S TA DSNIEUWS Mdwï&aal dag Met twee kameraadjes op avomturenreis IDe Dubbelgangster I «3 5 ZZ ZZ\ Een brief DONDERDAG 21 NOVEMBER 1935 "%1IIIIII11H 1 DE RISICO VAN HET VAK Jeugdige steenhouwer gewond PALACErBIOSKOOP Een hart van goud HET GAS TE DUUR IN ZANDVOORT B. en W. stellen verlaging voor GAS VAN DE HOOGOVENS DONATEURSUITVOERING „ALBERDINGK THIJM" „Welkom, vreemdeling" EERW. ZUSTERS URSULINEN Het Moederhuis te Halfweg MR. H. P. MARCHANT KOMT TE HAARLEM SPREKEN Kamermuziekavond Woningbouwvereeniging „St. Bavo" (Haarlem-Oost) Het Goudsche kaashuis Opbrengst collecte Maggi als gastvrouw Buziau: Auf Wiedersehn! Roodvonk Tafeltennis DAMMEN HAARLEMSCHE R.K. DAM- BOND Competitie 1ste klasse guur weer 50 - 35 - 20 ct R. K. DAMCLUB „ONS GENOEGEN" Groote propaganda-avond te Noordwijkerhout KEGELEN HAARLEMSCHE KEGELBOND Uitslag wedstrijd om het persoon- lijk kampioenschap H. K. B. 1935 Vrije baan-wedstrijd en SCHAKEN R.K. Schaakclub „Sint Bavo" o—l RIJKSVISCHAFSLAG „Wel. sat een grappig toeval, dat ik je hier Woensdagmiddag was een aantal werklieden voor een steenhouwerij in de Kloosterstraat be zig met het lossen van een aantal marmeren platen, die op een vrachtauto lagen. Een vier tal arbeiders droegen telkens een marmerplaat weg, terwijl de steenhouwer zelf met zijn 15- jarig zoontje op den vrachtauto een 9-tal mar merplaten (met een totaal gewicht van on geveer 900 K.G.) overeind trachtte te hou den. Op een gegeven oogenblik kon de jongen de vracht niet meer houden, met het gevolg, dat ook de krachten van de vader zich begaven. Vader en zoon vielen op straat, tezamen met de vracht marmerplaten. Wonder boven wonder bleven de persoonlijke ongelukken tot een onbegrijpelijk minimum be perkt. De vader bleef ongedeerd, terwijl de zoon zijn rechteronderbeen brak. Na door een lid van O.D. en een dokter voorlopig verbonden te zjjn is de jongeman met een ziekenauto naar St. Jan de Deo gebracht. De marmerplaten waren vernield, zoodat de steenhouwer 150 schade lijdt. Naar omstandigheden en oorzaak stelt de po litie nog een nader onderzoek in. Dit is weer eens een Harry Baur-film en ais we dat weten, dan weten we ook meteen, dat we iets moois te zien zullen krijgen. Een film acteur toch als Baur is er geen tweede te vinden; zijn mimiek en zijn spel doen alles. Voor hem hoefde heusch de sprekende film niet uitgevonden te worden. En heeft hij dan, zooals in „Een hart van goud", dat morgenavond voor het eerst in Palace gaat, een tegenspeelster als Suzy Ver non, dan kan het niet anders of er ontstaat, wat spel betreft, een sublieme film. Wat spel' betreft. Op den inhoud hebben de spelers geen invloed en al mogen we ook dien, wat deze film betreft, niet afkeuren, wij willen haar toch voorbehouden voor geestelijk vol wassenen. De man met het gouden hart, die weet te begrijpen en weet te vergeven, die onder het grootste leed gebukt gaande, juist omdat hij begrijpt, zijn geestkracht niet verliest en b'ijft werken aan den wederopbouw van zijn geluk, wordt door Harry Baur uitgebeeld op een zoo meesterlijke wijze, dat men voelt hoe hij ten slotte zijn jonve vrouw, die dreigt hsm ontrouw te zuren worden, tot het inzicht moet b-engen. dat alleen hij het is die haar werkelijk lief heeft Tegen zóóveel zielenadel kan niemand verstokt blijven. Ook Suzy Vernon geeft mooi spel. Haar in wendige strijd, haar aarzelen, haar niet willen en toch ook weer wèl willen en het eindelijke overwinnen van haar beter inzicht worden op meesterlijke wijze uitgebeeld. Om deze twee figuren draait heel de ge schiedenis die in deze film wordt behandeld en deze twee staan in alle opzichten ver boven de rest. Wat echter niet wil zeggen, dat die onder het middelmatige is, integendeel, ook onder de bijfiguren zijn goed getypeerde ka rakters, die er onder de bekwame leiding van den regisseur Jean Dréville toe hebben mede gewerkt, deze film te maken tot iets moois, waarvan de herinnering nog lang zal naleven. Het gemeentebestuur van Zandvoort heeft ter kennis van B. en W. gebracht, dat het met zorg is vervuld ten aanzien van de bedrijfs resultaten van het gasbedrijf dier gemeente. De exploitatie-rekening wijst een belangrijk nadeelig saldo aan. Voor een rendabele exploi tatie acht het gemeentebestuur van Zandvoort het noodzakelijk, dat de verkoopsprijs van het door Zandvoort te distribueeren g&s wordt ver laagd. B. en W. achten het gewenscht de gemeente Zandvoort in de gasprijs-rekening eenigszins tegemoet te komen, omdat deze anders in plaats van verlaging tot verhooging van den verkoopsprijs van het gas zou moeten over gaan, hetgeen weder een verlaging van het gas- debiet van Haarlem zou medebrengen. Met het oog daarop zouden B. en W. de perskosten van het aan Zandvoort te leveren gas als volgt willen bepalen: 1 cent per M3. voor de eerste 500.000 M3. gas; y„ cent per M3. voor de volgende M3. gas. Dit beteekent een offer voor de gemeente van f 5000.—. z Wij hebben reeds gemeld dat B. en W. van Haar lem voorstellen een overeenkomst aan te gaan met de Hoogovens voor de levering van gas. Aan de toelichting ontleenen wij het volgen de: Als gevolg van verschillende omstandigheden heeft de N.V. Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken, gevestigd te IJmui- den, cokesovengas beschikbaar. In verband daarmede is door deze vennootschap verzocht te overwegen, of de mogelijkheid bestaat, dat Haarlem tijdelijk van haar een hoeveelheid gas betrekt. Om technische redenen dient een gaslevering van de zijde van genoemde vennootschap aan Haarlem, zich te beperken tot het distributie- gebied van de voormalige gemeente Schoten. De in dit gebied jaarlijks benoodigde hoeveel heid gas schatten B. en W. op 4 a 5 millioen M3. By oppervlakkige beschouwing zou men ge neigd kunnen zijn aan te nemen, dat er mo menteel voor Haarlem geen aanleiding bestaat om gas van de Hoogovens te betrekken. Im mers het productie-vermogen van het gemeen te-gasbedrijf is door het sterk afgenomen gasverbruik thans ruim voldoende om in de bestaande behoefte te voorzien. Gebleken is evenwel, dat de mogelijkheid tot afneming van gas voor de gemeente van be lang is, indien de prijs voldoende laag is, namelijk lager, dan de onmiddellijk op de pro ductie drukkende z.g. variabele onkosten. Dit is inderdaad het geval. Op grond daarvan komt het gewenscht voor, dat met meerge noemde vennootschap een overeenkomst wordt aangegaan. De R.K. Rederijkerskamer „A. T." za! op Donderdag 28 November in den Janswegschouw- burg voor haar donateurs opvoeren het blijspel van Aaron Hoffman, getiteld „Welkom vreem deling", onder regie van den heer Herman Moer kerk. Bij het plaatsbespreken, op den dag der uit voering, moet de dezer dagen aan de donateurs gezonden circulaire worden medgenomen. Bo vendien moet des avonds aan de zaal niet alleen het diploma van dit jaar worden getoond, doch ook genoemde circulaire. Met het oog op de con trole der Gemeentelijke Vermakelijkheidsbelas ting kan niemand zonder diploma worden toe gelaten. Voor inlichtingen of nieuwe donaties gelieve men zich zoo spoedig mogelijk te wen den tot den heer J. Leeflang, Nagtzaamstraat 36, of wel zich telefonisch in verbinding te stellen met rio. 16704. Wegens de omslachtige décor-wisseling zal de uitvoering precies op den aangegeven tijd begin nen. Het muzikale gedeelte tuschen de vier be drijven zal worden verzorgd door het orkest van den heer Jan Nibbering. zichten was, zeker den kooplust van eenieder zal opwekken, (de medailles komen in de etalage). Fruit- en vischconserven van den nieuwen oogst kan men ook in de zaak, die dezer dagen geopend wordt, krijgen. Maandag 25 November vieren de eerw. Zusters Ursulinen te Halfweg een drievoudig jubileum. Dien dag herdenken de Zusters, zooals reeds gemeld, het 400-jarig bestaan van haar Orde; vervolgens het 75-jarig bestaan van de Congre gatie van Weltevreden (Batavia) en ten derde het bijna 25-jarig bestaan van het Moederhuis te Halfweg. Na de verbouwing van verleden jaar is dezen zomer de vernieuwing van het hoofdgebouw van het Xaveriusklooster ter hand genomen. Dezer dagen is alles gereed gekomen. Naar wij vernemen zal, op uitnoodiging van de R. K. Middenstandsvereeniging te Haarlem, Mr. H. P. Marchant in Februari of Maart van het volgende jaar te Haarlem komen spreken. Vrijdag 22 November wordt in het jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal een kamer muziekavond gegeven door Gjjs Beths, viool, Nely de BockVerdel, piano en Piet Halsema, piano. Het programma luidt: 1. Sonate in f kl. t. van Pietro Locatelli da Bergamo; 2. Variaties in G gr. t. (voor piano vierhandig) van W. A. Mozart; 3. Cinq Commen- taires pour Violon et Piano van Joaquin Nin; 4. Jeux d'enfants (pour piano a quatre mains) van Georges Bizet; Sonate pour violon et piano, van Claude Debussy. Het bestuur van dè Woningbouw-vereeniging „St. Bavo" verzocht ons nog te willen mede- deelen, dat de plechtige inzegening der woningen op Zaterdagmiddag zal geschieden. Zondag 24 Nov. in de parochiekerk H. Joan nes de Dooper tot intentie van de overleden en levende leden en bewoners, twee H.H. Mis sen zullen worden opgedragen en wel te 6.30 uur en de Hoogmis om 9.45 uur. (In het „Jans- vuur" staat abusievelijk vermeld 11.15 uur). Zooals men uit de advertentie in ons avond blad van gisteren heeft kunnen lezen, komt op den Zijlweg 84 een kaaswinkel, een filiaal van het Goudsche Kaashuis „Laantje" te Gouda. Deze firma was hier ter stede zoo ruim van afnemers voorzien, dat men besloten heeft om een filiaal te vestigen. Zij bestaat over de 100 jaren en is gevestigd onder den bekenden naam te Gouda „de boer derij van Laantje". Wij hebben den winkel nauwkeurig opgenomen en zijn tot de conclusie gekomen, dat de overgroote voorraad en sortee ringen en de gekroonde kwaliteiten van vol vette oud- en jonge kaas, waarvan de medaille met de Ned. Kroon „de grand prix", te be- Op de jaarvergadering van de Verg. Make laars in Haarlem en Omstreken, gehouden op Dinsdag 19 Nov. in hotel „de Leeuwerik", werd voor het Weldadigheidsfonds „Het Schemer lampje" een collecte gehouden, opbrengst 45.65. Menigeen zal zich waarschijnlijk den demon stratie-auto der Fabriek van Maggi's Voedings middelen te Amsterdam herinneren, die destijds Haarlem bezocht. De in deze model-keuken bereide Maggi's Soepen en Bouillon werden door de kookleera- ressen aan iederen belangstellende aangebo den, terwijl zij de huisvrouwen ook met prac- tische raadgevingen van dienst waren. Men heeft toen echter bij lange na niet alle huisvrouwen kunnen bereiken, zoodat de auto en haar bezetting binnen enkele dagen weder om als gastvrouw zal fungeeren om nieuwe kennismakingen aan te knoopen en wellicht oude te hernieuwen. Voor de laatste maal in Haarlem heeft Buziau gisterenavond zijn grollen en grappen verkocht, hebben de girls haar dansen vertoond en haar costuums laten prijken, kortom is de Bouwmees ter-revue ten tooneeï gebracht. Zooals haast vanzelf spreekt, was ook nu weer de Gem. Concertzaal uitverkocht. Onder de toe schouwers overheerschte ditmaal het ouderlijke element, dat blijkbaar aangelokt door de van- bewondering-overloopende verhalen der jongelui, ook eens een kijkje kwam nemen, waarbij natuurlijk herinneringen aan: „Toen wij nog jong warende gesprekken in de pauzes be- heerscht zullen hebben. Buziau, de jubilaris, veroverde de zaal „met vlag en wimpel" en de aanwezigen toonden hun dank en waardeering in ovaties, iederen keer als zij de kans schoon zagen. Buziau en zijn gezelschap: Tot weerziens! Alhier zijn van 10 tot en met 16 November vijf gevallen van roodvonk geconstateerd. In een van die aardige buitenhuisjes, welke in de laatste decennia in de peripherie van onze groote steden als paddestoelen uit den grond verrezen zijn, woonde mevrouw de weduwe Cornelia Rieftinck geboren Weiten. Zij was reeds gedurende een tiental jaren weduwe, had geen kinderen, was zeer welgesteld en, zooals dit heel kernachtig werd uitgedrukt, erg op de duiten. Ze zat er op, ze was gierig, bijna vrekkig. Altijd geweest. Overigens mocht de weduwe Rieftinck, hoewel ze reeds een jaar of vier geleden Abraham gezien had, er nog best zijn, en zij kon gemakkelijk voor even in de veertig doorgegaan zijn. Er waren dan ook wel een paar fortuinzoe kers geweest, die een aanval^ gewaagd hadden op het buitenhuisje, het vermogen cn op den koop toe de liefderijke verzorging van Cor nelia, doch het spreekt vanzelf, dat geen van allen, gezien Cornelia's alles omvattende zorg voor haar duiten, ook maar een schijn van kans gehad had. Zij was dus weduwe gebleven, en zou het vermoedelijk ook altijd wel blijven. Het was een heel aardig buitenhuisje, door een breede overbrugde sloot van den verkeers weg gescheiden. Een tuintje met kiezelpaadjes en wat heesters aan de voorzijde, en aan de achterzijde een groote moestuin. Ter afwering van ongenoode gasten was er een bordje op de voordeur bevestigd, vermel dende, dat aan de deur niets gekocht werd en dat ongevraagd drukwerk nimmer werd terug gegeven. Toch was er één „koopman", die het had weten klaar te spelen, dat iedere week des Vrij dagsmorgens de voor andere collega's herme tisch gesloten buitendeur op een kiertje werd opengedaan, door welk kiertje de weduwe Rief tinck hem persoonlijk een grooten kop warme koffie overhandigde. De koonman nam den kop koffie dan in ontvangst, dronk dezen steeds langzaam met zichtbaar welbehagen leeg, en gaf haar dien daarop terug met een „Dank u vriendelijk, mevrouw!" Had de weduwe Rieftinck eenige steekhou dende reden, waarom zij voor dien koopman een uitzondering maakte? Zeer zeker had zij daarvoor een reden, zooals zij die voor al haar daden had. Behoefte aan weldadigheidsuitingen was het echter niet. Doch zij meende iets vreeswekkends, iets bijna angstaanjagends te bespeuren in de groote melancholieke oogen, waarmede hij naar haar opzag, en zij was bang, dat, wanneer zij dezen verwaarloosden landlooper in het geheel niets gaf, deze haar wellicht op de een of an dere manier onheil berokkenen zou. E>us gaf zij hem maar een kop koffie. Die was immers tóch over. Op zekeren Vrijdagmorgen deed Cornelia Rieftinck iets, waarvoor zij geen reden had, en waarvan zij zich achteraf geen verklaring kon geven. Zij vroeg den man naar zijn eigenlijk beroep en naar de oorzaak van zijn werkloosheid. Hij antwoordde haar niet direct, doch terwijl hij den geledigden koffiekop teruggaf, vestigde hij langer dan gewoonlijk de groote, melan cholieke oogen op de hare. Cornelia drong aan: „Och, kom! Vertel het nu maar eens. Je wilt toch zeker óók je hart wel eens luchten!" Nog eenigen tijd bleef hij zwijgen. Dan zei hij, terwijl hij tegelijkertijd zijn schreden naar het ophaalbrugje wendde: „Indien u daar belang in stelt, mevrouw, dan zal ik het u schrijven." Enkele dagen daarop vond Cornelia een brief in de bus. De brief was geschreven op eenvou dig, doch proper postpapier, en het handschrift was duidelijk en goedgeschoold. Cornelia las: Mevrouw, Uwe belangstelling voor mijn verleden komt mij vreemd voor, daar toch alles, wat naar armoede zweemt, u weerzinwekkend moet aan doen. Óok zou het mij liever geweest zijn, indien ik ook in het vervolg voor u de onbekende land looper gebleven was, omdat het den schijn zou kunnen wekken, alsof ik zou willen trachten hiermede iets te bereiken. En het behoeft ook niet. Daarop wenkte de boer zijn vrouw om een handje te helpen. Deze plaatste zich achter hem en duwen maar. Het was een koddig gezicht. De drie menschen op de motor en daarachter twee dikke hijgende duwende, puffende menschen. Plots met een geweldige knal sloeg ein delijk de motor aan en vloog met een ruk vooruit. Door den schok viel de boer en zijn vrouw voorover en rolden over elkaar. Her mann bemerkte niets en reed door, want door het lawaai van den motor kon hij niets hooren. Gelukkig hadden de brave menschen zich niet erg bezeerd en later lachten ze zelfs hartelijk om het gevaL Inmiddels had Hermann er een flink gangetje achter gezet en voort vlogen ze, langs steile bergwanden en langs diepe af gronden, zoodat Piet en Wiet af en toe hun oogen stijf dichtknepen, zoo angstig was het. Hermann hield echter zijn stuur stevig vast. i Maar, omdat u mij uit eigen beweging ge vraagd hebt, mijn hart eens te luchten, en nu het mij voor het vervolg wel niet meer mogelijk zal zijn uwe goede gave in ontvangst te komen nemen, is er eigenlijk geen bezwaar meer u te zeggen, wie ik ben en wie ik was. Toen u tweeëntwintig jaar oud was (het is nu drieëndertig jaar geleden), was ik bediende op het effectenkantoor van uw vader. Ongetwij feld herinnert u zich Gerard Mulder nog wei, met wien u zelfs in stilte verloofd geweest bent. Maar toen de gedistingeerde mijnheer Rief tinck uit voornamere kringen in uw leven kwam, bleek uw liefde niet zoo heel sterk, en die Mulder werd kort daarop ontslagen. Sindsdien is het snel, grootendeels door eigen schuld, bergafwaarts met mij gegaan. Ik ben in verkeerd gezelschap geraakt, en eenmaal heb ik zelfs met de gevangenis moeten kennis maken. Doch in den loop der jaren heb ik de erva ring opgedaan, dat ieder mensch, in welke om standigheden hij zich ook bevindt, altijd nog wel iets van zijn leven maken kan, en het moge u ongeloofeljjk in de ooren klinken ook het landloopersleven heeft zijn bekoring. Ik leid dit leven reeds jaren, en ik zal ver moedelijk aan het slot daarvan wel daar be landen, waar wij allen op een zekere leeftijds grens terechtkomen, in het armenhuis. Hiermede heb ik uw vraag, meen ik, genoeg zaam beantwoord, en ik heb er niets aan toe te voegen. GERARD MULDER Cornelia herlas den brief nogmaals, en zat daarop nadenkend voor zich uit te staren „Dus dat was er dan van dien Gerard Mulder terecht gekomen! Dit had zij zich nooit kun nen denken!" En nu herinnerde zij zich ook weer zijn groote, weemoedige oogen, die haar indertijd zoo verliefd gemaakt hadden. „Grootendeels door eigen schuld", schreef hij. Maar tusschen de regels las zij het verwijt, dat ook haar een deel van de schuld trof. Maar wat nu? Wat moest zij nu doen? Na tuurlijk zou hij terugkomen! Hij schreef wel van niet, maar zeker zou hü te- rugkomen, haar I 1 baantje, aan geld. Alsof je zoo'n landlooper nog aan een baantje kon helpen! Het beste zou zijn, dat ze maar zoo spoedig mogelijk ging verhuizen. Wellicht vond hij haar dan niet meer. En tóen kwam de gedachte in haar op, dat hij in den grond toch een goede jongen was, dat hij met wat geld misschien aan een fat soenlijke broodwinning geholpen kon worden. en later, veel later, als al die narigheid voor goed achter den rug was, wie weet In de dagen, die volgden, besloot ze zijn te rugkomst af te wachten. Zij wilde hem vragen binnen te komen, en samen zouden zij overleggen, wat zij voor hem doen kon. Doch week in, week uit, wachtte Cornelia te vergeefs. Zij hoorde zijn stap niet meer op haar brug, en zij zag zijn verwaarloosde gestalte niet meer voor zich staan. Haar landlooper is nimmer weergekeerd. Hedenavond wordt in het Zander-instituut, Kleine HoutwegBadhuisstraat, de tafeltennis- competitiewedstrijd H.T.T.C.O. en O. ge speeld voor de 2e klasse B. Aanvang 8 uur. Te Haarlem werd voor genoemde competitie gespeeld H. R. K. D.T. E. P. Dat de huidige kampioen het dit jaar niet zoo gemakkelijk zal hebben, laat de hieronder volgende uitslag vol doende blijken. H.R.K.D. TH.P. W. HopstakenH. de Reus 20 G. Elzing—P. Hollenberg afgebr. C. StijnmanA. Bronstring 02 J. LucasJ. v. d. Kroft 11 C. HeesakkersB. v. d. Kroft 02 Th. BandsmaP. Klaver 02 M. HerbenC. Koek 20 H. v. GastelJ. Overtoom 02 A. v. RossumJac. v. d. Kroft 20 T. v. RossumJ. Valk 20 voorloopige uitslag 99 In het clubgebouw St. Bavo te Heemstede werd gespeeld Ons GenoegenGez. Samenzijn. Tegen de verwachting in kreeg laatstgenoemde zijn eerste nederlaag te slikken. De uitslagen zijn als volgt. Ons Genoegen Gez. Samenzijn J. SchilderP. v. Buuren 02 C. ZuiderduinJ. Gomes 20 W. v. d. OetelaarR. Balm 11 P. de HaasG. Haver 11 J. Smit—P. Heilig 0—2 Th. JansenJ. Speet 20 C. BorstL. Haver 11 H. v. d. Berg—G. Meyssen 2—0 P. KapteinS. Nanne 11 J. v. Gijls wijkN. Berkhout 20 totaal 128 Voor de tweede klas werd gespeeld D. D. O. Ontspanning II. Eerstgenoemde toonde zich ver de meerdere en won met 173. Met parapluie en regenjas probeert iedereen zich tegen het barre, gure weer te wapenen. Denk er aan, uw keel te beschermen s Wybert voorkomt verkoudheid en keel. ontsteking I Vrijdagavond as. organiseert bovengenoemde vereeniging een grootsch opgezette propaganda- avond, die dan ook werkelijk heel wat belooft te worden. Men heeft zich de medewerking weten te verzekeren van den bekenden meesterdammer B. Dukel uit IJmuiden. Deze zal den avond in zetten met een blindparty tegen den sterks ten speler van Ons Genoegen. Ook bij hen, die mis schien minder goed met het damspel op de hoogte zijn, zal deze prestatie groote bewonde ring verwekken. Daarna zal door Dukèl een groote simultaanseance worden gegeven, waar aan door ongeveer honderd liefhebbers kan wor den deelgenomen. Tijdens een korte pauze zal een propagandis tisch woord worden gesproken door den bonds voorzitter, den heer Th. Kok uit Haarlem. Alles bijeen, 'n avond, dien wij gaarne bijzon der aanbevelen. Een en ander vindt plaats in de groote zaal van de Wed. Brama. Aanvang half acht precies! Kampioen H. Frantzen Haarlem met 349 hou ten; le prijs C. J. Landman Haarlem met 348 h; 2e prijs H. v. Duynen Haarlem 338 h; 3e pr. G. A. Renting Haarlem 335 h; 4e pr. H. van Rigteren Haarlem met 334 h; 5e pr. H. C. Louw Heemstede met 332 (49) h; 6e pr. H. Loer akker Haarlem met 332 (45) h; 7e pr. J. Sargen- tini Bloemendaal met 331 h: 8e pr. J. v. d. Ei sen Haarlem met 326 h; 9e pr. R. v. d. Berg Haarlem met 324 h; 10e pr. G. Sneiders Heem stede met 318 h; lie pr. W. Kuyk Haarlem met 317 h; 12e pr. H. P. Spoor Haarlem met 315; 13e pr. W. F. de Dood Haarlem met 314 h; 14e pr. L. J. van Leeuwen Haarlem met 313 h; 15e pr. J. C. W. de Paus Haarlem met 311 (48). Baan F. Gewone telling: le prijs N. P. Visser 44: 2e pr. L. Drost 43; 3e pr. G. A. Renting 42; 4e pr. H. Frantzen 41; 5e pr. G. Sneiders 40—38; 6e pr. A, v.d. Bogaard 4034; 7e pr. J. C. W. de Paus 3938; 8e pr. H. P. Spoor 392x35. Baan G. Hamburgertelling: le prijs L. Drost 160; 2e pr. N. P. Visser 2X 104—100 3e pr. H C Louw 2x10495: 4e pr. H. Frantzen 101100; 5e pr. J. C. W. de Paus 10187; 6e pr. W. Kuyk 100; 7e pr. G. A. Ren ting 98; 8e pr. G. Sneiders 9291. De prijsuitreiking zal nader worden bekend gemaakt. Woensdagavond werden in Gebouw St. Bavo de Groepwedstryden voortgezet. Uitslagen luiden als volgt: B. v. KesselF. A. Pats J. GiggengackN. Bottelier 0—1 W. de BoerN. Kuilboer 1—0 J. v. KesterenJ. Jonkman 1—0 Th. v. OschB. Stevenhage 1—0 .C. WeberJ. H. Heuser 0—1 J. Koelemijer Jr.C. Harkmans 1—0 F. v. SteynJ. Koelemyer Sr. VtK C. BottelierL. Schreurs 1—0 W. de BoerC. Bottelier IJMUIDEN. 21 Nov. Rijksvischafslag. Tarbot I.101.30 per kg. Griet 15.0028 per 50 kg. Tong 0.651.02 per kg Groote Schol 30.00, middel Schol 24.00—27, Zetschol 22—22.50, kleine Schol II.5021, Schar 4.0O—15 per 5o kg. Rog 11.50 per 20 stuks. Vleet 2.35 per stuk. Pieterman en Poon 4.905A0, groote Schelvlsch 23.0030, middel Schelvlsch 21.5028. kl. midd. Schelvisch 14 00— 24. kleine Schelvlsch 8AO17.50 per 5o kg. Kabel jauw 37.00—66 per 125 kg. Gullen 7.0019 per 50 kg. Leng 0.601.30 per stuk. Heilbot 5402 cent per kg. Wijting 2.105.70 per 50 kg. Koolvisch 895 cent per stuk. Makreel 4.10—4.90 per 50 kg Versche Haring 4.054.90 per kist. door Charles Carvice 59 „Ja, liefste," fluisterde ze, „voor vanavond moet je heengaan maar ook slechts voor dien eenen avond morgen zal ik naar je toe komen we zullen samen wegreizen, en het huwelijk aan de hertogin bekend maken, die dan rustig kan zorgen, dat het publiek wordt. Tot morgen moet je dus heengaan, heusch, heusch, je moet! O Terence, liefste, liefste, denk je niet dat het mij even hard vait als jou?" De woorden waren bijna onverstaanbaar en ze verborg haar gezicht tegen zijn borst en klampte zich aan hem vast. Terence kuste haar vurig. „Ik veronderstel, dat ik moet toegeven," zei hij. „Je weet, dat je met me kunt doen, wat je wilt. Maar denk er aan, het is maar voor één dag; morgen zul je bij me komen en met me op reis gaan?" „Ik zweer het je!" fluisterde zij. De woorden, de toon, waren niet die van Irene; en zelfs in dat oogenblik van opwin ding trof hem dat met een vluchtige bevreem ding. v „Je woord is genoeg, Irene!" zei hij, „zoo als altijd. Als ik gaan moet, in 's hemels naam; ik wil je niet verdrietig maken. Kom dan naar mijn kamers op St. James Place. Hoe laat?" „Om twee uur. Ik zal heel alleen komen, zonder kamenier, en een klein beetje bagage meebrengen, zoodat we meteen kunnen ver trekken. O Terence, wat ben Je toch goed voor me!" Hij trok haar naar zich toe en kuste haar de woorden van de lippen. Terence ging naar het hotel en onderweg overtuigde hij zichzelf, dat Irene toch eigen lijk gelijk had. Het zou niet verstandig zyn, den hertog en de hertogin woedend te maken en Irene te laten bebabbelen door hun geheim huwelijk zoo onbekookt bekend te maken, midden In het rumoer van een feestavond. Wat een verstandig, doortastend meisje was ze geworden! En ze was even mooi als altijd! Toen hij den volgenden morgen wakker werd, was het al vrij laat. Het kleine buitenhotel letje was vol met Madge's gasten, maar er was niemand in de eetzaal, toen hij beneden kwam. Na zijn ontbijt informeerde hij naar de treinen en was allesbehalve gesticht, toen hij hoorde, dat het juist te laat was voor den sneltrein en dat er pas over twee uur een boemeltrein ging. „Als u met een wagen naar het stationnetje van Frimstone rijdt, dan kunt u dien van elf uur veertien nog juist halen, pay lord," aei de eigenaar. „Mooi," zei Terence, „hebt u iets beschik baar? Een chauffeur is niet noodig. Ik zal hem in Frimstone stallen, en u de moeite van het ophalen vergoeden." Toen hij op korten afstand van het sta tion Frimstone was gekomen, bleek het hem, dat hij nog tijd in overvloed had, en hij ver traagde de vaart van het wagentje en nam de mooie idylische omgeving wat aandach tiger op. Zijn gedachten waren nog bij Irene en haar beloofde komst dien middag, toen hij een meisjesgedaante langzaam uit de tegen overgestelde richting zag komen aanwandelen. Verstrooid keek hij een oogenblik naar haar; toen begon zijn hart te bonzen, want het meisje zag op bij het naderen van den auto en één oogenblik dacht hij, dat het Irene was. „Wat een idioot ben ik!" mompelde hij. „Ze slaapt nog heerlijk uit op dit uur!" Maar toen hij haar passeerde en nog eens half omkeek, herkende hij plotseling den hoed en het eenvoudige complet, dat het meisje droeg. Goede hemel! Wat beteekende dat? Och, eigenlijk was de oplossing heel eenvoudig: ze had zeker niet meer kunnen slapen, was na den vermoeiden avond met hoofdpijn opgestaan en maakte nu een fris- sche wandeling, om weer heelemaal in orde te zijn, als ze haar huwelijksreis begon Echt iets voor Irene. Hij stopte, sprong uit den wagen en holde den weg af, achter hem aan. „Irene!" riep hij. Ze keerde zich snel om, met zijn naam op haar lippen. vanmorgen ontmoet, liefste!" zei hij. „Ik kon eerst nauwelijks gelooven, dat jij het was. Ik beloofde je, dat ik vanmorgen niet meer langs zou komen, en ik heb mijn belofte gehouden, al had ik er allang spijt van. En nu zie ik je toch nog! Ik zou je voorbijgereden zijn, ais ik dien hoed en dat jasje niet herkend had!" Irene deed een stap achteruit en staarde hem half verschrikt aan. „Terence!" zei ze ademloos. „Wat zeg je daar toch allemaal? Je praat, alsof we elkaar al eerder ontmoet hadden sedert je het land uitging, bedoel ik en dit is toch de eerste keer dat ik je zie. En ik ben heel blij, je te zien, maar waarom zeg je zulke wonderlijke dingen?" Terence staarde haar aan, want een af schuwelijk gevoel van twijfel een bijna spookachtige twijfel bekroop hem. „Wat zeg jij allemaal voor dingen, Irene?" vroeg hij. „Wat vcor flauwe grapjes orobeer je nu te maken? Toen ik je gisteravond ver liet „Gisteravond! O, Terence!" „Wat beteekent dat nu?" viel hij uit. „Speel je met me? Wat dót je bedoel'ng, teen je me gisteravond wegstuurde mij, je man? Ik zie nu in, dat ik een idioot was om „Mijn mén!" zei ze. „Terence, in Godsnaam, wat bedoel je?' Hij keek haar met vlammende oogen aan. „Is het nu niet langzamerhand genoeg?" vroeg hij. „Vind je het zelf niet een wat él te flauwe aardigheid? Je weet drommels goed dat ik ie man ben. Als ie sedert gisteravond van gedachten veranderd bent, en het huwe lijk wilt loochenen, dan bega je een heel domme fout; want het was onder ieder opzicht vol komen wettig. Wat mankeer je nu eigenlijk?" Zijn oogen gloeiden; het zweet stond op zijn voorhoofd. Irene voelde zich duizelig van angst en radeloosheid. „Terence," zei ze zacht, met bevende stem, „je hebt mij gisteravond niet gezien. Ik ben je vrouw niet. Ik weet niets van eenig huwelijk. Maar kom met me mee, Terence, en vertel me alles. Wat ik vrees, zou waarheid kunnen blijken. Als dat zoo is o Terence, Terence!" Terwijl ze sprak werd zijn afschuwelijke twijfel nog sterker. Als een slaapwandelaar volgde hij haar naar het denneboschje. „Nu," zei hij schor, „wat heb je nu te zeg gen?" „Terenee, lieve Terence, kijk me aan. Kijk me eens goed aan, vast en rustig. Ben Ik de vrouw, die je gisteravond gez'en hebt?" Hij keek in haar reine, heldere oogen, die vol medelijden waren, en zijn blik gleed onder zoekend over heel haar gezichtje. „Ja neen! Mijn God, Irene, wat betee kent dat allemaal? Ik zou kunnen zweren, dat ik je gisteravond gezien heb lk weet, dat we een paar maanden geleden getrouwd zijn o, maar dat weet jij toch ook! En toch, als ik nu zoo naar je kijk, nu je tegen me praat, nu zie ik een verschil; het is alsof er twee Irene's waren." „Terence, er zijn er twee!" stamelde ze. Hy wankelde en deed onvast een stap ach teruit met een uitroep vaa ootee.tt»& „Ben ik nu gek, of ben jij het?" stiet hij uit. „Twee Irene's!" Ze ging naar hem toe en nam zijn handen. „O, wees kalm, Terence, ik smeek het je! Ik zal je alles vertellen. Het is verschrikkelijk. Als ik geweten had, dat ze dat zou durven doen „Ze wie?" schreeuwde hij. „Een vrouw, die mijn naam draagt, die zóóveel op mij lijkt, dat ze al mijn vrienden heeft kunnen misleiden zelfs jou. Ze is de dochter van mijn vader mijn halfzuster." „Je halfzuster Lord Mersia's dochter maar jij dan?" „Ik ben óók zijn dochter; maar haar gezicht werd bloedrood van schaamte „zij is zijn wettig kind, en ik ben dat niet. Luister geduldig naar me, Terence, terwijl ik je alles vertel." Hij was wel gedwongen, te luisteren, want hij was niet bij machte, rich te verzetten, en, nog steeds met rijn hand in de hare. vertelde Irene hem heel haar droeve geschiedenis. „En ik ben getrouwd met hair!" fluiste-de hij ontzet. „Maar neen!" en een vloek ont snapte hem. „Het was bedrog; ik ben in de val gelokt; natuurlijk is het huwelijk niet geldig, ik kan het onmiddellijk annuleeren. En jy, Irene? Jou heb ik verloren, dat weet ik, zonder dat je het me zegt!" Wordt vervolgd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9