Mr. B. C. J. Loder overleden New-Yorksche Beurs SéiUaan itelfórdeti! Na het Grieksche plebisciet Engelsche leening aan China? Sport en spel DINSDAG 5 NOVEMBER 1935 Démarche van Polen te Praag Geen visscherslatijn Korte berichten Groei van Katholicisme in Engeland Baldwin herkozen Het a.s. huwelijk van den hertog van Gloucester Grafmonument voor Carl Sonnenschein Rechtsgeleerde met wereldreputatie R.A.I. tentoonstelling in 1936 Abr. Staalman over leden Ministers zweren trouw aan den koning Ongerustheid in Japan Wegens de vele gevallen van schending der Poolse he grens 85 mark gevangen 1870 nieuwe kerken binnen 95 jaren IN MEMORIAM DR. ARIËNS Pastoor P. van Dorp Oud-president van het Permanente Hof van Internationale Justitie 40-URIGE WERKWEEK Voor Haagsche stukadoors GEDENKBOEK K XVIII AUTO IN DE SLOOT Vermoedelijke data 31 Januari— 9 Februari WERKLOOSHEID IN INDIË Nog steeds een stijgende lijn BESTEDING GELDEN BEVOL KINGSRUBBER Anderhalf millioen voor wegaanleg BETREKKINGEN MET CHINA Vragen gesteld aan de Indische regeering AARDSCHOK TE MALANG Waarschuwing Postvluchten R.K. Universiteit Academische examens EUWEALJECHIN Vraaggesprek tusschen Lasker en Landau voor de K.R.O.-microfoon HOCKEY INT. HOCKEY-FEDERATIE Jhr. Quarles van Ufford in de terrein-commissie der Olympische Spelen 9 H Gen. Electric WISSELKOERSEN 6.o9 1 Graan noteering STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN - AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 4 November A'dma Rubber ATHENE, 4 Nov. (Reuter). Tegen den middag is heden de voorloopige einduitslag van de Grieksche volksstemming over de wederinvoering van de monarchie bekend gemaakt. Van de 1.527.714 kiezers, die aan de stemming hebben deelgenomen, stemden 1.491.992 voor de monarchie en 32.454 voor de republiek, terwijl 3540 stemmen ongeldig De Grieksche ministers hebben heden ig han den van den regent Kondylis trouw aan den koning gezworen. Kondylis verklaarde nogmaals, dat slechts de koning bevoegd is, de hangende politieke kwesties te regelen. Wij zullen, zeide hij, aftre den en den koning onze denkbeelden uiteen zetten, waarover hij dan zal hebben te beslissen. Tsaldaris heeft heden den koning zijn geluk- wenschen met het resultaat van de volksstem ming doen toekomen. Hij wees erop, dat het volk van den koning rust en welvaart, alsmede een door de grondwet begrensde regeering ver wacht. TOKIO, 4 Nov. (A.N.P.) De geheele Japan- sche pers meldt, dat Engeland een leening aan China heeft toegestaan. De bladen uiten zich daarover in heftige bewoordingen. De „Tokio Asji Sjimboen" verwijt Engeland de belofte te hebben gebroken, die Leith Ross te Tokio heeft afgelegd, en waarin hij verklaar de, slechts in samenwerking met Japan een leening aan China te overwegen. Wel heeft hij onlangs door bemiddeling van den ambassadeur Ariosji de Japansche regeering een plan voor een leening voorgelegd, maar, aldus het blad, hy heeft het antwoord van Tokio niet afge wacht en daarmede onoprecht gehandeld. Naar aanleiding dezer berichten zijn de voor aanstaande ambtenaren van de ministeriën van buitenlandsche zaken en financiën In een con ferentie bijeengekomen. Zij hebben de gevolgen besproken, die een Engelsche leening aan China zou kunnen hebben voor Japan en de Japansch- Chineesche betrekkingen. SJANGHAI, 4 Nov. (Reuter). Het egalisatie fonds voor de wisselkoersen heeft de officieele koers van den dollar vastgesteld op 1 sh. 2 Va d. WARSCHAU, 3 Nov. (A.N.P.) Van gezag hebbende zijde verneemt men, dat, „met het oog op de vele gevallen van schending der Fool- sche grens door Tsjechische grensbeambten, zoo als laatstelijk te Jaworzynka. Lesna, Punczow, Wiskow, Wielka, Godow enz.", van Poolsche zijde te Praag een démarche is gedaan met het doel van Tsjechische zijde de verzekering te ontvan gen, dat dergelijke ontoelaatbare incidenten zich voortaan niet meer zullen voordoen. KEULEN, 4 Nov. (A.N.P.) Een visscher heeft zoo'n vreemde vangst gedaan, dat acht perso nen zijn gearresteerd. De man zat aan den Rijn te hengelen, toen hij op een gegeven oogenblik „beet" kreeg. Hij haalde op en zag, dat een zwaar bruin pak in den vischhaak was blijven hangen. De visscher was zoo gelukkig in plaats van een snoek van 25 pond 85 Mark te hebben gevangen. Zooals een eerlijk visscher betaamt, bracht hij de geldstukken direct naar een politiebureau, waar men constateerde, dat het valsche mark stukken waren. Een ingesteld onderzoek had tot resultaat, dat vijf personen konden worden gearresteerd, terwijl de politie korten tijd later de hand kon leggen op drie personen, die tot taak hadden het valsche geld in omloop te brengen. Verklaard wordt, dat het pakje in het water was geworpen, toen de politie een der hand langers op de hielen zat. Te Bombay is de dochter van een Indisch mil- lionnair ontvoerd. De vader heeft een belooning van 250.000 roepeien uitgeloofd, voor degenen die zijn dochter terugbrengt. Het blad „TAN" meldt, dat aan de Turksch- Syrische grens 18 personen zijn gearresteerd, die medeplichtig waren aan het complot tegen Ata Turk. De rechtbank te Bakoe heeft drie hoofdboek houders van de Levensmiddelentrust ter dood veroordeeld, voorts 11 beheerders van waren huizen en verkoopers tot 2 a 10 jaar gevange nisstraf; allen hadden zich aan verduistering van goederen schuldig gemaakt. In Oostenrijk is het nieuwe nitroglycerinebe- drijf van de springstoffenfabriek Blumau ten gevolge van een explosie totaal vernield. Er werd niemand gewond. Boven de Zwarte Zee, de Oostzee en de Witte Zee heerschen felle stormen. Op de Zwarte Zee bevindt zich het Sovjet- passagierschip „Tsjitsjerin" door gebrek aan brandstof in gevaar, terwijl nabij Odessa drie barkassen zonken. Bij een botsing te Lublinitz in Opper-Silezië van een trein met een autobus zijn vier per sonen gedood en drie ernstig gewond. Leger-officieren hebben te San Francisco 'n zekeren Isaac Finkelstein, alias John Hawkins en John Stevenson, een Pool, gearresteerd, die er van wordt beschuldigd lid te zijn van een organisatie, die een „communistisch leger" re- cru teert. Een officieele Fransche missie zal ongeveer half November naar de Azoren vertrekken ter voortzetting van de studie ten behoeve van 'n regelmatigen luchtdienst over het Noorden van den Atlantischen Oceaan. Het s,s. „Berengaria", dat thans 23 jaar oud is. zal uit de vaart worden genomen en waar schijnlijk in het geheel niet meer gebruikt wor den, wanneer de „Queen Mary" in Mei a.s. in dienst zal worden genomen. Ter gelegenheid van het feest der inwijding van de St. Mariakerk te Derby wees Bisschop MacNulty in zijn feestpredikatie op den buiten gewonen groei der katholieke kerk in Engeland en Wales. In het jaar 1840 telde men nog 469 kerken en kapellen; in 1890 waren het reeds 1335 en thans is hun getal tot 2339 gestegen. In 1850 bedroeg het aantal geestelijken 788, in 1890 2478 en thans meer dan 5000. LONDEN, 4 Nov. (Reuter). Stanley Baldwin is in zijn kieskring Bewdley, Worcestershire, Zonder tegencandidaat herkozen. Heden zijn de candidaten vastgesteld voor de komende verkiezingen. Het aantal is onge veer hetzelfde als in 1931, n.l. omstreeks 1300. Het aantal candidaten zonder tegenstander is 22 conservatieven, 3 liberalen en 13 Labour. LONDEN, 4 Nov. Woensdag verwacht men een groote menigte bezoekers van buiten Lon den in de Britsche hoofdstad ter gelegenheid van het huwelijk van den Hertog van Glouces ter met Lady Alice Scott, hoewel in verband met het overlijden van den vader van de bruid, den Hertog van Buccleugh, van vele ceremo niën, welke het huwelijk van vorstelijke perso nen plegen op te luisteren, zal moeten worden afgezien. De plechtigheid zal plaats vinden in de parti culiere kapel in het paleis te Buckingham, maar de bruid zal in een glazen koets, in ge zelschap van haar broer, den Hertog van Buc cleugh, van haar Londensch huis rijden en later op den dag zal het publiek in de gele genheid zijn de bruid en bruidegom te zamen te zien, wanneer zij, indien de weersomstandig heden zulks zullen veroorloven, in een open statiekoets, geëscorteerd door cavalerie naar het St. Pancras-station zullen rijden, vanwaar zij per specialen trein naar Kettering zullen vertrekken. De wittebroodsweken zullen de Hertog van Gloucester en Lady Alice doorbrengen op Boughton House, een landgoed van den Her tog van Buccleugh in Northamptonshire. Op het St. Hedwig-kerkhof in Berlijn werd door Zijn Hoogw. Excellentie Mgr. Dr. Conrad, Graaf von Preysing het grafmonument voor den op 20 Februari 1929 gestorven Socialen werker en studenten-leider Dr. Carl Sonnenschein in gewijd. Het levensgroote Kruisbeeld van eiken hout is een werk van den bekenden beeldhou wer Prof. Hans Perathoner. Dit grafmonument is een *<aardige huldiging van het Katholieke Duitschland voor de groote sociale verdiensten van Dr. Sonnenschein. Men schrijft ons uit Maarssen: Allerheiligen Allerzielen. Rustig ligt het kleine kerkhof te Maarssen. verscholen in het rocd en bruin getinte loof der boomen, welks herfsttinten zoo bij uitstek stemmen tot medi- teeren. Vele parochianen gaan dezer dagen, naar Roomsche zede, op het graf hunner dierbaren een gebed storten voor hunne zielerust, nie mand echter onder hen zal den dooden- akker verlaten zonder even te verwijlen bij het graf van hem, die vele jaren hun parochie herder was, Mgr. Ariëns z.g. Wat echter ditmaal opviel, was wel het be zoek van zoovele (enkele honderdtallen) niet- parochianen van Maarssen. Wij wisten het reeds, hun bezoek gold het graf van Mgr. Ariëns z.g., hun optrekken naar Maarssen uit alle oorden des lands, vanaf den eenvoudigen arbeider uit Twente tot onzen Mi nister van Staat Jhr. mr. Ch. Ruys de Beeren- brouck en andere hooggeplaatste personèn, had eenzelfde doel: in eerbiedige en dankbare na gedachtenis neer te knielen bij het graf van hem, wiens onvermoeide en omvangrijke ar beid niet beperkt bleef tot zijn parochie, maar nationaal, ja zelfs internationaal werd tot Gods glorie; zy allen zijn thans gekomen om zijn voorspraak by God in te roepen. Eenige tuiltjes witte chrysanten sierden zijn graf, geen grootsche bloemenhulde, doch sober en eenvoudig, zooals ook Ariëns zelf was, wellicht waren deze bloemen daar geplaatst door een dankbare, die geesteiyke of lichame- lyke ofwel beide gunsten aan Mgr. Ariëns te danken had. Treffend was ook het opschrift op een kaartje bij de bloemen en waarop meestal de naam van den schenker pleegt te staan; thans lezen wij er deze simpele maar veelzeggende woorden: „Aplhons Ariëns, Dienaar Gods, bid voor ons." By hoeveel honderden zal dit opschrift de zelfde gevoelens vertolkt hebben. Moge het geslacht, dat het voorrecht heeft gehad te schouwen in Ariëns' groote ziel, zich in dankbare piëteit beijveren deze gevoelens aan het nageslacht over te dragen, tot leering en voorbeeld en tot meerdere eer van den Die naar Gods Ariëns. Ad majorem Dei Gloriam. Naar men ons Maandag meedeelde was de toestand van Pastoor P. van Dorp, van de parochie O. L. Vrouw van Lourdes te Scheve- ningen, redelijk wel te noemen» Maandagavond is in den ouder dom van 86 jaar te Den Haag over leden mr. B. C. J. Loder, oud-pre sident van het Permanente Hof van Internationale Justitie. Deze Nederlandsche rechtsgeleerde van in ternationale vermaardheid werd 13 September 1849 te Amsterdam geboren, waar hij ook zijn studie begon om die te voleindigen aan de Leidsche academie en daar in 1873 te pro- moveeren. Als advocaat gevestigd te Rotter dam, ontwikkelde hü zijn werkzaamheid zeer bijzonder op het gebied van het internationale zeerecht en stichtte in 1896 met eenige andere vakgeleerden het Internationaal Zeerecht-co mité. Weldra was zyn naam in deze materie ver maard als die van een der voortreffehjkste deskundigen, zoodat de Nederlandsche regee ring hem tot gedelegeerde benoemde op de Zeerechtconferentie van 1905 te Brussel en op de daaraanvolgende in 1909 en 1910. Intusschen had mr. Loder in December 1908 zijn advocatenpraktijk verwisseld met de ma gistratuur door het aanvaarden zijner benoe ming tot lid van den Hoogen Raad. Dit verhinderde hem niet, zich buiten zijn ambtelijken werkkring om, te wijden aan de wetenschap en een reeks afzonderlijke geschrif ten en wetenschappelijke bijdragen te doen ver- schünen op het gebied van het burgeriyk en handelsrecht, deels in het Fransch deels in onze eigen taal, aldus het resultaat van zijn geestesarbeid verbreedende en verdiepende buiten de grenzen van zijn oorspronkelijk stu diegebied. Toen in 1919 een Nederlandsche de legatie moest worden gekozen om deel te ne men aan de te Parijs te houden conferentie ter voorbereiding van het Volkenbond-statuut, was het wederom mr. Loder, die in de Fran sche hoofdstad de aandacht op zich vestigde door zijn buitengewone kennis en zich daarby een internationale reputatie verwierf. Het lag dan ook voor de hand dat, toen een jaar later te 's-Gravenhage een Conferen tie der Neutralen werd gehouden, met het doel de statuten uit te werken voor de samenstel ling van een Permanent Hof van Internationale Justitie, de heer Loder van deze conferentie tot voorzitter werd gekozen. Ook volgde weldra zün benoeming tot lid der door den Volkenbondsraad in het leven geroepen internationale Juristen-commis sie van Tien, en behoorde hü als van zelfsprekend tot de Nederlandsche de legatie op de eerste Volkenbondsvergade ring. Deze koos hem tot rechter in het Permanente Hof van Internationale Justi tie en 15 Februari 1922 werd hij door dit Hof, het opperste gerechtshof der wereld, benoemd tot eersten president. Mr. Loder was van nu af algemeen bekend als een der grootste autoriteiten op heit gebied van het internationale recht. Dit bleek ook nog uit het feit, dat hij na het herstel van den wereldvrede behoorde tot de medestichters van het insgeiyks te 's-Gra venhage gevestigde „Institut intermédiaire In ternational" en gekozen werd tot lid van het „Institut International de Droit public", het welk de meest voortreffeiyke theoretici en prac tici op het gebied van internationaal recht onder zyn leden telt. Als een bewijs van de groote hoogachting, welke men hem in wijden kring toedroeg, heb ben zijn vele vrienden en collega's hem een borstbeeld aangeboden ter gelegenheid van zijn 75sten verjaardag. Dit borstbeeld heeft een plaats gekregen in de Kleine Rechtszaal van het Vredespaleis. Na zün jaren als president diende hy de internationale rechtsorde nog vele jaren als rechter In het Hof. In 1930 meende hy echter, mede in verband met zyn hoogen leeftyd, zich niet meer voor een herbenoeming als rechter beschikbaar te moeten stellen. Echter bleef zyn belangstelling voor het maatschappeiyk en politiek gebeuren onver flauwd. Hij werd benoemd tot president van den internationalen Journalistieken Eere-raad en als zoodanig reisde hy in 1932 nog naar Kopenhagen, waar hij dezen Raad vertegen woordigde op een conferentie van officieele persagentschappen. Tal van hooge onderscheidingen zyn den heer Loder in den loop der jaren toegekend, terwijl hy van zeer vele organisaties, die zich op internationaal en wetenschappelijk terrein bewogen, eere-lid was. De ontslapene was o.m. bezitter van het Grootkruis in de Orde van den Nederlandschen Leeuw en Grootofficier in de Orde van Oranje Nassau. Namens de samenwerkende werknemers- en werkgeversorganisaties in het stukadoorsbe- dryf te Den Haag wordt aan het Volk bericht, dat de leden van deze organisaties, in de week van 27 October—2 November, hun goedkeuring hebben gehecht aan voorstellen, welke hun door de gecombineerde besturen ten opzichte van een plaatselijk collectief contract zyn ge daan. O. m. is .ingevoerd een verkorting van den arbeidstijd tot 40 uur per week; verdeeld over 6 werkdagen. Het comité „Onze Marine" te Den Helder, waarvan de heer A. W. P. Angenent voorzitter en de heer J, H. P. Verhoeven secretaris is, heeft een exemplaar in prachtband van het gedenkboek, dat de bemanning van H. M K XVin werd aangeboden, thans ook aange boden aan H. M. de Koningin, H. K. H. de Prinses, den Minister van Defensie a. i. en den minister van Koloniën. Maandagavond omstreeks half zeven heeft te Olst een verkeersongeluk plaats gehad, waar door een gedeelte van het dorp in het donker werd gehuld. By het nemen van een bocht by de Dumont- straat stortte een groote veeauto van de firma Doevelaar uit Raalte in een sloot. Bij den val di ende auto maakte, nam hy een paal van het electrisch net mee. Hierdoor zat Olst gedeelte lijk zonder licht. Dit euvel zal eerst hedenoch tend hersteld kunnen worden. Nadat het vee was uitgeladen, is men er met behulp van een anderen grooten vrachtauto in geslaagd, den wagen op den weg te zetten. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Naar wy vernemen heeft Maandag te Am sterdam de afdeeling Automobielen van de Ne derlandsche Vereeniging „De Rijwiel- en Auto mobiel Industrie" vergaderd, waarbij besloten is om in 1936 wederom een tentoonstelling te Amsterdam te organiseeren voor personenwa gens en vrachtauto's. Dit besluit zal nog door het Hoofdbestuur der Vereeniging moeten wor den bekrachtigd. Als vermoedelijke data zijn genoemd 31 Januari tot 9 Februari. Eerst later zal worden beraadslaagd of ook nog andere afdeelingen op de R.A.I.-tentoon- stelling 1936 zullen uitkomen. In den ouderdom van 64 jaar is te Amster dam overleden de heer Abr. Staalman, oud-lid der Tweede Kamer en directeur van den Neder landschen Bond van Koffiehuis-, restaurant houders en Slijters. De thans overledene was 22 September 1871 geboren. Hij bezocht de lagere school en het gymnasium te Amsterdam. Na op een kantoor werkzaam te zyn geweest, was hy later gym nastiekleraar te Hoorn en te Amsterdam. Hij had zitting in de Tweede Kamer voor den Vrijheidsbond. BATAVIA, 4 Nov. (Aneta). Blijkens de laat ste gegevens van het Kantoor van Arbeid be treffende de werkloosheid over alle bevolkings groepen vertoont deze nog immer een stijgende lijn. De toename bedraagt over September, ver geleken by de vorige maand ruim 1200 perso nen. BUITENZORG, 4 Nov. (Aneta). Machtiging Is verleend om over een bedrag van 1.500.000. te beschikken, welk bedrag is verkregen uit het uitvoerrecht op bevolkingsrubber. Dit bedrag zal worden aangewend voor den aanleg van een weg tusschen Moearaoeja en Tanahgrogot, de groote verbinding tusschen Bandjermasin en de Oostkust van Borneo. BATAVIA, 4 Nov. (Aneta). Het lid van den Volksraad, de heer H. H. Kan, richtte schrif- telhke vragen tot de regeering, waarin hij vraagt, of de regeering bereid is met het opper bestuur in overleg te treden nopens de vraag of niet in het belang van de betrekkingen tus schen Nederland en Ned.-Indië eenerzijds en de Chineesche Republiek anderzyds, een spoe dige opheffing van de exterritorialiteit van Nederlandsche onderdanen in China, zoo op het gebied van de rechtspraak als in ander opzicht, gewenscht is; voorts over de wensche- 1 (ikheid van het overbrengen van de Neder landsche legatie van Peiping naar Nanking ter bevordering van hèt contact met de Chi neesche Republiek. MALANG, 4 Nov. (Aneta). In den afgeloopen nacht om drie uur werd een vry hevige aard schok, waarvan de richting onbekend is, te Ma- lang en omliggende plaatsen gevoeld. De burgemeester van Putten (Gld.) geeft een ieder in overweging, alvorens relaties aan te knoopen met de N.V. Vereenigd Industrieel Be zit No. 48, kantoorhoudende te Putten, zich by hem om nadere inlichtingen te vervoegen. De Nachtegaal is Maandagmiddag op Schip hol geland. De Perkoetoet (thuisreis) vloog heden van Rangoon naar Jodhpur. De Kwak (uitreis) vloog van Cairo naar Bagdad, NIJMEGEN. Doctoraal examen in de Germaan- sche taal- en letterkunde de heer J, Broekhuysen uit Doetinchem. AMSTERDAM. Candidaafcsxamen Ned. Indisch Recht de heer J. G. Hazeloop. Heden Dinsdag 5 November zal voor de K.R.O.- microfoon een vraaggesprek worden gehouden tusschen dr. E. Lasker en S. Landau over den strijd tusschen Aljechin en Euwe om het we reldkampioenschap. De uitzending vindt plaats tusschen 9.25 uur en 10.10 uur, des avonds. Te Pary's werd een vergadering gehouden van het bestuur der Internationale Hockey Fede ratie. In verband met de uitstekende organisatie van het Internationaal hockey-tournooi, dit jaar te Brussel gehouden, werd met algemeene stem men besloten de coupe Léautey voor het seizoen 1934/35 aan België toe te kennen. De organisatie van het Olympisch Hockey- tournooi te Beriyn werd uitvoerig besproken. Besloten werd een Terrein-commissie samen te stellen en een zoogenaamde jury d'appel. In de Terrein-commissie werden benoemd de heeren Liégeois, Demaurex, Quarles van Ufford, Turnbull en Wette, terwijl in de jury d'appel zitting namen de heeren Bollin du Coteau, Agui- lora, Croset en Jost. Slotkoersen Oct.-Nov. 4 2 1 31 Allied Chemical 162s/, 163 164 166 Am. Tel. lei HlVs 145 145 144 Am. Tobacco B 1043/4 IO41/5 10 2% 103 Anaconda Copp. 211/s 21% 217/s 21% Bait. Ohio 14% 147/f 15 14% Can. Pacific 9Vs 9 91/8 Case Treshing l04Vi 1041/2 1051/2 101 Cons. G. of N.Y. 1 Va 297/g 29% 29% Dup. de Nem. 136% 137% 133% 134 36 35% 357/g 35% Gen. Motors 54% 54% 54%, 53 Kon. Olie 46% 46 457/g 45% New-York Centr. 2-7/8 22% 22% 227/8 Radio Corp.. 8% 8 8 8 Stand. Oil N.J. 49Va 487/g 487/g 48% U. S. Steel Corp. 46% 46% 46% 46% Westingh. Elect. 88% 891/1 89% 89% NEW-YORK Oct.-Nov. 4 2 1 31 Londen 4.92% I 4.91%! 4.91V?| 4.91% Parys 6.59 j 6 6 o97/9 LIVERPOOL, 4 Nov. Tarwe Dec. 6/2 K. Maart 5/10%, Mei 5/10. Hallo ouwe heer, kan je me dien jbaard een nurtje leenen? Dan durf ik temninats thuis' te komen». BINNENLANDSCHE havens. IJMUIDEN. Aangek. 2 Nov.: Rhea, m.s., Kopen hagen; Astarte, s., Bremen laatst Rotterdam. 3 Nov.: Eskburn, s., Londen: Europe, tank, Port Arthur laatst Antwerpen; Holme Force. s„ Swansea: Kunlabori, m.s., Sandwich (itoor Wor- merveer); Wolsum, s., R'dam (voor Zaandam); Penhale, s., Archangel; Jom'a, me.. Plymouth; Vliestroom. s.. Huil: President Grancqul, tank, Houston; Boschfontein, m.s., Hamburg; Zaanland, s., idem. 4 Nov.: Rhein, s„ Hamburg; Theseus, s., idem; Jevington Court, s., La Plata; Goot'e, s., Danzig; Rijnstroom, s., Leith; Eemland, s., Z. Amerika; Arma, m.s., Londen; Jantina, m.s., Lon den (voor Beverwijk); Bilderdijk, s.. R'dam (voor Velsen); Leeuwarden, s., Londen; Euterpe, s.( Eor- deaux; Pluto, s., Gothenburg; Ek, s., Oslo; Trto, s., Fowey. Vetrokken 2 Nov.: Jennisey, s., Leningrad; Che- vychase, s., Newcastle. 3 Nov.: Schieland, s., Newcastle; Ransdorp. mts., Nordenham; Sambre, m.s.. Parijs. 4 Nov.: Europe, tank, Liverpool: Torny, s., Le ningrad; Helder, s., Hamburg; Telamon, s., Idem; Astarte, s., Bremen. AMSTERDAM. Aangek. 2 Nov.; Rhea, Kopen hagen, stukgoed, Levantkade, Verg. Cargadoors kantoor. 3 Nov.: Astarte, Bremen, laatst R'dam, stuk goed, De Ruyterkade, Van Es Van Ommeren; Eskburn, Londen, ledig, Fosfaatfabriek, d'Arnaud Co.: Holme Force, Swansea, steenkolen, Hoofd kanaal Oost, Ned. Bevr.kantoor; Europe, Port Ar thur laatst Antwerpen, benzine. Petroleumhaven, Texas Comp.; Penhale, Archangel, hout, Houthaven, Gebr. Scheuer; Joma, Plymouth, klei, Rietlanden, Holl. Stoom'b. Mij; Vliestroom, Hull, stukgoed, Handelskade, idem: President Francqui, Houston, petroleum. Petroleumhaven. Ruys Co. 4 Nov.: Boschfontein, Hamburg, stukgoed, Javakade, Holl.-Afrika Lijn: Zaanland. Hamburg, stukgoed. Handelskade, Wm, H. Muller Co.: Rhein, Hamburg, stukgoed en graan, De Ruyter kade, Van Es Van Ommeren; Theseus, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade. Verg. Cargadoorskantoor; Jevenington Court, La Plata, graan, Silokade, Verg. Cargadoorskantoor; Goot'e. Danzig, hout, Houtha ven, Baltica; Rijnstroom. Leith, stukgoed en steen kolen, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij; Eem'land, Z.-Amerika, stukgoed. Handelskade, Wm. H. Muller 6 Co.; Leeuwarden, Londen, stukgoed, Handnels- kade, General Steam Transport Cy.; Euterpe, Bor deaux, stukgoed, Surinamekade, N. Rijnv. Mij: Pluto, Gothenburg, stukgoed, Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor; Ek, Oslo, stukgoed. Handels kade. idem: Trito, Fowev. stukgoed en kiel, Riet landen, Holl. Stoomb. Mij. KONINKL. NED. STOOMB. MIJ. AGAMEMNON, 3 Nov. n.m. 6 u. 30 van Amsterd. te Hamburg. AMAZONE, 2 Nov. van Valencia n. Alicante. AURORA, R'dam n. Middl. Zee, pass. 3 Nov. Dungeness. CALYPSO, 3 Nov. van Catainia n. Venetië. CRYNSSEN, 3 Nov. n.m. 7 u. Van Amst. te Hamb. EUTERPE, 4 Nov. Van Bordeaux te Amst... verw. FAUNA, Middl. Zee n. Amst., pass. 4 Nov. v.m. 7 uur 50 Lydd. HERCULES. 3 Nov. v.m. 1 u. van Amst. te Hamb. IRENE, naar Amst., pass. 3 Nov. n.m. 9 uur Brunsbuttel. Iris. 1 Nov. van Cristobal n. de Pacific Kust. JUNO, 3 Nov. van Oran naar Amsterdam. NEREUS, 3 Nov. van Amst. te Kopenhagen. ODYSSEUS, uitreis, 2 Nov. te Belize. ORPHEUS, 3 Nov. van Gibraltar te Barcelona. PLUTO, naar Amst., pass. 3 Nov. n.m. 9 uur Brunsbuttel. VAN RENSSELAER, 3 Nov. n.m. 9 uur van Ply mouth n. Havre. SATURNUS. 2 Nov. van Faro n. Alexandria. SIMON BOLIVAR, uitreis, pass. 3 Nov. Ouessant. TIBERIUS. 2 Nov. van Vigo n. Amsterdam, TITUS, 2 Nov. van Palermo naar Amsterdam. ULYSSES, 2 Nov. van Gibraltar n. Calamata. VENEZUELA. 2' Nov. van Cristobal n. Cartagena. VENUS, Middl. Zee n. Amst.. pass. 3 Nov. Gi braltar. RHEA, 2 Nov. van Kopenhage te Amsterdam. THESEUS. 4 Nov. van Hamburg te Amsterdam. BODEGRAVEN, thuisreis. i Nov. t.e Balboa. BENNEKOM, 2 Nov. v. Talcahuano n. Valparaiso. ORANJE NASSAU, 3 Nov. van Curacao naar Por'o Cabello. BERENICE, 4 Nov. van Kopenhagen n. Glynla. NEREUS, 4 Nov. van Kopenhagen n. Stettin. BAARN, thuisreis, 4 Nov. te Liverpool. HELDER, 4 Nov. van Amst. n. Hamburg (komt in de HollandWest-Afrika Lijn). EUTERPE. 4 Nov. van Bordeaux te Amsterdam. PLUTO. 4 Nov. van Gothenburg te Amsterdam. TELAMON, 4 Nov. van Amst. naar Hamburg. ATLAS, arr. 2 Nov. te New-York. BAARN. thuisreis, was 2 Nov. 2 U. 5 n.m. 250 mijlen W. van Lands End. BOSKOOP, uitreis, was 1 Nov. 10 u. 5 n.m. 23 mijlen Z. van Lands End. CERES, 3 Nov. van Istanboul n. Bourgas. ORION. 4 Nov. van Ceuta, te Genua, VULCANUS, 3 Nov. van Patras naar Catania. BERENICE. 4 Nov. van Amst, te Kopenhagen. VAN RENSSELAER, thuisreis. 4 Nov. 12 uuï 's middags te Havre; wordt 5 Nov. n.m'. 6 u. 30 te Amsterdam verwacht. JUNÖ. Middl. Zee naar Amsterdam, pass. 4 Nov. Gibraltar. HEBE, Amst. n. Middl. Zee, pass. 2 Nov. Bevezier. KONINKL. HOLL, LLOYD. ZAANLAND. 4 Nov. van Hamburg te Amsterdam. EEMLAND, 4 Nov. van Z.-Amerika te Amsterdam AMSTELLAND, uitreis, 3 Nov. n.m. 1 uut te Montevideo. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—O.-AZIE LIJN. GROOTEKERK, thuisreis, 3 lOct. van Osaka. GAASTERKERK, uitreis, 3 Nov. te Hongkong. MEERKERK, uitreis, 2 Nov. van Genua. HOLLAND—AFRIKA LIJN. NIJKERK, 4 Nov. van Mombassa n. Djeddah. BOSCHFONTEIN. 4 Nov. van Hamburg te Amst. BLOEMFONTEIN, 3 Nov. van Dar es Salaan n. Port Amelia. HEEMSKERK, 3 Nov. n.m. XI u. van Hamburg te Antwerpen TAYARI, 3 Nov. van Kaapstad n. Durban. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. TAJ ANDOEN, uitreis, 4 Nov. van Suez. MIJ. NEDERLAND. CHR. HUYGENS, wordt Dinsdagochtend 6 uur van Batavia te IJmuiden err 10 u. te Amst. verw. SEMBILAN. uitreiss, 3 Nov. van Bombay. SALABANGKA, Cadix naar Java, pass. 3 Nov. Gibratar. POELAU TELLO, uitreis, 2 Nov. van Marseille. JOHAN DE WITT, uitreis, 4 Nov. te Sabang. POELAU BRAS, 2 Nov. van Batavia n. Amst. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thuisreis, 3 Nov. van Sabang. TABINTA, uitreis, was 3 Nov. 8 u. 50 v.m. 50 m'ijlen z.W. van Niton. CHR, HUYGENS, thuisr., 4 Nov. van Southampt. HALCYON LIJN. STAD AMSTERDAM, pass. 1 Nov. Gibraltar, STAD HAARLEM, pass. 2 Nov. Gibraltar. STAD ZWOLLE, 3 Nov. van Oran naar Melilla STAD ARNHEM, 3 Nov. van R'dam te Eagnoli. VREDENBURG. pass. 2 Nov. Gibraltar. FLENSBURG, pass. 3 Nov. Gibraltar ROTTERD. LLOYD. SLAMAT, thuisreis, wordt 5 Nov. n.m. 2 uur te Marseille verwacht. BLITAR. uitreis, 3 Nov. n.m. 7 u. van Gen.ua. MODJOKERTO, thuisreis, 3 Nov. n.m. 9 u. Van Port-Said. TAPANOELI, thuisreis, pass. 2 Nov. n.m. 11 u. Kaap del Armi. KOTA GEDE, 3 Nov. vau R'dam te Batavia. SLAMAT. thuisreis, pass. 2 Nov. v.m. 2 uur Kaap del Armi. KERTOSONO, 2 Nov. n.m. van Vlissingen te Schiedam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. ROTTERDAM, 2 Nov. van New-York n. R'dam. BILDERDIJK. 4 Nov. van R'dam' te Velsen. LEERDAM, uitreis, 2 Nov. van Houston. BEEMSTERDIJK, thuisreis, was 2 Nov. 12 uur 's middags 399 mijlen W. van Bishop Rocks. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. MAASKERK, 3 Nov. van Bordeaux n. Las Palmas. AMSTELKERK, uitreis, 2 Nov. te Lagos. KONINKL. PAKETV. MIJ. BARENTSZ, 1 Nov. van Hongkong n. Bangkok. BONTEKOE, 1 Nov. van Singapore n. Shanghai. NIEUW ZEELAND, 3 Nov. van Port-Said naar Vlissingen. HOUTMAN. i Nov. van Hongkong te Durban. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. SIANTAR, 31 Oct. van Calcutta te Seattle. MADOERA. 31 Oct. van Seattle n. Kaapstad. BINTANG. 1 Nov. van Bombay te Los Angeles. JAVA—NEW-YORK LIJN. SÏMALOER, Java naar New-York, 3 Nov. van Kaapstad. AMSTERDAM. 4 Nov. Het s.s. „Salabangka", van de Stoomvaart Mij. „Nederland", dat 7 dezer van Java te Amsterdam werd verwacht, zal daar voorloopig niet aankomen. Het schip arriveerde 31 October te Cadix en heeft 2 November vanuit deze haven de terugreis naar Java aanvaardt. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Aanvulling: In de in de vorige editie opgegeven uitspraak van I. Blitz, werd abusievelijk verzuimd plaats naam' te vermelden. Dit moet zijn: Rotterdam. Failliet verklaard: 31 Oct.: P. J. H. J. van Giesen, kistenfabri kant, Naaldwijk, Zuidweg 35. Ph. Haring, Den Hoorn gem. Schipluiden. H. Schulte Nordholt, koopman, Delft, Phoenixstraat 15a17. P. J. de Nobel, koopman, Leiden, Kloos ter 36. J. Wensveen, vroeger bollenkweeker, thans zonder beroep. Wassenaar, Haven. H. J. van Asperen, koopman, Den Haag, Hh. de Bourbonstraat 47, 2e étage. 1 Nov. H. A. A. R. Jongers, natuurgenees kundig Instituut H. Jonkers, Hoogeveen, Van Echtenstraat 30. H. ten Hoeve, winkelier err koopman, Nieuw- lande gem. Hoogeveen. N\V. Handelmaatschappij W. K. D. Haze v. d. H. Dietvorst en Musters, Bergen op Zoom. W. K. D. Haze, koopman, Bergen op Zoom. Boschstraat. H. van Asten, handelaar, Tilburg thans Zomerstraat 34. J. H. Brilman, handelsagent. Oppenhelm- straat. Groningen. H. Vogel. Jonkersvaart, Zevenhuizen. G. Prummel, Oosterweg 62a, Groningen. W. ten Hoove, caféhouder, Groningen, Roode- weerhuuisstraat 16. M. Brandsma, schoenmaker, winkelier, N. Ebbingestraat 97, Groningen. In de week van 28 October t/m 2 November wérden in Nederland 93 faillissementen uitge sproken. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faillis sementen van: H. J. de Kaper, Schiedam: C. Schouten, ouderkerk a. d. IJssel: F. C. A. Bruyns, Rotterdam; N.V. Algl Ned. Import en Export-Mij. ..Animpex". Overschie: C. J. Gerritsen, handelen de onder den naam Effectenkantoor voor Staats- prenïie Obligaties, Rotterdam; C. Dorsman. Schie dam: H. G. Schimmel, Ede; M. R. Goossens, De Steeg gem. Rheden. (Medegedeeld door Simoons Co., A. v. Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie 208% 208 Unilever 106—105 Philips 24014 H. V. A. 217K 108 K Hoi, Bank 44 yt N.-I. Spoor 32 K Anaconda 13 1/8—1/16 Shell 7 5/8—11/16 Tidewater 7 1/8 Cont. Oil 14 7/8 Philips Oil 21 Nrd. Cont. Oil 9 3/8 Van ^.30—5 uur Kon. Olie Unilever H. V. A. Aku Ind. Bank U. S. Leather Anaconda Beth. Steel U. S. Steel Shell Cities Service 208 K— 105 K—105 217i/4 26 83^ 13—1/16 23 Yi24 3/16 28 7 11/16 1% Bord me) r o o d e n rand, rood kruis en blauw veld Waar zoo'e bord staat mag geea enkel voer tuig stoppee 23 Vo„

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2