S TA DSNIEUWS Laatste Nieuws Haarlem, 2 Dec. SITTERS vdKAR Wij schrijven voor U op ad verten tien MAANDAG 2 DECEMBER 1935 ECHTE WALES-ANTHRACIET o.a. a f 2.25 WITTOP KONING - HAARLEM Harmenjansweg 67a - Telef. 16100 Haarlemsche Kerkzangers PERMhHEüT DUPLEX HAARDEN UMRDKACHELS Nieuwe Haarlemsche Courant De moord in het Casino Den Gulden Winckel Schoenenmagazijn Th. Smit AGENDA KERSTINZAMELING VOOR ALLE ARMEN Een groot succes voor de R. K. Middenstandsvereeniging VAN STAKERS EN WERK WILLIGEN Een andere lezing INBRAAK IN KINDER BEWAARPLAATS Er wordt niets vermist DE „FREISCHUTZ" Haarlem naar Den Haag A. Y. VAN DER MEULEN Promotie tot doctor in de geneeskunde PAARD OP HOL De bestuurder van den wagen gevallen NAT. HIST. VEREENIGING Herdenking H. Boting Oud-pastoor v. d. Valk O. F.M. „Elektra" voor G en W. Comité „Winterhulp" Kindervoeding N uts-Spaarbank R. K. Gymn. Ver. „Winfried" PLEBAAN WESTERWOUDT ZONDER VOORUITBETALING SCHOTERWEG 1 TELEF. 16659 TANDHEELKUNDIGE KWESTIE Cassatieberoep verworpen „VERDACHTE IS EEN OPSCHEPPER" Aldus de ambtenaar van het O. M. BURGERLIJKE STAND NASSAULAAN 51 - HAARLEM Een spannende detective-film POLITIE-STOPTEEKENS G eorganiseerd HET AUTO-ONGELUK ONDER WEERT PijnenburgWals te Parijs UIT DEN OMTREK Frauduleuze slachting te De Zilk VELSEN HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HEEMSTEDE PRACTISCHE EN NUTTIGE ST. NICOLAAS-CADEAUX Bioscopen 3 December Bioscopen STAAT VAN BESOMMINGEN RIJKSVISCHAFSLAG Men schrijft ons: Zooals reeds vroeger is medegedeeld zal op Donderdag 12 December as. de kerstgave bij de leden der R.K. Middenstandsvereeniging af gehaald worden. Nu reeds stroomen de giften toe, onder meer stuurde een Haarlemsche fir ma 280 bekers Custard. Ook ontvingen wij 50 flesschen slaolie, een doos inhoudende pakjes tabak. 56 ontbijtkoeken. 100 pk. zeeppoeder enz. enz. Bovendien ontving het Bestuur van eenige onbekende gevers f 32.50 in geld. Een Middenstander stelde een pakhuis dis ponibel. waarin, hetgeen straks wordt opgehaald, gedurende eenigen tijd kan worden opgeborgen. Aldus blijkt dat van alle zijden spontaan wordt medegewerkt. Maar wanneer wy vernemen hoe ontzet tend veel er noodig is (door middel van de con ferenties der St. Vincentius-Vereeniging in Haarlem-N. worden b.v. 96 gezinnen bezocht en dit is maar een klein gedeelte gerekend de ver deling over geheel Haarlem) dan spreken wij den wensch uit, dat er straks veel gegeven zal worden. Immers er wordt op het oogenbhk meer dan ooit in den waren zin des woords ar moede geleden. Wij hebben nooit kunnen vermoeden, dat het gebrek aan levensmiddelen, brandstof en geld zoo ontstellnd groot is. Doch altijd is in het verleden gebleken, dat, wanneer er een beroep, werd gedaan op de Roomsche Middenstanders om het leed der ar men te verlichten, dit beroep niet vergeefsch was, en dit geeft ons moed om met het volste vertrouwen om een kerstgave voor de armen te vragen, Wy weten wel, dat de Middenstand een zwa- ren tijd doormaakt, maarook weten wij dat een aalmoes, in dezen emstigen crisistijd gegeven, honderdvoudig door den Göddelyken Zaligmaker, den grootsten vriend der armen beloond zal worden. Het Bestuur der R.K. Middenstandsvereeni ging maakt van deze gelegenheid gebruik nu reeds alle bekenden maar ook onbekenden ge vers hartelijk dank te zeggen. Men verzocht ons te willen mededeelen, dat het politiebericht in het ochtendblad van Vrij dag jX over de molestatie van „Amsterdamsihe „werkwilligen" door .stakers" uit Haarlem niet geheel juist is. De aannemer, die op den Amsterdamschen straatweg door stakers met steenen gegooid zou zijn, blijkt een metselaarspatroon uit Amster dam te wezen, die arbeid verrichtte op een be smet verklaard werk. Deze combinatie van metselaars, de N.V. „De Onderneming", die z.g. onderkruiperswerk verricht en zijn krachten voor dergelijk werk leent, werd Donderdagavond naar huis gebracht. Met een snelheid van plm. 120 K.M. reden zij langs de vaart om hen te ontloopen. Bij Halfweg bleek hun echter, dat dit niet gelukte, waarna zij bij den politiepost aldaar stopte en assistentie van de Amster- damsche motorpolitie inriepen om hen verder te geleiden. Zy hadden echter eenige steenen en moeren in den wagen, welke zij toonden als bewijs, dat hiermede gegooid was. Achteraf blykt het echter onmogelijk, dat, wanneer men met een dergelijke snelheid rijdt, steenen kun nen geworpen worden, die zonder eenig letsel of materieele schade te veroorzaken juist in den wagen neerkomen. Met nadruk werd ons beves tigd, dat door niemand geworpen is en het be stuur van de betreffende organisatie, die de actie lijdt, de volle verantwoordelijkheid draagt, dat zulke dingen niet voorkomen. Door het be stuur werd aan de politie daarvan de garantie gegeven. Op den laten Zondagavond kwam het de politie ter oore, dat er ingebroken zou zijn in de kinderbewaarplaats aan de Asterstraat. Aan stonds toog zij op onderzoek uit en bevond, dat de onverlaat door een raam te verbreken, was binnengedrongen in de kamer van de directrice. Daar had de indringer een linnenkast door zocht en een ongesloten schrijfbureau, zonder evenwel iets van zijn gading te vinden. Er wordt tenminste niets vermist. De politie stelt een nader onderzoek in. Naar aanleiding van de beide succesvolle uit voeringen en de buitengewoon geslaagde radio- uitzending van de opera ,,Der Freischütz" van C. M. von Weber zal een herhaling van deze uitvoering plaats hebben in het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen te 's Gravenhage op 20 Dec. as. Hiertoe is een verzoek gedaan door Menno P. Fischer, bankier te 's Graven hage. De heer H. H. Luyken, organisator van de opera-concerten te Haarlem, heeft ook ditmaal de organisatie van het concert ter hand geno men. Medewerking verleenen wederom Hélène Ludolph, Corry Bijster, Marcus Plooyer, Otto Couperus, Jaap Stroomenbergh, Paul Perlot, Herman Hiilsmann, Leo Straus, het Mannen koor „Caecilia", Haarlems A Capella Koor, het Opera Koor van Haarlems Muziek Instituut, en de versterkte Haarlemsche Orkest Vereeniging. Het geheel staat weer onder leiding van Willem Rettich. van al het schoons in de natuur, in de muziek en in de litteratuur, wist hij naar buiten uit te dragen. Boting's leven is voor spreker het be wijs, dat het goed en geoorloofd is om, in dezen tijd van twijfel en duisternis, zich het geluk te verschaffen, dat de natuur den menseh biedt Spreker hoopt, dat deze avond in den geest van Boting zal worden doorgebracht. Hierna werd een drietal nieuwe films van den heer Burdet vertoond, toegelicht door Dr. Jac. P. Thijsse. De eerste film gaf het opvoeden van een koekoeksjong in het nest van een he'gge- musch. De tweede film liet de zilvermeeuw bewonde- ,ren. De film toonde, hoe onder de vogels, die dankbaar gebruik maken van het voedsel, dat de mensch in de wintermaanden ophangt, ook wel eens een zeldzame gast verschijnt, n.I. de groote bonte specht. Na de pauze liet de heer G. A. van Schaik ons genieten van de prachtige lantaarnplaat jes van Boting, voornamelijk op botanisch ge bied. Vele foto's zijn genomen in Thijsse's Hof, maar ook voor mooie plekjes in Haarlem en omgeving had Boting oog. Nadat Dr. S. Leefmans aan de hand van vele fraaie lichtbeelden een indruk had gegeven van het vele, dat hij gezien heeft op zyn tocht naar het Oostelijk gedeelte van Indië, beginnend met de bedrijvigheid in de haven van Makas sar en eindigende met de schoone oude cultuur op Lombok en Bali, werd de avond besloten met pianospel van den heer v. d. Velden, die een der Inventionen van Bach en een Sonate van Scarlatti speelde. Naar wij vernemen zal de bekende oud-doel- verdediger van het Nederlandsch Voetbalelftal, de heer A. Y. van der Meulen, op 11 Dec. aan de Gemeente-Universiteit te Amsterdam, pro- moveeren tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „Over het foramen van Magendie". De promotie zal om half vier des middags plaats vinden. Een politieman uit Driehuis zag, dat een paard, gespannen voor een tilbury, op hol was geslagen en zonder bestuurder over den spoor wegoverweg te Driehuis holde. Op den Hagelin- gerweg reed het dier tegen een boom, waardoor deze afknapte, een boom van den wagen werd gebroken en het paard tot stilstand kwam. Ter plaatse werd het dier door een voorbijkomen- den wielrijder gegrepen. Het paard, dat zeer schichtig was, werd naar een stal overgebracht, terwyl de w'agen op een gemeenteterrein werd geborgen. Betreffende den bestuurder kon niemand in lichtingen geven. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat de bestuurder, S. uit Uitgeest, een klant had bediend in de Willem de Zwijgerlaan te Santpoort. Bij het opstappen op zijn wagen was het paard plotseling op hol geslagen. Eerst werd de bestuurder een eind medegesleept en geraakte daarbij bekneld tusschen het wiel. Hierdoor viel hij op de straat en werd aan zijn knie gewond. Dr. de Groot uit Santpoort ver leende heelkundige hulp. Het paard was doorgehold via den Midden- duinerweg, Duin- en Kruidbergerweg naar den Hagelingerweg. De bestuurder is per auto naar zijn woning vervoerd. Paard en wagen Werden later afgehaald. Vrijdagavond hield de afd. Haarlem der Ned. Natuurhist. Vereeniging een ledenbijeenkomst, welke gewyd was aan de nagedachtenis van wij len den heer H. Boting, trouw lid en vriend der afdeeling. Velen waren gekomen om blijk te geven van hun medeleven in dit door allen gevoelde verlies. Na een kort openingswoord van den voor zitter der afdeeling, werd door den heer A. van der Velden de Marche Funèbre gespeeld, ge volgd door Berceuse, van Chopin, welke mu ziek diepen indruk maakte. Dr. Jac. P. Thijsse wilde dezen avond in het bijzonder spreken over het leven van Boting. Deze eenvoudige mensch, deze natuurvriend, is gelukkig geweest in dit leven, dat voor hem persoonlijk nog zooveel extra zorgen bracht. En het geluk, dat hij vond in het beschouwen Naar wij vernemen is de zeereerw. pater J. v. d. Valk O. F. M., oud-pastoor van de H. Hartparochie, Kleverpark, ernstig ziek. Hij wordt verpleegd in het ziekenhuis te Weert. In de jongste loopmare kondigt het bestuur van de Vereeniging „Geloof en Wetenschap" voor Vrijdag as. de opvoering van Sophocles' „Elektra" aan. Zooals reeds eerder bekend ge maakt werd, is deze uitvoering, die aanvankelijk was vastgesteld op 7 Februari '36, twee maan den vervroegd. Het wordt een reprise van de opvoering ter gelegenheid van de muziekfees ten te Amsterdam, met dien verstande echter, dat de begeleidende muziek van Alph. Diepen- brock als by de uitvoering op - October jX zal •orden uitgevoerd door het btrechtsch Stedelijk Orkest, onder directie van Mr. Jehan den H tog. De loopmare bevat o.m. een korte beschou wing over Diepenbrock's partituur van de hand van Joanna Diepenbrock. In het verslag van de voordracht van Pater Kologrivov in het avondblad van Zaterdag j.l. 's het woord „discussies" in de derde alinea te vervangen door „dimensies". Dinsdagavond 3 December heeft de trekking plaats van de groote verloting van het comité „Winterhulp". Deze verloting geschiedt in ge- beuw „St. Bavo". Tevens heeft er een vergade ring plaats in gebouw „St. Bavo" van de mede werkers, om de resultaten te vernemen van hun arbeid. Na dien zal men nog even gezellig bijeen zijn. De Vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare af deelingen: Zoete- straat 1344 porties; Overtonstraat 2038 porties; Byzantiumstraat 928 porties. Bovendien werden dagelijks aan de scholen voor Buitengewoon L.O. 105 porties verstrekt. Aantal behandelde posten 13343, v. j. 13145. Aantal inlagen 8591. v. j. 8495. Aantal terugbetalingen 4752, v. j. 4650. Ingelegd I 508.452,87, v. 'j. f 519.373,08. Terugbetaald f 405.877,95, v. j. f 452.501,84. Meer ingelegd 102.574.92, v. j. meer f 66.871,24. Aantal nieuwe boekjes: 187, v. d. 203. Aantal afbetaalde boekjes: 144, v. j. 145. Spaarbusjes op 30 November in omloop: 3204. Geledigd in November 1935 251 busjes met. -•al inhoud van f 3.933,22. Aantal verhuurde kluisloketten op 30 Novem ber 1935: 555. Vrijdag turnen de heeren in de gymn.zaal van de R.K. school aan het Zandvoorterpad. De zaal aan de Westergracht is dus Vrijdag ge sloten. De repetities voor de gezangen, die bij de toekomstige Bisschopswijding zullen worden uitgevoerd, verloopen voorspoedig. Daar er echter wellicht hier en daar gemeend wordt, dat er persoonlijke uitnoodigingen verzonden werden, willen wij er bij dezen even op wijzen, dat zulks niet het geval was. Door allerlei om standigheden was dit onmogelijk. Men gelieve dus de oproep in de pers als een persoonlijke uitnoodiging te beschouwen. Heeren zangers, die zich alsnog voor die groo te plechtigheid willen beschikbaar stellen, kun nen zich op de eerst-komende repetitie nog opgeven. Deze repetitie zal gehouden worden in het Bavo-huis aan de Smedestraat, op Dins dagavond te kwart over acht (precies!!). Kap. Dr. L. Kat. De gezondheidstoestand van den Hoogeerw. plebaan Westerwoudt te Haarlem wordt steeds beter en geeft alle reden tot tevredenheid. Binnenkort zal Z. H. Eerw. uit Vught, waar hij eenigen tijd tot herstel van zijn gezond heid heeft vertoefd, vertrekken en zich in de omgeving van Haarlem vostigeri, zoodat hij zich dan wat meer met het parochiale leven van de Kathedrale Kerk zal kunnen inlaten. Dr. Tervooren, die den plebaan Zondag te Vught bezocht heeft, en van wien wy deze mededeelingen ontvingen, was van meening, dat Z. H. Eerw. omtrent half Januari of begin Februari zijn werkzaamheden weer zou kunnen hervatten. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van P. M. B., die door de recht bank te Haarlem is veroordeeld tot 14 dagen hechtenis voorwaardelijk en 150 gulden boete wegens het trekken van tanden terwyl hij niet bevoegd was tot het uitoefenen van de volledige tandprotese. In den namiddag van 14 October reed een chauffeur uit Zaandam met een vaart van 90 K.M. door Hillegom met een met kistjes groen ten beladen vrachtauto. Nabij Werestijn wilde een voor dezen wagen rijdende vrachtauto rechts inslaan. Daartoe nam de chauffeur, om de bocht goed te nemen, een kleine zwenking naar links. Juist op dat moment naderde van de tegenovergestelde zijde een auto met steenen be laden. Dit had tot gevolg dat een aanrijding plaats had tusschen den groenten- en steenen auto. De kistjes groenten werden tegen den grond geslingerd. Erger was echter, dat achter op den groentenwagen een blinde passagier was gezeten, die vanuit Leiden naar zijn verloofde in Amsterdam op weg was. De man werd er af geslingerd en kwam tegen de voorruit van den steen-auto terech. Hij was onmiddellijk dood. De verdachte, de chauffeur van den groen- tenauto, stond hedenmorgen voor den Haar- lemschen kantonrechter terecht. De ambenaar van het O. M. noemde ver dachte een opschepper, die er zicho.m. od ba- roemde, van Monster naar Zaandam te rijden ir. 5 kwartier. Spr. eischte een boete van f 50 en een voorwaardelijke hechtenisstraf van 8 da gen, met een proeftijd van 2 jaar en een half jaar intrekking van het rijbewijs. De uitspraak was conform. Geboren. 28 Nov.: E. A. van Rossum du ChattelDurell, z. 29 Nov.: C. B. Vermeu lenv. Kampen, d. 30 Nov.: F. Haarbrink de Nooij, d. L. J. HiemenzPoelman, d. I Velen maakten reeds gebruik van onze gratis OMROEPER SERVICE. BEL HAARLEM 1-3-8-6-6 VRAAG NAAR TOESTEL 61 Noem het nummer vaD de annonce, waarop U wenscht te reflecteeren. Wij noteeren alle bijzonder heden van Uw sollicitatie - Uw vraag Uw aanbod en zorgeD voor onmiddellijke doorzending aan den steilei der annonce. OM KOE EK-SEKVICt Kantooruren van hall 9 tot hall 6 s Zaterdags van nali 9 tot hall 1 De namen van de steller' der annonces worden niet hekend gemaak* A. M. v. d. Aar—v. Duin, d. 1 Dec.: C. Schou ten—v. Baekel, d. J. M. VlugtStoop, d. F. de Groot—Sczepanski, d. D. K. W. de WijsBötel, z. K. KamoenPlantinga, d. E. van GelderHoevens, d. M. J. v. d. VeldtDykmans, z. C. W. LuijpenPass- mann, d. Overleden: 29 Nov.: P. Zalm, 46 j. Gouwstraat C. J. H. van WortKuijken, 67 j. Medan- straat 30 Nov. C„ 4 mnd„ z. van C. van Kam pen, Hazepaterslaan J. H. Graafland Schriel, 76 j„ Saenredamstraat 1 Dec. C. RuigrokKors, 62 j. Hunzestraat. igenlijk is het een duister geval met dien Casino-moord, want, om eerlijk te zijn, er wordt in het Casino niemand vermoord. Dat wil nu ook weer niet zeggen dat er geen moord in dit moorddrama voorkomt. Men kan zelfs genieten van een zelfmoord en een moord volgens de gewone regelen. Doch die lugubere handelingen worden gepleegd in het huis an de familie Llewellyn en het Casino is er totaal onschuldig aan. Wel zakt op een onverwacht moment de heer Lynn Llewellyn aan de speel tafel ineen, omdat hij „zwaar water" heeft ge dronken, maar na verloop van tijd blijkt hij weer zoo frisch als een hoentje, zoodat ook zijn geval geen moord mag heeten. Enfin, waarom zullen we het raadsel van een naam gaan op lossen! Hoofdzaak is dat de regisseur Edwin L. Marin met dit moordgeval wel raad heeft geweten en dat hy erin geslaagd is, behoudens enkele te ingewikkelde situaties, een film te maken die van het begin tot het einde span nend is en die den toeschouwer voortdurend boeien kan. De hoofdfiguur in deze geschiedenis is Paul Lukas, een beschaafd detective. Hij wordt door een anoniem briefje gemengd in een zaak, die we gevoeglijk de zaak Llewellyn kunnen noe men. Men waarschuwt hem in dit briefje dat de heer Lynn Llewellyn des avonds in het Casino in levensgevaar zal verkeeren. En Paul Lukas zou geen behoorlijk detective zijn, wanneer hij niet onmiddellijk naar de familie Llewellyn zou wandelen. Dus maakt de heer Lukas kennis met de familie, die uit een zonderlinge ver zameling creaturen bestaat. Er is een vreemd soortige en aan zenuw-uitbarstingen-lydende moeder, met een whisky-zwelgende dochter, een zwakkeiing van een zoon, een schoondochter die iets met het tooneel te maken heeft en een broer die directeur van het Casino is. Maar er is ook een lieftallige secretaresse met veel ado ratie voor intelligente speurders. En deze jonge dame wordt de rechterhand van den heer Lu kas, om het maar eens zoo uit te drukken. Ze gaan samen naar het Casino en daar ziet Paul Lukas den heer Lynn ineenzakken en de secretaresse, die onverwacht naar huis is gegaan, kan den dood melden van de too- neelachtige schoondochter. En er komen lijkschouwers en officieren van justitie en dokters by te pas en iedereen gist en raadt, totdat ook de schoone secretaresse ineen zakt. Maar zij gaat gelukkig niet dood en kan dus verder den heer Lukas terzijde staan. Wel komt er een einde aan het leven van de zenuwachtige mevr. Llewellyn, die zich een ko gel door het hoofd jaagt en een schriftelijke be kentenis naast haar lijk legt. Maar dat is een dwaalspoor, want de heer Lukas weet zeker dat iemand anders de schoondochter heeft vergif tigd. Hij speurt derhalve verder en vindt spo ren van een vergif dat tot de plantenfamilie der Nachtschaden behoort. Hij vindt boven dien laboratoria waar „zwaar water" wordt ge fabriceerd en omdat zij die vermoord zijn of die men gewenscht heeft- te vermoorden „zwaar water" hebben gedronken, voelt men dat hij het goede spoor volgt. Hij vindt den moorde naar, doch voor hij tot de ontmaskering komt gebeuren er nog een massa gevaarlijke dingen, die echter het blijde einde niet kunnen verhin deren. En wat het bhjde einde is begrijpt ieder een die weet dat er sprake is geweest van een lieftallige secretaresse en een intelligenten speurder. Volwassenen kunnen hun hart ophalen. 1 T r Voor verkeer, dat den agent van achteren nadert. Voorverkeer, dat den agent van voren en achteren nadert. Voor verkeer, dat den agent van voren nadert. Het onafhankelyk maandblad voor boeken vrienden „Den Gulden Winckel" is met ingang van deze maand gereorganiseerd, met dien verstande, dat de redacteur-secretaris W. Kramers aftrad en vervangen werd door den jongen dichter Han G. Hoekstra. De uitgever A. G. Strengholt doet naar aanleiding van penige publicaties hieromtrent de volgende, veelzeg gende mededeeling: „Een enkeling heeft zich verbaasd, dat wij den vroegeren samensteller van „Den Gulden Winckel" niet hebben uit- en zyn opvolger niet nadrukkelijk hebben ingeluid. Men geloove ons: voor een teeder afscheidswoord aan het adres van den heer Kramers was voor ons waarlyk geen aanleiding. En waarom den nieuwen redac teur met feestfanfares aan te kondigen? Tijdige verschijning van een verfrischt, verbeterd en uitgebreid tijdschrift scheen ons het best denk bare commentaar op een redactioneele wijziging, die ons tijdschrift en zijn lezers alleen maar ten goede komt. Tot slot nog dit: zes van onze circa 120 mede werkers hebben wij, op verzoek, geschrapt. Wij hopen dit verlies dat wij, op één uitzondering na, hartelijk betreuren te overleven. Maar voor dengene, die zich niet ontziet te Insinueeren, als zou „Den Gulden Winckel" iets van zijn vrij heid hebben verloren zij hier, voor eens en al, verklaard: „Den Gulden Winckel" is en blijft een volkomen onafhankelyk tijdschrift, dat vrij is van eiken commercieelen invloed en zich zoolang de heer Hoekstra het redactioneele be wind voert nóch door belangen van uitgevers nöch door die van boekhandelaren of van wie ook zal laten beïnvloeden. Wij meenen hiermede voldoende duidelijk geweest te zijn!" Onkundig van oorzaak en verloop der on tlieten, die klaarblijkelijk aan de wijziging voor afgingen, kunnen wij allen met genoegen con- stateeren, dat het November-nummer er frisch uitziet en bijdragen bevat van jongere letter kundigen als Halbo C. Kool. Gabriël Smit, F. Haersout, die onder de vorige redactie zelden of nooit medewerkten. De wel wat eenzijdige tendenz schijnt zich onder de nieuwe redactie minder te doen gelden. Het aardige blaadje was den laatsten tijd erg verpand aan een schrij verskring, die tot toonaangevend wordt ver klaard in zekere milieu's, maar die niet be paald de critische objectiviteit tot hoofddeugd had. Ook de erg linksche oriëntatie zal met deze verandering wel wat gematigd worden. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Inzake het ernstige auto-ongeluk te Dorpleih onder Weert, dat, zooals gemeld, in den /fge- loopen nacht heeft plaats gehad, vernemen wij nader, dat de auto bestuurd werd door den 23- jarigen H. L. Gielen, fouragehandelaar te Ne- derweert. Achter in den auto waren gezeten de. 23- jarige slagersknecht Th. Peeters uit Neder- weert, zijn broer de 30-jarige F. Peeters, chauf feur van beroep en de 18-jarige G. Hölsken uit Weert, van beroep slagersknecht. Th. Peeters en G. Hölsken waren beiden in betrekking bij den slager L. Nouwen te Weert. Zij kenden elkander derhalve zeer goed. Toen het gezelschap dan ook Hölsken, die per fiets reed, onderweg opmerkte, werd hij uitgenoodigd eveneens in den auto te stappen, terwijl zijn fiets voor op den wagen werd gebonden. De fiets is bij het botsen van den auto tegen de brug leuning totaal vernield. Ook de auto is zwaar gehavend. In den loop van den ochtend zijn de lijken van die ongelukkigen per auto naar Weert overgebracht. De resultaten van de Zondag op de Winter- baan te Parijs gehouden wielerwedstrijden lui den: 100 K.M. koppelwedstryd. 1. Pélissier-Magne 30 punten, tijd 2 uur, 8 min. 34 1/5 sec. Op een ronde achterstand: 2. Buysse-Aerts 60 punten; 3. Bruneau-Billet 34 punten. Met drie ronden achterstand: 4 Percqeux-Honnelier 35 punten; 5. Ignat- Diot 9 punten. ..Met vier tonden achterstand; 6. Grillo-Giliberti 18 punten; 7. Choury-Fabre 12 punten. Op vijf ronden achterstand: 8. Archambaud-Lapébie 39 punten; 9 Louviot- Bertin 1 punt. Op zes ronden achterstand: 10. Faure-Bouchard 14 punten; 11 Pijnenburg -Wals 2 punten. De andere koppels waren meer dan 7 ronden achter, terwijl Charlier-Deneef (België) na 90 K.M. den strijd staakten. Achtervolging om den Armband. 1. Pecqeux, 2 Pijnenburg op 123 M. 5 K.M. werden afgelegd in den tyd van 6 min. 30 1/5 sec. Op vermoeden, dat vee geslacht en verkocht werd in stryd met de wet, is bij den heer v. S. te De Zilk door den heer K„ keurmeester en den veldwachter v, d. B„ in 'n schuur achter de woning van v. S. een inval gedaan en in die schuur een complete slagerswinkel, hoewel niet bepaald modem ingericht, ontdekt. Het gevolg van deze kennismaking was, dat v. S., die lustig een pas geslacht schaap af stond te hakken, zijn werk kon staken en het schaap met toebehooren naar het gemeentehuis ver huisde, terwijl de onfortuinlijke slager een be keuring op den koop toe kreeg. Burgerlijke stand Geboren: J. J. Zwager Pallemans, dochter; M. M. Molenaar—Olyr- hook, zoon; C. J. P. BoesekenFilarski, zoon; E. M. BraamQaux, dochter; A. Sentenie Rutte, dochter; A. G CosterDe Graaff, zoon; D. Blinkhofv. d. Oever, zoon; E. Hoender dosWubben, dochter; J. HellenaarVan Dort, zoon; E. M. BruinoogeKaan, zoon. Overleden: Chr. Markx, 88 jaar, wed. van J de Weerts; M. A. M. J. Duyvelshoff, 32 jaar, echtgenoot van F. G. Res; J. IJ. H. Fikkens, 20 i. eng.; T. G. N. Ruckert, 73 jaar schtgcn. van M. P. C Baart; D. A. de Wit. 16 m„ dochter, van D. de Wit. Zilveren jubileum als raadslid. De heer J. C. Sluiters hoopt op 20 December as. zijn zilveren jubileum als raadslid te herdenken. Dien dag zal een raadsvergadering worden gehouden, waarin de heer Sluiters, die de Christ. Hist. Unie vertegenwoordigd, zal wor den gehuldigd. Burgerlijke Stand. Geboren: dochter v. A. A. DijkzeulWarmerdam; dochter van J. C. van EttenSpigt; dochter van B. J. van der SluijsRiedeman. Opening ontspanningsgelegenheid voor werk- loozen Waren de cursussen voor de werkloo- zen reeds eenige weken begonnen, heden (Maan dag) morgen had de officieele opening plaats van dé ontspanningsgelegenheid, waarvoor ook dit jaar het R.K. Vereenigingsgebouw beschik baar Is gesteld. Behalve zeer veel werkloozen waren ook aan wezig het algemeen bestuur en comitéleden van de commissie tot ontwikkeling en ontspanning. De voorzitter, de heer C. A. M. Jonckbloedt, sprak een inleidend woord en wees on de cur sussen, die reeds in vollen gang zijn. Voor de hout- en koperbewerking is zeer veel animo, 74 werkloozen hebben Woensdags en Donderdags onder leiding van de commissieled >.i Bulten en Attema een prettige afleiding. Anders staat het met den cursus motortech niek, waarvoor slechts geregeld een 10-tal werk loozen hun interesse toonen. Sor. wilde er nog eens nadrukkelijk op wijzen, dat iedereen, on verschillig van welken leeftijd, rang of stand (dus ook voor de werklooze middenstanders, die zulks wenschen) zich alsnog voor deelname- kan aanmelden. Vervolgens deelde spr. mede dat de ontspanningsevlegenheid geopend zal zijn lederen werkdag van 1012 uur v.m. en van 25 uur n.m.; welke spelen wel en niet geoorloofd zijn, en waarvoor materieel zal wor den beschikbaar gesteld. Nadat de voorzitter de ontspanningsgelegen heid voor geopend had verklaard, wees de heer S Rijkes, vice-voorzitter van het comité cp den in deze maand te houden propagandamid- dag voor het redden van drenkelingen, terwijl de heer Smoorenburg wees op het mooie van het schaakspel dat het vorige jaar met zooveel zooveel succes beoefend was en waardoor al een vrij sterke club was ontstaan. Spr. deelde mede, dat stappen gedaan worden om onzen Nassaustraat 1 - Haarlem - Telef. 13490 Gebouw „St. Bavo" R. K. Bevolkingsbureau 8 uur: Gecombineerde besturen melkhandel 8 uur. Stadsschouwburg Abonnementsvoorstelling Ver. Rott. Hofstadtooneel „Een glas water", kwart over 8. Frans Halsmuseum Tentoonstelling 104 uur. Atelier Leo Halpem, Bloemendaal Ten toonstelling van Ceramiek, 105 uur. Rembrandttheater „Episode". Op het too neel Yong Kee Troupe, Chin. Comedian Acro bats, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace „Watt en Half Watt" in „Met voile muziek". Op het tooneel Tom Jersey, hand- schaduwbeelden, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater „Suikerfreule" (gepro longeerd)-, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxortheater „Op het verkeerde spoor", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw >,St. Bavo" St. Caecilia, 8 uur Rechtskundig bureau, 8 uur Cursus R.K. Volksbond, 8 uur; Haarl. Kerkzangers, kwait over 8 Afdr. Grafische Bond, 8 uur. Gouvernementsgebouw Dreef Provin ciale Staten, half 12. Kunstzaal Reeker Tentoonstelling 107 uur. Frans Halsmuseum Tentoonstelling, 104 uur. Atelier Leo Halpem, Bloemendaal Ten toonstelling van Ceramiek, 105 uur. Rembrandt-theater „Episode'. Od het too neel Yong Kee Troupe, Chin. Comedian Acro bats, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace „Watt en Half Watt" in „Het volle muziek". Op, het tooneel Tom Jersey, hand- schaduwbeelden, 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Halstheater „Suikerfreule" (gepro longeerd), 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater „Op het verkeerde spoor", 2.30, 7 en 9.15 uur. grooten schaakmeester Euwe eens voor de werk loozen op te laten treden. Rest ons nog te melden dat de burgemeester, die anders altijd aanwezig is, door ongesteldheid verhinderd was aanwezig te zijn. J. Th. RL Steinhoff Vandaag heeft de heer J. Th. M. Steinhoff, ambtenaar bij het gemeentelijk gasbedrijf, die op, 19 Januari van dit jaar door een auto werd aangereden, zijn werkzaamheden wederom hervat. Een zilveren ambtsjubileum. Den 12en De cember a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. Bouwman in dienst kwam als ambte naar bij de post en telegrafie alhier. Een unicum is het wel, dat de a.s. jubilaris al de jaren in Heemstede heeft gewerkt. 25 jaar geleden waren er naast den directeur slechts 2 ambtenaren, die om den anderen mor gen om 5 uur op het kantoor moesten wezen en om den anderen avond tot sluitingstijd de tele graaf voor hun rekening hadden. Pluim vee tentoonstelling De tentoonstelling van de Plulmveevereeniging „De Eendracht" heeft een bijzondere populariteit; dat bleek vooral Zondag. Den geheelen dag is het er ge zellig druk geweest. Zaterdagmorgen hadden de kinderen der hoogste klassen der verschillende scholen vrijen toegang onder geleide van hun onderwijzers. Alleen de kinderen der bijzondere lagere scholen konden daarvan profiteeren, daar die der openbare scholen er geen vrijaf voor kregen. Natuurlijk was de jeugd zeer enthou siast voor het vele wat er te zien was. Vooral de stands van de Violièreclub en de opgezette die ren waren voor hen een bijzondere attractie. Om 8 uur Zondagavond werd de expositie ge sloten. De voorzitter, de heer W. Koch bracht een bijzonder woord van dank aan allen die hebben medegewerkt aan het slagen der tentoonstelling en sprak den wensch uit, dat men voor de vol gende tentoonstelling, die een jubileum-ten toonstelling zal worden, omdat de vereeniging dan 30 jaar bestaat, nu reeds plannen gaat ma ken om deze nog meer succes te geven. Hierna had een verloting plaats, waarvoor een 39 tal fraaie pry'zen waren beschikbaar gesteld, veelal bestaande uit dieren. Met groote voldoening kan de vereeniging op deze tentoonstelling terugzien. IJMUIDEN, 2 Dec. Rijksvischafslag. Tarbot 8290 cent per kg. Griet 17.0026 per 50 kg. Tong 6075 cent per kg. Groote Schol 20.0025, middel Schol 19.0023, Zetschol 21.0026, klei ne Schol 7.0018, Schar 4.90—9, Tongschar 22.00 30, per 50 kg. Rog 9.00—13 per 20 st. Vleet 1.004 per stuk. Pieterman en Poon 5.00—6, groote Schelvisch 15.0026, middel Schelvisch 1422.50, kl. midd. Schelvisch 11.0018, kleine Schelvisch 4.6013 per 50 kg. Kabeljauw 26.00 45 per 125 kg. Gullen 2.00—16 per 50 kg. Leng 0.351.10 per stuk. Heilbot 40—70 cent per kg. Wijting 2.504.70 per 50 kg. Koolvisch 5—85 cent per stuk. Makreel 4.206 per 50 kg. Ver- sche Haring 5.70790 per kist. van de Maandag aan den Rijksvischafslag aangekomen STOOMTRAWLERS N.. B. 3 1600 manden 4160—, Gerberdina Jo hanna 950 manden 2370.—, Ewald 660 manden 3100.Catharina Duyvis 350 manden 1680. Ommering 670 manden 3040.Aneta 435 man den 2180Bloemendaal 210 manden 1970 Comelis 600 manden 2990.Vios IV 160 man den 1430.—, Dolfijn 60 manden 1200.—, Raaf 60 manden 1200.—, Maria Elisabeth 85 manden 1170.—. KOTTERS E.: 42 590.—, 315 610503' 740.—, 39 450.—. LOGGERS VERSCHE HARING VI. 39 1040K.W. 34 1070.—, Sch.: 236 780.—, 310 380—, 78 580.—. LOGGERS K.W.: 112 340.—, 108 330.—, 154 240.—, 59 74035 510.—, 155 420.—, 166 540173 610—, 132 350—, 51 1030.—, 134 510.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Dinsdag 3 Dec. Vloed; 8.01 vjn. en 8.32 n.m.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2