SITTERS a KAR CONTRACT-BRIDGE Men óeAtijft om: PHILIPS-PADIO Stildcuori wJwtl&ri! PHILIPS TOESTEL MAANDAG 21 OCTOBER 1935 TWEEDE KLAS I.V.C.B. Santpoort 2Vitesse 43 D. H. V. B.-uitslagen t-1 R.K. HAARLEMSCHE VOETBALBOND Uitslagen 13 October Aspiranten - Uitslagen Zaterdag 12 October Geen wedstrijden op 27 October K. N. V. B.-BEKER KennemersTerlaak 62 Zand voortQuick (H) 43 Ahrends V. C.Zeemeeuwen 31 Het zilveren feest van K. F. C. SCHERMEN Propaganda-avond HOCKEY H. H. I J. C.—M. H. C. 1—0 Schoolwedstryden om den Zilveren Musch WIELRENNEN H. R. C. Excelsior VOOR UW OUD SCHOTERWEG 1 TELEF. 16659 H. S. V. de Kampioen R. K. W. V. „Achilles" H. R. C. „De Jonge Kampioen" DUIVENSPORT De Snelvlieger De nieuwe telling! BILJARTEN Fed. v. Biljart-Vereen, voor Haarlem en Omstreken UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE VELSEN ZANDVOORT RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN De Santpoortsche reserves, die door inval- ers zwaar gehandicapt waren, hebben direct ®en geweldig offensief van de Castricummers te weerstaan. Met kunst- en vliegwerk wordt Ssi'ed wat er te redden is, doch na 12 min. komt een der backs in 't nauw en schiet tegen den paander. De Vitesse-midvoor deponeert den tsrugspringenden bal in 't net. Lang hebben ze Seen vreugde van dezen voorsprong, want Hand- Braaf weet na 8 min. keurig gelijk te maken. Eenige min, voor rust speelt Gerrits te zacht den keeper terug. De linksbinnen van Vi- Jesse is er als de kippen bij en geeft zijn club öe leiding, 1—2. Tot rust blijft het zoo, 1—2. De tweede helft is nog geen 5 minuten oud de Vitesse-midvoor schiet keihard in, 1—3. Ueruimen tijd blijft de stand zoo, de Castri cummers nemen de zaken kalmer op, wat hun Noodlottig is geworden, want Tromp weet 14 •Pin. voor het einde te scoren. Terwijl Kockx Niet een magnifieken kopbal binnen de 5 minu ien gelijk maakt. Santpoort blijft domineeren en ze weten in een der laatste minuten door Kockx na goed aangeven van Handgraaf de hiding te veroveren. Hoewel Vitesse nog tracht- Seljjk te maken, het gelukt haar niet meer, de Hid is te kort, de stand blijft 4—3 voor de Santpoort-reserves. Afdeeling Noord Reserve le klasse Volendam 3WA 2 R. K. A. V. 2—De Meer 2 Union 1—Eve 1 2e klasse Reserve 3e klasse C. G. V. O. 3—S. V. A. 2 Reserve 4e klasse S. V. A. 3—U. S. V. 3 Afdeeling Centrum le klasse N. V. A. 1St. Martinus 1 India 1Vogelenzang 1 Gezellen Vier 1Alliance 1 B. S. M. 1—Roda 1 Reserve le klasse Vitesse 2Lisse 2 Dem 2Doss 2 Tybb 2—H. B. C. 2 Onze Gezellen 2Santpoort 2 2e klasse O. I. V. 1—R. C. M. 1 P. V. C. B. 1—D. E. K. 1 D. E. S. 1—St. Louis 1 Reserve 2e klasse St. Martinus 2Wilskracht 3 Zwaluwen 2—Nea 2 V. V. A. 3—Doss 3 Lisse 3B. S. M. 2 S. J. C. 2— H. B C. 3 Tybb 3—Teylingen 2 3e klasse S. V. F. 1— S. D. E. 1 Oda 1—S. V. A. 1 P. V. C. A. 1—Diemen 1 P. S. C. K. 1—S. V. O. 1 Reserve 3e klasse Wilskracht 4—P. V. C. B. 2 De Meer 3—St. Martinus 3 Constantius 2Z. P. C. 2 Zwaluwen 3India 2 Roda 2Gezellén Vier 2 R. K. A. V. 4—Dos 2 The Unity 2—Vic 3 V. D. O. 2—Doss 4 Concordia 2Lisse 4 Geel-Wit 3Santpoort 4 4e klasse D. S. S. 3—Tybb 5 H. B. C. 4—Lisse 5 Reserve 4e klasse V. D. O. 3— N. V. A. 2 (gest. w. regen) Nea 3—Des 3 Z. P. C. 3—De Meer 5 V. V. A. 5—Gezellen Vier 3 St. Martinus 4R. K. A. V. 5 The VictoryD. O. S. S. 5 Z. P. C. 4De Meer 4 D. O. S. 8 6—St Martinus 5 Tybb 6Alliance 2 Dek 2—Geel-Wit 4 Van Nispen 2—Vogelenzang 2 B. S. M. 3Concordia 3 Afdeeling Zuid Eerste klasse VeloSt. Ignatius 1—10 1—3 5—7 7—3 1—7 1—2 1—1 5—0 1—4 2—3 2—2 4—1 3—0 1—3 1—1 1—4 0—9 9—1 2—1 5—1 6—0 3—2 1—5 1—0 0—1 3—4 5—2 2—3 1—3 8—4 2—3 5—1 6—0 10—1 0—5 2—1 2—3 5—0 17—0 2—4 6—4 2—3 0—14 8—1 0—7 4—1 9—1 4—5 3—0 Afd. A: Concordia—T.Y.B.B. 4—3. O.I.V.—Santpoort 2—3. O.-G.Alliance 40. D E.K.—H.B.C. 0—5. Afd. B: O.-G.—N.A.S. 0—3. H.B.C.—D.E.K. 8—0. O.I.V.Vogelenzang 24 T.Y.B.B.v. Nispen 43. Afd. C: Santpoort—V.V.F. 4—3 H.B.C.—Geel V/it 0—3. ConcordiaB.SM. 00 gest. AllianceT.Y.B.B. 11. Afd. D: T.Y.B.B.v. Nispen 2—4. D.S.O.—H.B.C. 3—3. SantpoortO.G. 4—1. Afd. A: O.I.V.—Santpoort 0—14. T.Y.B.B. a—O.-G. a afg. Afd. B: T.Y.B.B. c—O.-G. c afg. D.E.K. b—T.Y.B.B. b 4—4. Vanwege het feest van Christus' Koning schap worden op Zondag 27 Oct. geen wedstrij den vastgesteld. BloemendaalW atergraaf smeer 1—1 De derde klasser Watergraafsmeer heeft kans Bezien tegen Bloemendaal een draw te forcee- Ten, zoodat de witten een vroegtijdigen beker- dood zijn gestorven. In deze ontmoeting heeft Bloemendaal dan ook werkelijk niet veel fraais laten zien. De gasten kregen het windvoordeel en begonnen direct met eenige fanatieke aan vallen. Donselaar, de reserve-doelman der wit ten, hield enkele gevaarlijke schoten fraai uit lijn doel. De aanvallen der thuisclub waren in deze periode niet bijster gevaarlijk. Rust brak aan met blanken stand. Na de hervatting kwam de thuisclub sterk in den aanval. De Amsterdammers verdedigden echter zóó fanatiek, dat er voor de witten, die het spel trouwens veel te gesloten hielden, haast geen doorkomen aan was. Eindelijk zag de Bock kans met een effectvol schot Bloemen daal de leiding te geven. Kort voor het einde profiteerde de rechtsbinnen van Watergraafs meer van een leelük misverstand in de Bloe- mendaal-defensie en schoot onhoudbaar den gelijkmaker in het net. De Kennemers hadden een invaller voor hun linksbuiten, voor wien Dekker inviel. Direct volgt een geweldig offensief van de thuisclub. Als Groot mooi voorzet, weet Steeman met een fratien kopbal den Kennemers de leiding te ge ven, 10. De voorhoede der thuisclub combi neert keurig. Groot schiet keihard naast, doch even later geeft hy den keeper der gasten voor de tweede maal het nakijken, 20. Twee minu ten later schiet hij keihard tegen den paal. De bezoekers wagen zich dan cok ten aanval, maar deze aanvallen zijn vrij ongevaarlijk. Steeman pikt dan een pass van Groot op en het is 30. De thuisclub blijft het meest in den aanval en Steeman kogelt nr. 4 in, 40. Even voor rust raakt de keeper der gasten geblesseerd, waarna het spelpeil daalt. Rust 4—0. Na de rust is de aardigheid er geheel af Uit 'n vrijen schop doelpunt de rechtsbuiten tegen, 41, terwijl Steeman uit een hoekschop keurig nr. 5 in het Terlaak-net kopt, 51. Voordat scheidsrechter Luyken het einde aankondigt, weten beide partijen nog ieder eenmaal het net te vinden (62). Het Kerlnemers-elftal heeft zich dus in de derde ronde geplaatst. De eerste aanval is voor Zandvoort met een corner als resultaat. Een aanval van Quick wordt besloten met een goed schot, dat over gaat. A. Weber krijgt den bal toegespeeld, geeft zuiver door naar Luyting, die op zijn beurt voorzet en Schuiten doelpunt, 10. Na enkele mislukte aanvallen van Quick en Zandvoort vergroot D. de Muynck Zandvoorts voor sprong, 20. Direct daarop volgt een mooie aanval van Quick en onhoudbaar wordt Kemp gepasseerd, 21. Nadat de paal Zandvoort te hulp is gekomen en Quick een buitenspeldoel- punt heeft gemaakt is het rust. Quick staat ver opgedrongen en als Schuiten een ver naar voren gespeelden bal eerder weet te bemachti gen dan de keeper, wipt hij den bal over hem in' het doel, 31. De voorsprong is kort van duur, want met een fraaien kopbal brengt de links binnen den stand op 3—2. Zandvoort doet eeni ge vergeefsche aanvallen en Quick maakt ge lijk, 3—3. Dan bestookt Zandvoort het Quick- doel, een vijftal corners brengen niet het ge- wenschte doelpunt. Wel weet D. de Muynck een afgemeten voorzet van A. Weber te bemachtigen en Zandvoort wederom de leiding te geven, 43. Op een glad en modderig veld brengt Zee meeuwen den bal aan het rollen. Over het alge meen wordt er slecht gespeeld. Het spel van Zeemeeuwen is futloos. Ahrends probeert het met kort spel, maar zonder succes. De rust komt met blanken stand. In de tweede helft pakt Ahrends beter aan. Uit een corner doelpunt de linksbuiten, de kee per kon den bal niet onder controle krijgen. De Zeemeeuwen doen thans eenige goede uit vallen, maar de verdediging van Ahrends heeft hier niet veel moeite mee. Het tweede doelpunt ontstaat uit een bijzonder goeden aanval. De linksbinnen schiet van dichtbij onhoudbaar in, 20. Beide elftallen gaan slechter spelen. Het verband in de Zeemeeuwenvoorhoede is geheel zoek, de aanvallen worden slecht afgewerkt. Uit een corner vergroot Ahrends den voorsprong, 30. Tegen het einde doen Zeemeeuwen goede aanvallen, maar zij hebben geen geluk. Uit een penalty ontstaat het eenige tegenpunt, zoodat de strijd met 31 eindigt. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van K. F. C. is Zaterdagmiddag in hotel „De Waakzaamheid" te Zaandam een druk bezochte receptie gehouden. Als eerste spreker bood wethouder Oosterbaan namens het gemeentebestuur van Koog a. d. Zaan een fraaie bloemenmand aan, waarna de heer Sajet volgde, die de gelukwenschen van den K. N. V. B. door een keurige klok vergezeld liet gaan. De heer Delvaux, voorzitter van den N. H. V. B., offreerde een wedstrijdklok, Ajax een vlag met de ingeweven clubkleuren van Ajax en K. F. C„ Z. F. C. een ets. Nadat de heer Grootmeijer de gevoelens van de Westelijke eerste klassers (W. E. K.) had vertolkt, werden vervolgens bloemen aangelo- den o.a. door Stormvogels, R. C. H„ H. D. V. S„ V. S. V., W. F C., Z. V. V., Alcmaria Viccrix, Zeeburgia. H. R. C„ Zaandijk, Zaanlandia. Q. S. C., Verkade Meervogels. Korfbalvereen. K. Z„ Gymnastiekvereen. Simson, A. N. G. O. B., Beêtuurdersbond Harmonie, Kaatsvereenigïng Zaanstreek, Winkeliersvereeniging, Sportservice Haarlem, De Halter, directie De Waakzaamheid. Ook tal van ingekomen schriftelijke felicitaties gaven blijk van de groote sympathie, welke voor het populaire K. F. C. bestaat. De jaarlijksche feestavond, uitgeschreven door de „Junior-Sehermvereeniging", zaal Brassinne, had onder groote belangstelling der leerlingen van de middelbare scholen Zater dagavond plaats. De voorzitter, de heer M. Witsenburg, opende den avond met een woord van waardeering voor hun leeraar, den heer Brassinne, en bood ter gelegenheid van het 15 jaar bestaan van zyr. schermzaal een mooie electrische klok voor de zaal aan, ook uit name van de HSC en de Droste Schermclub. Het schermprogramma, hoewel bescheiden, was zeer goed verzorgd en uitstekend uitge voerd. De leeraar Brassinne gaf met zijn leer lingen dames en heeren een geslaagde demon stratie op floret en sabel en oogstte een wel verdiend applaus. Een parodie van een schermles, uitgevoerd door den heer Brassinne en zijn leerling H. van Oosten, was ook buitengewoon goed ge slaagd en wekte van het begin tot het eind de algemeene hilariteit bh de toeschouwers. Het laatste schermnummer bestond uit een sabelwedstrijd om vier raak onder de drie beste schermers van de Junior Schermvereeniging de heeren M. Witsenburg, h. v. Oosten en H. "^wartveld. Bord met r o o d e r> rand, rood kruit en blauw veld Waar zoo'r hord staat, nag geen enkel voer tuig stoppe» De heer H. Zwartveld wist na barrage als nummer I uit dezen strijd te komen, terwijl H. v. Oosten zich als tweede plaatste en M. Wit senburg no. 3, De Mussehen hebben op Waalsdorp hun eerste nederlaag te incasseeren gekregen in een wedstrijd, die door de buitengewoon slech te weersgesteldheid op een vrij laag peil stond. De regen viel onafgebroken in stroomen neer. De Mussehen waren in het veld geenszins de minderen van de H.H.IJ.C.-ers, doch in de voor hoede vlotte het dezen middag niet. Vrijwel al les werd op links gespeeld, waardoor Menzer al heel weinig te doen kreeg. De achterhoede kan weer op een uitstekenden wedstrijd terugzien. Aan het doelpunt door Bromberg in de tweede helft gescoord viel weinig te doen. De halflinie speelde minder goed dan we gewend zijn. Al leen van Olphen blonk uit. Bij de Hagenaars vormde de voorhoede eveneens het minst ster ke deel van het team, de halflinie en in laat ste instantie de beide backs wisten het een zijdige voorhoedespel van de Mussehen ge makkelijk baas te blijven. Voor rust miste Mul der een fraaie kans, maar daar bleef het ook vrijwel by. De sticktechniek en balcontróle lie ten aan beide zijden over het algemeen nog wel wat te wenschen over, doch gezien de om standigheden is daar wel een verontschuldi ging voor te vinden. Intusschen heeft ook deze wedstrijd weer bewezen dat de M.H.C. over een elftal beschikt, dat zich in de le klasse wel zal weten te handhaven. De achterhoede is zeer sterk en wanneer de voorhoedespelers het on derlinge verband weten te verbeteren, zoo zul len verdere successen niet uitblijven. Ook de linkshalf-plaats Is vrij zwak bezet. De thuis wedstrijd op 27 October tegen SCHC kan ge wonnen worden. Zaterdagmiddag vond in het Heemsteedsche Sportpark het jaarlijksche, door de M.H.C. ge organiseerde tournooi voor de Haarlemsche schoolelftallen plaats. Om den fraaien wissel- prijs, den Zilveren Musch, werd ook nu weer met groot enthousiasme en op faire wijze ge streden. De volgende elftallen verschenen bin nen de krijtlijnen: R.K. Lyceum, Chr. Lyceum, Gymnasium, le en 2e H.B.S., Handelsschool, M. T.S. en Kennemer Lyceum. De 2e H.B.S., houd ster van den wisselprjjs, kwam ook nu ongesla gen uit den strijd door in de finale 22 tegen de Handelsschool te spelen. Het H.B.S.-team maakte den besten indruk en speelde vooral tegen het Kennemer Lyceum een spannenden en vermoeienden wedstrijd. De Handelsschool won vrij gemakkelijk van het Christelijk en daarna R.K. Lyceum. De finale moest wegens de duisternis bekort worden. Daarom werd be sloten den eindstrijd op nader te bepalen da tum over te spelen. Wegens de minder gunstige weersgesteldheid was de belangstelling wat minder groot dan andere jaren. De uitslagen luiden: 2e H.B.S.—le H.B.S. 6—1; M.T.S.— Kennemer Lyceum 2—2 (K.L. wint door doel- schieten); GymnasiumR.K. Lyceum 12; Handelsschool—Chr. Lyceum 10. Halve fi nale: 2e P.B.S.Kennemer Lyceum 21; R.K. LyceumHandelsschool 13. Finale: 2e H.B. S.Handelsschool 22. Onder buitengewoon slecht weer hield boven genoemde vereeniging haar laatsten baanwed- strijd (Zondagmiddag). Niettegenstaande dit was de opkomst uitstekend. Allereerst werden er vier series verreden voor een Australische achtervolging. Eerste serie bestond uit de ren ners Schell Sr., Matze, Drogtrop, Kleef. Matze werd winnaar. Tweede serie Wegman, Klaasen, van de Veld, van Hobbelen. Hier werd van Hobbelen winnaar. Derde serie Crispijn, L. Vlugt, L. Koekenbier, W. Koekenbier. Hier werd Wim Koekenbier winnaar. Vierde serie Ekel, Bos, van Loenen. Borreman. Hier werd Borre- man no. 1. De winnaars kwamen tegen elkaar. Het was van Hobbelen die algemeen winnaar werd; 2 Jan Ekel, 3 Matze, 4 Wim Koekenbier. Vervolgens een tijdrace over 500 M. De volgen de tijden werden genoteerd: B. Schell Sr. 414/5 Klaasen 42, Matze, van de Veld, van Hobbelen en W. Koekenbier allen 43 sec., Kleef en Lou Koekenbier 43 2/5, Klaasen Sr. 44, E. Vlugt 44 2/5. Des morgens werd de eerste competitiewed strijd voor den Poortbeker voor de A-klasse ge houden, de B-klasse voor den Koekenbier-be ker, de C-klasse voor een wielrenner op voet stuk verreden, de junioren voor den Excelsior- beker. Allereerst verschenen de A-klassers aan den start voor een wedstrijd over 40 K.M. Het was Korthals die zegevierde op een banddikte, als no. 2 Matze. Totaal uitslag A-klasse: 1. Korthals 6 pnt., 2. Matze 5 p., 3. Drogtrop 4 p., 4. v. Haarlem 3 pnt., 5. Schell Sr. 2 p. Overige renners uitgevallen. Vervolgens de B-klasse voor den Koekenbierbeker over 30 K.M. Hier viel de verrassing van den dag, daar Eldert Vlogt no. 1 werd op banddikte, 2. Hertog. Totaal uitslag: 1. Eldert Vlogt 6 p., 2. Hertog 5 p., 3. van Hob belen 4 p., 4. van de Veldt 3 p., 5. L. Koeken bier 2 p., 6. Klaasen 1 p. Overige renners uit gevallen. De C-klassers reden 20 K.M. Hier was BIJ AANSCHAFFING VAN EEN NIEUWE MODEL 1936 ZONDER VOORUITBEIAUNG het Jan Ekel die zegevierde. Totaal uitslag: 1. Jan Ekel 6 p., 2. Nol Bos 5 p., 3. E. Hertog 4 p., 4. Co Weijers 3 p., 5. Walrien 2 p. Overige renners 1 p. De Junioren reden 10 K.M.; het was Jas die zegevierde. Totaal uitslag: 1. Jas 6 p., 2. Borreman; overige junioren uitgevallen. Zondag werden de laatste ritten gereden van het seizoen 1935. Voor de A.- en B.-klasse werd de laatste rit gereden voor den zeer fraaiex Meyer-tieker. De opkomst der renners hiervoor was niet groot, evenmin als by de C.-klasse en de junioren, waarvan het meer dan slechte weder wel de oorzaak zal geweest zyn. Toch werd er voor den Meyer-beker fel gestreden, hetwelk wel uit den gemaakten tijd van I maai rond de Haarlemmermeer, nl. 1 uur 44 min. 58 2/5 sec., blijkt. Ditmaal kwam na een spannende eindspurt A Schaper als winnaar aan; 2e J. Brey, 3e Moerkerk, 4e Burger. De puntentelling werd dus Schaper 5, Brey 4, Moerkerk 3 en Burger 2 punten. Eindstand: Brey 9, Schaper 9, Moerkerk 5, W. Staphorst 3, Burger 3 punten. J. Brey en A. Schaper rijden dus nog een be slissing. - De uitslag der C-klasse was: 1. Esveld, 2. Dalfzcn, 3. Kaestner, 4. de Vos, 5. Schenk, 6. Krom Junioren: 1. Bakker, 2. Tennes, 3. v. Putten, 4. Vogel, 5. Keizerswaard, 6. v. d. Anker. Zondag 20 Oct. hield bovengenoemde veree niging een wedstrijd, waarvoor de bekende fir ma Engelbert eenige banden als prijzen be schikbaar had gesteld. Dat er voor dezen wed- stryd veel animo bestond, bleek wel uit de groote opkomst der leden. De geheele wedstryd had een zeer sportief verloop. Er werd fel ge streden; het was jammer, dat er door lekke banden verschillende renners kansloos waren geworden. Daar geen der renners kans had ge kregen om alleen uit te loopen, werd in de eind spurt beslist wie de winnaar werd. Iedere cate gorie startte apart. De uitslagen waren als volgt: A-klasse: 1. J. v. Maris, 2. J. Rusman, 3. H. v. Maris, 4. J. v. Honschoten. B-klasse: 1. D. Groenendyk, 2. Lichthart, 3. Buis, 4. F. Schrama. C-klasse: 1. Selhorst, 2. Mercks, 3. P. v. Leeu wen, 4. Moezon, 5. Sluiters. Jun.: 1. Stet, 2. Schoorl, 3. Sprundel, 4. K. Hobbelen, 5. G. v. Zeist. Bovengenoemde vereeniging deed Zondag 20 October mee aan een open wedstrijd voor juni oren. Deze werd uitgeschreven door de wieler club Rijswyk. Er werd gereden over een af stand van 40 K.M. Er verschenen 50 renners van verschillende clubs aan den start. Het weer was bijzender slecht, maar desniettegenstaande wisten er verscheidene renners 'n goeden in druk te maken. Vooral Vonk Wist zich goed te plaatsen. Toen de wedstryd geëindigd was, werd de vereeniging Rijswijk uitgenoodigd om Zon dag 3 November bij ons te komen, wat zij erg op prijs stelde. Tevens moest Jaap Roorda ry den In de finale record, om de gouden Kikkert- medaille; hij reed 'n prachtigen rit. Uitslag wedvlucht Quievrain. Afstand 228 K.M. P. j. v. Daalen 1, 3, 6, 7; P. Dik 2, 4, 5; J- J. Petri 8, 9; A. Groen 10. Uitslag wedvlucht Roosendaal. Afstand 95 K.M. W. Petri 1, 2; P. J. v. Daalen 3, 5, 6, 8, 9, 10, 11; H. V. Roosdorp 4, 15; P. Dik 7, 13; J. J. Petri 12, 14; A. Groen 16. Kampioenschap oude duiven: eerste kam pioen P. j. v. Daalen: tweede kampioen H. V. Roosdorp; derde kampioen J. J. Doeglas; kam- pioensduif P. J. v. Daalen. Kampioenschap jonge duiven: eerste kam pioen P. J. v. Daalen; tweede kampioen H. V. Roosdorp; derde kampioen A. Sweerts; kam pioen duif P. J. v. Daalen. Kampioenschap na vlucht: eerste kampioen P. J- van Daalen: tweede kampioen H. V. Roos dorp; derde kampioen A. Sweerts. Kampioen duif p. Dik. De International Bridge League heeft tijdens 't 3de jaariyksche congres te Brussel in Juni van dit jaar eenige wyzigingen in de bestaande telling Ingevoerd. Deze wyzigingen zyn met 1 Augustus 1935 ingegaan, zoodat een ieder dus nu volgens de telling hieronder behoort te spelen. Er zyn eigenlijk slechts twee wyzigingen aan- 1935 International Bridge-League NOTEERINGEN VOOR CONTRACT- gebracht, n.l.: 1 m S.A. 40, terwijl alle vol gende slagen 30 zyn. De belooningen voor ge boden en gemaakt groot-slem zyn verlaagd van niet kwetsbaar 1500 op 1000 en van kwetsbaar 2250 op 1500. Bovendien is nog bepaald, dat 't bieden van meer dan 7 trekken niet is toegestaan. Vroeger mocht men n.l. als redbod voor een groot-slenvbod m' S.A. van de tegenparty byv. 8 m. Klaveren bieden. Men ging dan wel is waar per se down, maar 't was ook als redbod bedoeld. Elke geboden en gewonnen trek: BRIDGE Nederl. Bridge-Bond In Klaveren en Ruiten In Harten en Schoppen de 1ste, in Zonder-troef de 2de, 3e, 4de enz. In Zonder-troef Elke overtrek Vcrliesslag straffen: 1 verllegslag 2 verliesslagen 4 5 8 Geboden en gewonnen Klein Slem, Geboden en gewonnen Groot Slem Honneurs in één hand: vier honneurs in kleur vijf ld. vier azen In één hand In Zonder Troel twee-manche robber drie-manche rohber onvoltooide robber - voor één manche Ongedubbeld 20 30 40 30 Niets kwetsbaar Onge dubbeld trek- waarde 50 100 150 200 250 300 350 400 Ge dubbeld 100 100 250 450 700 1000 1350 1750 2200 500 1000 Gedubbeld 40 60 80 60 Kwetsbaar Onge dubbeld trek- waarde 100 250 450 700 1000 1350 1750 2200 Ge dubbeld 200 200 500 900 1400 2000 2700 3500 4400 750 1500 S 3 - C. a* sS Zj O) JSA •O.C s s XS 'CS S ai V tü A SS 2 s? ca 22 Oct. programma klas C: TOGVr.kring II; Insulinde—Telescoop; OVSADO; De Doe lenDe Poort; Soc. Vr.kringGr. Woud. 24 October, klas D: Insulinde—De Doelen; OVS—TOG; TelescoopSoc. Vr.kring; De PoortADO. Groenewoud vry. Klasse A Insulinde 3 9 3 9 3 Excelsior 3 7 5 7 5 OVS 3 7 5 7 5 Vr.kring II 3 6 6 6 6 TOG 3 4 8 4 8 De Poort 3 3 9 3 9 Klasse B Insulinde 3 11 1 11 1 Telescoop 2 6 2 6 2 ADO 2 5 3 5 3 Vr.kring II 3 5 7 5 7 De Doelen 2 3 5 3 5 OVS 3 4 8 4 8 TOG 3 2 10 2 10 Klasse C TOG 2 1 1 7 X Insulinde 2 7 1 7 1 Telescoop 2 5 3 5 3 Sociëteit Vriendenkring 2 4 4 4 4 De Doelen 2 4 4 4 4 De Poort 1 3 1 3 X Gr. Woud 2 3 5 3 5 OVS 2 2 6 2 6 ADO 2 1 7 1 7 Vriendenkring II 1 4 4 Klasse D De Doelen 2 6 2 6 2 TOG 2 5 3 5 3 Telescoop 2 5 3 5 3 Sociëteit Vriendenkring 2 5 3 5 3 OVS 1 4 4 De Poort 2 2 6 2 6 Gr. Woud 2 2 6 2 6 ADO 2 2 6 2 6 Insulinde 1 X 3 1 3 Éjjii?; t iS 100 150 150 700 500 300 De punten voor trekken en verliesslagen zijn by een herdubbeld spel gelijk aan het dubbele van die by een gedubbeld spel Nu komt or rustl Nu zijn ovur- bodige geluidssignalen verboden (f75.— boeteI). 't Werd tijd: ze toeterden er maar op losl Wie. .7 P. 3. Samson j-, Vrydagmiddag is plotseling in zyn woning a. d. Raadhuisstr. te Heemstede in den oyderdom van 63 jaar overleden de heer P. J. Samson, één der oudste en bekendste win keliers in deze gemeente. Ruim veertig jaar geleden stichtte hij daar zijn bekenden kaas- en melkwinkel. Hij droeg o.a. ook aan de sport een goed hart toe. Hy was de vader van het in Heemstede vermaarde voetbal elftal „De elf Samsons". Zelf blonk hy inder tijd uit bij het hardryden op de schaats. We herinneren ons nog de geweldige spanning, die er op de ijsbaan heerschte, wanneer de heer Samson het opnam tegen den hoofd agent van politie Mulder, waarby laatstge noemde het vaak moest afleggen. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot zal a.s. Dinsdagmorgen na de kerkelijke plechtigheden op het R. K. kerkhof „Valken burg" te Heemstede geschieden. Opbrengst collecte. De collecte ten bate van de St. Vincentiusvereeniging voor de armen der parochie, in de parochiekerk aan het Valken burgerplein, die gehouden werd na een liefda digheidspredikatie, heeft opgebracht ruim 750. Eerste lustrum van T.O.P. Zaterdagavond is in Café-Restaurant Boekenrode het eerste lustrum der Voetbalclub T(ot) O(ns) P(lezier) gevierd. Aanwezig waren afgevaardigden van verschillende zustervereenigingen. Nadat de aanwezigen gezameniyk een voor de zen avond speciaal vervaardigd clublied hadden gezongen, werd opgevoerd een blyspel in twee bedrijven: „Wie voetbalt mee?", een door eenige leden geschreven stuk, geheel betrekking heb bende op T.O.P., behelzende de oprichting der club. Het geheel was een succes èn voor de vervaar digers èn voor de spelers. De pauze tusschen het eerste en tweede be drijf werd benut als het „officieele" gedeelte. Allereerst voerde het woord de beschermheer, Jhr. G. Elias. Als stoffelijk blyk van belang stelling overhandigde spr, een fraaien beker, om dezen naar eigen goeddunken te laten verspe len, om zoo een klein steentje bij te dragen tot grootere animositeit ln de komende jaren. Afgevaardigden van zusterorganisaties voerden vervolgens het woord, waarby verschillende bloe menmanden werden aangeboden. Tenslotte bood een der leden het jubileerende bestuur een fraaie foto in lhst aan. Schoolvoeding Evenals verleden jaar hoopt het comité „Schoolvoeding" haar taak weer te hervatten en op dezelfde wy'ze voort te zetten, n.l. gedurende de wintermaanden aan anne kinderen van alle gezindten schoolvoeding te verstrekken. Deze week kwamen de eerste inge komen en toegezegde bydragen binnen: Mej. C. L. f 5per maand, J. H. M. f 4.— per maand, W. A. D. f 2.50 per maand, ir. B. H. B. f 2.50 per maand, W. L. K. f 1.per maand, H. G. f 2.50 per 3 maanden, L. W. E. f 2.Ö0 per 3 maanden, dr. B. f 2.50 Ineens, J. C. D. f 2.50 idem, M. f 2.50 idem, F. M. f 2.50 idem, Z. F. v. H. f 2.50 idem, Jac. B. f 30 idem, W. P. M. f 2.50 idem, T. H. L. f 2.50 idem, wed. T. B. f 1.idem, IJm. Cour. f 15.idem, C. d. J. f5idem, B. f 5 idem, P. B. f 2.50 idem, G. D. S. f 5.idem, ir. P. v. D. f 5.idem. M. J. B. f 2.50 idem, dr. D. v. d. K. f 2.50 idem, Alg. Hand. Cent. f 5Idem, A. W. K. f 10 Idem. Het comité „Schoolvoeding" zegt voor al deze gaven en toezeggingen beleefd dank. De bloempjesverkoop op het „Stormvogelster rein" heeft f 39.64}^ opgebracht. Ook hiervoor zegt het comité beleefd dank. Llchtstoring Waarschynlijk ten gevolg? van den hevigen storm trad Zaterdagavond in een groot gedeelte van het dorp een iichtsto- ring op. Zelfs het politiebureau was van licht verstoken. Na eenigen tijd kon het euvel worden hersteld. Verschillende winkeliers werden' ge dwongen kaarsen in hun winkel te branden ten einde hun cliënteele te kunnen bedienen. Het verkeerHet publiek wordt er nogmaals aan herinnerd, dat heden is ingegaan de ver- keerscontróleweek. Ons werd meegedeeld, dat men ten aanzien van het voorgeschreven witte achterspatbord van rijwielen alhier de meening handhaaft, dat ook overdag het spatbord op de by wet voorgeschreven wijze aangebracht moet zijn. AljechinEuwe Het staat thans vast, dat een der wedstrijden van het wereldkampio-n- schap alhier zal worden gespeeld en wel Dinsdag 19 November, zoo noodig voortgezet op 20 No vember. Deze match staat onder auspiciën der Zandvoortsche schaakclub en wordt gehouden in gebouw Monopole. Mica-nieuws De eerste week der midden standscampagne door de leden der Hanze en Handelsvereeniging is thans voorbij en heeft al reeds succes gehad. Behalve de rondgangen door de Zandvoort sche muziekkapel melden we den Zaterdagmid dag gehouden gecostumeerden voetbalwedstryd op het nieuwe sportterrein, waarbij harteiijlc werd gelachen. Jammer, dat de weersomstan digheden niet meewerkten om meer publiek te trekken. Voor de kinderen staat thans nog voor Woensdag op het programma een ballonwed- stryd. Tegen inlevering van vyf Mica-randen kan men een label bekomen by een deelnemcn- den winkelier. Deze label wordt aan den ballon bevestigd en zoo zullen er Woensdag duizend stuks op het oude Zandvoortterrein omhoog va ren. Gedurende de Mica-dagen mogen de win kels tot 10 uur des avonds geopend zijn. Tot en met Zaterdag 26 October kunnen opgeloste en opgeplakte puzzles worden bezorgd in geslo ten enveloppe aan een der volgende adressen: Kerlcstraat 25, Haltestraat 38 en Tramstraat 2. Over: CUMULATIE VAN BETREKKINGEN Uit het overzicht m Uw blad van 27 Septem ber J.l. van het voorloopig verslag van het Anti- cum'ulatie-wetje valt op te mahen, dat bij de Regeering nog steeds met de ernstige bedoeling voorligt om aan het in den tegenwoordigen tijd van werkloosheid algemeen erkende euvel van cumulatie van betrekkingen een einde te maken. Het Wetje gaat alleen tegen cumulatie van pen sioenen met andere pensioenen of Inkomsten. Geen maatregelen worden daarin voorgesteld tegen cu mulatie van betrekkingen, zoodat de opvatting voor de hand ligt, dat dit laatste niet noodig wordt geacht. Aannemende, dat de excessen op het gebied van cumulatie Inderdaad niet zoo erg of zoo veelvuldig zyn, wat voor bezwaar is er dan om deze excessen volledig uit te roeien? Waarom dan geen maat regelen genomen, dat voor de demagogische be doelingen die op dit stuk heeten te bestaan, geen plaats meer ls? Het bovenbedoelde overzicht lezende, krijgt men onwillekeurig den indruk, da tvele leden van de Kamer belanghebbende partij zijn en daarom niet veel van beperking en nog minder van aantasting van verkregen rechten op het stuk van cumulatie willen weten. Op ander gebied b.v. bij de salarissen van de ambtenaren, worden verkregen rechten toch niet ontzien Allerwege ziet en hoort men dat werkverruiming moet worden gezocht om' het vraagstuk der werk loosheid te bestrijden. De Regeering put zich uit ln het zoeken van plannen voor industrialiseerlng om op deze wijze tot werkverruiming te geraken. Alles zeer lofwaardig! Vandaag nog lees ik in uwe courant een ver slag van een door den Directeur-Generaal van de Werkverschaffing en Steunverleening op 30 Sep-, ui tember j.l. te Haarlem gehouden Inleiding over bestrijdingsmiddelen van de werkloosheid onder de intellectueelen. Allerlei middelen worden daarin aangegeven, maar de meest voor de hand liggende maatregel wordt blijkbaar niet naar voren gebracht; het eenige middel dat direct ..blijvende" werkverschaf fing geeft n.l. de beëindiging van de cumulatie van diverse overheids-betrekkingen, wordt niet aangepakt. Nu zal wel is waar het vraagstuk der werkloos heid daarmede niet zijn opgelost, doch ieder geval van cumulatie-beëindiging zal ln den regel een werklooze minder beteekenen. En daarom ls het onbegrijpelijk dat er nog meerdere gevallen van cumulatie van overheidsbetrekkingen biyven voort bestaan. Dat ze bestaan ls zeker! Om slechts een geval te noemen moge gewezen worden op de cumulatie der betrekkingen van Provincialen Insoecteur of adjunct Inspecteur van de Werkverschaffing met die van Burgemeester. Eerstgenoemde functie ls in meerdere provincies aan burgemeesfers opgedragen. En dan nog wel aan burgemeesters van grootere gemeenten. Het behoeft natuurliik niet gezegd dn* de functie "an inspecteur van de Werkverschaffing in den 'etrenwoordlaen tijd een betrekking ls. die den vollen persoon ooeiscbJ. Het uitgetrokken salaris is daaroo dan ook berekend. Aangenomen mag worden dat het burgemeester schap van een vrij belancryke gemeente eveneens ren volledige dagtaak oplevert, vooral als men weet dat daaraan een salaris van pl.m. f 5000.ver bonden is. En zoo ziin er meer gevallen Laat de Regeerine en de Volksvertegenwoordl- f"n<? toch aan dereeUike mistoestanden ten spoe digste een einde maken, ondat geen voet gegeven wordt aan de gewraakte demagogische bedoelin gen. Het wordt hoog tlid. want zoolane dergelijke voorbeelden bestaan zal met de aualificatle „van demagogische bedoelingen" bij het publiek geen vertrouwen gewonnen worden! H B. IJMUIDEN, 21 October 1935 Tarbot per kg. 0.64 tot 0.56, griet per 50 kg. 27.tot 11.50, tong per kg. 80.tot 63.groote schol per 50 kg. 22.50, middel schol per 50 kg. 17.zetschol per 50 kg. 16.tot 13.kleine schol per 50 kg. 15.tot 4.schar per 50 kg. 7.50 tot 4.90, tongschar per 50 kg. 23.— tot 20.rog per 20 stuks 16.tot 8.50, vleet per stuk 3.tot 1. Pieerman en Poon per 50 kg. 3.10 tot 1.60; gtoote schelvisch per 50 kg. 20.tot 13.mid del schelvisch per 50 kg. 19.tot 14.kleine middel schelvisch per 50 kg. 17.tot 12. kleine schelvisch per 50 kg. 12.tot 6.50, ka beljauw "per 125 kg. 52.ot 31.gullen per 50 kg. 17.— tot 4.90. leng per stuk 1.20 tot 0.80, heilbot per kg. 0.65 tot 0.55, wyting per 50 kg. 3.tot 1.85, koolvisch per stuk 0.50 tot 0.15, makreel per 50 kg. 7.tot 2.groote heek per kist van 125 kg.; middel heek per kist van 125 kg.; kleinmiddel heek per kist van 50 kg.; kleine heek per kist van 50 kg.; versche haring per kist 3.90 tot 1.25. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aan gekomen stoomtrawlers: RO 16 Betje 150 man den 1260.Oden IJm. 168 195 manden 1200. manden 1590.Vios IV 275 manooste ady Beatrice 275 manden 1720.Christine 560 manden 3940.Amsterdam 1100 manden 5400.Penelope 145 manden 1460.Isabel 55 manden 900.Vios IV 275 manden 1590. Juliana lm. 63 40 manden 630.Irene 115 manden 850.—; Olympia 165 manden 890. Neptunus 85 manden 1290.Adelante 1020 manden 4640.I. S. Groen 155 manden J780. Margaretha 170 manden 1120.Emma 20 man den 380.afgebroken reis; Jennie Elza 100 manden 1250.—; zeehond 70 manden 990.—; logger met pekelharing, gedeeltelyke lading 540.kotter E 436 630.loggers: Sch. 132 120.—; KW 175 520.—; KW 89 400.—; KW 162 350.—; KW 75 250.—; KW 169 440.—; KW 86 380.—; KW 46 600.— KW 41 510.—; KW 27 260.—; KW 108 300.—; KW 178 440.— KW 112 410.—; KW 134 450.— KW 51 730.—; KW i 350.KW 90 460.Loggers met versche ha ring: KW 69 630.—; KW 29 720.—; KW 65 4C" - Sch. 196 380.—.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 7