (gewijde muz.) (gevraagde pla- SOLISTEN-CONCERTEN Weenen (symphonie-ork. en viool). Hilversum I (De Aeolians miet m. v. viool). Droitwich pianorecital) Deutschlandsender (plano duetten) Parys I (zangrecital). Langenberg (orkest en solis ten). Weenen (orkest en solisten). Hamburg (piano). Brussel I (pianorecital). Brussel I (zang). Boedapest (zang). Kalundborg (planorecital). Parijs I (harprecital). Hamburg (orkest en solisten). Droitwich (sopraan en piano). Weenen (sopraan en vleugel). Toulouse. Parys I (zangrecital). Langenberg (orkest, koor en solisten). Brussel I (orkest en solisten). Parys II (music-hall- progr.). Hilversum I (Orkest en so listen). Beriyn (orkest m.m.v. sopraan en plano). Toulouse (zang). KAMERMUZIEK Hilversum I „De onbekende Beethoven" door een trio. Langenberg (strijkkwartet). Hilversum I vervolg onbe- bekende Beethoven). Hilversum I (vervolg onbe kende Beethoven). Droitwich (sextet). Weenen (kwartet). Drcitwich (kwintet). Milaan (mandoline-conc.). Droitwich (strijkkwartet). Langenberg (gitaar, cither en accordeon). Langenberg (trio). Droitwich (trio). Weenen (kwartet). OPERA EN OPERETTE 8.10 Milaan („La campane som- mersa" opera v. Respighi). uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiuiiË 11.05 12.00 1.50 1.50 2.35 3.20 5.35 5.50 6.20 6.50 7.10 7.20 7.20 7.20 7.25 7.35 8.05 8.20 8.20 8.20 9.20 9.45 9.50 11.20 9.45 10.50 10.45 11.30 2.20 2.45 3.50 4.50 5.50 7.35 7.50 10.20 10.25 BERLIJN 356.7 M BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 459-5 M BRUSSEL I 483.9 M BRUSSEL II 331.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M DROITWICH 1500 M HAMBURG 331.9 M HILVERSUM I 301.5 M (AVRO en VARA) HILVERSUM II 1875 M (KRO en NCRV) LANGENBERG 455.9 M LUXEMBURG 1304 M MILAAN 368.6 M PARIJS I 1648 M PARIJS II 312.8 M ROME 420.8 M TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. 9.20 10.05 11,50 9.05 10.20 10.50 2.00 4.30 5.00 9.30 8.00 9.20 9.20 11.00 9.00 2.20 4.50 5.30 5.50 5.50 6.50 10.15 Brussel I („Cavalleria Rustl- cana" v. Mascagnl). Toulouse (fragm. „Aïda" v. Verdi). Toulouse (operette-aria's). VARIA Hilversum I (tuinbouwhalf- uurtje). Hamburg (Bremer Domkoor). Deutschlandsender (Herden king 300 jarigen sterfdag van Lope de Vega. Hilversum I (dr. P. H. Ritter Jr. over Top Naef's „Een huis in de ry", 2.20 Hamburg (dubbelkwar- tet). Hilversum I (Manhenkoor) Hilversum I („De Sphinx" uitz. uit Caïro). Hilversum I (radiojournaal). PERSBERICHTEN Hilversum I Beriyn. Deutschlandsender. Hilversum I SPORT Hilversum I (voetbalmededee- lingen). Deutschlandsender (Kurt Richter over „de match Euwe Aljechin). Hilversum I (sportuitslagen). Hlhersum I (voetbal v. d. dag) Hilversum I sportuitslagen ANP). pl.m. Brussel II (sportuit slagen) Deutschlandsender (verslag voetbalwedstryd Duitschland Bulgarije). pl.m. Hilversum I (nabe schouwing 8ste party Euwe— Aljechin). GODSDIENST Tl (Schriftlezing 10.00 10.30 4.00 I (Morgenwijding) II (Morgendienst 8.00 Hilversum NCRV) Hilversum Hilversum NCRV) Hilversum II (Bijbellezing NC RV) ORGELBESPELING 11.00 Hilversum I (P. v. Egmond Jr.) 12.20 Brussel I (Jos. Delporte) 1.50 Droitwich (O. H. Peasgood) 5.00 Hilversum II (Ronald Parker) ORKEST-CONCER TEN 11.20 Langenberg (Symphonie-ork.) 11.40 Hamburg (Symphonie-orkest) 12.00 Hilversum (Cantabile-orkest) 12.05 Droitwich (BBC-Northemork.) 12.30 Hilversum II (Stlchtsch Sa lonorkest) 12 35 Parijs I (Symphonie-orkest) 12.50 Brussel II (OmroeDorkest) 12.50 Brussel I (Salonorkest) 12.50 Luxemburg (omroeporkest) 2.50 Kalundborg 8.50 Beromünster (Omroeporkest) 4.20 Droitwich (Concert) 4.50 Deutschlandsender (Concert) 5.15 Brussel I (Omroeporkest) 5.50 Parijs n (Symphonie-ork.) 6.10 Berliin (Omroeporkest) 6.35 Brussel II (Salonorkest) 7.20 Beromünster (Beethovencotic.) 7.30 Beriyn (omroep-klein-orkest) 7.30 Hamburg (Omroeporkest) 8.10 Hilversum I (Omroeporkest) 8.20 Brussel I (Omroeporkest) 8.20 Brussel II (Svmphonie-ork.) 8.25 Luxemburg (omroeporkest) 9.25 Hilversum I (Omroeporkest) 9.35 Brussel I (Omroeporkest) 9.35 Kalundborg (Omroepork.) 10.00 Beriyn (Concert) LICHTE MUZIEK 9.00 Hilversum I (Ensemble Johnny Kroon) 10.30 Hilversum I (Ensemble Johnny Kroon) 11.20 Kalundborg 12.20 Luxemburg (ponulalr concert) 1.40 Hamburg (VrooHIke muz.) 5.50 Hilversum I (Kovacs Lajos) 7.35 Luxemburg (populair concert) 8.20 Berlijn (voormalige kapel v. h. IVde Garderegiment) 8.40 Parijs II (Vroolijk progr.) 8.50 Toulouse (dansmuziek) 9.30 Weenen (pop. concert) 10.20 Hamburg (Stadsmuzikanten) 10.20 Brussel I (Waalsch cabaret) 10.20 Kalundborg (dansmuziek) 11.05 Parijs I (dansmuziek) 11.05 Toulouse (dansmuziek) 11.10 Hilversum I (AVRO-decibels) 11.10 Weenen (dansmuziek) 11.35 Droitwich (dansorkest) 11.50 Toulouse (dansmuziek) 12.40 Toulouse (militair concert) GRAMOFOON 8.00 Hilversum I 8,05 Luxemburg 8.15 Hilversum II 10.15 Hilversum I (gew. muz.) 12.17 Brussel II 12.50 Brussel I 1.50 Brussel II 2.00 Hilversum I 2.35 Hilversum U (Joh. de Heer zingt) 2.50 Parys I 3.20 Droitwich 4.15 Hilversum I 4.25 Rome 5.20 Brussel II 5.50 Luxemburg 6.00 Hilversum n (Orkestmuz.) 6.05 Brussel I 6.50 Parys II 7.35 Brussel II 8.40 Hilversum I (Jack Hylton) 9.35 Luxemburg 9.50 Milaan (dansmuziek) 10.30 Hilversum II 10.50 Parijs II 11.05 Luxemburg (dansmuziek) KAMERMUZIEK 4.25 5.35 Milaan (Kwintetconcert) Droitwich (Charles Emes co- kwintet) 6.50 Droitwich (viool en piano) 9.05 Parys I (kwartet) 9.20 Milaan (Strijkkwartet) 10.15 Parijs II (Kwartetconcert) 10.15 Hilversum I (Renova-kwintet) 10.20 Droitwich (Grinke-Trio) SOLISTEN-CONCERTEN 3.30 Hilversum I (Egbert Veen, pia no) 7.30 Hilversum I (Ned. pianisten) 8.35 Toulouse (Jodelzang) 12.05 Toulouse (zang) OPERA EN OPERETTE 6.50 Boedapest (Uit de Kon. Hong. Opera) 8.10 Rome („Die Blume von Ha waï". operette v. Abraham) 8.20 Toulouse (operetteconcert) 9.50 Luxemburg („Jeannettes Hochzeit". opera) 10.40 Toulouse (operaconcert) VARIA (Lezen van Chr. (Politieberich- 11.00 Hilversum H Lectuur) 12.00 Hilversum II ten) 2.00 Hilversum II (Uitz. voor scho len) 2.45 Hilversum n (Wenken voor de keuken) 3.00 Hilversum I (Sagen en sprook jes) 3.15 Hilversum II (Knippen en stof versieren) 4.30 Hilversum I (Disco-causerie) 5.30 Hilversum I (Meisjeskoor o. i. v. J. Hamel) 6.30 Hilversum li (Vragenuurtje) 7.00 Hilversum II (Politieber.) 7.15 Hilversum I (Diphterie-bestry- ding) 7.30 Hilversum II (Vragenuurtje) 8.C5 Hilversum II (Zangvereeul- gingon) 9.05 Hilversum I („Kobeke" door Julia de Gruyter) PERSBERICHTEN 8.00 Hilversum I 8.00 Hilversum II 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 10.00 Hilversum II VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOG1DS pen tot Lire 10 millioen. Te Londen wordt verwacht, dat, in ver band met de groote verschepingen naar Rusland de rubbervoorraden in deze week met ongeveer 3000 ton zullen verminderd zijn en de voorraden te Liverpool onveran derd zijn gebleven. De General Electric boekte in de eerste negen maanden aan ontvangsten S 0.60 per aandeel tegen 0.41 per aandeel in de over eenkomstige periode van 1934. De verkoo- pen beliepen 149.17 millioen tegen 121.73 millioen. De Amerikaansche automobielfabrikanten voorspellen, dat in 1936 de proaüctie 20 pCt. hooger zal zijn dan in het loopende jaar nJ. ongeveer 4.500.000 wagens. De gemiddelde productie in de zeven jaar, eindigende 1929, .was 4.360.000 wagens. ïf* De Standerd Oil of New-Jersey en de So- cony Vacuum hebben de belangen op de buitenlandsche markten en een samenwer king van het raffinage-bedrijf besproken. In petroleumkringen wordt verklaarddat de situatie op de petroleummarkt thans veel beter is dan in langen tijd het geval is geweest. De Amerikaansche wagonverladingen zijn in de afgeloopen week met 27.397 wagons tot 734.274 wagons gestegen. De Continental Can boekte in het jaar per 30 September een netto-winst van 4.23 per aandeel tegen 3.78 in het vorig jaar. De Dollar noteerde gisteren te New-York 1.4741 tegen 1-4756 eergisteren. ALKMAAR, 19 Oct. Botermarkt. Groothandel 7580 cent, kleinhandel 80—85 cent, eieren 4.50 5.10, eendeieren 2.50 per 100 st. Handel goed. ALKMAAR, 19 Oct. Veemarkt. 14 melkkoeien 100.00180, 9 nuchtere slachtkalveren 5.0012, 19 vette schapen 12.0019. ALKMAAR, 18 Oct. Graanmarkt. Aangevoerd totaal 1852 H.L., als: 6 voertarwe 5.60, 146 rogge 5.256.75, 494 gerst en chev. gerst 5.405.75, 578 haver 5.257, 378 boonen: paardenboonen 5.756, bruine boonen, oude 14.00, idem nieuwe 15.00—20, citroenboonen 18.0025, duivenboonen 8.409.10, witte boonen 21,0024, 2 rood en geel mosterd zaad 25.00, 58 karwijzaad 22.00, blauwmaanzaad 15.7518. Tuinboonen 12.5013.50. 19 Erwten: Groene kleine 8.009, idem groote 14.00—18, idem. grauwe 15.00—30, idem vale 15.0021, Per 100 kg. Handel goed. BEVERWIJK, 18 Oct. Vereen. Veilingen Kenne» merland en Vrye Veiling. Breekpeen 3065 cent. Spinazie 40—95 cent, Sla 3575 cent. Postelein 3070 cent. Andy vie 6C72 cent per kist. Worte len 610 cent, Raapstelen 2—2.5 cent, Peterselie 34 cent. Selderie 23 cent. Prei 410 cent per bos. Bloemkool I 10-14 cent, idem II 35 cent per stuk. Tomaten 28 cent. Uien 3 cent, Capu- cyners W. 26 cent, Pronkboonen 68 cent, shy- boonen 2433 cent, Dikke Boonen 1225 cent, Spercieboonen z. dr. 1730 cent. Tuinboonen 20 24 cent, Spruiten 1220 cent per kg. Komkom mers 15 cent. Roode kool 58 cent, Groene kool 47 cent per stuk. Appelen 614 cent. Pe ren 612 cent. per kg. Knollen 24 cent, Meloe nen 612 cent per stuk. Druiven 1620 cent per kg. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Oct. 5000 kg. aardappelen: Eigenheimers 2.302.50, Blauwe Eigenheimers 2.40—2.90, Friso 2.00. Robijn 1.90, 7400 kg. Wortelen 1.501.60. 15000 kg. Roode kool 320—6.50. 15000 kg. Gele kool 2.404.40, 11000 kg. vroege Witte kool 2.403.90, 6500 kg. D. Witte kool 4.204.50. 22000 kg. Uien: Gele Uien 2.10—2.50. grove 2.202.60. Gele Drielin gen 0.701 Gele Nep 2.302.40. 55 kg. Slaboonen 1.20. 5700 kg. Bleten 1.303.30, 125 kg. Ram menas 5.00. LEIDEN, 18 Oct. Veemarkt. Aanvoer: 1125 run deren. 282 kalveren, 1017 schapen, 762 varkens. 24 stieren 70.00—200 per stuk. 32—42 cent per kg. schoon gewicht, tamelijk. 214 kalf- en melkkoeien 90.00—205, tamelük. 674 varekoeien 80.00—140. st. 212 vette ossen en koeien 90.00185 oer stuk. 36 —47 cent per kg schoon gewicht, stug. 138 "ras- kalveren 15.00- 40. 34 vette kalveren 26 0067 per stuk, 3467 cent per kg. schoon gewicht, vlug. 110 nuchtere kalveren 5.008. tamelijk 150 vette schapen 15.00—20. matig. 567 weideschapen 9 ÜO— 14, matig. 30O vette lammeren 10.0013. matig. 265 mestvarkens 17.0032 497 biggen 10.0014. slecht. LEIDEN, 18 Oct. Kaasmarkt. 49 partyen Goud- sche kaas: I 26.00—27, II 34.00—25. 21 partoen Leidsche kaas: I 22.0024, II 20.0o per 50 kv. Handel matig. NOORD-SCHARWOUDE, 19 Oct. 17800 kg- aardappelen: Schotsche Muizen 2.40, id groote 2.20, Duken 1.70, BI. Eigenheimers 2.60—2.70, BI. aardappelen 2.503.30. 70 kg Spercieboonen IC 60 —14. 18600 kg. Uien: Gele Nep 1.70—2 40, Drie lingen 7090 cent. Uien 1.802.40, grove Uien 2.50. 9200 kg. Peen 1.201.60. 4000 kg. Kreten 13.10. 37500 kg. Roode kool 45.40, 31800 kg. gew. Witte kool 3.404.10. 1400 kg Gele k'jO1 3.80—4.90. AVENHORN, 17 Oct. Coöp. Land- en Tuinbóuw- en Marktver. 2300kg. Eigenheimers 2.602.10, 3700 kg. w. Due 1.40—1.50, 10.000 kg. Roode kool 2806.30, 31000 kg. Gele kool 2.204.80 per ÏOO kg. 4000 stuks Groene of Putjeskool 2.10—7 per lOOo stuks. 17000_kg. Uien: gewone maat 1.70 2.20. drielingen 0.80—1, nep 2.30—2.50 per 100 959000 stuks groote Bieten 8.80—15 per 1000 st. 60.000 kg- kleine Bieten 2.903.70 per 100 kv. 75 zak Slaboonen van 15 kg.dubbele z. dr. 1 50 3:l0 per zak. 58000 kg. Wortelen: Flakkee, veroe* terde 0.801.50 per 100 kg. BLokKER. 18 oct. „Op Hoop van Zegen" Andijvie 2.202.60, Komkommers 1.201.80, Gele kool 3.504, Roode kool 4.104.90, Postelein 8.00 —13, Spinazie 10.00—14, Snijboonen 83.00—40. Cornice 20.0028, Bonne Louise 20.0026, Hardy 21.0025, Conference 11.2016 80, William 7.70 12.10, Leghipont 17.0023, Nouveau Poitead 8.0013. Transparant 10.7016,ca J. Lebel 4.20 9.50, Maagdenperen 6—8.50, Druiven 10.001'. Tomaten 55.70, Gieser Wildeman 5.40—7.40, Kleermaker 5.507.20, Zoete Ermgaard 8.0015' Soldat 9.3013.10, Meloenen 4.00a

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 10