Kleine overwinning van H.B.C. op Santpoort a H.B.C. kreeg de zege niet cadeau DE EERSTE NEDERLAAG VAN R.K.N.A.C. FELLE TEGENSTAND VAN SANTPOORT SPANNENDE STRIJD INDE TWEEDE KLASSE MAANDAG 21 OCTOBER 1935 VAN HET KATHOLIEKE KAMP In West I onderging de situatie aan den kop weinig verandering, daar zoowel Volendam als Onze Gezellen weder om wonnen Emos en Vosta deelen de punten TENNIS HET QUEENSCLUB-TOURNOOl TE LONDEN Borotra weer kampioen G. D. A.S. J. C. V.V.A. was in het veld sterker E.M.M. won echter met 31 D.H.L.-Spartaan wegens regen gestaakt Rotterdammers hadden de leiding Eerste overwinning van S.D.O. H.M.S. verliest in Bussum met 32 Volendam kreeg het niet gemakkelijk Wilskracht bleef goed volhouden, maar verloor tenslotte toch m et 42 De rust ging in met een 10 voor sprong van de Heemsteed sche club Aantrekkelijke strijd Afgekeurde terreinen Gestaakte wedstrijden Nieuw succes van Onze Gezellen De Meer moet beide punten aan de Haarlemmers afstaan Een verdiende Haagsche overwinning Graaf Willem klopt D. E. M. met 43 R. K. A. V. en Zwaluwen leden gis teren hun eerste nederlaag, resp. tegen Forward en The Victory Groote zege van L.V.V. Leonidas verovert den vollen buit T.Y.B.B. in Rotterdam met 3—1 geklopt UIT DE SPORTWERELD De groote strijd om de leiding in West II is gisteren geëindigd in het voordeel van HBC, dat Santpoort met 21 klopte, zoodat de club uit Heemstede op het oogenblik de eenige eerste klasser is, die alle tot nu toe gespeelde wedstrijden heeft gewonnen. Naast het resultaat van den wedstrijd in Heemstede, is o.i. de 41 nederlaag van RKNAC tegen RKWL in Maastricht wel een der belangrijkste feiten van den afgeloopen wedstrijddag. RKNAC leed dus zyn eerste nederlaag, maar heeft toch nog de leiding in Zuid I kunnen behouden. De prachtige voorsprong van de gecombineerden uit Kerkrade is echter ver dwenen en als men naar het gemiddelde re kent, staan Caesar en Valkenburg er op het oogenblik zelfs beter voor. Caesar liet in Beek niet met zich spotten en versloeg de nog ongeslagen Sittardsche Boys met niet minder dan 60. Geleen boekte een fraai succes en won met 2—1 van Chevre- mont, terwijl RKONS in Schaesberg met 31 tegen de Valken ten onder ging. Kerkrade Kimbria ging in deze afdeeling wegens ter reinafkeuring niet door. RKNAC 5 3 1 1 7 13—10 Caesar 4 3 1 6 15—5 Valkenburg 3 2 1 4 7—4 Kimbria 4 2 2 4 6—8 RKWL 4 2 2 4 9—11 Chevremont 5 2 3 4 13—11 RKONS 5 1 2 2 4 6—9 Geleen 4 1 1 2 3 3—5 Kerkrade 4 1 1 2 3 3—6 Sitt. Boys 4 3 1 3 6—11 In Zuid n heeft RKTVV zich aan den kop kunnen handhaven, maar de rood-wit-blauwen hebben hiervoor harden tegenstand te over winnen gehad. Mevo gaf in Tilburg uitstekend partij en verloor tenslotte slechts met 43. De nieuwe eerste klasser blijft een tegenstander, waarmee geducht rekening moet worden ge houden. Kolping stelde zijn aanhang leelijk te leur en moest op eigen grond de vlag strijken voor het Eindhovensche Brabantia, datin Helmond met 4—0 won. Wilhelmina moest in Weert tegen de Venlosche Boys met een punt loos gelijk spel genoegen nemen, terwijl SVB goed werk leverde door Dongen in Blerick met 3—1 te slaan. Best Vooruit kon het niet bol werken tegen Mulo, dat de staartclub met 30 klopte en als goede tweede de leiders op den voet blijft volgen. RKTW Mulo Brabantia Wilhelmina SVB Mevo Venl. Boys Kolping Dongen Best Vooruit 5 4 1—9 13—6 5 4—1 8 19—6 4 3—16 13—3 4 2 2 6 7—3 4 2 2 4 8—12 5 2 3 4 12—14 4 1 1 2 3 8—10 3 1 2 2 3—6 5 1 4 2 6—10 5 5 322 's Heerenberg blijft zich in het Oosten kranig weren. De club uit den Achterhoek wist zich ook ongeslagen te houden tegen de Groesbeek- sche Treffers, die het niet verder konden bren gen dan een 1—1 gelijk spel. S.D.O.U.C. heeft zijn vorm nog niet te pakken, want ook nu konden de kampioenen weer niet meer dan een punt veroveren. Altior wist n.l. in Deventer een gelijk spel te behalen tegen S.D.O.C.C., in een wedstrijd, waarin beide partijen eenmaal scoorden. Hetzelfde was het geval in de En- schedesche derby tusschen Emos en Vosta. waarin laatstgenoemde club haar eerste punt bemachtigde. De derde Enschedesche club, Vogi- do haalde den vollen buit binnen, door V.D.Z. in Arnhem met 4—3 te verslaan. 's Heerenberg Quick Vogido Treffers S.D.O.U.C. Altior Emos V.D.Z. Vosta De Ziweef Jean Borotra, de sterke Fransche speler, heeft voor de achtste maal het kampioenschap in het heerenenkelspel op de overdekte banen van Queensclub te Londen behaald, wat op zichzelf een record beteekent. Hij sloeg den Bngelschman Nigel Sharpe overtuigend met 6—0, 6—2, 6—0. In het damesenkelspel wist de favoriete, Miss Margrit Scriven, het kampioenschap te behalen, door haar landgenoote. Miss Harvey, te ver ban met de sprekende cijfers 6—2, 62. 4 2 2 6 16—6 4 3 1 6 17—12 5 2 2 1 6 11—13 4 2 1 1 5 12—8 3 1 2 4 7—6 4 1 2 1 4 8—7 3 1 1 1 3 6—3 5 1 4 2 12—19 3 1 2 1 4—6 3 1 2 1 4—11 In West I onderging de situatie boven aan de ranglijst weinig verandering, daar de twee leidende clubs, die gisteren in het veld kwamen, beide hun wedstrijd tot een goed einde brach ten. Volendam won n.l. met 42 van Wils kracht en Onze Gezellen behaalden in Amster dam een 21 zege op De Meer. V.V.A. heeft van de reis naar Hilversum niet veel plezier gehad. De Noord-Amsterdammers troffen daar E.M.M. in uitstekenden vorm aan, met het ge volg, dat de nieuwe eerste klassers beide pun ten moesten afstaan en met 31 verloren. H. M.S. moest in Bussum met 32 het onderspit delven tegen S.D.O., dat zijn eerste overwin ning behaalde. Volendam 4 3 1 7 14-5 Ojize Gezellen 4 3 1 7 6—3 VVZ 3 2 1 5 8—3 EMM 4 3 1 1 5 9—11 WA 4 2 2 4 12—7 SDO 4 1 1 2 3 7—11 Wilskracht 3 1 2 2 8—7 WIJ 3 1 2 2 5—12 De Meer 3 1 2 1 5—7 HMS 4 4 5—13 HBC heeft thans in West H de leiding, daar de Heemsteedsche club gisteren na een span- nenden wedstrijd met 21 van Santpoort won. Leonidas boekte zijn eerste zege ten koste van T YBB, dat in Rotterdam op bezoek was, waar de geel-zwarte Haarlemmers met 31 verloren Graaf Willem bracht DEM in de residentie een 43 nederlaag toe, zoodat de Haagsche club ook de eerste punten binnen heeft. GDASJC ging wegens terreinafkeuring niet door, terwijl de wedstrijd DHLSpartaan bij een 01 stand wegens regen gestaakt moest worden. HBC 3 3 6 10—5 Leonidas 4 1 3 5 7—5 Santpoort 3 2 1 4 10—4 GDA 3 1 2 4 7—4 Spartaan 3 3 3 4—4 DHL 3 1 1 1 3 3—5 Graaf Willem 3 1 2 2 5—7 DEM 2 1 1 1 6—7 TYBB 3 1 2 1 6—11 SJC 3 1 2 1 5—11 Aangezien het GDA-terrein, dat om één uur nog goed bespeelbaar was, maar de geweldige stortbuiten die zich daarna boven Loosduinen ontlastten, niet kon verzwelgen, waarbij zich over het geheele veld groote plassen vormden, zag scheidsrechter Schimmel zich genoodzaakt, na eerst nog tot 3 uur gewacht te hebben, het veld af te keuren, zoodat SCJ uit Noordwijk een vergeefsche reis maakte. Beide ploegen waren volledig en gaven vooral in de eerste helft van den spannenden wedstrijd goed spel te zien. In het eerste half uur werden vele aanvallen opgezet, doch de verdedigingen bleven meester van het terrein. Daarna kon E.M.M. de score openen door een goed schot van C. Poort (10). De thuisclub had na de rust de eerste aan vallen. De Amsterdammers kwamen daarna sterk opzetten; zij namen het spel geheel in .handen, zoodat de E.M.M.-ers zich met alle krachten op de verdediging moesten concentree- ren. Juist in deze periode bracht een snellen uitval der Hilversummers succes. C. Poort wist opnieuw te scoren (20). Direct hierna werd den Amsterdammers een penalty toegekend, welke door Tushuizen on berispelijk werd benut. V.V.A. bleef in het laatste kwartier eveneens sterker, doch weer kwam een succes aan de an dere zijde. Eén minuut voor 't einde doelpuntte van Booyen geheel onverwacht (31). De Amsterdammers waren in veldspel en tech niek sterker dan de gastheeren, zoodat de uit slag zeer geflatteerd kan worden genoemd. DHL heeft drie invallers o.a. ook voor C. en W Alsemgeest. Tegen het volledige Spartaan hebben de Delftenaren niet veel in te brengen, temeer waar de bezoekers op het door weekte terrein veel beter thuis dan de gastheeren. Met moeite houdt de Delft- sche defensie zich staande, en als na 12 min. spelen wegens een hevige regenbui een poosje gestaakt wordt, is de blanco stand voor DHL nog buitengewoon gunstig. Als weer begonnen wordt, verricht Van der Geer goed werk en z'n voorzet wordt door F. Mentink benut (01). DHL pakt hierna wat beter aan, maar de voorhoede is erg zwak en mist enkele goede kansen. Door den aanhoudenden regen wordt 't eer, groote glij- en glibberpartij, waaraan scheidsrechter Van Veen, na 29 min. spelen, een einde maakt. Bij 'n schermtoumooi te Berlijn heeft men voor het eerst gébruik gemaakt van een nieuw electrisch apparaat om de treffers te registreeren. De kleeding van beide spelers wordt op den stroom aangesloten men ziet duidelijk de draden, die aan hun rug bevestigd zijn en élke treffer word tdoor een lucht- of bélsicnaal vast gesteld. Op de tafel op den achtergrond is het apparaat opgesteld Van Rooden Sr. brengt het Santpoort-doel in gevaar in den gisteren gespeelden wedstrijd, die H.B.C. met 21 won Gesteund door den wind is S. D. O. in de eerste oogenblikken sterker en heeft de Bruin al spoedig gelegenheid een voorzet van Maas- sen te benutten (10). De Utrechtsche aan vallen zijn door hun open karakter niet zonder gevaar en Budel slaagt er dan ook in de par tijen op gelijken stand te brengen (11). De Bussumers doen dan heftige pogingen om het spel te verplaatsen, hetgeen tenslotte ook ge lukt. De H. M. S.-doelman keert op uitstekende wijze eenige schoten, doch moet voor een fraai boogschot van Molenaar zwichten (21). S. D. O. blijft dan het meest in den aanval, maar de gasten slagen er in het overwicht van de gastheeren te breken en ondernemen een serie tegenaanvallen. Het resultaat blijft echter beperkt tot eenige corners. Rust komt met 21. In de tweede helft wegen de partijen vrij goed tegen elkander op. H. M. S. is echter met haar aanvallen zeer gevaarlijk en nadat de S. D. O.- achterhoede diverse malen met succes heeft ingegrepen, gelukt het Budel opnieuw gelijk te maken (2—2). De strijd om de leiding begint nu opnieuw en wordt ten gunste van S. D. O. beslecht, als de H. M. S.-doelman een laag schot van Franke laat passeeren (32). De pogingen van beide partijen om in dezen stand verandering te brengen hebben geen resultaat. Volendam miste H. Smit, waarvoor Th. Bont is ingevallen. Op de middenvoorplaats staat J. Bont. Het spel is nog geen vijf minuten oud, als Koning in duel komt met den Wilskracht- doelman, waaruit eerstgenoemde als winnaar treedt en de gelegenheid benut om te scoren (16) Een vlotte partij ontwikkelt zich nu op het middenveld. Een verraderlijk schot van Run derkamp kan nog juist corner gewerkt worden. De Wïlskracht-voorhoede stelt verder Sier nogal eens op de proef. Na 20 minuten is het n.l. weer Koning, die uit een scrimmage doelpunt (20) en nog geen minuut later ontstaat door goed combinatie spel tusschen Bont en Jonk no. 3. Wilskracht forceert een corner, die wegge werkt wordt. De productiviteit in de V-voor hoede is met één slag verdwenen als Jonk we gens een hoofdblessure moet uitvallen. Wils kracht profiteert van deze handicap door een Het eerste treffen tusschen de beide kop- clubs van afdeeling II is in een overwinning voor de H.B.c.ers geëindigd, hoewel het vooral tegen het einde bijzonder gespannen heeft. Toch verdienden naar onze meening de Heemstede naren de zege wel, aangezien zij zich de beste kansen wisten te scheppen. H.B.C., dat wij na den laatsten kampioenswedstrijd niet meer in actie hadden gezien, is ons meegevallen. Het verband tusschen de verschillende linies was uitstekend. Alleen het plaatsen liet zoo nu en dan nogal eens te wenschen over. Dit was trou wens ook niet de sterkste kant der Santpoorte naren, wier aanval bovendien te weinig schoot en een tekort aan doorzettingsvermogen had. Dat HBC de overwinning intusschen niet ca. deau zou krijgen, was in den aanvang van den strijd reeds duidelijk merkbaar. De gastheeren werden zelfs teruggedrongen en het duurde wel tien minuten voor HBC zich behoorlijk losge werkt had en het spel meer verdeeld raakte. In die periode hadden de bezoekers reeds eenige kansen onbenut gelaten en had Ninaber alleen voor het HBC-doel in een niet gemakkelijke positie juist over de lat gekopt. Het spel droeg een zeer snel karakter en was hierdoor dan ook het aanzien volkomen waard. De HBC-ers beantwoordden het Santpoortsche offensief met meerdere tegenaanvallen, waar bij keeper Kockx zich zijn plaats nog steeds volkomen waard toonde. Hij bleek een juiste opvatting van zijn taak te hebben, stelde zich goed op en deed geen overbodige dingen. De aanval van HBC speelde nog lang zijn beste spel niet. Martin b.v. liep nog steeds naar zijn vorm te zoeken, terwijl er op links in den aan vang veel te weinig gespeeld werd. Het bleef een interessant voetbalgevecht, waarin HBC na een half uur spelen de leiding nam. Van Rooden Sr. werkte zich met mede werking van Toledo tot ongeveer 10 Meter voor het Santpoort-doel. Een goed schot volgde op het juiste moment, waarop de Santpoort doel man het nakijken kreeg (10). Het spel bleef hierna tot de rust verdeeld. De verdedigingen wisten meester van het terrein te blijven, zoodat met een 10 voorsprong voor de gastheeren van doel gewisseld werd. Ook na de hervatting trad Santpoort aan vankelijk op den voorgrond. Nadat verschillen de aanvallen der roodbroeken waren afgeslagen, wist de halflinie van HBC den strijd weer te verdeelen. Zelfs had het er den schijn van dat Santpoort teruggedrongen zou worden, doch juist toen kwam de gelijkmaker ter wereld. Bij een algemeenen aanval werkte Kuil zich ener giek langs eenige HBC-ers. Een onverwacht schot van flinken afstand volgde, waarbij de bal langs den vallenden HBC-keeper in 't Heemsteedsche doel verdween (11). Dat dit doelpunt den gasten een hart onder den riem stak, sprak haast vanzelf. De Heem steedsche verdediging kreeg het enkele minu ten zwaar te verduren, doch wist het gevaar te keeren. Lang duurde het Santpoort-oyerwicht niet. Spoedig moest de Santpoort-keeper weer handelend optreden. De aantrekkelijkheid dezer match bereikte thans haar hoogtepunt. Twin tig minuten was de tweede helft oud, toen van Rooden Sr. na uitstekend solospel en goed door zetten het leder voor de tweede maal langs den uitloopenden Santpoort-keeper schoot (21). Het aspect veranderde hierna snel. HBC stel de zich meer op verdedigen in, zoodat de be zoekers vanzelf een vrij sprekend overwicht konden gaan uitoefenen. Dit geschiedde gelei delijk aan, doch tijdens de laatste tien minuten heeft het geducht gespannen voor het Heem steedsche doel. De keeper deed hier, bijgestaan door een danig versterkte verdediging, thans uitstekend werk. Een doelpunt hing om zoo te zeggen in de lucht, doch de zwart-witte ver dediging zorgde er wel voor, dat het niet naar beneden kwam. Onder groote spanning ver streek de tijd, gedurende welken Santpoort er ondanks het loffelijk streven niet meer in slaagde den gelijkmaker te scoren. De volgende wedstrijden konden gisteren we gens terreinafkeuring niet doorgaan: Kimbria Kerkrade, G. D. A.S. J. C., Roosendaal R. A. C., D. I. O.S. C. E., LeonesM. C. C., WilhelmusCeler, OliveoSpartaan 2, Excel siorV. V. P., AeolusG. D. A. 2., B. S. C. 2 Halsteren, N. S. V.Odio, Madesche Boys W. V. C., D. V. C.Groen Wit, Dongen 2 Waspik, H. E. C.Sarto, S. W. V.—Krekels en ViosConstantia. De regen was gisteren oorzaak, dat de vol gende I. V. C. B.-wedstrjjden moesten worden gestaakt: Eerste klasse West II: D. H. L.Spartaan 01; Tweede klasse Zuid Ila: Lachapelle B. S. C. 10; GilzeRoda 00; Oost I b: St. JanVelox 31; West Ia: H. M. S. 2Saes tum 03; Derde klasse Zuid lib: S. C. O. 2 Wapen van Oosterhout 00; Zuid lie: W. I. K. —Velocitas 0L serie aanvallen op te zetten. Bij een dezer stopt Sier den bal weliswaar, doch de centervoor is er bij en jaagt het terugspringende leder in de touwen (31). Een goede voorzet van Bus kept de linksbinnen keurig in, doch Sier stompt den bal Weg. Na de rust is Koning op de plaats van Jonk opgesteld, terwijl Maurer de buitenplaats bezet. De Volendammer doelwachter moet al aan stonds actief optreden, hoewel vooralsnog geen gevaarlijke schoten van de voeten der gasten komen. Een overtreding van een der Wilskrachtbacks wordt gestraft met een penalty, die Koning benut (42). Het offensief der gasten blijft aanhouden, maar Sier en Bont retoumeeren alles. Tot het einde blijft het spel hetzelfde aanzien behouden: Wilskracht iets meer in den aanval en van tijd tot tijd een gevaarlooze aanval der landskampioenen. Vijf minuten voor het einde zien de gasten hun zwoegen beloond en scoort de linksbinnen den laatsten goal van den middag. Bijna kan Maurer de score van de thuisclub nog verhoogen, doch zijn verraderlijk schot kan op het nippertje corner gewerkt worden. Hierna klinkt het eindsignaal. Al direct is te zien, dat de spelers veel last hebben van het zware terrein. De Meer is aanvankelijk sterker, maar voor- loopig worden de gevaarlijke aanvallen niet goed afgewerkt. Ook gaan door te zacht schieten eenige goede kansen verloren. Vermelding ver dient een lang schot van Blank, dat de keeper nog net kon wegtippen. Er ontstaan eenige scrimmages voor het Meer-doel. Als de bal weer is weggewerkt, krijgt Van Veen op den linker vleugel het leder te pakken, een scherpe voorzet volgt, de keeper tracht weg te stompen, doch de bal glijdt weg en via den rug van een toegeloo- pen Meer-speler in 't doel.' 10. De vreugde is echter van korten duur, want bij den volgenden aanval der gasten zendt de rechtsbuiten een schot in, waar Hoeboer tevergeefs naar grijpt, 11. Nauwelijks is weer afgetrapt, of een snede aanval van den linkervleugel wordt besloten met een onhoudbaar schot (12), waarmee de achterstand in een voorsprong is omgezet. Ondanks dit blijft De Meer toch sterker, maar de keeper blijkt het voornaamste struikelblok, 'n Kopbal van Overtoom wordt net corner getint en een hard schot is door 'n uitval nog te kee ren. Ook na de rust volgt aanval op aanval der Amsterdammers, maar door een muur van on geveer zes Gezellen-spelers is bijna niet heen te breken. Een schot vliegt buiten bereik van den keeper tegen de deklat. De terugspringende bal wordt net overgeschoten. Met de weinige aanvallen van de Haarlem mers weet de achterhoede van De Meer, die een goede party speelde, wel raad en de tijd ver strijkt zonder dat verder gedoelpunt wordt. Het einde komt met een geflatteerde zege voor de Haarlemmers. Graaf Willem liep hard van stapel, waarby reeds dadelyk bleek, dat de Beverwyksche ach terhoede goed voor haar taak berekend was. By een tegenaanval gaf Langendijk een tam schot, dat Philippus verkeerd beoordeelde, zoo dat de bal over het glibberige veld in de tou wen verdween. 01. Weldra hadden de Hagenaars succes met een schot van Luxemburg. Wel stopte Nieuwenhuis den bal, doch hij liet het leder glippen en de stand was 11. Graaf Willem bleef het meest in den aan val en toen v. d. Meer den bal goed doorgaf, zorgde v. d. Lans met een hard schot, dat de score op 2—1 kwam. Kort voor de rust kon D.E.M. gelijk maken. (2—2). Na de hervatting begon Graaf Willem zeer slap en de gasten namen het spel geheel in handen. Er werd over het algemeen slecht ge schoten, zoodat succes uitbleef. Langzamerhand pakten de groen-zwarten veel intensiever aan en by een doelworsteling zorgde v. d. Meer dat de Hagenaars met 32 de leiding kregen. Dezelfde speler zag kort hierna kans den voor sprong te vergrooten 42. De bezoekers lieten zich niet ontmoedigen en op zeer fraaie wijze verkleinde Langendijk den achterstand 43. De Beverwijkers zetten er toen alles op om een gelijk spel te forceeren, doch de rest van den speeltijd verstreek zonder verdere doelpun ten. De overwinning van Graaf Willem was vol komen verdiend. In de WesteUjke tweede klas van den I. V. C. B. biyft de strijd buitengewoon spannend en dat het krachtsverschil over het algemeen niet groot is, blijkt wel uit de resultaten van de gisteren gespeelde wedstrijden. In West Ib heeft M. S. V. zich ongeslagen kunnen handhaven, daar Fortitudo in Culem- borg met een 11 geiyk spel genoegen moest nemen. L. V. V. behaalde een groote zege en klopte Zwaluwen Vooruit in Laren met 7—0. De V. V. IJ.-reserves zorgden voor een groote verrassing door den kampioen van het vorig seizoen, Olympia een 21 nederlaag toe te brengen, terwyi Amersfoort Semper Avanti met 5—2 versloeg. H. M. S. 2Saestum moest by een 30 stand in het voordeel der bezoe- kers wegens den regen worden gestaakt. M. S. V. 4 2 2 6 9—5 L. V. V. 3 2 1 5 15—3 Amersfoort 3 2 1 4 10—5 Semper Avanti 3 2 1 4 7—8 Fortitudo 4 1 2 1 4 6—9 Zwal. Vooruit 4 1 1 2 3 9—15 Olympia 3 1 2 2 8—9 V. V. LI. 2 3 1 2 2 4—16 Saestum 1 1 0—1 H. M. S. 2 2 2 5—9 R. K. A. V. kreeg in West lb van Always Forward in Hoorn zijn eerste nederlaag te slik ken en samen met N. E. A„ dat de Wilskracht- reserves in de hoofdstad met 61 klopte, heeft de club uit Hoorn op het oogenblik de leiding. Constantius kon het ook nu weer niet bolwer ken en verloor met 62 van de reserves van Volendam. D. O. S. S. behaalde een 41 zege op V. I. C„ terwijl de Zwaluwen in WeesD hun eerste nederlaag leden tegen The Victory, dat hier met 42 over de Amsterdamsche gezellen zegevierde. Always Forward 3 3 6 10— 2 N. E. A. 3 3 6 13— 3 Zwaluwen 4 3 1 6 11— 6 R. K. A. V. 4 2 1 1 5 5— 2 The Victory 3 2 1 4 8— 4 D. O. S. S. 4 2 2 4 11—10 Volendam 2 3 1 2 2 7— 9 V. I. C. 4 1 3 2 8—10 Wilskracht 2 4 1 3 1 4—19 Constantius 4 4 6-17 In West II a werdén by LisseA. D. O. en Geel Wit^-D. S. S. resp. met 2—2 en 1—1 de punten gedeeld. Teylingen behield zyn goede positie door een 52-overwinning op Blauw Zwart in Wassenaar. G. V. O. moest verder beide punten afstaan aan V. V. E., dat de club uit Krommenie in wyk aan Zee met 2—1 Vitesse een 43-nederlaag toe. Teylingen 3 3 6 10— 5 A. D. O. 4 2 2 6 15— 8 D. S. S. 3 2 1 5 10— 4 G. V. O. 4 2 1 1 5 7— 4 Geel Wit 4 12 1 4 7— 5 Lisse 4 3 1 3 8— 9 Santpoort 2 4 11 2 3 10—14 V. V. E. 3 1 2 2 5— 7 Vitesse 3 1 2 1 7—12 Blauw Zwart 4 1 3 1 7—18 By de gastheeren was de ex-Xerxes-speler Th. v. d. Sande, die vroeger jaren ook al voor Leo nidas gespeeld heeft, weer opgesteld en wel op de linksbinnenplaats. Dit bleek al direct een goede aanwinst voor de blauw-witte voorhoede te zijn. Direct na den aftrap gaat Leonidas ten aan val. Al spoedig blijkt dat beidé partyen van schieten het meeste succes verwachten en wer kelijk, na eenige vergeefsche wederzydsche po gingen heeft A. v. d. Sande succes, als hy met een onverwacht schot v. d. Lidt volkomen ver rast, (10). Langzamerhand komt Leonidas nu eenigszins in de meerderheid. Geregeld ge lukt het A. v. d. Sande door de verdediging heen te breken, doch v. d. Lidt is hem telkens weer te vlug af. Ook Ham krijgt zoo nu en dan handen vol werk. Bij een der Leonidas-aanvallen breekt Vloeimans door en geeft A. v. d. Sande een op gelegde kans. Deze glüdt echter uit, evenals de toeschietende v. d. Lidt, zoodat Cornelissen met weinig moeite den voorsprong kan vergrooten, (20). Voor de rust komt in den stand geen verandering meer. Na de thee wegen de partyen aanvankelijk ge- lük op, doch langzamerhand wordt T.Y.B.B. iets sterker. By een voorzet van v. d. Drift mist de vrij staande Kluyskens hopeloos. Rotteveel profiteert echter van de kans en scoort onhoudbaar. Dit doelpunt wordt echter wegens buitenspel van Kluyskens geannuleerd. Leonidas tygt nu ten aanval, waarby een scrimmage voor het doel der gasten ontstaat. Th. v. d. Sande werkt den bal in de goede richting, doch v. d. Lidt kan hem nog net van de doellün weggrijpen. Een harde kopbal van Rotteveel uit een voor zet van v. Riel wordt door Ham goed gestopt, terwyi Kluyskens voor open doel naast schiet. Dan maakt Vloeimans den bal vry, stuift op doel af en schiet onhoudbaar in (30). Direct hier op komt T.Y.B.B. flink opzetten en weet een comer te forceeren. Deze wordt door v. d. Drift goed voorgezet en door Rotteveel door een kop bal in een doelpunt omgezet. Er zy'n nu nog ruim 10 minuten te spelen. De gasten zwerven geregeld voor het blauw-witte doel. Leonidas verdedigt echter met man en macht, zoodat de stand ongewüzigd biyft, waar door de Rotterdammers iets meer krijgen dan hun toekomt,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9