FEITEN i t€ behoedt U tegen Een persoonlijk woord tot de lezers van de Vereenigde Katholieke Pers I OPMERKELIJKE omtrent Jodium m 1JET Jodium Medaillon, dat Vader Neptunus in zijn hand houdt, bevat zuiver Jodium, gemaakt van Zeegras. Nk 0 door den Heer J. W. Simpson Apotheker, uitvinder van het JODOLOK Jodium Medaillon. Vader heeft er een in zijn vestzak, moeder heeft er een op haar onder jurk bevestigd en de kinderen dra gen er een om den hals. Dit is het origineele Jodolok Jodium Medaillon, dat ik twee jaar geleden uitvond en dat 1.300.000 dragers wapende tegen Griep, Verkoud heden en Rheumatiek. Ik zal U de werking van mijn Jodo lok op een bevattelijke wijze toe lichten. Wanneer U een dag naar het strand gaat, voelt U zich gezonder wan neer U terugkomt. Dit komt niet van de zon, want die krijgt U ook in Amsterdam, Groningen of Maas tricht. U dankt het aan de zeelucht, welke U inademt. Onder de stralen der zon scheiden de zee gn het zee wier Jodium af en wanneer U „de zee ruikt", zet dan Uw borst uit en U voelt U iedere minuut beter wor den. Dit heeft U alleen te danken aan het Jodium, dat door de zee en het zeewier-wordt afgescheiden. Wanneer U nu met Uw huisgenooten Uw heele leven in eeuwigdurende zonneschijn zou kupnen doorbrengen aan het zeestrand temidden van zee wier, dan zoudt U zich stellig veel gezonder voelen, omdat U iedere minuut van den dag een voldoende hoeveelheid gezondheidgevende i odium zoudt inademen om ziekte verwekkende bacillen in de kiem te dooden. Weinigen van ons kunnen zulks echter doen, doch wanneer U mijn Jodolok overdag en s nachts bij U draagt, dan geeft dit dezelfde voordeelen, zonder ongemak of kosten. Dit is het waarom. Mijn Medaillon bevat voldoende zui vere Jodium, uit zeewier gewonnen (er is een karrevracht zeewier noo dig om er ongeveer een ons Jodium uit te halen) om het twaalf maan den geregeld te kunnen gebruiken. Door het medaillon steeds bij U te dragen, bent U gewapend tegen GRIEP, VERKOUDEN WORDEN EN RHEU- MATISCHE PIJNEN. Een Jodolok Jodium Medaillon is zoo groot als een gulden, doch iets dikker. Het is keurig rood geëmail leerd, met een kleinen uitlaat in het midden. Het is volkomen onschade lijk en het kan door het kleinste kind of door den meest chronischen invalide gedragen worden. Het klinkt wonderlijk, dat zoo'n klein ding als dit Jodium Medaillon zoo machtig veel goed kan doen. Om eerlijk te zijn: ik was zelf een weinig scep tisch toen ik het uitvond. Den eersten winter droeg ik er zelf een en was ik niet alleen gewapend tegen griep en verkoudheden, maar ik voelde mij ook beter en krachtiger in elk opzicht. Nu zou ik het voor niets ter wereld zonder een Jodolok in mijn vestzak willen doen. Wanneer ik 's morgens mijn huis heb verlaten zonder Jodo lok, ga ik terug om het te halen. Duizenden brieven heb ik ontvan gen, waaronder die van gegradu eerde en aanzien'iike personen (ook Sir Seymour Hicks zond mij een dankbetuiging). Allen zijn dankbaar voor de weldaden, welke zij hebben ondervonden en ingeval mijn mede- deelingen teveel den indruk wekken van „reclame", is het beter, hier onder eenige uitlatingen van ge bruikers weer te geven. Die toch spreken voor zichzelf: Alleen die, voorzien van mijn naam „J. W. SIMPSON M. P. S. Chemist" en het gedepo neerde woord „JODOLOK" zijn echt. Ik ben zoo overtuigd van de doel matige werking van het Medaillon, dat ik het op mij durf nemen om aan een ieder, die zich mijn Medail lon heeft aangeschaft, den vollen prijs te restitueeren, wanneer hij ook maar één doktersrekening krijgt voor een der door mij genoemde aandoeningen, terwijl hij het Medail lon droeg. Elke Jodolok is speciaal bereid en VOORRADIG BIJ ALLE APOTHEKERS EN DROGIS TEN, of wordt direct omgaand per post toegezonden hij inzen ding van onderstaande coupon. Alhoewel de aanmaak van Jodium kostbaar is, heb ik den prijs zoo laag mogelijk gehouden, om de voordeelen van mijn Medaillon onder het bereik van een ieder te brengen. WPS COUPON Jodium is een zoutvormend element; in tegenstelling met andere elementen als goud en zilver, vervluchtigt het. Wanneer bijvoorbeeld Jodium in Ow hand wrijft, zult U het binnen enkele minuten in Uw speeksel vinden, hetgeen U kunt nagaan door het speeksel met een stijfseloplossing te vermengen, welke dan blauw wordt. Zuiver Jodium bestaat uit kleine, vlok achtige kristallen, welke, wanneer zij met het lichaam in aanraking komen, of aan warmte worden blootgesteld, zeer snel vervluchtigen. In het Jodolok Jodium Medaillon wordt het zuivere Jodium bewaard in een spe ciaal poreus excipient, hetwelk op mo menten dat het lichaam zulks noodig heeft, slechts een zeer weinig Jodium doorlaat. Op deze wijze is het mogelijk het Jodium Medaillon gedurende 12 maanden doorloopend te doen function- neeren. Jodium in het bloed bevordert de schoonheid. Het maakt den haargroei ge zond, bevoroert een jeugdig en gezond huid weefsel en voorkomt puistjes en huidontsierende vlekjes. Vele jaren geleden dipten de mijnwer kers van Zuid-W ales hun knoopen in een oplossing van Jodium, om zich te be schermen tegen griep, verkoudheid en rheumatiek. Een grove vorm van een Jodium Medaillon dus, maar waarin zij een zeer groot vertrouwen stelden en ongetwijfeld niet zonder reden. Hieronder volgen eenige uittreksels uit de waardevolle brochure van S. L. BENSUSAN, getiteld: JODIUM EIS LEVEN": „Er kan niet de minste twijfel bestaan omtrent de essentieele beteekenie van Jodium; het ie het werkingsprincipe van de voornaamste klier, zoowel in het men- schelijk als in het dierlijk organisme. Zonder dat kan er geen groei zijn, noch lichamelijk noch geestelijk. Door het ont breken van Jodium in het drinkwater zijn er in Zwitserland 50.000 mismaakten (imbeciele dwergen), welk euvel bestre den wordt door Jodium aan het natio nale voedsel toe te voegen". „Door het moderne onderzoek van de geheimen der gezondheid vinden wij steeds meer nieuwe en opvallende resul taten, dan in vroeger jaren met Jodium werden bereikt". „Tot voor kort was Jodium bij het pu bliek als een antiseptisch smeersel be kend. Verschillende»Officieren van Ge zondheid uit den wereldoorlog zullen U zeggen, dat het aan het gebruik van Jo dium te danken is, dat eigenlijk zoo be trekkelijk weinigen aan verwondingen stierven. In het begin van den oorlog werd aan alle manschappen Jodium mee gegeven. Alhoewel het in de loopgraven onbeschrijfelijk vuil en smerig was en de mannen dag-in-dag-uit tot hun enkels, ja soms tot hun knieën in het water stonden, ofschoon de weg van de loop graven naar de dichtstbijzijnde hulppost en vandaar naar het hospitaal lang en vol omwegen was, toch was het aantal van hen, die van hun wonden genazen, verbazend groot, veel grooter dan dit ooit in vroegere oorlogen is geweest". De Jodolok GRIEP- KOU-VATTEN RHEU- 1 MATIEK „Jodium werd voor alle kwetsuren aangewend, van de onbeteekenende schaafwond van wegspringende granaat splinters tot die, welke zoo afschuwelijk zijn, dat alleen chirurgen ze ongeschokt kunnen beschouwen en in alle gevallen bleek de groote doeltreffendheid van Jo dium". „Sedert dien heeft het onderzoek naar het Jodium-probleem zich, zooals ver wacht mocht worden, veel meer gericht op de uitwerking in het lichaam dan tot de uitwendige aanwending als desinfectie- middel". „Het is dan ook geen wonder, dat het gebruik van Jodium zich uitbreidde tot alle klinieken van Cumberland". „Het valt mij op, dat medici over de geheele beschaafde wereld bij het mede- deelen hunner ervaringen in medische tijdschriften omtrent de resultaten der Jodium-therapie spreken van „Miracu leus". „Verbazingwekkend", „Bijna on- geloofelijk". Een medicus drukt zich ge woonlijk niet in dergelijke termen uit en bepaalt zich meestal tot een „nil ad- mirari" houding. Eén medicus echter verklaarde, dat hij van het gebruik van een colloidale samenstelling van Jodium gedurende zee jaar ongemeen goede en dikwijls zeer wonderbaarlijk* resulta ten heeft verkregen bij acute en chroni sche aandoeningen der amandelen, acute, sub-acute en chronische rheumatische aandoeningen van de gewrichten, spie ren, zenuwen en tal van andere derge lijke gevallen". „Met mogelijke uitzondering van het zonlicht is Jodium reeds de grootste ge zondheidsfactor welke ons bekend is. doch onze geleerden zullen het voor ons nog oneindig veel meer waard doen zijn. Een eeuw van betrekkelijk oppervlakkig onderzoek bracht een glimpje van de be teekenie van dit levenselement De voort gang der wetenschap wettigt het ver trouwen. dat wij de juiste kennis van d<- plaats. welke Jodium tn het leven en in de natuur inneemt, zullen kennen en den vollen zegen van het gebruik in onzen tijd nog zullen beleven". De Heer J. W. Simpson M.P.8., Apotheker Uden, Holland. Gaarne had Ik van u nog een Jodium Medaillon onder rembours. Mij bevalt het zeer goed en ik wil er ook een vrien din een genoegen mee doen. U moet weten, dat ik zeer vatbaar en zwak van gestel ben en zeer gemakkelijk zware griep oploop. Verleden week heb ik met iemand, die zwaar verkouden was, den geheelen avond zitten dammen. Ik bleef vrij van verkoudheid, terwijl ik anders zeker ook een zware kou had opgeloopen. Ik zing veel en studeer nog geregeld en het is opvallend dat mij werd gezegd dat mijn stem tegenwoordig veel beter klinkt. Ik zal niet nalaten Uw Jodolok aan te bevelen. get. J. S. The Cottage, Rounds, Wellingboro'. Toen ik mijn Medaillon droeg, had ik geen rheumatiek en jicht. Ik kan mij vrij bewegen en voel mij een geheel an der mensch. Nu komen mijn kwalen weer terug, omdat ik een nieuw Medail lon noodig heb. Ik was zeer dankbaar, toen ik Uw advertentie in mijn krant las. Ik zal nooit zonder het Medaillon zijn, want het geeft veel baat aan mij en aan anderen. Ik ben zeer dankbaar en zal het steeds graag aan iedereen aan bevelen. get. T. DOWNS Het zuivere, her-veredelde Jodium, het welk ik in mijn medaillons gebruik, is gewonnen uit zeewier van hoog jodium- gehalte. verzameld aan de Schotsche kust (een karrevracht zeewier levert slechts een onsje Jodium op). Lamb and Flag Cottage, Har Road, Maesteg. Gelieve mij een Jodolok te sturen, waarvoor ik kosten remitteer. Vorigen winter had ik er drie en had groot ver trouwen in die, welke ik droeg. Ik bad dan ook geen last van verkoudheid of rheumatiek. Vorige week had ik een stevige kou in mijn hoofd en stijfheid in mijn voeten, maar ik droeg toen ook niet mijn Jodolok. Ik vertrouw mij stel lig beter te voelen wanneer ik er weer een draag. Met omgaande toezending zult U mij verplichten. get. Mevr. E. DAVIES. 1, Gregory Street, Sudbury, Suffolk. Wilt u mij s.v.p. een nieuwe Jodolok stureu, daar mijn dochtertje het mijne draagt en ik niet graag zonder ben, daa ik er veel vertrouwen in heb: het mijne heeft mij veel goed gedaan en mijn moe der draagt er ook een en heeft sindsdien geen last van zenuwpijn. get. EAVES. 6, Marshall Road, 4 Godalming, Surrey. Ik wil u door dezen mijn hartelijken dank betuigen. Wij allen, mijn man, mijn zoon en ik zelf, hebben in den afgeloo- pen winter Uw Medaillon gedragen en zijn vrijgebleven van verkoudheid of griep. Als ik U vertel, dat mijn veertien jarige zoon bijna eiken winter eenige dagen de school moest verzuimen wegens verkoudheid, dan kunt U zich indenken wat de afgeloopen winter voor mij be- teekende. Hij heeft zelfs niet één dag de school verzuimd, sinds ik de Medail lons bestelde. U kunt van dezen brief naar goeddunken gebruik maken, daar wij allen groot vertrouwen hebben In de wondere werking van Jodium. get. Mevr. E. MOORE. Toelichting van Mr. J. W. Simpson M. P. S.t Dikwijls heb ik gedacht, dat voor attesten werd betaald. Het is mogelijk. Maar van de duizenden brieven, die ik ontvangen heb, moet ik zeggen, dat Ik de schrijvers niet ken, dat ik ze nooit gezien heb en dat ik nooit een cent be taald heb voor hun spontane en oprechte tevredenheidsbetuigingen met betrekking tot de voordeelen, welke zij dank zij mijn Jodolok hebben ondervonden. Ik zou het als een blamage beschouwen hiervoor te betalen. Imitaties van mijn origineel Jodolok Jodium Medaillon worden het publiek in denzelfden vorm als echt aangeboden Heer en kunnen het in hun vestzak draeen Dames en kinderen kunnen het om den hals dragen of bevestigen op de onderkleeding Als brief te adresseeren aan: G. LINDNER CO„ Singel 115, Amsterdam. Vereenigde Katholieke Pers" Dept. Mijnheer. Ik zend U separaat postwissel (per cheque of giro 115565) voor t (bedrag invullen) Zend mij s.v.p. per omgaandestuks JODOLOK Jodium Medaillons, op Ie voorwaarde van restitutie-garantie. Onder rembours plus 25 ct. kosten. Naam - Mevr Adres Heer

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 14