LEIDENDE CLUBS HANDHAVEN ZICH OVERAL Een kleine overwinning van het hondselftal GELIJKSPEL TUSSCHEN S.D.O.U.C. EN EMOS EEN GELIJK SPEL VAN ALWAYS FORWARD ROTTERDAM MET 4-3 GEKLOPT MAANDAG 18 NOVEMBER 1935 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Daar Onze Gezellen niet speelden, kon Volendam door betere doelcijfers de eerste plaats overnemen H.B.C. boekt een groote overwinning Spannende strijd in Hilversum E.M.M. verliest met 21 van Volendam De Meer en V.V.A. geven elkaar niets toe Een 11 gelijk spel Santpoort klopt T.Y.B.B. met l-O Eenige doelpunt tien minuten na het begin gescoord TWEEDE KLASSE I.V.C.B. S.D.O. en V.V.IJ. deelen den buit Twee gelijkwaardige tegen standers te Bussum Sprekende zege van H.B.C. D.E.M. zag acht doelpunten tegen zich scoren Succes van Slaats te Münster Winnaar in een 100 K.M.-koppel- wed strijd Arie van Vliet wint te Bazel OM DEN ONAFHANKELIJKHEIDSBEKER Over het geheel genomen speelde de Rotterdamsche ploeg beter dan het nationale elftal 3-2 achterstand bij de rust G.V.O. klopt A.D.O. en D.S,S. wuit van Vitesse The Vic tory en V. I. C. deelen de punten Groote overwinning van L.V.V. D. H. V. B.-uitslagen Een nieuw record van Sipkema PORTWERELD OHW Over het algemeen heeft de afge- loopen wedstrijdzondag geen ver rassingen opgeleverd en de leiders in de verschillende afdeelingen hebben zich, voor zoover zij ten minste gespeeld hebben, over de geheele linie kunnen handhaven. In Zuid I heeft RKNAC zijn goede positie kunnen behouden door een 52 overwinning op Caesar, terwijl Kerkrade zich eenige plaat sen omhoog werkte door RKVVL met 43 te kloppen. RKONS liet de laatste plaats over aan de Sittardsche Boys, die hun wedstrijd tegen Kimbria wegens terreinafkeuring uitge steld zagen, daar de Schaesbergers in Geleen met 21 wonnen. Valkenburg en Chevremont gaven elkaar verder niets toe en scoorden elk tweemaal, zoodat in deze ontmoeting de pun ten werden gedeeld, waardoor de voorsprong van de leiders nog met een punt werd ver groot. RKNAC 8 4 3 1 11 23—17 Valkenburg 6 3 2 1 8 17—11 Chevremont 8 3 2 3 8 22—16 Geleen 7 3 1 3 7 17—11 Kerkrade 7 3 1 3 7 11—13 Kimbria 6 3 3 6 10—19 Caesar 7 3 4 6 21—16 RKVVL 7 3 4 6 15—19 RKONS 8 2 2 4 6 9—17 Sitt. Boys 6 1 3 1 5 11—17 Mevo behaalde in Zuid II een groote over winning op Kolping, dat' in Bergen op Zoom met liefst 71 werd verslagen. Wilhelmina was goed op dreef en bracht SVB in Weert een 20 nederlaag toe, terwijl Dongen de hek kensluiters op eigen terrein met 42 versloeg. De ontmoeting in Helmond tusschen Mulo en RKTVV werd uitgesteld. RKTVV 8 5 1 2 11 19—15 Brabantia 6 5 1 10 23—9 Mulo 8 5 3 10 26—16 Dongen 9 5 4 10 19—15 Wilhelmina 7 3 2 2 8 10—7 Mevo 9 3 1 5 7 27—26 SVB 7 3 4 6 12—19 Kolping 5 2 3 4 6—13 Venl. Boys 6 1 2 3 4 12—15 Best Vooruit 7 1 6 2 9—28 'sHeerenberg bleef in het Oosten op den goeden weg voortgaan en klopte VDZ voor de tweede maal in dit seizoen. Thans gingen de Arnhemmers op eigen terrein» met 20 ten onder. SDOUC ondervond geweldigen tegen stand van Emos, dat den Ulftenaren een 11 gelijk spel afdwong, zoodat de kampioenen op nieuw een punt verspeelden. De twee Ensche- desche clubs, die thuis speelden, brachten het or slecht af. Vosta verloor nl. op eigen terrein met 32 van de Groesbeeksche Treffers, ter wijl Vogido het onderspit moest delven tegen de Zweef, dat met 2—1 won en de punten mee haar Nijverdal nam. Quick was in deze afdee- fcng de eenige thuisspelende vereeniging, die oen overwinning wist te behalen, want Altior, dat in Oldenzaal op bezoek was, bleef hier met 21 in de minderheid. 's Heerenberg 6 4 2 10 137 Treffers 7 4 1 2 9 18—14 Emos 6 3 2 1 8 18— 6 Quick 6 4 2 8 20—16 S. D. O. U. C. 5 2 3 7 11— 7 Vogido 8 2 2 4 6 16—28 De Zweef 5 2 1 2 5 8—13 Altior 6 1 2 3 4 10—11 Vosta 6 1 1 4 3 9—12 V. D. Z. 7 1—6 2 1422 Volendam heeft in West I een moeilijke klip met succes omzeild door in Hilversum met 21 Van E. M. M. te winnen en daar Onze Gezellen, Wegens de afkeuring van het H. M. S.-terrein ■De Olympia-toren bij de springschans te Garmisch-PartenJcirchen, waarin ge durende de spelen het Olympische vuur zal branden niet konden spelen, hebben de wijdbroeken door hun betere doelcijfers beslag gelegd op de eerste plaats. De beide andere ontmoetin gen in deze afdeelingen eindigden in een 11 gelijk spel, een uitslag, die gisteren nog al eens voorkwam. Zoowel bij S. D. O.V. V. IJ. als bij De MeerV. V. A. werden de punten dus gedeeld. Volendam 7 4 2 1 10 18—10 Onze Gezellen 7 4 2 1 10 15— 9 V. V. Z. 6 3 2 1 8 18— 7 V. V. A. 8 3 2 3 8 16—13 E. M. M. 7 3 1 3 7 15—23 De Meer 6 1 3 2 5 10—11 V. V. IJ. 6 2 1 3 5 8—20 S. D. O. 7 1 3 3 5 10—15 Wilskracht 5 2 3 4 14—11 H. M. S. 7 2 5 4 13—18 In West II leverde H. B. C. weer een bewijs van zijn kracht door in Heemstede een groote zege te behalen op D. E. M., dat met een 8—0 nederlaag naar Beverwijk kon terugkeeren. Santpoort kon zijn positie belangrijk verbete ren door een kleine zege in den semi-plaatse- iijken wedstrijd tegen T. Y. B. B., dat dooi de roodbroeken met 10 werd geklopt. Door hun iets betere doelcijfers konden de Haarlem- sche geelzwarten evenwel de laatste plaats aan D. E. M. overdragen. D. H. L.Leonidas en SpartaanGraaf Willem gingen door terrein afkeuring niet door. H. B. C. 7 6 1 12 30—13 Spartaan 6 3 3 9 10— 7 Santpoort 7 3 1 3 7 12— 9 Leonidas 7 2 3 2 7 13—10 G. D. A. 4 2 2 6 13— 6 S. J. C. 6 2 1 3 5 1415 Graaf Willem 5 2 3 4 11—14 D. H. L. 6 1 2 3 4 7—16 T. Y. B. B. 6 1 1 4 3 9—17 D. E. M. 6 X 1 4 3 12—24 Voor de rust was EMM, dat met den wind in den rug speelde, voortdurend in den aanval. Goed keepwerk van den Volendamschen keeper Sier en slecht schieten der Hilversummers hiel den de score echter blank. In deze eerste drie kwartier konden de wijdbroeken het slechts enkele keeren tot een aanval brengen, en keeper van den Berg moeilijk werk bezorgen. T. Bond, de midvoor, stond eens alleen voor den Timmer neemt de eerste plaats in op de door den Nederlandschen Lawntennis- bond voor 1935 vastgestelde ranglijst keeper, maar deze wist het tamme schot te verwerken. Gedraaid werd met blanco stand. Na de rust waren de eerste aanvallen voor Volendam. Vooral de linksbuiten Koning stichtte gevaar. Deze slaagde er ook in na 10 minuten de score te openen uit een goeden voorzet van rechts. Spoedig werd de stand ech ter gelijk door T. van Ochtend, die een penalty wegens ongeoorloofd aanvallen benutte (11). Hierna gingen de partijen gelijk tegen elkaar op. De aanvallen der Hilversummers waren misschien veelvuldiger, maar door slecht schie ten minder gevaarlijk. Tot even voor het einde bleef de stand gelijk, toen kreeg echter Koning op het middenveld den bal te pakken en na een fraaien soloren, scoorde hij de winnende goal (1—2). EMM deed nog een poging gelijk te maken, keeper Sier was reeds gepasseerd, maar de linksbuiten redde op de lijn. De Meer, beducht voor den snellen aanval van V. V. 9. speelde met een teruggetrokken halflinie en liet bovendien Tushuizen goed bewaken zoo dat deze zelf weinig kon uitrichten en met lange schoten z'n vleugels steeds aan 't werk zette. De kanthalfs van De Meer rekendten hier echter op en het spelverloop was dan ook een voortdurend dcodloopen van de talrijke V. V. A.-aanvallen op de hechte Meer-defensie. Hendrix in 't V. V. A.-doel heeft weinig moei lijk werk te doen gehad en de beide backs wisten wel raad met de soms zeer slecht aangegeven balfcn. V. V. A. trapt af met den wind schuin in eten rug en is meteen in den aanval. De verre schoten die gelost worden leveren voor Hoeboer geen moeilijkheden op en het geluk helpt ook al als een voorzet van de Wolf door Tushuizten tegen den paal geschoten wordt. De weinige aanvallen van De Meer worden niet voldoende afgewerkt en een listig boogballetje van een der rood-zwarten wordt door Hendrix onschadelijk gemaakt. Nauwelijks is na de rust weer afgetrapt of v. Veen geeft met eten onhoudbaar schot De Meer de leiding, 1—0. Ondanks dezen tegenslag blijft V. V. A. aanvallen en als de verdediging van De Meer een oogenblik aarzelt voor vermeend bui tenspel is Letschert al doorgeloopen om den stand gelijk te maken, 11. Verder werd er niet meer gescoord ten het einde komt met een resultaat waarmee beide partijen tevreden kunnen zijn. De thuisclub heeft na langen tüd Kamer weer in de gelederen, terwijl bij Santp. Ninaber ont breekt. De bezoekers spelen eerst met den krach- tigen wind in den rug, waardoor zij reeds dade lijk eenige aanvallen op het Haarlemsche doel ondernemen, welke voorloopig stranden op het hechte Haarlemsche backstel. Na tien minuten speelt Visser den bal goed door naar Kalden- bach, die met een hard schot v. d. Dit geen schijn van kans geeft, 0—1. Het spel verplaatst zich uiterst snel en in het veld wordt dikwijls keurig gecombineerd, doch voor doel is het aan beide zijden mis. Kort voor de rust krijgt v. d. Lit nog eenige felle schoten van Kaldenbach en Slok te verwer ken, doch ook hij toont zich uiterst safe. In de tweede helft is het spelpeil heel wat min der, mede doordat sommige spelers zich wel wat al te vinnig het bezit van den bal wtenschen te verzekeren. Thans is de Haarlemsche club over het algemeen iets sterker, maar haar voorhoede ziet geen kans het Kockx al te moeilijk te makten. Zandstra en Gerrits spelen in de Santpoortsche verdediging een uitstekende partij. Aan de andere zijde dreigt het meeste gevaar van Kaldenbach, die er herhaalde malen snel vandoor gaat, doch Huneker blijkt een groot struikelblok te zijn en bewaakt den gevaarlijken Santpoortman afdoende. Hoe meer de tijd verstrijkt, des te grooter wordt de spanning. In de laatste minuten krij gen de geel-zwarten nog enkele hoekschoppen te nemen, doch succes blijft achterwege, zoodat Santpoort met 10 wint. iHLSHiM V.; ■&M Het stadion voor de Olympische Winterspelen te Garmisch Partenkirchen, gezien van het hoogste punt van de Olympische springschans Gesteund door den vrij sterken wind is SDO direct in den aanval. Keeper Moes krijgt eenige lastige schoten te verwerken. Nadat van Dijk rakelings voor het VVIJ-doel heeft geschoten, komen de gasten met open aanvallen meer en meer opzetten en eindelijk gelukt het v. d. Hoogen met een laag schot te scoren (01). De Bussumers blijvten daarna doorloopend sterker. Aan deze zijde wordt de bal steeds te hoog gespeeld, zoodat de voorhoede niet veel kan uitrichten tegen de trapvaste VVIJ-verde- diging. Bovendien rammelt het geducht in den SDO-aanval, van welke omstandigheid de gasten steeds profijt trekken om dreigend on heil te voorkomen. Ook in de tweede helft behoudt SDO eenig overwicht, doch thans is ook WIJ met zijn aanvallen zeer gevaarlijk. Een vrije trap en een penalty weet WIJ niet te benutten. SDO ziet eindelijk zijn zwoegen beloond als Gielen van dichtbij inkogelt (1—1). De laatste oogenblik- ken bieden aan beide partijen nog eenige kan sen om de winnende goal te scoren, welke even wel niet worden benut. Het einde komt met gelijken stand. Direct na den aftrap bestookt HBC, gesteund door den wind, het DEM-doel. Nieuwenhuis krijgt een schot van Ruigrok te verwerken, ten koste van een corner, die niets oplevert. Dan wordt, nadat v. Rixel in een goede positie naast heeft geschoten, de Neve aan den tand gevoeld, als Kortekaas een fout maakt, en Win kelhuis alleen voor het HBC-doel komt, doch Neve stopt het harde schot. Het DEM-doel ontkomt eenige malen vrij gelukkig aan een doorboring, als Ruigrok eens tegen Nieuwenhuis schiet en Martin hoog over schiet. Hierna volgt een fraai combinatiespel van het HBC binnentrio. De bal gaat van Ruigrok naar Martin en van dezen naar v. Rooden, die den voorsprong vergroot (20). Martin zorgt dan voor de rust met een enorm schot van verren afstand voor het derde doelpunt. Reeds 5 minuten na de hervatting brengt Ruigrok met een venijnig schot den stand op 4—0. G. Vinke moet dan, na in botsing geweest te zijn met een der gasten, het veld afgedragen worden. Het blijkt later, dat hij zijn been ge broken heeft. Van der Linden valt in. Geleidelijk neemt HBC na een korte periode van DEM- overwicht de aanvallen weer over en Van Roo den jaagt no. 5 in de touwen. DEM is dan een geslagen elftal. Uit een voor zet van Toledo scoort Martin het zesde doel punt. Vrijwel geregeld zweven de HBC-ers voor het DEM-doel. Het wordt 70 uit een schot van Martin en even voor het einde brengt v. Rooden den stand op 80. In de Münsterlandhalle te Münster is Za terdagavond een 100 K.M. koppelwedstrijd ge houden, welke een buitengewoon spannend verloop heeft gehad. In het eerste uur kwam maar geen ein de aan de jachten en het resultaat was, dat niet minder dan 67.40 K.M. werden afgelegd. Onze landgenoot Slaats en de Duitscher Bremer werden win naars in een tijd van 2 uur 13 min. 14 sec. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. BremerSlaats 47 punten, tijd: 2 uur 13 min. 14 sec. 2. GoebelTertilte 30 punten. Op 1 ronde: 3. ThierbachUmbenhauer 23 punten. 4. EhmerKorsmeier 12 punten. Op 2 ronden: 5. SchenkWeckerlin 15 punten. 6. SchoenPuetsfeld 1 punt. Op 3 ronden: 7. FundaHoffman 45 punten. 8. UngethümSiebelhoff 16 punten. Op 9 ronden: 9. ClausmeierEbenling 8 punten. Slaats Bij de te Bazel gehouden internationale wielerwedstrijden slaagde onze landgenoot Arie van Vliet er in het sprintnummer te winnen, voor den Zwitser Waegelin en den Duitscher Merkens. Van Vliet werd ook samen met Mer- kens winnaar in een koppel wedstrijd over 40 K.M. 25.000 toeschouwers hebben Zondagmiddag op het Sparta-terrein te Rotterdam den tradi- tioneelen wedstrijd om den Gouden Onafhan kelijkheidsbeker tusschen het Rotterdamsch elftal en het Bondselftal bijgewoond. Een bij zonder belangwekkende strijd is het niet ge worden, want al moet worden toegegeven, dat net een aardige partij voetbal was, veel nieuwe gezichtspunten heeft zij de technische commis sie van den K.N.V.B. zeker niet opgeleverd. Het bondselftal is in ieder geval geen openba ring geweest en de overwinning, die de natio nale ploeg tenslotte nog behaald heeft, kan men moeilijk verdiend noemen. Voor den aan vang van den strijd kwam nog bericht, dat de U.V.V.-er Pino wegens de vorige week opgeloo- pen blessure niet zou meedoen en dat hij ver vangen was door Van Nellen. De opstelling van de beide elftallen was dus nu na alle wijzigingen als volgt: Rotterdamsch elftal: Van Male (Feijenoord) doel; Agterberg (Excelsior) en van der Heiden (Feijenoord) achter; Breitner (HDVS), de Kor- ver (Sparta) en Dubbelman (Xerxes) midden; Vrauwdeunt (Feijenoord), Drok (RFC), van Spaendonck (Neptunus), Wendt (TRH) en Seton (Sparta) voor. Bondselftal: Ferwerda (Blauw Wit) doel; Blom (NAC) en Pienter (Be Quick) achter; Pauwe (Feijenoord), De Boer (BI. Wit) en van Heel (Feijenoord) midden; Van Walsum (RFC), Vente (Neptunus), van Kooyk (PSV), West- phal (BI. Wit) en van Nellen (DHC) voor. Scheidsrechter was de heer Israels. Reeds in de eerste oogenblikken wordt het Rotterdamsche doel in gevaar gebracht en er zijn nog geen twee minuten gespeeld als het Bondselftal erin slaagt de leiding te nemen. Een goede voorzet van Van Walsum belandt bij Van Nellen, die vlak bü de grens van 't straf schopgebied hard inschiet. De bal verdwijnt in den uitersten bovenhoek van het doel (01). Er ontwikkelt zich nu een vrijwel gelijk op gaande strijd, waarin de aanvallen van het Bondselftal beter opgezet en gevaarlijker zijn. Na ongeveer tien minuten schiet van Kooyk uit een goeden pass van Vente met een schui ver den bal opnieuw in het Rotterdamsche doel (02). O.i. was dit doelpunt niet in buitenspel positie gescoord. Het Rotterdamsche elftal begint zich nu ge leidelijk aan wat los te werken en onderneemt eenige aanvallen op het vijandelijk doel, doch succes blijft uit. Aan den anderen kan krijgt Van Kooyk een goede kans, als hij vrij voor doel staand den bal slechts voor het intrappen heeft. Doch de Rotterdamsche achterhoede ontfutselt hem het leder in de laatste oogenblikken en bezweert het gevaar. Er is ongeveer 25 minuten gespeeld, als Dubbelman het leder goed naar den linker vleugel plaatst. Na een korte schermutseling belandt de bal bü Van Spaendonck, die op groo- ten afstand een schuiver inzendt, welke echter zou zijn naastgegaan, indien Drok niet was toe gesneld. Deze tikt den bal in het doel (1—2). Even later gaat een hard schuin schot ''an Drok over. Na ruim een half uur krijgt Drok van Wendt, die kort tevoren met Van Spaen donck heeft geruild, opnieuw een goede kans. Hij aarzelt niet, doch knalt met een prachtig schot den bal in de touwen (2—2). De Rotterdammers blijven nu vrijwel onaf gebroken in den aanval en het doel van het Bondselftal verkeert voortdurend in gevaar. Vooral Drok is voor öe Nederlandsche achter hoede een dreigend gevaar. Vlak voor rust schiet Van Spaendonck op vrij grooten afstand van het doel en bezorgt met een onverwacht hard schot den Rotterdammers de leiding (32). Er wordt niet meer afgetrapt. In de tweede helft is de eerste aanval voor de Rotterdammers, doch succes hebben zij niet. Vermelding verdient een goed schot van Vrauw deunt, dat beter lot had verdiend. De Rotterdammers blijven in den aanval en vormen een voortdurend gevaar voor de natio nale ploeg. Uit een zeer goeden voorzet van Vrauwdeunt kopt Wendt prachtig in, doch het kost Ferwerda niet veel moeite het gevaar te besweren. Langzamerhand komt er eenige ver; zwakking in den strijd. Vente krijgt een prach tige kans tot scoren. Hij krijgt het leder geheel vrijstaand in zijn bezit, doch hij treuzelt te lang en het leder wordt hem bijtijds ontfutseld. Even later slaagt Van Kooijk erin de partijen op gelijken voet te brengen. Uit een hoogen voorzet van Van Nellen kopt hij onhoudbaar in (3—3). Onmiddellijk daarna gaat het bondselftal opnieuw met succes tot den aanval over en uit een voorzet van Westphal kopt Van Walsum het vierde doelpunt in het net. In dezen stand komt geen verandering meer. Ongetwijfeld heeft over de geheele linie ge nomen het Rotterdamsch elftal een beteren wedstrijd gespeeld dan het nationale team. Verreweg de beste man in de Rotterdamsche ploeg was Drok. Deze speelde een prachtige productieve partij voetbal en was de grootste steun in de voorhoede. Trouwens, de geheele aanvalslinie der Rotterdammers was aardig op dreef. Na Drok was Vrauwdeunt de beste voorhoedespeler. In de middenlinie speelde Dubbelman een zeer goede half-backpartij. Vooral voor de rust heeft hij zeer veel verdienstelijk werk gedaan De Korver was verreweg de zwakste man van de middenlinie. Hij fungeerde alleen als derde back en schoot in zijn taak als steun van de voorhoede volkomen te kort. Na de pauze kwam hierin wel eenige verandering, doch voldaan heeft de Spartaan geenszins. De Rotterdamsche verdediging heeft niet slecht gespeeld. Voor de rust had van Male eenige zwakke oogenblikken. doch voor het overige maakte hij wel een betrouwbaren indruk. Hetzelfde was het geval met Ferwerda. Blom en Pienter vormden een stevig back- stel. Vooral de stevige Be Quickman verzette heel wat werk. In de halflinie was spil de Boer verreweg de beste. Pauwe en Van Heel hebben een zeer matigen wedstrijd gespeeld, terwijl in de voorhoede Vente de minste was. De beide buitenspelers, Van Walsum en Van Nellen, waren de menschen die het werk moesten doen. Van Kooyk en Westphal begonnen vrij aardig, doch hebben na het eerste kwartier niet veel njeer van zich laten zien. Ook in de Westelijke tweede klasse van den I. V. C. B. zijn er gisteren weinig ver anderingen gekomen en er vielen overal vrij normale uitslagen te noteeren. In West Ia behaalde L. V. V. in Laren een 50 zege op. Amersfoort, terwijl dè V. V. U.- reserves met 10 van H. M. S. 2 wonnen en Zwaluwen Vooruit een 53 zege behaalde op Semper Avanti. FortitudoSaestum en M. S. V.Olympia werden de terreinen afgekeurd. L. V. V. 7 5 2 12 31— 7 'Fortitudo 6 3 2 1 8 15—12 V. V. LJ. 2 7 4 3 8 16—17 M. S. V. 5 2 3 7 10— 6 Zwal. Vooruit 7 2 2 3 6 17—23 Olympia 5 2 1 2 5 13—13 Semper Avanti 6 2 4 4 12—20 Amersfoort 7 2 5 4 14—20 Saestum 2 1 1 2 4— 3 H. M. S. 2 6 1 5 2 11—22 In West lb zorgden de reserves van Volen dam voor een kleine verrassing door tegen Al ways Forward met 22 gelijk te spelen. De club uit Hoorn moest dus voor de eerste maal een punt afstaan, maar hierdoor is haar po sitie slechts weinig verzwakt. N. E. A. won nu in Ouderkerk met dezelfde cijfers als in Am sterdam van de Wilskracht-reserves, die we derom een 61 nederlaag te slikken kregen, terwijl in Weesp de punten werden gedeeld tus schen The Victory en V. I. C. De uitslag was hier 11. ZwaluwenConstantius ging in deze afdeeling niet door. Alw. Forward 7 6 1 13 27—19 The Victory 7 4 2 1 10 17— 8 R. K. A. V. 6 4 1 1 9 8— 3 N. E. A. 6 4 2 8 20— 9 Zwaluwen 6 4 2 8 16—11 D. O. S. S. 5 2 3 4 11—12 Volendam 2 5 1 1 3 3 11—15 V. I. C. 6 1 1 4 3 10—15 Constantius 7 1 6 2 11—27 Wilskracht 2 7 2 5 2 7—28 G. V. O. behaalde in West II een 21 zege op A. D. O., terwijl D. S. S. in Haarlem met 30 van Vitesse won. Voorts zorgde Geel Wit, voor een overwinning op de Santpoort-reser ves, die op eigen terrein met 43 verloren, ter wijl V. V. E. en Lisse met 22 gelijk speelden. In deze afdeeling moest de wedstrijd Teylin- genBlauw Zwart door terreinafkeuring wor den uitgesteld. G. V. O. 8 6 1 1 13 22— 8 D. S. S. H. 7 5 1 1 11 20—11 Geel Wit 6 3 2 1 8 15— 8 Teylingen 5 3 1 1 7 13—10 A. D. O. 8 2 3 3 7 19—17 Lisse 8 1 4 3 6 15—21 Blauw Zwart 6 2 1 3 5 17—21 Vitesse 7 1 2 4 4 12—21 Santpoort 2 8 1 2 5 4 15—28 V. V. E. 5 1 1 3 3 8—11 Afdeeling Noord Reserve 4e klasse: C: SVA 3Meerv. 2 1—1, SDE 2—PSCK 3 U—0. Afdeeling Centrum le klasse: A: The Unity 1—Gez. Vier 1 1—1, Roda 1—India 1 1—4. ZPC 1BSM 1 3—2, Al liance 1Concordia 1 61, NVA 1Vogzang 1 3—3. Reserve le klasse: A: Dem 2Tybb 2 22, Lisse 2—HBC 2 1—0. 2e klasse: A: VDO 1St. Louis 1 1—7, Des 1 RCM 1 0—3. Reserve 2e klasse: A: St. Mart. 2WA 3 65, Doss 3Wilskracht 3 11; B: Geel-Wit 2 SJC 2 0—3, Tybb 3—Lisse 3 34. 3e klasse: A: ODA 1—SVO 1 0—2, SVA 1— PSCK 1 1J, Diem. 1—St. Pancr. 1 1—0. Reserve 3e klasse: A: PVCB 2De Meer 3 0—7, Wilskr. 4—ZPC 2 1—4; C: Doss 4—Or. Zwart 2 41; D: Lisse 4Onze Gez. 3 81, Santp. 4Concordia 2 18, G.-Wit 3Tybb 4 6—3. 4e klasse A: HBC 4—DSS 3 4—1. Reserve 4e klasse: A: De Meer 5NVA 2, 36, Nea 3VDO 3 32; B: Constant 3Doss 5 33; C: St. Pancr. 2St. Louis 2 44, ZPC 4 Zwaluwen 4 55, CC: PSCK 4The Unity 3 014, D: Vog.zang 2HBC 5 27, Dek 2Al liance 2 52, Tybb 6Geel-Wit 4 12. Bisschopsbeker Groep 2: Wilskracht 1St. Mart. 1 22. Zondag is weer onder auspiciën van de Gent- sche Zwemvereeniging in het Van Eyckbad, aldaar, een groot internationaal zwemfeest ge houden, waaraan ook is deelgenomen door onze landgenooten Scheffer, Van Kalken, beiden van D. J. K. en Sipkema van de H. P. C. Scheffer won het nummer 100 meter rugslag vóór den Fin Blablicq, terwijl Sipkema eerste werd in het nummer 200 M. vrije slag en daar bij tevens het Nederlandsche record verbeterde. Het bracht dit terug van 2 min. 25 sec. op 2 min. 24 3/5 sec. De gedétailleerde uitslagen waren: 100 M. rugslag: 1. Scheffer, tijd 1 min. 15 3/5 sec. 2. Blablicq (Finland), 1 min. 16 sec. 100 M. schoolslag: 1. Michell (België), tijd 1 min. 23 sec.; 2. Van Kalken (Ned.), 1 min. 24 sec.; 3. Goossens (België), 1 min. 28 4/5 sec. 200 M. vrije slag: 1. Sipkema (Ned.), 2 min. 24 3/5 sec. (nieuw Nederlandsch record)2. Gui- lini (België) tijd 2 min. 27 sec. 3. Scheffer (Ned.) 2 min. 31 sec. 3 maal 50 M. estafette: 1. Antwerpsche Zwem- club, 2. Nederlandsche combinatie; 3. Brugsche Zwemclub. Waterpolo: Gentsche Zwemclub—Brugsche Zwemclub 6—3 (33).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9