S TA D S N I E U W S - op reis zoo n I I Bloemendaalsche salarissen INCASSO-BANK N.V. VOORSCHOTTEN EFFECTEN GEHEEL GEBIT Haarlem, 9 Nov. fi» RADIO MOORSn.v. De St. Vincentiusbibliotheken ZATERDAG 9 NOVEMBER 1935 Het Haarlemsche Gemeentepersoneel Philips Radiotoestellen HERINGA WUTHRICH f 11.500.- voordeel TANDHEELKUNDIG INSTITUUT Vanaf f 35- Sgff- AGENDA Alliance Franqaise De zestig-jarigen COMITÉ WINTERHULP Officieele opening bazar Deken Sondaal spreekt ERKENDE GESUBSIDIEERDE WERKLOOZENKAS v. AMBTENAREN Weekagenda St. Jos. Gezellenver. Haarlem I, Jansstraat 59 „GELOOF EN WETENSCHAP" Brusse's „Boefje" FRANCISCA ROMANA VIERT FEEST De Romanisten lokken en lonken Het bestaat tien jaren! COMITÉ VAN KATHOLIEKE ACTIE ALLIANCE FRANQAISE Molière-opvoering De meerderheid der commissie wilde geen kindertoeslag Kindertoeslag Kruisweg 59 HAARLEM FRIEDEL DOTZA ZINGT MET DE H. O. V. DE HEER W. KNOOP 70 JAAR Stichter van een bekend boekbindersbedrijf Is dit niet MIJN Bank? RIJ KSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 DE PARTICULIERE ARCHITECT Principieele kwestie te Bloemendaal B. en W. antwoorden BLOEMENDAAL AAN ZEE GRAALAGENDA Feestavond Herwonnen Levenskracht Bioscopen 10 November Bioscopen 11 November Bioscopen Apotheekdiensten Liefdadigheidspredicatie STADSSCHOUWBURG Vrijdag hebben de centrale commissies voor Georganiseerd Overleg vergaderd onder voor zitterschap van wethouder Boes. B. en W. willen den raad een voorstel voor leggen om het mogelijk te maken, dat aan ge meente-personeel van zestig jaar of ouder en aan hen, die veertig pensioengerechtigde dienst jaren hebben, ongevraagd eervol ontslag kan worden verleend. De betrokkenen moeten zich dan aan een geneeskundig onderzoek onderwerpen. Het G. O. kon zich met deze zienswijze ver eenigen. Nog werd geconfereerd over het betalen der overwerkuren (de gemeente huldigt het stand punt, dat wie later weggaat, later komt, en omgekeerd, zonder extra-vergoeding). Besloten werd een subcommissie in het leven te roepen, die met de directeuren en den wet houder een onderzoek zal instellen. „Winterhulp", een der jongste loten van den R.K. Volksbond, zoo sprak reeds herhaaldelijk de voorzitter, de heer J. Veltman in zijn aan sporing tot medewerking en medeleven met deze afdeeling, is een der mooiste en noodzake lijkste instellingen van den R.K. Volksbond, afdeeling Haarlem, geworden en Vrijdagavond werd dit weer bevestigd bij de opening van den bazar. De hr. Veltman heette den velen autoriteiten welkom, in het bijzonder den eerw. Deken H. C. J. Sondaal, den geestelijken adviseur kape laan P. Poppen, pater Hunsche O .P.M., kape laan De Koster, den gemeenteraadsleden G. H. Weustink, P. J. M. van Tetering, J. Ph. H. Castricum en in het bijzonder den heer Th. Hooy, voorzitter der RJC. Middenstandsvereeni- ging, die „Winterhulp" in woord en in geschrift heeft gesteund en aanbevolen, verder den be sturen der onderafdeelingen en verschillenden plaatselijken besturen. Hij was dankbaar voor de medewerking en steun, uit het geheele land ondervonden en gaf daarna het woord aan den hoogeerw. heer deken. In de tijden welke wij thans beleven, is dui delijk te constateeren dat het leven twee kan- Aangezien de Ned. Ver. v. Ambtenaren in net Particuliere Bedrijf zich uitsluitend ten doel stelt verzekering tegen werkloosheid, zijn aan het lidmaatschap slechts geringe kosten verbonden. Ieder lid betaalt hoogstens 1.65 en minstens 50 ct. per maand. Maximum uitkeering bij werkloosheid 5.per dag gedurende 90 lagen per kalenderjaar, 3 kalenderjaren lang Vraagt inlichtingen: Secretariaat Oosteinde 37, Voorburg ten heeft: een droevigen en een aangenamen kant. Den droevigen ondervinden de menschen die gebrek lijden door de werkloosheid, waar door veel moet ontbeerd worden aan kleeding, schoeisel, verwarming in huis, beddegoed en soms aan de allernoodzakelijkste meubelen. Er zijn ook vele mannen van den R.K. Volksbond die werken voor een loon gelijk aan den steun of voor minder. De aangename kant van het leven is dat van zoovelen, die, met aardsche goederen ruim gezegend, met milde hand schen ken, gedachtig 't woord „Wat gij aan de min sten der Mijnen gedaan hebt, dat hebt ge aan Mij gedaan", en aan het woord uit de H. Schrift „Geeft met open hand in alles en God zal U overvloedig vergelden". Het moet een geluk zijn voor de rijken, met de armen te verkeeren. Volgt het goede voor beeld na en zet uw beurs wijd open en zegt namens mij aan heel katholiek Haarlem dat het dezen bazar komt bezoeken, opdat veel geld zal komen om aan onze arme broeders en zus ters veel te kunnen deelen. Dan zal de R.K. Volksbond en het bestuur van „Winterhulp" weldoend kunnen rondgaan. Na den christe- 1 ijken greet „Geloofd zij Jesus Christus" ver klaarde de H.E. spreker dezen bazar voor ge opend. Hierna sprak' de voorzitter, de heer Castri cum, nog een kort woord. Hij had van nabij de voorbereidende werkzaamheden gadegesla gen en bracht zeer bijzonder dank voor het vele, door het comité verricht en sprak tevens een opwekkend woord tot groot bezoek aan den bazar. De heer Veltman sprak het slotwoord, 't Was allereerst een dankwoord aan den hoogeerw. deken voor het openen van dezen bazar. Spr. hoopte dat diens voorbeeld tot het geven van een gift in groote mate navolging moge vin den. Voorts dankte hij den heer Castricum ep alle medewerksters en medewerkers aan dezen bazar, om daarna het sein te geven om den bazar in werking te stellen. De muziek liet vroolijke nummers hooren, terwijl de vele aanwezigen de stands bezochten. Behalve het bekende rad van avontuur, waar twee clowns en jongedames de loten aan den man brengen en fraaie prijzen draaien, w.o. prachtige fruitmanden, zijn er stands voor touwtrekken, spijkerslaan, schiettent, hoepla tent, visschen, grabbelton, vliegmachinetent, 'n wijnbar, enz. De bazar straalt in een zee van licht met een leuke aankleeding. Moge naar den wensch van den hoogeerw. deken heel Katholiek Haarlem dezen bazar be zoeken. Het is niet alleen voor'het goede doel, want men vindt er tevens een uurtje echt ver maak en genot wat men in deze sombere tij den ook wel eens mag hebben. Gedurende de bazardagen zullen belangeloos muzikale medewerking verleenen de bands van G. Elsnerus, J. Nibbering en F. de Paus. ZONDAG 12.30 Paladijnenver. in het gebouw de la Reystraat 5 Fing-pongwedstrijd te Beverwijk 8.30 Samenkomst der eerste groep aspirant leden 9.00 Samenkomst der tweede groep aspirant leden 8.00 Donateursavond van U. D. MAANDAG 8.00 Tooneelclub „St, Genesius" 8.00 Damclub T.E.P. DINSDAG 9.30—10.30 Esperantocursus WOENSDAG 8.30 Verplichte Avond. Spreker de weledele heer Zegwaart DONDERDAG 8.00 repetitie van U. D. 9.00 vergadering van het Commissariaat VRIJDAG 8.00 Biljartwedstrijd: 9.00 repetitie van Schola ZATERDAG 8.30 Ping-pongwedstrijd „Boefje" heeft bijna de 500 gehaald, en nog is het prettige stuk in staat volle schouwburgen te trekken. Zelfs de kieskeurigheid van het be stuur van „Geloof en Wetenschap" we zijn al sinds jaren gewend, dat elke „G. en W. uit voering" een succes is heeft er geen bezwaar in gezien deze vierhonderd-en-zooveelste re prise aan zijn leden te presenteeren. Het had er geen ongelijk mee. De schouwburg was tot de nok gevuld en de hartelijke instemming van het publiek noodzaakte de spelers her haaldelijk tot de reeds lang traditioneel gewor den kleine onderbrekingen. Weer rookte Boefje van mijnheer Halma's sigaret, weer bracht hij een statige schoonmama tot wanhoóp en weer snikte hij in zijn donkere cel en riep om zijn slordige, maar toch echt-goede moeder. Voor de vierhonderd en zooveelste maal was een volle schouwburgzaal ontroerd of had pret, al naar de tekst verlangde, maar vooral genoot zij van het spel van mevr. v. d. Lugt Melsert-van Ees, die door haar creatie alleen het stuk tot de 500ste opvoering heeft gebr. :ht. Voor „Boefje" waren er na afloop bloemen. Het witte konijn bezag ze met kennersblik en snoof goedkeurend aan het lange lint met de Haarlemsche kleuren. De Nieuwe Haarlemsche Courant van 11 Juxu 1925 kondigde outsiders aan, dat ten vorigen dage het St. Francisca Romana Liefdewerk te Haarlem was opgericht! En thans verkeert het St. Francisca Roma na Liefdewerk in feeststemming! Het is 'n al leszins prettige feeststemming, zónder receptie en zónder eere-comité! Thans staat het St. Francisca Romana Lief dewerk voor het laatste gedeelte der feestvie ring, wellicht het meest vermoeiende gedeelte voor de dames-Romanisten: de fancy-fair met tentoonstelling. Deze zal gehouden worden in het St. Fran cisca Romanahuis, Koudenhorn 34, op Zondag 10 November (van 3 tot 11 uur), op Maandag avond 11 November (van 8 tot 11 uur) en op Dinsdagavond 12 November (van 8 tot ll uur). De tentoonstelling betreft werkstukken, door de meisjes zelf vervaardigd. Zijn we goed in gelicht, dan zijn in het Francisca Romanahuis vele vermakelijkheden ondergebracht van den Weenschen Prater en van het Kopenhaagsche Tivoli. Mogen al degenen, die tot dusver achteloos de meisjes van Romana voorbijgeloopen zijn, op een der boven aangekondigde dagen eens 'n kijkje gaan nemen in haar „home", Kouden horn 34! Mogen alle Katholieken van Haarlem en Omstreken naar dit huis gaan, waar steeds en aanhoudend in stilte geploeterd en ge zwoegd wordt, in vreugd en in teleurstelling, maar waar thèrns de hééle boel gemetamor- phoseerd is in een feestpaleis! Zij kunnen zich aldaar op de hoogte stellen van de totaal belangelooze werkzaamheden dier vrouwelijke leekenapostelen, die vrijen tijd, huiselijke gezelligheid en vermaken, op voor beeld van haar Romeinsche Patrones, gaarne opofferen voor de haar toevertrouwde meisjes van het interparochieel St. Francisca Romana Liefdewerk Moge op Dinsdagavond 12 November, by het Sluiten der lustrumviering, de penningmeeste- resse van Romana tot de glundere ontdekking komen, dat haar kas, zoo niet met 'n millioen, dan toch met 'n stevige som gelds gevuld is! Romana lokt en lonkt en wacht U, U allen, oud en jong, op Koudenhorn 34 MAANDAG bestemd voor godsdienstige ver- eenigingen. Geen andere vergaderingen uit schreven. MAANDAG 11 November 9 uur bestuursver gadering Reisvereeniging voor Katholieken in „De Leeuwerik". DINSDAG 12 November 8 uur repetitie St. Caecilia in gebouw „St. Bavo". 8 uur: vergadering van den Byzonderen Raad der St. Vincentiusvereeniging in het St. Vincentiusgebouw, Groenmarkt 22. DONDERDAG 14 November 7.30 uur: begin - cursus Esperantistenvereeniging „Abbé Ri chardson" by Brinkmann voor Groep A. 8.15 uur: Repetitie R.K. Tooneelvereeniging „Thalia" in den Jans Schouwburg. 8-30 uur: Bureauvergadering R.K. Reclassee- ringsvereeniging in t Vincentiusgebouw, Groen markt 22. 8.45 uur: Begincursus R.K. Esperantistenver eeniging „Abbé Richardson" by Brinkmann voor groep B. VRIJDAG 15 November, 2.30 uur: bestuurs vergadering van de St. Martha-vereeniging in het Tehuis, Bloemhofstraat 1. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeiiyken, wordt allen R.K. vereenigingen verzocht bij het uitschrijven van een vergade ring vooraf oveileg te plegen met het Algemeen Secretariaat mej. W. van der Singel, Klever laan 194, telef. 23608 en by vaststelling hier van onmiddellijk mededeeling te doen. De Compagnie du Chariot uit Parijs zal op Vrijdagavond 15 November in den Stadsschouw burg stukken van Molière opvoeren. Voor 't voetlicht komen: „Les Précieuses Ri dicules" en „Malade Imaginaire". Zooals in Amsterdam wordt deze opvoering gegeven voor de leden der Alliance Frangaise. CHIEF WHIP Op 21 Maart 1935 werd door den Raad van Bloemendaal een Commissie ingesteld die de aanpassing der salarissen en loonen van het gemeentepersoneel aan de tijdsomstandigheden zou hebben te beoordeelen. De Minister van Binnenlandsche Zaken had inmiddels doen weten, dat de loonen en wed den, zooals deze thans nog geregeld zijn naar zijn aanvankelijke meening in het algemeten aan den hoogen kant zijn en dat met deze meening bij de aanhangige herziening al aanstonds rekening zou kunnen worden gehouden. Bovendien ontvingen B. en W. 4 September een circulaire uit Den Haag, met de opdracht, dat ongeacht de aanhangige herziening nog een verlaging van 5 pet. op de bezoldiging van net middelbaar- en hooger personeel behoort te worden toegepast. Na veel besprekingen werd een ontwerp, reke ning houdtend met de Haagsche verlangens, sa mengesteld. De Commissie heeft voorts de vraag overwo gen, of zü voorstéllen moest doen tot invoering van kindertoeslag. Na ampele bespreking is evenweel de grootst mogeiyke meerderheid tot de slotsom gekom'en, dat het onder de gegeven om standigheden niet wenschelijk is daartoe over te gaan. Voorts acht de Commissie het billijk te voor komen dat de ambtenaren tengevolge van deze herziening een te grooten achteruitgang in sala ris ineens zouden ondergaan, waarom wordt voorgesteld in de verordening een overgangsbe paling op te nemen. Tenslotte deelt de commissie mede, dat aan neming van deze regeling, by het in werking tredfen, een vermindering van uitgaven tenge volge zal hebben van f 11.500, welk bedrag na één jaar nog met pl.m. f 5800 zal worden ver hoogd, doordat de verlaging eerst dan ten volle door zal werken. I VERSTREKT OP BILLIJKE VOOR WAARDEN TEGEN ONDERPAND VAN (Financieel weekover zicht op aanvrage gratis verkrijgbaar Velen, die Friedel Dotza als de charmante actrice, die ze bij het gezelschap van Fritz Hirsch was, hebben gekend en bewonderd, wi1- den haar natuurlijk ook Vrijdagavond nog eens zien en hooren, als podium-zangeres nu, met begeleiding van het H.O.V.-orkest. De opkomst was daarom wel iets grooter dan gewoonlyk, maar toch niet zoo overweldigend als men had kun nen verwachten. Wanneer men van het standpunt uitgaat, dat een avond als deze wel eens 'n leuke variatie i3, maar dat men ten slotte toch beter doet met Operette-zang iriaar in den Schouwburg te ge nieten, is het moeilijk, buitengewoon ingeno men te zyn met een demonstratie als deze. Ook wij zagen en zien Friedel Dotza liever in de intimiteit eener gunstig resoneerende schouw burgzaal, dan op een groot volume vragend concertpodium. Onze vrees, dat haar stem niet toereikend zou zyn voor de groote zaal met be geleiding van vol orkest, is wel bewaarheid. Daar komt nog by, dat de zangeres aan een zware verkoudheid scheen te lyden, zoodat voor al de voor de pauze gezongen liederen uit de operettes van Strauss en Léhar mat klonken, al deed Friedel Dotza haar best om door dubbel verzorgde voordracht het euvel weg te werken. In de tweede helft geraakte ze ongetwijfeld beter op dreef en riep men haar terug, om het haar gunstig liggende schalksche Walzerlien „Ich muss wieder einmal in Grinzing sein" te hooren bisseeren. Voor ons was dit nummer dan ook wel het meest voldoeninggevende van haar repertoire. Het succes was enorm en erwaren bloemen. Het was goed gezien, dat men de Frühlings- stimmenwalzer van Joh. Strauss door het Filia-lied uit ae Lustige Wittwe had vervan gen, daar een déb&cle anders onvermydelyk zou zyn geweest. Bovendien kregen we reeds een fragment van deze Strauss-compositie in de door Korngold uitstekend' gearrangeerde „Geschichten von Strauss". Het orkest was goed op dreef en voerde de beide Ouvertures, „Die Schóne Galathee" van Suppé en „Die Fledermaus" met accuratesse en elan uit. Daarby bemerkt men toch weer on- middellyk welk een afstand de muziek van Strauss scheidt van het zooveel minder mee- sleepende, zij het niet onverdienstelijke werk van Suppé. De reus in het genre lichtere mu ziek naast den man van middelbare grootte. Overigens hebben we, wat mede het doel was van dezen z.g. „Operette-avond", in de verschil lende gespeelde en gezongen nummers een goed overzicht gekregen van de eeuw operette-muziek die achter ons ligt en waarvan Léhar en Kal man, doch vooral Benatzky, de laatste goede vertegenwoordigers zyn. Met de beschouwingen van dr. Th. de Crauw, in de toelichting op het programma, zyn we het intusschen van ganscher harte eens, al deden we voor één keer even van harte con cessie aan de critieklooze bewondering van het groote publiek. Moge dit, via een concert als dat van j.l. Vrijdag, den weg naar het genieten van de betere muziek leeren vinden. De H.O.V. geeft die op haar concerten van Dinsdagen, Vrijdagen en Zondagen, waarin men zeker keus te over heeft, om eens wat goeds en werkelijk veredelends te hooren. J. S. Op 11 November zal de heer W. Knoop zyn zeventigsten verjaardag vieren. Wie de heer Knoop is, behoeven we geen Haarlemmer te vertellen. Ieder kent de groote boekbinders en brocheerinrichting aan de Anthoniestraat, die zijn familienaam draagt. Wie er ooit binnen kwamen, weten, dat achter den eenvoudigen, nooit verbouwden gevel een onverwacht groote ruimte ligt, waar vele Haarlemmers sinds jaren arbeid vonden. Niet zoo algemeen be kend is het, dat de heer Knoop zijn bedrijf, dat op het oogenblik tot de beste in het land wordt gerekend, zelf heeft omhooggewerkt vanaf het eerste, kleine begin. Vijf en veertig jaar geleden was de heer Knoop in de gelegenheid een oude, sinds lang niet meer rendeerende zaak over te nemen. Voor dien tod was hy als aankomend knecht by een boekbinder werkzaam geweest. Reeds als negenjarige jongen wie praat er nog over den goeden ouden tyd kwam hij in het vak, was hij tusschen de schooluren werkzaam by een patroon, die hem in de eerste geheimen van de boekbinderskunst inwydde. De heer Knoop kan u er van vertellen, van dien goeden ouden tyd. De acht-urige werkdag was nog geen ideaal, hoogstens werd er aarzelend over een tien-urigen werkdag gesproken. Juist in het boekbindersbedrijf, waar men dikwyis tót .over de ooren in het werk zat voor een opdracht met haast, beteekende de sociale wetgeving geen overbodige luxe. Over detoestanden van vroe ger moeten we niet al te wrevelig denken. On danks alle misstanden leerde men ook toen de liefde voor het vak. De heer Knoop denkt dankbaar terug aan zijn leerjaren, den tyd, dat hy zyn ambacht gron dig leerde en de energie in hem groeide, die hem later in staat zou stellen zijn eigen be- driif tot een algemeen bekende zaak op te werken. Liever dan over dien ouden tijd vertellen we daarom iets over den groei van de boek- bindery, die de zeventig-jarige in 1890 op richtte. In een van de lokalen van het moderne bedrpf hangen de photo's van de gebouwen, waarin de zaak vroeger gevestigd was. Een kleine werkplaats in de Lange Annastraat, een grootere in de Gasthuispoort bij de Kleine Houtstraat en later in de Peuzelaarssteeg. In 1920 betrok de heer Knoop de ruime werkplaats aan de Anthoniestraat, die enkele jaren later door een verbouwing van de achterliggende panden tot het Spaarne werd doorgetrokken en daardoor dubbel zooveel oppervlakte ging be slaan. Werd het bedrijf in de na-oorlogsche jaren tot een ongekend maximum opgevoerd, op het oogenblik ondanks depressie en al- gemeenen achteruitgang is de boekbinderij nog zoo groot, dat zy voortdurend aan 26 em- ployé's arbeid verschaft. De zoons van den heer Knoop hebben al sinds jaren hun vader als medefirmanten ter zijde gestaan. Door een zorg vuldig beheer, met veel kennis van zaken ge voerd, heeft het bedryf zich voortdurend aan de nieuwste eischen aangepast. Steeds nieuwe machine's maakten het mogelyk, dat elke bin nenkomende bestelling, van het fynste bind werk tot eenvoudig brocheeren toe, gemakkelijk kan worden uitgevoerd. Zelfs de nieuwste snuf- BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen: van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensdag en Donderd. v 7-9 u. je op het gebied van brocheerkunst, de vol automatische naaimachine, vindt men er in gebruik. Het is te begrypen, dat een bedrijf van die afmetingen niet alleen van kleinere opdrachten door particulieren kan bestaan. Het heeft zich kunnen uitbreiden met de toename van het aantal vaste relaties, groote en regelmatig wederkeerende opdrachten, die alleen aan zulk een groot bedryf een basis kunnen verschaffen. Een van de eerste relaties, zeker de langst- durende, werd gevormd door de geregelde op drachten van de N.V. Drukkery „De Spaar - nestad", waarvoor de firma tot op den dag van vandaag het bindwerk leverde. De bescheiden opzet van den heer lmoop is tot een van de bekende Haarlemsche bedryven uitgegroeid. Op den zeventigsten verjaardag van den stichter, op 11 November mogen we ondanks slechte tydsomstandigheden en som bere vooruitzichten met eenige dankbaarheid denken aan den ondernemingslust van dezen Haarlemschen jubilaris. Het Bloemendaalsche raadslid, de heer C. B. Posthumus Meijjes heeft het volgende voorstel aan B. en W. gezonden: Nieuwe gebouwen, of belangrijke verbou wingen en uitbreidingen van bestaande gebou wen, in de gemeente Bloemendaal op kosten van de gemeente of met gemeenteiyke subsidie op te richten, zullen in het algemeen worden ontworpen door een particulier architect en na openbare aanbesteding onder leiding van den ontwerper worden uitgevoerd. De Raad bepaalt öf en wanneer hét in uit zonderingsgevallen wenschelijker zal zijn, de bovengenoemde werkzaamheden niet aaneen particulier architect, doch aan den Directeur van den dienst der publieke werken op te dragen." Aan de toelichting ontleenen wij het vol gende: In een betrekkelijk kleine gemeente als Bloe mendaal wat inwoner-aantal aangaat) is het aantal der in het voorstel bedoelde bouwwer ken te gering, om hiervoor een speciale kracht in Gemeente-dienst te nemen, wiens aanleg, opleiding en studie hem gelijkwaardig zouden doen zijn met den particulieren architect. Het opdragen van het ontwerpen dezer bouwwerken aan den dienst van publieke werken heeft geen zin en is economisch niet verantwoord. De taak van den Directeur van P.W. is reeds zoo uitgebreid en van alles omvattend, dat ge gronde vrees bestaat, dat de tijd voor rustige bezonkenheid, die voor scheppend werk nu eenmaal een onafscheidelijke eisch is, dezen functionaris ten eenenmale ontbreken zal. Dat een Gemeentedienst nu eenmaal, in het algemeen gezegd, duurder bouwt dan een par ticulier architect, mag als een .erkend feit worden aangenomen. In dezen tyd van economische crisis komt hier nog het argument der werkverruiming bij. Het behoeft geen betoog, dat vele architec ten en vele opzichters en teekenaars reikhal zend naar iedere opdracht uitzien, zoodat het ook uit dien hoofde onjuist is te achten, dat ambtenaren, die een vast salaris uit de gemeen tekas genieten, opdrachten tot Zich trekken, die zuiver op het terrein van den particulie ren architect thuis behooren. Naar aanleiding van het bovenstaande mer ken B. en W. op, dat dit voorstel hun voorkomt te zün van te ver strekkénden aard. Zij zijn er geen voorstanders van om een algemeene re geling te geven op dit gebied. Immers door de gemeente wordt niet veel gebouwd en wat op dit gebied verricht moet worden, kan zonder bezwaar aan den directeur van publieke werken worden overgelaten, zonder diens werkkring al te zeer te belasten. Gezien het feit, dat vele goede particuliere architecten geen werk hebben by gebrek aan opdrachten, meenen B. en W. hier geen be zwaar te moéten maken tegen een opdracht voor den bouw van een politiebureau aan een particulier architect. Op 21 Maart 1935 stelde de Bloemendaalsche raad een uitbreidingsplan vast voor het eind punt van den Zeeweg, waarbij behalve het aan de gemeente in eigenóom behoorend terrein ook voor een deel de gronden van de Erven van der Vliet betrokken waren. Thans hebben B. en W. van Ged. St. een schrijven ontvangen, waarby toezending van de rapporten der Vaste Commissie voor uit breidingsplannen en van den Inspecteur van de volkshuisvesting eveneens van diverse adressen. Zonder nu in byzonderheden te treden, aldus Burgemeester en Wethouders aan den raad, kuunen wy u wel berichten, dat genoemde rapporten ons er toe gebracht hebben u voor te stellen het raadsbesluit in te trekken en ons te machtigen om den landschap- en stedebouw kundig architect, den heer K. C. van Nes, uit te noodigen de hoofdiynen voor een nieuw uit breidingsplan voor Bloemendaal aan Zee uit te werken voor dat deel van het terrein, dat pri vaat eigendom der gemeente is. ZONDAG 10 Nov. Leidstersdag op 't Spaame- huis voor alle Haarlemsche leidsters en voor de leidsters van het centrum Haarlem. De H. Mis is om 8 uur in de kapel. Wegens den leidstersdag is de 25 K.M. wan deltocht uitgesteld tot 17 November 's Middags van 4.15 tot kwart vóór 6 Zang koorrepetitie. Op de eerste repetitie van ons Graalkoor waren reeds 60 leden aanwezig. Le den, leidsters en kadetten boven 17 jaar kun nen zich nog hierby aansluiten. MAANDAGavond 8.15 uur begint de E.H.B.O.- cursus voor oudere leden en kadetten, hiervoor kunnen zich ook nog enkelen opgeven. DONDERDAGavond begint de E.H.B.O.- cursus voor leidsters, Graalhuis Ryksstraatweg. ZONDAGavond 8 uur Dadenclub en Inwy- dingscursus. 8.30 uur Dadenclub de Populieren en Spreek koorclub. MAANDAG 7.30 uur Dadenclub Helianthus. Doordat de liturgische cursus deze week moest vervallen is er a.s. Vrijdag om half negen weer Liturgie. EXCELSIOR, VOORUIT! De feestavond voor de meisjes' bloempjesver koopsters en medewerkers aan den laatst ge houden bloempjesdag van „Herwonnen Levens kracht", waarvoor de toegangsbewijzen reeds in hun bezit zijn, zal gehouden worden Vrijdag 15 November, des avonds 8 uur in het gebouw „St. Bavo". Optreden zal de humorist Jansen en daarna is er gelegenheid tot het maken van een dansje. Gebouw „St. Bavo" Bazar Winterhulp., 3 11 uur; Geel-Wit, 6 uur; Gewone zittingen 47 uur. Stadsschouwburg Vredesraad Haarlem „1925 Verdun 1935....", kwart over 8. Teyleris Stichting Zaterdagmiddagvoor dracht van prof. dr. A. Fokker over „Structuur en eigenschappen van metalen", 3 uur. Frans Halstheater „Ruggles of Red Cap". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-theater „Einde slecht, alles goed" 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema „De Witte Papegaai" 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Bazar Winterhulp, 3 tot 11 uur Haarlems Gemengd Koor, half 11. Gebouw St. Francisca Romana-Liefdewerk, Koudehorn Fancy-fair, 3 tot 11 uur. Heemstede Feestavond Ned. R.K. Volks bond, 8 uur. Gem. Concertzaal Volksconcert U.O.V, half 3. Palace „De Witte Papagaai", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt „Baboera" (In Bavianenland) half 12 „Einde slecht, alles goed". Op het tooneel: Litlle Viola en Martin Rose's sensa tional Dancers, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater „De Teekenfilm", half 12 „Ruggles dient twee heeren", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14608 '*1=' OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR Gebouw „St. Bavo" Bazar Winterhulp van 3 tot 11 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg My'. tot bevordering der Toonkunst Sonatenavond, 8 uur. Gebouw St. Frantisca Romana Liefdewerk, Koudenhorn Fancy-fair 3 tot 11 uur. Palace „,De Witte Papagaai7: en 9.15 uur. Rembrandt „Einde slecht, alles goed". Op het tooneel: Little Viola en Martin Rose's sen sational dancers, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals „Ruggles dient twee heeren", 2.30, 7 en 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apotheken worden van 9 tot en met 15 November waar genomen door firma Duyn en Keur, Keizer straat 6; fa. Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30 en Marnix-apotheek, Marnixstraat 65. VOOR VERSPREIDING v. GOEDE LECTUUR Inschrijfgeld 10 cent. Catalogus inbegrepen. Leesgeld 3 cent per boek in de week. DE BIBLIOTHEKEN ZIJN GEOPEND: N. GROENMARKT 22 Woensdagmiddag 3 tot 4 (voor schoolkinderen) Woensdagavond 8 tot 9 - Vrijdagavond 8 tot 9 HAGESTRAAT 49 Woensdagmiddag 2.30—4 (voor schoolkinderen) Woensdagavond 7.30-8.30; Vrijdagavond 7.30-8.30 KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagmiddag 1.30-2.30 (voor schoolkinderen) Woensdagavond 8 tot 9 - Vrijdagavond 8 tot 9 GEN. DE LA REYSTRAAT 17 Woensdagmiddag 3.305 (voor schoolkinderen) Dinsdagavond 8.30-9.30 - Vrydagavond 8.30-9.30 EEMSTRAAT (Jongensschool) Woensdagmiddag 2.30—3.30 (v. schoolkinderen! Dinsdagavond v. 8 tot 9 - Vrydagavond v. 8 tot 9 Het muzikale gedeelte zal de heer G. Els nerus met zijn band verzorgen. Het bestuur zal zorgen dat de avond niet laat ls afgeloopen en de meisjes dus op een behoorlyken tijd weer thuis kunnen zijn. Zij die nog loten willen verkoopen (trekking 28 November) vervoegen zich bij den penning meester, den heer J. W. de Graaf, Grebber- straat 2. In de parochie van St. Joannes den Dooper, Amsterdamstraat, wordt a.s4 Zondag 10 Novem ber onder alle H.H. Missen een Liefdadigheids predikatie gehouden voor de armen van de Sins Vincentius-Vereeniging, door den zeereerw. heer rector C. Vis, oud-kapelaan der parochie. HAARLEM aanvang 8 uur "Ijs. 1. Les Précieuses Ridicules blij- Vrljdag 15 Nov., aanvang Compagnie du Chariot uit Pary spel In één bedryf v. Molière. 2. Le Malade Imaginaire, blyspel in drie bedryven van Molière. Pryzen der plaatsen; Voor leden der Alliance Frangaiee loge, stalles, balcon 1.80, parket 1.20, parterre t 0.90, amphi theater en galery 0.72, Inclu sief stedel. belasting. Voor nlet-leden: loge, stalles, balcon f 2.70, parket l.ap, par terre 1.20, amphitheater en galerij f 0.90 stedel. belasting inbegrepen. Plaatsbespreking voor de leden der All. Frangaise op vertoon van lidmaatschapskaart vanaf Maan dag 11 November en voor nlet- leden op Dinsdag 12, Woensdag 13, Donderdag 14 en Vrijdag 15 Nov., telkens vanaf 's morgens 10 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2