Groot particulier plan voor Bloemendaal-Zee Laatste Nieuws De verkiezingen in Engeland Zoekt, gij betrouwbaar Personeel? I Plaats dan 'n voor 80. OOO gezinnen Belastingverhooging te Heemstede GEEN SPRAKE VAN! Nederland en de sancties KAPITAAL OP TAFEL? PIELAGE CO. - ZIJLSTRAAT 18 - TELEF. 11078 KLACHTEN OVER MELK CONTROLEURS De onlusten in Egypte giiniimnminMiiiiHiiiiiiiiiiiHiiinniiuiiiiiiimniiiiiiiiiimiiiiiiiniiiiiiiniiniiiiiniiiiiiiuiiiiimnimiiiiiiE VRIJDAG 15 NOVEMBER 1935 GEMEENTERAAD De raad besloot nieuwe gemeente gebouwen door een particulieren architect te laten ontwerpen Salarisverlaging Salarisverlaging Salarissen burgemeester etc. De particuliere architect Het Zeeweg-plan 16 arbeiderswoningen Kasgeldleening BOTSING OP GEVAARLIJK KRUISPUNT Bij den Slaperdijk te Santpoort „ST. RAPHAEL" ROERT DE PROPAGANDA-TROM Feestavond te Haarlem' BURGERLIJKE STAND De eerste resultaten van de stem ming over leden voor het Lagerhuis BEGROOTING 1936 25 opcenten op de vermogens belasting, ter dekking van groot tekort Flora-strop Geen tariefsverlaging Omzichtigheid noodig Belastingverhooging Geldersche Worst - Frankforter Knakworstjes - Pekelspek - Casseler rib Alles hoogfijn en niet duur Oudste en meest bekende adres voor ZADELHOFF's ROOKWORST Wat het onderzoek uitbracht Nessim Pasja verdedigt zijn beleid De reis van den koning van Griekenland Ontvangst te Parijs Fransche Bank verhoogt haar disconto Boternoteering De geheele invoer en de uitvoer van bepaalde goederen verboden Geen credietverleening aan Italië KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND Bankbiljet van 500 terecht NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT öiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiioimiiiiiiiiiiiiira De raad der gemeente Bloemendaal kwam Donderdagmiddag in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van burgemeester Jhr C. J. den Tex. Voorgesteld werd de bijslagverordening voor Hooger en Middelbaar Onderwijs 1929 te wij zigen. Daarin wordt opgenomen een garantie van 275 per leerling per jaar. Eenige leden klaagden er over. dat het Ken- nemer Lyceum geen cijfers wilde overleggen. Het gaat hier toch om een belang voor de ouders. De heer POSTHUMUS MEYES (V.B.) vroeg zich af. of de schoolbesturen het schoolgeld niet zullen verhoogen nu ze een mindere ga rantie krijgen. De VOORZITTER stelde onprettige maat regelen in het vooruitzicht, als het Kennemer Lyceum het volgende jaar weer geen mede werking wil verleenen. De verordening werd daarna z. h. s. aange nomen. Aan de orde kwam daarna de herziening der salarissen voor het gemeente-personeel en voor de politie. Naast de loonsverlaging „aangepast aan de tijdsomstandigheden", wilde de minister een extra verlaging van 5 pet. De besparing hier door zal 11.500 zijn. De VOORZITTER achtte het verschil voor de politie te groot. Wij moeten niet terug naar den diender van vroeger. In een gemeente als Bloemendaal moet de politie uit zeer kundige mannen bestaan, omdat het vandaag niet meer alleen om een gewone bekeuring gaat. Spr. be lichtte dan de moreele zijde van het vraag stuk. De heer NOORMAN (S.D.) dankte B. en W. voor het overzichtelijke voorstel en ging daar mede accoord, hoewel met een bloedend hart. Ook de heer SCHULTZ (S.D.) wijdde zich aan de politie en besprak den zwaren klap, die aan het corps zal worden toegebracht. Er kan een vergoeding worden gegeven voor het bezitten van diploma's. De heer QUARLES VAN UFFORD (V.B.) wees er op, dat de politie-salarissen in ver gelijking met andere gemeenten nog hoog zijn. De inkomsten van de Bloemendaalsche burgers zijn naar evenredigheid veel meer terug ge- loopen. Bij de behandeling der klasse-verdeeling kwamen verschillende leden met uitzonderings gevallen. De heer SCHULTZ waarschuwde daartegen. Als men één werkman of ambtenaar in een hoogere klasse indeelt, is het hek van den dam. De heer BOUVY (R.K.) merkte op, dat de commissie de verdeeling nauwkeurig en angst vallig heeft vastgesteld. B. en W. stelden voor in het ambtelijk dienstverband op te nemen de functie van en- quêtrice in de salarisklasse van 1800 tot 2200 per jaar. Reeds 3 jaren werkt de huidige amb- tenaresse voor de gemeente en nog steeds is haar dienstverband los. De VOORZITTER verzocht den raad dit voorstel goed te keuren, hetgeen geschiedde. Het reglement werd daarna vastgesteld. Bij de behandeling van de herziening der sa larissen van burgemeester, secretaris en ont vanger verlieten de voorzitter en de secretaris de zaal. Het geldt hier een verlaging van 5 pet. Daar onlangs reeds een verlaging heeft plaats ge had, stelden B. en W. voor, niet te voldoen aan het verzoek van Ged. Staten. De heer QUARLES VAN UFFORD vond het billijk, dat ook de hoogere salarissen gekort worden. Maar er is geen evenredigheid tusschen de salarissen van den burgemeester, secretaris en ontvanger. Spr. wenschte de zaak te schei den. De heer BOUVY (R.K.) achtte het billijk, dat ook hier een verlaging komt. Maar het salaris van den burgemeester is alreeds te laag. Wethouder PRINSENBERG (RK.) wees er op, dat de scheiding als door den heer Quarles gevraagd, weinig zin heeft en gevaarlijk is. De heer LUDEN (C.H.) wilde den burgemees ter een zekere som per jaar geven voor repre sentatieve doeleinden. De korting kan dan rus tig doorgaan. Ged Staten zal worden voorgesteld de 5 pet. korting door te voeren. De heer ROHLING (R.K.) meende, dat het voorstel-Luden op grond van de gemeentewet geen effect zal kunnen sorteeren. Aan de orde kwam daarna het bekende voor stel van den heer POSTHUMUS MEYES (V.B.) om de particuliere architecten in deze ge meente voor de gemeente te laten werken. B. en W. meenden, dat een algemeene regeling te ver gaat. maar dat zij het ontwerpen van een nieuw politie-bureau aan particuliere architec ten kunnen overlaten. Nadat de voorsteller zijn gedachte nog eens had toegelicht, merkte de heer CRAMER (S.D.) op, dat in Bloemendaal niet veel groote open bare, architectonische werken tot stand zullen komen. Spr. zou bijzondere gevallen tevoren in den raad willen brengen. Eenvoudige gebouwen kan de directeur van P. W. toch zeer goed ontwerpen. Wethouder PRINSENBERG (R.K.) zeide, dat de directeur in 25 jaar tijds 2 scholen en 10 woningen heeft gebouwd, enkele uitbreidings plannen daargelaten. Spr. onderschreef geens zins de bewering, dat de gemeente over het algemeen duurder werkt dan een particulier. Het is juist economisch om een dienst, die er toch is, het werk te laten doen. Spr. bracht hulde aan den huidigen directeur, die goed en toch zuinig te werk gaat. De wethouder meen de, dat het gemeentebelang het voorstel-Pos- thumus niet toelaat. Had de heer Posthumus alleen op de crisis-omstandigheden gewezen, dan was zijn voorstel sympathiek geweest; nu is het een ongemotiveerde aanval op Publieke Wierken. De heer POSTHUMUS MEYES wees op de uitbreiding aan den kop van den Zeeweg. Als er zoo weinig door den dienst ontworpen wordt, kan het salaris van den directeur gewijzigd worden en vroeg spr. zich af, waarom op de begrooting ƒ2500 voor teekenbehoeften is uit getrokken. Wethouder PRINSENBERG (R.K.) meende, dat het Zeeweg-uitbreidingsplan er buiten staat. In de 2500 is zeer veel drukwerk ver werkt. De VOORZITTER bracht het voorstel daar na in stemming. Het werd aangenomen met 8 tegen 7 stem men. B. en W. stelden voor het oorspronkelijke uit breidingsplan voor den kop van den Zeeweg in te trekken en den landschap- en stedenbouw kundigen architect K. C. van Nes op te dragen een ontwerp te maken. De heer ROHLING (R.K.) vroeg hoe het staat met het plan-Komter. De heer SCHULTZ (S.D.) achtte de kwestie belangrijk, doch minstens even urgent. Is het plan-Komter financieel uitvoerbaar? Is de weg- van Nes wel kort? Wordt het geen geschiedenis van jaren? Die daarenboven zeer veel geld gaat kosten? De heer QUARLES VAN UFFORD was zeer verbaasd over deze voordracht. Men is nog doende met het plan-Komter en nu wil men plotseling een andere richting inslaan. De raad is niet behoorlijk ingelicht over de onderhan delingen, die over het plan-Komter zijn ge voerd. Dat is geen goede gewoonte. De VOORZITTER antwoordde, dat de hee- ren Komter en v. d. Meer vertrouwelijk gepraat hebben met B. en W. De heer v. d. Meer zou den kop Zeeweg geheel willen pachten. Derge lijke zaken hangt men niet direct aan de groote klok en het is geen gewoonte, om in een begin-stadium van een serieus plan alles open baar te maken. Er zijn nog vele vragen, die onbeantwoord zijn en die dringend beantwoording behoeven. Er is een bedrag van 50.000 per jaar genoemd, maar de kapitaal-gevers zijn nog niet op komen da gen. Ten aanzien van de „opdracht" aan van Nes moet slechts gedacht worden aan een polsen en een oriënteeren. De heer v. Nes overziet nu het vraagstuk aan de hand van de verlan gens van den raad, van de Gewestelijke Com missie, van de plaatselijke toestanden. De vraag is nu, of de heer v. Nes nu eventueel een op dracht zou willen aanvaarden. De heer POSTHUMUS MEYES meende, dat de gemeente direct met gegadigden moet on derhandelen. Er zou uit den raad een commissie gevormd kunnen worden, die met deskundigen en gegadigden voeling kan houden. Het voor deel is, dat dan niet van het plan zal worden afgeweken. De heer NOORMAN (S.D.) herinnerde er aan, dat 12 jaar geleden reeds een uitbreidings plan voor den kop van den Zeeweg ter tafel kwam. Hij meende, dat hij grijze haren zou hebben, eer er een plan verwezenlijkt zou zijn. Het plan moet er komen, maar hoe? Het voorstel van B. en W. achtte spr. het juiste. De VOORZITTER wees er nog op, dat zich geen financiers voor een particulier plan heb ben aangemeld. Een directeur van een groot hotel b.v. is nog niet ten raadhuize geweest. Een raadscommissie achtte spr. uit den booze. Spr. stelde voor den heer v. d. Meer tot 15 December gelegenheid te geven met kapitaal ter tafel te komen. Is dat er dien datum niet, dan willen B en W. verder met architect v. Nes in zee gaan. Richtlijnen zullen dan eerst in den raad komen. Aldus werd besloten. B. en W. vroegen een beginselbesluit om in Vogelenzang 16 arbeiderswoningen te bouwen. Daardoor zal een aantal bouwvallige huizen kunnen worden afgebroken. De bouwkosten zijn op 50.000 geraamd. Reeds werd 2975 M2. grond gekocht aan de Graaf Florislaan. De woningen zullen door Publieke Werken gebouwd worden om extra kosten te voorkomen. Dit voorstel werd aangenomen met 114 stemmen. De raad besloot een kasgeldleening aan te gaan van 300.000 tegen een rente van niet meer dan 1 pet. boven het promesse-disconto van de Ned. Bank. Eenige grondzaken werden goedgekeurd. De bebouwingsvoorschriften werden definitief vast gesteld. De begrooting zal op 29 November behandeld worden. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten. Op het gevaarlijke kruispunt Rijksweg Slaperdijk te Santpoort, heeft de honderd en zooveelste botsing plaats gehad, Donderdag middag tegen half drie. Uit Haarlem kwam een personenauto en een andere uit Spaarndam. Daar de bestuurder, die van Haarlem kwam, met de gevaarlijke situatie onbekend was, zag hij niet het nade rend gevaar van den Slaperdijk komen. De wagens vlogen pardoes tegen elkaar op, tolden in het rond en kwamen zwaar beschadigd aan den kant van den weg terecht. Tegen den bestuurder die uit de richting Haarlem gekomen was, een heer uit Leeuwar den, is proces-verbaal opgemaakt. Als door een wonder zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren. De afdeelingen Haarlem I en II van den R.K. Bond van Spoor- en Trampersoneel „St. Ra phael" hebben Donderdag in gebouw St. Bavo een propaganda-feestavond gehouden, die on getwijfeld zijn doel niet gemist zal hebben. De groote zaal van St. Bavo was nagenoeg ge heel gevuld. Dan zij Elsneurs' Band en den Rotterdam- schen humoristen, Klaare en Flora was het een propaganda-avond van de allergezelligste soort. Nadat de voorzitter van de spoorafdeeling, de heer J. Veltman, een openingswoord had gesproken, hield pastoor P. Roovers van de St. Joannes de Dooper-parochie de propagan- darede, daar de spreker die aanvankelijk was uitgenoodigd, kapelaan C. Venings uit Utrecht, verhinderd was. Met gloedvolle woorden kwam de eerwaarde spreker op voor de katholieke eenheid, die ook in de wereldlijke organisaties van zoo groot belang is. Vooral de jeugd moet binnen de gezegende Roomsche eenheid worden opgevoed. Het eenige geneesmiddel dat de zieke maat schappij kan redden, is een goede dosis opof ferende liefde. Moge deze ons beschermen tegen den geest van kritiek en klassenstrijd. Ook de voorzitter van de tramafdeeling, de heer Geers, sprak een propagandawoord. De bijeenkomst werd met het bondslied be sloten. Ondertrouwd: 14 Nov. H. Schrama en A. Touwslager. Getrouwd: 14 Nov. E. v. d. Klugt en A. Dir ken; L. H. v. Scheppingen en W. Officier; J. C. Adam en J. W. v. Donselaar. Geboren:. 14 Nov. M. A. v. Roonv. Amers- foord, d; 13 Nov. M. M. G. TimmerBalm, d; 12 Nov. J. G. PannekoekJager, d: K. Kan Terol, d. Overleden: 13 Nov. C. F. H. den BaasDis sen, 69 j., Ternatestraat; 12 Nov. Jhr. A. A. v. Doorn v. Koudekerke, '81 j., Westerhoutpark; 13 Nov. J. Brands, 39 j., Cheribonstraat. (Nadruk verboden) (Gedeeltelijk gecorrigeerd) LONDEN, 15 Nov. (Reuter). Blijkens de laatst ontvangen berichten verliepen de ver kiezingen in Engeland over het algemeen in de grootste kalmte. In de verkiezingsresultaten zijn begre pen de 40 parlementsleden, die onlangs zonder tegencandidaat werden gekozen. Het zijn 23 Conservatieven, drie Nationaal- Liberalen, 13 Oppositie-Labourleden en 1 On afhankelijke. Ramsay MacDonald besloot gevolg te geven aan de uitnoodiging naar Londen terug te kee- ren, hetgeen men in Oppositie-Labour-kringen beschouwt als een teeken, dat de minister van meening is, in zijn district Seaham te zijn ver slagen. John Cripps, de zoon van den Labour-leider Stafford Cripps, werd te Exeter verslagen. De onder-staatssecretaris voor Binnenland- sche Zaken werd te Londen herkozen. Eustace Percy, minister zonder Portefeuille. Hudson, Minister voor de Pensioenen. Arthur Greenwood, voormalig Labour-minis ter en waarschijnlijk aanstaand leider der Op- positioneele Labour-party, werden herkozen. Morrison, de Labour leider in den gemeen teraad van Londen werd te Londen gekozen, en veroverde aldus een zetel op de Conserva tieven. De onderstaats-secretaris voor Luchtvaart Sassoon werd herkozen. dynes, de vroegere Labour-minister, die bij de laatste verkiezingen werd verslagen, werd in zijn vroeger district Manchester gekozen, waar hij den zetel op de Conservatieven ver overde. In drie districten Salford Manchester, welke als hun voornaamste districten golden, werden de Conservatieven slechts met geslonken meer derheden herkozen. De uitslag van het district waar Ramsay MacDonald candidaat was, zal Vrydagmiddag bekend worden gemaakt. Duff Cooper, de secretaris voor de Schatkist werd herkozen. Randolph Churchill, de zoon van Winston Churchill werd te Liverpool verslagen. Hij ver kreeg 16.535 stemmen, terwijl 18.545 stemmen werden uitgebracht op den Labour-candidaat Gibbons, die aftredend was. In een ander district van Liverpool verover de de conservatieve candidaat een zetel op den Labour-afgevaardigde. Austen Chamberlain werd te Birming ham herkozen, doch zijn meerderheid ver minderde van 11.941 by de laatste verkie zingen tot op 7351. Herbert Samuel, de leider der Oppositie- Liberalen werd te Darwen door den Con servatieven candidaat verslagen. Samuel Hoare werd herkozen, doch zijn meerderheid slonk van 16.209 tot 12.644. Volgens de tot nu toe bekende resul taten (ongeveer 12 uur 40 Amsterdamsche tijd) werden bij de verkiezingen voor het Naar wij vernemen is de gemeentebegrooting 1936 van Heemstede verschenen. B. en W. schrij ven daarbij: De ontwerp-gemeentebegrooting sluit, wat den gewonen dienst betreft, in totaal met f 1 875.624.58 en wat den kapitaaldienst betreft me4 f 2.538.670. Het zal geen uitvoerig betoog behoeven dat ook thans de samenstelling van deze begrooting geen gemakkelijke taak was, wanneer men zich daarbij voor oogen houdt, dat verzwaring van belastingdruk zooveel mogelijk voorkomen moet worden. Op den voorgrond herinneren wij er aan, dat de begrooting voor 1935 werd sluitend gemaakt door het geheele batig saldo van de rekening over 1933, ad rond f 136.000, daarin op te nemen, terwijl voorts beschikt werd over f 100.000 uit het reservefonds, totaal dus f 236.000. Wanneer dus ten opzichte van de ontwerp- tegrooting voor 1936 eventueele lagere ontvan- sten of hoogere uitgaven dit cijfer niet zouden beïnvloeden, dan zou ook voor 1936 een dergeiyk bedrag door bijzondere maatregelen gedekt moeren worden. Bij de samenstelling van het omwerp bleek echter al spoedig, dat dit cijfer inctrdaad ongunstig zou worden beïnvloed. De in 1935 geraamde extra baten in verband met „Flora 1935" moesten achterwege blijven. De subsidie aan Maatschappelijk, Hulpbetoon meest aanmerkeiyk hooger worden geraamd. De opbrengst der personeele belasting, evenals die van de opcenten op de gemeentefondsbelas ting, werd door den Inspecteur der directe be lastingen aanmerkeiyk lager geraamd. Verder moet de uitkeering uit het gemeentefonds door da ng van de garantieuitkeering een verlaging ondergaan. In afwijking daarvan kon ten op zichte van de opbrengst van de grondbelasting eene hoogere raming plaats hebben. Voorts kon een gunstiger raming van de bedryfswin- sten plaats hebben, terwyi ook het batig saldo van de rekening over 1934 hooger was dan dat over 1933. Een en ander bracht mede, dat de ontwerp- begrooting voor 1936, toen deze by ons College in behandeling kwam, een tekort vertoonde van f 275.000, hierbij er mede rekening houdende, dat dan nog niet was geraamd een bedrag, te putten uit het reserve-fonds, de beschikking over het batig saldo van 1934, terwijl uitgetrok ken was voor onvoorziene uitgaven f 35.000. Door bezuinigingen is het B. en W. gelukt, het tekort terug te brengen tot ongeveer f 68.000, rekening houdende met een post van onvoor ziene uitgaven van f 30.000. Zooals wö reeds opmerkten, hebben wij de v/int ten voor de bedrijven aanmerkelijk hooger kunnen ramen dan voor 1935. Daarby hebben wij ernstig overwogen of verlaging der tarieven, waarover meermalen gesproken is, ook mogelijk en toelaatbaar zou zijn. Aanvankelijk was het ons voornemen, om voor tariefsverlaging een bedrag van ongeveer f 10.000 beschikbaar te steden. Met het oog op het aanzienlijke tekort dat de begrooting nog vertoonde, konden wij daarvoor echter geen vryheid vinden, omdat daaruit zou voortvloeien, dat een andere wijze van dekking van de onkosten der tariefsverla- gir g gevonden zou moeten worden, wy zijn voorts van oordeel, dat de tarieven der bedrij ven den toets der vergelijking met die van an dere gemeenten goed kunnen doorstaan, zoodat wy van meening zijn dat dit jaar in de tarieven thans geen verandering behoort te worden ge bracht. Ja afwijking van ons voorstel is voor 1935 over een grooter bedrag uit de reserve beschikt dan wij gewenscht oordeelden. Dit heeft tot gevolg gehad, dat de voor volgende jaren beschikbare reset ve geringer is en dat daarmede met de noodige omzichtigheid moet worden gehandeld. Gezorgd moet worden dat het tydstip, waarop de aanwezige reserve geheel is uitgeput, niet samenvalt met het vervallen der uitkeering van Haarlem, omdat in dit geval in één jaar voor een zoodanig hoog bedrag andere dekking ge vonden zou moeten worden, dat dit zeker zeer ernstige bezwaren zou medebrengen. Er zal rekening mede moeten worden gehou den, dat volgende jaren niet een batig saldo van ongeveer f 140.000 zullen opleveren. Op verscheidene gronden hebben wij er ernstig bezwaar tegen het geheele tekort van f 68.000 te putten uit het reservefonds. Reeds aanstonds waren wij van meening, dat ten behoeve van 1936 zeker niet over een grooter bedrag dan f 50.000 uit de reserve mag worden beschikt, omdat het restant dringend noodig zal Zijn voer de direct volgende jaren. Wij zijn doordrongen van de moeiiyke om standigheden, waarin de ingezetenen verkeeren en zyn dus ook van oordeel, dat verzwaring van belastingdruk een maatregel is, die niet in de eerste plaats mag worden aangegrepen. Van daar dat wij dan ook na herhaalde behandeling een aanzienlijke bezuiniging hebben bereikt. Nu dus in de eerste plaats een aanmerkelijke be zuiniging op de begrooting heeft plaats gehad en wij het niet toelaatbaar achten een grooter bedrag dan f 50.000 uit het reservefonds te putten, zal eenige verhooging van den belasting druk naar onze meening niet voorkomen kunnen worden. Deze zal noodig zijn tot een bedrag van ongeveer f 18.000. wy hebben hiervoor verschil lende mogelijkheden overwogen en zyn daarby tot de conclusie gekomen, dat genoemd bedrag behoort te worden gedekt door het heffen van 25 opcenten op de vermogensbelasting. Het is u bekend dat deze opcenten door de gemeente nog niet worden geheven. De opbrengst van 1 opcent wordt over een vol jaar geraamd op f 864. Ten bate van 1936 komt echter slechts 85 pet. van die opbrengst, zoodat 25 opcenten kunnen opbrengen f 18.360. «r Iets nieuws voor de boterham is: VISCHLEVERPASTEI. Ook weer fijn en niet duur. Lagerhuis gekozen: 70 Conservatieven. 00 Oppositie-Liberalen 35 Oppositie-Labour (inclusief Onafhankelijk Liberalen). 00 Nationaal Labour (Mac Donald). 05 Nationale Liberalen (Simon). 00 Onafhankelijk Liberalen (Lloyd George). 01 Onafhankelijken (behoorend tot geen enkele partü) De Oppositie-Labour won zestien zetels. De Conservatieven verloren elf zetels. De Oppositie-Labour verloor een zetel. Naar aanleiding van klachten, welke inder- tyd bij den Minister van Landbouw en Vissche- rij o. a. door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw zijn ingediend over het optreden van melkcontroleurs te Zoetermeer en omstreken, is zooals reeds eerder is medegedeeld, een uit gebreid onderzoek ingesteld. Van het resultaat van dit onderzoek kan thans worden medegedeeld, dat de omstandig heden zich anders hebben toegedragen, dan viel op te maken uit het schrijven, dat door be middeling van de Hollandsche Maatschappij aan den Minister werd toegezonden. Van het hengelen en kaartspelen is komen vast te staan, dat dit buiten de diensturen is geschied, ter wijl het biljartspel terstond werd gestaakt, wanneer een veehouder geholpen diende te worden. Toegegeven moet worden, dat het aantal uitgezonden controleurs ruim is geweest-, het geen geschiedde om te bereiken dat de vee houders zoo snei mogelyk zouden worden ge holpen. Den controleurs is niets anders te ver wijten, dan dat zü niet onder alle omstandig heden met den noodigen tact zijn opgetreden, waarover zij ernstig zijn onderhouden. Wanneer niettemin een tweetal controleurs als gevolg van dit onderzoek is ontslagen, dan houdt dit dan ook voor den één in het geheel niet en voor den ander slechts ten deele ver band met de in voormeld schreven geuite klachten CAIRO, 14 Nov. (A. N. P.) Minister-pre sident Nessim Pasja heeft vanmiddag een uit voerige verklaring aan de pers doen toekomen. Hij zegt daarin ondër meer, dat Engeland Egypte in internationale kwesties belangrijken steun heeft verleend, en wijst de beschuldiging, dat hy te toegevend is geweest tegenover de Engelsche eischen, van de hand. In de ver klaring wordt met geen woord gesproken over de redevoeringen van Hoare en Nahas Pasja, over de eischen der Wafd-party en over de bloedige ongeregeldheden, die hebben plaats ge had. Ook over de verdere plannen der regee ring wordt gezwegen. Het internationale luchtvaartcongres, dat in het begin van het volgende jaar te Cairo zou worden gehouden, is tot nader order uitge steld in verband met den internationalen toe stand. PARIJS, 14 Nov. (Reuter). Koning George van Griekenland is te 17.43 uit Londen hier aangekomen. Hy werd begroet door vertegen woordigers van de Fransche regeering en dén president van de republiek, en een menigte anderen. De Koning werd luide toegejuicht. De Fransche Sank heeft het disconto van 3 tot 4 pet. verhoogd. De commissie-noteering voor Nederlandsche boter is vastgesteld op f 0.60 per Kg. De officieele Deensche boternoteering bedroeg heden 220 Kronen of 71 cent per K.G. Een advertentie behoeft geen „kapitalen" te kosten. Plaats maar eens een Omroeper! Rubri ceering en gelykvormige zetwüne. Billijk han delstarief. Aan de Donderdagavond afgekondig de algemeene maatregelen van bestuur tot verdere toepassing van de Uitvoer- verhodenwet 1935 en de toepassing van de daarbij aansluitende Sanctiewet 1935 wordt het volgende ontleend: De uitvoer is verboden uit het Koninkryk naar Italië en zijn bezittingen van: a. paarden, muilezels, ezels, kameelen en alle andere transportdieren; b. rubber; c. bauxiet, aluminium, aluminium-oxyde, yzererts en ijzerschroot; chroom, mangaan, nikkel, titanum, wolfraam, vanadium, hun ert sen en ijzer-alliages (evenals yzermolybdeen, ijzer-silicomangaan-aluminum, yzer-silicium, ijzer-silicomangaan)tin en tinertsen. De lyst omvat alle ruwe vormen van de hier vermelde mineralen en metalen en hun ertsen, afval en alliages. Onder dit verbod is niet begrepen doorvoer met of zonder overlading anders dan na op slag in entrepot. Voorts vallen onder de ver bodsbepaling geen goederen waarvan biykt, dat zü op den datum van inwerkingtreding van dit besluit (welke is bepaald op 18 November aA.) reeds ten uitvoer waren ingeladen. Verboden zijn voorts alle rechtstrfeeksche of middeliyke leeningen aan de Italiaansche Re' geering en alle inschryvingen op leeningen, hl Italië of elders rechtstreeks of middeliyk door de Italiaansche Regeering uitgegeven, alle bank- of andere credieten, welke rechtstreeks of middellijk voor de Italiaansche RegeerinS bestemd zijn, evenals de verdere uitvoering van alle bestaande overeenkomsten, die betrekking hebben op leeningen bestemd voor de Italiaan sche Regeering, alle leeningen voor openbare lichamen of voor natuuriyke personen o£ rechtspersonen, gevestigd op Italiaansch grond gebied, evenals alle inschrijvingen op zoodanige leeningen, in Italië of elders uitgegeven; alle bank- of andere credieten voor openbare lichamen of voor natuurlijke personen of rechts personen, gevestigd op Italiaansch grondge bied, evenals de verdere uitvoering van des betreffende bestaande overeenkomsten; alle uitgiften van aandeelen of eenige andere uit gifte ten gunste van openbare lichamen of van natuuriyke personen of rechtspersonen, geves tigd op It. grondgebied, evenals alle des betreffende inschrijvingen. Hieronder vallen niet credieten, binnen de grenzen van het normale scheepvaartverkeer verleend ter zake van havenonkosten ten be hoeve van schepen onder Italiaansche vlag, welke vóór het inwerkingtreden van dit besluit uit een Italiaansche haven zijn uitgevaren. Dit besluit treedt in Nederland, in Ned.-Indië, 111 Suriname en in Curacao in werking op den dag volgende op dien zijner bekendmaking 1° het betrokken gebiedsdeel. De invoer in het Koninkrijk van alle goederen (andere dan goud of zilver in baren en munt stukken) van oorsprong of herkomst uit Italië of zijn bezittingen is verboden. De producten en goederen, die in Italië of zyn bezittingen zijn verbouwd of voortgebracht en in een an der land een bewerking hebben ondergaan, en de goederen, die ten deele in Italië of zijn be zittingen zijn vervaardigd en ten deele in een ander land, zullen worden beschouwd als onder deze verbodsbepaling te vallen, tenzü een ver houding van 25 pCt. of meer van de waarde van de goederen op het oogenblik, waarop zij de laatste plaats van verzending hebben verlaten, is toe te schrijven aan bewerkingen. welke hebben plaats gehad sinds de goederen defi nitief Italië of zijn bezittingen hebben verlaten. Hieronder vallen niet: de goederen, waarvan biykt, dat zü vóór den datum van inwerking treding van dit besluit (18 Nov.) op het grond gebied van Italië of van zyn bezittingen ten uitvoer zijn ingeladen in het vervoermiddel waarmede zij bedoeld grondgebied hebben ver laten; voorts niet de persooniyke bagage van- reizigers, komende uit Italië of zyn bezittingen! boeken, dagbladen en periodieke uitgaven, kaar ten en cartographische werken, gedrukte of gegraveerde muziek. Dorderdagmiddag brandde door onbekende oor zaak de kapitale boerderij van den landbouwer W. Steenbergen te Koekange onder de gemeente De Wijk geheel af. Een paard, een koe en 1* varkens kwamen in de vlammen om. De Se' heele voorraad hooi, bestaande uit 70.000 hal '3 Kg. hooi en 30.000 halve Kg. stroo werd even eens een prooi der vlammen. Het huisraad ko» gedeeltelijk worden gered. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Zooals gemeld, was door den heer P. H. f® Rotterdam by de politie aangifte gedaan va® vermissing van een aangeteekenden brief, waar in zich o.a. een bankbiljet van f 500 bevond. D® brief was bestemd voor Amsterdam. Woensdagavond is de brief op de plaats va-h bestemming aangekomen. Verkeerde adressee ring was oorzaak, dat deze brief den geadres seerde zoo laat bereikte.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4