I Zoekt gij betrouwbaar 1 Plaats dan een «Omroeper Personeel? "*"lmLir \/ll.iri\ILi voor80.000 gezinnen Regeling van de proefwedstrijden HHBBSBh ^innraimmninuutiiitiimriimiiiiiiiiiiuiiiutiinuiiiiiinQniMiimiiiiiiiiiiiiiiiinNiiiHiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii^ MAANDAG 18 NOVEMBER 1935 SCHAATSEN Jaarvergadering van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond te Leeuwarden Data der kampioen schappen KAMPIOENSCHAPPEN VAN DE NED. SCHERPSCHUTTERS Wedstrijden te Utrecht De Postvluchten SCHAKEN BONDSRAAD VAN DEN NED. SCHAAKBOND Het praedicaat „Koninklijke" verleend R.K. WIELRENNEN Wielrennersvereeniging „Amsterdam" Oostenrïjksche zwem- bond ontbonden DE LEEUW KAMPIOEN Tweede klas-kampioenschap drie banden °-3 A 0.55® °-56« °-3nÜ oMt VOETBAL Zweedsche ploeg bij Ajax op bezoek Allmanna 1drottsklubben wint met 21 Het Haarlemsche elftal te Brussel Een 60 overwinning ï%i Te Leeuwarden werd Zondag onder leiding van den voorzitter, den heer G. W. A. van La er, de jaarvergadering van den Koninklijken Ne- derlandschen Schaatsenrijders Bond gehouden Ais nieuwe leden gaven zich op de Doomsche IJsclub, Usclub Zandaf, de Sportfondsen- IJsclub te Amsterdam en de IJsclub „Zijdel- meer te Uithoorn. Ook dit jaar ging onder leiding van den Bond een groep hardrijders naar Davos. De Interna tionale Schlittschuh Club maakte zich verdien stelijk door een wedstrijd ZwitserlandNeder land te organiseeren. De best geklasseerde rij der was J. Langedijk uit Oud-Karspel, die de 3000 M. binnen wereldrecord-tijd reed in 4 min. 58.2 sec. Ballangrund deed er 4 min. 49.6 sec. over. Aan de 4e Akademische Welt-Winter- spiele van 410 Febr. 1935 te St. Moritz namen deel L. Dijkstra, B. S. Blaisse en A. C. Kore- mans. Dijkstra werd tweede in het eindklasse ment. In den Internationalen wedstrijd te Davos op 2 en 3 Febr. 1935 werd Langedijk op de 1590 M. en 5000 M. tweede in het eind-klassement. Bovendien werd hij tweede te Oslo op 16 en 17 Februari 1935 op de 10.000 M. Als plaats voor de volgende algemeene verga dering werd Zwolle aangewezen. In de vaca ture, ontstaan door de periodieke aftreding van de heeren Landheer, H. J. Repelaer van Driel, G. van Calcar en Mr. W. H. J. Blanckenhagen werden de aftredenden met groote meerderheid herkozen. De door het presidium voorgestelde credieten voor wedstrijden en voor uitzending van rijders naar het buitenland werden goed gekeurd. De door den heer Adrian, voorzitter van de Nederlandsche Vereeniging tot Bevordering van het Hardrijden op de Schaats, voorgestelde mo tie, waarin bevordering van samenwerking tus- schen de beide vereenigingen wordt gevraagd, wordt door het bestuur overgenomen en met al gemeene stemmen aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur lang heeft beraadslaagd over het punt proef wedstrijden. Het bestuur wil niet tomen aan de wedstrijden voor 15-, 16- en 17-jarigen. Be halve groep A en B wil het bestuur ook rijders ouder dan 19 jaar toelaten. Vereenigingen die een proefwedstrijd uitschrijven zijn voortaan verplicht beide wedstrijden A en B te houden. Een bestuursvoorstel in dezen geest werd met algemeene stemmen angenomen. Eerst moet een wedstrijd C worden uitgeschreven voor ouderen dan 19 jaar. De proefwedstrijden zullen in het aa. seizoen worden gehouden in Appingedam, Leeuwarden, Arnhem, Beemster en Oud-Karspel. De eind wedstrijden te Stadskanal en Schagen. De wedstrijden voor de Provinciale Kampioen schappen vallen te beurt aan Groningen, Hee renveen, Ooster-Hessel Deventer, Anna-Pau- lowna en Rotterdam. De wedstrijd voor het kam pioenschap van Nederland vindt plaats te Zut- phen. Voor den wedstrijd Provinciaal Kam pioenschap voor Dames of Heeren werden aan gewezen: Zutphen, Veendam, Zeist, Heemstede, Rotterdam en Middelburg. De wedstrijd voor het Kampioenschap van Nederland zal worden geor ganiseerd door Zwolle. Naar aanleiding van een correspondentie met Utrecht deelt de voorzitter mede, dat de wensch is uitgesproken, de Provinciale Kampioenschap pen op de 5000 M. te veranderen in 3000 M. Het bestuur voelde er meer voor 's morgens de 5000 M. te laten rijden en 's middags de andere af standen. De vergadering besloot de 5000 M. te handhaven. De IJsclub „Weesp" werd op voorstel van het bestuur geroyeerd. Uitgebracht werd het verslag van het 19e congres van de I.E.V., gehouden te Stockholm op 4, 5 en 6 Juni 1935. Het nieuwe wedstrijd-re glement bepaalt, dat een rijder in het vervolg als amateur zal worden gediskwalificeerd, als hij deelneemt aan een wedstrijd, die niet is uitge schreven door een lid van I.E.V. Het is een harde strijd geweest de 10.000 M. te behouden. Op voorstel van Polen zal in het vervolg ook voor Dames op zes internationale afstanden een wereldrecord worden gevestigd. Als leden van de reclame-commissie werden aangewezen de heeren J. H. Evert te Veendam, J. D. Tresling te Den Haag en Mr. C. M. Henny te Den Haag. Zaterdag werden in het Gebouw der Vrij willige Burgerwacht te Utrecht de Kampioens wedstrijden der Koninklijke Vereeniging voor Nederlandsche Scherpschutters verschoten op buks en K.S.O.-geweer. Hierbij werden indivi dueel de volgende resultaten behaald: Buks: G. G. Schoonhand, Brammen, 550 pnt., J. H. Brussaard, Rotterdam, 546 pnt.; Th. J. Rikkers, Ermelo, 542 pnt.; H. Zijlstra Jr., Zwolle, 531 pnt.; G. J. Kamps, Dordrecht, 513 pnt.; G. G. Schoonhand werd dus met 550 pnt. kam pioen. K.S.O.-geweer: H. Hamer, Nunspeet, 706 pnt.; Th. J. Rikkers, Ermelo, 702 pnt.; J. F. H. Kohl- wey, Amsterdam, 698 pnt. Het vereenigings-kampioenschap op K.S.O.- geweer werd gewonnen door de schietvereeni- ging Piet Cronjé te Ermelo met 1156 pnt., ter wijl de Koninklijk Erkende Kralingsche Schiet- vereeniging te Rotterdam tweede werd met 1146 pnt. De Perkoetoet bereikte op de uitreis Athene; de Nachtegaal (uitreis) kwam in Jodhpur aan, terwijl de Kwak op de thuisreis in Rangoon landde. De Oeverzwaluw (thuisreis) bereikte Athene. wisten aan te passen. Tot overmaat van ramp was de Brusselsche doelman niet bepaald safe. Een en ander leidde tijdens de eerste helft tot een 40 voorsprong voor de Haarlemsche ploeg. Polanen, Kammeyer, Smit en Effem waren de fabrikanten van de doelpunten. Ook na de hervatting ging het initiatief voor namelijk van de Haarlemmers uit, wier mid denlinie prachtig steunde. Het was Smit die den stand op 05 bracht, terwijl tenslotte v. d. Horst het halve dozijn volmaakte, 06. Hierna deden de Haarlemmers het kalm aan. In den Brusselschen aanval ontbrak een goed schutter ten eenenmale, terwijl de beide RCH- backs Prevost en Kors met in laatste instantie keeper Hollenberg, het den gasten niet mak kelijk maakten. Zoo wonnen de Spaarnestad-menschen wier elftal in tegenstelling met dat der tegenstan ders, een uitstekend geheel vormde, verdiend met sprekende cijfers. Vermelden we nog dat de match als voor wedstrijd van de ontmoeting BelgiëDenemar ken werd gespeeld. Te Amsterdam werd Zaterdag de bondsraad gehouden van den Ned. Schaakbond. In ziin openingswoord deelde de voorzitter, de heer B. J. van Trotsenburg, mede, dat de bond van H. M. de Koningin toestemming heeft gekregen het praedicaat „Koninklijke" aan zijn naam toe te voegen, welke mededeeling met hartelijk ap plaus werd begroet. De aftredende bestuursleden werden bij accla matie herkozen, terwijl in de vacature van vijfde bestuurslid de heer P. Jungmann te Utrecht bij enkele candidaatstelling werd ver kozen. De voorstellen van den Rotterdamschen Schaakbond tot wijziging van het promotie- en degradatiereglement, welke voor dit jaar met meer kunnen gelden, werden gedeeltelijk aan gehouden tot de volgende vergadering, teneinde een formuleering te vinden, die aan de bezwa ren tegemoet komt en een ieder kan bevredigen. Verder werd een bondencqmpetitie tusschen de randbonden voorgesteld. De Eerste Nederlandsche R.K. Wielrenners vereeniging .Amsterdam" hield Zondag een wedstrijd om den Compaanbeker, die een zeer spannend verloop had. De uitslag is: 60 KM Amateurs: I C. Muus 1.48.25 2/3; 2 A. Kolsteeg; 3 J. Ruiter (lekke band); 4 Bosman. Nieuwelingen: 1 J. de Boer; 2 J. Oorbals; 3 E. Emans (pech). Beginnelingen: 1 A. Payralbe; 2 Venneman; 3 Selie; 4 G. Hemi. De Oostenrijksche Sportleiding heeft, uit Weenen wordt gemeld, den Oostenrijkse" Zwembond ontbonden, omdat deze Po'1"1'V>0 activiteit aan den dag zou hebben gelegd- onmiddellijke aanleiding hiertoe was een r® van den bondsvoorzitter, waarin hij critiek u oefende op het officieele Oostenrijksche Ti" en Sportfront. Zondag werden te Haarlem de wedstrijd®1* om kampioenschap biljarten tweede klasse drie banden voortgezet en beëindigd. Kamp10*^ werd P. de Leeuw, die met W. Levert en.,eIj Geestman, die eveneens een gemiddelde haal" boven 0.5 naar de eerste klasse promoveert. De resultaten waren: getfl; O.4O0 0.4$ 0-5® 0P1 0.3$ 0.6$ 0.3$ 0-5$ 0.3$ 0.43" 0-5$ 0.3$ O-P pnt. brt. h.s G. Lammes 26 72 3 P. de Leeuw 40 72 4 C. Sluiters 40 71 7 P. Geestman 25 71 4 F, Vink 37 91 3 J. van 't Hooft 40 91 4 C. Sluiters 26 79 2 G. Lammes 40 79 3 W. Levert 40 90 5 J. van 't Hooft 29 90 3 B. Buitekant 20 60 3 P. deLeeuw 40 60 5 W. Levert 28 77 2 F. Vink 40 77 4 G. Lammes 28 49 5 P. Geestman 40 49 5 P. de Leeuw 40 71 4 C. Sluiters 38 71 4 B. Buitekant 35 93 3 Fr. Vink 40 93 3 P. de Leeuw 40 60 5 J. van 't Hooft 26 70 2 W. Levert 40, 57 6 P. Geestman 24 57 3 De eindstand was: gew. pt. brt. h.s. P. de Leeuw 6 256 454 5 J. van 't Hooft 5 255 577 6 G. Lammers 4 241 486 5 W. Levert 3/2 233 456 6 P. Geestman 3 229 435 5 C. Sluiters 3 245 516 1 Fr. Vink 2 236 521 4 B. Buitekant VA 241 541 0 Puck van Heel, de aanvoerder van het Nederlandsch Bonds- elftal, dat Zondag den voetbalwedstrijd om den gouden onafhankelijkheidsbeker tegen het Rotterdamsch-elftal won, werd na afloop gehuldigd door het Rotterdamsche studen tencorps Een spelmoment uit den internationalen ijshockey-wedstrijd Amsterdam Lon den, welke Zondag op de kunstijsbaan in de hoofdstad werd gespeeld Een driewerf hoera voor den U-trechtschen burgemeester, mr, dr. G. A. W. ter Pelkwijk, die Zaterdag als eer®" padvinder werd geïnstalleerd De Allmanna Idrottsklubben uit Stockholm, die op het oogenblik in ons land toert en oa. reeds tegen het Haagsche elftal en tegen Haar lem uitkwam, speelde Zondag haar laatsten wedstrijd hier te lande en wel te Amsterdam tegen Ajax. In Den Haag werd met 4gelijk ges teld en in Haarlem met niet minder dan 60 verloren, maar gisteren be haalden de Zweden in een van hun kant goed gespeelden wedstrijd een verdiende 2—1 zege op de Amsterdamsche rood-witten. Over het geheel genomen, was het een matige veitooning, die niet veel belangstelling had ge trokken. De Zweden speelden in een ver door gevoerde W-formatie, waardoor vooral in het begin Ajax nog al eens in de meerderheid was. Het spel der Amsterdammers werd echter door- ioopend veel te kort gehouden en de vleugel spelers werden veel te weinig aan het werk gezet. Dit had tot gevolg, dat alle rood-witte aanvallen doodliepen op de Zweedsche achter- hrede, die met dit short-passing van de Ajacie- den wel raad wist. De gasten, die een homogene ploeg in het veld brachten, bleken ook een juiste spelopvatting te hebben en hierdoor kwam het, dat hun aanvallen, hoewel over het algemeen mindei talrijk, uitstekend werden opgezet en herhaaldelijk gevaarlijke situaties voor het Ajax- doel ten gevolge hadden. Alleen het schieten was bij de gasten slecht verzorgd. De eenige speler in de voorhoede, die wat dit betreft goed werk verrichtte, was de blonde rechtsbinnen Sigreh, die ook door zijn doorzetten opviel en zich bovendien een uiterst nuttig en handig veibindingsspelér toonde. Bij Ajax speelden Fischer en Distenbrink op den rechter- en Van Wijngaarden op den linkervleugel. Te zelden werden echter de vleugelspelers in het spel be trokken, waardoor de Zweedsche achterhoede keer op keer met succes kon ingrijpen. Ook het plaatsen van de middenlinie, waarin Gischler zich weer van zijn goede zijde liet kennen, was dikwijls onzuiver. Van Reenen had met zijn schoten geen geluk, maar het werd hem ook niet gemakkelijk gemaakt. Het begin was aan beide zijden slap, maar toen de ploegen inge speeld waren kon men een vlug op en neer- gaanden strijd zien, die vooral na de rust wel interessant was. Na een half uur spelen gaf Van Reenen zijn club de leiding met een ver, hard en laag schot, dat via den paal in het net belandde (10). Even voor de rust maakten de Zweden echter weer gelijk, toen Keizer na een door Sigrell genomen corner den bal liet vallen, waarna de linksbuiten Zetherlund van dichtbij in het nèt plaatste (1—1). In de tweede helft scoorden de Zweden onge veer een kwartier voor het einde het winnende doelpunt, toen na keurig opbrengen van Zether lund een afgemeten voorzet volgde, waaruit middenvoor Nilsson den bal langs Keizer kopte (1—2). De reeds gepubliceerde vertegenwoordigende Haarlemsche voetbalploeg heeft te Brussel te gen het stedelijk elftal van die stad, een sprekende overwinning behaald. Met niet min der dan 60 moesten de Brusselaars voor het roodwitte team de vlag strijken. Reeds voor de rust, toen de Haarlemmers tegen den storm moesten optomen, bleek, dat hun ploeg een veel beter geheel vormde dan die der gastheeren, welke laatste zich bovendien bijzonder slecht aan de weersomstandigheden De Duitsche schermers bereiden zich te Frankfurt a. M. serieus voor op de Olym pische spelen. De linkshandige Rosenbauer trekt een partij op floret tegen den sabelkampioen Heim De bij Egmond gestrande sleepboot .Drente", welke thans gesloopt wordt, is Zondag door velen bezichtigd, waarbij gelegenheid be stond om verschillende souvenirs te koopen De Raad van Beheervan het Economisch Technologisch Instituut voor Overijssel is Zaterdag te Zwolle door minister Gefis- sen officieel geïnstalleerd De resultaten van de verkiezingen wer den overal in Engeland met belang- stelling vernomen. Van het balcon van een der stadhuizen worden de uitslagen bekend gemaakt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4