AKKERTJES FINANCIEN WIJ LUISTEREN NAAR Juist voor Vrouwen! Tiende partij een succes voor Euwe DE NIEUWE BROCHES De weerstoestand Sport en spel Dagfilm HET WEER OP ZONDAG ZATERDAG 26 OCT. VRIJDAG 25 OCTOBER 1935 Ongeluk op overweg Chauffeur zag lichten van een locomotief voor die van een auto aan ONGELUK OP OVERWEG BIJ SCHIEDAM Tweede slachtoffer aan zijn ver wondingen bezweken R.K. MANUFACTURIERS Jaarvergadering van den Bond te Breda LEED AAN HEVIGE RHEUMATIEK Tot zijn vrouw het middel vond Fransche deelname aan de vlootconferentie Ook Amerika aanvaardt de uitnoodiging Drama te Loon op Zand Vijf jaar geëischt tegen jongeman, die zijn gewezen verloofde zwaar verwondde UITVOERVERBOD IN INDIË AFGEKONDIGD INVOERRECHTEN IN INDIË Korte berichten ,v-y AKKER.CACHETS REGEN IN HET OOSTEN De vrede tusschen Bolivia en Paraguay Verplaatsingen van stationschefs Vredesverdrag door beide staten afgekeurd SCHAKEN Aljechin moest na 41 zetten in een hopelooze stelling opgeven De boschbranden in Zuid-Californië iet*. 20 CIGARETTEN 30 oh Uitstekend spel van onzen landgenoot Zwart geeft op Tegen een oliebollendag Verdacht van roofoverval K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS Golflengten Voorloopig koud. weer, in het Oosten met lichte vorst, te verwachten Donderdag is een tractor met aanhangwa gen komende uit de richting Alkmaar, door den trein, die om 18.59 uur te Den Helder aan komt, ter hoogte van de spoorbrug te Koegras gegrepen. De overweg daar ter plaatse is bewaakt. De chauffeur, A. B. Veenstra uit Sneek, die met zijn vader en een veekoopman in de cabine van den auto zat, was met den weg daar ter piaatse niet bekend. Hij zag wel twee lichten van rechts komen, maar dacht dat deze van een auto waren. Vlak voor de spoorboomen bemerkte hij zijn vergissing en wist toen nog met groote tegenwoordigheid van geest het stuur naar links te wenden, waardoor hij dwars door een hek. juist tusschen het spoorweghuis je en de rails terecht kwam. De trein greep den tractor aan den zijkant en wierp dezen op zij. De tractor werd geheel vernield, terwijl van de locomotief een koplamp werd afgerukt. Wonder boven wonder werd niemand van de inzittenden van den auto gekwetst. De aan hangwagen bleef intact. Da trein, die oogenblikkelijk stopte, kwam met 20 minuten vertraging te Den Helder aan. De inzittenden van den tractor hebben met een personenauto hun weg vervolgd. In den afgeloopen hacht is de 37-jarige C. Klaassen, die Woensdagmiddag op den onbe- waakten overweg tusschen Kethel en Schie dam met zijn vrachtauto door den trein Rot terdam-Amsterdam werd gegrepen, in het Ge meentelijk Ziekenhuis te Schiedam aan zijn verwondingen bezweken. Aanvankelijk meende men dat de man er nog al goed was afgekomen, doch bij nader onder zoek bleek dit niet het geval te zijn. Zijn zoontje werd zooals bekend op slag gedood. Te Breda werd Donderdag de jaarvergadering gehouden van den Nederlandschfen R. K. Bond van Handelaren in Manufacturen en Aanver wanfce Vakken „St. Willibrordus." De heer M. F. Kempkes uit Arnhem hield zijn jaarrede, waarin hij, wijzend op de veranderde tijdsomstandigheden, een warm pleidooi hield voor vakorganisatie. Spr. ging na, wat de bond reeds voor zijn leden heeft verricht en wees daarbij o.m. op de thans tot stand gekomen exameneischèn voor chef en bediende in den manufacturenhandel. Besloten werd tot het benoemen van een twee tal commissies, welke r.esp. in studie zullen ne men de onderwerpen: „Merkartikelen" en „Coö peratieve inkoop door. kleinere manufacturiers' Deze commissies zullen spoedig een rapport om trent haar bevindingen aan het bondsbestuur uitbrengen, dat daarna aan de ledenvergadering bepaalde conclusies hoopt te kunnen voorleggen. Ben voorstel van dien kring Twente, om ten aanzien van de omzetbelasting te bevorderen, dat in de verkoopsvoorwaarden van de Textiel- convenfie de prijzen worden gecalculeerd inclu sief omzetbelasting, werd zonder discussie aan genomen. Voorts had de kring Twente een voor stel ingediend over den verkoop en levering aan particulieren en instellingen, dat, na toevoeging van een amendement van de afdeeling Arnhem, tot gevolg had, dat de bond „St. Willibrordus" er bij de Textielconventie op zal aandringen, dat zijn leden zich onthouden van verkoop en leve ring aan particulieren, instellingen en aan fir ma's welke textiel-artikelen als cadeau geven. Besloten werd het volgend jaar in Arnhem te vergaderen. In den namiddag werd den bezoek gebracht aan de Hollandsche Kunstzijdefabriek, waar de excursisten werden begroet door den heer Ch. Stulemeyer. (Ingezonden Mededeeling) De oude geschiedenis, van alles "geprobeerd, eerst dit, toen dat, maar geen verbetering, de pijnen bleven. „Tenslotte", schrijft deze dame, „besloten wij een proef met Kruschen Salts te nemen en inderdaad, het heeft wonderen voor mijn man gedaan". Het zou voor rheumatiek- lijders heel wat verstandiger zijn om direct met Kruschen Salts te beginnen. Lees slechts haar brief: ,Mijn echtgenoot leed aan hevige rheuma- tische pijnen in den rug. Eenigen tijd geleden moest hij zelfs twintig weken achtereen thuis blijven. Ik vreesde, dat hij nooit meer zou kunnen werken. We probeerden ieder denk baar middel, maar niets hielp. Tenslotte be sloten wij een proef met Kruschen Salts te nemen. Het heeft ons bewezen zijn gewicht in goud waard te zijn. Mijn man kan nu weer werken als voorheen. Ik beveel Kruschen Salts aan een ieder aan, zoo gauw ik van rheu- matische pijnen hoor. Voor mijn man deed het wonderen." Mevr. B. F. te S. Rheumatiek, jicht en ischias ontstaan bijna altijd doordat urinezuur en afvalstoffen zich in het lichaam hebben opgehoopt, waardoor het bloed verontreinigd wordt. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de giftige stof fen volkomen uit het lichaam verwijderd wor den en de pijnen snel en voor goed ver dwijnen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. PARIJS, 24 Oct. (D.N.B.) De Fransche regee ring is bereid gevolg te geven aan de Engelsche uitnoodiging tot deelname aan een vloot-confe- rentie in Londen, die den tweeden December zou plaats vinden. Men verklaart echter in officieele kringen, dat het hier eigenlijk minder gaat om een confe rentie, dan wel om een bijeenkomst van vloot- experts, die de vloot-conferentie ter vernieu wing van het Verdrag van Washington moeten voorbereiden. Het staatsdepartement te Washington heeft de Engelsche uitnoodiging voor de vlootbespre- kingen aanvaard. Op 2 Juni is te Loon op Zand een moordaan slag gepleegd. De 23-jarige timmerman J. W. M. van B. uit Kaatsheuvel zag dien dag zijn gewezen verloofde mej. J. van den B., die kort tevoren den omgang met hem had verbroken, met eenige vriendinnen wandelen. Hij vroeg haar een oogenblik te spreken en trok, toen het meisje weigerde opnieuw betrekkingen met hem aan te knoopen, plotseling een revolver, waar uit hij van zeer korten afstand eenige schoten op het meisje loste. Door een der kogels werd het meisje zeer ernstig gewond. Donderdag stond de dader voor de Bredasche Rechtbank terecht. Hem is ten laste gelegd poging tot moord, subs, zware mishandeling en meer subs, mishandeling. Volgens het O. M., waargenomen door mr. F. Deelen, is het buiten kijf, dat de poging tot moord volkomen bewezen is. Door zijn daad heeft verdachte, die uit een behooiüjk milieu komt. en een goede opvoeding heeft genoten, een jong leven vernietigd cm daarvoor acht spr. een strenge straf ophaar' plaats Hij eischte daarom wegens poging tot doodslag vijf jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. E. van Zinnicq Bergmann uit Den Bosch, bepleitte met het oog op de jeugd van den verdachte, met klem de uiterste clementie, waarbij hij ook namens het zwaar gewonde meisje aan de Rechtbank verzocht ge nade voor recht te willen doen gelden. Uitspraak 7 Nov. BATAVIA, 25 Oct. (Aneta). Een uitvoerver bod voor wapenen, munitie en oorlogsmaterisel naar Italië is thans ook in de „Javasche Cou rant" afgekondigd. Dit verbod is uitgevaardigd bij K. B. van 16 Oct. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van het tarief van invoerrechten in Ned. Indië en afwijking van de Indische Comptabiliteits wet. Dit wetsontwerp strekt tot invoering van de tot tweemaal toe door het College van Gede legeerden uit den Volksraad verworpen voor stellen der Indische Regeering om: 1. met toe passing van het tweede lid van artikel 183 der Indische Staatsregeling het invoerrecht op si garettenpapier en sigaretten te verlagen; en 2. den accijns op sigaretten en gekorven tabak tot 30 pet. te verhoogen. Met de Indische regeering is de minister van oordeel, dat het aanbeveling verdient om de voorgestelde regelingen, welke een noodzakelijk te achten verbetering van dit onderdeel van het belastingsysteem beoogen, ondanks de afwij zende houding van den Volksraad in te voeren. Ingediend is voorts een wetsontwerp tot be stendiging voor het jaar 1936 van de tijdelijke opcenten op de invoerrechten in Ned. Indië. In Protestantsche kringen verwacht men, dat Rijksbisschop Mueller binnenkort zal aftreden. Evenwel schijnt het, dat Mueller dit niet vrij willig zal doen. Uit de Zondag j.l. gehouden volkstelling is gebleken, dat Turkije op het oogenblik 16.188.767 inwoners telt, waarvan 7.974.925 mannen. In 1927 bedroeg het aantal inwoners 13.648.273. De politie te Madrid heeft een werkplaats ontdekt, waar op clandestiene wijze bommen en munitie voor vuurwapens werden vervaardigd. Vier mannen en twee vrouwen zijn gearresteerd. Een groote hoeveelheid materiaal is in beslag genomen. De president der sanctie-conferentie heeft de conferentie bijeengeroepen tegen 31 October des namiddags te 5 uur. Op dien dag zal ook de werk-commissie haar eerstvolgende zitting houden. In het proces tegen de vier burgers van Mal- medy, lid der „Heimatstreue"-beweging, die zich aan anti-Belgische agitatie hebben schuldig gemaakt, Joseph, Peter en Heinrich Dehottay, en Paul Foxius, is Donderdag vonnis gewe zen. Op grond van de wet van 30 Juli 1934 is hun het Belgische staatsburgerschap ontnomen. In een rapport van den Nationalen Economi- schen Raad wordt het aantal slachtoffers van de overstroomingen alleen in de provincies Sjantoeng en Klangsoe reeds op 5 millioen ge schat. De oogst van 1935 is geheel verloren, teiwijl men het ergste vreest voor den oogst 1936. De kieskringcommissie heeft Dinsdagmiddag in een laatste beraadslaging alle ingediende bezwa ren afgewezen en de Memelverkiezingen geldig verklaard. De samenstelling van den landdag blijft dus dezelfde, nJ. 24 afgevaardigden voor de eenheidslijst en 5 op de Litausche lijsten. - Ik Spanje rtS dm wmter--zeer.-;vrbeg ingetreden'.' Het dal Van .Aranlprqviöcie Lorida) werd ten g.evpteen:van:.een.tevig,en?sneeHwval geheel geïo- leerd. Diverse auto's zijn in de sneeuw blijven steken. Volgens berichten in de Foolsche bladen is Grzybowski, tot dusverre Poolsch gezant te Praag, die op het oogenblik in Warschau ver toeft, aangewezen als onderstaatssecretaris in het presidium van den ministerraad. Zijn be noeming zal binnenkort afkomen. zijn die "AKKERTJES" een ideaal middel. Ze helpen verrassend bij onbehaaglijkheid, bovendien ook bij klachten op gezette tijden Volgens recept van Apotheker Dumont nuiiitiiiiiJiiiiittiiiiimimiiiiiiiiiiiimiiiiiitftiiiiiiiiiiiiiitiitiiitiiiiiiiiir Zoowel het gebied van hoogen luchtdruk in het Noord-Oosten als dat in het Zuid- Westen nam in beteekenis toe. Over de Britsche Eilanden vormde zich een verbinding tusschen beide, die het regime van warme Oceanische winden uit West en Zuid scheidt van dat van koude continentale win den over Centraal Europa, die tot in de Alpen doordringen en aanleiding gaven tot zware re gens in Oost-Duitschland en veel sneeuw in de Middelgebergten, waar de sneeuw tot ver be neden duizend meter ligt. Het weerbericht van Dresden van heden morgen maakt zelfs melding van sneeuw. In het Oostzeegebied heerschen zware stor men. Ook aan de zuidzijde der Alpen blijft de druk nog laag en vallen regens. Ons land ligt juist buiten de grens van het gebied van betrokken weer met regen, het is waarschijnlijk dat dit echter nog het Oostelijk deel zal bereiken. Naar wij vernemen zal de heer Th. M. van Wijk, stationschef te Gouda, den dienst der Ned. Spoorwegen met ingang van 1 December as. verlaten. In zijn plaats is benoemd de heer J. C. Muu- ren, stationschef te Hoek van Holland. De heer T. Bruntink, stationschef te Ede, zal met 1 Dcc. benoemd worden tot stationschef eerste klasse A te Breda. BUENOS AIRES, 25 Oct. (Reuter) De con ferentie van bemiddelaars in het Chaco-eon- flict heeft de definitieve tekst van het vredes verdrag in den Chaco-oorlog ter goedkeuring voorgelegd aan Bolivia en Paraguay. Het verdrag omvat artikelen, waarbij wordt verklaard, dat de vrede tusschen Bolivia en Paraguay is hersteld, de grens wordt vastge steld, waarbij een gedemilitariseerde zone van 30 k.m. wordt bepaald. Paraguay zal Bolivia een vrije zone toestaan in de haven Port Casado. De krijgsgevangenen zullen worden terugge zonden. Verder zal een non-agressie-pakt worden on derteekend en een overeenkomst, dat verdere geschillen worden onderworpen aan arbitrage. Volgens berichten uit Lapaz en Assomption wordt het verdrag noch door Bolivia, noch door Paraguay goedgekeurd. LOS ANGELES, 24 Oct. (Reuter) De bosch branden - in Zukt-Califoroië hebben reeds een oppervlakte yam 6.000 H.A. verweest. Thans wordt ook Malibu-Beach, waar talrijke film sterren wonen, bedreigd. Hier strijden ongeveer 1.000 man tegen het vuur. Ongeveer 100 perso nen hebben verwondingen opgeloopen. De schade wordt thans op 8 millioen dollar geschat. Een woudgebied van 12.000 hectaren is in vlammen opgegaan. Er bestaat verder gevaar voor overstroomingen, doordat de van het hout beroofde grond den winterregen niet kan op nemen. In de zaal Kunstmin van het Sociëteitsge bouw „Ons Genoegen" te Gouda is zooals wij reeds meldden Donderdagavond onder groote belangstelling de tiende partij gespeeld van de match EuweAljechin om het wereldkampioen schap schaken. Aljechin zag zich na 41 zetten genood zaakt om den strijd op te geven, zoodat Euwe deze partij won. De stand is thans dus; Aljechin 6 pnt. (5 gewonnen partijen en 2 remises) en Euwe 4 pnt. (3 gewonnen partijen en 2 remises). Het verloop der tiende partij was als volgt: Wit,: Dr. M. Euwe. Zwart: Dr A. Aljechin. Tsjechische verdediging. 1. d2—d4, d7d5; 2. c2c4, c7c6; 3. Pgl—f3, Pg8f6; 4. e2e3, e7e6; 5 Pblc3, a7a6; 6. c4c5, Pb8d7; 7. b2b4, a6a5; 8. b4—b5, Pf6—e4; 9. Pc3xe4, d5xe410. Pf3—d2, f7—f5; 11. f2—f3, Dd8— h4t; 12. g2g3, Dh4h613. Ddl—e2, Lf8—e7; 14. Lflg2, 0—0; 15. 0—0, Pd7—f6; 16. Pd2—c4, Le7d817 f3xe4, f5xe4. 18. Pc4d6 Dh6g6. De stand was toen: ■Wit: Kgl; De2; Tal en f 1Pd6; Lel en g2, a2, b5, c5, d4, e3, g3, h2. Zwart: Kg8; Dg6; Ta8 en f8; Pf6; Lc8 en d8; a5, b7, c6, e4, e6, g7, h7. 19. b5b6 Ld8e7 ;20. Pd6—c4 Dg6—g5; 21. Lel—d2 e6e5; 22. Pc4—e5 Lc8—e6: 23. Tfl—f4 Dg5h6; 24. a2—a3 g7—g5; 25 Tf4— f2 Dh6g726. Tal—f4 h7—h5; 27. Kgl—hl Dg7—h728. Ld2—c3 h5—h4?; 29. g3xh4 Dh7 xh4; 30. Pe5g6 Dh4—h7; 31. Pg6xf8 Ta8xf8; 32. d4d5 Hierna was de stand: Wit: Khl; De2; Tfl en f2; Lc3 en g2; a3, b6, c5, d5, e3 en h2. Zwart: Kg8; Dh7; Tf8; Pf6; Le6 en e7; a5, b7, cS, e4, g5. 32. Pf6xd533. Tf8xf8+ Le7xf8; 34. Lc3 c5 Lf8e735. De2—f2 Dh7h436. Df2x h4g5xh4; 37. Lg2xe4 Le7—d8; 38. Le4—f5 Le6xf5; 39. Tflxf5 Fd5—e7; 40. Tf5—f6 Pe7— c8; 41. Tf6xc6. Deze match onderscheidde zich van vele an dere door de herhaling van een zelfde opening, aldus schrijft de heer Landau. Niet alleen Euwe herhaalde verscheidene rnalen dezelfde variant in de Fransche partij, nadat hij met deze opening verloor, maar ook Aljechin wilde niet van zijn variant afstappen er, wilde zijn nederlaag goedmaken. Zoo ge schiedde het Donderdagavond te Gouda. Alje chin koos dezelfde variant, de Tsjechische ver dediging, als in de achtste partij, en al volgde tij een ander systeem, hij geraakte desondanks in een precaire stelling en moest een pion of feren om niet langzaam dood gedrukt te wor den. Onze landgenoot onderschatte dezen keer den tegenstander niet en speelde zeer voor zichtig, bedacht op aanval en verdediging. De wereldkampioen schoof zoolang met zijn pionnen totdat hij ook nog de kwaliteit inge boet had. Het moet gezegd worden, dat de wereldkampioen slecht gedisponeerd was en de geheele partij door zwakke zetten deed, terwijl Euwe van het begin tot het eind voortreffelijk speelde. De partij werd na den 41sten zet van Wit afgebroken in een hopelooze stelling. Nader hand heeft de wereldkampioen opgegeven. De elfde partij wordt Zondag as. in hotel „De Witte Brug" te 's Gravenhage gespeeld. De invoer van Sumatra's Oostkust in Sep tember had een waarde van 2.600.000 tegen 3.400.000 in September 1934. In Januari-*- September 24.600.000 tegen 26.900-000 in dezelfde periode van 1934. De uitvoer believ in September 7.700.000 tegen f 7.000.000 en in Jan.—September f 74.500-000 tegen 79.300.000. Blijkens den jongsten weekstaat is de goudvoorraad bij de Fransche Bank van fr. 72.122 millioen tot fr. 71-962 millioen af genomen. Het Pond Sterling wordt de laatste dagen door verschillende factoren beheerscht. De gunstige ontwikkeling van den internationa len toestand werkte stimuleerend. Voorts waren de dollarverkoopen van Amerikaan- sche zijde o.a. tegen zilver aankoop en van in vloed. Ongunstig werkte de factor van dol- lar-aankoopen voor commercieele doelein den en beleggingen in Wallstreet Proctor and Gamble boekte in het derde kwartaal een netto-winst van 52.9 dollar cent per aandeel tegen 60.5 dollarcent in hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. De Shell Union Oil boekte in het derde kwartaal een netto-winst van 3-882.914 te gen 1.488.704 in dezelfde periode van het vorig jaar en 1.649.775 in het vorig kwar taal. De Tidewater Associated Oil behaalde in het derde kwartaal een netto-winst van 2-461.784 tegen 1.904.284 in hetzelfde tijd vak van het vorig jaar. De Gilette Safety Razor boekte in het der de kwartaal een winst neerkomende op 0-36 per aandeel tegen 0.40 in hei derde kwar taal van 1934. De president van de New-,York Stock Exchange Gay verklaarde, dat herstel en welvaart bezig zijn zich te ontwikkelen, niet dank zij de New Deal maar ondanks de New Deal. De Chile Copper Co. keert voor het eerst sinds 1931 een dividend uit van 0.25. De Anaconda Copper bezit 98y2 pCt. van de aandeelen der Chile Copper en zal uit dien hoofde van deze dividend-uitkeering 1.08 millioen ontvangen- De Colgate Palmolive Peet Co. keert bui ten een onveranderlijk kwartaal-dividend van 12]/2 dollarcent, een extra-dividend uit van 25 dollarcent. Volgens opgave van de Interstate Com merce Commission boekten 149 Amerikaan- sche eerste-klasse spoorwegen in de eerste negen maanden een netto-verlies van 8 80-29 millioen tgen S 32.74 millioen in het over eenkomstig tijdvak van het vorig jaar. De Union Pacific boekte in September aan netto-ontvangsten 2.96 mill, tegen 2.53 mill, in September 1934; in de eerste negen maanden 10.11 mill- tegen S 12.95 mill- in dezelfde periode van het vorig jaar. De New-Yorkschc makelaarsleening.cn bc-z droegen in ae afgeloopen week 832 mill, tegen 8 818 mill, de vorige week. Morgenthau verklaarde, dat de belasting ontvangsten een weinig hooger zijn dan de raming. Met de Processing Tax is dit niet het geval, aangezien 81 mill, werd inge houden op last van verschillende gerechts hoven, totdat een definitieve beslissing zal worden genomen. De Dollar noteerde gisteren te Nèw-York 1.4725,tegen 1-4738 eergisteren. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7-237.24 (v. slot 7.25), de Frank op 9.70y2—9.71A (9.71lA) en de Dollar op 1-47)41.47% (1.47%). 9 9 9 9 De Nederlandsche vereeniging van werkge vers in het bakkersbedrijf heeft besloten ten scherpste stelling te nemen tegen het voor nemen van het Crisiscomité in diverse steden, om ook 'thans weer een oliebollendag te orga- niseeren Te Heesch is gearresteerd de 40-jarige v. H., die ervan verdacht wordt medeplichtig te zijn aan een .overval met berooving eenige jaren ge leden te Dinther gepleegd. Hij is naar Oss over gebracht. Wij vernemen nader, dat de 45-jarige P. v. H. uit Heesch, een volledige bekentenis heeft afge legd.. Hij deelde mede f 40 voor zijn inlichtingen in verband met den roofoverval te hebben ont< vangen. Van H. zal op transport naar Den Bosch gesteld worden. 8.00 Morgengebed en gewijde gra mofoonmuzlek 8.15 Morgenconcert (gramofoonnru- zlek) 9.15 Geen uitzending van den KRO 10.00 Marek Weber en zijn orkest (gramofoon) 10.30 Muziekultzending voor fabrie ken (gramofoon) 11.00 Groote dirigenten en hun or kesten (o.a. prof. dr. W. Men gelberg en het Concertgebouw- ork.) 11.30 Z. Exc. jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck spreekt over „Ariëns" 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuzlek (New May- fair Orch. en Jack Payne) 12.30 KRO-orkest o. 1. v. Marinus van t Woud 1.15 „Don Kozakkenkoor" o. 1. V. Serge Jaroff (gramofoon) 1.30 KRO-Boys o. 1. v. Piet Lusten- houwer 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door mevr A. Schelf hout v. d. Meulen 2.30 Sporthalfuurtje door P. Olthoff 3.00 Kinderuurtje, verzorgd door mevr. Sophie Nuwenhuis v. d. Rijst 4.00 Verzorging van den zender 4.15 KRO-Boys (vervolg) 5.00 Fragm. uit de verkorte operette „Die Fledermaus" v. Joh. Strauss (gramofoon) 5.30 KRO-Boys (vervolg) 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart 6.45 „Casanova". potpourri V. Strauss (gramofoon) 7.00 Politieberichten 7.15 Kath, Radio Volksuniversiteit. Pater dr. C. Pauwela O.P. over: „Gevolgtrekkingen voor onzen tijd" (Theologische faculteit) 7.35 Mariallederen door klein-koor 0. 1. V. Jos. Pickers, José Can- del en meisjeskoor „Laetare" o. 1. v. Dora Loots (gramofoon) 7.50 Esperantopraatje door A. v. Weerhorst 8.00 Nieuwsberichten 8.05 Actueele aetherflltsen 6.20 In Sprookjesland, een feërlek programma door het KRO-Or kest o. 1. V. Marinus van 't Woud met verbindenden tekst. 9.00 The Twinkling Three 9.20 Daniël de Vroome vertelt van zijn merkwaardige belevenissen „Over een offenseif van schoonmama" 9.30 Accordeon- en klavierrecital door Jao. Gerlagh en W. A. Jansen 9.40 KRO-orkest (vervolg) 10.00 The Twinkling Three 10.20 KRO-orkest (vervolg) 10.35 Nieuwsberichten 10.40 Accordeon- en klavierrecital (vervolg) 10.50 „Bezinning in schoonheid" (zangplaten, o.a. van Mme. Do- nlau Blanc v. d. Parljsche Ope ra) 11.15 Gramofoonmuzlek GODSDIENST 6.50 Parijs II (Actualiteiten voor Katholieken) ORGELBESPELING 3.20 Droitwlch (Harold Ramsay) 6.05 Deutschlandsender (H. H. Sle- ber) ORKEST-CONCERTEN 11.20 Droitwlch (BBC-Northem-ork) 12.20 Luxemburg 12.35 Droitwlch (Grand-orkest) 12.35 Parijs I (Orchestre National) 12.50 Brussel I (Omroeporkest) 12.50 Luxemburg 1.15 Hilversum 1 (Eddy Walls en zijn orkest) 2.25 Droitwlch (Hlppodrome-ork.) 2.35 Kalundborg (Omroeporkest) 5.20 Brussel I (Omroeporkest) 5.50 Droitwlch (Symphonie-ork.) 6.35 Brussel II (Salonorkest) 6.35 Kalundborg (muziek uit de 18de eeuw) 7.30 Langenberg (Omroeporkest) 7.40 Boedapest (Boedapester con- certorkeet) 8.05 Toulouse 8.20 Brussel II (Salonorkest) 8.20 Brussel I (Omroepsymphome- conch 8.25 Luxemburg 8.50 Toulouse (Salonorkestcöncert) 9.30 Luxemburg Z- Exc. jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck, die Zaterdag voor de K. R. O .-microfoon zal spreken over: „Ariëns." (Hilversum II 11.3012-00 v.m-) 10.30 Hilversum I (Eddy Walls en zijn orkest) 10.35 Droitwlch (BBC-orkest) 11.05 Hilversum 1 (Eddy Walls en zijn orkest) LICHTE MUZIEK 11.20 Kalundborg (concert) 11.30 Hamburg (gevar. concert) 12.30 Hilversum 1 (De Notenkrakers) 12.55 Parijs II (Instr. ensemble) 2.35 Hilversum I (Dubbel. X) 3.20 Langenberg (vroolljk program ma) 3.50 Droitwlch (H. M. Royal Air. Force) 4.20 Parijs I (pop. concert) 4.30 Milaan (pop. conc.) 5.20' Luxemburg (dansmuziek) 6.50 Brusse! I (pop. concert) 9,20 Parijs II (Omroepdansorkest) 9.20 Beromünster (dansmuziek) 9.50 Toulouse (dansmuziek) 10.20 Deutschlandsender (dansmuz.) 10.20 Berlijn (Vroolljk progr.) 10.20 Boedapest (dansmuziek) 10.30 Brussel I (dansmuziek) 11.05 Toulouse (dansmuziek) 11.20 Droitwlch (BBC-dansorkest) 11.20 Weenen (pop. conc.) 11.35 Toulouse (militair concert) 11.50 Toulouse (dansmuziek) 12.40 Toulouse (Jachthoomconcert) 8.00 Hilversum I 12.00 Hilversum I 12.17 Brussel II 12.20 Brussel I 1.35 Droitwlch 1.50 Brussel I 1.50 Brussel I 2.50 Parijs I 4.20 Brussel II 4.40 Luxemburg 5.20 Droiwich 5.50 Parijs I 5.50 Luxemburg 6.20 Brussel I 6.50 Parijs I 7.30 Hilversum I (vroolijke muz.) 7.35 Brussel II 8.15 Hilversum I (gevraagde platen) 8.53 Parijs II 9.30 Boedapest 10.20 Brussel II 10.50 Parijs II 11.20 Brussel II 11.20 Brussel I 11.20 Hilversum I (vroolijke muz.) 11.20 Luxemburg (dansmuziek) KAMERMUZIEK GRAMOFOON 10.35 Toulouse (operetteconcert) VARIA 3.20 Hilversum I (Strijkorkest O. 1. v. Piet Tiggers) 4.30 Rome (Madame-mandoline- kwatet) 6.20 Langenberg (Omroepkwintet) 10.25 Weenen (Bert Silvlng-kwartet) SOLIST EN-CONCERTEN I (Lucienne Boyer I (Michel Goberts, 100 Hilversum zingt) 3.15 Hilversum tenor) 4.10 Luxemburg (zang) 4.55 Luxemburg (trekharmonica) 5.15 Brussel II (Planorecital) 8.35 Parijs II (solistenconcert) 9.00 Hilversum I (Bert van Dongen, zang) 9.30 Weenen (Emmerich Goden, te nor) 9.50 Deutschlandsender (H. Jager, piano) 10.05 Luxemburg (zang) OPERA EN OPERETTE 7.20 Beriyn („Cosi fan tutte", ope ra met muziek v. Mozart) 8.10 Rome („Aïda", opera v. Verdi) 8.10 Milaan (,.n paese del Campa- nelli", operette v. Ranzato) 8.20 Toulouse (Operaconcert) 9.05 Parijs I („Véronique". opera m. muziek van Messager) 10.15 2.00 Hilversum I (Uitz. voor arb. In continubedrijven Hilversum I (Hoe de toon kunst groeide) 3.00 Hilversum 1 (Van het witte doek) 4.05 Hilversum I (Platen der maand) 5.00 Hilversum I (Baskische feest dagen, causerie met gr.pl.) 5.40 Hilversum I (Letterkundig overzicht „Lope de Vega" Hilversum I (Esperanto-uitz TOONEEL 6.30 8.40 Hilversum I („De Meid" VARA-tooneel met Esther de Boervan Rijk) 10.00 Hilversum 1 („Nocturne" dra. matische schets m. m. v. Esther de Boer—van Rijk) PERSBERICHTEN 8.00 Hilversum I 9.20 Deutschlandsender 11.00 Hilversum X MiiiiiiiitmiimiiiiiiiiiiiiMiiiiiimiiiiimi Minimie BERLIJN 356.7 M BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 459.5 M BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL II 321.9 M DEUTSCHL. SENDER 1571 M DROITWICH 1560 M HAMBURG 331.9 M HILVERSUM 1 301.5 M (AVRO en VARA) HILVERSUM II 1875 M. (KRO en NCRV) LANGENBERG 455.9 M LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M PARIJS I 1648 M. PARIJS II 312.8 M- ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M- VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Sedert de vorige week is er veel gebeurd op meteorologisch gebied. De zware storm van Zaterdag 19 October is gepasseerd en heeft de verwachting dat het weer voor het einde der week een verrassende wending zou kunnen nemen, niet gelogenstraft. Voor zooverre het stormen betreft, moeten wij steeds uitzien naar de meteorologische ge beurtenissen in het Westen. Maar alle weers- toestanden komen niet uit het Westen op. Met ae komst van het koude jaargetijde worden de weerstoestanden in het Oosten voor ons be langrijk, daar in tegenstelling met het zachte winterweer, dat uit het Westen komt, vriezend weer wordt veroorzaakt door de ontwikkeling van den weerstoestand in Midden-Europa. En deze heeft juist de laatste dagen groote betee kenis gekregen. Verschillende gevolgen zijn mogelijk. In de eerste plaats dient gezegd te worden, dat zich over Skandinavië een gebied van hoo gen druk ontwikkelde, waarvan de meteorologen verwachten, dat het stand zal houden. Dit heeft ten gevolge, dat de depressie, die bij IJs land ligt, niet naar het Oosten kan doordrin gen. Een dreigende secundaire depressie, die in het midden der week over de Britsche eilanden lag, is dan ook zoo goed als opgelost. De kans op de ontwikkeling van een nieuw stormveld in het Westen is daardoor zeer gering geworden. In verband met de ontwikkeling van een depressiegebieö over Z.O.-Europa en de zeer actieve depressie over de Middellandsche Zee, is te verwachten, dat een vrij krachtige Noord- Oostelijke luchtstroom over Midden-Europa door zal komen, waarvan wij ons deel zullen krijgen. De reeds ingetreden afkoeling staat hiermede in nauw verband. Het weer zal hoogst waarschijnlijk koud blijven maar aan lichte vorst zal men niet de beteekenis van een lang durige vorst moeten toekennen. Dreigende grijze luchten kunnen slechts dan sneeuw voorspellen wanneer tegelijk de barometer snel daalt. De kans op sneeuw is echter vooralsnog voor ons land uiterst gering, al heeft het reeds in Mid den-Europa gesneeuwd. Waarschijnlijk zullen tusschen het Westen en het Oosten van ons land vrij groote verschillen in weersgesteldheid optreden. Het Westen zal geen of zeer lichte morgenvorst hebben, het Oosten en Noordoosten waarschijnlijk lichte verst. De kans op neerslag is zeer gering, op een gesloten bewolking veel grooter. Dat een sterkere Noordoostelijke wind zeer waarschijnlijk zal doorkomen, is hierboven reeds gezegd. (Nadruk verboden)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6