S TA D S N I E U W S KRUL N.V. Aula nieuwe begraafplaats J.VAN DAM 18. A ANTHRACIET SITTERS 6% KAR Haarlem, 22 Nov. cm qew/ïgtf&ax/a. ivcJm ckcétef amen ^a^zifn m&ó cV c f/tel(AiZ€ a/rtiJce/e?rL Ja Mevrouw, VRIJDAG 22. NOVEMBER 1935 VOOR WINTERJASSEN ULSTERSen DEMI-SAISONS ïcs rce?Jz> 6(Piaay^èce/ Luchtbescherming rond Beverwijk LAATSTE DAGEN mm AGENDA Costuums naar Maat vanaf f 40.- Overjassen naar Maat m R.K. VOLKSBOND Een uitvoerige discussie over de politiek in de kiesvereeniging SMIT VAN RIJSBERGEN KLEERMAKERS (voortzetting v/d Fa.Theod.G.v.Dusseldorp) ZIJLSTRAAT 87 - TELEF. 16963 K.J.M.V. „ST. AUGUSTINUS' Het December-program AUTO TE WATER WEG EN SPORTTERREIN LANGS DE DELFT Aansluiting uitbreidingsplan Haarlem Nat pak voor den bestuurder VERKOOPINGEN Gewetensgeld Viaduct over den weg Amsterdam- Sassenheim Liederen-avond Jo Vincent Straten rondom Noordersportpark Lompenventers-kinderfeest Feestavond R.K. Schoenmakers patroons Gestolen auto terecht Makelaarsvereeniging Haarlemsche Bachvereeniging Slechts drie Sint Nicolaas-reclame in de Gen. Cronjestraat Meerdere dames vertelden mij: „Ik vindt Uw reuze". U wordt ook enthousiast door het stoken van mijn Anthraciet Belgische kwaliteit 20/30 a f 2.25 per H.L OVERVEEN, TEL. 23517 en 22557 ZONDER VOORUITBETALING SCHOTERWEG 1 TELEF. 16659 VAN ONZEN WINKELSTAND „Lindor" Delicatessen Plan op papier gereed DUBBEL MANNENKWARTET „BEL-CANTO" Viering 5-jarig bestaan Jaarvergadering H. S. G. De suikeropbrengst in Haar lemmermeer Kennemer Fotokring Bioscopen 23 November Bioscopen INSTELLINGEN KLEERMAKERIJ GED. OUDE GRACHT 78 RECLAME-CAMPAGNE Met 2 Pantalons vanaf f 32.50 BURGERLIJKE STAND SCHAKEN Zandvoort IBloemendaal I Gisteravond had in het gebouw St. Bavo een bestuursvergadering plaats onder voorzitter schap van den heer J. Ph. H. Castricum. Een schrijven van de plaatselijke vakcentra les aan B. en W. om een vergoeding voor de penningmeesters voor hun vele werkzaamheden zal bij de begrooting besproken worden. Bij de betaling der contributie zal telkens een vertegenwoordiger van „Ooncordia" aanwezig zijn om inlichtingen te geven over deze instel ling van het R.K. Werkliedenverbond. Op een schrijven van de commissie van werk verschaffing over een regeling voor de werkver schaffing in 1936 zal de R.K. Volksbond in een zeer uitvoerig schrijven antwoorden, daar over deze regeling zeer veel misstanden bestaan. Een verzoek \an den voorzitter, om aan bet comité voor werkloozen-ontspanning een gift te schenken om met hun werkzaamheden te kun nen voortgaan, wordt afgewezen. Nog was ingekomen een schrijven van de kies vereeniging „Credo Pugno" om na de regle mentswijziging een geheel nieuw bestuur samen te stellen. Na veel discussie over de politiek in de kies vereeniging werden als candidaten gesteld de heeren A. J. van Duren, P. Dijt, Gortzak, Van Dinther, Nunnick, Korthoven en Meys. Deze heeren zijn candidaat als vertegenwoordigers van den R.K. Volksbond. Het bestuur van den Volksbond zelf beslist wie het uit de zittende leden en de candidaten zal aanwijzen voor het bestuur. Na de gebruikelijke rondvraag, welke als al tijd bestaat uit klachten, werd, na nog een dankwoord aan het comité „Winterhulp" voor den geslaagden bazar, deze vergadering geslo ten. Nadat het lid, de heer N. Klopper, op een vorige bijeenkomst kernachtig en beknopt „den chaos in het maatschappelijk leven" had ge toond, waarop een geanimeerde discussie was gevolgd, hield de voorzitter, de heer J. v. d. Berg, op de wekelijksche vergadering van de K.J.M.V. „St. Augustinus'' een voordracht over: „De ordening van binnen-uit". Medegedeeld werd vervolgens, dat de K.J. M.V.-ers Zondagmiddag om 3 uur vanaf de Groote Markt gezamenlijk ter receptie van hun jubileerenden moderator zullen tijgen. Op Donderdag 28 November wordt een spe ciale huldigingsavond belegd. Zondag 8 December tracteert St. Nicolaas de K.J.M.V.-ers, Donderdag 12 December houdt de heer v. Domburg een lezing, waarna voorts o.a. ook een oliebollen (oude jaars) avond georga niseerd zal worden. daarom veel en veel beter. Hier was de zangeres dan ook op meer betreden terrein en had haar stem zich natuurlijk ook wat losser gemaakt, zoodat men hier volop genieten kon van haar prachtige vocale gaven. Emmy van Eden begeleidde de zangeres aan den vleugel. Wanneer men weet hoe zij dit ge woonlijk doet, met veel smaak namelijk en met groot aanpassingsvermogen, kan men zich indenken, hoe het was met zulk een uitstekende partnerin. Al was het accompagnement aan vankelijk misschien iets te bescheiden, de sa menwerking werd sluitender naarmate de avond vorderde en vooral in het laatste gedeelte van het uitgebreide programma zelfs bewonderens waardig van homogeniteit. Waar het hier als het ware een verkennen gold van de mogelijkheden die het liederenre pertoire deze stimmlich zoo hoogbegaafde zan geres biedt, gelooven we wel te kunnen zeggen, dat het niet lang zal duren, of ook in alle gen res zal Jo Vincent met succes kunnen uitkomen. We begrijpen volkomen de moeilijkheden, welke voor haar op dit terrein lagen opgestapeld. Dat zij ze reeds voor zulk "n groot deel wist te over winnen, moge haar den moed geven voort te gaan op den ingeslagen weg. Ze zal ons zeker nog van veel schoons op dit gebied kunnen doen genieten. Wat we dan ook van harte hopen. Het aanwezige publiek was dankbaar en opge togen en bracht den beiden kunstenaressen een langdurige hulde. Brahms' Wiegelied en Schu bert's „Seligkeit" werden daarvoor als dank toegezongen, terwijl tal van bloemstukken aan beiden werden geoffreerd. A. I. Daar het gewenscht is in aansluiting op het uitbreidingsplan van Haarlem het binnen de gemeente Bloemendaal gelegen gedeelte tus- schen de Delft en de spoorbaan mede te be stemmen tot sportterrein met een 7 M. bree- den weg daarlangs, welke weg door een brug over de Delft aansluiting zal kunnen krijgen op den Verspronckweg in de gemeente Haar lem, stellen B. en W. van Bloemendaal voor vast te stellen een partieel uitbreidingsplan voor het binnen de gemeente Bloemendaal ge legen gedeelte der gronden tusschen de Delft en de spoorbaan Haarlem—Bloemendaal, met inbegrip van een gedeelte van die spoorbaan, aan de Noord-Oost-zijde van „Stoop's Bad", overeenkom a ig het daarop betrekking heb bende plan. Op den Nieuwemeerdijk in de Haarlemmer meer moest de bestuurder van een luxe-auto de heer B.. voor een ander passeerend motor rijtuig plotseling zóó krachtig remmen, dat de auto slipte en de bestuurder de macht over het stuur kwijtraakte. Het gevolg was, dat de auto in de Ringvaart terecht kwam. De heer B.. die zich alleen In den auto bevond, wist zich uit z'n benarde positie te bevrijden en kwam er met een nat pak heelhuids af. De auto is met behulp van een takel weer op het droge gebracht. De uitslag van de Donderdagavond in 't Notaris huis te Haarlem gehouden verkoopingen is als volgt: De garage met afzonderlijk bovenhuis en erf te Haarlem, Ridderstraat 23 zwart en rood en het pakhuis met de ingebouwde etalage, erf en open grond te Haarlem, Ridderstraat 25, voor totaal 9055 aan H. J. L. Klein Schiphorst. Een winkel-woonhuis met pakhuis en erf te Haardem, Spaarnwouderstraat 37, bij opbod voor 7300 aan J. B. Kroon van Diest q.q. Een pakhuis te Haarlem, Spaamwouderstr. 38 en twee daarachter in een poort aan de (Spaarn wouderstraat gelegen onbewoonbaar verklaarde woningen Spaarnwouderstraat 92A en 92B, bij opbod voor 3300 aan J. F H. Nelissen q.q. Het heerenhuis met erf té Aerdenhout, gem. Bloemendaal, Klaphek 1, bij opbod voor 7150 aan Koppen. Een winkel- en woonhuis te Haarlem, Kleine 1 Houtstraat 46, voor totaal 6720 aan mr. L. G. i van Dam q.q. Een winkel-woonhuis mét erf te Haarlem, Lange Heerenvest 48, bij opbod voor ƒ4600 aan J. Bosma en H. Bovenkamp. Een winkel-woonhuis met erf te Haarlem, Lange Heerenvest 50, bij opbod voor 3850 op gehouden. De minister van Financiën maakt bekend dat alhier aan gewetensgeld is ontvangen 40,88. Hedenmorgen werd vanwege den Rijkswater staat in de directie Noord-Holland te Haarlem aanbesteed: het maken van een viaduct over den Rijksweg no. 4, gedeelte AmsterdamSas- senheim, nabij de Dr. Heijelaan, met bijkomen de werken. Ingekomen waren 35 biljetten. Laagste in- schrijfster was de firma Huibers en Verheul te Woerden voor 24.889. Raming was 27.000. Tevens werd aanbesteed: het bouwen van een dubbele en twee enkele dienstwoningen aan het Noordhollandsch kanaal onder de gemeente Bergen en Zijpe. Ingekomen waren 24 biljetten. De laagste in schrijver was L. Visser te Koedijk voor 11.755. Raming was 13.500. We waren vol belangstelling voor den liede ren-avond, dien onze Oratoriumzangeres Woens dagavond in den Stadsschouwburg zou geven. In de laatste kwaliteit toch wordt haar groot en helder, ofschoon soms wat koel klinkend or gaan slechts door weinigen overtroffen. Maar de interpretatie van het lied stelt toch weer aparte eischen en eigenlijk eerst in het lied blijkt of er behalve hoedanigheden van stem- en zangcultuur nog intelligentie en sentiment in voldoende mate aanwezig zijn. Dat deed ons benieuwd uitzien naar dezen liederen-avond, en dat maakte ook, dat onze verwachtingen niet al te hoog gespannen kon den zijn. Want men wordt geen liederen-zan geres du jour au lendemain. We bedoelen hier mede, dat deze zeer bijzonuere interpretatie kunst moet groeien, en wel op de eerste plaats van binnen uit. Nu vragen we ons af, in hoeverre de indispo sitie waarmee de zangeres bleek te kampen te hebben, invoed heeft gehad op het minder goed slagen van 't eerste deel van den avond. We heb ben nimmer het idee gehad, dat de romantiek van Schubert, noch zeker ook de liederen van Brahms deze zangeres wat men noemt, goed liggen. Dit bleek dan ook niet het geval, en de Interpretatie hiervan ging dan ook mank aan het gebrek aan warmer, levendiger sentiment, zooals gezegd bovendien nog beïnvoed door de zware verkoudheid, welke naiuurlijk veel van de stem-soepelheid moet hebben weggenomen. De in méér gedragen stijl geschreven werken van Diepenbrock en Debussy, alsook de liederen van Hugo Wolf wat waren er veel drukfouten in het programma blijven staan deden het B. en W. hebben besloten den straten nabii het Noordersportpark de volgende namen te geven: HollandsCh Diepstraat: Teeselschade- plein; Delftlaan; Volkerakstraat; Dinkel- straat; Niersstraat; Schiestraat; Jekerstraat; Jan Gijzenkade; Geulstraat; Roerstraat; Don- gestraat; Amstelstraat; Vechtstraat; Waal straat; Flevoplein; Lingestraat; Diezestraat; Hunzestraat. De Haarlemsche Lompenventersvereeniging „Door Eendracht (Samengebracht" heeft een St. Nicolaasfeest georganiseerd voor de kinderen der lompenventers op Zondag 1 December a.s„ in het gebouw Bakenessergracht, des middags van twee tot vier uur, voor kinderen van vier tot en met zeven jaar en des avonds van acht tot tien uur voor de kinderen van acht tot en met veertien jaar, desgewenscht met de ouders. Gerekend wordt op 53 meisjes en 53 jongens, Voor eventueele inlichtingen betreffende dit feest wende men zich tot het bestuur van de H. L. V., Kerkhofstraat 31 (z.), Haarlem. De R.K. Schoenmakerspatroonsvereeniging „St. Chrispinus" herdenkt Maandagavond haar 10- jarig bestaan met een feestavond in Brinkmann. De feestviering zal tevens het karakter van propaganda dragen. De bondsvoorzitter, de heer Aug. F. J. Linneweever en de voorz. der Haar lemsche Middenstandsvereeniging, de heer Th. S. J. Hooy, zullen om. een toespraak houden. De auto, die eenige dagen geleden op de Nas- saulaan werd gestolen en die toebehoorde aan een Haarlemschen medicus, is te Amsterdam in de Kruislaan teruggevonden. De portieren waren op slot. Gelukkig bezat de eigenaar een stel re servesleutels, zoodat hij zijn eigendom weer mee naar huis kon nemen. In de dezer dagen gehouden najaarsvergade ring van de Vereeniging van Makelaars in Haarlem en omstreken werd o.m. besloten volle medewerking toe te zeggen aan het .Meer Werk Comité" dat onlangs gesticht werd od een bijeenkomst, uitgeschreven door de Middenstands Centrale, waar ook de Makelaarsvereeniging vertegenwoordigd was. Verder werd op deze najaarsvergadering be sloten de „Makelaarsbeurs" voortaan des Woensdags te houden en wel van 57 uur in hotel „De Leeuwerik", Kruisstraat. In een vacature in den Raad van Beroep werd voorzien door benoeming van den heer W. F. Selle, terwijl als plaatsvervangend lid werd gekozen de heer A. Th. Joosten. Een uitvoerige huishoudelijke agenda werd voorts nog behandeld. Hierna vereenigden de aanwezigen zich aan een gemeenschappeiiiken maaltijd, die hen nog tot laat in den avond bijeenhield. Aparte vermelding verdient nog dat in de vergadering een drietal nieuwe leden werd geïnstalleerd. In de Woensdag in de tuinzaal van restau rant Brinkmann gehouden algemeene ledenver gadering deelde de voorzitter, jhr. C. J. A. Rei gersman, mede, dat de heer J. C. Tadema en hij voornemens zijn aan het einde van het loo- pende vereenigingsjaar als directeuren af te treden. In verband hiermede werden met ingang van 1 Juli 1936 tot leden van het bestuur met algemeene stemmen benoemd de heeren W. Smidt van Gelder en mr. Julius Hoog, die tot 1 Juli 1936 aan het bestuur ter assistentie zuilen worden toegevoegd. Beide heeren namen de be noeming aan. Aan de heeren Reigersman en Tadema werd dank gebracht voor het vele, dat zij in het be lang van de Haarlemsche Bachvereeniging heb ben verricht. In de afgeloopen week werden in Haarlem „slechts" 3 fietsen gestolen. De Winkeliersvereeniginjf „Gen. Cronjéstraat" heeft ook dit jaar weer een St. Nicolaas-reclame- campagne op touw gezet. Met St. Nicolaas wor den verrassingen geschonken en om in deze tijden die aloude traditie te handhaven wil men het publiek helpen dqor het gratis fraaie ca- deaux ter hand te stellen. Iedere kooper, die bij eten aangesloten Cronjéstraat-winkelier v»or 50 ets besteedt, ontvangt een bon. Deze eene bon kan heeds recht geven op een cadeau, want op iederen lOOsten bon valt 'n prijs. Zoo vervol gens de 250ste, 500ste, de 1000ste enz. tenz. De cadeaux zullen bestaan uit luxe en gebruiks voorwerpen, vliegtochten per K. L. M. en waar debonnen, die tegen winkelwaren kunnen wor den ingewisseld. Ruim 600 prijzen zijn beschik baar. De bonnen zijn voorzien van naam en adres en moeten gedeponeerd worden in een bus, speciaal voor dit del gemaakt, in de portiek van den Eersten Schotenschen Papierhandel Gen. Cronjéstraat No. 135. Hier zuilten ze in volgorde van binnenkomst genummerd worden, en kan men de prijzen direct in ontvangst nemfen. Deze reclame wordt gehouden van 27 Nov. tot en met 7 Dec. Gedurende deze dagen zal, door middel van acht luidsprekers gramofoonmuziek worden uit gezondten. Ten gerieve van de bezoekers zal er gelegen heid bestaan om rijwielen gratis te stallen bij den heer Chr. Petersen Gen. Cronjéstraat 2 en den heer Jansen Gen. Cronjéstraat 154. (Rij- wielh. „Gen. Cronjé"). In het fraai verbouwde perceel Groote Hout straat 45 is hedenmiddag geopend een filiaal van de N.V. „Lindor", een zaak, waar ieder decent man zich gevoelt als een kat in een vreemd pakhuis ofwel als 'n levende snoek op zolder. „Lindor" Is ni. een adres, waar de Haarlem sche dames haar kousen, handschoenen en tri cotages gaan koopen, een winkel, die onze Gr. Houtstraat alle eer aandoet en bij het dames- publiek zeker in den smaak zal vallen. De Haarlemsche zaak is het elfde filiaal In den lande: zes winkels zijn gevestigd in Rotter dam, drie in Den Haag en een in Utrecht. De tricotages worden vervaardigd in de eigen fabrieken te Breda. De fraaie zaak zal het in de Groote Hout' straat stellig „doen". „Het Goudsche Kaashuis", een delicates senhandel ook reeds gevestigd in verschillende andere plaatsen in den lande, heeft hedenmid dag te Haarlem een filiaal geopend in 't per ceel Zijlweg 84. De roem van Gouda's kaas en de rucht baarheid, die via onze advertentiekolommen aan het Kaashuis gegeven is, mogen vele Haarlem sche huismoeders tot een bezoek aan dezen nieuwen winkel inspireeren. Eenigen tijd geleden meldden wij, dat de regeering had goedgekeurd het bouwen van een aula op de nieuwe begraafplaats aan den Ver- gierdeweg, met medewerking van het Werk fonds. Dat deze goedkeuring niet louter formeel is, moge blijken uit bvenstaand ontwerp van ir. G. Friedhoff te Amsterdam. Er zit dus levten in de zaak, wat goed is, want er zijn nog 4 goedgekeurde objecten en ook daarnaar hunkeren reeds lang de thans werk- looze mannenhanden. De aula wordt gebouwd aan de westzijde van de begraafplaats, zoodanig, dat de voorzijde van het gebouw ligt tegenover den ingang van de begraafplaats. De aula is ingedeeld als vlgt: ter weers zijden van de groote ontvangruimte in het mid den bevindt zich een zijruimte, waarin de baar wordt geplaatst. De ligging dezer twee ruimten houdt verband met den gestrektten vorm van de begraafplaats. De ontvangruimte heeft een ronden vorm, is inwendig afgedekt door een koepel, en wordt van boven af verlicht door middel van een op het dak aangebrachte lantaarn. De meergenoemde zijruimten hebben een zij delingsche verlichting; ten opzichte van de foto dus aan de achterzijde. Links en rechts van den ingang aan de voor zijde is een abri ontworpen ten gerieve van het publiek. Aan de achterzijde van de aula be vinden zich twee wachtkamers. Ir. Friedhoff is oud-leeraar der M.T.S. te Haarlem en o.a. architect van het mooie stad huis te Enschede. Donderdag heeft het hoofd van den Lucht beschermingsdienst Noord-Holland, Generaal b.d. Van Ermel Scherer in gezelschap van Overste Schutter een bezoek gebracht aan Be verwijk, in verband met de luchtbescherming, waaromtrent beide heeren een onderhoud had den met den burgemeester. Het plan voor de organisatie van 'n lucht beschermingsdienst voor Beverwijk Is, naar wij vernemen, op papier gereed. De uitvoe ring wacht op de verschijning van het be trokken wetsontwerp. Intusschen ontvangt de Roode Kruis Trans portcolonne reeds onderricht in de behande ling van gasvergiftiging. Bij de eventueele samenvoeging van de ge meente Beverwijk en de gemeente Wijk aan Zee en Duin zal echter een geheel nieuw plan moeten worden opgesteld. Men meldt ons: Dinsdagavond heeft bovengenoemd kwartet zijn eerste lustrum in intiemen kring genard in een der zalen 'van het Hotel-Café-Rest. „Spoor - zicht", die voor deze gelegenheid In een feeste lijk kleed was gestoken. De voorzitter, de heer Jac. van Hattem, heette de aanwezigen, in 't bijzonder den oud-dirigent den heer P. Halse- ma, hartelijk welkom. Spreker bracht den aan- genamen geest die steeds bij „Bei-Canto" heerscht naar voren, en sprak den wensch uit, dat dit steeds zoo moge blijven, want buiten den zang is toch ook samenhoorig- heid van groot belang. De leider van dezen feestavond, de heer Piet de Vos, Conférencier en humorist, trad nu op en werd met een hartelijk applaus ontvangen. Hij oogstte met zijn liedjes en vroolijke kwink slagen een groot succes en reeds bij zijn eerste optreden zat de stemming er in. Het muzikale gedeelte werd op uitnemende wijze verzorgd door een Jazzband onder leiding van Fred. Ro- zendaal. Een éénacter werd opgevoerd, waar hartelijk om werd gelachen, n.l. „Het verstoorde huwe lijksaanzoek", eenige gedichten werden ten bes te gegeven en ook het kwartet liet zich eenige malen hooren, o.a. met het zingen van „De Apotheker". Vervolgens werd de heer Germes door den voorzitter toegesproken. Spr. schetste zijn groo te toewijding, om het kwartet op hooger peil te brengen en dankte hem daar hartelijk voor, waarna hem een lauwerkrans werd overhandigd. De heer Germes bracht allen dank voor de hulde, waarop een daverend applaus volgde. Aan directeur en kwartetleden werden herinne- ringsmedailles uitgereikt, wat zeer werd ge waardeerd. De avond werd verder gevuld met prijsdansen voor de dames en nogmaals het optreden van den humorist. De jaarlijksche algemeene vergadering van het Haarlemsch Schaakgezelschap heeft Dins dagavond in het clubgebouw plaats gehad. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester waren goed verzorgd en werden, evenals de begrooting, goedgekeurd. De aftredende leden van het bestuur werden met groote meerder heid herkozen. In de rondvraag kwamen o.a. de jaarlijksche Kerstwedstrijd en het 40-jarig bestaan van de club ter sprake. Over den Kerstwedstrijd kon het bestuur reeds mede'dee- len, dat deze weer definitief op Tweeden Kerstdag zal worden gehouden. Het 40-jarig bestaan zal het volgend jaar gevierd worden. Den leden werd verzocht hieromtrent een voorstel bij het bestuur in te dienen. Na afloop van de vergadering werd een gongwedstrijd gehouden, zoodat vele leden nog met een aardig souvenirtje huiswaarts gingen. Nu in den Haarlemmermeerpolder de bie tencampagne haar beslag heeft gekregen, kunnen wij omtrent de uitkomsten van dit gewas de volgende belangrijke cijfers mede- deelen, die begrijpelijkerwijs op een globale schatting berusten. Gerekend wordt dat er in deze gemeente dit jaar ongeveer 1750 H.A. met bieten werden be- teeld; de gemiddelde opbrengst bedroeg 32.000 K.G. per H.A.; dus in het geheel ongeveer 56.000.000 K.G.; het suikergehalte bedroeg ge middeld 17 pCt„ zoodat Haarlemmermeer dit jaar aan suiker heeft opgebracht ongeveef 9.520.000 kilogram. In de Soc. Vereeniging hield de heer J. J. Hens, voorzitter van den Bond van Ned. A. F. V. een voordracht over compositieleer. Spreker ving aan met te zeggen, dat compo sitie in de fotografie zeer moeilijk is. Het gaat hier om een harmonisch geheel van vlakken en lijnen. In dit verband wees de heer Hens er op, dat schilders en beeldhouwers het gemakkelijker hebben, omdat zij de compositie van hun wer ken in de hand hebben in tegenstelling met den fotograaf. Hun ooglenzen zien alles, dus ook de aan de compositie afbreuk doende ob stakels. Spreker behandelde vervolgens de plaatsing van de motieven in het beeld en op welke wij ze men een bepaalde stemming of beweging tot uiting kan brengen. Aan de hand van diverse lantaarnplaatjes toonde de heer Hens aan, dat in de totografie in de meeste gevallen door langdurige oefe ning in het kiezen van het juiste standpunt en beoordeeling van de goede belichting een be vredigende compositie is te verkrijgen. Hij wees in het bijzonder op de plaatsing van het hoofdmotief en de werking van de pers pectief om dit hoofdmotief mede door de juiste belichting als blikvanger te doen fungeeren. Spreker meende, dat men zich bij de beoor deeling van foto's steeds vooraf moet afvragen „wat heeft de maker bedoeld", omdat men eerst dan tot de juiste waardeering kan komen. Hij behandelde vervolgens nog de compositie in de portretfotografie en besloot dan z'n voor dracht met aan te toonen, dat ook in sport- opnamen de ongeschreven wetten kunnen wor den nageleefd. De heer Hens oogstte een langdurig applaus voor zijn belangrijke en hoogst leerzame lezing. Hierna volgde nog de behandeling van tn- keie huishoudelijke zaken met ten slotte de projectie van de lantaarnplaatjes voor den 50- punten-wedstrijd en proefprojectie, waarna de voorzitter met een woord van opwekking tot deelneming aan den jaarlijkschen lantaarn- plaatwedstrijd en inzending voor de Kerstten- toonstelling de vergadering sloot. VAN HALEM'S HOEFIJZERKANTOOR Schoterweg 3 - Telefoon 13370 Haarlem I 1 Gebouw „St. Bavo" Haarl. Gemengd Koor, 8 uur; Bestuur Bouwvakarbeiders 8 uur; Be stuur Landarbeiders 8 uur; Bestuur Transport arbeiders 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau 8 uur. Kunstzaal Reeker Tentoonstellingen, 107 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstelling, 105 uur. Atelier Leo H. Halpem Bloemendaal Tentoonstelling, 105 uur. Rembrandt-theater „Verliefd maar op wie?", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace „Een hart van goud", 7 en 9.15 uur. Luxor „De moord op het schip", 7 en 9.15 uur. Frans Hals „Suikerfreule", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „De Borretts van Wimpelstreet", 7, en 9.15 uur. Frans Halstheater„De Kruistochten", 2.30, 7 en 9.15 uur-, Rembrandt „Mijnheer zoekt zijn woning", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace „Vergane glorie", 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit, 6 uur; Ka dervergadering Overheidspersoneel, 4 uur; Ka mer-Centrale „Haarlem", 2 uur; Cursus R. K. Volksbond, 3 uur; Gewone zittingen, 7 uur. Stadsschouwburg Ballet Jooss, kw. over 8. Kunstzaal Reeker Wagenweg 102 Ten toonstellingen 107 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstelling „Kunst S. O. S.", 10—5 uur. Atelier Leo H. Halpem, Bloemendaal Ten toonstelling 105 uur. Rembrandt-theater „Verliefd maar op wie?" 2.30 7 en 9.15 uur. Palace „Een hart van goud", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „De moord op het schip", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater „Suikerfreule", 2.30, 7 en 9.15 uur. St. Elisabethsvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 5 en van 7 tot 9 uur; 's Maandags van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. Wit-Gele Kruis CR. K. Kraamhulp, Wijkver pleging en Magazijn Parklaan 75 (tel 16391) Spreekuren: R. K. Wijkverpleging, Magazijn verplegingsartikeien. inschrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 6 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. Iederen dag 10—12, 24. 8—9 uur. Zaterdag 10 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1. Haar lem. Tel. 11671. Bovendien iedere 25ste kooper een Costuum of Overjas n. Maat Cadeau Op verlangen van den gelukkige, wordt desgewenscht de naam niet vermeld. Stoffen, Coupe en afwerking worden ten volle gegarandeerd. Geboren: 20 November: z. van A. A. Booms Stam; 21 November: z. van M. W. v. Dooren Lanfermeijer; z. van M. C. SmitsPasschier. Overleden: 20 November: E. M. de Jong, 50 j„ Johannes de Breukstraat; 21 November: I. M. v. Dijk, 64 j„ Rustenburgerlaan. Woensdag werd voor ,de 2e klasse NHSB te Zandvoort de competitiewedstrijd Zandvoort I —Bloemendaal I gespeeld, waarvan de uitslag luidt als volgt: Zandvoort I—Bloemendaal I L. PrinsN. Babeliowsky 01 L. Blok—H. W. v. Dort 1—0 P. Verdonck—J. Vreeken 01 J. SpijerJ. Vermeer I0 D. de Lange Jr.—P. A. C. v. d. Bronk y C. P. LeegwaterA. Hinlopen 0—1 A. BurgerhoutJ. H. v. Boekhoven 10 C. L. Bolwidt Jr—H. Hogenbirk 1—0 J. Th. Holtman—C. Bolsenbroek 0—1 P G DijkstraJ. H. Barens y2y, 5—5 Bloemendaal speelde aan de oneven borden met wit. De in prettige verstandhouding gespeelde wedstrijd leverde verscheidene verrassingen op. Een half uur voor het einde stond het 4 2voor Zandvoort, terwijl de drie nog niet geëindigde partijen er naar uitzagen, dat zij remise zoutten worden. Maar tenslotte wist Bloemendaal nog 2 winstpunten te veroveren en daarmede een gelijk spel te verkrijgen. Denzelfden avond had in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan te Bloemendaal een ont moeting plaats voor de competitie van de 3e klasse N.H.S.B. tusschen de 3de tientallen van Bloemendaal en Heemstede, waarvan de uit slag is 73. Een goed begin van Bloemendaal III, dat den eersten competitiewedstrijd van dit sei zoen speelde.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2