Vlootconferentie te Londen New-Yorksche Beurs De Berlijnsche burgemeester De Estlandsche samenzwering Sport en spel GROOTE MOGELIJKHEDEN DINSDAG 10 DECEMBER 1935 Sir Samuel Hoare tot voorzitter gekozen; Lord Monsell tot vice-voorzitter Zitting verdaagd tot hedenmorgen Ontslag gevraagd en verleend Hauptmann's verzoek om gratie Door het Opperste Gerechtshof afgewezen Eu we-Al j echin 28e partij remise gegeven Nadere bijzonderheden over den beraamden staatsgreep Korte berichten Het jubileum van de mariniers Officieele ontvangst ten stadhuize te Rotterdam VOETBAL Bossche Dioc. Voetbal bond BILJARTEN DAVIN WERELDKAMPIOEN EENBANDSPEL Tournooi te Nice beëindigd IJSHOCKEY NEDERLANDSCHE PLOEG OP TOURNEE AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 9 December MARKTNIEUWS STOOMVAARTLIJNEN VEREENVOUDIGING DER GEM.-ADMINISTRATIE Studiecommissie geïnstalleerd Het vierde lustrum WIELRENNEN WALS EN VAN DEN HEUVEL TE PARIJS De wedstrijden van Zondag WISSELKOERSEN LONDEN, 9 Dec. (ANP) Sir Samuel Hoare, die volgens de mededeeling van Baldwin, ter conferentie tijdelijk afwezig is, omdat hy rust noodig heeft, werd vervolgens ge kozen tot voorzitter der conferentie. De minister van marine, Lord Monsell, werd tot vice-president gekozen. Na deze verkiezing trok minister-president Baldwin zich terug en nam Monsell het presidium over. De rest van de ochtendzitting, na de ope ningsrede van Baldwin, werd, zooals reeds ge meld, door verschillende gedelegeerden ge bruikt om de rede van den Britschen eersten minister te beantwoorden. De Amerikaansche gedelegeerde, Norman Davis, herinnerde aan de vlootconferentie van Washington van 1922, die hij een mijlpaal op den weg der beschaving noemde. De resultaten van deze conferentie werden aangevuld door het Londensche vlootverdrag van 1930, waarin erkend werd, dat naar verdere beperking en vermindering der bewapening ter zee gestreefd diende te worden. De Ver. Staten stemden ten volle met dit doel in en daarom stelde Amerika Groot-Brittannië en Japan een daad werkelijke verhoudingsgewijze vermindering van de tegenwoordige vlootsterkte voor en gaf Norman Davis in overweging een vermindering der totale tonnages met 20 procent onder het bestaande maximum, volgens het tegenwoor dige verdrag. Pas wanneer alle pogingen in die richting faalden, diende men te streven naar een overeenkomst tot handhaving en uitbrei ding van de bestaande verdragen over een zoo lang mogelijke periode. Davis was er echter van overtuigd, dat indien men accoord kon gaan met het grondbeginsel van voortgezette vlootbeperking met progressieve vermindering voor de komende jaren, technische kwesties als de scheepstonnage, de scheepsklassen en het geschutskaliber op vriendschappelijke wijze op gelost zouden kunnen worden. Hij hoopte ern stig, dat Frankrijk en Italië de mogelijkheid zouden zien om ten volle deel te nemen aan de pogingen tot het bereiken van verdere be perking en vermindering der bewapening ter zee. De Fransche ambassadeur Corbin bevestigde de verklaring van Baldwin ten aanzien van het standpunt der Fransche regeering inzake humaniseering van de oorlogsvoering. Frank rijk stond op het standpunt, dat alle dras tische kwalitatieve beperkingen en zelfs groote verminderingen van de maximum tonnages en van het kaliber der bewapening gesteund dienden te worden. Frankrijk was evenwel van meening, dat de gebeurtenissen aantoonden, dat kwantitatieve beperkingen met de grootste voorzichtigheid overwogen dienden te worden. De Italiaansche ambassadeur Grandi, ver klaarde, dat zijn regeering rekening moest houden met de tegenwoordige omstandigheden, veroorzaakt door de houding van de Volken bondsstaten tegenover Italië. Niettemin kwam Italië ter conferentie, bezield door denzelfden geest ten aanzien van het beginsel van ver mindering en beperking der bewapening, die het reeds zoo veel jaren had beheerscht. Italië had geen gebruik gemaakt van de maximum tonnage, die het Verdrag van Washington het had toegestaan. Allen die ter conferentie aan wezig waren, waren de Britsche regeering echter dankbaar voor het door haar genomen initiatief en de zorgvuldige wijze, waarop deze conferentie was voorbereid. De leider der Japansche delegatie, admiraal Nagano, bracht eveneens hulde aan Groot- Brittannië en zei, dat Japan wenschte samen te werken tot het bereiken van ontwapening op de meest faire en rationeele wijze. Een der gelijk nieuw verdrag diende gebaseerd te zijn op het fundamenteele beginsel van een door de groote vlootmogendheden vastgestelde ge meenschappelijke grens der vlootbewapening op een zoo laag mogelijk maximum, dat niet overschreden mag worden. Alle offensieve krachten dienden drastisch verminderd te wor den en de defensieve wapens zoodanig te wor den vastgesteld, dat zij tot daadwerkelijke ont wapening zouden leiden, op de basis van non agressie en niet-bedreiging. Het woord werd verder nog gevoerd door de vertegenwoordigers der Britsche dominions Australië, Canada, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika., door den ver tegenwoordiger van den Ierschen Vrijstaat en van Indië. Tenslotte stelde Lord Monsell de instelling van een „eerste commissie" voor, waarin alle delegaties zitting zouden hebben. Daartoe werd besloten en de zitting werd verdaagd tot Dins dagochtend. mens zijn geweest in geval van verzet, het ge bouw met behulp van tanks te beschieten. De procureur-generaal leidt het onderzoek naar de samenzwering en de schuldigen zullen voor een Krijgsraad terecht staan. Onder de gearresteerden bevindt zich o.a. de tegenwoor dige leider van den Persdienst van het Minis terie van Buitenlandsche Zaken Sammul, ter wijl de oproep onderteekend is door twee voor malige staatspresidenten, Toenisson en Toe- mant. Het staat echter nog niet vast of van him namen misbruik is gemaakt. BERLIJN, 9 Dec. (A.N.P.). De Berlijnsche Oberbürgermeister Dr. Sahm heeft den mi nister van Binnenlandsche Zaken Dr. Frick zijn ontslag uit zijn functie aangeboden met het verzoek, hem tot aan den datum van ingang van het ontslag verlof te willen verleenen. Dr. Frick heeft het verzoek van Dr. Sahm ingewilligd en met toestemming van Hitier zal Dr. Sahm beschikbaar blijven voor het ver vullen van een andere functie in Rijksdienst. Het officieele bericht voegt hieraan toe, dat hierdoor de weg vrij wordt voor de uitvoering der aangekondigde wetten tot wijziging van den status van de Rijkshoofdstad, waardoor aan het bestaande dualisme in het Berlijnsche be stuur een einde komt. WASHINGTON, 9 Dec. (Reuter) Het Opper ste Gerechtshof heeft het verzoek van Haupt- mann tot herziening van zijn proces afgewezen. Thans kan deze nog een beroep doen op het Hof van Genade van New Jersey tot wijziging van den doodstraf. De 23ste partij is na den drie en zestigsten zet remise gegeven. zich voor een blijvende zuinigheidscontröle en vertoont telkens mogelijkheden van, zij het niet steeds groote, toch altijd nuttige besparing. De noodzaak beveelt ons aldus spr. ook in het dagelyksche administratieve werk alles na te laten, wat overbodig moet worden geacht. Maar bij onzen speurtocht naar dat overbodige geloof ik, dat wij, in overeenstemming met de doelstelling dezer commissie, geen afbrekend, maar opbouwend werk kunnen verrichten. Indien naar het oordeel der commissie wij ziging van wetten of algemeene maatregelen van bestuur noodig is, wordt er prijs op ge steld, dat deze wijzigingen eveneens worden ontworpen. De rede van den minister werd beantwoord door den voorzitter der commissie, den heer Kooiman. REVAL, 9 Dec. (A. N. P.) Omtrent den staatsgreep, die de „Vrijheidsstrijders" had den willen uitvoeren, wordt nader gemeld, dat thans definitief gebleken is, dat de verschillende groepeeringen van de in Maart 1934 verboden en ontbonden organisatie van Vrijheidsstrijders sedertdien illegaal haar werk heeft voortgezet. Er zou een tot in details uitgewerkt plan heb ben bestaan voor een overval op het in het Theater Estonia vergaderende congres van het Vaderlandsch Verbond, waaraan 1500 afge vaardigden uit het geheele land hebben deelge nomen. Hierbij had men stormafdeelingen wil len gebruiken, die waren uitgerust met traan- gasbommen, handgranaten en vuurwapenen. Bovendien zouden de opstandelingen voome- Twee doktoren te Boston, Celesnick en Ro binson, hebben een „ontnuchterend" gas uit gevonden, dat slachtoffers van overmatig ge bruik van alcohol tot bezinning brengt. Het nieuwe gas is een mengsel van 90 pCt. zuurstof en 10 pCt. kooldioxyde. Het wordt als verdoo- vingsmiddel toegediend door middel van een masker. Naar TASS bericht, is een 847 kilometer lan ge petroleum pijpleiding van de Kaspische Zee naar Orsk in den Zuidelijken Oeral tot stand gekomen. Uit Wellington wordt gemeld, dat op de Tonga-eilanden in den Stillen Oceaan een vul kanische uitbarsting heeft plaats gehad. Een lava-stroom van een lengte van Zy2 K.M. vloeide naar zee af. Tot nu toe werden geen verliezen van men- schenlevens gemeld. De Minister-president en minister van Bui tenlandsche Zaken van Letland, Ulmanis, opende de derde conferentie der Oostzee- Entente, waaraan wordt deelgenomen door de ministers van Buitenlandsche Zaken van Est land, Letland en Lithauen. Het Memel-directorium heeft een aantal on rechtvaardige ontslagen van ambtenaren en benoemingen van nieuwe ambtenaren door het directorium Reisgys destijds, weer ingetrokken en hersteld. Blijkens informaties van de haven-autoritei ten te Dover en Folkestone en uit eigen aanwij zingen heeft Scotland Yard een felle campagne geopend tegen de smokkelaars van narcotische stoffen, die den laatsten tijd te Londen en wel voornamelijk in het West End, aan het werk zijn. Het schijnt, dat binnen enkele dagen verschei dene arrestaties te wachten zijn. Het vliegtuig van Russel Thaw, dat bestemd was om naar Ellsworth te gaan zoeken is bij den start verongelukt en geheel vernield. Door een brand in een hoofdschacht te Ed monton (Alberta) zijn 56 mijnwerkers in een mijngang opgesloten. De verspreiding van de „Echo de Paris" is voor het geheele Duitsche Rijk verboden wegens „het publiceeren van leugenachtige berichten omtrent Duitschland." De editie van Zondag j.l van het Fransche blad bevatte n.l. ondanks het Duitsche dementi van 6 December j.l. wederom het bericht, dat Rijkskanselier Hitier een Fransch groot-industrieel heeft ontvangen, waaruit het blad, mede in verband met een bezoek van den Franschen ambassadeur aan Hitier, conclusies trekt, die van allen grond ontbloot zijn. Uit Bahia wordt gemeld, dat 20 personen om het leven zijn gekomen tengevolge van een ketelontploffing op het stoomschip „Prudente Moraes", dat op de San Francisco-rivier is gezonken. Op een vergadering van mijnwerkers is be sloten, dat voor het kolengebied van Pennsyl vania een loonsverhooging zal worden geëischt tegelijk met de invoering van een 30-urige werkweek van 5 dagen. Maandagavond is het corps mariniers, dat heden zijn 270-jarig bestaan zal herdenken, ten stadhuize door burgemeester en wethouders van Rotterdam ontvangen. Maandagavond om 8 uur marcheerde het corps met aan het hoofd den tamboer, de pijpers en de stafmuziek van de mariniers van de ka zerne aan het Oostplein naar het raadhuis. Daar had zich een enorme menschenmenigte verzameld, die getuigen wilden zijn van het défilé, dat de mariniers na de receptie in de raadzaal zouden houden. Over een groot gedeelte van den Coolsingel waren langs de tramrails hekken geplaatst om vertraging in het tramverkeer te voorkomen. Toen het kranig corps het raadhuis bereik te, hadden duizenden belangstellenden het voor het publiek opengelaten gedeelte bezet. Op het parkeerterrein aan de Raamstraat werden de geweren neergezet en daarop bega ven de officieren en de manschappen zich naar het raadhuis. In de burgerzaal hadden zich een groot aan tal militaire en burgerlijke autoriteiten verza meld. Behalve de burgemeester en de drie S.D.- wethouders merkten wij nog op verschillende raadsleden, pater P. Klessens. den aalmoezenier van het R.K. Marinierstehuis, den hoofdcommis saris van politie mr. van Eindhoven, vele le den van de rechterlijke macht en kolonel Olie, den voorganger van den huidigen kolonel Dorren. Nadat de mariniers zich hadden opgesteld nam de burgemeester het woord. Hij noemde het een bijzonder voorrecht aan den vooravond van het jubileum de mariniers in het raadhuis te mogen ontvangen. Spr. wees op de langdurige banden die er tusschen Rot terdam en het corps mariniers sedert 1869 hebben bestaan. Hij wees voorts op verschillen de feiten, o.a. den tocht naar het Saargebied. Deze bewees de trouw van de manschappen. Hij sprak ten slotte den wensch uit dat de banden nog véle jaren zullen blijven bestaan. Namens het corps heeft kolonel Dorren den burgemeester dank gebracht. Mochten bin nenlandsche spanningen in de toekomst ordever storingen teweeg brengen, zoo zal de burgemees ter een corps vinden dat paraat is. Na de officieele ontvangst ten stadhuize marcheerde de mariniers via de Zandstraat naar de Passage, waar gewacht werd tot de tam boers en pijpers een taptoe voor het raadhuis hadden geblazen. Na afloop hiervan plaatsten de tamboers, de pijpers en de marine-kapel zich aan het hoofd van den troep, waarna het défilé voor den bur gemeester en andere autoriteiten, die zich op het bordes hadden opgesteld, volgde. Na het défilé marcheerden de mariniers naai de kazerne. De chef van het jubileerende corps kolonel C. J. O. Dorren werd in 1880 te Breda geboren. Van 1907 tot 1909 was hij in West-Indië gede tacheerd. Van 1930 tot 1934 was hij luitenant kolonel in Oost-Indië, waar hij tijdens de mui terij op „De Zeven Provinciën" president van den krijgsraad was. één front voor onzen strijd: tegen onze eigen geloofsgenooten die het nut van een katho lieke sportbeweging niet willen inzien. Verder moet een betere technische samen werking met den K. N. V. B. worden bereikt. De geestelijke adviseur, rector Vissers, nam vervolgens het woord, om den voorzitter, die zijn functie onafgebroken van de oprichting af en met groot succes vervulde, te huldigen. Toen de adviseur tijdens een onderhoud met Mgr. Diepen, dezen het te vjeren jubileum me dedeelde, heeft de Bisschop niet geaarzeld, op eigen initiatief den voorzitter bij Z. H. den Paus voor te dragen voor een erkenning van zijn verdiensten door het gouden kruis Pro Ecclesia et Pntifice. Onder een enthousiast „lang zal hij leven" der vergadering, speldde de adviseur den heer de Grood de onderscheiding op de borst, en drukte den wensch uit, dat tegenstanders der katholieke sportbeoefening dooir deze erken ning hun tekorten zullen inzien. De heer P. van der Heijde, Federatie-voor- zitter, bracht als Dioc. Sportcommissaris de gelukwenschen van het Commissariaat. Voorlezing werd gedaan van een lange reeks hulde-telegrammen, waaronder een geluk- wensch van Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, en van het Kamerlid Teulings. Namens de feestcommissie werd het woord gevoerd door den heer van Gestel, die als ge schenk een telmachine aanbood voor het toe komstig Centraal Bureau. De feestrede werd uitgesproken door Kape laan A. van Lierop, geestelijk adviseur van den R. K. V. B. in het Bisdom Breda. Aan den Bisschop van Den Bosch werd het volgende telegram verzonden: „De Bossche Dioc. Voetbalbond, in de Bis schopsstad in feestvergadering bijeen, dankt U Hoogw. Exc., voor den ondervonden steun en sympathie, en belooft voor de toekomst alle medewerking in den geest van de door U zoo gewilde Katholieke Actie". De voorzitter deed nog een belangrijke me dedeeling, n.l. dat de commissie, ingesteld tot reorganisatie der jaarvergadering, die tt nu toe niet het gewenschte resultaat opleverde, spoe dig met uitgewerkte voorstellen zal komen. Omstreeks Kerstmis zal een propaganda-blad in 60.000 exemplaren worden verspreid, waar voor de meest vooraanstaanden in de katho lieke sportbeweging bijdragen zullen inzenden. Na een hartelijk dankwoord van den voor zitter, en een opwekking, met goeden moed voort te streven naar het zilveren jubilé, werd de bijeenkomst gesloten. Zondagavond is het tournooi om het wereld kampioenschap eenbandspel te Nice beëindigd. Wereldkampioen werd de Franschman Davin met 6 gewonnen partijen, terwijl hij één ver loor. Pesch Bovil Reicher Domingo Albert Davin Tobias Tobias Pesch Reicher Pesch Eipeldauer Tobias 65 11 2.30 65 15 1.73 150 65 14 2.30 65 14 2.24 150 42 52 3.57 103 42 14 2.45 ..150 34 25 4.41 56 34 11 1.64 150 38 21 3.94 93 38 19 2.44 150 59 11 2.54 125 59 11 2.11 150 54 15 2.77 86 54 6 1.59 150 54 15 2.77 136 54 20 2.58 59 12 2.54 131 55 22 2.47 150 77 15 1.68 131 77 9 1.47 150 51 24 2.94 98 51 10 152 150 40 16 3.75 121 40 12 3.02 De Spanjaard Domingo heeft in zijn partij tegen Albert een serie van 52 gemaakt, het geen een nieuw wereldrecord beteekende. De eindstand was: 1. Davin (Frankrijk) 12 punten, 1037 punten, hoogste serie 26, algemeen gemiddelde 3,01. 2. Reicher (Oostenrijk) 10 punten. 3. Albert (Frankrijk) 8 punten. 4. Domingo (Spanje), 5. Bovil (Spanje), 6. Pesch (Duitschland), 7. Eipeldauer (Oosten rijk), 8. Tobias (België). Naar wij vernemen, zal een Nederlandsche ijshockey ploeg van 5 tot 17 Januari a.s. een tournée maken door Zwitserland. Er zullen wedstrijden worden gespeeld te Zürich, Davos, St. Moritz en Bern. Het ligt voorts in de bedoeling, om tijdens deze tournée ook nog een wedstrijd te spelen te Weenen. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. v. Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Anaconda 17 11/16—% Beth. Steel 29%—29 U. S. Steel 28% Shell 9 5/16—7/16— Kennecott 18% New York en Ontario Rev. 3K Pennsylvania Rw. 20 North Amer. Raylw. 1113/16 Cities Service 1% Van 4.305 uur Kon. Olie 211%—212 Anaconda 17%—11/16 Adj. Milwaukee 4 3/16 Shell 9 7/16—% Tidewater 7 15/16 Cont. Oil 18% NEW-YORK Londen Parijs AMSTERDAM, 9 December. Aardappelen. Zeeuw- sche bonte en blauwe 2.602.80, Zeeuwsche eigen heimers 2.102.30, Zeeuwsche poters 1.601.90, N.-H. Eigenheimers 1.902.10, Friesche bintjes 1.802.00, Andijker bonte en blauwe .302.50, Drentsche zandaardappelen 1.902.30, Duinzand- ardappelen 3.503.75, alles P«r H.L. Aanvoer 262.000 K.G. ELST, 9 Dec. Veilingsvereeniging Qver-Betuwe. Morgenveiling. Goudreinetten extra 2028, le s. 1018, 2e soort 5.309.30, bellefleuren le soort 6—11, 2e soort 4%5sterappelen 7Vs,15, courtpendu 4%6. ontario 67, boschappels 4 6i/2, koningszuur 1112, lemoenappels 1115, groninger kroon 714, engelsche goldpermain 5 11, present of england 1121, franwe reinetten 67, huismans 2V23»/2, jasappels 4'/25%, cam- pagnezoét 6reinzoet 57, Gerrit Roelofs 4 (4 5, ijslanders 4(45, dubbele benderzoet 68V2, enkele benderzoet 1618, gieser wildeman 1011, beurré de m'érode 1012, bergamotten 4%6(4, ijsbuten 9>/2—ll, winterjannen 9'/2—11, brederode 811, souvenir du congres 1112, tomaten A 1823, C 9—17, CC 6—7%, R, 1213, roode kool per stuk 4(4-7, savoye kool 4>/25, knolselderij 21/,—8, witte kool 3%—4%, uien per KG 1%— 2(4. wortelen 1(4—2%, Schorseneerera 5(46, knolraap 11(4, prei 33(4- ROERMON, 9 Dec. Coop. Eiermijn G A. Aan voer 1.800.000 stuks. Kippeneieren .export) 3.20 5.20, eendeneieren 2.603.00 per 100 stuks. APELDOORN, 9 Dec. Gemeentelijke eierhal. Groote witte 4.604.75, groote bruine 4.85—5.00, kleine bruine 4.80—4.90, inge henneneieren 3.40 —4.00. Aanvoer 155.000 eieren. Handel: vlug. GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 9 Dec. Tarwe. Maart 5.9 (4, Mei 5.9. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft Maandagmiddag de commissie-Kooiman, aan wie is opgedragen een onderzoek in te stellen naar en rapport uit te brengen over de moge lijkheden tot vereenvoudiging van de gemeen telijke administratie in den ruimsten zin des woords, geïnstalleerd. Minister De Wilde beschouwde de instelling van deze commissie, die geboren is onder den drang der sombere tijdsomstandigheden, als een lichtpunt. Die tijdsomstandigheden nopen tot versobe ring in zulk een mate, als wel haast nog niet in het administratieve leven is voorgekomen. Is de luxe reeds geruimen tijd geleden daaruit gebannen, ook de gewone huishouding leent Zondag werd te 's Hertogenbosch het feit herdacht, dat twintig jaar geleden voor het Bisdom Den Bosch de R. K. V. B. werd op gericht, die thans ruim 10.000 leden omvat. Om 1 uur hield het Bondsbestuur een re ceptie, waar alle districten, vele sportvereeni- gingen hun belangstelling deden blijken, ter wijl de vicaris-generaal van het Bisdom, Mgr. F. N. J. Hendrickx, de gelukwenschen van Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van Den Bosch, overbracht. Een buitengewone algemeene vergadering sloot hierbij aan De voorzitter, de heer R. de Grood, memoreerde de verdiensten, die de bond in de afgeloopen twintig jaren verzameld heeft, waarbij vooral gewezen werd od de bestrijding van de treurige toestanden van misversuim en gemengde huwelijken, die vroeger voor de katholieken door de sportbeoefening in neu traal verband werden veroorzaakt. De bond heeft een blijde jeugd gegeven aan vele jon geren en hen voor veel kwaad bewaard. Op technisch gebied werd veel verdienste lijks gepresteerd, maar toch zijn we nog niet, waar we wezen moeten; één definitief Cen traal Bureau. Dezen wensch hopen we echter spoedig te verwezenlijken. Een Diocesaan Sport- commissariaat is ingesteld, maar heeft nog geen welomlijnde taak. Uit alle kracht zal worden medegewerkt aan de totstandkoming van een Landelijke Unie, die naar het ideaai van den Federatie-voorzitter alle takken van sport in één groot verband zal omvatten. De bond heeft strijd moeten voeren tegen de neutrale vereenigingen, en tegen te groote zelfstandigheid der districten; thans is er nOg worden U geboden door advertentie-reclame in de rubriek „Omroepers". Laat die U niet ont glippen. De prijs kan geen bezwaar zijn, want voor slechts 50 cent per regei komt Uw zaken- Omroeper onder de aandacht van 80.000 ge- aasnen. De Zondag te Parijs gehouden wielerwedstrij den hadden de volgende resultaten: Sprint. Eindklassement: 1. Jezo, Frankrijk; 2. Andersen, Denemarken; 3. Beaufrand, Frank rijk; 4. Kaufmann, Zwitserland; 5. Martinetti, Italië; 6. Van den Heuvel, 7. Faucheux, Frank rijk; 8. Rampelberg, Frankrijk. Omnium. Achtervolging over 5 K.M.: 1. Wals, 2. Speicher op ruim 100 meter. Tijd 6 min. 36 2/5 sec. Tweede serie; 1. Hamerlinck, België; 2. Pec queux, Frankrijk op 10 meter. Tijd 6 min. 32 3/5 sec. 5 K.M. individueel: I. Pecqueux 37 punten; 2. Hamerlinck 29 punten; 3. Wals, 25 punten; 4. Speicher 19 punten. Tijd 6 min. 51 3/5 sec. Wedstrijd achter tandems over een half uur: 1. Pecqueux, 2. Hamerlinck, 3. Speicher, 4. Wals, Wals werd gedistanceerd naar de vierde plaats, terwijl hij dezen rit gewonnen had. In een half uur werden afgelegd ruim 25 K.M. Klassement: 1. Frankrijk, twee overwinnin gen; 2. buitenland, twee overwinningen. Het winnen van het tandem nummer was beslissend. Stayerwedstrijd: Eerste manche over 20 K.M. 1. Raynaud, 2. Wambst op 5 meter, 3. Manera, op 110 meter, 4. Krewer op 140 meter. Tijd 17 min. 34 1/5 sec. Tweede manche over 20 K.M.: 1. Wambst, 2. Raynaud op 8 meter, 3. Krewer op 240 meter, 4. Manera op 2 ronden en 350 meter. Tijd 17 min 8 4/5 sec. Derde manche: over 20 K.M.: 1. Raynaud, 2. Krewer op 200 meter, 3. Wambst 1 ronde, 4. Manera op ruim 1 ronde. Tijd 17 min. 29 4/5 sec. Eindklassement: 1. Raynaud 4 punten, 2. Wambst 6 punten, 3. Krewer 9 punten, 4. Ma- ,nera 11 punten. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 7 Dec.: Ramava, s„ Leningrad (voor Zaandam)Ellen, s., Danzig (voor Zaandam). 8 Dec.: Kulda, s„ Leningrad (voor Zaandam; Eaarn, s., Antwerpen; Costa Rica. s., W.-Indië; Royston, s„ Gdynia; Siella, s., Middi. Zee; Ca- rlbia, m.s., Hamburg (blijft te IJmuiden); Beyer- land, s„ Newcastle; Viiestroom', s., Huil; Gany- medes, s.. Hamburg; Leeuwarden, s., Londen; Es- caut, m.s., Parijs; Venezuela, s„ Hamburg; Wiri, s., Risor (voor Velsen); Irene, s., Kopenhagen; Lingestsoom, s„ Bristol; Rijnstroom,, sj,Leith; Monica, m.s., Kopenhagen. 9 Dec.: Brunla, s., Oslo; Mary, m.s., Duinker ken; Colleville, s., Caen (voor Velsen); Rhein. s„ Hamburg; Tankfahrt II. m.s., Altona (voor Zaan dam); Mundra, s„ Middlesbro. Vertrokken 8 Dec.; Caribia, mf, W.-Indie; Amazone. s„ W.-Indië; Oderström', s„ Tyne; El len, s., Hamburg. Aangekomen 9 Dec.; Diana, s., Leningrad; Trym, s., Oslo; Noma, s., Oslebshausen (voor Velsen); Udondo, s„ Barcelona. Vertrokken 9 Dec.: Mary, m.s., Duinkerken; Monica, m.s.. Londen; Escaut, m.s., Parijs; Mar vel, s., Oslo; Meliskerk, s„ Bremen; Calypso, s.. Hamburg. AMSTERDAM. Aangekomen 8 Dec.: Baarn, Ant werpen. stukgoed, Surinamekade, Vrachtmail; Costa Rica, V/.-Indië, stukgoed, Surinamekade, idem'; Royston, Gdynia, steenkolen, J. P. Coen- haven, Ned. Steenk. Handel Mij.; Stella, Middl. Zee stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoors kantoor; Beyer-land, Newcastle, steenkolen. Riet landen. Scheepv. Steenk. Mij.; Viiestroom ,HulI, stukgoeden steenkolen. Handelskade, Hou. Stoomb. Mij.; Ganymedes, Hamburg, stukgoed, Surinamekade, Verg. Cargadoorskantoor; Leeuwar den, Londen, stukgoed. Handelskade, General Steam Transport Cy; Escaut, R'dam, stukgoed, Javakade, Wm. H. Müller C.; Venezuela, Ham burg, stukgoed, Surinamekade, Vrachtmail. 9 Dec.: Irene, Kopenhagen, stukgoed, Levant- kade, Verg. Cargadoorskantoor: Lingestroom, Bris tol stukgoed. Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Rijnstroom, Leith, stukgoed, Handelskade, idem; Monica Kopenhagen-, zonnebloemzaadolie, Stel ler HAL., Ned. Bevr. kantoor; Brunla. Oslo. stukgoed. Handelskade, Verg. Cargadoorskantoor; Rheln, Hamburg, stukgoed, De Ruyterkade, Van Es van Ommeren; Mundra, Middlesbro. bun keren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel MIJ.; Mary. Duinkerken. petrleum, Petrleumhaven, Ned. Bevr. kantoor. Aangekomen 9 Dec.: Trym, Oslo, ledig. Rietlan den, Havenbedrijf De Rietland; Udondo, Barce lona, kali. Rietlanden, Meyer Co.'s Scheepv. Mij.; Diana, Leningrad, hout, Houthaven, Ned. Bevr. kantoor. KON. HOLL. LLOYD WATERLAND, thuisreis, 6 Dec. van Rio Janeiro. KON. NED. STOOMB. MIJ BAARN, 8 Dec. van Antwerpen te Amst. C'OSTA RICA, 8 Dec. van W.-Indië te Amst. STELLA, 8 Dec. van Middl. Zee te Amst. GANYMEDES, 8 Dec. van Hamburg te Amst. VENEZUELA, 8 Dec. van Hamburg te Amst. IRENE, 9 Dec. van Kopenhagen te Amst. AMAZONE, 8 Dec. van Amst. n. W.-Indië. ARIADNE, Amst. naar Aarhuus, pass. 9 Dec. Holtenau. AURORA, Middl. Zee n. R'dam, was 8 Dec i2 uur 's middags 140 mijlen Z.W. van Ouessant. BACCHUS, R'dam naar Middl. Zee, pass. 9 Dec. Dungeness. CERES, Middl. Zee naar Amst., pass. 7 Dec. n.m. 2 uur Finisterre. DEUCALION, 9 Dec. van Lissabon naar Setubal HEBE 7 Dec. van Middl. Zee te Rotterdam. HERMES, 8 Dec. van Alexandrië n. Piraeus. JUNO, 8 Dec. van R'dam te Lissabon. NEREUS, Stettin naar Amst., pass. 9 Dec. Brunsbuttel. OBERON 8 Dec. van Amst. te Hamburg. ORANJE NASSAU, uitreis, pass. 8 Dec. Ouessant. ORESTES, 7 Dec. van Varna te Bourgas. ORPHEUS, 8 Dec. van Passages naar Bilbao. PERSEUS, Amst. naar Kopenhagen, pass. 9 Dec. Holtenau. PLUTO, 8 Dee. Van Amst. te Odense. RHEA 7 Dec. van Fiume naar Susak. TELAMON, 8 Dec. van Napels naar Burriana. TITUS, 7 Dec. van Genua te Palermo. TRAJANUS, Rotterdam naar Middl. Zee, pass 8 Dec. Dungeness. ULYSSES. 7 Deo. van Izmir naar Mifzuna. HERCULES, R'dam naar Middl. Zee, pass. 8 Dec. Dungeness. COTTICA, 7 Dec. van Curacao naar Puerto Ca- beALKMAAR, 8 Dec. van Curacao naar Cristobal. AURORA. Middl. Zee naar R'dam, pass. 9 Dec. v.m. 3 uur Ouessant. PLUTO, 9 Dec. van Odense n. Gothenburg. DEUCALION 9 Dec. van Setubal naar Cadix. CALYPSO, 9 Dec. van Amst. n. Hamburg. IRIS. arr. 6 Dec. te Balboa. EUTERPE, Amst. naar Bordeaux, pass. 9 Dec Dungeness. VULCANUS. R'dam naar Middl. Zee, was 8 Dec 112 uur, 35 v.m. 128 mijldii o. van Lands End. Slotkoersen Dec. 9 1 6 5 Ulied Chemical I6IV4 161% 161 Am. Tel. lei 159 159% 159% 158%, Am. Tobacco B 99 IOOV4 101 101% Anaconda Copp. 30 28% 27% 28 Balt. Ohio 177/3 17% 17% 17% Can. Pacific .11% 11% 11% 11% Case Treshing 100% 102% 100 100% Cons. G. Of N.Y. 33% 33% 32% 32% Dup. de Nem. 139 139% 138% 138 Gen. Electric 37% 38 377/8 381/4 Gen. Motors 561/4 55 54% 551/2 Kon. Olie 47 471/5 467/g New-York Centr. 29 28% 28% Radio Corp. 11% 12 11% 11% Stand. Oil NJ. 49 49 48% 49% U. S. Steei Corp. 48% 481/4 471/5 477/8 Westingh. Elect. 92% 93% 92% 93 Dec. 9 4.93 6.59 7 4.93 6 601/2 4.92%| 6 60% I 5 4.931/s 6.58% VESTA, 9 Dec. van Lipari te Palermo. SATURNUS. 8 Dec. van Limnl te Catacolo. FAUNA, 9 Dec. van Aliaga n. Lissabon. ULYSSES, 8 Dec. van Izmir te Mutzuna. AGAMEMNON, Middl. Zee naar Amst., pass. 9 Dec. Gibraltar. ORPHEUS, 9 Dec. van Passages te Bilbao. MIJ. NEDERLAND POELAU BRAS, 9 Dec. van Amst. te Hamburg. ENGGANO, thuisreis, pass. 7 Dec. 'Perim. CHR. HUYGENS, uitreis, pass. 7 Dec. Perim. POELAU LAUT, uitreis, pass. 8 Dec. Ouessant. TARAKAN, 9 Dec. van Hamburg te Aalborg. TAWALI, thuisreis, 9 Dec. van Sabang. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN BENGALEN, Pacific Kust naar Calcutta, pass. 7 Dec. Honolulu. SAPAROEA, 8 Dec. van Calcutta n. Jac. Kust. TOSARI, 5 Dec. van Bhavnagar te Los Angeles. MIJ. OCEAAN DOLIUS, 7 Dec. van Belawan naar Amst. ALCINOUS, 7' Dec. van Liverpool naar Java. MELAMPUS, 8 Dec. van Hamburg te Bremen. MYRMIDON, Java n. Amst., 8 Dec. v. Port Said. ROTT. LLOVD MODJOKERTO, 8 Dec. van Java te R'dam. KOTA BAROE, uitreis, pass. 8 Dec. n.m. 5 uur Point de Galle. KOTA GEDE, thuisreis, pass. 8 Dec. n.m. 6 u. Perim. KOTA NOPAN, thuisreis, 8 Dec. v.m. 7 uur van Genua. KOTA RADJA, uitreis, pass. 8 Dec. n.m. 9 u. Ouessant. DJAMBI, 7 Dec. van Batavia naar R'dam. HOLLAND-AMERIKA LIJN BOSCHDIJK, 9 Dec. van Philadelphia te Rot terdam verwacht. DAMSTERDIJK, Rotterdam naar Pacific Kust, 7 Dec. van Swansea. DELFTDIJK, Pacific Kust naar Rotterdam, 7 Dec. van Glasgow. DINTELDIJK, 7 Dec. van Vancouver te Seattle. SPAARNDAM. 7 Dec. van New-York n. R'dam. MAASDAM, thuisreis, pass. 8 Dec. Lizard. BOSCHDIJK, 9 Dec. van Philadelphia te R'dam. DAMSTERDIJK, uitreis, was 8 Dec. 1 uur 30 n.m'. 140 mijlen W. van Lands End. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN MAASKERK, 6 Dec. van Freetown naar Dakar. REGGESTROOM, Dec. van R'dam te Hamburg HELDER, 8 Dec. van Lagos naar Victoria. ALUDRA, uitreis. 13 Dec. te Teneriffe verwacht. ALUDRA. uitreis, 13 Dec. te Freetown ver wacht (verb.). HALCYON LIJN STAD DORDRECHT, R'dam naar Bagnoli, pass. 9 Dec. Gibraltar. STAD VLAARDINGEN, Vlaardingen naar Nar vik, 8 Dec. uit den N. Waterweg. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LUN ALPHERAT, 7 Dec. van B.-Aires n.. R'dam. ALCYONE, thuisreis, 6 Dec. van Bahia. KON. PAKËTV. MIJ. BARENTSZ, 7 Dec. van Hongkong te Lorenzo Marques. ROGGEVEEN. 7 Dec. van Reunion n. Mauritius. BANTAM, 7 Dec. van Singapore n. Bangkok. JAVA-NEW-YORK LIJN PALEMBANG, Java naar New-York, 6 Dec. te Singapore. KOTA PINANG, 7 Dec. van New-York te Hamp ton Roads. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN NIJKERK, 9 Dec. v.m. 11 uur van R'dam te Hamburg. BLOEMFONTEIN, thuisreis, pass. 9 Dec. v.m. 2 uur Ouessant, HEEMSKERK, uitreis, 9 Dec. te Mombassa. naar Tanga. BOSCHFONTEIN, 9 Dec. van Lorenzo Marques te Beira. NIJKERK, 8 Dec. van R'dam naar Hamburg. HEEMKERK, uitreis, 9 Dec. te Mmbassa. BLOEMFONTEIN, thuisreis, 9 Dec. te Sout hampton verwacht. BOSCHFONTEIN, 7 Dec. van Lorenzo Marques naar Beira. HOLLAND-O. AZIE LIJN MEERKERK, 9 Dec. van Shanghae n- Dairen. GROOTEKERK, thuisreis, 8 Dec. van Port Said. SEROOSKERK, R'dam naar Japan, 9 Dec. van Suez. GAASTERKERK, 7 Dec. van Shanghae naar Hngkng. Hongkong. AAGTEKERK, thuisreis, pass. 7 Dec. Kaap de Goede Hoop. TAJANDOEN, uitreis, 9 Dec. van Melbourne. MELISKERK, 9 Dec. van Amst. n. Bremen. ALMKERK, uitfeis, pass. 7 Dec. Teneriffe. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN STREEFKERK, uitreis, pass. 8 Dec. Vlissingera, van Antwerpen. DIVERSE SCHEPEN BOEKELO. 3 Dec. van Toronto te Brindisi. ALCOR, 7 Dec. van Cardiff te Rosario. BATAVIER VIII, 8 Dec. van Bordeaux naar La Pallice. GOOTE, vertrekt 10 Dec. van l'Estaque naar Poortershaveh. JONGE JACOBUS, naar Londen, pass. 8 Dec. Finisterre. JONGE ELISABETH, 9 Dec. van Antwerpen n. Rotterdam. WILLEMSPLEIN, 8 Dec. van Gravosa n. Huelva. WESTPLEIN, naar Rotterdam, pass. 8 Dec. Brunsbuttel. WAALHAVEN, Antwerpen naar Pensacoa, pass. 8 Dec. Vlissingen. WOENSDRECHT, Constanza naar Antwerpen. pass. 8 Dec. Istanboul. WINTERSWIJK, 9 Dec. van Antwerpen te Ll- vorno. DORDRECHT, 8 Dec. van New-York te Purfleet. JONGE ANTHONY, 8 Dec. van Valencia te Londen. REGINA, pass. 8 Dec. Dover. MALVINA, Rotterdam naar St. Witts v.o., pass. 8 Dec. Bevezier. MEGARA. 8 Dec. van Pauillac te Southampton. JONGE JOHANNA, 7 Dec. van Oran naar Va lencia. RANDWIJK, 7 Dec. van Oran n. Nantes. SCOPAS, Suez naar Abadan, pass. 8 Dec. Perim. KATENDRECHT, 7 Dec. van Philadelphia n. Rouaan. NAALDWIJK, 7' Dec. van Hull n. Bayonne. TELA, R'dam naar Rio Janeiro, pass. 7 Dec. Ouessant. ALBIREO, Cardiff naar B.-Aires, was 8. Dec. 9 uur 50 v.m. 25 m'ijlen Z.W. van Lands End. DEN HAAG. naar Gothenburg, was 7 Dec. 8 uur 10 v.m. 50 mijlen van Niton. OOSTZEE sleepboot, naar Port-Jerome, was 8 Dec. 8 uur 20 v.m. 70 mijlen O. van Niton. Scheepsbouw. Hpt bii C. v. d. Giessen Zonen's Scheepswer ven te Krimpen a. d. IJssel, voor rekening van de Holl. Stoomb. Mij. te Amsterdam, in aanbouw zijnde m.s. „Amstelstroom'", is met goed gevolg te water gelaten. Het schip heeft een draagver mogen van 500 ton era wordt voorzien van een Werkspoor-Dieslemotor, met een capaciteit van 750 A. P.K. Amsterdam, 9 December. Het Zweedsche s.s. „Diana" op reis van Leningrad naar Amsterdam, is hedenochtend tijdens mist, 5 Kilometer van Egmond gestrand. Sleepbooten van Bureau Wijs- Müller te IJmuiden en L. Smit Co.'s Int. Sleepdienst te Rotterdam zijn ter assistentie naar het schip vertrokken. Het s.s. „Diana" behoort aan Tore Ulf, Is gl'oov 3150 ton d.w. en heeft 1050 standaards hout aan boord. Amsterdam, 9 Dec. Het bij Egmond gestrande s.s. /Diana" is heden van Leningrad hier in de Houthaven aangekomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2