STADSNIEUWS Rook de beste sigaret voor Uw gezondheid BERT GEHEEL GEBIT De wedstrijd van morgen Haarlem, 16 Nov. De St. Vincentiusbihliotheken SPAARNE ËjjlBAMKIgl TANDHEELKUNDIG INSTITUUT HERINGA WUTHRICH RADIO MOORSn v. ZATERDAG 16 NOVEMBER 1935 Oproep aan de Haarlemsche kerkzangers Philips Radiotoestellen T.Y.B.B.-Santpoort guur weer AGENDA ERKENDE GESUBSIDIEERDE WERKLOOZENKAS v. AMBTENAREN ST. JOSEPHSGEZELLENVER. Weekagenda der afd. Haarlem I Jansstraat 59 HERWONNEN LEVENSKRACHT Een intiem feestavondje Gala-concerten H.O.V. Over doelmatige personeelskeuze R.K. Middenstandsvereeniging Het voorzitterschap van Bloem bollencultuur ALLIANCE FRANgAISE Molière-uitvoering FEESTCONCERT Gemengd koor Polyhymnia RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. - TEL. 16726 Vanaf f 35.- met gar- py'nloos Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal" Armenraad Motordienst „GOUDLAND" Propaganda-tijdschrift van de Katholieke Verkenners DE KWESTIE DER HOOFD AMBTENAREN Hooger beroep waarschijnlijk COMITÉ VAN KATHOLIEKE ACTIE Personalia Montessori-onderwijs Belgisch gezant in Haarlem T. Y. B. B.Santpoort D. H. V.B. Een plaatselijke ontmoeting met zeer groote belangen 50 - 35 - 20 ct. H. V. B.-programma voor Zondag a.s. Postduivenver. De Snelvlieger Bioscopen 17 November Bioscopen 18 November Bioscopen ■apg Naar wij hopen, mogen we binnen afzien- baren tijd de benoeming van een nieuwen Bis schop verwachten, en dientengevolge zal enkele weken later de plechtige, en voor heel het Bisdom zoo belangwekkende Bisschops-conse- cratie plaats vinden in onze stad. Op initiatief van den Hoogwaardigen Ka pittel-vicaris richten wij nu tot de Haarlem sche kerkkoren het verzoek, mede te willen werken, om een passende uitvoering der mu ziek bij deze grootsche plechtigheid te ver zekeren. Het ligt in de bedoeling om voor deze ge legenheid een groot koor te vormen, bestaan de uit: het Kathedrale zangkoor, de Schola Cantorum van het Groot Semi narie, afgevaardigden van alle Haarlemsche kerk koren.. Bij dezen worden dan alle Haarlemsche kerk koren uitgenoodigd, eenige afgevaardigden, die daartoe neiging gevoelen, aan te wijzen. Wij twijfelen er niet aan, of alle koren zullen het op prijs stellen, op deze wijze eendrachtig mede te kunnen werken aan de muzikale op luistering van de zoo voorname plechtigheid der Bisschopsconsecratie. In opdracht van den Hoogw. Kapittel vicaris zal ondergeteekende de leiding van het koor op zich nemen en zal de heer Schouten het or gel bespelen. Het plan is, om een meerstemmi ge Mis uit te voeren van Antonio Lotti. als ook een enkel motet voor gemengd koor. Ook de gregoriaansche gezangen zullen door heel het koor worden uitgevoerd. Waar er voor de uitvoering van dit plan wel eenige tijd ncodig zal zijn, vangen wij zoo spoedig mogelijk met de repetities aan. Dins dag a^. (19 Nov.) zal de eerste gehouden wor den, 's avonds om 8 uur, in het St. Bavoge- bo#w aan de Smedestraat. Van verschillende zijden werd ons reeds in stemming met dit plan betuigd. Daarom durven we rekenen op een groote opkomst, Dinsdag avond, en op een prettige samenwerking. Met zangersgroeten, Dr. LOUIS KAT, Pr. Aangezien de Ned. Ver. v. Ambtenaren in net Particuliere Bedrijf zich uitsluitend ten doel stelt verzekering tegen werkloosheid, zijn aan het lidmaatschap slechts geringe kosten verbonden. Ieder lid betaalt hoogstens 1.65 en minstens 50 ct. per maand. Maximum uitkeering bij werkloosheid 5.per dag gedurende 90 Jagen per kalenderjaar, 3 kalenderjaren lang Vraagt inlichtingen: Secretariaat Oosteinde 37, Voorburg Zondag van 12.15 tot 12.45 spreekuur Pastorie Paul Kugerstraat 43; 7.30 tot 10.30 gelegenheid tot ontspanning; 8.30 ping-pongwedstrijd. Maandag 8 uur damwedstrijd T.E.P.; 8 uur tooneelrepetitie; 9.15 uur adspirantencursus B. Dinsdag 9 uur Schola Cantorum in de Jans straat; 9.30 uur Esperanto-cursus. Woensdag Maria-congregatie in de verschil lende parochies. Donderdag 8 uur Harmonie-repetitie; 8.45 uur ontwikkelingsclub. Vrijdag 8 uur biljartwedstrijd. Zaterdag 8 uur ping-pongclub. Gezellen geopend vanaf 9.15 uur. District Haarlem: Zondag 17 November ne men de districtscompetities een aanvang en wel biljart Haarlem IHaarlem II; Heem stedeHaarlem V. Tafeltennis Haarlem V Haarlem L Het reeds lang in uitzicht gestelde en met verlangen tegemoet geziene feestavondje is dar. Vrijdagavond in het gebouw St. Bavo ge houden. Zooals wij dat bij deze gelegenheden gewend zijn, waren ook thans weer een groot aantal dames bloempjesverkcopsters, comitéleden en pa: ochieleiders aanwezig, toen de voorzitter de heer P Dijk de feestelijke bijeenkomst opende en de dames dank bracht voor haar gegeven moeite. Spr. verzocht volgend jaar weer op al ler medewerking te mogen rekenen. De heer G. Elsenerus met zijn band liet toen zijn vroolijke muziek hooren en al heel spoedig was bij de jeugdige aanwezigen de stemming er in. vooral toen de humorist, de heer Jansen, op bet podium verscheen om enkele nummers ten beste te geven en speciaal toen het refrein- liedie „Aan den molen" door allen mocht mee gezongen worden. Tusschen de nummers door werd door den voorzitter, in samenwerking met mej. J. Phlip- pcau, een souvenir uitgedeeld aan degenen die op den bloempjesdag het hoogste bedrag in hun busje hadden, t.w. de dames Truus Hazenberg, J. Reeneve, J. Boere, C. Oleng, C. Matho, J. Verhappen, W. Peters en de jongeheeren W. Lamaire, C. v. d. Ploeg en Antoon Nijs. De voor zitter hoopte, dat dit een aansporing zou zijn voor alle dames, om volgend jaar haar uiterste test te doen, om het bedrag zoo hoog mogelijk op te voeren. Ten slotte nog een mededeeling, dat er nog enkele loten verkrijgbaar zijn bij den penning meester, den heer J. W. de Graaf. Grebbe- straat 2, aan het gebouw St. Bavo en in ver schillende deelen der stad, waar een raambiljet hangt. Hierna bleef men nog een uurtje gezellig bij een totdat de voorzitter het sein gaf om te eindigen. Het was een zeer geslaagd intiem avondje, waartoe zeker de heer Elsenerus met zijn band het zijne heeft bijgedragen. Het Comité van Actie tot steun aan de H. O. V. heeft Donderdagmiddag vergaderd in de zaal van café Brinkman. Velen hadden aan de uitnoodiging gehoor gegeven en gaven door hun aanwezigheid blijk van instemming met het streven van het comité. Nadat verschil lende onderwerpen betreffende de concerten waren besproken, werd een comité van aanbe veling samengesteld, waarin naast vele auto riteiten o.a. zitting hebben: mevr. A. Röell— Baronesse de Vos van Steenwiik. mevrouw J. C. H. Slingenberg—van Wessem, wethouder A. G. Boes. Zooals bekend zal zijn, zullen in den Stads schouwburg vier gala-concerten worden gege ven door de H. O. V. onder leiding van ver schillende gastdirigenten. Het eerste concert zal plaats hebben Vrijdag 29 November onder leiding van Heinrich Steiner. Solisten zijn Helene Ludolph, zang en Heinrich Steiner, piano. Vrijdagavond hield ds. J. Luning Prak uit 's-Gravenhage, psychologisch adviseur der Phi- lipsfabriekeen voor leden van de afd. Haarlem van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel een inleiding over het onderwerp „Doelmatige personeelskeuze". Spr. wees er op, dat personeelkeuze in de eerste plaats een economisch belang is; de sta tistieken hebben b.v. uitgewezen, dat de z.g. „labour-tum-over" (het aantal ontslagen, mu taties enz. tengevolge van het aannemen van ongeschikte werkkrachten) in procenten uit gedrukt zeer hoog is. Daarom alleen al is het van zoo groot belang de sollicitanten voor de bepaalde betrekking aan een psycho-technische test te onderwerpen. Tienduizenden menschen zijn op die manier al onderzocht voor honderden beroepen. Vaak kqn de personeelwisseling tot de helft worden teruggebracht, de opleiding worden verbeterd, ende capabele werkkrachten beter in de gelegenheid worden gesteld, promotie te maken! De psychologische proeven, waaraan de „can- didaten" worden onderworpen, beginnen op heel eenvoudigen grondslag. Sommetjes worden opgegeven, belachelijk eenvoudig lijkend: „Hoeveel zijn 30 mannen en 7 mannen?" „Wanneer gij 7 per maand spaart, hoeveel hebt gij dan na 4 maanden?" enz. Men zou het niet kunnen gelooven, maar bij deze „vraagstukken" struikelen er al heel veel! Dan moeten er kubussen geteld worden, die in een bepaalden vorm op elkaar zijn gesta peld, er komen handigheidswerkjes bij te pas, eenvoudige montagewerkzaamheden worden verricht, enz. Eigenaardig is n.m., dat slechte leerlingen op de lagere school niet zelden uitstekende vak lieden worden. Het verband tusschen vakwerk en schoolexamen is soms wel zeer zwak.... De natuurlijke selectie begint al in de eerste klas van de lagere school. Aan de hand van vele statistieken toonde spr. aan, hoe jaarlijks het aantal leerlingen van een school sterk mindert, tot eindelijk een bepaalde kern over blijft, die geschikt is voor IJ. L. O., H. B. S. of Gymnasium, waar echter de selectie on onderbroken wordt voortgezet. Met de toegepaste psychologie bereikt tnen zeker niet het paradijs op aarse zoo ein digde spreker maar zeker is wel, dat zij er iets toe kan bijdragen, deze wereld wat meer bewoonbaar te maken. CHIEF WHIP De R.K. Middenstandsvereeniging houdt op Woensdag 20 November, des avonds om half ne gen, in een der zalen van café-restaurant Brink- mann een belangrijke bijeenkomst. Verschillende onderwerpen zullen worden behandeld. De onderwerpen zijn: „Wat moet de midden stander weten van de wet op het uitverkoopen en opruimen in het winkelbedrijf", inleider mr. J. Verheus, adj.-secretaris der Kamer van Koop handel te Haarlem; „Kerst-gaven voor onze minderbedeelden", inleider de heer H. v. Beek en „Meer werk, meer welvaart"-actie, inleider de heer G. Alders. De heer mr. F. J. D. Theyse, te Haarlem, een dergenen, die genoemd zijn voor het voorzitter schap van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur verzoekt in het orgaan der vereeniging aan de leden zijn candidatuur niet te steunen. ....en waarom ben ik dan nog geen cliënt? Het Haarlemsche Comité van de Alliance Frangaise mag voldaan zijn over de Molière voorstelling, Vrijdagavond in den Stadsschouw burg gegeven. Zeker had de zaal beter gevuld kunnen zijn, maar in verhouding tot het ge wone bezoek was de opkomst wel bevredigend en de aanwezigen hebben het optreden van La Compagnie du Chariot ontvangen met een waar deering, die gaandeweg tot enthousiasme op klom. Behalve de leden van het genootschap waren er verschillende jeugdige belangstellen den, die de gelegenheid aangrepen om nader kennis te maken met den onsterfelijken saty- ricus, die ook nu nog weet te boeien door zijn scherpen geest en zijn treffenden humor. Het gezelschap slaagde er volkomen in, den bekenden Molière weer levend te maken, zon der zich te wagen aan eenlg experiment, dat de verdiensten van originaliteit kan hebben, maar in vele gevallen den auteur onrechtmatig naar den achtergrond dringt. De regie was eenvou dig, door niets verrassend, maar wel zóó goed doorgevoerd, dat er voortdurend een prettig aandoend tooneelbeeld geleverd werd en de ver tooning een vlot verloop had. Vooral in „Le Malade imaginaire" leefde alweer zonder iets buitengewoons en alleen door de kracht van het uitmuntende spel en het mee- sleepend tempo de echte blijspelgeest. On getwijfeld was dit voor een groot deel te dan ken aan de fleurige actie van den goed-ronden Paul Bonifas, maar deze grappige ingebeelde zie^e werd voortreffelijk bijgestaan door de levendige Toinette van Jacqueline Dufranne en verder door alle executanten, onder wie René Barré opviel door zijn fijn-komisch type. Trou wens, we zouden ze wel allen willen noemen, tot het kranig gespeelde meisjesrolletje toe. De bij val sprak zich ook uit in het aanbieden van mooie bloemen aan de verschillende actrices. Na dit beweeglijke spel moest de opvoering van „Les Précieuses Ridicules" na de pauze wel het minste deel van den avond vormen. Toch boeide ook deze fijne grap uit een verouderd ti'dperk met vergeten manieren nog door de uitnemende voordracht. Van de belachelijke hoofsehe juffers was Jacqueline Dufranne in alle opzichten het best. Suzanne Douet ligt deze charge niet zoo goed en zij voldeed daar om minder dan als de pathetische dochter uit het eerste spel. Het groote succes was voor René Barré, die de grappige figuur van den ijdelen valet bewon derenswaardig opvoerde. Het open doekje na zijn sterk voorgedragen quasi-artistieke boutade kwam hem toe. Maar ook zijn medespelers toon den hier overtuigend hun komische kracht. Met dezen avond vol frissche levendigheid heeft de Fransche troep een staat van ouder- v.ets-degelijke blijspelkunst gegeven en daar mee een goeden indruk gemaakt. H. B, v, d. S. Polyhymnia vierde haar 35-jarig bestaan en deed dit op kunstzinnige wijze. Voor deze gele genheid had zij zich van de medewerking der Amsterdamsche Kamerorkest Vereeniging ver zekerd, waardoor het haar mogelijk was twee groote koorwerken met de oorspronkelijke bege leiding uit te voeren. Er werd dus geen gebruik gemaakt van een z.g. klavier-uittreksel, maar men kreeg de meer kleurrijke en varieerende orkestbegeleiding te hooren, die tevens den zang beter ondersteunde (al was een tweede contra bas en een vollediger bezetting van het koper wenschelijk geweest). Het hoofdwerk van het programma' „Requiem" van Cherubini, slaagde in vele opzichten, dank zij de goede koorklank (alleen de sopranen wa ren in hooge ligging minder fraai, daartegen over de mannenstemmen opvallend mooi van klank), de goede technische verzorging en de over het algemeen genomen stijlvolle voordracht. Wat iets aangrijpender, de Benedictus anders, het dit laatste betreft, de „Dies Irae" hadden we ons staccato gevoelvoller en het „Recordare" en „Pie Jesu" inniger uitgebeeld voorgesteld. Maar ove rigens voldeed de vertolking, niet het minst het „Libera" uit het offertorium en de „Sanctus" door klankschoonheid en juiste opvatting. Het orkest speelde correct, volgzaam en zeer muzi kaal. Dit viel nog meer op in de kleine C dur- Symphonie van Haydn, waarmede het orkest onder leiding van zijn eigen dirigent: Antoon Krelage, den avond opende. Ook het voorspel van Saint Saëns' Le Déluge dient te worden ge- v qnm trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen: van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensdag en Donderd. v 7-9 u. prezen. Concertmeester de Gorter droeg de solo met fijnen toon en charme voor. Daarna zong de sopraan Ankie van Wickevoort Crommelin twee oude Italiaansche aria's, geheel in den vereischten trant: sierlijk en gedistin geerd en in Gounod's „Gallia" de solo's, waarin zij ons trof door diep sentiment en verrukte door haar rein geluid, boven het koorensemble uit. Dit mooie werkje bracht nog een climax op dezen feestavond. Detoneerde de sopraanpartij in de „Requiem" eenige malen iets, in „Gallia" was op den koorzang bijna niets aan te merken. Men zong bovendien met sterkere overtuiging dan in de „Requiem". Namens de werkende en kunstlievende leden werden dirigent Hespe en het bestuur gecompli menteerd en verrast met een geschenk. Den eminenten secretaris, Jacq. Bos, die als zooda nig mede jubileerde, bood men een bloemen mand aan. Het talrijke publiek stemde met de huldiging spontaan in en toonde zich uiterst voldaan over het uitgevoerde programma. O. K. De agenda voor de komende week luidt als voigt: Zondag 5 uur; Dadenclub; 7.45 uur: Daden- club „de Populieren"; 7.45 uur: Inwijdingscur sus; 8.15 uur; vergadering alleen voor de leden van St. Bavo-Noord. Voor de anderen is het clubhuis gesloten. Maandag 7.30 uur: Dadenclub „Helianthus". Woensdag 7.30 uur; Dadenclub „de zwarte hoofden". Donderdag 7.30 uur: Vergadering voor de leden van de St. Lidwina-parochie. Vrijdag 8 uur: Vergadering voor de leden der St. El. en Barbara-parochle. Vrijdag 7.30 uur; Inkleedingscursus. Op den lsten cursusavond van E.H.B.O. waren reeds 28 leden aanwezig. Alleen deze week kun nen zich nog deelneemsters opgeven. De cursus wordt 's Maandags om de 14 dagen gehouden op het Centrale Graalhuis Spaarne. De kosten bedragen slechts 1voor den heelen cursus, hetgeen, Indien verlangd, in termijnen kan wor den betaald. Ieder, die gaarne een algemeene ontwikke lingsclub zou willen volgen, kan zich nu reeds opgeven bij de huisoverste. Zoodra er voldoende deelneemsters zijn. begint de club en deze zal iederen Woensdagavond gehouden worden om 8 uur. De Armenraad heeft gisteren zijn jaarverga dering gehouden ten stadhuize onder leiding van Mr. Dr. W. P. Vis. Behandeld werden het jaarverslag 1934 en het reglement, regelende de rechtspositie der ambtenaren. Zondagmorgen zullen aan alle kerken van Haarlem en omgeving de katholieke verken ners aanwezig zijn om U in grooten getale hun propaganda-tijdschrift „Goudland" aan te bieden. „Goudland" is keurig verzorgd, bevat een groot aantal foto's en verhalen en heeft een om vang van 36 pagina's. „Goudland" zal gretig worden gekocht. De prijs is slechts 10 cent. Het brengt U in kennis met de verkennersbeweging, het maakt U en thousiast voor de verkennersbeweging'. Het brengt de verkennersbeweging nieuwe jon gens en nieuwe leiders. Vooral deze laatsten zijn noodig (leeftijd 20 tot 30 jaar) om de leiding bij het steeds grooter wordend aantal katho lieke groepen te vervullen. Leiders kunnen zich opgeven of inlichtingen vragen bij Rector J. P. v. Zon, Maerten van Heemskerkstraat 2 en bij B. Nooy, Houtmarkt 3. De reserve le luitenants K. Kwantes, J. C. Beuks, F. Kruger, J. J. A. F. Reukema, L. Ahn, J. W. C. Hopman, P. J. Drilsma en H. H Bouma, allen van den Motordienst. zijn bij Kon. Besl. benoemd tot reserve-kapitein bij het korps. Bij onze vermelding van de uitspraak van het scheidsgerecht voor Haarlemsche gemeente ambtenaren dient nog gevoegd te worden, dat de overplaatsing van ir. Hollaar zuiver en alleen het gevolg was van de overplaatsing van ir. Veenenbos, omdat anders bij het Waterleiding bedrijf een overcompleet aan ingenieurs zou zijn. De mededeelingen, in de besloten zitting ge daan, staan dus buiten de zaak-Hollaar. Naar wij verder vernemen voelen beide hoofd ambtenaren veel voor een behandeling der kwestie in hooger beroep te Utrecht. Met hun raadsman moet echter eerst overleg gepleegd worden. MAANDAG bestemd voor godsdienstige ver- eenigingen. Geen andere vergaderingen uit schrijven. DINSDAG 19 Nov. 8 uur: Conversatie-avond R. K. Esperantisten vereeniging „Abbé Richard son!, bij Brinkmann. 8 uur: repetitie St. Caecilia in gebouw „St. Bavo". DONDERDAG 21 November 7.30 uur: begin- cursus Esperantistenvereeniging „Abbé Richard son" bij Brinkmann voor Groep A. 8 uur: Vergadering Ned. R. K. Bond van Technici in Hotel „Royal", Stationsplein. 8.15 uur: Repetitie R. K. Tooneelvereeniging „Thalia" in den Jans Schouwburg. 8.30 uur: Bestuursvergadering R. K. Reclas- seeringsvereeniging in het Vincentiusgebouw, Groenmarkt 22. 8.45 uur: Begincursus R. K. Esperantistenver eeniging „Abbé Richardson" bij B:*inkmann voor groep B. VRIJDAG 22 November, 2.30 uur: bestuurs vergadering van de St. Martha-vereeniging in het Tehuis, Bloemhofstraat 1. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. vereenigingen verzocht bij het uitschrijven van een vergade ring vooraf overleg te plegen met het Algemeen Secretariaat mej. W. van den Singel, Klever laan 194, telef. 23608 en bij vaststelling hier van onmiddellijk mededeeling te doen. De volgende afgestudeerden van de Middel bare Technische School te Haarlem werden ge plaatst in de navolgende betrekkingen: Af deeling Bouwkunde: A. van Weizen, als teekenaar bij de Holl. Mij. voor gewapend Beon te 's-Gravenhage. Af deeling Weg- en Waterbouwkunde: J. W. Gelder als oes ichter bij Publieke Werken te Amsterdam, af deeling' bestrating en gereedma king van terreinen; C, Klompe als opzichter bij het- Staatsvisschèrshavenbedrijf te IJmuiden; C. J. Mollevanger, als assistent-teekenaar bij den Rijks-Waterstaat, arrondissement Alkmaar; J. Wit als hulp-opzichter bij den Provincialen Wa terstaat van Noord-Holland te Alkmaar. Afdeeling Werktuigbouwkunde: J. Kaldeway, als teekenaar bij de Hoogovens en Staalfabrie ken te IJmuiden; J. W. Klop, als techniker bij de C. P. I. M. Afdeeling Electrotechniek: H. J. Koeslag, aio vertegenwoqrdiger bij den technischen appara- tenhandel Tahan te Deventer. Dr. Med. en Phil. Lydia Sicher uit Weenen, de hoofdassistente van Dr. Alfred Adier, Prof. te New York, die gedurende zijn afwezigheid zijn Weensche klinieken waarneemt, komt voor eenige dagen ons land bezoeken. De Montessori- vereeniging heeft het geluk gehad een bevre digend antwoord van haar te mogen ontvan gen op de vraag, of ze ook in Haarlem zou wil len komen spreken. Haar voordracht over „Die Entziehung zum Mitmenschen" zal zij op Dins dag 19 November, 20.15 uur, in de Aula van het Kennemer-Lyceum, Adriaan Stoopplein, Haar lem, houden. De gezant van België, Z. Exc. de heer Ch. Maskens, en diens echtgenoote, zullen Dinsdag a.s. het Belgisch concert van de H. O. V. in den Stadsschouwburg bijwonen. TYBB verschijnt morgen met; W. v. d. Lit H. Verkaart J. van Es J. Huneker C. Nunnink D. Dollé P. Rotteveel, J. v. Honschoten, J. Kluijskens, H. Tuilenaar, R. Kamer De wedstrijd begint niet om half drie, doch om twee uur. Het katholieke Haarlemsche voetbalpubliek staat morgen voor een vrij eenvoudige keus. Het programma vermeldt n.l. een plaatselijken strijd tusschen TYBB en Santpoort aan den Rijksstraatweg. TYBBSantpoort. In deze kolommen heb ben we al meer dan eens wedstrijden tusschen deze twee oude rivalen moeten aankondigen en het is slechts zelden voorgekomen dat er niet „iets" op het spel stond. Een ieder die maar eenigszins met de ka tholieke voetbalbeweging op de hoogte is, weet natuurlijk, dat de wedstrijden tusschen geel zwart en rood-blauw steeds een apart cachet droegen. En vooral nu heeft de spanning wel haar hoogtepunt bereikt omdat er thans groote be langen op het spel staan. Maar belangen welke ons minder prettig stemmen. Immers, zoowel TYBB als Santpoort hebben tot op he den in de competitie nog niet veel bijzonders laten zien. TYBB begon zwakjes, herstelde zich eenigszins en is zich nu werkelijk aan hét verbeteren. Met Santpoort is het precies andersom gegaan. Een uitstekend begin, toen drie achtereenvolgende nederlagen en verle den week een mager gelijk spel tegen een der zwakkeren. Zoodat het resultaat van beiden thans is: Santpoort 6 2 1 3 5 119 T. Y. B. B. 5 1 1 3 3 916 Natuurlijk zweven nog meer van dergelijke resultaten in de onmiddellijke nabijheid maai' het neemt toch niet weg dat zoowel TYBB als Santpoort thans eens ernstig moeten nagaan of in dezen stand geen gunstige verandering is aan te brengen. TYBB en Santpoort verkeeren momenteel in een weinig begeerde positie en juist deze om standigheid maakt de ontmoeting op morgen zoo interessant en belangrijk. TYBB in degra datie-gevaar, misschien is het nog wat vroeg om zulks te beweren, maar we moeten toch reeds rekening met deze mogelijkheid houden. Maar dat Santpoort toch feitelijk in dezelfde omstandigheden verkeert, dat is nog niet dik wijls vertoond. De roodbroeken zullen er trou wens zelf even verwonderd over zijn als wij en daarom wacht TYBB morgen een uiterst zware taak. De Santpoorters zijn momenteel wel uit vorm en het is de vraag of zij nu reeds Met parapluie en regenjas probeert iedereen zich tegen het barre, gure weer te wapenen. Denk er aan, uw keel te beschermen Wybert voorkomt verkoudheid en keel» ontsteking 1 over de crisis heen zijn. Is dit niet het geval dan moet TYBB van de buitengewone ge legenheid kunnen profiteeren. De kansen zijn o.i. echter gelijk al is het best mogelijk dat een der ploegen zoo uit haar slof schiet dat een uitslag met groot cijferverschil niet vreemd zou zijn. In elk geval is het een vol komen open strijd waarbij het plaatselijke karakter er nog toe bijdraagt om den uitslag zeer moeilijk te voorspellen. Wij zullen er ons dus niet aan wagen maar verwachten een fairen sportieven strijd met uiteindelijk de zege aan de sterkste ploeg. IA; DWO—VI. Vogels; Haarlem 3a—Ken- nem. 3, RCH 3Haarlem 3. 1B: EDO 4—Spaarnev. 2A: DamiatenKennem. 4, IVOSwas tika. 2B: Halfweg 2'—Hiilinen 2, Ripperda 2—ETO, Zeemeeuw. 3VOG, KenauDeCeO. 2c: V.V.H.—Beverwijk 2, Brederode—THB 2, Kinheim 5Droste. 2d: Spaarn.H'stede, Vijfhuiz.Spaarnev. 2, Zandv. 2—Haarlem 5, EDO 6—Hillegom 2. 3A: EHS 5—Kenn. 8, Kenau 3—Bloemend. Vet., WH 3—HFC 7, Hiilinen 3—ROH 10. 3B: Kenn. 5—VVB 2, Stormv. 5—EHS 2. 3C: HFC 5—Bloemend. 4, VOG 2—Zandv. 3, ETO 2—Hillegom 3, DKT—IVO 2. 3D: RCH 7—DeCeO 2, DIO 3—Haarlem 7, Spaarnev. 3Kenn. 6. 3E: Schoten 4—RCH 8, Zwanenburg—Zee meeuwen 4, Droste 2DOA. 3F: Kinheim 6—THB 3, Heemst. 2—EDO 7, Spaarnest. 2HSV 2. 3G: Hillegom 4—RCH 9, EHS 3—Kenau 4, EDO 8—Droste 3, Halfweg 4—Hiilinen 4, Zand- voort 6THB 4. 3H: Bloemend. 5—Ripperda 5, WB 3—VSV 0, DeCeO 3—WH 2. 3J: Zeemeeuw. 5—Haarlem 8, Spaarnest. 3— HFC 8, Bloemend. 6—Zandv. 5, Heemst. 3— DWO 3. 3K: Schoten 5—Swastika 2, Kenn. 9— Stormv. 6, RCH 11—Ripperda 4. 3L: HSV 3—Schoten 6, EDO 10—DWO 4, DOA 2—Kenn. 10, DeCeO 4—IVO 3, RCH 12— Beverw. 4. Bovengenoemde vereeniging hield haar jaar vergadering, die wegens het 60-jarig bestaan, in de bijzondere belangstelling van alle leden stond Bij deze gelegenheid werd aan den voorzit- Gebouw St. Bavo Geel Wit, 6 uur Ge wone zittingen 4 en 7 uur Bestuur Kieskring Velsen 4 uurGrafische Bond 4 uur Feest avond Ver. tot Bev. Gezondheid in de Grafi sche vakken, 8 uur. Teylersstichting: Spaarne, Zaterdagmiddag voordracht van Prof. Dr. A. Fokker, 3 uur. Gemeentelijk Concertgebouw Bouwmeesters Revue, 8 uur. Luxor: „De Borretts van Wimpelstreet", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De Kruistochten", 2.30, 7 en S.30 uur. Rembrandt: „Mijnheer zoekt zijn woning", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „Vergane glorie", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halsmuseum: Crisistentoonstelling „Kunst S. O. S.", half 35 uur. Gebouw „St. Bavo" Haarlemsch Gemengd Koor, 8 uur. Stadsschouwburg H. O. V. Concert, 2 uur Fritz Hirsch-operette „Alles für mein Mtid- chen", 8 uur. Kunstzaal „Reeker" Tentoonstellingen 'A4 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstelling „Kunst S. O. S.", 10—5 uur. Rembrandt Zondagmorgenvoorstelling „In Bavianenland", half 12 „Mijnheer zoekt zijn woning", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Gem. Concertzaal Bouwmeester's revue: „Met vlag en wimpel", 8 uur. Luxor „De Borretts van Wimpelstreet", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater „De Kruistochten" 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Palace „Vergane glorie" 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. HAD/O KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR Gebouw „St. Bavo" Bestuur Retraiteclub, 8 uur Bestuur Spoorwegpersoneel, 8 uur Bevolkingsbureau, 8 uur Gew, com. Landstorm Kennemerland, 8 uur. Stadsschouwburg Centraal'Toonéel: „Drie dagen onder de levenden", kwart over 8. Gem. Concertzaal Bouwmeester's revue „Met vlag en wimpel", 8 uur. Kunstzaal Reeker Wagenweg 102 Tentoonstellingen 107 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstelling „Kunst S. O. S.", 10—5 uur. Parochiehuis „Domi" Overveen Propa- gandavergadering R.K. Kiesvereeniging „Credo Pugno", 8 uur. Gebouw Ned. Protestantenbond Concert „Kunstkring Heemstede", kwart over 8. Café-restaurant Gebr. Brinkmann Jaar vergadering IJsclub voor Haarlem en omstre ken, 9 uur. Luxor „De Borretts van Wimpelstreet 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater „De Kruistochten", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt „Mijnheer zoekt zijn woning", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace „Vergane glorie", 7 en 9.15 uur. APOTHEEKDIENSTEN De Zondags- en avonddienst der apothekers wordt van 16 tot en met 22 November waarge nomen door Th. Klinkhamer, Koninginneweg 69; Grijseels en v. Hees, L. Veerstraat 14 en L. Schoorl, Frans Halsplein 1. VOOR VERSPREIDING v. GOEDE LECTUUR Inschrijfgeld 10 cent. Catalogus inbegrepen. Leesgeld 3 cent per boek in de week. DE BIBLIOTHEKEN ZIJN GEOPEND: N. GROENMARKT 22 Woensdagmiddag 3 tot 4 (voor schoolkinderen) Woensdagavond 8 tot 9 - Vrijdagavond 8 tot 9 HAGESTRAAT 49 Woensdagmiddag 2.30—4 (voor schoolkinderen) Woensdagavond 7.30-8.30; Vrijdagavond 7.30-8.30 KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagmiddag 1.30-2.30 (voor schoolkinderen) Woensdagavond 8 tot 9 - Vrijdagavond 8 tot 9 GEN. DE LA REYSTRAAT 17 Woensdagmiddag 3.305 (voor schoolkinderen) Dinsdagavond 8.30-9.30 - Vrijdagavond 8.30-9.30 EEMSTRAAT (Jongensschool) Woensdagmiddag 2.30—3.30 (v. schoolkinderen) Dinsdagavond v. 8 tot 9 - Vrijdagavond v. 8 tot 9 ter, den heer J. J. Doeglas, die meer dan 30 jaar een bestuursfunctie met volle toewijding heeft vervuld, door de leden, bij monde van den heer Wolters het eerelidmaatschap aan geboden, vergezeld van een fraaie medaille, ver meldende de eerste prijzen door den heer D. in het jubileumjaar bij de vruchten over de lange afstanden behaald. Ook de heer P. v. Daalen, de nestor der ver eeniging, die sedert tientallen jaren met ijver voor de vereeniging werkzaam is, werd hierbij gehuldigd onder aanbieding van een metallic, vermeldende het algemeen kampioen schap in 1935 door hem gewonnen. Tevens werd op deze vergadering de aanstaan de jubileumtentoonstelling besproken, die zal worden gehouden in het Krelagehuis op 21 en 22 December a.s. De toezeggingen tot deelname door de di verse Haarlemsche vereenigingen tot deze ge combineerde clubtentoonstelling wijzen er op. dat het aantal duiven zóó groot zal worden, als in Haarlem nog nooit heeft plaats gehad. Zoodra hieromtrent meer gegevens zijn ont vangen, zal hierover nadere publicatie volgen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2