z Leidende clubs staan opnieuw voor een zware taak De strijd om de leiding in het Oosten Zoekt gij betrouwbaar PC3TC^RtPC31vTJVvlE 2 Plaats dan een „Omroeper" Personeel? I 1 voor 80.000 gezinnen j 5Cl£ BRABANTIA ONTMOET R.K.T.V.V. GO AHEAD ONTVANGT HERACLES I lii ^ntmnramnnirainiininiiiinimnnnniinTnimiiiniiniraiirainiiiinnmiiiiiinnniiinnimimnmnnninnng T imrwi -w ~i g ZATERDAG 30 NOVEMBER 1935 1 r~M nie voo dez VAN HET KATHOLIEKE KAMP Plaatselijke strijd in Enschede tusschen Vosta en Emos. Amsterdamsche derby tusschen Wilskracht en De Meer Volendam in een lastig parket K.N. V. B. Zal D.F.C. het in IJmuiden tegen Stormvogels kunnen bolwerken? V.S.V. bij R.CiH; op bezoek KORFBALPROGRAMMA Academische examens adv Ka veis als tre* eer« Ej anti als Diij ner: gele opk; S.D H nert die Het chij reec leid Ank war: kei mot hert- rap; gun. doo schi vert: reel te aan een een schg aest zijn mer' nin{ heei geel van van krat Prol eerl; dat ruie dair, drie nin^ Tl aan. moe terp vers enki S. r R< gees crat ze hoon duri Gou het thai was woe doo i-r ovei ,.Hi En Iioi *tjt li kat jui: kar hee r nai 0 wijl bev anc nav IV teg teg' was ver E nac ver E ocg in dez gro Ka ku V alle kri: na; 1 lan kei I var wei set I hai Op vier clubs na, zullen morgen alle eerste klassers van den LV.C.B. aantreden voor het afwerken van een progTamma, dat aan belangrijkheid weer niets te wenschen overlaat. Het is daarom te hopen, dat alle vastgestelde wedstrijden inderdaad kunnen worden gespeeld en de weersomstandighe den niet als spelbreker optreden. In verschillende afdeelingen komen de lei ders weer voor een zeer zware taak te staan om him positie te verdedigen. Zoo zullen in Zuid I R. K. N. A. C. en Valkenburg voor de tweede maal in dit seizoen den strijd aanbin den om de veelbegeerde punten, die bij de Val ken thuis werden gedeeld. De gecombineerden hebben op eigen terrein nog geen enkel punt behoeven af te staan, maar zoo ooit, dan is er o.i. juist morgen kans op, dat dit gebeurt. De Valken hebben twee wedstrijden minder ge speeld en een verliespunt minder dan dë leiders en een overwinning zou den achterstand van Valkenburg tot een punt terugbrengen. De oud-landskampioenen zijn echter over het alge meen genomen tot nu toe niet erg fortuinlijk geweest in hun uitwedstrijden, maar zij zullen het, nu er voor hen zoo veel op het spel staat, R-K-N.A.C. morgen toch wel zeer lastig maken. Groot zal het krachtsverschil niet zijn en het staat vast, dat beide tegenstanders elkaar niets zullen toegeven, zoodat ook nu een gelijk spel ons nog niet zoo'n vreemd resultaat lijkt voor dezen wedstrijd, waarin het aan spanning wel niet zal ontbreken. Dit zal ongetwijfeld even eens het geval zijn met den plaatselijken wed strijd tusschen Kerkrade en Chevremont, die beide weliswaar op het oogenblik niet veel kans meer hebben op de eerste plaats, maar toch wel hun uiterste best zulli-i doen om een zoo goed mogelijk resultaat te behalen. Boven dien spreekt hier de plaatselijke rivaliteit ook een woordje mee. Kerkrade is thans nog on geslagen en het is oi. vrij zeker, dat de rood gelen dit morgen blijven. Wij achten tenminste een revanche op Chevremont, dat op eigen terrein met 32 won, niet onwaarschijnlijk. RJC.O.N.S. zal het in Schaesberg hard te ver antwoorden krijgen tegen Geleen, dat met re vancheplannen rondloopt voor de 21-neder- laag op eigen terrein en o.i. wel eenige kans heeft om in deze plannen te slagen. R.K.V.V.L. en Kimbria hebben elkaar nog niet ontmoet en zullen thans op het terrein van eerstge noemde vereeniging hun krachten meten, die o.i. niet veel zullen verschillen. In Zuid Et staat natuurlijk vooral de ont moeting in Eindhoven tusschen Brabantia er. R.K.T.V.V. in het middelpunt der belangstel ling. De Tilburgsche club is neg lang niet uit geschakeld, maar als de rood-wit-blauwen hun aanspraken op den titel volledig willen hand haven, zullen zij morgen moeten winnen. Dit lijkt ons een buitengewoon lastige opgave, te meer daar de sterke Eindhovensche ploeg thuis nog geen enkel punt heeft afgestaan. Met een verdeeling van den buit zullen de Tilburgena- ren oi. reeds ruimschoots tevreden mogen zijn. Mulo won in Helmond reeds met 62 van de Venlosche Boys, die thuis natuurlijk wel alles in het werk zullen stellen om revanche te ne men, maar hierin o.i. toch niet veel kans heb ben. Mulo zal zijn fraaie positie niet door een nederlaag in gevaar brengen en wij vermoeden, dat de punten morgen mee naar Helmond gaan. Dongen verloor in Bergen op Zoom met 31 van Mevo, maar nu de nieuwe eerste klas sers bij de zwart-witten op bezoek komen, ver moeden wij, dat de rollen zullen worden omge keerd. Best Vooruit gaat o.i. tegen Wilhelmina een vrij zekere nederlaag tegemoet, terwijl S.V.B., dat thuis in den regel goed op dreef is, wel een kans heeft om Kolping beide punten te ontfutselen. Voorloopig is de strijd om de leiding in het Oosten ten gunste van 's Heerenberg beslist, maar de club uit den Achterhoek blijft toch groote concurrentie houden. Zoo hebben ook Treffers en Emos nog uitstekende kansen. Oogenschijnlijk ziet het er niet naar uit, dat er morgen veel w'ijziging in de situatie komt. 's Heerenberg zal tenminste thuis wel van Altïor kunnen winnen, terwijl ook Treffers, dat de Zweef Zondag JJ. in Nijverdal met 31 klopte, morgen in Groesbeek wel de beide pun ten zal veroveren op de Overijselsche club. Wel was de strijd vorige week vrij spannend en het succes van de Gruesbekers eenigszins fortuin lijk te noemen, maar in de gegeven omstandig heden lijkt ons een kans op revanche van De Zweef niet groot. Emos komt in den plaatselij ken wedstrijd in Enschede tegen Vosta voor een lastig probleem te staan, al moeten de rood- witten dit toch naar behooren kunnen oplos sen, als zij een serieuze kans op den titel wil len behouden. Op het Emos-terrein werd het een 11 gelijk spel. Nu heeft Vosta het ter reinvoordeel, maar veel kans geven wij de rood- hemden, die een slecht seizoen hebben, toch niet. VJXZ. ontvangt S.D.O.U.C., dat in de Arnhemmers, die Zondag jj. verrassend goed speelden, tegenstanders krijgt, die het den Ulfte- naren niet gemakkelijk zullen maken. Een suc ces van de Amhemsche club in den vorm van een gelijk spel lijkt ons hier niet uitgesloten. Quick krijgt bezoek van Vogido, dat zich in zijn laatste wedstrijden weer eenigszins hersteld heeft, maar morgen toch al heel goed voor den dag zou moeten komen om in Oldenzaal succes te behalen. In West I krijgt het leidende Volendam mor gen Wederom een lastige klip te omzeilen, maar de overtuigende zege op V.V.Z. heeft Zondag j.l. wel laten zien, dat de wijdbroeken langza merhand hun kampioensvorm weer terugge vonden hebben. V.VA., dat morgen zijn nieuwe terreinaccommodatie officieel in gebruik neemt, zal dan ook tegen de landskampioenen terdege aan moeten pakken. Veel kans op succes heb ben de Amsterdammers o.i. niet, maar het lijkt ons toch wei vrij zeker, dat zij goed partij zul len geven en er is dan ook een spannende wedstrijd te verwachten. De mogelijkheid, dat de nieuwe eerste klassers, die thuis in den regel hun beste spel spelen, voor een verrassing zou den zorgen, is zeker niet uitgesloten. Onze Ge zellen ontvangen H.M.S., dat in Haarlem voor een zeer zware taak zal komen te staan en wij vreezen voor de Zuilensche rood-witten, dat zij morgen een nieuwe nederlaag tegemoet gaan. Het lijkt ons tenminste erg onwaar schijnlijk, dat de Haarlemmers morgen zouden struikelen. E.M.M. heeft over het algemeen dit seizoen thuis geen slechte resultaten geboekt en dit belooft niet veel goeds voor V.V.IJ., dat morgen in Hilversum op bezoek komt en juist in zijn uitwedstrijden slechts zeer matige pres taties leverde. Een nieuw succes voor de Hil- versumsche club ligt hier in het verschiet. S.D.O. trekt naar Zaandam om daar den strijd aan te binden tegen het thuis nog ongeslagen V.V.Z. De Zaankanters zullen zich over de te leurstelling, die de nederlaag tegen Volendam voor hen Was, wel hebben heengezet en wij vermoeden, dat zij tegen de Bussumsche club wel zullen toonen, dat zü nog terdege meetel len. Wij zien althans voor S.D.O. niet veellicht- punten in deze ontmoeting, die den Zaandam mers o.i. wel de punten zal opleveren. De hoofdstedelijke derby tusschen Wilskracht en De Meer belooft een spannenden strijd te zul len geven tusschen belde oude tegenstanders, die elk voor zich natuurlijk alles in het werk zullen stellen om den buit te veroveren. Het is o.i. een geheel open strijd tusschen twee ge lijkwaardige tegenstanders, waarvan het resul taat met geen mogelijkheid valt te voorzien. De wedstrijd van den dag in West II is de ontmoeting in Rotterdam tusschen Leonidas en H.B.C., die in Heemstede indertijd een 4-3- zege van de kampioenen opleverde. Ook nu staat er voor beide partijen weer veel op het spel en vooral voor de Rotterdammers, die in zekeren zin hun laatste kans te verdedigen krijgen. H-B.C. kan den strijd echter met ver trouwen tegemoet zien, daar zelfs een neder laag de positie van de Heemsteedsche club niet direct in gevaar kan brengen. Zoover zal het echter wel niet komen en wij verwachten we derom een kleine zege van de afdeelingskam- pioenen. In Haarlem zullen T.Y.B.B. en D.H.L. hun krachten meten in een ontmoeting, waar in de geel-zwarten misschien wel een punt kunnen veroveren. Zij zullen echter hun tegen standers niet mogen onderschatten. G.D.A. ontvangt S.J.C., dat tegen de Loosduiners op harden tegenstand zal stuiten, maar toch niet bij voorbaat kansloos behoeft te Worden geacht. Voor D.E.M. blijft het er donker uitzien en ook morgen, nu de Beverwijkers Santpoort ontvan gen, is de kans op succes o.i. niet erg groot. De withemden zullen evenwel de punten niet aan de roodbroeken cadeau geven en Sant poort zal het daarom nog lang niet gemakke lijk krijgen. In den K.N.V.B. kunnen de meeste eerste klassers Zondag reeds hun negenden wed strijd spelen, zoodat de helft van het pro gramma dan voor het grootste deel al ach ter den rug is. Het is echter wel goed, dat men flink opschiet, want er komen in De cember nog twee competitie-looze Zonda gen. Bovendien zal men moeten afwachten welke verrassingen de winter nog brengt. Spanning blijft er volop heerschen en in vrijwel alle afdeelingen trekken weer uiterst belangrijke ontmoetingen de aandacht. In af- deeling I is men natuurlijk erg benieuwd naar hetgeen V.S.V. er in het Heemsteedsche Sport park tegen R.C.H. van terecht zal brengen. De thuisclub heeft door twee achtereenvolgende nederlagen in korten tijd haar fraaien voor sprong tot een punt zien terugloopen en als ook morgen herstel uitblijft, zal V.S.V. de lei ding moeten afstaan. R.C.H. heeft thans een uitstekende kans, die de Racingclub niet ge makkelijk zal prijsgeven en daarom zou ons een succes van de Haarlemmers morgen niet ver wonderen. Ajax speelt thuis tegen H.B.S., wat eveneens een bijzondere aantrekkelijke wedstrijd belooft te worden. De ontmoetingen tusschen beide clubs droegen altijd een zeer spannend karak ter en ook morgen zal dit wel het geval zijn. Op papier zijn de Amsterdammers sterker en zij hebben oi. ook de beste kansen, maar H.B.S, heeft den Ajacieden al eens meer teleurstellin gen bereid, zoodat Volkers c.s. geducht op hun hoede dienen te zijn. Haarlem zal in Den Haag den strijd aanbinden tegen A.D.O., dat zal moe ten winnen, om in de running te blijven. Tegen de roodbroeken zal dit echter uitermate moei lijk zijn. De club uit de Spaarnestad is hier o.i. zeker wel in staat om een punt te veroveren. Sparta zal Xerxes in Rotterdam wel geen kans geven, terwijl K.F.C., dat Hermes-D.V.S. ont vangt, voor een verre van gemakkelijke taak komt te staan. Het zal ons tenminste niet ver wonderen, als de Schiedammers Mol es. een gelijk spel weten af te dwingen. In afdeeling n staat natuurlijk de ontmoe ting in IJmuiden tusschen Stormvogels en D.F.C. in het middelpunt der belangstelling. Ook deze strijd zal ongetwijfeld een uiterst spannend verloop hebben, maar wij geven den IJmuidenaren toch wel een kans op succes. 'Blauw-Wit krijgt eveneens een moeilijk pro bleem op te lossen en er zal heel wat van de zebra's worden gevergd om den strijd tegen D.H.C. in Delft tot een goed einde te brengen. Twee groote overwinningen achter elkaar heb ben het bewijs geleverd dat de Delftsche ploeg zich van het zwakke begin volkomen hersteld heeft. Bij een gelijk spel zullen de Amsterdam mers zeker niet ontevreden mogen zijn. Feyen- oord heeft zich eveneens geheel hersteld en een zege van de Rotterdammers in den plaatselij ken strijd tegen Excelsior zal dan ook wel bin nen het bereik van de club van v. Heel liggen. D.W.S. ontvangt V.U.C., dat in ieder geval tot de zwakste clubs in deze afdeeling behoort en ook nu weer voor een zware taak komt te staan. De blauw-zwarte Amsterdammers zullen, als zij hun kans schoon zien, er wel voor zorgen, dat zjj de punten in de wacht slepen, waardoor hun positie al heel weinig gevaar mee. zou loopen. Een Amsterdamsche zege lijkt ons in dezen wedstrijd zeer waarschijnlijk. H.F.C. krijgt een lastige tegenpartij in Z.F.C., maar als de Haarlemmers goed op dreef zijn, kan deze ontmoeting aan de Spanjaardslaan wel een gelijk spel opleveren, want over het algemeen heeft Z.F.C. in zijn uitwedstrijden maar matige resultaten geboekt. In het Oosten wordt de eerste helft van het programma voor de leiders op waardige wijze afgesloten met de krachtmeting tusschen Go Ahead en Heracles in Deventer. Men kent de situatie. Beide clubs hebben twee verliespunten en staan op het oogenblik met 14 punten uit acht wedstrijden gelijk. Ook morgen zullen beide ploegen elkaar heel weinig toegeven, maar mis schien is het terreinvoordeel de oorzaak dat de balans iets ten gunste van de Deventer rood gelen doorslaat. Groot zal de score o.i. niet zijn en ook een gelijk spel, waardoor de spanning nog meer zou stijgen, als dit tenminste nog mogelijk is, is zeker niet uitgesloten. Enschede zal in den plaatselijken wedstrijd tegen de Boys op een tegenstand stuiten, die heel moeilijk te overwinnen is. De bezoekers nemen weliswaar op de ranglijst een minder gunstige positie in dan hun tegenstanders, maar in de practijk zal o.i. van krachtsverschil niet veel sprake zijn. wij verwachten een spannen- den strijd met een kleine zege van de sport club als resultaat. Tubantia zal alle zeilen moeten bijzetten om het tegen A.G.O.V.V. te kunnen bolwerken, maar misschien zien de Hengeloërs toch kans aan de Apeldoornsche club een punt te ontne men, om hun nog verre van fraaie positie te verbeteren. Z.A.C. krijgt bezoek van Wagenin- gen, dat op een warme ontvangst in Zwoile kan rekenen, want ook Z.A.C. heeft de punten hard noodig en zal alles in het werk stellen als het mogelijk is, zijn totaal wat te verhoo- gen. S.C.H. zal tegen P.E.C. wel niet opgewas sen zijn, tenzij de Nijmeegsche club met haar gelijk spel op den Wageningschen berg een periode van herstel heeft ingeluid. In het Zuiden zal B.V.V., dat zich reeds in verschillende wedstrijden op kranige wijze door de moeilijkheden heeft heengeslagen, wel op zijn qui-vive zijn tegen Longa, dat in Den Bosch tegen de leiders den strijd zal moeten aanbin den. Verder dan een gelijk spel zal de Til burgsche club het o.i. niet brengen. P.S.V. zal er wel voor zorgen om in Spek- holzerheide niet tegen Juliana te struikelen, maar toch zijn we er hier ook nog niet zeker van, dat de landskampioenen den vollen buit veroveren. Eindhoven zal zich niet door Roer mond laten verrassen, terwijl N.A.C. een goede kans heeft om zijn derde overwinning tot een feit te maken, door Bleyerheide, dat in Breda op bezoek komt, te kloppen. N.O.A.D. verloor in Maastricht met 40 van M.V.V., dat thans in Tilburg wel met een verdeeling der punten ge noegen zal moeten nemen. In het Noorden lijkt ons een zege van Be Quick op Achilles in Assen zoogoed als zeker. Leeuwarden heeft de beste kansen in den wed strijd tegen Sneek, terwijl Friesland in de Frie- sche hoofdstad tegen G.V.A.V. wel aan het kortste eind zal trekken. Bij den plaatselijken strijd in Hoogezand verwachten wij êen nieuw succes voor H.S.C. In Groningen zullen Velocitas en Veendam tenslotte uitmaken wie de tweede plaats zal bezetten. De kansen voor de groen-witten staan hier o.i. niet slecht. Eerste klasse West Noord-Holland DVDBI.-Wit Sportief—DTV K. Zaand.Olymp. Zuid-Holland DeetosRozenb Fluks—HKV HSV—Het Zuiden Ons Eibern.DKC Eerste klasse Oost Afdeeling A Onder onsEkca, 't Oversell.Hellas ZKC—Vada Afdeeling B Zw.-WltAchilles (30 Nov.) Rigtersbl.HKC Tweede klasse West Noord-Holland Vesta—KVD ExcelsiorDDV Kattenb. 2—DED LutoHercules SamosRohda 2 Oosterp.Bilth. Volh.Sparta W.kw.t. 2 Kattenburg K. Zaand. 2 Oosterkw.tier Tweede klasse West Zuid-Holland AioVelox HBS—Fluks 2 OSCRDie Hagho Spangen—HKV 2 Vreew.Regenb. Deetos 2Achilles ReadyHSV 2 Tweede klasse Oost Gelderland ZKCRapiditas 2 BorculoMercedes St; Hoog.—Hellas 2 Vada 2Pêle Mêle O-ArnhemDOT Mercedes 2 Wilskracht 2 Ekca 2Be Quick Overljsel Naas 2Gr.-Zwart Ons ClubjeDOS 2 ODIO—HKC 2 (30 Nov.) Tweede klasse Zuid Ona—PSV 2 Oranje-WitPSV EmoVolt LEIDEN. Doctoraal examen rechten de heer D. P. Dirkzwager. Doctoraal examen rechten, vrije studie, mej. Th. S. van Blankenstein. Candidaafcsexamen Indisch Recht de heer J« H. M. de Bruyn Kops. De opening der Fransche Kamer was Donderdag belangrijker dan anders in verband met de vertrouwenskwestie, welke door de regeering gesteld werd en waarbij Laval in de meerderheid is ge bleven. Een overzicht van de openingszitting De rit op den tweeden dag van de steeple chase te Newbury (Eng) werd door .Remus" gewonnen. Het nemen van de laatste hindernis Het contro leeren der kis ten proviand voorde Roode Kruis ambu lance naar Abessymë, die Dinsdag ver trekt De Braziliaansche puma in de Londensche diergaarde gebruikt zijn middag maal en wenscht daarbij niet gestoord te worden H K. H. Prinses Juliana woonde Vrijdag in het hoofdgebouw van het Roode Kruis te den Haag de overdracht bij van het door mevr. Payne Best—van Rees geschilderd portret van wijlen Z. K. H. Prins Hendrik. De Prinses betreedt het gebouw De kampioen, die het wereld-pluim vee-certificaat won op de groote pluimveetentoonstelling, welke te Sy denham (Eng.) gehouden werd

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4