jPUROL WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN LISSONE-LINDEMAN VOOR HET KIND VALDA PASTILLES N TROUWE KLANT BESCHERMING TEGEN LUCHTAANVALLEN CAPITULANTENSTELSEL De weerstoestand Sport en spel Dagfilm WOENSDAG 11 DECEMBER 1935 Inbraak in museum te Amersfoort De Blanka doormidden gebroken Zwaluwen-Oostelijk elftal A j ax-Go-Ahead Tal van historische voorwerpen uit vitrine gestolen ONZE EERSTE „POU" NOG NIET DE LUCHT IN Eerst proeven met verkleind model FEESTELIJK JAAREINDE Op „De Meihof" te Oosterbeek VALSCHE MUNTER BERECHT In hooger beroep vonnis bevestigd Winterhanden Wintervoeten H S. A. VAN BEEK t Bergingswerk bemoeilijkt door ruwe zee Wetsontwerp door Tweede Kamer met 812 stemmen aangenomen DE NEDERL. AMBULANCE NAAR ABESSINlË Fransche gezant zal haar belangen behartigen Welke reizen organiseeren gedurende de wintermaanden? De Nederlandsche Reisbureaux LissoneLindeman Plaats voor honderdvijftig dienst plichtige sergeants GEHEIMZINNIG GEVAL VERKENNERS NAAR ROME DE WINTER KLOPT AAN Toestand gunstig voor vriezend weer R.K. Universiteit Academische examens Examens Staatsinrichting M. O. Machinisten-examen Apothekers-assistent Kerstretraite Postvluchten Opbrengst van den wedstrijd voor een liefdadig doel Donderdag 12 Dec. K.R.O.-PROGRAMMA K. V.R.O.-PROGRAMMA GOLFLENGTEN PRIJS VERLAGING IJSHOCKEY NED. IJSHOCKEYSPELERS NIET NAAR GARMISCH In verband met hun tournée door Europa Hedenmorgen is bekend geworden, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag is inge broken in het museum Flehite, aan den West singel te Amersfoort, waarbij tal van oude en kostbare voorwerpen zijn ontvreemd. De daders hebben zich vermoedelijk door middel van een valschen sleutel toegang tot het gebouw verschaft, waarna zij ziph begeven hebben naar de groote zaal op de eerste ver dieping waar een groote glazen vitrine, waarin tal van kleine voorwerpen, welke uit oudheid kundig oogpunt bezien, groote waarde hebben, waren opgeborgen. De daders hebben den bovenkant van de kast en een der zijwanden weggenomen en vervol gens den inhoud Jer kast op den grond uitge spreid, om daaruit htm keus te bepalen. O.m. worden vermist een heeren-toiletkoker van been, een zilveren theelepeltje in Louis XVI- stijl, gouden cylinder-horloges, een Empire- bijcuterie-doosje, een zilveren rammelaar met fluitje, eenige zilveren doosjes, enz. Het merkwaardige van deze inbraak is, dat de daders zich uitsluitend hebben bepaald tot deze voorwerpen, terwijl in de onmiddellijke nabijheid van de vitrine groote kasten met gou den en zilveren munten stonden, welker inhoud, wat directe waarde betreft, veel belangrijker is. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. De eerste Nederlandsche „Pou du Ciel", waar over wij onlangs uitvoerig berichtten, zal voor- loopig niet de lucht in gaan. De Rijksstudie dienst voor de Luchtvaart wenscht eerst proe ven met een verkleind model, alvorens vergun ning wordt gegeven tot vliegen. De construc teur, de heer Eduard Nagelgast, zal nu zoo spoedig mogelijk zulk een proefmodel vervaar digen. Op den Oosterbeekschen Meihof" zal van 27 tot 31 December as. het voor den volksdans zoo belangrijke jaar 1933 besloten worden door vijf volksdansdagen met zang en blokfluitspel. Tus.schen Kerstmis en Oudejaar wordt voor volksdans- en zangleiders, zoowel als voor ver- gevorderden en beginnelingen een feestelijk jaar einde bereid, waarin onderricht gegeven zal wor den in contra-, zwaard- en morrisdansen, zang, het bespelen van blokfluiten en de theorie van den volksdans. Het geheel staat onder leiding van Dr. Elise van der Ven-ten Bensel, terwijl mej. Cor Mulder uit 'sGravenhage zang- en blokfluitles zal ge ven, waarbij in hoofdzaak beoogd wordt het repertoire aan mooie eenvoudige Kerstliederen uit te breiden. Tijdens den cursus zullen op Zaterdag 28 De cember de deelnemers aan de jaarvergadering der Nederlandsche Vereeniging voor Paedagogie, welke te Arnhem wordt gehouden, een bezoek brengen aan .De Meihof". In demonstraties door de „Voordansers van het Nederlandsch Centraal Bureau voor Volksdansen" (N.CEV.) en door het bijwonen van een openbare les zul len de paedagogen een inzicht verkrijgen in het volkscultureele werk, dat te Oosterbeek verricht wordt. Het feestelijk hoogtepunt van dit jaareinde zal gevonden worden in het Silvesteravondfeest, dat op Maandag 30 December a.s. zal plaats vinden. Dit folkloristisch festijn zal worden vereerd met het bezoek van den „koning en koningin met gevolg, vendeizwaaier, bijlemannen en hofnar" van het O. L. Vrouwe-gilde te Renkum. Dit gil de, waarvan in de 14de eeuw reeds melding wordt gemaakt, is onlangs op initiatief van den heer H. Herkuleyns heropgericht en mag zich thans te Renkum reeds in veler sympathie ver heugen. Voor 't eerst zullen nu op Silvester- avond 1935 de oude zwaarddansen in een zin rijk leekenspel voor den Renkumschen gilde- koning en koningin vertoond worden, waarbij ook een fakkeldans tot de attracties zal behoo- ren. Voor alle belangstellenden in de moderne jeugdproblemen biedt het feestelijk jaareinde te Oosterbeek ongetwijfeld een zeer rijk program ma waarin volksdans, zang en blokfluitspel be oefend worden in onderlingen samenhang als uitingen van de volkscultureele strevingen, welke geleid worden door het Nederlandsch Cen traal Bureau voor Volksdansen. Wegens het namaken van muntspeciën (rijks daalders), met het oogmerk om die als echt uit te keven, en het uitgeven daarvan, is de machine-bankwerker J. K. H. uit Rotterdam door de rechtbank aldaar veroordeeld tot an derhalf jaar gevangenisstraf. Het Hagsche ge rechtshof bevestigde dit vonnis. N. V. Drukkerij De Spaarnestad. Na belast te zijn geweest met de af deeling abonnementen van de „Nieuwe Haarlemsche Courant", kreeg hij in April 1932 dezelfde functie bij de V.K.P. Niet licht zullen wij de werkkracht en den ijver van den heer Van Beek vergeten. Hij ruste in vrede. Na een vrij langdurig ziekbed is hedenmor gen in het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem de heer H. S. A. van Beek overleden, in leven aigemeen leider der afdeeling admi nistratie (abonnementen) der V.K. P. De heer Van Beek bereikte den leeftijd van 55 jaar. Met hem ontvalt aan onze Vennootschap een kundig en toegewijd werker, een man, die dag en nacht gereed stond om de belangen van ons bedrijf te behartigen en te verdedigen, iemand wien de bloei van ons bedrijf tot een dagelijks terugkeerende persoonlijke vreugde werd. Voor zijn directie was hij een stut en steun, voor zijn collega's een aangenaam mensch, voor zijn ondergeschikten een goed chef. Zoo wekt zijn overlijden, behalve bij zijn bloedverwanten, ook in breeden kring veel deernis en een groot gemis. De heer Van Beek werd geboren te Haarlem. Hij kreeg een opleiding als bouwkundige en na werkzaam geweest te zijn op het architecten bureau van den heer J. Stuyt en o.m. behulp zaam te zijn geweest bij den bouw van de Lichafabrieken te Haarlem, werd hij in 1911 benoemd tot directeur van de Gasfabriek te Oudewater. In 1914 werd hij in dezelfde hoe danigheid benoemd aan de gasfabriek van Lisse, waarna hij directeur werd van het gas- en electriciteitsbedrijf, waterleiding en open bare werken te Sittard. Daar bleef hij tot 1924, toen pensionneering volgde wegens opheffing van een deel der genoemde bedrijven. Korten tijd daarna kwam hij in betrekking bij de De zandzuiger „Blanka", die Maandagavond in den Scheveningschen havenmond was ge zonken, is hedennacht tengevolge van de on stuimige zee door midden gebroken. Het ach terste gedeelte is geheel onder water gezon ken, het voorste stuk steekt bij laag water nog boven den spiegel uit. De bergingsmaatschappij v. d. Tak, die het voornemen had den zuiger te lichten, Is tenge volge van het ruwe weer daarin niet geslaagd. Men hoopte, indien het weer gunstig is, de stukken heden te kunnen lichten. Uiteraard levert het ongeval groote moeilijkheden voor de scheepvaart op. De Tweede Kamer heeft heden het wets ontwerp „bescherming der burgerbevolking tegen luchtaanvallen" aangenomen met 81 tegen 2 stemmen. TegCn: de heer Sneevliet en Van Houten. Naar wij vernemen, heeft de Fransche regee ring op verzoek van de Nederlandsche regeering haar gezant te Addis Abeba, den heer P. Bo- dard, opgedragen de belangen van de Neder landsche onderdanen in Ethiopië te behartigen. Zoodanige bescherming werd thans noodig geacht in verband met de aanwezigheid daar te lande van de leden der Nederlandsche Roode Kruis Ambulance. 14 d. Wintersportreizen naar Seefeld f 110. 15 d. Wintersportreizen n. Engelberg f 107.50 5 d. Kerstreis naar Parijs f 39.50 4 d. Reis naar Parijs ter gel. v. d. intern. voetbalmatch op 12 Januari Frank rijk—HoUand f 25.— Vraagt ons gratis boekje (64 pag.) Winterreizen 1935/36 Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Haarlem, Utrecht, Arnhem, Leeuwarden, Eindhoven en Leiden Officieel wordt medegedeeld: De minister van Staat, minister van De fensie a.i., heeft by de corpsen der In fanterie, der bereden en der onbereden Artillerie de gelegenheid opengesteld voor ongehuwde dienstplichtige sergeanten (wachtmeesters) der jongste lichtingen tot eeen gezamenlijk aantal van ongeveer hon- derdvyftig man en voor ten minste zes jaren, vrijwillig in werkeiyken dienst te komen of te bluven. In aanmerking komen in de eerste plaats zy, die hun eerste oefening op uitstekende wyze hebben vervuld en die in het bezit zijn van een diploma eener school voor M. U. L. O. A of B of van een H. B. S. met driejarigen cursus, dan wel die eene op andere wijze ver kregen geiykwaardige schoolkennis bezitten. Het ligt in de bedoeling om op de hierbe- doelde onderofficieren t. z. t. de bepalingen van het capitulantenreglement 1935 van toe passing te doen zijn, d.w.z. dat zij dus een wetteiyk recht zullen verkrijgen om na om mekomst van voormelde dienstperiode of te worden .aangesteld tot beroepsonderofficier, dan wel te worden benoemd, hetzij tot bur ger-ambtenaar in dienst van het rijk, provin cie of gemeente enz., hetzy tot spoorweg-amb tenaar In dienst van een der Nederlandsche spoorwegmaatschappij en. Gegadigden kunnen op schrifteiyk verzoek aan hun corpscommandant terzake nadere in lichtingen bekomen, zy, die reeds in voor schreven zin een verzoek rechtstreeks aan het Departement van Defensie inzonden, zullen zich alsnog tot hun corpscommandant hebben te wenden. De marechaussee uit Nymegen heeft in den nacht van Maandag op Dinsdag naby het viaduct bij het Maas en Waalkanaal ter hoogte van den Teersdyk gevonden den schilder J. T. uit Wychen. De man lag naast zün fiets op den grond. By onderzoek bleek, dat hy een diepe hoofd wonde en een hersenschudding had bekomen, tengevolge waarvan hij bewusteloos was. Oogenblikkeiyk werd een nader onderzoek ingesteld en werd een zekere F. A. aangehou den, eveneens afkomstig uit Wychen. Deze man had met T. in Nijmegen nog laat In den avond een café bezocht en was toen met T. in de richting Wychen gefiets. Het nader onderzoek kon evenwel de schuld van A. aan eventueele mishandeling niet vast stellen, zoodat A. weer op vrije voeten is ge steld. Intusschen zyn nog meer personen ver hoord. Heden vernamen wij, dat de toestand van Th„ die In het Canisius-ziekenhuis te Nyme gen wordt verpleegd, naar omstandigheden goed is en dat levensgevaar niet meer be staat. Met Paschen 1936 zullen de Katholieke Ver kenners een bedevaart ondernemen naar de Eeuwige Stad. Het hoofdbestuur der Katholieke Verkenners heeft commissaris van Berkom te Breda en aalmoezenier J. Huysmans, leeraar aan het Seminarie „Ypelaer" te Ginneken, be last met de voorbereiding en leiding van dezen pelgrimstocht, die geheel ln den geest der Ver kenners zal worden volbracht. Aalmoezenier Huysmans en commissaris van Berkom zullen nog deze week naar Rome ver trekken om met de autoriteiten aldaar de noo- dige besprekingen te voeren. iiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Gedurende de eerste dagen van de maand was het weer, evenals byna de geheele maand November, iets zachter dan normaal en deze omstandigheid kon den indruk vestigen dat dit slechts een inleiding was tot een zachten win ter, want zoolang zich geen echte winterver- schijnselen voordoen zijn wij altijd geneigd een zachten winter te verwachten hoewel de sta tistiek ons kan leeren, dat procentsgewys de zachte winters sedert de vorige eeuw, of eigenlijk sedert veel langeren tijd geleidelijk in aantal af nemen. Zooveel te meer konden wij voorioopig een tydperk van te warm weer verwachten om dat ruim een week geleden de storm van 1 De cember een nieuwe periode van stormachtig en dus zacht weer scheen in te leiden. Nu is er echter plotseling een groote verande ring gekomen, ingeleid door eenige dagen koud weer. Over Centraal-Europa had zich onder den in vloed van den toevoer van koude lucht uit het Noorden en mede in verband met sterke warm- te-uitstraiing een gebied van matige vorst ont wikkeld, dat tot dicht bij de Oostgrens van ons land reikte. Hier te lande daalde de temperatuur tot dicht by het vriespunt. Daar is nu plotseling de sterke tot stormach tige Noordoosten wind by gekomen, die aan de afkoeling nog een byzondere beteekenis byzet. Uit de weerkaarten en internationale weerbe richten blijkt namelijk, dat zich over West-Rus land, Skandinavië en de Noordzee een gebied van hoogen druk heeft ontwikkeld, dat Dinsdag tot over de Britsche Eilanden reikte. In verband hiermede is in ons land de barometer sterk ge stegen. Terzelfder tyd trok de depressie, welke uit het Noordwesten was gekomen eerst naar Mid den-Europa en daarna naar de Adriatische Zee en ontstond er in verband met de boven be schreven ontwikkeling van het gebied van hoo gen druk over Noord-Europa een sterk verval in luchtdrukking van Noord naar Zuid. Dit is de oorzaak van den krachtigen N.O.-wind, die sedert gisteren waait. Deze nieuwe algemeene weerstoestand is van geiyken aard als die, welke in perioden van strenge vorst heerscht en waarby de Oosten- of Noordoostenwind zeer koude lucht uit Rus land of Finland naar West-Europa transpor teert. Wij zouden thans sterke vorst hebben indien het in het Oosten zeer koud was. Dit was echter nog niet het geval maar het feit, dat luchtdrukverdeeling en algemeene wind richting thans gunstig zijn voor den aanvoer van koude lucht maakt, dat alleen de tempera tuur in het Oosten nog moet dalen om in on ze streken matige tot sterke vorst te brengen. De algemeene weerstoestand is derhalve ten gunste van vriezend weer veranderd en dit is, waarop hier gewezen wordt. Of de vorst wer- keiyk zal komen is dus nog niet zeker. (Nadruk verboden). NIJMEGEN. (R. K. Universiteit.) Gepromo veerd tot doctor in de letteren en wijsbegeer te op proefschrift „Ons eigen volkslied en zes stellingen" de heer J. C. M. Pollmann te Amsterdam. LEIDEN. Doctoraal examen geneeskuhde, de heeren K. Zandyk en H. de Lange. Doctoraal examen rechten, mejuffrouw M. J. Kluit. DEN HAAG. Geslaagd: de heer J. J. H. Joos- ten te Heerlen. _4- December loi 10 Januari a.s. POSTZEGELS enBRIEFK AARTEN DEN HAAG. Geslaagd voor diploma A de heer P. A. J. Nepveu te Utrecht. AMSTERDAM. Geslaagd de dames C. D. Bruin te Ermelo-Veldwijk; P. A. Peters te Vierpolders (Z.-H.); en de heer H. W. L. Ruygrok te Voor burg. Van Dinsdag 2427 Dec. a.s. zal er in het Retraitenhuis op den Molenberg te Heerlen voor ongehuwde dames, die gaarne in de In tieme sfeer van een klooster het heeriyke Kerst feest vieren, een retraite worden gegeven. Hedenmorgen acht uur is de Nachtegaal van Schiphol vertrokken. De Kievit (thuisreis) zal heden in Bagdad biyven. De Koetilang (uitreis) bereikte Bandoeng. De „Sperwer" (thuisreis) is te Marseille aan gekomen en daar wegens het slechte weer ge bléven. De „Lyster", die te Athene is geland, heeft de reis Dinsdag niet voortgezet. Naar wij vernemen, zal Woensdag 18 Decem ber des avonds te 8.15 uur in het Olympisch sta dion te Amsterdam een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen een Oosteiyk elftal en de Zwaluwen. Het Zwaluwen-elftal zal zeer waarschyniyk geheel zyn samengesteld als het Nederlandsch elftal, dat Zondag j.l. te Dublin op zoo schitte rende wijze een zege op het Iersche elftal heeft bevochten. De opbrengst van dezen wedstryd zal voor een liefdadig doel worden bestemd. Zondag as. speelt Ajax een vriendschappe- lyken wedstrijd tegen Go-Ahead in het Ajax- stadion. 9 8.00 Morgengebed en gewijde gra- mofoonmuziek. 8.15 Gramofoonmuz. (Morgenconc.) 9.1510.00 Geen uitzending \an d. KRO 11.00 Gramofoonmuziek (Russische orkestwerken 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin. Voor afgegaan en gevolgd door ge wijde gramofoonmuziek. 12.00 Gramofoonmuziek 12.30 KRO-Orkest o.l.v. Marlnus V. 't Woud voert een Saint Saëns-programma uit. Viool- solist: Piet Hartvelt. 1.00 Gramofoonmuziek („Don Qul- chotte a Dulcinée" v. M. Ra- vel door den bariton Martial Singher) 1.10 KRO-Orkest oJ.v. Marlnus V. t Woud 190 Gramofoonmuziek (Heinrich Schlusnus, bariton) 1.40 KRO-Orkest (vervolg) 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepklelnorkest oJ.v. K*rel Walpot I.50 Gramofoonmuziek. 5.15 Diverse berichten 5.20 Gramofoonmuziek 5.50 Kinderuurtje o.l.v. L. Lehembre 6.20 Uitzending van het Davids- fonds. Paul ran Combrugge m.m.v. Allee Peeters. plano 6.50 Muzikale causerie met lllus- Sratie door E. H. Vanden- broeck 7.20 Filmrubriek door Docip 7.35 Gramofoonmuziek. 7.50 Berichten 8.20 Radio-symphonle-orkest o.l.v. Franz Andre m.m.v. Blanka Gijselen, declamatie. 9.05 -Causerie voor de vrouw 9.20 Willy Vervoort in zijn reper toire 10.10 Avondgebed: „Alma redemp- toris", Vittoria. 10.20 Berichten en gramofoonmuz. GODSDIENST 10.00 Hilversum I (AVRO-Morgen- wijdlng) 10.15 Hilversum II (NCRV Morgen dienst) 10.45 Hilversum n Leger des Heils- kwartiertje. 4.00 Hilversum H (Bijbellezing). ORGELBESPELING II.25 Droitwich (Henry Croudson) 5.05 Droitwich (Ralph. T. Morgan) 8.05 Hilversum II (L. Blaauw) 820 Toulouse ORKEST-CONCERTEN 12.10 Droitwich (twee orkesten) 12.15 Hilversum I („Octophonikers" o.l.v. Bernard Drukker) 12.35 Parijs I (Omroeporkest) 12.50 Brussel I (Omroeporkest) 12.50 Luxemburg (Omroeporkest) 1.15 Hilversum. I (Omroeporkest o.l.v. Nico Treep) 2.05 Kalundborg (Omroeporkest) 5.15 Brussel I (SalonorKasy 5.35 Beromünster 6.30 Hamburg (Stetttner Cncert- orkest) 7.30 Berlijn (Mozart-concert door Omroeporkest) 7.50 Parijs II 8.10 Milaan 8.20 Deutschlandsender (Omroep orkest) 8.20 Brussel I (Salonorkest) 9.05 Parijs I (Nationaal orkest) 9.35 Brussel I (Salonorkest) 9.35 Rome (Htndemith-orkest) 9.40 Weenen (Omroeporkest) 9.50 Berlijn (Omroeporkest) 9.50 Kalundborg Mandoline-ork.) 10.10 Toulouse (Ganne-concert) 11.40 Toulouse (militair concert) 12.35 Toulouse (militair concert) LICHTE MUZIEK 9.06 Hilversum I (Tommy Stee- mers' tango-orkest) 10.30 Hilversum I (Tommy Stee- mers' tango-orkest) 11.20 Kalundborg 1120 Deutscblandsender (Omroep orkest) 12.20 Luxemburg (populair conc.) I.05 Deutschlandsender (gevarieerd concert) 320 Deutschlandsender (Amuse mentsorkest) 5.35 Droitwich (Lou Greager's Band) 730 Hamburg (dansorkest) 7.35 Luxemburg (populair conc.) 8.30 Beromünster (Landlerkapel) 8.35 Toulouse (populaire aria's) 8.50 Toulouse (schrammelmuziek) 9.35 Milaan (dansmuziek) 9.45 Hilversum I (Omroeporkest: Louis Noiret, „The three Haw- courts" harmonie vlrtuosen) 10.00 Boedapest (dansmuziek) 10.20 Hamburg (populair concert) 10.40 Toulouse (filmmuziek) 10.50 Toulouse (dansmuziek) 10.50 Boedapest (Zigeunerkapel) 11.05 Weenen (dansmuziek) 11.05 Parijs I (dansmuziek) II.10 Hilversum I (Tommy Stee- mers' ensemble) 11.30 Hilversum I (Joska Muntea- nu's Roemeensch ensemble) 11.35 Droitwich (BBC. Dansorkest o.l.v. Henry Hall) 11.35 Parijs I (ponulalr concert) 11.50 Toulouse (dansmuziek) 12.05 Toulouse (populair concert) Donderdagochtend zendt de K.R.O. Russische orkestwer ken uit, waarin o.m. werken van A. Rubinstein Hilversum II 11.001130 uur) GRAMOFOON 8.00 Hilversum I 8.20 Brussel H 8.40 Parijs I 10.00 10.15 11.20 11.30 12.20 12.25 1.20 1.35 1.50 2.45 3.15 3.45 4.10 4.30 4.30 5.20 6.00 6.05 7.20 7.35 8.10 8.20 9.45 10.20 10.30 11.20 11.20 1.50 3.20 8.30 8.35 8.35 Hilversum II (Joh. de Heer zingt) Hilversum I Parijs I Hilversum I (serieuze muziek) Brussel I Parijs IX Droitwich (nieuwe opnamen) Langenberg Brussel I Hilversum I Hilversum II (gevarieerd programma) Hilversum I Droitwich HiLérsum I Droitwich Beromünster Hilversum 1 (dlnermuziek) Luxemburg Parijs I Brussel I Kalundborg Berlijn Hamburg Brussel I Hilversum U Hamburg LuxemBUrg (dansmuziek) KAMERMUZIEK Luxemburg (kwintet) Langenberg (Sonate in e. kl. t. op. 27 v. Pfitzner voor Mooi era piano) Luxemburg (kwintet) Boedapest (Hong. Strijkork.) Boedapest (Hong. Strijkkwart.) 9.50 Deutschlandsender (hobo, fa got en piano) SOLISTEN-CONCERTEN Langenberg (omroeporkest m.m.v. sopraan en viool) Hamburg (omroeporkest ju in. v. sopraan èn viool) Langenberg (omroeporkest m.m.v. sopraan en viool) Kalundborg (zang m.m.v. piano) Rome (Scarlatti-concert) Milaan (vocaal concert m.m.v. sopraan en bariton) Hamburg (Bremer Stadsmuzi kanten m.m.v. vlooi en cello) Berlijn (orgel m.m.v. sopraan en tenor) langenberg (omroepkleinork. m.m.v. sopraan en basbariton en kamerkoor) Brussel I (hoorn- en piano recital) Hilversum I („Sonate per 11 cembalo solo" v. J. S. Bach) Kalundborg (Dvorakconcert m.m.v. cello) Hilversum I (Concertigeb.- orkest, Toonkunstkoor, Suze Luger, alt; Louis v. Tulder, tenor; Alexander Kipnis, bas; dirigent prof. dr. W. Mengel berg) Droitwich (concert; tenor en harp) Droitwich (solisten en variété orkest) Luxemburg (orkest m.m.v. 11.20 1120 1225 2.55 3.20 3.20 3.20 3.20 4.20 6.50 7.05 7.30 8.05 820 8.50 9.20 10.15 K0.40 6.40 6.40 8.05 9.20 11.20 4.45 9.30 8.00 8.00 9.20 9.20 10.00 11.00 piano) Luxeml Luxemburg (orkest m'jn.v. piano.vervolg) Droitwich (B.B.C.-orkesit m. m.v. sopraan) OPERA EN OPERETTE Boedapest (Operetteconcert) Weenen (Hong. operettes) Tououse (opefa-fragmenten) Toulouse (fragm. Mascagni's „Cavalleria Rusticana") Toulouse (operettemuziek) TOONEEL Hilversum I („Het groote avontuur van Puntje en An ton", radio-tooneel voor kin deren) Hilversum I („Nora doet ver- geefsche moeite". spel van Leonard White) PERSBERICHTEN Hilversum I Hilversum II Berlijn Deutschlandsender Hilversum II Hilversum I VARIA 9.00 Hilversum I („Kool met ge hakt en aardappelpurée" door mevr. R_. LotgeringHille- brand) 11.00 Hilversum I (Voordracht door mevr. R. BrandeiPolak) 2.00 Hilversum II (Cursus fraaie handwerken) 2.15 Hilversum I (Halfuur voor de vrouw) 3.00 Hilversum I (Knipcursus door me\r. Ida de LeeuwVan Rees) 4.00 Hilversum I (Voor zieken en thuiszittenden do ar mevr. Ant. van Dijk) 5*00 Hilversum II (Cursus han denarbeid voor de Jeugd) 6.30 Hilversum II („Rondom en in de strafgevangenis" door J. v. Eeken) 6.50 Droitwich (Fragm. u. d. Matt. Passion) 7.00Hilversum II (Politieber.) 7.00 Hilversum I en nu naar bed!") 7.10 Beromünster (Jeugdige zan gers en harmonicaclub) 7.15 Hilversum II (radioreportage) 7.30 Hilversum II (Weekoverzicht door C. A. Crayé) 7.30 Hilversum I (Engelsche les v. beginners door Fred. Fry) 9.00 Hilversum II („Leunis de schoenmaker", Over-Betu w- sche vertelling door K. Lan- termans) 9,30 Hilversum U (Chr. Mando lineclub „Apollo" te R'dam) SPORT Hilversum I (Sportpraatje d. Holla] 6.30 10.20 Han Hollander) Hilversum II (A. Th. Knop pers over het einde van de schaakmatch EuweAljechin) ^UtlNIHNIHMIHIIIHIiltlHNIHIIIItnmiNilHI^ BERLIJN BEROMÜNSTER BOEDAPEST BRUSSEL I BRUSSEL II 356.7 M. 539.6 M. 459.5 M. 483.9 M. 321.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH HAMBURG HILVERSUM I (AVRO en VARA) HILVERSUM n (KRO en NCRV) kalundborg LANGENBERG LUXEMBURG MILAAN PARIJS I PARIJS II ROME TOULOUSE WEENEN (tMIMMtllllMllllftllUlMrittMtttll 1500 M. 331.9 M. 3012 M. 1875 M. 1261 M. 455.9 M. 1304 M. 368.6 M. 1648 M. 312.8 M. 420.8 M. 328.6 M. 506.8 M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS het sterk antiseptische geneesmiddel. tegen Hoest en Verkoudheid thans 50 cent per doos. De Nederlandsche kunstzijde-uitvoer is in November zoowel naar hoeveelheid als naar viaarde gedaald. De gemiddelde prijs is ech ter gestegen n.l. van f 1.70 tot f 1.73% K.G. netto. De uitvoer van radio-artikelen uit cms land gedurende November is naar waarde en gewicht gedaald. De uitvoer van gloei lampen was eveneens lager. De uitvoer van ondernemingsrubber van Java en Madoera in de maand October be droeg 3.964.268 K.G. drooggewicht; van on dernemingsrubber van de Buitengeioesten 6.842.895 K.G. De uitvoer van bevolkingsrub ber uit de Buitengewesten beliep 17.806.394 K.G. De goudprijs te Londen daalde met d. tot 141 sh. 506.000 goud werd omgezet. si- De Bank van Engeland heeft 515.557 aan goud gekocht, waardoor de aankoop in deze week met 1 millioen is toegenomen. Sinds begin 1935 zijn de goudvoorraden van de Bank met 7.104.718 toegenomen. De Belgische premier van Zeeland ver klaarde, dat het tekort op de begrooting 1935 volgens de laatste ramingen fr. 130 millioen zal bedragen en dat de begrooting 1936 met een klein batig saldo zal sluiten. De raming bedraagt fr. 10.429 millioen, of fr. 587 millioen meer dan de ontvangsten in 1935 bedragen. De Socony Vacuum Oil heeft haar ben- zine-prijzen voor alle soorten met lA dollar cent verhoogd, ingaande 12 December. Ver wacht wordt, dat in Pennsylvania de prijs van ruwe-olie met 0.25 zal worden ver hoogd, als ook de ruw-olie-prijs in Cali fornia. Verschillende houdstermijen van Ameri- kaansche openbare nutsbedrijven hébben de regeering aangeboden haar medewerking te verleenen, teneinde het groote aantal processen tegen de wet te beperken. De gemiddelde dagelijksche petroleum- productie in de Vereen. Staten bedroeg in de afgeloopen week 2.785.000 vaten tegen 2.820.000 vaten in de vorige week. si- De U. S. Steel Corporation boekte in No vember aan afleveringen 682.000 ton tegen 687.000 ton in October en 366.000 ton in No vember 1934. si- De Dollar noteerde gisteren te New-York 1.4771 tegen 1.4767 eergisteren. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.277.28' (vorig slot 7.29%;; de Frank op 9.74—9.75 vorig slot 9.75Vi) en de Dollar op 1.47%—1.47% (vorig slot 1.47%). si- De Nivas verkocht 1450 ton afgekeurde superieure suiker en 252 ton afgekeurde hoofdsuiker. Hangende de beslissing van het Neder landsche Olympisch Comité betreffende de uitzending van een Nederlandsche ijs- hockeyploeg naar de Olympische Winter spelen te Garmisch-Partenkirschen, is by het bestuur van den Nederlandschen IJs hockey-Bond een uitnoodigingingekomen om met het Blauwe Zes-team een excursie te maken naar Zürich, Davos, St. Moritz, Bern en Praag in de maand Januarie 1936. Gelet op den tyd,' dien de spelers tot hun beschikking hebben, zal deelneming aan de Olympische Winterspelen en aan deze excursie niet wel kunnen worden vereenigd. Aangezien de kansen van een zuiver Nederlandsche ploeg by de as. Olympische Winterspelen gering moet worden geacht, heeft het bestuur van den Nederlandschen IJshockey-Bond na lang be raad besloten zyn aanvrage tot deelneming aan de Olympische Winterspelen by het N.O.C. in te trekken en de uitnoodiging voor de Europa toer, waarbij de Europa-stedenbeker als Inzet geldt, te aanvaarden. Deze oplossing lykt voor alle partyen de beste, met name ook voor de yshockey-sport in Nederland, gezien het ontwikkelingsstadium, waarin deze zich thans bevindt. De ondervin ding alsnog op te doen in het Blauwe Zes-ver band, zal zeer zeker het spelpeil onzer speleis ten goede komen. Vertrouwd mag worden, dat hierdoor onze ploeg na gedegen oefening by de wereldkampioenschappen in 1937 een goed figuur zal kunnen maken. Teneinde echter het internationaal contact in de yshockeywereld aan te houden zullen jhr. Boogaert en één van de andere bestuurs leden van den Nederlandschen IJshockey-Bond in Garmisch het Congres van de Ligue Inter nationale de Hockey sur Glacé, alsmede de ys hockey wedstry den toywonen. Ongetwyfeld zul len deze heeren trachten te bereiken, dat hetzy het Canadeesche, hetzij het Amerikaansche team na afloop der Olympische Winterspelen alsnog naar Amsterdam komt. Nietwaar, U bent 'n trouw lezer van onze ru briek „Omroepers". U moogt er graag eens in grasduinen. De zakenman weet van Uw speur- lust te profiteeren, hy plaatst Zaken-Omroepera, die onze rubriek juist zoo veelzydig doen zyn en die Uwe regelmatige belangstelling inderdaad motivearea.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6