ACHTSTE PARTIJ DOOR EUWE GEWONNEN Wapenuitvoer verboden New-Yorksche Beurs ALJECHIN GAF OP NA 69 ZETTEN DINSDAG 22 OCTOBER 1935 De wereldkampioen heeft thans vier en Euwe twee partijen gewonnenterwijl er twee partijen remise werden Goed spel van onzen landgenoot Analyse van S. Landau VECHTPARTIJEN DEDEN BLOED VLOEIEN Een doodelijk geval te Helmond Te Princenhage UIT HET MIJNBEDRIJF Het rapport van oud-minister Verschuur RAPPORT VERDWENEN Betreffende ambtenaren van het Landbouw-Crisisbureau HET SANCTIE-ONTWERP En de belangen van de handels reizigers en -agenten BEVORDERING DER SCHRIFT KUNST LAGERE LOODSGELDEN 11 pet. van het tarief van 1 Januari 1934 PROTEST VAN STATIONS CHEFS In de Staatscourant is verschenen het Kon. besluit tot verbod naar Italië COLPORTAGE-VERBOD WETTIG? Advocaat-generaal vraagt veroordeeling AMBULANCE NAAR ABESS1NIË SENATOR DE GIJSELAAR ZEVENTIG JAAR De sancties Eerste voorstel door 22 staten aanvaard Zweedsch stoomschip gestrand Elf zeelieden verdronken Orkaan boven de Witte Zee Spoorwegongeval in Polen SURINAAMSCHE BEGROOTING 1934 gaf een staging van de opbrengst der middelen DE SANEERING VAN DE WASCHINDUSTRIE Exportinstituut Tsjechoslowakije OUD-MINISTER VERSCHUUR BELEEDIGD VOORZITTER CHR. NAT. VAKVERBOND Ernstig ongeval in chemische fabriek Geen misleidende uitroepen gebruiken STOOMVAARTLIJNEN 4 WISSELKOERSEN FAILLISSEMENTEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 21 October l Nu Wit twee pionnen meer heeft, behoeft hij torenruil niet te vreezen. Maandagmiddag om vier uur werd de achtste partij van de match Euwe-Aljechin om het wereldkam pioenschap schaken in de Militie zaal te Amsterdam voortgezet en beëindigd. Na 69 zetten gaf Aljechin zich gewonnen. De stand is thans, dat Aljechin 4 partijen heeft gewon nen, Euwe twee. Twee partijen wer den remise. Aljechin heeft dus to taal 5, Euwe 3 punten. Na hervatting der stelling deed het gerucht de ronde, dat het niet lang meer zou duren. Men dacht algemeen, dat Euwe een geforceerde winstvoortzetting gevonden had. Aljechin ech ter gaf zich nog lang niet gewonnen en span de zich geweldig in om nog wat te vinden. Euwe behandelde dit eindspel echter zeer nauwkeurig en ontnam den wereldkampioen alle illusies. Aljechin rekte de partij tot den 69sten zet en toen Euwe de kwaliteit veroverde door een fijne manoeuvre gaf de wereldkam pioen zich gewonnen. Een van begin tot einde goede party. I De stand na 40 zetten was: Wit; Ke2, Tc3, Lb7, a6, e3, f4, g2, h2 Zwart: Ke7, Td6, La7, e6, f5, g7, h7. De afgegeven zet van Wit was 41. Tc3c7l' Wit: Dr. M. EuWe Zwart: Dr. A. Aljechin 41. Tc3—c7t Td6d7 42. Tc7c3 Td7d6 43. h2h4 g7g6 Anders speelt Wit h4—h5. 44. Tc3c2 h7—h5 45. Tc2c3 Td6b6 Met den toren op de d-lijn te blijven, ten einde te verhinderen, dat Wit met zijn toren op de zevende of achtste lijn komt, is niet meer vol te houden. Wit kan altyd Lc8 spelen, ge volgd door Tc7t en de zwarte toren kan niet opponeeren. Zwart probeert het thans op een andere ma nier 46. Tc3c7t Ke7d6 47. Tc7g7 Tb6b2f 48. Ke2d3 Tb2—a2 De bedoeling is, het nemen van Dion g6 met Ta3t en Txe3 te beantwoorden. Maar ook dan is het vrij hopeloos voor Zwart. Andere moge- lykheden tegenstand te bieden had Zwart niet. 49. Tg7xg6 Ta2—a3t 50. Kd3c4 La7xe3 Dit biedt meer kansen dan Txe3 Nu is pion f4 aangevallen en de toren houdt den a-pion tegen. 51. Lb7d5! Een grappige zet! Indien Zwart nu Ts4f speelt, dan volgt Kb5 en Zwart kan den looper niet slaan, omdat de toren aangevallen is. Ook kan Zwart niet Txa6 spelen wegens Txe6+ en de toren op a6 gaat verloren. Door den tekst zet kan de looper op de sterke diagonaal blij ven, terwijl na 51. Lc8 Zwart nog eenige res sources heeft. 51. Le3Xf4 Vrywel het beste. Hoe meer pionnen van het bord verdwenen, des te meer kans op remise 52. Tg6Xe6 Kd6c7 53. Te6c6 Euwe dacht zeer lang na, voordat hy tot dezen zet besloot. 53. Kc7b8 54. Tc6g6 Ook Kc4b5 kwam in aanmerking, welke zet in de perskamer geanalyseerd werd. Een aardige variant was hier Tc6b6 welke zet vernietigend uitziet na Kb8—a7; Lc4—b5, maar Zwart forceert remise met den door meester Maroczy aangegeven zet. Ta3a5-t-ü 54. Lf4c7 Er dreigde nameiyk Kb5. hetwelk nu met Ta5+ beantwoord kan worden. 55. Ld5b7 Kb8—a7 56. Tg6g5 Lc7d8 Wederom dacht Aljechin zeer lang na. on geveer een uur. Zwart wil tenminste der. h-pion winnen. 57. Tb5Xh5 Ld8Xh4 58. Th5Xf5 Ka7b6 De stand na 58. Ka7—b6 was: Wit: Kc4; Tf5: Lb7; a6, g2. Zwart: Kb6; Ta3; Lh4. Thans heeft Wit twee pionnen meer, maar by het geringe aantal stukken heeft Zwart nog een heel kleine remisekans. 59. Tf5b5t Kb6c7 60. Tb5b3 60. Ta3a5 De rest iszwijgen! 61. Kc4—d4 Lh4—f2t 62. Kd4e4 Kc7—d6 63. Tb3—d3f Ka6e6 64. Lb7c8t Ke6e7 65. Td3d5 Ta5—a4t 66. Ke4f5 Lf2—g3 67. Td5d7t Ke7—f8 68. a 6a7 Lg3—f2 69. Lc8a6! Opgegeven Wint geforceerd de kwaliteit. Wit moet den looper op a6 nemen en dan volgt Td8t en a8D. Zondagavond kregen D. en S. in een café te Helmond ruzie. De twist liep hoog en op een ge geven oogenblik greep S. zyn mes en stak D. in den buik. Op last van een onmiddeliyk gewaAr- schuwden geneesheer is het slachtoffer naar het ziekenhuis vervoerd, waar hy korten tyd na aan komst overleed. Maandag ontstond te Princenhage onder de talryke bezoekers van café „De Dreef" ruzie. De J. haalde een mes te voorschyn en bracht hier mede A. D. een drietal steken toe. Een genees heer werd gewaarschuwd en deze verbond het slachtoffer. Per ziekenauto is hy naar het St. Ignatiusziekenhuis te Breda vervoerd. Tydens de verwarring wist de dader te ont komen. Blykens uitlatingen in de laatste bestuurs vergadering van het Algemeen Mynwerkers- fonds heeft oud-minister mr. Verschuur, vóór zyn vertrek naar Indië aan de Regeering zijn rapport over dé mynindustrie doen toekomen. Bij het in opdracht van de Regeering inge stelde onderzoek is, volgens de „L.K." aan mr. Verschuur gebleken, dat de Nederlandsche mijnindustrie haar krachten tot het uiterste heeft ingespannen en dat van haar geen ver dere offers mogen worden gevraagd. De inhoud van het rapport houdt zich in hoofdzaak bezig met den economisclien toe stand van het mynbedTyf. Ook de verkooppolitiek zou in het rapport zijn besproken. Naar verluidt heeft oud-mi nister Verschuur terzake van dit laatste punt aan de Regeering enkele concrete voorstellen ter overweging voorgelegd. Naar het Handelsblad bericht, is een rapport, dat in den afgeloopen zomer van dit jaar is opgemaakt door den heer Sirks, oud-commis saris van politie te Rotterdam en thans hoofd van den Centralen Crisis Controledienst en be helzende de resultaten van een onderzoek in zake de gedragingen en het verleden van twee hooge ambtenaren van het Landbouwcrisisbu reau, thans onvindbaar. Het bestuur van de Nederl. R.K. Vereeniging van Handelsreizigers en Handelsagenten „St. Christoffel" heeft aan den voorzitter van den Ministerraad, dr. H. Colyn een schryven gericht naar aanleiding van het wetsontwerp houdende voorbehoud der bevoegdheid tot het nemen van nadere maatregelen ter bevordering van de in ternationale samenwerking tot het voorkomen of het beëindigen van vijandelykheden. In dit schrijven wordt er op gewezen, dat gezien de omstandigheid dat onder de te nemen sancties ook zal vallen „het verbieden van in voer uit den staat, waartegen sancties worden gericht", vele handelsreizigers en agenten hier door getroffen zullen worden. Adressant verzoekt de regeering hieraan de volle aandacht te willen schenken. Dezer dagen hield de Ned. Ver ter Bevorde ring der Schriftkunst te Utrecht een vergade ring. Op deze byeenkomst werd de heer Terp stra, inspecteur van het Onderwys te Utrecht, geïnstalleerd als beschermheer der vereeniging. Na een welkomstwoord van den voorzitter, den heer Uoort, verzocht deze den heer Terpstra een keuze te willen doen uit eenige oorkonden, welke door de leden ter gelegenheid van de aan vaarding van zyn benoeming weroen gemaakt. Alvorens echter de heer Terpstra een keuze maakte uit de ingekomen ontwerpen, richtte hy zich nog tot de leden der vereeniging. Daarna gaf hy zyn meening te kennen over de ingekomen ontwerpen en maakte tenslotte zijn keuze. Het gekozen ontwerp is gemaakt door den heer Timmer uit Utrecht, wien se beschikbaar gestelde prys wordt ter hand gestald. Besloten werd tot het houden van een ten toonstelling van 16 tot en met 23 November a.s. in 't Schriftmuseum, Oude Gracht 201, Utrecht. Naar de „Telegraaf" uit goede bron ver neemt, is bij Kón. Besluit van 18 dezer bepe.ald, dat voor de havens de loodsgelden met ingang van 1 November verlaagd zullen worden tot 11 pCt. van het tarief dat op 1 Januari 1934 gold. Voor Rotterdam beteekent dit de volle dige vervulling van een van zyn vurigste wen- schen die gerezen zyn in verband met den moeilijken concurrentiestryd met buitenland- sche havens. In een vergadering van stationschefs en on- derstationschefs onder leiding van het Hoofd bestuur van den Bond van Ambtenaren in dienst by de Nederlandsche Spoorwegen, is met algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin deze ambtenaren kennis genomen heb bend van het feit, dat de leiding en het be heer van het station le klasse A ster Amers foort met ingang van 1 October 1935 is opge dragen aan een Inspecteur 2e klasse, als hun meening uitspreken, dat deze benoeming als een grievende en onverdiende achterstelling van hun corps is te beschouwen. WioajuucS. Wat beef je, lieve man. Dat ligt niet aan m'n gestel kind je; wel aan 't feit, dat er geen dek king meer is voor deze chetjue die Ik je uitschrijf. (Tout k Vous). De Staatscourant van Maandag avond bevat het Kon. Besluit, dat in overeenstemming met het eerste voorstel van het Coördinatie-Co mité te Genève ingevolge de uit- voerverbodenwet 1935 den uitvoer van wapenen, munitie en oorlogs- materieel uit het Koninkrijk der Ne derlanden naar Italië en zyn bézit tingen verbiedt. Onder wapenen, munitie en oorlogsmaterieel wordt verstaan: Geweren en karabijnen, benevens daarbij behoorende loopen. Mitrailleurs, geweer-mitrailleurs en mitrail leur-pistolen van elk kaliber, benevens daar- by behoorende loopen. Kanonnen, houwitsers en mortieren van elk kaliber, benevens daarbij behoorende affuiten, schietbuizen en remmen. Munitie voor de hierboven genoemde wape nen, gevulde of ledigej projectielen voor de hierboven genoemde vuurmonden en hun voort- dryvende lading. Granaten, bommen, torpedo's en mynen, al of niet geladen, benevens werktuigen om ze te werpen, te lanceeren, te leggen of om ze tot ontploffing te brengen. Vechtwagens, gepantserde treinen of voertui gen, benevens iedere soort pantsering. Oorlogsschepen van iedere soort, vliegtuig moederschepen en onderzeebooten daaronder begrepen. Gemonteerde of gedemonteerde luchtvaar tuigen, zwaarder of lichter dan lucht, benevens daarbij behoorende luchtschroeven, geraamten, schiettorens, rompen, staartvlakken en lan dingsgestellen. Vliegtuigmotoren. Revolvers en automatische pistolen, wegende meer dan 630 gram, benevens munitie voor deze wapens. Vlammenwerpers en alle andere werptoestel- len voor de chemische oorlogvoering of het veroorzaken van branden. Mosterdgas, lewisite, dichlooraethylarsine, dichloormethylarsine en alle andere stoffen, bestemd voor de chemische oorlogvoering of het veroorzaken Van branden. Oorlogsbuskruit en ontplofbare stoffen. De advocaat-generaal by den Hoogen Raad, mr. Berger, concludeerde Maandag in de zaak van J. C. V., die een principieele beslissing wilde uitlokken over de wettigheid van het Zaandamsche colportageverbod en daarom dit verbod overtrad. Zoowel de kantonrechter als de rechtbank te Haarlem hebben C. ontslagen van rechtsver volging, waartegen de Officier van Justitie cassatie aanteekende. Het ontslag van rechtsvervolging was ge. grond op het feit, dat de betreffende artikelen der Zaandamsche politieverordening onverbin dend zijn op grond, dat deze niet aan burge meester en wethouders uitvoeringsbevoegdheid geven, doch inhouden een delegatie van veror denende bevoegdheid, hetgeen niet is toege laten. De advocaat-generaal concludeerde tot ver nietiging van het ontslag van rechtsvervolging en veroordeeling tot f 1 boete. Arrest 18 November. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis ontvangt meerdere financieele toe zeggingen, voor het geval werkelyk een ambu lance zal worden uitgezonden. Het hoofdbestuur doet weten dat, indien geen voldoende gelden mochten byeenkomen voor het uitzenden van een volledige ambulance, een uitzending zal geschieden in bescheidener vorm. Mocht onverhoopt zulks ook niet mogelijk zyn, dan zullen de gelden in ieder geval besteed worden voor de toezending van verband, medi camenten enz. Het staat dus boven allen twyfel vast, dat elke gift voor de hulpverleening aan de gewonde en zieke strijders in Abessinië gezonden, inderdaad aan het beoogde doel zal ten goede komen, welke dan ook de uiteindelijke vorm der hulpverlee ning moge wezen. Het hoofdbestuur hoopt echter, dat de giften op zyn girorekening no. 22120 zoodanig zullen biyven vloeien, dat binnenkort de uitzending eener bescheiden ambulance onder Nederland sche vlag zal kunnen geschieden Maandag vierde jhr. mr. dr. N. C. de Gyselaar, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal en oud-burgemeester van Leiden zyn zeventigsten verjaardag. Honderden schrifteiyke gelukwen- schen werden in den loop van den dag te zijnen huize te Wassenaar bezorgd. Schriftelijke gelukwenschen waren binnenge komen van den minister-president dr. Colyn, den Commissaris der Koningin in Noord-Holland Jhr. mr. Röell, van verscheidene Eerste en Tweede Kamerleden individueel en van Kamerfracties, zooals van de C.H. en de R.K. fractie der Eer ste Kamer, GENÈVE, 21 Oct. (A.N.P.). De regeeringen van Bulgarije, Estland en Noorwegen hebben den secretaris-generaal van den Volkenbond medegedeeld, dat zij sanctievoorstel no. 1 be treffende het uitvoerverbod van wapenen naar Italië en opheffing van het wapenembargo voor Abessinië in werking hebben gesteld. Het aantal staten, dat het sanctievoorstel thans ten uitvoer legt is hiermede gestegen tot 22. Het is nog niet zeker, dat de werkcommissie van de sanctieconferentie op 31 October weer bijeen zal komen. Ingeval een ontspanning in treedt tusschen Italië en den Volkenbond en aan den anderen kant een voldoend aantal staten voor 31 October toestemming heeft gegeven, zal 5 November bepaald worden als aanvangsdatum voor de in- en uitvoersancties. REVAL, 21 Oct. Tydens den krachtigen storm, die in de afgeloopen dagen heeft ge woed, is Zondagmiddag aan de Westkust van Estland, het Zweedsche stoomschip „Stella," dat 700 ton meet, gestrand. Van de uit dertien koppen bestaande be manning kon men slechts twee leden redden. MOSKOU, 21 October (Reuter) Volgens- een bericht uit Archangel woedt boven 't Wes telijk gedeelte van de Witte Zee een orkaan, die reeds een scheepsramp tengevolge heeft gehad. Door den storm werden ook twee ijsbrekers verrast, waarvan een 'n zwaar beschadigden lichter op sleeptouw had. Door de kracht van den orkaan werd de lich ter losgeslagen en de ijsbreker zelf zoo zwaar bes-chadigd, dat hy met slagzyde de haven van Archangel moest binnenloopen. De andere ijsbreker vond den lichter pas la ter. Deze was middendoor gebroken. De ijsbreker kon vijf leden der bemanning redden. De overige tien waren echter over boord geslagen. KATTOWTTZ, 21 Oct. (Reuter). Nabij het station van het Tsjechische grensstation Teschen is Zondagochtend tengevolge van een verkeerden wisselstand een personentrein in botsing gekomen met een losse locomotief. Twee wagons van den personentrein werden uit de rails geslingerd en vielen om. Zestien personen werden zoo ernstig gewond, dat zy naar het ziekenhuis moesten worden gebracht. Ingediend is de begrooting van Suriname voor 1936. Ontleend is aan de toelichting: de na 1925 be gonnen geregelde daling van de opbrengst der middelen, welke in 1930 even werd onderbroken door eenige styging, doch zich daarna weer in sterkere mate voortzette, schijnt in 1934 tot staan gekomen te zyn, welk jaar zelfs weer een styging in de opbrengst te zien gaf. Nochtans bleef deze nog belangrijk achter by de raming en de opbrengst voor 1936 is dan ook in totaal weder lager moeten worden gesteld dan dis voor het loopende jaar. Hiertegenover is het gelukt, het totaal der uitgaven eveneens en tot een grooter bedrag lager te ramen, zoo dat ten slotte nog op een eenigszins kleinere rijksbijdrage dan voor 1935 was geraamd, ge rekend wordt. In de huidige omstandigheden mag dit ongetwijfeld tot voldoening stemmen. Minder wordt geraamd aan uitgaven f 63.423. minder aan ontvangsten f 36.644. minder aan Rijksbijdrage f 26.779. De Ryksbydrage wordt thans geraamd op f2.661.411. In den loop van dit jaar werd de dienst van het landbouwproefstation gesplitst in twee elk ouder afzonderlijke leiding staande afdeelingen, nameiyk een afdeeling omvattende den alge- meenen dienst en de bestudeering van landbouw kundige vraagstukken uit algemeen weten schappelijk oogpunt en een afdeeling, welke meer in het by zonder tot taak heeft het onder zoek van de landbouwkundige vraagstukken uit commercieel-economisch gezichtsoogpunt. De Gouverneur verwacht^ dat deze splitsing van gunstlgen invloed zal zyn op de beharti ging van de commercieel-economische vraag stukken, welke zich als gevolg van de tydsom- standigheden juist thans meer dan vroeger op den voorgrond dringen. Een crediet van f 10.000 is opgenomen voor het onderzoek naar de mo gelijkheid van afzet van Surinaamsche land bouwproducten in het buitenland en de bevor dering van dien azfet op de markten der daar voor in aanmerking komende landen. De Saneeringscommissie voor de Wasch- indüstrie heeft besloten tot een stelsel van li centies voor wasscherybedryven, strykinrich- tingen, waschverzendingen en linnenverhuur- inrichtingen. Aan de bedrijven, welke op 1 Maart 1935 bestonden, zal in het algemeen een licentie worden verstrekt. Bedryven, welke na genoemden datum zyn opgericht of die men zou wenschen op te richten, kunnen slechts in byzondere gevallen worden toegelaten. Belang hebbenden kunnen zich wenden tot het Bureau van de Saneeringscommissie voor de Wasch- industrie, Fruitweg 28, 's Gravenhage. Voor Holland werd met ingang van 1 Novem ber 1935 benoemd tot consulent van het Export instituut der Tsjechoslowaaksche Republiek tExportni Ustav Ceskoslovensky) de heer Jan C. W. Polak, 's Gravenhage. In het Tsjechoslowaaksche Bxportinstituut, hetwelk in 1935 door de Tsjechische Regeering ïin het leven geroepen werd, zyn alle takken van industrie en landbouw vertegenwoordigd. Het Tsjechoslowaaksche Exportinstituut fun geert als oriënteeringsapparaat voor belangheb benden by den Tsjechoslowaakschen Export. Ter zake van eenvoudige beleediging van een ambtenaar (oud-minister Verschuur), het zich in beleedigenden vorm uitlaten over het open baar gezag en eenvoudige beleediging tydens een te Zeiham gehouden vergadering, is A. T. uit Zwijndrecht door de Dordtsche rechtbank veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Het Haagsche Hof legde deze straf voor waardelijk op met drie jaar proeftijd. In de Maandag gehouden vergadering van het Dagelijksch Bestuu? van het Christelijk Na tionaal Vakverbond is tot voorzitter gekozen de heer A. Stapelkamp, thans secretaris van dit verbond. Maandag kreeg op de Chemische Fabriek te Naarden de arbeider M., die aan het werk was met eenige vaten, bevattende zuren, plotseling den inhoud van een der vaten over het lichaam. Met hevige brandwonden is het slachtoffer naar zijn woning te Naarden vervoerd. Het bleek echter noodzakelijk hem later naar de Majellastichting te Bussum over te brengen. Te Den Haag is opgericht een vereeniging van courantenverkoopers, welke zich ten doel stelt paal en perk te stellen aan het misleiden van het publiek, door bij het venten met couranten u-troepen te gebruiken, die in strijd zijn met den inhoud der courant. binnenlandsche havens. IJMUIDEN. Aangek. 20 Oct.: Torare, s„ Danzig, met verlies van gedeeltte deklast en schade over dek; Tabinta, ma., Java laatst Schiedam; Leeuw arden, s., Londen; Waterland, s., Ham-burg. 21 Oct.: Foelau Tello, m.s., Bremen (voor Buitenhuizen); Midsland, s., Goole; Penhill, s., Karazee naar Southampton, als bijlegger, wegens gebrek aan kolen en- stormschade; Rhijnstroom, s.. Leith; Vliestroom, s., Hull; Chelwood, s.. New castle (voor Velsen); Ek, s., Oslo; Trito, s., Fowey; Rliein, s„ Hamburg; UtlUtas, tank, Londen. Vertrokken 20 Oct.; Astarte. s.. Bremen; Conch, tank, St. Klttg v.o.; Hontestroom. s. Londen; Gondul, s., Malmoö; Borthwick, s„ Leith; Achilles, s.. Hamburg; Flandria (Zweed), s., Gohenburg; Rhea, m.s„ Kopenhagen; Ariadne, s.. Gibraltar; Beyerland, s.. Seaham; St. Philipsland, s., New castle; Alt, s., Goole; Gateshead, s., Newcastle; Vechtstroom, s., Hull; Sambre. m.s. Parijs: Kross- fonn, tank, Liverpool; Monaghan, Amerikaanscbe torpedojager. Plymouth. 21 Oct.; Nadja. s„ Christineham; Poelau Tel- Jo, m.s., Londen; Jos Maria, ms, Boston (L.); John Bakke, m.s., N.-Amerika; Alkmaar, s. Ham burg. AMSTERDAM. Aangek. 20 Oct.: Toratre, Danzig, hout, en graan. Houthaven. Baltica: Leeuwarden, Londen, stukgoed. Handelskade, General Steam Transport Cy; Tabinta. Java laatst Schiedam-, stukgoed, Sumatrakade. Mij Nederland. - 21 Oct.: Waterland. Hamburg. suWgoed, Handelskade, Wmm. M. Müller Co.; Midsland, Goole, steenkolen, Rietlanden, Scheepsv. Steenk. Mij; Rijnstroom. Leith, stukgoed eir steenkolen. Handelskade. Holl. Stoomb. My; vliestroom, Huil, stukgoed, Handelskade, idem; TJtilitas, Londen, ledig, Petroleumhaven, Baltica: Ek. Oslo, stuk goed, handelskade. Verg. Cargadoorskantoor: Tri'o. Fowêy, stukgoed en klei, Rietlanden. Holl. Stoomb. Mij: Rhein. Hamburg, stukgoed. De Ruyterkade. Van Es Van Ommeren. MM. NEDERLAND. TABINTA, 20 Oct.. van Java te Amsterdam. POELAU TELLO, 21 Oct. van Buitenhulzen n. Londen. POELAU ROEBTAH, thuisreis, 20 Oct. van Port-Said VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN. BLOEMFONTEIN, 21 Oct. v.m. 6 uur van Suez nnaar Port-Soudan. MELISKERK, 10 Oct. van Mombassa. n. Aden. HEEMSKERK, thuisreis, 21 Oct. te Antwerpen. BOSCHFONTEIN, 21 Oct v.m. 3 uur van R'dam te Hamburg. JAGERSFONTEIN 2C Octt van Durban naar East London. NIJKERK. 21 Oct. van Beira naar Mozambique. RANDFONTEIN, 21 Oct. van Teneriffe naar Kaapstad. SPRINGFONTEIN, Rotterdam naar Hamburg. 20 Oct. uit den N. Waterweg. HOLLAND—O.-AZIE LIJN. GAASTERKEBK, uitreis, 20 Oct. van Colombe. SEROOSKERK, thuisreis, pass. 20 Oct. Gibraltar. MEERKERK, 21 Oct. van Hamburg te R'dam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. MAASKERK, 20 Oct. v.nr. 7 uur van W.-Afrika te R'dam-; vertrekt 22 Oct. naar Hamburg. KONINKL. HOLL. LLOYD. WATERLAND. 2i Oct. van Hamburg te A'dam. MONTFERLAND, uitreis, 21 Oct. v.m. 4 uur te Montevideo. KONINKL. NEDERL. STOOMB. MIJ. ACHILLES. 20 Oct. van IJmuiden n. Hamburg. AJAX, 19 Oct. van Amst., te Kopenhagen. ARIADNE, 20 Oct. van IJmuiden n. Gibraltar v.o BAARN, 19 Oct. van Curacao n. Liverpool. BACCHUS, 20 Oct. van Messina te Palermo. CALYPSO, 19 Oct. van Oran naar Genua. COLOMBIA, 20 Oct. van Cristobal n. Carthagena COSTA RICA, uitreis, 19 Oct. n.m. 9 u. v. Dover DEUCALION, 20 Oct. van Fethy te Izmir. EUTERPE, 19 Oct. van La Pallice n. Amsterdam GANYMEDES, 21 Oct. van Izmir te Istanboul. HEBE, 21 Oct. van Nakskov naar Amsterdam. HELDER, 20 Octt. van Tarragona te Valencia. MARS. 20 Oct. van Valencia n. Barcelona. PERSEUS. 19 Oct. n.m. van Stettin n. Amst. RHEA. 20 Oct. van IJmuiden n. Kopenhagen. TRAJANUS, 19 Oct. van Alexandrië n. Samos. TRITON, Middl. Zee n. Amsterdam, was 19 Oct I6o mijlen Z.W. van Ouessant. VENUS. 19 Oct. van Bari naar Calamata. VESTA, 20 Oct. v.m. 8 uur van Hamburg n. Amst. TRITON, Middl. Zeee n. Amst., pass. 21 Oct v.m. 11 u. 55 Lydd. PERSEUS. Stettin naar Amsterdam, pass. 2J Oct. v.m. 11 uur Brunsbuttel. AGAMEMNON, Middl. Zee naar Amsterdam, pass. 21 Oct. Gibraltar. JUNO, 21 Oct. van Limni te Candia. ORION, R'dam n. Middl.Zee, 20 Oct. uft den N. Waterweg. VENEZUELA, 18 Oct. van Barbados n. Trinidad BENNEKOM, uitreis, 19 Oct. van Callao. LUNA. 18 Oct. van New-York n. Port au Prince AMAZONE. R'dam n. Middl. Zee, pass. 20 Oct- Dungeness. COSTA RICA, uitreis, pass. 20 Oct. Bevezier. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DRECHTDIJK. Pacific Kust naar R'dam, 20 Oct-, van Liverpool. MAASDAM, R'dam n. New-York, pass. 21 Oct. Lizard. BURGERDIJK, thuisreis, 19 Oct. te Londen. VEENDAM, New-York n. R'dam, 21 Oct. te Ply. mouth verwacht. DELFTDIJK, 19 Oct. van Seattle te Vancouver. LEERDAM, uitreis, 19 Oct. van Puerto Mexico. DINTELDIJK, 19 Oct. van R'dam n. Pacific Kust. EDAM, 20 Oct. van New-York te faam. DINTELDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 20 Oct te Londen. ROTTERD. LLOYD. BALOERAN, thuisreis, 20 Oct. n.m. 6 uur van Southampton. DEMPO. Uitreis, 21 Oct. v.m. 7 uur te Belawan SLAMAT, thulsrelss, 20 Oct. n.m. 4 uur van Sabang KOTA BAROE. thuisreis, pass. 20 Oct. v.m. 7 u Finisterre. KOTA RADJA, 20 Oct. van Rotterdam te Hamb. INDRAPOERA, uitreis, pass. 19 Oct. v.m. 8 uur Ouessant. KOTA GEDE, uitreis, pass. 19 Oct. n.m. 1 uur Perlm. j BALOERAN, 21 Oct. van Batavia te Rotterdam, i Slotkoersen Oct. 21 19 18 Allied Chemical 169 1701/5 170% American Tel. Tel. 141 141% 1407* American Tobacco B. 104 103 102% Anaconda Copper 20Vs 21 21% Baltimore Ohio 14% 149% 141/8 Canadian Pacific 9% 9% Case Treshins 94% 93% Consol Gas of N.Y. 29 28% 27% Dupont de Nemours 1361/2 135% 134 General Electric 35V* 345/8 337/8 General Motors 51% 50 48% Koninklijke Olie 42% 43% 417/g New York Centra] 23 22% 21% Radio Corp. of Am. 8V2 8Vs 7% Standard Oil ot N.-Jersey 29 43% 45 United States Steel Corp. 46% 46% 443/g Westinghouse Electric. 87 877/g 83 NEW-YORK Oct. 21 19 18 Londen Parys 4.9U/2 4.91% 4904 6-59X2 6.591/s 6.591/s GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 21 Oct. Tarwe: Oct. Dec. 6/4 3/4; Maart 6/03/4; Mei 6/—. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALCHIBA, thuisreis, 19 Oct. van Santos. ALQYONE. uitreis. pass. 20 Oct. Dungeness. JAVA—NEW-YORK LIJN. KOTA PINANG. 20 Oct. n.m. 5 uur van Belawan naar New-York. DJAMBI, New-York naar Java, pass. 20 Oct. v.m. I uur Kaap de Goede Hoop. KOTA TJANDI, 19 Oct. van Norfolk te N.-York. MIJ. OCEAAN. CLYTONEUS, 19 Oct. Van Batavia n. Amst. EURYMEDON, Liverpool naar Java pass. 19 Oct. Perim. POLYPHEMUS, Amst. naar Java, pass, 20 Oct. Lizard. KONINKL. PAKETV. MIJ. NIEUW HOLLAND. 19 Oct. van Melbourne naar Singapore. LEMATANG, 19 Oct. van Sydney n. Singapore. SWARTENHONDT. 19 Oct. van Saigon te Durban JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJIKANDI, 20 Oct. van Padang naar Batavia. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. BENGALEN, 18 Oct. van Calcutta te Singapore. HALCYON LIJN. STAD VLAARDINGEN, naar Wabana, was 20 Oct. 10 uur 40 v.m. 300 mijlen Z.W. van Valencia. VREDENBURG. naar R'dam, was 18 Oct. 4 uur n.m. 300 mijlen N.O. van Wiek. MAASBURG, Wabana naar Emden, pass. 19 Oct. Bevezier. DIVERSE SCHEPEN. JONGE ELISABETH, naar Londen, pass. 20 Oct. Finisterre. JONGE JOHANNA, naar Cannes, pass. 20 Oct. Gibraltar. LINGE. 19 Oct. van Amsterdam té Casablanca. MIJDRECHT, 20 Oct. van Helsingborg naar Stockholm. IJSSEL, 21 Oct. van Wiborg te Wasa. SCOPAS. 19 Oct. van Perim n. Abadan. SLIEDRECHT, pass. 20 Oct. Gibraltar. FARMSUM, pass. 18 Oct. Madeira. APPOLLONIA, 19 Oct. Van Port-Said n. Constnza VECHTSTROOM, 20 Oct. van Amst. te Huil. ZAAN. 16 Oct. van Gefle n. R'dam. FRIESLAND, R'dam n. Stockholm, pass. 19 Oct. Elseneur. BATAVIER II. 20 Oct. van R'dam te Gravesend MOORDRECHT, pass. 20 Oct. Dungeness, naar Grangemouth. BATAVIER Vin. R'dam naar Bordeaux, pass. 20 Oct. Dungeness. NOORDZEE, sleepboot, naar Bizerta, pass. 20 Oct. Dungeness. SUNETTA, Shellhaverr naar St. Kitts v.o., pass. 19 Oct. Bevezier. LINOESTROOM, 19 Oct, van Plymouth naar Bristol. TEXELSTROOM. Amst. n. Liverpool, pass. 20 Oct. Lizard. LETO, Port Talbot naar Montreal, was 18 Oct. 280 mijlen O. van Belle Isle. scheepsbouw. De N.V. Industrieele Mii „De Noord" te Ablas- serdam, heeft voor buitenlandsche rekening op dracht ontvangen tot het bouwen van een mo torschip met de volgende afmetingen: lengte 37.50 M.. breedte 7 M. en holte 2.00 M. Het schip wordt voorzien van een Deutz-Dieselmotor, met een ca paciteit van 300 P K. Bij dezelfde werf werd te water gelaten bet m.s. „Brescou", in aanbouw voor Fransche rekening. Dit schip heeft een laadvermogen van ca. 400 ton. AMSTERDAM. 2l Oct. Het hier van Danzig aangekomen Noorsche s.s. „Toratre"- heeft wegens storm schade over dek, terwijl een gedeelte van de deklading hout verloren ging. IJMUIDEN. 21 Oct. Het Engelsche s.s. „Pen hill", op reis van de Karazee «naar Southampton, arriveerde heden hier met schade, welke door een duiker zal worden onderzocht. Het schip heeft tevens kolengebrek en zal te IJmuiden burgeren. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V, (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling; 9 October verleend aan W. van Lankeren. tand arts. Utrecht, voor den tijd van da jaar in gaande 11 September 1935. Bewindvoerder mr. Breen. Tiel. 17 Oct. 1935 voorioopig verleend aan de N.V. Hollandsehe Algemeene Mode Industrie „Haml". Den Haag, Weteringplein 1718 Vergadering Donderdag 21 November 1935 des v.m. 11.30 uur in het Paleis van Justitie, Den Haag. Bewind voerder mr. H. A. Tels. Den Haag. Er is geen ont- wern accoord gedenoneerd. Failliet verklaard: 17 Oct.: H, J. M. de Bruyn. Delft. Kolk 4a. W. Nellesteln, aannemer, Delft, Twee Molen tjeskade 16. N. J. Kurvers, .winkelier. Den Haag, Thom- sonlaan 88. H. J .van Bameveld, Den Haag. Van Kins- bergenstraat 124. F. Perel. laatsteliik Den Haag. Nieuwe Park- laan J63, thans ronder bekende wonnlaats. A. A. Tholens, vleeschhouwer. Den Haag, Frederik Ruyschstraat. 69. W. F. Legeer, caféhouder, Voorschoten, Haag- weg 4. 18 Oct.: J. Barendse, bloemist, Rotterdam, Dier gaardesingel 20. A. Boutestyn, manufacturier, Rotterdam. Oostmaasstraat 84c. H. N. A. Neeleman, handelende onder de firma Groothandel Het Noorden. Rotterdam, Ro- denrijschelaan 93a, grossier, wonende Schiebroek, Eikenlaan 8. C. v. Dijk, Rotterdam, Nieuwe Boezemstr. 29. K. Zee, manufacturier, Rotterdam, Dedempte Slaak 15. Vernietigd het faillissement ran: W. van Rijn, Den Haag. Opgeheven- wegens gebrek aan actief de faillis sementen van: T. Veldhuis. Delft: E. Licht, huls vrouw A. Balcke, Den Haag: M. H. G. van Nieu- wenhuizen. Den Haag: N. Dames, Den Haag: IJ. Teekens. Den Haag; C. A. Duyvesteijn, Delft: F. P. H. Gei66leT, Hillegersberg: J- A. Janssen. Rotter dam. (Medegedeeld door Simoons Co., A. van Vliet Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever Philips H.V. A. Anaconda Beth, steel Cities Service 15/16 Studebaker 315/16 Wilson 4 5/8 Van 4.305.00 uur 192X—192 100X—100 254 206X—205 12 9/16—X 23X Kon. Olie H. v. A. U.S. Steel Beth. Steel 192 205 27 X 23 y.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2