7%t. Siroop famd WIJ LUISTEREN NAAR v.. FINANCIEN Hazardspel /y crème. slïifcs# r sV VK f-X ERNSTIG MIJNONGELUK OPLICHTER GESNAPT Kerkelijk leven Een jeugdig frisch uiterlijk ZATERDAG 2.3 NOV. Dag film VRIJDAG 22 NOVEMBER 1935 Een houwer gedood en één gewond De spoorwegaanslag Oldebroek te Dinsdag a.s. voor den Krijgsraad te 's Hertogenbosch FRAUDE BIJ DE CRIS1S- ZUIVELCENTRALE Vonnissen van de Rotterdamsche Rechtbank VAT CARBID ONTPLOFT NA VIJF JAAR VAN CHRONISCH SPIT Nu voor goed vrij van pijn Oude vrouw beroofd Tegen den dader drie jaar geëischt VLAG BLIJKT NIET VER BRAND Inhoud van kacheltje onderzocht DE BRAND AAN BOORD VAN DE TAPANOELI Schade aanzienlijk grooter dan werd verwacht Vertegenwoordigerdie met edele metalen verdween Inval in een café in Den Haag Verzekeringmij. „Patria" Het verhoor van de directeuren Academische examens DE REDEMPTORISTEN TE WITTEM 100 jaar in ons land BENOEMINGEN Priesters van het H. Hart Audiëntie HOLLANDSCHE ESKADER OP BEZOEK Hartelijke ontvangst in Indo-China PROV. STATEN N.HOLLAND Doodelijk arbeidsongeval Aan de gevolgen overleden Voordracht griffier K.R. O. -PR OGRAMMA ANDERE STATIONS k GOLFLENGTEN j H. PETTE JZN. OVERLEDEN Mede-oprichter van de bekende cacao- en chocoladefabriek NIEUWE INDUSTRIE TE GOUDA Onder meerdere vliegtuigbouw KATH. ONDERWIJZERS- VERBOND Motie voor ontslag aan de ge huwde onderwijzeres Donderdagavond omstreeks half tien is in de ondergrondsche werken van de mijn Oranje Nassau III een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan den 29-jarigen houwer Sovi, een Italiaan, het leven heeft gekost, terwijl zijn metgezel, een Tsjech, Ramsak genaamd, aan het gelaat ge wond werd. Men weet nog niet hoe het ongeluk zich pre cies heeft toegedragen. Waarschijnlijk is het te wijten aan het te vroeg ontploffen van een hoeveelheid dynamiet. Dit staat evenwel nog niet vast. De Tsjech Ramsak is naar het St. Jozef-zie kenhuis te Heerlen overgebracht. De toestand van den man, die klaagt over hevige pijn in het hoofd, is oogenschijnlijk niet ernstig. Dinsdag a.s. zullen voor den Krijgsraad te 's Hertogenbosch een drietal beklaagden betrok ken bij den spoorwegaanslag in Augustus j.l. te Oldebroek gepleegd, terecht staan. Aan de 20-jarigen gewoon dienstplichtigen soldaat van het derde Regiment Veldartillerie te Breda H. C. H. is ten laste gelegd, dat hij op 18 Aug. j.l. des avonds omstreeks acht uur te Oldebroek opzettelijk gevaar voor het spoorweg verkeer heeft veroorzaakt tusschen de halte Ol- cebroek en den blokpost Wezep, door op een klembout van een klemstoel, waarmee een spoor staaf van de lijn AmersfoortZwolle aan een dwarsligger was bevestigd, den klemboutsleutel en den kraagschroefsleutel verticaal te plaatsen en op ongeveer een meter afstand onder en naast denzelfden spoorstaaf een ijzeren stopha mer met den steel naar boven te plaatsen, waar door gevaar is ontstaan dat de trein, die daar 's avonds omstreeks half tien passeert, zou ontsporen, althans, dat het aan zijn schuld is te wijten, dat gevaar voor het poorwegverkeer is ontstaan. De gewoon dienstplichtige korporaal H. B. K., oud 20 jaren van hetzelfde regiment staat te recht terzake, dat hij als meerdere opzettelijk het omschreven misdrijf heeft toegelaten. De derde beklaagde is de 20-jarige gewoon dienstplichtige soldaat J. A. W. van hetzelfde regiment, die zich te verantwoorden heeft om dat hij heeft nagelaten van dit misdrijf tijdig aan justitie of politie kennis te geven, terwijl hij kennis had van het plegen der genoemde feiten. Als getuigen worden gehoord de machinist B. J. Stegema en de hoofdopzichter J. B. Schulte- bem, beiden in dienst van de Nederlandsche Spoorwegen en wonende te Zwolle en de wacht meester der Kon. Maréchaussee J. van Zanten te Oldebroek. Inzake J. A. W. zal mr. Baudoln te 's Herto genbosch als verdediger optreden en voor de beide andere beklaagden mr. Bloemarts te 's Hertogenbosch. De Rotterdamsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 47-jarigen H. A. de R., uit Den Haag, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Rotterdam, die twee blanco consenten voor den invoer van onge- smolten rundvét heeft weggenomen van het bureau van een ambtenaar van de Crisis Zuivel Centrale in Den Haag, waar hij als bode werk zaam was. Deze consenten verkocht hi) aan een Rotterdamschen slager, die deze biljetten door zijn boekhouder liet invullen en daarop rundvet uit Frankrijk invoerde. De R. werd veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf met aftrek van de voorloopige hechte nis, waarvan zes maanden voorwaardelijk zijn opgelegd. De slager, de 34-jarige J. M. S., uit Rotterdam, gedetineerd, werd veroordeeld tot dezelfde straf en de boekhouder, de 24-jarige F Jwerd tot zes maanden voorwaardelijk ver oordeeld. Donderdagmiddag is op de Hertenkade te Rot terdam een ernstig ongeval gebeurd, waaroij de 27-jarige chauffeur P. A. van Wevering ernstige verwondingen aan beide oogen heeft (Ingezonden Mededeeling) Vijf jaar leed hij ondraaglijke rheumatische pijnen, nu eindelijk is hij weer in staat het leven van den zoranigen kant te zien. Lees slechts zijn brief: Ik heb Kruschen Salts genomen in de hoop, dat mijn rheumatische pijnen en spit zouden verdwijnen. Deze pijnen hadden mij 5 jaren lang gemarteld. Ik had alle mogelijke middelen geprobeerd, zonder eenige verbetering te be merken, totdat men mij op Kruschen Salts at tent maakte. Reeds spoedig nadat ik met Kru schen begonnen was, verminderden de pijnen. Ik ben nu geheel vrij van pijn en voel mij bo vendien veel gezonder dan vroeger. Ik geniet nu een uitstekende gezondheid en voel mij eer der 23 dan 43 jaar. Ik ben weer in staat het leven van den zonnigen kant te zien en ik voel me zoo fit als een veulen. G. G. te C. Het is algemeen bekend, dat rheumatiek haar oorzaak vindt in een overmaat van urinezuur in het lichaam. De zes verschillende zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen lever, nieren en ingewanden aan tot krachti ger werking, waardoor urinezuur en andere op gehoopte afvalstoffen, die het bloed verontrei nigen, pijnloos en volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Vandaar, dat niet alleen de rheumatische pijnen verdwijnen, maar ook de geheele gezondheidstoestand bij het gebruik van de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts enorm zal verbeteren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stra lende gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. bekomen. Van Wevering was bezig met het los sen van een aantal vaten carbid, die op zijn vrachtauto waren geladen, toen op een gegeven moment, vermoedelijk doordat er vocht bij het carbid was gekomen, een der vaten uit elkaar sprong. Van W. kreeg een hoeveelheid carbid in het gelaat, tengevolge waarvan hij ernstige brand wonden aan de oogen bekwam. Per auto van den geneeskundigen dienst is hij naar het ooglijdersgesticht aan de Nadorst straat overgebracht. Een der oogen zal hij moeten missen. Het andere oog, kan vermoede lijk nog behouden blijven. Op Zondag 29 Sept. jJ. is midden in het dorp Terheyde een brutale overval met roof gepleegd op de 80-jarige weduwe Kok. Het oudje was dien avond alleen thuis en plotseling stond er een gemaskerde man achter haar, die haar on der de woorden „je geld of je leven" bij de keel greep en haar met kracht tegen den grond wierp. Aanvankelijk wilde de oude vrouw den on verlaat geen geld geven en eerst nadat deze haar met de volle vuist eenige slagen in het gelaat had toegebracht, overhandigde zij hem f 15. Zij zag kans om ongemerkt twee briefjes van f 10 in een bloempot weg te moffelen. Reeds den volgenden dag werd als verdacht van dezen overval gearresteerd de 20-jarige land bouwer A. C. O., eveneens uit Terheyde, die des wege Donderdag voor de Bredasche rechtbank heeft terecht gestaan. Verdachte legde een volledige bekentenis af. De officier van justitie, mr. A. H. Servatius, eischte een gevangenisstraf voor den tijd van drie jaar. Uitspraak 5 December. De polltie-deskundige, de heer Van Ledden Hulsebosch, heeft in het bureau Adelaarsweg den inhoud van het kacheltje onderzocht, dat door de politie in beslag is genomen bij de be woners van een woonschuit in het Oostzaner- gat, die ervan worden verdacht, dat zij de Hakenkruisvlag van het Duitsche s.s. „Adèle Traber" hebben verwijderd en meegenomen. Er werden in de resten van het kacheltje geen sporen van stoffen gevonden, zoodat het ver moeden bestaat, dat de daders de vlag met be hulp van een steen in het Y hebben laten zin ken. y Op 5 November jJ. heeft aan boord van het stoomschip Tapanoeli van den Rotterdamschen Lloyd, dat in de haven van Marseille lag, brand gewoed in een van de ruimen, waarin veel brandbaar materiaal, o.a. kopra, palmpitten en jute lag opgeslagen. .Uit. een. onderhoud, dat wij. .vanmorgen .„bij aankomst van het stoomschip Mn. de Rotter damsche haven met den kapitein, den. heer A. Voorduyn, hadden is gebleken, dat de schade aanzienlijk grooter is dan uit de telegrammen kon worden opgemaakt. De totale schade, zoo vertelde de kapitein, bedraagt ruim f 10.000.Op weg naar Mar seille is er broeiing ontstaan in de lading palmpitten. Bij het openen van de ruimen in de haven van Marseille is er lucht bijgekomen en er ontstond een hevige brand in ruim V. Met man en macht hebben wij gewerkt, daarbij gebruik makend van onze eigen brandblusch- installatie. De blussching heeft ruim twee uren geduurd. Het lossen van de door het vuur aangetaste lading heeft ons een dag oponthoud bezorgd. Vooral de kopra en de jute hebben zeer ern stig van het vuur te lijden gehad. Tenslotte vertelde de kapitein, dat de „Tapa noeli" Donderdagmiddag reeds het vuurschip Maas had bereikt, maar in verband met den dikken mist eerst wnnacht de haven heeft bin nen kunnen loopen. jfJggF*/ /gg.gg- 'fTj? f g-y - Vraagt het oordeel van Uw dokter! f Bij Apothekers groote flacon en Drogisten kleine flacon 11.15 r De firma Schone, Essaieursinrichting en handel in edele metalen te Amsterdam, heeft den laatsten tijd herhaaldelijk moeten onder vinden, dat een onbekende zich als haar ver tegenwoordiger uitgaf. De man nam edele metalen in ontvangst en vertrok met de me dedeeling, dat de firma Schone voor de afre kening zorg zou dragen. Dank zij de activiteit en doortastendheid van den juwelier en goudsmid L. d. W., aan de Limbrichterstraat te Sittard, is het Woensdag gelukt den gezochte in handen te krijgen. Dien middag vervoegde zich iemand bij ge noemden goudsmid, gaf zich uit voor den ver tegenwoordiger der firma Schone te Amster dam en beweerde oud goud en doublé te komen opkoopen. De heer d. W. wist den man af te schepen daar het goud eerst bij elkaar moest gezocht worden en afgesproken werd, dat een uurtje later de vertegenwoordiger non terug komen om het goud in ontvangst te nemen. Zoodra de man vertrokken was, stelde de goudsmid zich in verbinding met de firma Schone te Amsterdam, die verklaarde, dat er geen vertegenwoordiger in het Zuiden was; te vens werd de marechaussee gewaarschuwd. Tegen het uur, dat de pseudo-vertegenwoor- diger zou terugkomen, had een wachtmeester zich verdekt opgesteld onder een luik, dat toe gang gaf tot den kelder. Op het vastgestelde uur kwam de vertegen woordiger per auto; in zijn gezelschap waren een heer en twee dames, die in den auto voor de deur bleven wachten. De juwelier en diens zoon lieten het goud zien, een 85 gram. De ver tegenwoordiger vond den koop direct goed en verzocht het goud snel in te pakken, daar de auto niet te lang in de straat mocht parkeeren. De vertegenwoordiger schreef een bewijs van ontvangst en voegde daaraan op verlangen van den goudsmid toe, dat de afrekening voor reke ning was van de firma Schone en teekende als vertegenwoordiger van genoemde firma. Thans kwam de wachtmeester uit zijn schuil plaats, maakte zich bekend en verklaarde den geschrokken „vertegenwoordiger" tot zijn arres tant. Een tasch met edele metalen,, die deze bij zich had,"wérd in beslag genomen. Ook de inzittenden van den auto, twee dames én een heer moesten mede naar de marechaus seekazerne. De dames, die te Amsterdam thuis hoorden, werden later weer vrij gelaten, de heer, een Antwerpenaar, werd over de grens gezet. De auto bleek te Amsterdam gehuurd te zijn. Het gezelschap was van Antwerpen gekomen, had Brussel en Luik bezocht en was vervolgens in "Maastricht aangekomen. Daar had de „ver tegenwoordiger" een goudsmid voor 'n partijtje doublé opgelicht. Het onderzoek, dat zeer veel tijd zal vorde ren, daar reeds bekend is, dat de valsche ver tegenwoordiger in een veertiental plaatsen zijn praktijken heeft uitgehaald, is in vollen gang. Wellicht brengt dit nog meer aan het licht. Onder leiding van den Commissaris van Po litie der afdeeling B. te Den Haag, is Donder dag een inval gedaan in de verlofslokaliteit van J. P. aan de Koningsstraat op vermoeden, dat art. 254 bis van het Wetboek van Strafrecht (gelegenheid geven tot hazardspel) werd ever- treden. Dobbelsteenen en geld werden in beslag geno men. De caféhouder met de 22 in het café aanwe zige personen werden voor onderzoek overge bracht naar het Hoofdcommissariaat van Po litie, vanwaar zij na verhoor zijn heengezon den. Tegen den caféhouder wordt proces-ver- baal opgemaakt. In verband met de invrijheidstelling van de beide verdachten H. en L.. resp. hoofd-directeur en directeur van de Patria-Verzekeringmaat- schappij te Rotterdam, die verdacht worden van bedrieglijke bankbreuk, vernemen wij na der, dat, hoewel de verdachten uit de voorloo pige hechtenis zijn ontslagen, het justitioneel onderzoek in deze zeer ingewikkelde zaak met kracht wordt voortgezet. Verdachten hebben bij hun verhoor medege deeld, de dupe te zijn geworden van een groep, die 176 van de 200 aandeelen hebben overge nomen. Hierbij zou de voorwaarde zijn gesteld, dat de Engelschen een bedrag van 90.000. zouden storten ter dekking van de schade, welke de crediteuren door deze transactie zouden lij den. Zij zouden toen van een zeer goed bekend staanden notaris te Antwerpen een verklaring hebben ontvangen, dat hij dit bedrag aan de Patria zou afdragen tegen een kwitantie getee- kend door den directeur H. en een nieuw te benoemen president-commissaris. De Patria zou hiermede accoord zijn gegaan. Doch onmiddel lijk na de transactie werd een vriend van de Engelsche groep tot commisaris gekozen en deze weigerde de kwitantie voor den notaris te on derteekenen. Intusschen had de Engelsche groep ƒ40.000. van de oude aandeelhouders ontvangen, bene vens 11.000.— van de Patria, Bovendien zou de Patria de vordering tot volstorting tegen de oude aandeelhouders kwijt zijn. Daartegenover bezat zij een waardeloos pakket A.M.I.-aandeelen. De justitie gaat thans na in hoeverre deze mededeelingen op waarheid berusten. Naar wij voorts vernemen is het bedrag, dat de verdachten in het vooruitzicht hebben ge steld te betalen aan de crediteuren 150.000. groot. Zij hebben echter nog niet de beschik king over het geld, hetgeen de rechtbank heeft doen besluiten de aanvrage van het faillisse ment thans veertien dagen aan te houden. Vanmorgen bevond verdachte C. L. zich nog steeds op het hoofdbureau van politie ter be schikking van den vreemdelingendienst. Hij zou hedenmiddag worden verhoord. i LEIDEN. Doctoraal examen rechten de heer W. H. Fockema Andreae. In Januari a.s. is het 100 jaar geleden dat de eerste Paters Redemptoristen zich in ons land vestigden in het oud-klooster der Capucijnen te Wittem. De Redemptoristen kwamen onder lei ding van Pater Deschamp, later kardinaal-aarts bisschop van Mechelen. Zooals men weet is kar dinaal van Rossum in het klooster begraven. Het eeuwfeest zal op feestelijke doch beschei den wijze worden gevierd. De Hoogeerw. Provinciaal der Priesters van het H. Hart van Jezus heeft benoemd: tot Rector van het Juvenaat te Bergen op Zoom den Zeereerw. Pater Dr. H. Dorresteijn S.C.J; tot leeraar aan hetzelfde Juvenaat den Zeer eerw. Pater Drs. J. Manders S.C.J.; tot Pro fessor in de Dogmatische Theologie aan het Groot-Seminarie te Liesbosch; den Zeereerw. Pater A. Puts S.C.J.voor de Missie van Congo: de Zeereerw. Paters L. Jeukens en L. Steegh S.C.J.; en voor de Missie van Zuid- Sumatra: den Zeereerw. Pater A. Gebbing S.C.J. Z. D. H. de Kapittel-Vikaris van het Bisdom Haarlem zal alleen de volgende week Don derdag audiëntie verleenen. Reuter seint ons uit Saigon, dat het Hol- landsche eskader, onder bevel van schout-bij - nacht Olivier, en bestaande uit den kruiser „Sumatra» en twee torpedojiagers, daar 16 dezer arriveerden, komende van Soerabaja, waarheen het vandaag om 14 uur weder zou terugkeeren. De officieren woonden talrijke recepties en sportdemonstraties te hunner eere bij. Het onberispelijke gedrag der bemanning en de hoffelijkheid der officieren hebben op de bevolking een goeden indruk gemaakt. De officieren legden een palmtak op het gedenkteeken voor de dooden. Deze plechtig heid maakte diepen indruk door de ingetogen heid, die de Nederlandsche zeelieden aan den dag legden. Donderdagmiddag is dé ongeveer 40-jarige A. van der Looy, wonende Baan 90, Schiedam, bij het verrichten van werkzaamheden aan de werf Wilton Fijenoord, tusschen een kraan en een hijschtoestel bekneld geraakt, ten gevolge waarvan de ongelukkige vrijwel direct overleed. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. De turfventer van den Bergjes uit Borne, die Donderdagmiddag met zijn wagen op den Al- meloschen straatweg onder de gemeente Borne door een auto van den heer K. uit Oldenzaal werd overreden, is hedenmorgen in het zieken huis te Almelo aan de bekomen verwondingen overleden. Ged. Staten van Noord-Holland hebben in de vacature van Griffier der Prov. Staten, wegens het aftreden van Mr. Vening Meinesz op 1 Ja nuari a.s. de volgende voordracht opgemaakt: Mr. A. Stufkens, referendaris ter Prov. Griffie van Noord-Holland; Mr. Dr. J. B. Sens, Griffier ter gemeente-secretarie te Nijmegen, Mr. J. A. Vaillant, referendaris ter Prov. Griffie van Noord-Holland. 20-35-6Oei bezit hef kind van nature. de Moeder door a 9 9 9 8.00 Morgengebed en gewijde mu ziek (gramofoon) 8.15 Morgenconcert (gramofoon) 9.1510.00 Geen uitzending vac den K.R.O. 10.00 Peter Tschaikowsky-program- ma (gramofoon) 10.30 Muziekuitzending voor fa brieken (gramofoon) 11.00 Gramofoonmuziek (o.a. Ou verture v. d. opera „Norma" vac Bellini) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek (klank- fllmmuziek) 12.30 Het K.R.O.-orkest o. 1. v. Jo- han Gerritsen 1.15 „Doumka-koor" o. 1. v. N. Go- rodovenko (gramofoon) 1.25 Het K.R.O.-orkest (vervolg) 2.00 Halfuurtje voor de rijpere Jeugd door mevr. Schelfhout v. d. Meulen. 2.30 Sporthalfuurtje door P. Olt- hoff. 3.00 Kinderuurtje door mevr. S. Nuwenhuis—v. d. Rijst 4.00 Bloscooporgel-soli (gramofoon) 5.15 „Kom Tzigane(Gra mofoon 5.30 De KRO-Boys o. 1. v. Plet Lustenhouwer 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart 6.45 ,,Di$ Czardasfürstin" (Gra mofoon) 7.00 Politieberichten 7.15 Katholieke Radio Volks universiteit. „Het voorkomen van geestelijke gebrekkigheid door dr. L. Veeger. Medische faculteit IV). 7.35 Inleiding op de opera „Ariace et Barbe Bleue" door W. d'Ablaing 7.45 „Arlane et Barbe Bleue" opera in drie bedrijven van Paul Dukas. Opgevoerd in den Stadsschouwburg te Amster dam, onder auspiciën van de Wagnervereeniglng 8.20 Nieuwsberichten 8.25 Actueele aetherflitsen 8.40 Inleiding op de tweede acte van „Arlane et Barbe Bleue 9.35 Gramofoon 9.55 Inleiding op de derde acte v. „Arlane et Barbe Bleue" 11.00 Gramofoonmuziek GODSDIENST 6.40 Parijs II (Actualiteiten voor Katholieken) ORKEST-CONCERTEN 11.20 Langenberg (Omroeporkest) 11.20 Deutschlandsender (Orkest) 11.20 Droitwich (BBC-orkest) 12.35 Hamburg (Omroeporkest) 12.35 Droitwich (Grand-ork.) 12.50 Luxemburg 12.50 Brussel I (Salonorkest) 12.55 Parijs II (Instrumentaal en semble) 2.50 Kalundborg (Omroeporkest) 3.30 Hilversum X (Rotterdamsch Philh. Orkest) 4.50 Hilversum I (Rotterdamsch Philh. Orkest) 6.35 Brussel I (Salonork.) 7.30 Berlijn (Omroepork.) 7.30 Langenberg („Chopin-Verdi- Wagner") 8.10 Rome (Orkestconcert) 8.10 Milaan (Concertwalsen) 8.35 Parijs II (Concert) 8.50 Brussel I (Concert) 9.20 Brussel II (Salonorkest) 9.30 Luxemburg 9.50 Boedapest (Concertorkest) 10.40 Toulouse (Orkestconcert) 10.55 Luxemburg LICHTE MUZIEK 11.20 Kalundborg 12.00 Hilversum I (De Notenkra kers) 12.20 Luxemburg 1.00 Hilversum I (Eddy Walis en zijn orkest) 4.00 Milaan (dansmuz.) 4.05 Droitwich (De Continentals) 5.20 Brussel I (Orkest) 5.20 Langenberg (Oud-Oostenrljk- scne Volksdansen) 5.20 Luxemburg Jazz-muziek) 6.10 Deutschlandsender (N.S.B.O.- Orkest) 6.20 Langenberg (dansmuziek) 7.35 Luxemburg 8.20 Droitwich (Variété-progr.) 8.30 Beromünster (dansmuziek) 8.30 Boedapest (dansmuziek) 8.35 Milaan (2000 Jaren dans) 8.50 Toulouse (Pop. concert) 9.20 Parijs II (Omroepdansork.) 9.45 Berlijn (dansmuziek) 9.50 Langenberg (kapel) 10.20 Deutschlandsender (orkest) 10.20 Brussel II (Dansmuz.) 10.20 Kalundborg (Dansork.) t. Ai- ...- ■tg v..ff ie-. De opvoering van de opera rAriane et Barbe Bleue" in den \msterdamschen Schouwburg, wordt Zaterdag door den K.R.O. uitgezonden (Hilversum II 7.3511-00) 10.20 Weenen (Dansmuziek) 10.30 Milaan (Dansmuz.) 10.30 Milaan (Dansmuz.) 11.05 Parijs I (Dansmuz.) 11.05 Toulouse (Dansmuz.) 11.20 Droitwich (BBC-dar.sork.) 12.40 Toulouse (militair concert) GRAMOFOON 8.00 Hilversum I 12.20 Brussel I 12.25 Parijs I 12.45 Hilversum I 1.35 Langenberg 1.50 Brussel I 2.50 Parijs I 3.00 Hilversum I (pl. der maand) 4.35 Brussel I 5.05 Droitwich 5 20 Brussel II 5.50 Luxemburg 5.50 Parijs I 6.20 Hamburg 6.50 Parijs I 7.00 Parijs II 7.15 Brussel I 8.15 Hilversum I (gevr. pl.) 8,20 Brussel I 8.50 Parijs II 10.45 Luxemburg (Opera aria's) 10.50 Parijs II 11.20 Weenen 11.20 Brussel II 11.20 Brussel I 11.20 Luxemburg 11.30 Hilversum •zingt) (Dansmuz.) (Joseph Schmidt KAMERMUZIEK 12.20 Langenberg (fragm. uit Mil- löckers „Gasparone") 4.00 Rome (Mandoline-kwartet) 4.55 Luxemburg (kwartet) 6.02 Brussel II (kwartet voor saxo fonen) 6,20 Berlijn (strijkkwartet In F. gr. t. op. 59/1 Beethoven) 6.50 Hilversum I (cello en piano) 7.10 Beromünster (vocaal trio) 8.25 Luxemburg (kwintet) 9.50 Deutschlandsender (Cornet- kwartet) 10.35 Droitwich (Parkington kwint.) SOLISTEN-CONCERTEN 4.20 Luxemburg (zang) 6.05 Deutschlandsender (Register- vleugel) 7.30 Deutschlandsender (Solisten concert) 7.35 Brussel I (Zang) 7.35 Brussel II (Zangrecital) 8.20 Parijs I (Zang) 9.55 Weenen (Pianorecital) 12.05 Toulouse (Zang) OPERA EN OPERETTE 6.40 Weenen („Der Vetter aus Dingsda", operette v. Ed. Künneke) 9.05 Parijs 1 (Die Zauberflöté" opera v. Mozart) VARIA 10.15 Hilversum I (Uitz. voor arbei ders ln continubedrijven) 2.00 Hilversum I (Hoe de toon kunst groeide) 2.15 Hilversum I (Van bet witte doek) 3.15 Hilversum I (Toespraak v. h. Onthouders Radio-Comité) 4.27 Hilversum I („De legende van Abdoel Sinibret" voordr. A. Bouwmeester) 5.40 Hilversum I (Letterkundig overzicht) 6.30 Hilversum I (Esperanto-uit- zending) 7.10 Hilversum I (West-Friesche uitzending) 10.06 Hilversum I (Progr. v. liedjes, voordrachten, muzieknummers enz.) TOONEEL 5.35 Berlijn („Nebenan und Ge- genüber") SPORT 2.30 Droitwich (Verslag v. d. rug- by-wedstrijd Schotland-Nieuw Zeeland) PERSBERICHTEN 8.00 Hilversum I 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender BERLIJN 356.1 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 459.5 M. BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL II 321.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM I 301.5 M. (AVRO en VARA) HILVERSUM II 1875 M. (KRO en NCRV) KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 M. MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. PARIJS II 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS ■imaiiaiiiiiiaaii ■•■■■•idjMaaBaaaaaaBaBaBaBBUMiaiaaaaBaBaMiaaaiaaaBaaaaaaaaBaBBBBBBaaaBBBBBBBBBBBBaaaBBBBBBBBBBBBBaaaBaBBBaBBaaBBa Bij de uitgifte van 55 millioen Nederl. schatkistpapier werd voor 63.940-000 in geschreven en 53.747.000 toegewezen. Het Unilever Concern vestigt binnenkort op bescheiden schaal een margarinefabriek en olieraffinaderij te Batavia. Blijkens den jongsten weekstaat van S tot 15 November is de goudvoorraad bij de Bank van Frankrijk met fr. 933 millioen van fr. 71322 mill, tot fr. 70389 millioen afgeno men- De goudprijs te Londen is met y2 d. tot 14 1/5 d. per ounce gestegen. 365.000 werd aan goud verkocht. De Bank van Engeland heeft 150.644 staven goud gekocht en blijkens den week staat totaal 731.404. Sinds het begin van het jaar bedraagt de goudaankoop 5.035.039- -* De rubberprijs te Londen is met 1/32 d. lot 6 3/16 d. per lb. gestegen. De Consol. Gas zal vóór 1 December a.s. zich niet bij de Securities Exchange Com mission voor registratie aanmelden. De Philadelphia Electric Comp. heeft bij het Federale Gerechtshof een verzoek ingediend om de wet op openbaar nutsbedrijven in strijd met de grondwet te verklaren- Bo vendien deed zij het verzoek om de S. E. C te verbieden, boeten op te leggen wegens het niet nakomen van de registratievoor schriften. De National Dairy Products Corp. decla reerde een onveranderd kwartaal-dividend van 0.30. Het indexcijfer voor de industrieele be drijvigheid te Detroit bedroeg op 15 Novem ber 107.5 tegen 100-9 per 31 October, 51.9 op denzelfden datum van het vorig jaar en 41.2 twee jaar geleden. De goederenuitvoer van Amerika bedroeg in October 221 mill, tegen 198 mill, in September en 5 200 mill, in dezelfde maand van 1934. De invoer beliep 189 mill, tegen 161 mill, en 129 mill- In de eerste tien maanden bedroeg de uitvoer S 1788 mill- tegen 1767 mill, in dezelfde periode van het vorig jaar en de invoer 1692 mill, te gen 1371 mill. Het uitvoer-overschot be droeg derhalve 5 96 mill, tegen 395 mill. De New-Yorksche' makelaar sleeningen bedroegen in de afgeloopen week 856 mill- tegen 8 855 mill, in de vorige week- Na een conferentie van drie dagen heeft de Nat- Foreign Trade Council haar mee ning uitgesproken over het Amerikaanse)/ bankwezen en de regeeringsmaatregelen,/ie 't herstel van den wereldhandel beïnvloeden. In haar verklaring werd aangedrongen op een definitieven terugkeer van den gouden standaard, de intrekking van de zilver aan- koopen en het in evenwicht brengen van de begrooting. De Dollar noteerde'gisteren te New-York 1.4843 tegen 1.4730 eergisteren. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam, op 7.30—732 V- Cv slot 7:26%)j de Frank 'Op :9.74**9M6.-s(9&1 a™ Belg a op 25.0025:10 (24.94) en de Dollar op 1-47%—1.48% (1.47%). De Nivas verkocht 647 tons afgekeurd6 superieure suiker en 473 tons afgekeuid bruine suikers. Te Alkmaar is, 79 jaar oud, overleden de heer H. Pette Jzn., een bekende figuur in de kringen van cacaofabrikanten. Tezamen met zijn vader, wijlen de heer J. Pette Hzn. legde hij in 1870 de grondslagen voor de cacao- en chocoladefabriek Pette te Wormerveer. Nadat hij vele jaren als directeur en later als gedelegeerd commissaris aan de firma ver bonden was geweest, zag hl) zich door zM" hoogen leeftijd genoodzaakt een welverdiend rust te gaan nemen. De heer H. Pette, die een vooruitstrevena man was, heeft als raadslid en wethouder zeer veel gedaan voor de gemeente Wormerveer. Ook op het gebied van de drankbestrijding heeft hij verdienstelijk werk verricht, teiw hij mede-oprichter en financier was van „<->n Huis." Het gemeentebestuur van Gouda heeft een aanvrage ontvangen van den heer Verfürden, ingenieur uit Winterswijk, achter wien een Rot- terdamsche-Haagsche combinatie staat met een kapitaal van zevenhonderd duizend gulden, voor huur van 10.240 M2 gemeente-grond aan ae Nieuwe Vaart (d.i. de verbinding tusschen Hol- landsche IJssel en Gouwe, den waterweg Roj>" terdam—Gouda—Amsterdam) om daarop te vestigen een nieuwe industrie „Navlietra" (Na tionale Vliegtuig- en Transportwerktuig Indus trie), welke zal vervaardigen verplaatsbare verstelbare transporteurs voor het bouwbedrijf' brandladders, uitkijktorens en schaartöens, transportwerktuigen, welke hier te lande nOe. niet worden vervaardigd en sportvliegtuige (klein vliegtuigbouw). Bij de nieuw te vestigen industrie zullen volgens mededeeling van den ondernemer be halve ingenieurs, teekenaars en ander technisch personeel, een tweehonderdtal werklieden arbein vinden. B. en W. van Gouda adviseeren den Raad de aangevraagde terreinen te verhuren. De Verbondsvergadering van het Kath. on derwijzers Verbond heeft met algemeene ste^" men een motie aangenomen, waarin het zU groote teleurstelling te kennen geeft, dat ne^ amendement-Suring inzake de gehuwde onder wijzeres moest worden teruggenomen. Het dringt er ten sterkste op aan, dat zoo danige maatregelen worden genomen, dat gehuwde onderwijzeres, niet-kostwinster, de school verdwijnt en besluit deze motie toe zeilden aan de R. K. Kamerfractie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6