Fraai succes van Aston Villa L. 4 LUX WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN Engeland heeft de beste troeven T0I1BT ZEEP r Spoorwegaanslag te Oldebroek RECORDZEGE VAN DE WOLVERHAMPTON W. in tfóestverpahhing St-7lkolaasm tKerstmi HET AUTO-ONGELUK BIJ BUDEL DagfiL WOENSDAG 4 DEC. J DINSDAG 3 DECEMBER 1935 VOETBAL IN ENGELAND Charleton Athletic wil een inrich ting bouwen, die zelfs Wem bley ver zal overtreffen De Spurs leiden in de tweede divisie Op White Hart Lane Het programma Beddelakens te kort Coevordens raadslid tracht uit Duitsche gevangenis te ontsnappen l WOONHUIS AFGEBRAND Ten aanzien van een overwinning op Duitschland is men over het algemeen optimistisch gestemd lO.OOO Duitschers op White Hart Lane voor 4 ORIGINELE STUKKEN MET JAARKALENDER 1936 SLECHTS 50 CTS. BILJARTEN VAN VLIET—VAN EIJMEREN Een onderhoud met den man, die den auto ontdekte Vreeselijk gezicht Enorme snelheid Snelheid de oorzaak GOLFLENGTEN m Vonnis van den Bosschen Krijgsraad DE STRANDING BIJ EGMOND ,yJos Marict' wordt vermoedelijk vlot gebracht En \vij kunnen gerust zeggen een even wel kome gast als St. Nicolaas, die op even kwistige wijze verrassingen en teleurstellingen ronddeelt. Zaterdag ging de derde ronde, of practisch ge nomen de eerste ronde voor de profs uit de derde Divisie en wat amateurs, aangevuld met enkele krachtige plaatselijke ploegen, die de beide eerste ronden hebben overleefd. Om uitvoerig over de 34 wedstrijden, dus 68 teams, uit te weiden heeft weinig zin, al zal 't misschien interessant zijn te weten, dat de Co rinthians reeds onmiddellijk door Reading zijn gewipt en nog wel met sprekende cijfers: 83. Een melding van meer importantie is een de tailleering overwaard. Charlton Athletic is een krachtig team uit do Tweede Divisie, dat met slechts twee punten verschil achter de Spurs en Leicester aan den kop gaat. Charlton woont op Floyd Road, en met den „underground" slechts een kwartiertje uit het hart van Londen. Alzoo een ideale wo ning, die echter nog in aantrekkelijkheid kan winnen, als de plannen, die ontworpen zijn, in derdaad tot uitvoering zouden komen. Want Charltort beschikt bjj uitzondering over een flinke expansie, wat hem uitstekend te pas aan komen nu het overweegt zijn terreinen-complex uit te breiden. Bij de plaats gehad hebbende besprekingen nu is men een stapje verder, of eigenlijk geen stapje maar een heelen weg. De Charlton-heeren, ondernemend als ze zijn, hebben geredeneerd: als wij nu toch voor een uitbreiding staan, kunnen wij beter een inrich ting bouwen, die alles overtreft, wat Engeland op het oogenblik biedt. Zelfs Wembley! Dit plan is nu gereed, en wat meer zegt ook de financiën liggen er voor klaar! De ge broeders Glicksten schijnen het benoodigde in een oude kous te hebben, al hebben zij tijdens de conferentie voorwaarden gesteld, waarop niet Charlton Athletic het antwoord moet ge ven, doch de Football Association. Men wil van de F.A. gedaan zien te krijgen, dat de Cup-fi- nal van Wembley naar Floyd Road wordt over gebracht, en dit niet slechts voor één, doch voor tien jaren. Natuurlijk is 't voor de F.A. een verleidelijk aanbod, omdat, zooals bekend, Wembley 96.000 toeschouwers kan bevatten, terwijl de nieuwe inrichting is uitgewerkt op 168.000. Een ver hoogde recette van 73.000 tickets is niet te ver smaden, en geld is nu eenmaal een krachtige magneet. Niet zoodra was het Charlton-plan publiek geworden, cf onmiddellijk gingen stemmen op, waarom de F.A. niet een eigen Sportpark liet bouwen. Een keurige gedachte, inderdaad, maar of de F.A. een dergelijk etablissement voldoende rendabel kan maken, is een vraag, waarop de voorstellers het antwoord schuldig bleven. En thans stappen wij over naar de compe titie: Aston VillaStoke City 40 Bolton WanderersBirmingham 20 BrentfordLeeds United 22 Derby County—West Bromwich Albion 20 EvertonSunderland 03 Huddersfield TownArsenal O0 MiddlesbroughManchester City 20 PortsmouthLiverpool 21 Preston North EndGrimsby Town 10 Sheffield WednesdayChelsea 41 Wolverhampton W.Blackburn Rovers 81 Eerst willen wü een oogenblik verwijlen op Villa Park, waar ondanks den donkeren Decem- ber-dag de eerste zonnestraal is doorgebroken. Na maanden van tegenspoed is de eerste over winning verschenen, en begrijpelijk kreeg het herboren Villa-team een spontane ovatie in ontvangst te nemen, toen de strijd tegen Stoke City ten einde was. Een zeldzaam voorkomend geval werd in Portsmouth geregistreerd, waar de vereeniging van dien naam, beter bekend als de Pompeys, strijd leverde tegen Liverpool. Tien minuten voor het eindsignaal had de thuisclub met 2—1 de leiding, toen Liverpool plots den gelijkmaker in het Liverpool-doel wist te jagen. De scheids rechter maakte het gebruikelijke handgebaar naar het middelpunt, toen hij ineens bestormd werd door de Pompeys-ploeg, die bepaald een overtreding hadden bespeurd. Zij lagen den rechtspreker het vuur zoo na aan de schenen, dat de brave baas begon te- twijfelen, terwijl Liverpool natuurlijk niet achterbleef met zijn bewering, dat het doelpunt zoo zuiver was als goud. In ieder geval de grensrechters wer den geconsulteerd, waarbij de arbiter zijn be slissingwijzigde. Hoewel er uit het oogpunt van goed sport manschap voor zulk 'n redeneering veel is te zeggen, staat het daartegenover als 'n paal bo ven water, dat het 'smans prestige geen goed doet. Wolverhampton Wanderers behaalde een re cord-zege op Blackburn Rovers, terwijl Chelsea tegen de Wednesday de kous op den kop kreeg, waarbij dé middenvoor Bambrick wegens ruw spel van het veld werd gewezen. Brentford, dat met het oog op zijn precaire positie eenige nieuwe aankoopen had gedaan, veroverde een 20 voorsprong, doch moest dezen voorsprong tenslotte aan Leeds United afstaan. Voorts ging Arsenal bij Huddersfield Town op bezoek, waar de bijkans ondoordringbare Londensche achter hoede den Huddersfield-aanval zoo volkomen in bedwang hield, dat de veld-meerderheid niet in doelpunten kon worden uitgedrukt. Voorts zette Sunderland zijn overwinningen-reeks voort, waarvan Everton het slachtoffer werd. 't Is werkelijk bewonderenswaardig in welken gran- diozen Vorm dit Sunderland is. Goed het be reikte spelpeil mag dan in iederen kamp niet altijd even hoog zijn, een feit is 't intusschen, dat bij 17 wedstrijden nog slechts acht punten werden verspeeld, drie nederlagen en twee ge lijke spelen, alle op vreemden grond. Thuis werd nog geen enkel punt afgestaan! Aan de spits van de Tweede Divisie is men aan het stuivertje wisselen. Want Charlton Athletic, hetzelfde Charlton, dat zulke groot- sche plannen heeft ten aanzien van stadion- bouw, gaf een show van zijn groote capacitei ten en klopte Leicester City met 10. Dit was Charlton's negende overwinning in successie en vooral de vorm, waarin werd gespeeld, lokt de uitspraak uit van een Kampioenselftal. Dit kranige stukje was precies in de kaart van de Spurs getrokken, die op White Hart Lane ten aanschouwe van 35.000 menschen Blackpool bestreden. En met 31 overwonnen. De Spurs hadden een nieuw gezicht op den linkervleugel, G. W. Edrich, een Zuid-Afri- fcaansch cricketter, die thans blijk gaf minstens even goed voetballer als cricketter te zijn. In tusschen werd deze kamp ontsierd door een aantal overtredingen van het fatsoensbegrip, die eenvoudig niet getolereerd konden worden. In tusschen hebben de Spurs hun goeden roep ge handhaafd en leidden reeds bij de „interval" met 20, waarna beide teams nog eenmaal succes konden noteeren. Door deze overwinning staan de Londenaars thans bovenaan, dank zij een wat beter doel- gemiddekie dan Leicester City, dat ook 23 pun ten bezit. Het programma, dat as. Zaterdag zal worden afgewerkt, is als volgt: ArsenalMiddlesbrough BirminghamHuddersfield Town Blackburn RoversSheffield Wednesday ChelseaPortsmouth Grimsby Town—Brentford Leeds UnitedDerby County LiverpoolPreston North End Manchester CityAston Villa Stoke CityWolverhampton Wanderers SunderlandBolton Wanderers West Bromwich AlbionEverton Sedert Augustus jJ. zit het gemeenteraadslid van Coevoraen, H. L., in verband met een smokkelpartij van deviezen, in Lingen (Duitseh- land) in gevangenschap. Een der nachten van de vorige week echter heeft hij, vertelt de Asser Crt., een poging gedaan om daaruit te ont snappen, iets wat hem bijna was gelukt. Naar het blad mededeelt, heeft men hem door middel van een boek een vijl in handen gespeeld, waardoor hij de tralies van de cel heeft doorgevijld. Om te voorkomen, dat de oppassers hiervan lucht zouden krijgen, heeft hij de tralies, op de plaats waar zij waren doorgevijld, met broodresten besmeerd. Een medegevangene in de daarnaast gele gen cel, die werd ontslagen, heeft hij Mk. 3000 belooning aangeboden, wanneer deze met een loopenden motor op 60 M. van de gevangenis zou zijn, om hem, direct na het uitbreken, naar de grens te brengen. L. heeft dien nacht de beddelakens aan elkaar geknoopt en zich daarlangs laten zakken. Doordat de lakens echter 2 meter te kort waren, moest hij zich laten vallen. L. werd gegrepen en opnieuw geborgen, ter wijl ook de motorrijder, die L. bij zijn ont vluchtingspogingen zou helpen, in handen van de bewakers is gevallen en dus zijn pas her wonnen vrijheid eveneens zal moeten priisge- ven. Naar het schijnt wordt, volgens het ir Duitschland geldende recht de straf van L. wegens deze ontvluchtingspoging met een der de verlengd. Maandagavond te ongeveer tien uur is brand ontstaan ten huize van den heer H. Lauten- bach, postbode te Eelde. Toen de brand uitbrak was niemand in het huis aanwezig. De man was op het postkantoor en de vrouw was met vier kinderen op visite gegaan Het huis is tot den grond toe afgebrand, niets kon worden ge red. De schade wordt door verzekering gedekt: Sinds John Buil tot de overtuiging is ge komen, dat het continentale spelpeil minstens gelijkwaardig is aan het zijne, richt de F.A. jaarlijks een uitnoodiging tot een der sterkste Europeesche landen om tegen de Britsche „fine fleur" in het strijdperk te treden. Geen enkele tegenstander is er in de vooraf gaande periode in geslaagd om Engeland op eigen bodem te verslaan, en deze illusie zal voorshands ook wel tot de vrome wenschen be- hooren. Immers, de Engelschen spelen deze match onder de voor hen gunstigste omstandigheden, wat hun goed recht natuurlijk is. Het heet dat hun spelersmateriaal in deze periode volkomen is ingespeeld en nog niet overbelast, in casu oververmoeid, door het veeleischend program ma. Zijn deze factoren alzoo ten gunste der Britten, hiertegenover brengt de gekozen tijd juist de grootste moeilijkheden voor de conti nentale trappers, moeilijkheden namelijk van klimatorischen aard. Deze periode van het jaar teekent zich in het Vereenigd Koninkrijk door veel mist en regen, vroege duisternis, alzoo slecht licht en doorweekte moeilijk bespeelbare velden. Deze consequentie heeft men echter te aanvaarden, evenals Engeland deze aanvaardt door na zijn seizoen nog naar het vasteland over te steken. Zoo beschikt Engeland morgen Woensdag over de beste troeven voor de internatio nale match op Tottenham Hotspur's ground te Londen tegen Duitschland. Het Duitsche elftal kent zonder twijfel deze beletsels. Zijn leermeester, de heer O. Nerz, is voor kort nog in Engeland geweest, en gezien Duitsche voetballers bij het aan- geven van hun bagage op het vliegveld Tempelhof, vanwaar zij naar Londen vertrokken. den ernst, waarmee de Duitschers steeds een dergelijke opgave plachten op te lossen, twijfe len wij geenszins, of genoemde heer heeft de geheele situatie verkend. Gesterkt door zijn jongste ervaringen is hij naar zijn vaderland teruggekeerd om in het trainingskamp, waar het elftal met de reserves vertoefde, zijn leer lingen te instrueeren en voor te bereiden. De samenstelling van het Duitsche elftal heeft men intusschen kunnen lezen, 't Is echter bepaald een handicap, dat de Duitschers 't zonder hun emihenten middenvoor Conen moeten stellen, die momenteel voor herstel in een sanatorium vertoeft. Ook de Engelsche vertegenwoordiging is gepubliceerd, en week hoegenaamd niet af van de verwachting. Natuurlijk staat de kamp tusschen Engeland en Duitschland geheel in het middelpunt van de Europeesche belangstelling. Tal van promi nente sportfiguren zijn reeds overgestoken of komen morgen nog in Engeland aan. Daarnaast is de match voor Londen ook een strijd met een ongewoon cachet, niet voor de ontmoeting op zich zelf, dan wel vanwege het feit, dat niet minder dan 10.000 Duitschers het elftal zullen vergezellen. De politie-autoriteiten hebben dan ook speciale voorzorgs-maatregelen genomen voor de ontvangst, daar behalve de „Colum bus", die uit Hamburg komt ook via den Hoek en andere havens velen zullen oversteken. Ter voor koming van moeilijkheden is het geheele ont vangst-programma nauwgezet vastgelegd en zal stipt worden uitgevoerd. En thans wat de verwachtingen betreft. In Londen hoopt men behalve op een record cijfer voor White Hart Lane zeker op een over winning; tegen Oostenrijk had men 40.000 be zoekers, tegen Italië 60.000, doch dit aantal ver wacht men, zal nu worden overtroffen. Ten aanzien van de overwinning is men, zooals op gemerkt vrij optimistisch gestemd, in welk opti misme men nog werd gesterkt door de jongste overwinningen van Manchester City en Stoke City op de Sparta/Slavia-combtnatie. Een derge lijke hoera-stemming kenmerkt Duitschland op, het huidige oogenblik allerminst ondanks den waren triomftocht, dien dit elftal dit en vorig jaar heeft gemaakt en waarbij slechts een ne derlaag werd geboekt. Vaststaand is in ieder ge val, dat morgen in Londen een der belangrijkste sportgebeurtenissen gaat, waarvan het resul taat mede met het oog op de a.s. ulympische Spelen te Berlijn van het allergrootste gewicht te noemen is. DEN HAAG, 3 December. In het Clubge bouw van de 's Gravenhaagsche Biljartclub had Maandagmiddag en -avond de return-ontmoe ting tusschen Van Vliet en Van Eymeren, cadre 45/2 over 2 x 400 caramboles, plaats. Te Rotterdam had Van Eymeren beide par tijen gewonnen. De uitslag luidt: Eerste partij: Van Vliet Van Eymeren Tweede partij: Van Vliet Vqn Eymeren pnt. 400 277 349 400 brt 25 25 28 h.s. 95 43 66 44 gem. 16.— 11.08 12.46 14.28 In verband met het ongeluk by Weert, waarbij vier jongelieden om het leven zijn gekomen, hebben wij nog een onderhoud gehad met den man, die den wagen in het water heeft ontdekt en de lijken heeft opgehaald. Deze vertelde ons, hoe hij Maandagmorgen in alle vroegte moest helpen om een schip, dat vertrekklaar was, onder de brug door in het kanaal te brengen. Vlak naast de brug zag hij echter een wiel van den auto boven het water uitsteken, zoodat het schip de haven niet kon verlaten. Hij waarschuwde den machinist van de kraan, diehem hielp een ketting om den bumper te slaan, waarna de wagen werd op gehaald. „Het was een vreeselijk gezicht," aldus onze zegsman. „De wagen lag op den kop en de kap was heelemaal kapot, evenals de radiator. Het eerste kwam het voorstuk naar boven. De chauffeur lag half uit den wagen, want aan een kant stonden de deuren open. De man was gewond aan de hand en aan het hoofd. Ach ter in den wagen zaten* nog drie menschen, waarvan twee elkaar krampachtig vast hadden De andere had bloed in neus en ooren en daar uit maakten we op, dat die gedood moet zijn door den schok. Maar de anderen moeten na den val nog in leven zijn geweest, want we konden aan hen zien, dat ze gestikt waren. We hebben de lijken naar een gebouwtje, een bergplaats van fietsen, gebracht, waar ze zijn gebleven tot de politie ze heeft vrijgege ven. Ook de auto is daar gebleven. Later zijn de lijken naar de woningen der respectievelijke slachtoffers gebracht, terwijl de auto naar de garage in Weert is vervoerd, waar hij gehuurd was." De snelheid, waarmee de* wagen in het water terecht is gekomen, moet enorm geweest zi.in. Tusschen de plaats waar de wagen van den weg geraakt is en de plaats waar hij in het water is gekomen, ligt een afstand van twin tig «meter of meer. De sporen van de wielen waren nog te zien op den berm van den weg, die hier zeker een meter of vijf, zes hoog is. Als de vaart niet zoo groot was geweest, zou de wagen zeker naar links omgeslagen zijn en naar beneden gekanteld, want de wielen aan den rechterkant hebben nog wel een paar meter over den berm gereden toen de wielen aan den linkerkant al geen grond meer raakten. Door de groote snelheid is de auto doorgescho ten en heelemaal aan de andere zijde van de haven terecht gekomen, die een tiental meters breed zal zijn. Daarbij is de wagen omgeslagen, want zooals reeds meegedeeld stak een der wielen boven het water uit. Aanvankelijk meende men, dat nog een vijfde persoon verdronken zou zijn, want later heeft men üit de haven nog een fiets opge haald. Hieruit concludeerde men, dat de wa gen een aanrijding had gehad en dat het on geluk hieraan te wijten zou zijn. Bij nader onderzoek bleek echter, dat de fiets achter aan den auto vastgebonden zat. en dat de eigenaar van het rijwiel in den auto heeft gezeten. Ook uit het feit, dat de chauffeur alleen zat en dat achterin drie personen waren, heeft men aanvankelijk opgemaakt, dat voorin nog een persoon moet hebben gezeten, die uit den wagen gevallen was en nog in de haven moest liggen. Nog langen tijd heeft men naar hem gedregd, doch men heeft niets kunnen vinden. De mededeelingen van hen, die de personen in den auto het laatst hebben gesproken, klop pen niet met elkaar, wat het aantal inzitten den aangaat.. Daarom heeft men in den mid dag het dreggen gestaakt. De meeste wegen zijn hier van zwarte sintels en in den storm en regen van den nacht van het ongeluk heeft de bestuurder van de bocht in den weg niets bemerkt. Tot overmaat van ramp brandde links van den weg een licht aan den mast van een schip, waardoor de chauf feur misleid kan zijn. In ieder geval staat vast, dat de groote snelheid van den auto, dit on geluk heeft verooraaakt, waardoor vier jonge menschen het leven hebben verloren. 9 9 9 9 8.00 Hilversum H N.C.R.V.) 10.30 Hilversum II N.C.R.V.) GODSDIENST (Schriftlezing (Morgendienst ORGELBESPELING 8.00 Hilversum I (Joh. Jong) 12.05 Droitwich (Quentin Mac Lean) 5.30 Hilversum I (Cor Steyn) ORKEST-CONCERTEN 11.20 Deutschlandsender 11.35 Deutschlandsender (Omroep orkest) 12.20 Deutschlandsender (Symph. orkest) 12.20 Berlijn (Omroeporkest) 12.30 Hilversum I VARA-orkest) 12.30 Langenberg (Orkest) 12.35 Parijs I (Orkest) 12.50 Brussel I (Omroeporkest) 12.50 Droitwich (Orkest) 1.05 Luxemburg (Omroepork.) 2.50 Kalundborg (Instrumentaal ensemble) 3.35 Droitwich (Orkest) 5.05 Droitwich (B.B.C.-Welsh-or- kest) 6.00 Hilversum I (Residentie-ork.) 6.20 Berlijn (Omroepkleinork.) 6.50 Brussel I (Salonork.) 6.55 Hamburg (Omroepork.) 7.05 Hilversum 1 (Residentie-ork.) 7.50 Droitwich (B. B. C.-ork.) 8.10 Milaan 8.10 Toulouse (Salonork.) 8.20 Brussel I (Symph. orkest) 8.20 Brussel II (Omroepork.) 8.35 Parijs II 8.35 Toulouse 9.05 Beromünster (Omroepork.) 9.05 Luxemburg 9.35 Brussel I (Symph. ork.) 9.50 Kalundborg (Omroeporkest) 9.50 Lar.genberg (Omroepkleinork.) 10.20 Hamburg (Orkest) Woensdagmiddag zal het Ka merorkest van Milaan o.m. stuk ken van Chopin ten gehoore brengen (Milaan 4.004.50) 10.20 Parijs n 11.20 Toulouse (Argentijnsche mua.) 12.40 Toulouse (Militair concert) LICHTE MUZIEK 9.20 Deutschlandsender (Pop. con cert) 11.20 Kalundborg (concert) 12.20 Luxemburg (Populair conc.) 12.20 Brussel H (orkest) 1.05 Parijs II (Darsmuz.) 1.40 Hamburg (vroolijk concert) 3.50 Berlijn (Marschenconcert) 4.30 Beromünster (vroolijke mu ziek) 7.20 Kalundborg (Fransche Ballet muziek) 7.35 Luxemburg (populair con cert) 8.00 Berlijn (volksmuz., volkshu mor en dansmuziek) 8.35 Droitwich (B. B. C -dansork.) 9.20 Brussel II (Cabaret) 0.20 Droitwich (B. B. C.-Variété- orkest) 9.30 Weenen (Dansmuz.) 9.35 Milaan (Dansmuz.) 11.05 Parijs I (Dansmuz.) 11.25 Luxemburg (Omroepjazzband) 11.35 Droitwich (Dansmuziek) GRAMOFOON 8.15 Hilversum II (Morgenconc.) 8.30 Hilversum I 11.20 Droitwich 12.00 Hilversum I (Opera-aria's) 12.15 Hilversum II 12.25 Parijs II 1.30 Hilversum I (Accordeon-muz.) 1.50 Brussel I 1.50 Droitwich 2.15 Hilversum I (vroolijke pl.) 3.15 Hilversum H 4.00 Milaan 4.00 Rome 5.50 Brussel I 5.50 Beromünster 6.05 Luxemburg 6.55 Parijs II 9.15 Brussel I (Honegger's „Paci fic") 9.25 Parijs Et 9.30 Hilversum Et (Volksliederen) 10.00 Boedapest 10.20 Brussel I 10.50 Hilversum Et 10 50 Parijs H 11.05 Weenen (Oostenrjjksche mu ziek) KAMERMUZIEK 11.20 Langenberg (Kamerork.) 11.30 Hamburg (Kamerork.) 1.00 Hilversum II (Harpkwartet) 1.50 Luxemburg (Omroepkwintet) 3.50 Beromünster (Kerstmuziek: kwartet) 4.00 Hilversum II (Trio) 4.00 Milaan (Kamermuz.) 4.20 Parijs I (Kamermuz.) 5.35 Droitwich (Kwintet) 5.50 Parijs I (Kamerorkest) 8,25 Luxemburg (Omroepkwintet) 8.55 Luxemburg (Omroepkwintet) 9.35 Hilversum H (Quintet) 10.20 Droitwich (Trio) 10.20 Hilversum II (Quintet) 11.05 Hilversum I (cymbaal en piano) 11.15 Hilversum I (Nacht-Silene) SOLISTEN-CONCERTEN 10.05 Langenberg (Solistenconc.) 11.00 Hilversum II Zangrecital) 3.10 Droitwich (Pianorecital) 6.20 Boedapest (Solistenconcert) 8.20 Toulouse (Zang) 10.40 Toulouse 11.05 Toulouse (Zang) OPERA EN OPERETTE 6.45 Weenen (Muzikaal spel) 8.05 Kalundborg (Operette-muz.) 8.10 Rome („I monelli fiorentini" operette van Racsato) 8.20 Hilversum I (De Vagebond koning, Amerik. Operette in 4 bedrijven) 8.20 Boedapest (Opera-orkest) 10.00 Toulouse (fragm. „Grafin Ma- ritza" v. Kalman) 11.40 Toulouse (Operette-aria's) TOONEEL 6.20 Hamburg („Sirgsang", vroo lijk spel) PERSBERICHTEN 8.00 Hilversum I 8.00 Hilversum II 9.20 Berlijn 10.00 Hilversum II 11.00 Hilversum I VARIA 9.30 Hilversum I (Onze keuken: P. J. Kers Jr.) 10.15 Hilversum I (Uitz. voor ar beiders in continubedrijven) 12.00 Hilversum II (Politieber.) 2.30 Hilversum II (Praatje voor jeugdige postzegelverzame laars) 3.00 Hilversum I (Voor de kinde ren) 5.00 Hilversum II (Kirderuurtje) 5.20 Brussel I („Le mystère de l'Emmanuel", liturgisch dr 6.00 Hilversum II (Landbouwhalf- uurtje) 7.00 Hilversum Et (Politieber.) 7.30 Hilversum II (Spr namens den Wereldbond der Kerken) 7.35 Hilversum I („Opvoeding tot persoonlijkheid") 8.05 Hilversum II (Dameskoor) 8.15 Hilversum I („De Weldadig heidspostzegels" 8.30 Hilversum^II („Voor jonge menschen® 8.50 Hilversum II (Dameskoor) 9.10 Hilversum n („Jeugd en Po litiek" II) 10.05 Hilversum n („Een kwartiertje voor het Honderdruitig Bord") SPORT 2.50 Hamburg (Versl. v. d. voetbal- wedstr. Engeland-Duitschland) 3.35 Langenberg (Verslag van den voetbalwedstrijd Enge land-Duitschland 6.20 Deutschlandsender (reportage v. d. 1ste helft v. d. voetbalwedstr. Engeland-Duitschland 6.50 Hilversum I (Sportuitzending) 7.05 Berlijn (reportage v. d. 2e helft van den voetbalwedstrijd Engeland -Duitschland imimmmttatii BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRL'SSEI. H 356.7 M. 539.6 Al. 459.5 M. 483.9 M. 321.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) HILVERSUM II (KRO en NCRV) KALUNDBORG LANGENBERG LUXEMBURG MIL\AN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN 1500 M. I 331.9 M. i 301.5 M. 1875 M. f 1261 M. 455.9 M. 1304 M. 368.6 M. 1648 W. 312.8 M. 420.8 M. 328.6 M. 506.8 M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Backers en Raymakers Textielfabrieken boekten in 19351936 een verlies van f 9255 tegen een winst van f 13.656 het vorig jaar. Op de algemeene vergadering werd te ken- raere gegeven, dat het quantum textiélpro- aucten, dat in ons land wordt binnengela ten, nog zoo ruim is, dat de vennootschap van de contingenteering geen profijt heeft kunnen trekken. De rubbervoorraden te Londen zijn in de afgeloopen week met 470 ton tot 90.026 ton gedaald en de voorraden te Liverpool ste gen met 374 ton tot 76370 ton. De Engelsche schatkist zal een consoli- datie-leening uitgeven van i 200 millioen, aflosbaar in de jaren 1956—1961. De rente voet zal 2% pCt. en de koers van uitgifte 96% pet. bedragen. Bovendien wordt een uitgifte aangekondigd van f 100 millioen schatkisibons rentende 1 pCt. tegen den koers van 98 pCt. en aflosbaar in 1939 1941. Woensdag a.s. zal de inschrijving op beide uitgiften worden opengesteld. Volgens ae London Gazette" heeft de uitgifte van f 100 millioen ten doel op 2 Maart ae. de uitstaande 150 mill. 2 pCt. schatkist notes, die in October 1932 werden geplaatst terug te betalen. Volgens geruchten te Londen zou princi pieel overeenstemming zijn verkregen over de quaestie der Ned. Indische bevolkings rubber-productie. De standaard-productie van Ned. Indië zou met ongeveer 50.000 worden verhoogd, hetgeen voor het grootste deel ten goede komt aan de bevolkings producenten. Peck, president van de Import- en Ex- portbanic heeft bij Roosevelt zijn ontslag ingediend. Hij moet bovendien voornemens zijn, al zijn betrekkingen met de regee ring, die dateeren van den aanvang van het bewind, verbreken. Volgens de (New- York Times" zouden tusschen Peck en de regeering reeds lang ernsiige meeningsver- schïllen bestaan, terwijl tevens het han delsverdrag, dat pas met Canada is afgeslo ten, tot moeilijkheden schijnt te hebben aanleiding gegeven. te De president van de New-York Stock Exchange verklaarde, dat de mate, waarin de staat kan bijdragen tot een verhooging der wélvaart zich moet beperken tot vraag stukken der directe belastingen, de regeling van monopolies, bestrijding van oneerlijke concurrentie, een gezond monetair sysieem en een behoorlijk crediet-systeem. De New-York Central Rrd. heeft 15 mil lioen regeeringsvoorschotten terugbetaald. De Amerikaansche staalproductie wordt in het begin der week op 56.4 pCt. der ca paciteit geraamd, tegen 55.4 pCt. de vorige week, 50.9 pCt. een maand geleden en 28.8 pCt. een jaar geleden. De productie is hans het hoogst sedert Juni 1934, toen het percentage 57.4 pCt. bedroeg. ïf. De Southern Railway heeft de Refico me degedeeld, dat zij dit jaar de lasten bijna zal verdienen en over 2millioen kas middelen zal beschikken, na betaling van den vervallenden interest. De automobielproductie in de Vereen. Staten bedroeg in de afgeloopen week 83.358 wagens tegen 94.723 wagens in de vooraf gaande week. Deze vermindering hield ver band met het tekort aan materiaal bij ver schillende groote fabrieken. Door den president van de Phillips Pe troleum wordt de winst in 1936 op 3 per aandeel geraamd tegen 1.38 het vorig jaar. •f. De Dollar noteerde gisteren te New-York 1.4755 tegen 1.4770 Zaterdag j.l. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.27728y, (v. slot 7 28%), de Frank op 9.72%9.73 (9.73) en de Dollar op 1.47%-1.47% (1.4711/16). De Nederl. Indische Gas Mij. gaat ander maal over tot versterkte aflossing a pan 2 Januari a.s. van een bedrag van j 1 mu- lioen van haar 5 pCt. obligatieleening 1923. De Nivas verkocht 1604 tons afgekeurde superieure suiker en 200 tons afgekeurde bruine suikers. De Krijgsraad te 's-Hertogenbosch wees heden vonnis in de zaak van den spoorweg aanslag te Oldenbroek op 18 Augustus jT, welke zaak acht dagen geleden werd be handeld, en waarvoor drie dienstplichtigen van het 3e regiment veldartillerie te Breda terecht stonden. De 20-jarige soldaat H. C. H„ tegen wien zes maanden gevangenisstraf was geëischt, werd veroordeeld tot vijf maanden gevange nisstraf; de 20-jarige korporaal H. B. K. overeenkomstig den eisch tot drie maanden gevangenisstraf en verlaging "an rang en de 20-jarige soldaat H. J. W. tot 14 dagen ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van één jaar. De eisch was veertien da gen gevangenisstraf. De inspecteur voor de Scheepvaart te Amster dam, de heer C. A. G. van der Boom, neeft Maandag het door de wet vereischte onderzoek ingesteld naar de jongste stranding bij Egmond aan Zee van het 230 ton metende motorvracht schip „Jos Maria". Wij vernemen dat er aanwijzingen zijn, welke de verwachting wettigen dat de „Jas Maria", die twee kilometer bezuiden de „Kerkplein" is ge strand, vlot zal kunnen worden gebracht. Een voordeel is dat het schip geen water maakt. Het technisch onderzoek zal echter moeten uit maken welke kansen voor het vlotbrengen benut kunnen worden. Veel hangt ten deze af van de medewerking van het weer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9