Stiefzoon met mes gestoken New-Yorksche Beurs De toestand in Noord-China DONDERDAG 12 DECEMBER 1935 Korte berichten Dreigend conflict bij de Etna Inval in een drukkerij Kerkelijk leven Zestienjarige jongen in hartstreek getroffen Japansche troepen bezetten Paosjang Oost-Hopei weigert afdracht der zoutrechten Japan protesteert 17-jarige autonomist en-leid ster DE INDISCHE BEVOLKING KOOPT WEER Betere prijzen op pandhuis veilingen Ultimatum en loonsverlaging een week opgeschort SALARISVERLAGING IN ZUID-HOLLAND Voorstel tot 5 pet. vermindering aangenomen KERST GAVEN WERKLOOZEN JUBILEUM BURGEMEESTER KOLFSCHOTEN TARIEFWET NED. RUNDVEE-STAMBOEK De „Gelderland" Oplaag van maandblad in beslag genomen NASPEL RAMPOKPARTIJEN IN MADIOEN Voor den rechter KERKELIJKE LEENINGEN Abdij Nullius H.H. WIJDINGEN RECTOR J. KERKVLIET t Een goede <weten te behelpea,. Voortdurend was er ruzie in bank werkersgezin aan Egelantiers gracht te Amsterdam R.K BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS De Bond tot bevordering van dit onderricht vergaderde te Utrecht Godsdienstonderwijs aan achterlijke kinderen Steunvergoeding voor erwten RATTEN BIJTEN EEN BABY VRIJGESPROKEN Burgemeester Rubert ernstig ziek Academische examens Apothekers-assistent Examen Staatsinrichting M. O. Examen Staathuishoudkunde en Statistiek M. O. Examen M.O. akte KI (Wiskunde) Examen Wiskunde L. O. Examens Fransch M.O.B. Machinisten-examen Stuurlieden-examen MARKTNIEUWS WISSELKOERSEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 11 December STOOMVAARTLIJNEN Postvluchten PEKING, 11 Dec. (Reuter) Van Chinee- sche rijde wordt vernomen, dat Japansche en Mandsjoekwosche troepen, komend van Dolo- nor, thans Paosjang in Oost Tsjahar hebben bezet na een gevecht met de bizondere politie, „Paoantui". Aan beide zijden zijn dooden en gewonden gevallen. Uit Kalgan wordt gemeld, dat het niet mo gelijk is hiervan bevestiging te krijgen, aange zien telegraaf- en telefoonlijnen zijn vernield en een strenge censuur is ingesteld. De rede van deze bezetting zou zijn het Ja pansche verlangen om de speciale politie te ver vangen door een Mongoolsche politie, die gun stiger staat tegenover de Japansche pene traties, Yin Yoe Keng, 't hoofd der z.g. autonome re geering van Oost-Hopei, heeft allen in 't ge bied van zijn provincie gelegen zout-accijnsbu- reaux opdracht gegeven, alle aan zoutrechten ontvangen gelden niet aan de regeering te Nan king af te dragen. Deze maatregel is in strijd met de indertijd gegeven toezeggingen en raakt tevens de be langen der buitenlandsche crediteuren van China, die de opbrengst der zoutrechten als onderpand hebben gekregen. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de Japan sche consul Soema te Nanking een waarschu wing tot de Chineesche regeering heeft gericht in verband met de agitatie onder de studenten tegen de autonomie-beweging in Noord-China. De consul verklaarde te vreezen, dat deze agi tatie den toestand zou kunnen verergeren en zou kunnen leiden tot 'n groote anti-Japansche campagne in geheel China. De Japansche pers brengt geestdriftig gestemde verhalen van reizigers, die uit China in Japan zijn aangekomen, over de leidende figuur van de boeren-autonomiebeweging in Noord-China. Deze beweging zou geleid worden door een 17- jarig Chineesch meisje, Wang Lien Sjing ge naamd, dochter van den gouverneur van een der prefecturen in Noord-China. Het meisje wordt beschreven als een Chineesche schoon heid, die op een wit paard in de verschillende prefecturen verschijnt en er reeds in geslaagd is, een zestal prefecturen ertoe over te halen, zich autonoom te verklaren. Te Constantza is een groot aantal personen gearresteerd die op Bulgarije een handel heeft gedreven in verdoovende middelen. De politie heeft tot nu toe 70 K.G. „hasjiesj" aangehaald. Tass meldt de aankomst te Moskou van den ministerpresident van de Mongoolsche volks republiek, Guendoer, die vergezeld is van den minister van Oorlog Demid, den secretaris van den ministerraad Oeldzotsjir, en den directeur van het departement van buitenlandsche za ken, Nansarai. Uit Puebla wordt gemeld, dat 200 gewapende Agraristen onder het roepen van „Leve het Communisme" de hacienda „Menatla" by At- lixco hebben overvallen, de Sovjetvlag hebben geheschen en de landerijen en het vee onder ling hebben verdeeld. Eenige dagen geleden heeft zich volgens een bericht in de „Petit Farisien" bij een gemeen teraadslid te Tonnay-Eoutonne iemand ver voegd, die zeide officier van den staf te zijn. De zoon van het gemeenteraadslid, die als soldaat te Tours in garnizoen ligt, zou naar de „offi cier" zeide, betrokken zijn geweest bij een vechtpartij. Voor de betaling van de daarbij veroorzaakte schade zou hij 1000 francs noodig hebben, welke direct werden betaald. De pseu- do-officier heeft geprobeerd denzelfden truc uit te halen te St. André, doch hier liep hij er leelijk in, aangezien in dit geval de zoon des huizes juist met verlof bij zijn ouders vertoefde. De man, een 37-jarig uit Duinkerken afkom stig persoon, is gearresteerd. Het noodweer, dat de afgeloopen dagen Ma cedonië teisterde, richtte een schade aan, wel ke geschat wordt op 200 millioen drachmen. De rivieren Aliakmon, Vurdar en Sroema zijn buiten de oevers getreden en een gebied, dat kort geleden werd drooggemaakt voor land bouw, wordt opnieuw bedreigd. Het Belgisch gerecht heeft den Nederlander Hokker Hartog, een 26-jarig diamantarbeider te Ieperen, tof een maand gevangenisstraf met 30.000 franc boete veroordeeld, die trachtte 19 zakjes diamanten en paarlen over de grens bij Godevaersvelde te smokkelen. Hij verklaarde, dat hij niet wist, dat de invoer hiervan ver boden was. De havenarbeiders te Marseille zijn in sta king gegaan om te protesteeren tegen de loons vermindering met 2 francs per dag, welke is ingevoerd in verband metf het lagere indexcijfer voor de kosten van levensonderhoud. De sche pen, welke voor vertrek gereed waren, konden de haven verlaten. De beweging heeft nog geen grooten omvang aangenomen. Ten gevolge van de hevige sneeuwstormen in Noord-Japan is 't geheele treinverkeer langs de kust ontwricht. Voor de eerste maal in dezen winter heeft het op verscheidene plaatsen hevig gevroren. Na een nieuwe bespreking hd.ft de Fransch? financieele kamercommissie met 20 tegen 19 stemmen de uitzonderingsprocedure ter bespoe diging van de stemming over de begrooting, die zij eerst met 23 tegen 11 stemmen aan vaard had, verworpen. De socialisten waren van meening, dat een dergelijke procedure, daar zij het niet mogelijk maakte de uitgaven te wijzigen, de controle van het parlement illusoir zou maken. Het trok te Maiang de aandacht, aldus meldt het Soer. Hbl., dat in den laatsten tijd de vei lingen van den pandhuisdienst veel betere prij zen weten te bedingen dan vroeger. Ook het pu bliek onderging een wijziging; voorheen zag men op de veilingen vrijwel uitsluitend de be- roepsopkoopers, doch de meerderheid wordt thans uitgemaakt door belanghebbenden uit de bevolking, dus geen tusschenpersonen. Daar door zijn b.'v. artikelen als sarongs en kains momenteel geheel uitverkocht, terwijl goede prijzen werden behaald. Voor goud- en zilver werken is men nog meer aangewezen op de bekende kongsies, doch ook hier is een kente ring te bespeuren; de bevolking, die blijkbaar over meer contanten de beschikking heeft, be gint zich te roeren! Een door het pandhuis te Malang ten verkoop ontvangen partij Bali- neesch zilverwerk op het eiland Bali inge bracht is ook reeds geheel van de hand ge gaan. In het gebouw der Tweede Kamer heeft de Rijksbemiddelaar, prof. mr. Aalberse Woensdag middag een conferentie gehad met partijen,- be trokken bij het dreigend conflict aan de N. V. Ijzergieterijen en Emailleerfabriek Etna te Breda. De Rijksbemiddelaar heeft een voorstel ge daan, dat beide partijen in overweging zullen nemen, waarvan het resultaat hem zoo spoedig mogelijk zal worden meegedeeld. Intusschen Zijn het ultimatum en de loonsverlaging een week opgeschort. Prov. Staten van Zuid-Hololand hebben het voorstel van Ged. Staten om de salarissen van het provinciaal personeel gemiddeld met 5 pet. te verlagen met 38 tegen 32 stemmen aange nomen. De verlaging zal niet gelden voor de boden ter grifife. De Minister van Sociale Zaken keurt goed, dat indien derden (vereenigingen of bijzondere personen) uit andere dan openbare of daarmee gelijk te stellen kassen, aan ondersteunde of te werkgestelde werkloozen voor de Kerstdagen een uitkeering, hetzij in geld, dan wel in natura, wenschen te verstrekken, deze uitkeering bij de berekening van den steun, dan wel bij de beoor deeling van de plaatsing bij de werkverschaf fing, buiten beschouwing kan worden gelaten. Naar wij vernemen, zal de burgemeester van Edam en Volendam, de heer Th. C. P. M. Kolf schoten, 25 Dec. a.s. zijn 25-jarig ambtsjubileum herdenken. Na 8 jaar aan het hoofd gestaan te hebben van een kleine gemeente in het Zuiden van ons land, kwam de heer Kolfschoten in 1918 naar Edam, waar hij 15 December als burge meester werd geïnstalleerd. De burgervader heeft er de voorkur aan ge geven dit feit in stilte te vieren. Bij K. B. is bepaald, dat de nog niet in wer king getreden artikelen der tariefwet 1934 in werking treden met ingang van 1 Januari 1936, op welk tijdstip de tariefwet 1924 vervalt. Te Den Haag is de algemecne vergadering ge houden van het Nederla'ndsch Rundvee-Stam boek, onder leiding van den voorzitter, den heer H. W. Kuhn. Na afdoening van eenige huishoudelijke aan gelegenheden, bracht de secretars het jaarver slag uit. In dit verslag wordt vermeld, dat het ledental op 31 December 1934 in totaal 7568 be droeg tegen 7014 in het vorige jaar. De contributie voor 1936 werd op eenzelfde be drag vastgesteld als voor het afgeloopen jaar. De voorzitter deelde mede, dat het surplus aan de leden zal worden terug betaald en met de nieuwe contributie-kaarten zal worden verre kend. De rekening over 1934 en de begrooting voor 1936 werden goedgekeurd. Tot lid der financieele commissie (in de plaats van den heer L. P. Britzei) werd benoemd mr. Kolff uit Deil. H. Ms. „Gelderland" is 11 December in Lissa bon aangekomen. SEMARANG, 11 Dec. (Aneta) Het „Soer. Handelsblad" meldt dat de Politieke Inlichtin gen Dienst een inval heeft gedaan in een druk kerij, waar een nieuw maandblad „Doenia Ra- jat" wordt gedrukt, aangezien het bekend was dat het derde nummer hiérvan een ontoelaatba- ren inhoud zou bevatten. De geheele oplaag werd in beslag genomen. De redacteur, de heer Sastropranoto, een be kend lid van de P. I., is door de politie aange houden teneinde hem te verhooren. De rampokpartijen in Madioen, die het vo rige jaar een aanvan ghadden genomen, maar ten slotte door de politie zijn onderdrukt, wor den geleidelijk aan berecht. Het is natuurlijk ondoenlijk van al die rechtzaken verslag te ge ven, maar wij vermelden er hier een paar. die eeninzicht geven in den aard van 't gepleegde misdrijf en de straffen daarvoor opgelegd. Zoo heeft, naar wij in „De Loc." lezen, de landraad te Magetan, onder praesidium van mr. Boekhoudt, den rampokoverval, indertijd ge pleegd door zestien rampokkers op twee naast elkaar staande huizen in desa Tambakmas, be handeld. De huizen waren bewoond door den beke l(dorpshoofd) en een hadji. Er waren wa kers aanwezig, die echter niets uitrichtten. De roovers hielden in beide woningen vreeselijk huis. Ze vernielden kasten enz. en roofden wat er te halen viel. Bij het vooronderzoek legden ze een volledige bekentenis af. Op de zitting ontkenden ze echter alles. Tegen drie der be klaagden was voldoende bewijsmateriaal aan wezig, doordat het gestolen goed achterhaald was. Ze werden veroordeeld tot resp. 7, 7 en 9 jaar. De rest werd vrijgesproken. De landraad te Magetan, onder praesidium van mr. Jonkers, behandelde de rampokzaak in desa Mangoenredjo. De dader was lid van een groote bende. Bij dien overval werden een man en een vrouw gewond, die beiden vier maanden later overleden. Er was echter geen dokter bijgehaald, zoodat dus niet te bewijzen was, dat dit sterven het gevolg was van de ver wonding. Het gestolene werd echter achterhaald en de dader werd tot 7 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Nog een andere zaak werd behandeld: p.l. een cassave-diefstal, gepleegd in het onder district Bendo. De dieven werden door den eibenaar betrapt. Een gevecht volgde, waarbij den eigenaar bijna de duim werd afgeslagen. Er was echter niet voldoende bewijsmateriaal, zcodat vrijspraak moest volgen. De heeren mr. W. M. J. v. Lutterveld en mr. R. Koole hebben zich in opdracht van de Ver- eeniging voor den Effectenhandel in October j.l. naar Rió de Janeiro begeven, teneinde een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om in overleg met den trustee een regeling voor de 7 pet. hypothecaire leening der Abdij Nul lius te Rio de Janeiro in Brazilië onder de oogen te zien. De debiteur dezer leening, welke in 1927 ten bedrage van f 2.100.000.— werd uitgegeven en die thans in hoofdsom per resto nog f 1.700.000 groot is, is sedert Juli 1931 in ge breke gebleven rente en aflossing te voldoen. Bovengenoemde heeren, die zoo juist zijn teruggekeerd, hebben gerapporteerd, dat bij de onderhandelingen is gebleken, dat op een re gelmatige hervatting van den leeningsdienst voorloopig geen uitzicht bestaat. Z. H. Exc. Mgr. E. V. Mennechet, bisschop van Soissons, Laon en St. Quentin, heeft in de kapel van het Groot-Seminarie te Soissons de volgende H.H. Wijdingen toegediend aan een aantal Nederlanders: het H. Diaconaat aan C. J. Beekmeijer uit Groningen; het exorcistaat en acolythaat aan L. Gall uit Amsterdam en H. Schneijderberg uit Rotterdam; het ostiariaat en lectoraat aan J. Castricum uit Hoorn. Woensdagmorgen is in het St. Franciscus- Gasthuis te Rotterdam overleden de weleerw. heer J. G. Kerkvliet. Rector Kerkvliet werd op 10 Maart 1882 te Hoofddorp (Haarlemmermeer) geboren. Hij werd priester gewijd 16 Augustus 1908 en was achtereenvolgens kapelaan te Upendam, Zoe- termeer, Schipluiden en te Rotterdam (O. L. Vr. van Lourdes). Op 6 September 1924 werd hij rector van de schipperskerk aldaar. De heeren waarschuwen me zeker wel, als we te Leeuwarden gearriveerd? (Candide). Op de Egelantiersgracht te Amsterdam is het Woensdagavond tot een hoogloopende ruzie gekomen tusschen een bankwerker en zijn 16-jarigen stiefzoon, waarbij eerstge noemde den jongen met een aardappelmesje in de hartstreek verwondde. Reeds lang liet de verhouding tusschen den 44-jarigen bankwerker G. en zijn stiefzoon K., wonende Egelantiersgracht 88 veel te wenschen over. De jongen trok partij voor zijn moeder, die het met den man, met wien zij samenleefde, niet meer kon vinden. Voortdurend was er on- eenigheid en ruzie, waarbij de jongen zijn stief vader meer dan eens bedreigd had. De politie was van den gespannen toestand op de hoogte en hield al eenigen tijd een oogje in het zeil. Zoo ook Woensdagavond toen de man zich ver geefs toegang trachtte te verschaffen tot de woning, waar men hem niet toe wilde laten. Kort na zessen trachtte de man weer de woning binnen te komen. Er ontstond een hef tige woordenwisseling, eerst met de vrouw en toen met den jongen. G. kon zich hierbij niet beheersdhen, haalde plotseling een aardappel mesje te voorschijn en stak er mee naar zijn stiefzoon, die in de hartstreek geraakt werd. De politie, die op het rumoer der ruzie reeds ter plaatse was gekomen, greep onmiddellijk in. Men verbond den jongen die hevig bloedde en vervoerde hem per ziekenauto naar het Bin nengasthuis. Hier is hij ter observatie opge nomen. Zijn toestand liet zich niet ernstig aanzien. De stiefvader is naar het bureau Raampoort overgebracht en in voorloopig arrest gesteld. In de buurt werd het gebeurde natuur lijk druk besproken. In hotel Noord-Brabant te Utrecht vergader de Woensdag de Bond ter bevordering van het R. K. Buitengewoon Lager Onderwijs. In de ochtendbijeenkomst werden de meer huishoudelijke zaken behandeld. Uit het jaar verslag van den secretaris den weleerw. heer F. Bartels bleek, dat het ledental in het voorbije vereenigingsjaar met 13 is gestegen en nu 175 bedraagt. Momenteel bestaan in Nederland 32 scholen voor achterlijke kinderen; 2 inrichtingen voor blinden en 2 voor doofstommen. Wat de bond betreft, er is groei en opgewekt leven, talrijke acties zijn in het afgeloopen jaar wederom ondernomen. De voorzitter, de heer G. A. E. Christ wees er op, dat een geregeld contact tusschen bui tengewoon en gewoon onderwijs van het groot ste belang is. Verschillende zaken van meer internen aard werden door de aanwezigen uitvoerig besproken. Zoo werd o.m. van gedachten gewisseld over de vraag of het niet tot groote nadeelen zal leiden wanneer by het buitengewoon lager onderwijs de bezinkingsklassen eventueel zul len worden opgeheven. De begrooting 1936, vastgesteld op een eind bedrag groot f2750, werd aanvaard. Godsdienstonderwijs aan achterlijke kinderen werd in de drukbezochte middagbijeenkomst ingeleid door den weleerw. heer L. van Teef- felen, rector van huize „St. Vincentius" te Udenhout. Spr. zeide in den aanvang zijner rede, dat Godsdienstonderwijs een belangrijk stuk gods dienstig-zedelijke vorming inhoudt. Het onder wijs moet een eenheid vormen met andere on- derdeelen der opvoeding, wil het zin hebben en mooie resultaten voortbrengen. Godsdienst is leven; het kennen van het leven, in voortdurende betrekking tot God. Hiervoor wordt vereischt de kennis van de be trekkingen, die bestaan tusschen God en Zijn schepping. Deze betrekkingen worden door het abnormale kind niet gezien of geheel anders gezien dan het normale. Met dit feit moet bil de opvoeding dan ook voortdurend rekening worden gehouden. Dan ging spreker op zeer uitvoerige wijze de methoden na, welke naar zijn overtuiging het beste kunnen worden aangewend om het ach terlijke kind te helpen, zich een oordeel te vormen en bedoelde betrekkingen in zich op te nemen. Hij signaleerde daarbij verschillende fouten welke dikwijls worden gemaakt. Hoofdzaak moet z.i. zijn, het doen begrijpen van de oneindige goedheid van God en het aankweeken van liefde tot de natuur als de schepping Gods. Van offioieele zijde wordt óns medegedeeld, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in het tijdvak van 24 tot en met 30 November, voor de kwali teitsklassen C en D respectievelijk 3.20 en 2.70 per 100 K.G. zal bedragen; de steunvergoeding voor in datzelfde tijdvak gedorschte gele erwten, voldoende aan de stan daardmonsters C en D zal respectievelijk 3.— en f 2.50 per 100 K.G. bedragen, Dezer dagen begon het kindje van M. te Etten nachts in de wieg hevig te schreien. Toen men het kind opnam bleek het aan een handje te bloeden, zoodat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Een volgenden nacht huilde 't weer zoo luid, dat de ouders het in bed namen. Zij lieten het licht branden en bemerkten plots, dat drie groote ratten tegen den wieg opklau terden. Het was toen duidelijk, wie de ver stoorders van baby's slaap waren geweest. De musicus J. v. L. uit Den Haag is door den Politierechter aldaar vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van art. 137 c W. v. S. Verdachte zou in het openbaar op een ver gadering van het Communistisch Vrouwen Strijd Comité een lied hebben gezongen waar in de geestelijkheid wordt bespot. De advocaat-generaal had vernietiging van het vonnis en veroordeeling van verd. tot een geldboete van f 30.subs. 15 dagen gerequi- reerd. Het Haagsche Hof heeft het vrijspre kend vonnis bevestigd. Het Statenlid en burgemeester van Woens- drecht, de heêr.J. J. M. Rubert, is sedert eenige dagen ernstig ziek. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts de heeren: A. C. Oerlemans, Utrecht; T. T. P. Ferwerda, Amsterdam en J. H. Bekker, Amsterdam en geslaagd voor het semi-artsexamen mej. A. G. C. E. de Boer, Zandvoort en de heeren H. B. van Haren, Amsterdam en J. Ariëns Kap pers, Amsterdam. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift: „Over het fora- men van magendie" de heer A. Y. van der Meulen, geboren te Amsterdam. Cand.-ex. Wis. en Natuurkunde de heeren: D. Lafeber, D. A. Wittop Koning, W. Gerzon en de dames: E. G. C. Braam Houckgeest, H. van Elden, E. J. Wiegel, J. Rodenburg en C. M. de Goederen; doctl. ex. Wis- en Natuur kunde hoofdvak: Gèologie de heer R. J. H. Patijn, hoofdvak: Natuurkunde Mej. S. de Jong en hoofdvak: Scheikunde de heer S. M. Sjpeel- man. LEIDEN. Doctoraal examen wis- en natuur kunde hoofdvak natuurkunde, de heer G. Schmidt, candidaats examen wis- en natuur kunde, letter L, de heer J. v. d. Berg. Doctoraal examen Indisch Recht, de heer Oetoyo. Doctoraal examen rechten, vrije studie, de heer L. H. Wessels. LEIDEN. Candidaatsexamen wis. en na tuurkunde letter F, de heer N. Lamme. Idem letter E, de heer J. H. van Santen. Doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak natuurkunde, de heer W. F. v. Peijpe. UTRECHT Geslaagd de dames: A. Eskis te Utrecht; F. Miedema te Utrecht en N. L. De lia Mouton te Bilthoven. LEIDEN. Geslaagd: Mej. A. M. Hellendoorn, Rotterdam. AMSTERDAM. Geslaagd de heer H. Th. Ho- rensma te Amsterdam. DEN HAAG. Geslaagd de heeren G. Klomp te Arnhem, H. van Kruchten te Maastricht en A. J. de Krom te Breda. DEN HAAG. Geslaagd J. A. A. J. Heffels te Rotterdam en A. Sleyser te Den Haag. DEN HAAG. Geslaagd de heeren P. Velzing te Amsterdam en J. J. Wouters te Den Haag. DEN HAAG. Geslaagd de heeren H. J. Dolle- kamp te Bathmen en H. Lagro te Hoogeveen. AMSTERDAM. Geslaagd de heer L. Goud- smit te Amsterdam, de heer A. Huisman te Groenekan (U.) DEN HAAG. Geslaagd voor diploma A: J. Oostveen te Vlaardingen. DEN HAAG. Geslaagd voor 3en stuurman gr. stoomvaart: G. G. Wieberdink, J. R- Cupido; voor stuurman kleine stoomvaart: H. Klein. APELDOORN, 11 Dec. V'eemalrkt. Aangevoerd 20 guste koeien 95125, 8 vette koeien 0.400.50 per KG; 15 dragende koeien 110150, 15 dragende vaarzen 100—135, 17 pinken 70—110, 35 gras- kalveren 2055, 8 stieren 4060. Handel vrij goed. AMSTERDAM, 11 Dec. Aardappelen. De aard appelprijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 101.600 K.G. AMSTERDAM. 11 Dec. Visch. Aangevoerd door 1 motorbótter, benevens consignatiezendingen. Af geslagen aan de Gemeente Vischhal, de Ruyter- kade Amsterdam. Besomming der botters 44. Handschol per kist 15, kleine schol per kist 8, schar 4.90, wijting per kist 2.903.10, kleine schelvisch per kist 4.405.40, kabeljauw per stuk 1.301.50, leng per stuk 0.851.20, schel visch per 10 stuks 1.20—2.60, middeltongen per KG 0.85—1.00, kleine tongen per K.G. 1.10. spie ring per pond 0.14. Uit de hand verkocht op het buitenterrein: versche bokking per 100 stuks 2.00 2.75. Harder bokking per 100 stuks 2.503.00. Gestoomde makreel per pond 15 cent. 's HERTOGENBOSCH, 11 Dec. Vee. Op de markt van heden waren aangevoerd: 1807 stuks hoorn vee, 690 biggen, 70 zeugen. 56 schapen-lammeren, 52 kalveren. De prijzen waren als volgt: kali- koelen 140200, kalfvaarzen 130210, magere os sen en koeien 80140 per stuk. Vette ossen en koeien le kwaliteit 24—25, idem 2e kwaliteit 1822 per pond. Pinken 90120, zeugen 6095 per Stuk. Biggen 10—14 per week. Schapen, lam meren 12—18 per stuk. Verdere mededeelingen Aanvoer gebruiksvee voor den tijd vrij ruim. Geschikte soorten echter matig aangevoerd. Vraagprijzen hoog, handel stroef, prijshoudend. Mindere kwaliteiten niet zoo zeer lager. Slacht vee ruim aangeboden, handel redelijk, prijzen zeker niet minder dan vorige week. Jongvee sleepend, prijshoudend. Graskalveren iets meer handel. Voor den dood zeer duur. Nuchtere kal veren vrugge handel en duur. Wolvee stiller en biggen kalm prijshoudend. Slotkoersen Dec. 11 10 9 S Allied Chemical 157% 159 160% 161V* Am. Tel. I e. 1587s 158% 159 159% Am. Tobacco B 98 98% 99 IOOV4 Anaconda Copp. 28% 28% 30 28% Balt. Ohio 17% 17% 17% 17% Can. Pacific 11% 11% 11% 1)7/8 Case Treshing 101 991/4 100% 102% Cons. G. of N.Y 31% 32% 33% 33% Dup. de Nem. 137% 138 139 139% Gen. Electric 37% 367/8 377/8 38 Gen. Motors 561/8 55% 561/4 55 Kon. Olie 47 New-York Centr. 28% 28% 29% 29 Radio Corp. 12 11% 11% 12 Stand. Oil NJ. 48% 49 49 49 U. S. Steel Corp. 47 46% 48% 481/4 Westingh. Elect. 91% 90% 92% 93% NEW-YORK, Londen Parijs Dec. 11 10 9 8 4.92%| 4.91 Vs| 4 93 I 4.93 6 60 I 6.60 I 6.59 6 60% (Medegedeeld door Simoons en Co., A. v. Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Unilever Anaconda Adj. Milwaukee Kennecott Shell Int. Nickel 99 Yt—100 16 11/16—15/16 3 3/16 17 7/16 9 7/16 27 Van 4.305 uur Anaconda Beth. Steel Kennecott Shell Int. Nickel Tennessee 16%—17 28% 17% 9% 27 4% BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 11 Dec.: Ceres, s., Middl. Zee; Fagerbr, s., R'dam (voor Velsen). Vertrokken 11 Dec.: Vliestroom, e, Hull; Sande, m.s., Dunston; Boxhill, s., Kaapstad. Vertrokken 11 Dec.: Trym, s., Oslo; Sirius, s., Antwerpen; Johan van Oldenbarnevelt, m.s., Ba tavia; Rhein, s.. Hamburg; Costa Rica, s., idem; Merope, s.. Kopenhagen. AMSTERDAM. Aangekomen 11 Dec.: Schwalbe, m.s., Norresundby, inklaren, Steiger H. A. L.. Kampman: Ceres, Middl. Zee, stukgoed, Surina- mekade, Verg, Cargadoorskantoor. JAVA-NEW-YORK LIJN PALËMBANG, Java naar New-York, 10 Dec. te Belawan. KOTA PINANG. 9 Dec. van Savannah naar New ~York. SIMALÓER, 8 Dec. Van New-Yrk te Philadel phia. KON. NED. STOOMB. MIJ. BOSKOOP, uitreis, 8 Dec. te Valparaiso. BREDA, uitreis, 9 Dec. te Cristobal. AMAZONE, uitreis, was 10 Dec. 9 uur v.m. 65 mijlen Z.O. van Lands End. TRAJANUS, R'dam naar Middl. Zee. was 9 Dec. 5 uur 25 n.m. 50 mijlen Z.O. van Lands End. BODEGRAVEN, liggende 'te Hamburg, heeft 9 Dec. een brandje in de lading nitraat gehad. Het vuur wercl spoedig door de bemanning gebluSCht EUTERPE, 11 Dec. van Altrat, te Bordeaux. RHEA. 11 Dec. van Bari te Catania. CERES, 11 Dec. van Middl. Zee te Amst. JUNO. R'dam naar Middl. Zee, pass. 10 Dec. GiORPHEUS, 11 Dec. van Bilbao te Santander. JUNO, 11 Dec. van Lissabon te Malaga. ORESTES, 11 Dec. van Constanza n. Istanboul. POSEIDON. 11 Dec. "vanAlexandrië te Jaffa. MEROPE, 11 Dec. van Amst. n. Kopenhagen. COSTA RICA. 11 Dec. van Amst. n. Hamburg. BAARN, 11 Dec. van Amst. naar Chili. KON. PAKETV. MIJ. BONTEKOE. 10 Dec. van Manilla naar Saigon. OMBILIN, 9 Dec. van Melbourne te Batavia. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJIKARANG. 9 Dec. van Hongkong n. Amoy. MIJ. OCEAAN POLYDORUS, Amst. naar Batavia, 11 Dec. van P&dang. PHRONTXS, Java n. Amst.. II Dec. van Havre. MIJ. NEDERLAND ENGGANO, thuisreis, 11 Dee. te Suez. JOHAN DE WITT, thuisreis, 11 Dec. van Genua. VER. NEDERL. SCHEEPV. M1J. HOLLAND-O. AZIE LIJN GAASTERKERK, thuisreis, 9 Dec. te Hongkong. DIVERSE SCHEPEN JONGE JOHANNA, Valencia naar Bristol, pass. 11 Dec. Gibraltar. JEANNETTE, 10 Dec. van Cardiff naar Par. BEVERWIJK. 29 Nov. van R'dam te Bagnoli. RANDWIJK, 8 Dec. van Sfax te Huelva. PELFSHAVEN, 8 Dec. van B.-Aires n. Antwerpen. ROTULA, 10 Dec. van Curacao te Shellhayen. SELENE, Constanza naar Malta V.o., pass. 9 Dec. Istanboul. JUNO, 7 Dec. van Singapore te Penang. ALETTA, 5 Dec. van Singapore n. Haiphong. AUGUSTINA, 6 Dec. van Singapore naar Miri. ANASTASIA, 9 Dec. van Singapore n. Pladjos. J. B. AUG. KESSLER, 5 Dec. van Pladjoc naar Balik Pappan. PETRONELLA, 5 Dec. van Pladjoe te Balik Pappan. ANGELINA, 5 Dec. van Hongkong n. Swatow. AGATHA. 4 Dec. van Rabaul n. Balik Pappan. APOLLONIA, Consatnza naar Port Said, 7 Dec. in draadlooze verbinding met Athene. ARTEMIS, 10 Dec. van R'dam te Curacao. MALVINA, R'dam' naar St. Kitts v.o., was 9 Dec. 8 uur 10 n.m. 250 mijlen Z.W. van Lands End. MERULA, Amst. naar Kay West. 7 Dec. bij Fay al. MAGDALA, 5 Dec. van Curacao naar Harburg en Rouaan. MAJA, 5 Dec. van Curacao naar Lissabon, Haifa en Pauillac. PERNA, 8 Dec. van Curacao naar Rotterdam en Rouaan. V 1" AMSTERDAM, tank, 8 Dec. vain Londen te Cristobal. GADILA. 8 Dec. van Hamburg te Rouaan; gaat naar St. Kitts v.o. OOSTZEE, sleepboot, arr. 9 Dec. te Honfleur, met lichter Neerlandia op sleeptouw. NAALDWIJK, Hull naar Bayonne, pass. 10 Dec. Ouessant. NOORDZEE, sleepboot, 8 Dec. van Corcubion naar Rotterdam. ZONNEWXJK, Porto Ferrajo naar Huelva, pass. 9 Dec. Gibraltar. DORDRECHT, naar Avonmouth, was 10 Dec. 8 uur 35 v.m. 48 mijlen Z.W. van Niton. HUMBER sleepboot, naar Toulon, was 8 Dec. 12 uur 's middags op 42 gr. 17 min. N.B. en 3 gr. 29 min. O.L. GANGES, sleepboot, 6 Dec. van Bizerta naar Bordeaux. EBRO. sleepboot, 8 Dec. van Bizerta n. Alicante. THEANO, naar Amst., pass. 1 ODec. Wight. REGINA, 9 Dec. van Portland naar Wexford. BOEKELO, 11 Dec. van Brindisi naar Susa. DEN HAAG, 10 Dec. van Baytown te Gothen burg. ROSSUM, Las Palmas naar Gaboon, pass. U BATAVIER II, 11 Dec. van R'dam te Gravesend. Dec. Monrovia. TRITO, 10 Dec. van Belfast n. Fowey pn Amsu. TUWA, Rio Janeiro naar Havre en Antwerpen, pass. 11 Dec. St. Vincent. HUMBER, sleepboot. 11 Dec. van Southampton te Toulon. SCHELDE, sleepboot, Rotterdam naar Pernam- buco, 10 Dec. van Dakar. De Kievit (thuisreis), die aanvankelijk te Bagdad zou blijven, is doorgevlogen en te Cairo geland. De „Sperwer" is Woensdag op Schiphol geland. De „Lijster" (uitreis) vloog van Athene naar Gaza. De „Nachtegaal" (uitreis) vloog paar Rome.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2