Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan een „Omroeper voor 80.000 gezinnen f TAL VOLENDAM V.V.Z. KUNNEN WEERSTAAN Felle strijd om de leiding Utll i lllllHUHUt R.K.N.A.C. KAN ZICH HANDHAVEN STORMVOGELS NAAR BLAUW WIT HW CE,>CRAPH!C SOCIETY- ZATERDAG 23 NOVEMBER 1935 De stratosfeertocht behouden landing. van Stevens en Anderson. De instrumenten worden De gondel na de zorgvuldig verpakt VAN HET KATHOLIEKE KAMP Er staan weer verschillende wed strijden op het programma, waarvan de resultaten van groot belang zijn 's-Heerenberg ontmoet SJD.O.U.C. K.N. V.B. In het Westen en in het Zuiden vragen uiterst belangrijke ont moetingen de aandacht N.A.C. en B.V.V, meten hun krachten Korfbalprogramma voor Zondag FOTOREPORTAGE Oostenrijk gaat speciale concentratiekampen voor bedelaars inrichten ter bestrijding der bedelarij. Een groep tewerkgestelden verlaat onder toezicht het nieuwe kamp te Weenen Te Delft worden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der G.E.B. 's avonds verschillende bouwwerken met flood light verlicht, hetgeen een fraai schouw spel oplevert Mr. Thorp, voorzitter der orde van advocaten te Aix-en-Provence, die met zijn mede-bestuursleden is afgetreden als protest tegen het verwijderen van mr. Desbons uit het koningsmoordproces Vele fraaie exemplaren zijn op de groote pluimveetentoonstelling te bewon deren welke te 's Hertogenbosch geopend is Het gebouw in Matthew Parker Street te Londen, waar de vijfde vlootconfe- rentie gehouden zal worden Tot de belangrijkste wedstrijden van het I.V.C3.-programma, dat a.s. Zondag de aan dacht' vraagt, moeten ongetwijfeld de ont moetingen 'sHeerenbergS-D.O.U.C. en VolendamV.VZ. worden gerekend» hoe wel er daarnaast nog verschillende wedstrij den worden gespeeld, waarvan het resultaat op het verder competitieverloop van grooten invloed kan zijn. In Zuid I heeft R.K.N.A.C. Zondag j.l. nog kans gezien zijn goede positie te verbeteren door een fraaie zege op Caesar en dit Üsultaat geeft gegronde redenen tot de veronderstelling, dat de gecombineerden die nu thuis tegen Kerkrade spelen, zich ook morgen wel zullen handhaven Ook van Valkenburg, dat zich pas door een gelijk spel tegen het sterke Chevre- mont verdienstelijk weerde, kan men morgen in de ontmoeting tegen Geleen wel op een nieuwe goede prestatie rekenen. Er zal heel wat van de krachten der Valken worden gevraagd, maar als men serieuze kampioensaspiraties koes tert, moet de strijd tegen de nieuwe eerste klas. sers toch tot een goede einde kunnen worden gebracht en wij verwachten, dat de oud-lands kampioenen hiertoe in staat zullen zijn. De Sit- tardsche Boys komen wederom voor een zware taak te staan en zullen het tegen Chevremont hard te verantwoorden krijgen, maar de moge lijkheid, dat de hekkensluiters morgen althans een punt in de wacht sleepen, lijkt ons toch niet uitgesloten. Caesar en R.K.O.N.S. zijn op het oogenblik beide uitgeschakeld, al blijft in deze afdeeling, door het geringe krachtsverschil, waardoor alle clubs reeds tal van punten ver loren, in theorie alles nog mogelijk. Een be paald zwakke ploeg is er niet en daarom kan men er verzekerd van zijn, dat de twee tegen standers, die elkaar morgen in Beek ontmoeten, nJL Caesar en R.KYO.N.S. hard om de punten zullen vechten, die ongetwijfeld van pas komen, als het onderaan de ranglijst een gedrang wordt. In de gegeven omstandigheden ligt oi. een succes van de keizerlijken het meest in de lijn der verwachtingen. In Zuid II hebben de leiders morgen vrijaf en daarom zal de belangstelling voor de verrich tingen van de clubs in deze afdeeling zich wel voor een groot deel concentreeren op den strijd in Weert tusschen Wilhelmina en Brabantia. Op papier staat de Eindhovensche club, die in geval van een overwinning en zelfs bij een ge lijk spel de leiding van de Tüburgsche rood- wit-blauwen zou overnemen, niet slecht. Toch zal het er in Weert nog geducht spannen en er zal heel wat voor noodig zijn als Brabantia deze ontmoeting in zijn voordeel wil beslissen. Dongen heeft zich langzamerhand keurig her steld en hoewel het voorloopig vrijwel onmoge lijk is, dat deze club nog een rol van beteeke- nis zal spelen bij de bezetting van de eerste plaats, zullen er nog heel wat tegenstanders tegen de voortvarende Dongensche ploeg strui kelen. De Venlosche Boys kunnen morgen dan ook op een uiterst zwaren strijd rekenen, waar in de kansen van de Limburgsche club niet hoog moeten worden aangeslagen. Kolping heeft al verschillende malen teleurgesteld en de po sitie van de kampioenen is verre van fraai, maar dit neemt niet weg, dat wij de Helmond- sche club in ieder geval wel in staat achten om morgen op eig enterrein den vollen buit aan Best Vooruit te ontnemen. In Blerick gaat de strijd tusschen S.V.B., dat thuis nog ongeslagen is en Mulo, den kranigen Helmondschen runner- up, die naar wij verwachten, morgen in een lastig parket zal komen. De betere techniek van de bezoekers zal in deze ontmoeting wel genivel leerd worden door het groote enthousiasme, waarmee de Blericksche club vooral thuis ge wend is om de zaken aan te pakken. Aan span ning zal er dan ook geen gebrek zijn en men kan ox rekenen op een gelijkopgaanden strijd, waarin de mogelijkheid, dat Mulo een punt moet afstaan, vrij groot is. Twee van de vier eerste klassers, die nog on geslagen zijn, n.l. 's Heerenberg en S.D.o!tr.C., zullen morgen op het terrein van eerstgenoem de vereenigtng hun krachten meten en in het geheele Oostelijke district ziet men met span ning het resultaat van deze krachtmeting te gemoet. De kampioenen ondervinden tot dusver ongekenden tegenstand en er staan verschil lende concurrenten gereed om den titel over te nemen. Van deze gegadigden behoort 'sHeeren berg tot de gevaarlijkste en daarom is de wed strijd van morgen zoo uitermate belangrijk. De club uit den Achterhoek, die het vorig seizoen in degradatie-wedstrijden haar eerste klasse schap moest verdedigen, is thans geheel anders begonnen en trekt door haar fraaie verrichtingen algemeen de aandacht. Er staat voor beide te genstanders morgen ongeveer evenveel op het spel en men kan er verzekerd van zijn, dat beide clubs hun kansen niet gemakkelijk zullen prijs geven. 'sHeerenberg is eenigszins in het voor deel, daar deze club op eigen terrein speelt en reeds een voorsprong heeft, zoodat zij zelfs bü een nederlaag nog lang niet uitgeschakeld is. Voor S-D.O.TJ.C. is dit echter wel het geval en daarom zullen de Ulftenaren ongetwijfeld alles in het werk stellen om morgen te trachten hun positie iets te verbeteren en hierop bestaat toch wel eenige kans. Met een gelijk spel mag 'sHeerenberg zeker wel tevreden zijn en ook een nederlaag van de leiders zou ons niet ver wonderen. Emos en Quick, die beide acht pun ten hebben uit zes wedstrijden, zullen elkaar in Enschede ontmoeten in een strijd, die even eens van veel belang is, daar de verliezer voor loopig wordt uitgeschakeld en de winnaar tot een der ernstigste gegadigden voor de eerste plaats moet worden beschouwd. Ook hier kan men op een spannenden strijd rekenen, waarin de Enschedesche club oi met de beste kansen start. Vogido en Altior zullen eikaar eveneens niet veel toegeven, want beide clubs zijn o.i. op 't oogenblik van vrijwel gelijke kracht. Zij zullen daarom fel om de punten strijden, om te zorgen hun positie te verbeteren, wat voor het geval, dat V.D.Z. zich plotseling zou gaan herstellen, geen overbodige weelde zal blijken te zijn. In Deventer won Vogido met 2L De Zweef ont vangt de Treffers, die er goed aan zullen doen de club uit Nijverdal niet te onderschatten. Een succes voor de Groesbeekers lijkt ons intusschen in deze ontmoeting het waarschijnlijkst. In ver band met de bezetting van de laatste plaats, staat de strijd in Arnhem tusschen V.D.Z. en Vosta in het middelpunt der belangstelling. Hier komen twee clubs tegen elkaar in het veld, die beide maar zeer poovere resultaten hebben ge boekt en het is hier een ontmoeting, waarin de behaalde punten in zekeren zin dubbel tellen. Wie de gelukkige zal zijn valt met geen moge lijkheid te zeggen. Misschien brengt een gelijk spel het geringe krachtsverschil tot uitdruk king. De belangrijkste wedstrijd in West I is die in Volendam tusschen de landskampioenen en het stoere Zaansche V.V.Z. een van de vele big matches van het voor dezen Zondag vastgestelde programma. Beide ploegen krijgen hier een buitengewoon lastig vraagstuk op te lossen en het resultaat is, zooals men weet, van zeer groote beteekenis. De verwachting, dat de ont moeting er dan ook een van groote spanning zal zijn, is o.i. zeer gegrond. De wijdbroeken heb ben al een zeer moeilijk programma achter den rug, waarvan vijf uit- en slechts twee thuis wedstrijden en hun prestaties tot dusverre heb ben laten zien, dat de geduchte kampioensploeg weinig aan kracht heeft ingeboet. Ook V.V.Z. heeft het tot dusverre lang niet gemakkelijk gehad, maar als men de verschillende ontnfoe- tingen nagaat moet men toch tot de conclusie komen, dat de resultaten van Volendam iets hooger aan te slaan zijn. De punten zijn na tuurlijk niets meer of minder waard en boven dien geeft een dergelijke vergelijking niet veel houvast, maar toch meenen wü, dat in de ge geven omstandigheden de kansen van de wijd broeken nog niet zoo slecht staan. De Volen- dammers beschikken bovendien over groote rou tine in het spelen van moeilijke wedstrijden en dit is zeker een niet te onderschatten factor, die morgen wel eens den doorslag kan geven. Wilskracht ontvangt S.D.O., dat het den Am sterdammers niet gemakkelijk zal maken, maar behalve hun teleurstellenden laatsten wedstrijd zijn de blauw-witten thuis in den regel goed op dreef en als dit ook morgen het geval is, vreezen wij voor de bezoekers, dat zij met leege handen naar Bussum zullen terugkeeren. De Meer heeft weliswaar tot nu toe geen groote prestaties laten zien, maar onverdienstelijk zijn de behaalde re sultaten en vooral tegen sterke tegenstanders geenszins. De roodhemden kunnen hun ontmoe ting tegen E.M.M. o.i. met vertrouwen tegemoet zien, al zullen de Hilversummers zich niet ge makkelijk gewonnen geven. Een punt blijft er o.i..zeker in de hoofdstad. De overige twee wed strijden in deze afdeeling brengen de tegen standers reeds voor de tweede maal in dit sei zoen tegenover elkaar. V.V.A. won in Zuilen met 30 van H.M.S. en ook nu staan de Am sterdammers er gunstiger voor, maar het zal hun nog moeite genoeg kosten om den tegen stand der Zuilensche rood-witten, die de pun ten hard noodig hebben, te breken. In Haarlem klopten Onze Gezellen V.V.IJ. met 6—0, maar de Stichtenaren zijn thuis nog ongeslagen en op het IJsselsteinsche veld zjjn de punten voor de bezoekers over het algemeen erg kostbaar geweest. De Haarlemsche club is sterker maar het is de vraag, of V.V.IJ. den Gezellen de ge legenheid zal geven deze meerderheid in doel punten uit te drukken. Zoo ooit, dan lijkt ons hier zeker een verrassing niet uitgesloten. Na eenige weken van gedwongen rust komt GD.A. in West II weer de aandacht vragen voor zijn prestaties, waarvan die van morgen in de Er blijft groote spanning heerschen inhet competitie-verloop der eerste klasse van den K.N.V.B. en vrijwel eiken Zondag doen zich weer nieuwe verrassingen voor, die de si tuatie nog ingewikkelder maken. Ook het programma van morgen bevat weer ver schillende van dergelijke mogelijkheden. VJ3.V. zal wel weer op groote belangstelling kunnen rekenen, want een nieuwe belangrijke wedstrijd staat de Velser club te wachten. Zij krijgt ADo op bezoek en daar de Haagsche club zelf nog niet uitgeschakeld is en in geval van een overwinning zelfs nog een zeer goede kans op de eerste plaats zou behouden, zal men ongetwijfeld weer een spannenden strijd ver wachten. Bovendien is men natuurlijk benieuwd of V.S.V. zich na de zware nederlaag in Rot terdam, die den prachtigen voorsprong van de Velserclub geducht verkleinde, zal hebben hersteld. Dit zal o.i. wel het geval zijn, maar hierom behoeft het nog niet uitgesloten te zijn, dat de roodhemden het niet verder dan een gelijk spel brengen. R.C.H. zal wel in staat zijn om de tweede plaats te behouden, want het zou oJ. een groote verrassing zijn als Hermes D.V.S., al is het dan ook in Schiedam, er in slaagde de Haarlemsche club een punt te ontnemen. Haarlem blijft nu eenmaal wispelturig en wis selt de fraaiste prestaties met onverwachte teleurstellingen af, zoodat de roodbroeken op het oogenblik op de ranglijst een plaats innemen, die zeker niet in overeenstemming is met hun sterkte. Mogelijk krijgt men morgen weer een stap in de goede richting te zien, nu Sparta in de Spaarnestad op bezoek komt, een tegenstan der, tegen wien de roodbroeken o.i. niet kans- ifros zijn. Op papier is H.B.S. sterker dan ontmoeting in Delft tegen D.H.L. vermoedelijk den Haagschen aanhang wel reden tot juichen zullen geven. Als G.D.A. zijn vorm intusschen niet kwijt geraakt is, moet deze wedstrijd aan de gasten tenminste geen onoverkomelijke moei. lijkheden opleveren. Graaf Willem is de gast heer van Leonidas, dat op flinken Haagschen tegenstand kan rekenen en wel geducht op zijn hoede mag zijn, als men in de residentie geen punt wil verspelen. Spartaan is een zeer sterke tegenstander voor T.YJ3.B., dat de Rotterdam mers in Haarlem moet bekampen. Veel licht punten voor de geelzwarten zien wij niet in deze ontmoeting, die hoogstwaarschijnlijk wel een nieuw Rotterdamsch succes zal opleveren. Ook dit jaar schijnen de sympathieke Haarlem sche Yellow-Black Boys weer een moeilijk sei zoen te hebben. Kf.C, maar het zal morgen de vraag zijn oi de practijk de theorie in het gelijk stelt, want de ontmoeting op Houtrust tegen K.P.C. is er een, die de Hagenaars voor groote moeilijkheden kan plaatsen. Ook R.C.H. moest op eigen ter rein voor de Koogsche zwichten en wie weet of de club van Mol morgen niet voor een her haling van een dergelijke verrassing zorgt? Tusschen Ajax en Xerxes bestaat er op de ranglijst een flinke afstand, maar de Amster dammers sukkelen op het oogenblik met ge blesseerde spelers, zoodat zij aan den Wilgenpias geen gemakkelijke taak hebben. Toch zullen zij o.i. wel in staat zijn hier hun eerste succes in een uitwedstrijd te behalen. In afdeeling II is de ontmoeting in Amster dam tusschen Blauw-Wit en Stormvogels na tuurlijk het feit van den dag. De IJmuidenaren hebben 11 punten uit zeven en de Amsterdam mers, die nog ongeslagen zijn, 10 punten uit zes wedstrijden. De Stadionclub zou door te win nen haar positie geweldig verbeteren, maar dit zal voor de Zebra's wel een uiterst lastige op gave blijken te zijn, zoodat zij het wellicht niet verder brengen dan een gelijk spel. Het lijkt ons echter wel vrij zeker, dat Blauw-Wit zich ongeslagen zal weten te houden. D. P. C. zal vermoedelijk in Dordrecht van H. F. C. winnen, in welk geval de Dordtsche club haar aanspraken op de eerste plaats vol ledig kan blijven handhaven. Er zijn natuurlijk verschillende mogelijkheden. Als de strijd in het Stadion onbeslist eindigt, neemt D.F.C. bij een overwinning op H.F.C. de leiding, terwijl een zege van Blauw-Wit in het Stadion de Amsterdammers aan den kop zou brengen, maar de IJmuider club zal dit wel verhinderen, daar zij anders voorloopig van het eerste plan zou verdwijnen. V.U.C. heeft in de residentie bitter weinig kans op succes tegen Feijenoord, dat hier ongetwijfeld op de punten beslag legt en verder afwacht, wat de andere gegadigden voor den titel er van terecht brengen. D.H.C. is o.i. in Rotterdam tegen Excelsior niet kans loos, maar gemakkelijk zullen Van Nellen c.s. het aan het Toepad toch niet krijgen, want de club van Manssen werd thuis nog niet geklopt. Z.F.G. ontvangt D.W.S., dat in ieder geval op een warme ontvangst door de Zaankanters kan rekenen, maar wij houden het toch niet voor onmogelijk, dat D.W.S. in deze ontmoeting een gelijk spel behaalt. Vermoedelijk zal er in het Oosten morgen in de onderlinge situatie tusschen de twee kop- clubs geen verandering komen, want zoowel Go- Ahead als Heracles moeten in staat worden gi - acht om de beide punten te veroveren. De De- ventenaren kunnen natuurlijk in hun uitwed strijd tegen de Enschedesche Boys wel op flin ken tegenstand rekenen, maar die zal het suc ces van Halle c.s. toch in ieder geval moeilijk in den weg kunnen staan. Heracles ontvangst in Almelo Z.A.C., dat zich voor deze ontmoe ting wel geen groote illusies gemaakt zal heb ben, want het zou al vreemd moeten gaan als de Almelosche club tegen haar betrekkelijk zwakke Zwolsche tegenstanders struikelde. A. G. O. V. V. en Enschede zijn wel uitgeschakeld, maar voor de Apeldoornsche club staat de eer volle derde plaats op het spel en dit zal de blauwhemden inspireeren tot een tegen stand waartegen de gasten niet opgewassen zijn. Tubantia zal iri Zwolle tegen P.E.C. voor heete vuren komen te staan. Wel zijn de bezoekers niet bij voorbaat uitgeschakeld, maar het zou o.i. toch zelfs tot de verrassingen gerekend moe ten worden, als de Hengelosche club ook maar een punt bekwam. S.C.H. trekt naar Wageningen met het onpleizierige vooruitzicht van de acht ste nederlaag in het verschiet. Het geringe krachtsverschil in het Zuiden heeft tot gevolg, dat elke wedstrijddag zich opnieuw kenmerkt door bijzonder belangrijke wedstrijden, iets wat morgen weer in hooge mate geldt voor de ontmoetingen in Breda tusschen NA..C. en B.V.V. en in Tilburg tus schen Longa en Eindhoven. B.V.V. heeft lang zaam maar zeker kans gezien eenige punten uit te loopen, zoodat de Bossche club een ste vige positie inneemt en zelfs bij 'n nederlaag tegen de club van Verlegh nog uitstekende kan sen zou behouden. Dit zou alleen tengevolge hebben, als het in deze afdeeling tenminste nog mogelijk is, dat de spanning nog verder toe neemt. Longa moet zijn geluk beproeven tegen Eindhoven en als de Tilburgsche club niet op een bijzondere wijze door pech achtervolgd wordt, achten wij haar wel in staat een volledig succes op de Eindhovensche gasten te behalen. In ge val van een nederlaag van B.V.V., zouden de Bosschenaren dan met de club uit Eindhoven gelijk komen. B.V.V. kan echter in Breda op een tegenstand rekenen, die zeer moeilijk te overwinnen zal zijn en op meer dan een gelij" spel behoeven de leiders o.i. niet te rekenen. Het ligt in de lijn der verwachtingen, dat P.S.V. zich niet door N.O.A.D. zal laten verrassen, want de landskampioenen zullen hun nederlaag tegen Roermond nu wel te boven zijn gekomen. M.V.V. heeft in Maastricht de gelegenheid om zijn positie te verbeteren, ten koste van het bezoekende Bleijerheide, dat in de tot dusver door deze club gespeelde uitwedstrijden niet meer dan één punt bemachtigde en Roermond geven wij wel een kansje op een gelijk spel in de ontmoeting te Spekholzerheide tegen Juliana. In het Noorden kan men een nieuw succes van Be Quick, dat naar Sneek gaat om de club van dien naam te bekampen, verwachten. Velo- citas staat vermoedelijk voor een heel wat moei lijker strijd tegen Friesland, terwijl ook G.V.A.V. maar niet zonder meer van Achilles zal winnen. Veendam kan zich thuis wel de meerdere too- nen van H.S.C., terwijl Hoogezand o.i. tegen Leeuwarden 'n nieuwe nederlaag tegemoet gaat. Eerste klasse West Noord-Holland K. Zaand.—Bl.-Wlt DTV— Swift Olympla-W.kw.tier Zuid-Holland HKVDKC Ons Eibern.Deet. HSV—Fluks Eerste klasse Oost Afdeeling A VadaEkca HellasZKC 't Oversch. Onder Ons Wilskr.Rapiditas Afdeeling B DOSRigtersbleek Zw.-Wit—Achilles (23 Nov.) Naas—AKC Tweede klasse West Noord-Holland Afdeeling A DED—DDV BI.-Wit 2—Excels. ZKVKVD Kattenb. 2Vesta Afdeeling B SpartaOosterp. Rohda 2Hercules Bil thSamos Afdeeling C RohdaW.kw.t. 2 K. Zaand. 2 A. Weerb. BEF—Ajax Oosterkwartier— Kattenburg Tweede klasse West Zuid-Holland Afdeeling A VeloxHBS OSORAio Fluks 2Spangen Afdeeling B HSV 2Deetos 2 Gymnas.Vreew. AchillesReady Regenb. Het Zuiden 2 Tweede klasse oost Gelderland Afdeeling A 't Oversch. 2 Hellas 2 Merced.Rapid. 2 Afdeeling B DOTNoviomag. Pêle MèleBe Quick Wilskr. 2Ekca 2 Merced. 2Vada 2 Overijsel HKC 2Goorse KO OdioNaas 2 (23 Nov.) Gr.-Zw.Markelo Tweede klasse Zuid BredaEmo Deto—Or.-Wit PSV 2—PSV

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4