Hoe de vredesvoorstellen worden beoordeeld ■J New-Vorksche Beurs DE ONTVANGST TE ADDIS ABEBA De toestand in Egypte De oorlog in Oost- Afrika ZATERDAG 14 DECEMBER 1935 Een assortiment van beoordeelingen Kerkelijk leven Korte berichten m Geen antwoord van Italië vóór de bijeenkomst van den Volkenbond sraad ADDIS ABEBA, 13 Dec. (ANP) In Abessinische regeeringskringen zijn de Fransch-Britsche voorstellen met zeer. gemengde gevoelens ont vangen. Men is van meening, dat de Fransche politiek ten nadeele van Abessinië van de juiste Volken- bondslijn afwijkt. Algemeen neemt men aan, dat de Negus spoedig een beslissing zal nemen, welke afwij zend zal zijn. De meening te Dessie Verklaringen in de Fransche Kamer Ontevredenheid van Lager huis-leden Verzet der Labour-party Een Japansch oordeel Afkeuring in Canada Een manifest van Nessim Pasja PATER MATHIJSEN S.J. f Vruchtbaar leven van een missionaris Abessinische patrouille overvalt een Italiaanschen post Het 70ste legerbericht NATUURRESERVAAT TE EINDHOVEN? Promotie MARISTENTOONSTELLING IN DEN HAAG De meest representatieve werken bijeengebracht OPHEFFING W.A. WERKVERRUIMING IN OOST-BRABANT SCHAKEN HET INCIDENT BIJ DE 29e PARTIJ De meening van dr. Euwe Academische examens HULPBEHOEVENDE VROUW BIJNA VERBRAND Petroleumtoestel omgevallen DE GEZONKEN ZANDZUIGER Het bergingswerk in vollen gang DRIE JAAR WEGENS BRAND STICHTING WISSELKOERSEN Pauselijke onderscheiding RIJKSMARKBILJETTEN NAAR DUITSCHLAND Schepenverkoop FAILLISSEMENTEN De Brief AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 13 December STOOMVAARTLIJNEN j Uit Dessie wordt gemeld, dat de Negus den Amertkaanschen adviseur van de Abessinische regeering, Golson, heeft aangewezen om met den Brl Jchen gezant te Addis Abeba het vredes voorstel te bespreken. Het eerste onderhoud had Vrijdagmorgen plaats. Hiervan zijn echter nog geen bijzonderheden bekend. Men gelooft niet, dat Italië voor de bij eenkomst van den Volkenbond op de vredes voorstellen zal antwoorden. Op 18 December zal de Groote Fascis tische Baad te Rome bijeenkomen en on getwijfeld zal deze door Mussolini in kennis gesteld worden van bet Fransch-Britsche voorstel. Uit Dessie meldt Reuter, dat men daar Se berichten, die omtrent de vredesvoorstellen zijn binnengekomen, eenvoudig weigert te ge- looven. In sommige kringen oppert men zelfs de veronderstelling, dat deze berichten opzet telijk door Italiaansche agenten zijn verspreid, ten einde onder de Abesslniërs een stemming van moedeloosheid te kweeken. m de omgeving van den Negus weigert men te gelooven, dat de Volkenbond zijn stem zou geven aan een regeling, die zou neerkomen op goedkeuring van agressie, en anderen zou aan sporen om conflicten te regelen op dezeh.de manier als Italië. Abessinië, zoo verklaart men, zou nog betere voorwaarden hebben kunnen bedingen, door di rect met Italië te onderhandelen en in het geheel geen beroep te doen op den Volken bond. Abessinië is niet tot het voeren van derge lijke onderhandelingen overgegaan, omdat het vertrouwen stelt in den Volkenbond, en dit vertrouwen zal blijven behouden, zoolang dit gerechtvaardigd schijnt. PARIJS, 13 Dec. (A.N.P.). In de middag zitting van de Fransche Kamer hebben, ge bruik makend van de pauze in de behandeling van de begrooting, de communist Péri en de radicaal-socialist Cot scherpe verklaringen af gelegd tegen de Fransch-Britsche voorstellen, waarbij zij het een schande en een gevaarlijk precedent noemden, dat in de toekomst een aanvaller een belooning voor zijn aanval zou krijgen. Alle linksche groepen, zoowel de socialisten als de radicaal-socialisten, sloten zich bij deze verklaring aan. LONDEN, 13 Dec. (Reuter). In de wandel gangen van het Lagerhuis heeft de reactie van Abessinië op de vredesvoorstellen nieuw voedsel gegeven aan de groeiende ontevredenheid van de Lagerhuisleden ten aanzien van de gebeur tenissen van de afgeloopen week. De oppositie-partijen verzetten zich hevig tegen het feit, dat de regeering zich heeft ver- eenigd met de vredesvoorstellen, welke ln de pers zijn verschenen; deze partijen vertegen woordigen een derde van het Huls, doch ook vele liberalen en conservatieven, hoewel zij hopen op een bevredigende verklaring van de regeering, vreezen, dat de regeering zich door de gebeurtenissen verder heeft laten meesleepen, dan wel was bedoeld. De oppositieleider van de Labour, Atlee, zeide ln een rede te Bassetlaw Nottingham dat het Fransch-Britsche vredesplan een pijnlijken indruk heeft gemaakt op het Brit- sche volk. Lieden, die tot verschillende pertijen behooren en iieden. die geheel ver schillend over kwesties oordeelen, zijn ge lijkelijk verbaasd. Het voorstel om een ver klaard aanvaller voordeel te geven schijnt een vernietiging van het geheele systeem vmi collectieve veiligheid. Welke staat zal vertrouwen hebben ln den Volkenbond voor bescherming, indien dit Oe- teckent afstand van de helft van zijn gebied aan hen die schuldig zijn aan schending van dit gebied? Het volk is verontwaardigd over het verwaar- loozen van de reputatie van Engeland en is van meening dat het vertrouwen van de kinine mogendheden in Engeland wordt vernietigd. Het invloedrijke handelsorgaan te Tokio, „Sjoegaisjo Gyo", onder leiding van den oud-minister van Buitenlandsche Zaken en voormalig ambassadeur te Moskou, Tanaka. schrijft over de Fransch-Britsche vredes voorstellen voor Abessinië en Italië, dat on der de oogen van de geheele wereld Abes sinië in naam van den Volkenbond wordt verdeeld tusschen Engeland, Frankrijk en Italië. Indien het Fransch-Britsche plan wordt door gedreven ten koste van een uitgestrekt gebied dat van Abessinië wordt afgescheurd is dit van groote beteekenis, niet alleen voor Abessinië, doch ook voor de andere kleine mogendheden, die door de machtige leden van den Volken bond naar het hun behaagt verdeeld kunnen worden. Het blad is van meening, dat met den gang van zaken die thans wordt voorgesteld, de menscheltjkheid en de internationale moraal zijn gemoeid. Volgens de „New York Times" zou de Cana- deesche regeering bereid zijn haar afkeuring uit te spreken over het Fransch-Britsche plan tot bijlegging van het Italiaansch-Abessinisch ge schil. CAIRO, 13 Dec. (Reuter) Hedenochtend is een manifest van Nessim Pasja gepubli ceerd, waarin hij aanspoort tot kalmte en hervatting van het normale leven. Hij brengt hulde aan den Hoogen Britschen Commissaris, Sir Miles Lampson, voor zijn juiste appreciatie van den toestand. Het manifest is als geheel vriendelijk voor Engeland. Het besluit van koning Foead tot wederin voering van de grondwet van 1923 houdt in. dat de grondwet van kracht wordt op den dag, waarop het parlement bijeenkomt. Aangezien er echter op het oogenblik geen parlrment be staat, zal de inwerkingtreding van de grond wet uitgesteld moeten worden tot na de ver kiezingen. Men verwacht, dat de voorbereid'n- gen voor nieuwe verkiezingen verscheidene maanden zullen duren. Zooals wij reeds in het kort meldden, is op den leeftijd van 77 jaar te Djokjakarta over leden een der voornaamste arbeiders in de vroegere Jezuïeten-missie van het eiland Ti- mor. 30 Mei 1858 te Budel geboren, trad Adr. Ma- thijsen op 18-Jarigen leeftijd in de Sociëteit van Jezus, werd 1887 Priester gewijd, en ver trok reeds 1888 aar de Missie in Ned. Oost-In- dië, te zamen met de Paters Asselbergs, Bol- sius, Looijmans en Smit, alsmede Broeder Tes- selaar. Bij zijn aankomst werd P. Mathijsen be noemd tot hulppriester te Semarang; twee jaar later, in 1890. werd hij bestemd voor de missie op Timor. Hij koos tot standplaats Lahoeroes in het rijk Fialaran; op de 4000 bewoners vona hij ongeveer 400 gedoopten. Vooral in het be gin leed hij groote ontberingen; na VA jaar kon eindelijk zijn definitieve woning worden ingezegend. Terstond bedacht op de waardevolle hulp van het onderwijs voor de missie, opende hij reeds het volgende jaar (1891) een school met 9 gratis-internen, waaronder de negenjarige koning van het Rijk Fialaran. 23 jaar, onafgebroken, heeft Pater Mathijsen de hitte van den dag op het afgelegen Timor gedragen; maar ook niet langer dan 23 jaar, alleen omdat toen, in 1913, de missie van Timor aan de Paters van Steijl werd overgedragen. Onder Pater Mathijsen was het aantal Katho lieken van 400 bij zijn aankomst, geklommen tot 4000 bij zijn heengaan. „Zijn" school telde toen 65 interne leerlingen. Pater Vroklage S.V.D. verhaalt ons, hoe roe rend het afscheid was; dankbaar kwamen de Christenen hun pastoor voor het laatst de hand kussen, in grooten getale begeleidden zij hem naar de kust en verdrongen zich nog om het schuitje, dat hem naar de boot zou brenger. Het deed P. Noyen S.V.D. goed, het volk zoo dankbaar en aanhankelijk te zien: een bewijs, dat het wist te waardeeren wat de missionaris sen voor hen deden." In 1913 ging Pastoor Mathijsen, na 23-jarigen missiearbeid. „met verlof" naar Holland, maar gedurende zijn verloftijd in het Oude Land dacht hij met heimwee terug naar zijn Timor, dat hij nooit meer zou weerzien. In 1914 in Indië teruggekeerd, werd hem evenals 26 jaar te voren bij zijn eerste aan komst Semarang als standplaats aangewe zen (1914—17). Na Semarang volgden nog ze ven vruchtbare jaren te Batavia (1917—24). Op 26 September 1926, bij gelegenheid van zijn gouden Orde-jubilee, werd Pastoor Mathijsen benoemd tot Officier in de orde van Oranje- Nassau. Van de laatste tien jaren van zijn werkzaam en gezegend missionarisleven bracht Pater Ma thijsen er vier in Salatiga en de laatste drie in Djokjakarta door. R. I. P. ADDIS ABEBA, 13 Dec. (Reuter) De Abes sinische regeering deelt mede, dat nabij Deaboe, ten Noorden van Makalle, een sterke Abessini sche patrouille een Italiaanschen post heeft overvallen. De Italianen, aan wier zijde zeven dooden en twee gewonden vielen, trokken af. Op den terug tocht staken zij nog verschillende dorpen in brand. Gisteren hebben verscheidene Italiaansche escadrilles boven het front van Tigré verken ningsvluchten uitgevoerd. Van het Ogaden-front is niets belangrijks te melden. GENEVE, 13 Dec. (Reuter) Het Volken bondssecretariaat heeft van Suvich een telegram ontvangen, waarin de Italiaansche regeerine formeel ontkent, dat haar vliegtuigen in Oost- Afrika een open stad hebben gebombardeerd In het telegram wordt beweerd, dat Dessie een goed verdedigd militair centrum is. ROME, 13 Dec. Maarschalk Badoglio seint als 70ste legerbericht: „De toestand is aan het geheele front zondei verandering". De dader van de treinaanslagen, Matoeska, die momenteel in Oostenrijk gevangen zit, is door het Hongaarsche hooggerechtshof veroor deeld tot den strop. Een zweedsch ingenieur heeft een nieuw veiligheidsscheermes uitgevonden, bestaande uit één stuk. Deze vinding is in vele landen gepa tenteerd. Amerika, dat het eerste vei'igheids- scheermes heeft uitgevonden en de Industrie hiervan bedreigd ziet, heeft den Zweed aan geboden zijn vinding te koopsn, doch deze wei gerde. Het nieuwe scheermes zal in Zweden worden geproduceerd. De Braziliaansche minister voor verkeerswe zen bestudeert een plan voor den bouw van een brug over de Rio Apa, waardoor een nieuwe verbinding tusschen Brazilië en Argentinië tot stand zou komen. De soc.-dem. raadsfractie te Eindhoven heeft voorgesteld het gebied ten Zuiden van Stratum te doen behouden ais natuurreservaat. De be bouwing der stad breid: zich steeds meer naar het Zuiden uit. aldus wordt in de toelichting gezegd, en is den rand van de oude bosschen en vennen In Stratum genaderd Door zeer velen zal naar de meening der voorstellers het onges:honden bewaren van dit natuurschoon op hoogen prys worden gesteld. Aan de Universiteit te Bonn is gepromoveerd tot doctor in de Kunstgeschiedenis de heer O. J W. van de Wetering uit den Haag op een proef schrift .Die Entstehung der Niederiandischen Landschaftmalerei im 16 Jahrhundert bis zur Jahrhundert mitte." De minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen heeft zich bereid verklaard, de Maristentoonstelling ln het Gemeente- Museum te 's Gravenhage, op Zaterdag 21 De cember te 3.30 uur, te openen. In het eere-comité voor deze tentoonstelling hebben o.a. zitting genomen: de ministers van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en van Buitenlandsche Zaken, de gezanten van Enge land bij het Nederlandsche en van Nederland bij het Engelsche Hof, de Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland, de burgemeester van s Gravenhage, de chef van de afdeeling Kunst zaken aan het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de weduwe van Willem Maris en de dochters van Jacob en Wil lem Maris, de directeuren van buitenlandsche en Nederlandsche musea, die voor deze tentoon stelling hebben bijgedragen. De kunstwerken zijn thans alle bijeen; het is gelukt, zoowel van Jacob als van Willem Maris de meest representatieve werken uit hun ver schillende perioden samen te brengen. Van Matthijs Maris, van wien zich zeer veel in Ame- rikaansch bezit bevindt, en zoodoende voor deze tentoonstelling onbereikbaar was, kon toch een zoodanige groep verzameld worden, dat een min of meer volledig beeld van zijn kunst kan wor den gegeven. Ook de bekende Schotsche verza melaar van Matthijs' kunst, Sir William Burrell, droeg drie schilderijen bij. Het zal belangwek kend zijn werken bijeen te zien uit zoo bekende vroegere verzamelingen als die van Sir John Day en Neervoort van de Poll. Een groote ver rassing zullen ook de schilderijen vormen uit de Schotsche musea en particuliere verzamelin gen. Daartoe behooren vooral van Jacob enkele der grootste meesterwerken, die hier in Holland nagenoeg onbekend zijn, daar zij nog tijdens het leven van den kunstenaar over zee verstuurd werden. Ir. Mussert deelt in „Volk en Vaderland" mede, dat met Ingang van 31 Dec. a.s. de WA. en RWA. van de N.S.B., evenals t motorkorps, worden opgeheven. Deze opheffing staat in verband met de on langs ingediende Wet op de weerkorpsen. Nadat eenigen tijd geleden ln Helmond een Commissie van Samenwerking voor behoud en verruiming van werkgelegenheid is opgericht, zulks in verband met de plannen tot oprichting van een walswerk te Zuilen, hebben eenige an dere gemeenten in Oost-Brabant dit voorbeeld gevolgd. Te Asten is een vergadering gehouden, welke werd bezocht door de burgemeesters van Asten en van Someren, door deken Meier uit Asten, den heer de Bruyn voorzitter van het R.K.W.V. en den heer v. Unnik van den R.K. Landarbei- dersbond. Besloten werd een commissie te vormen be staande uit de burgemeesters van Asten en 3omeren en den heer v. Huigten. bestuurslid van de Kamer van Koophandel voor Oost-Noord- Brabant. Deze commissie zal nog worder. uit gebreid met twee deskundigen. Voorts zal men trachten het Economisch Technologisch Insti tuut te Tilburg voor de plannen te interes seeren. Heeft Amerika den zelfden t\jd als Europa? Als hun klokken goed loopen, dan wel. (PaviaV Naar aanleiding van het incident tijdens de 29e partij van den wedstrijd tusschen Euwe en Aljechin, deelt Dr. Euwe ons nog mede. dat hi) het ten zeerste waardeert, dat men zijn houding sportief noemt, maar hij kan toch niet zon der meer toelaten, dat zijn tegenstander in een zoo ongunstig daglicht wordt gesteld. Tenslotte is n.l. alles, aldus Dr. Euwe, terug te, brengen tot een misverstand. Besprekingen na een der eerste partijen hebben tot het gebruik geleid, dat de witspeler steeds zijn 41sten zet afgaf. De wedstijdleider en de leden van het comité beschouwden dit afgeven als een plicht van den witspeler. Aljechin daarentegen als een recht. In deze 29e partij wenschte de wereld kampioen van dit recht geen gebruik te maken en daarom liet hij het afgeven aan mij over. Voilé, tout! Welke van de twee opvattingen juist is. dost niets ter zake. Beide partijen waren stellig te goeder trouw en ze hebben alleen de zaak ver schillend begrepen. Deze kwestie heeft ook nog zijn komische zij de. Vrijdagochtend hoorde ik, aldus Dr. Euwe, een tramconducteur vertellen, dat Aljechin wel kon winnen, als hü 41 zetten maakte en zijn tegenstander slechts 40! leiden. Doctoraal examen rechten: mej. M. H. Franck. De gedeeltelijk verlamde echtgenoote van den schipper C. Bloemberg, gedomicilieerd te Alk maar, is Donderdagavond nauwelijks aan den vcbrandingsdood ontkomen. Ze bevond zich alleen in de roef van het rchip, dat tijdelijk aan den kanaalwal te De Krim was gemeerd. In deze roef bevond zich een brandend petroleumtoestel, dat voor ge wone huishoudelijke doeleinden was aangestoken. Vermoedelijk door bewegingen der vrouw, die tengevolge van een rugaandoening niet kan loopen, is dit petroleumtoestel omgevallen, waardoor het huisraad vlam vatte. Tengevolge van den verstikkenden walm en rook viel ze in zwijm. In dezen toestand vond haar dochtertje haar. Dit riep onmiddellijk om hulp. Nadat de vrouw in het ruim was gebracht, slaagde dr. Jager er vrij spoedig in de levens geesten weer op te wekken. Later bleek, dat de bekomen brandwonden niet van levensgevaarlij ken aard waren. De toestand van de vrouw is redelijk wel. Men is Vrijdag den geheelen dag bezig ge weest om den Maandag jJ. tusschen de Sche- veningsche Havenhoofden gezonken zandzuiger „Blanka" te lichten. Dit werk wordt uitgevoerd door de N.V. Bergings-Maatschappij Van der Tak te Rotterdam. De Oorzaak van het zinken van de „Blanka" wordt toegeschreven aan het feit, dat bij het uitbrengen van een reserve draad over de lier moeilijkheden zijn ontstaan, tengevolge waarvan een zuigbuis onder het drijvend schip is losgeslagen, waarbij een lek in den bodem aan bakboordzijde werd gesla gen. Bij het bergingswerk werden drie trossen on der den zandzuiger bevestigd. Twee bokken drij ven in de haven. Met veel moeite is men er in geslaagd den voorsteven te lichten, doch bij de pogingen om ook 't achterschip te lichten brak meer dan eens het staaldraad, vermoedelijk, daar de „Blanka" ter hoogte van de machine kamer een breuk heeft en de scherpe rand daarvan het staaldraad doorsnijdt. Vrijdagmiddag te half vier gelukte het het eerste deel van het schip te lichten. De „Blan ka" blijkt eenige dagen geleden doormidden te Zijn gebroken. Dit gedeelte is naar de haven op de helling gesleept. Tengevolge hiervan is de vaargeul in de haven weer eenigszins vrij gekomen. Het publiek, dat in grooten getale aanwezig was, volgde de werkzaamheden met groote be langstelling. Het werk wordt voortgezet. Nader vernemen we, dat men den geheelen Vrijdagmiddag bezig is geweest om te trachten den achtersteven van den zandzuiger „De Blan ka" te lichten. Met den achtersteven had men echter minder succes dan met den voorsteven Vrijdagavond had men het nog niet verder ge bracht dan 1 Meter. Toen heeft men den arbeid voorloopig gestaakt. In den loop van den nacht zullen de pogingen worden voortgezet en wel licht, dat tegen den ochtend de zandzuiger ge heel boven water is gebracht. J. G. A. Sch., verpleegde te Veenhuizen, thans gedetineerd, is door de reohtbank te Assen ver oordeeld tot drie jaar gevangenisstraf wegens brandstichting in een der zalen van de Rijks werkinrichting te Veenhuizen, gepleegd op 27 October j.I. De eisch luidde drie jaar en zes maanden. Het betreft hier het geval, dat verdachte als kamerwaoht de beschikking had over lucife v en petroleum, terwijl hij vroeger al eens we gens brandstichting was veroordeeld er men hem juist had geweigerd om ln den buiten dienst werkzaam te zijn, omdat men vreesde, dat hij dan weer brand zou stichten. Slotkoersen Deo. 13 12 11 10 •:ied Chemical Am. Tel it. Am Tobacco B Anaconaa Copp Balt Ohio Can Pacific Case Treshing Cons O ot N Y Dup de Nem Gen Electric Gen Motors Kon Olie New-York Centr Radio Corp. Stand. Oil NJ U.S Steel Corp Westingh Elect. 5 156V4 1573/4 H4 t 159 1587/g 94 95% 98 26V4 7% 28V4 16Vi 16% 173/g 10% lit, 11% 97 99% l'l 30% 31% 31% 135% 17 137% 35% 367/9 37V4 5" 51 56 Va 46% 46% 27 27% 281/4 11 Vb 1 Vs 12 483/g 48% 48' 46 46 47 921/4 92% 91% 159,. 158/2 98 28V4 17l/s 11% 99% 32% 138 3 SSVs 28 Vs lll/2 49 46% 90Vs NEW-YORK Dec. 13 12 11 10 Londen 4 92% I 4.92%| 4.92%I 4 93 Parijs I 6.61%| 6 61 Vi| 6 60 6.60 GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 13 Dec. Tarwe. Maart 6.—, Mei 5.11 De Pauselijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice" Is toegekend aan mevr. E. Smits—v. d. Mortel te Breda wegens haar verdiensten op charitatief gebied. Het onderscheidingsteeken werd overhandigd door Pastoor J. Antonissen, van de St. Anto- nluskerk, die mevr. Smits met deze haoge on derscheiding gelukwenschte. Invoer in Duitschland van Rijksmarkbiljetten hieronder te verstaan: rijksbankbiljetten (Reichsbanknoten), rentebankbewijzen (Renten- bankscheine) en bankbiljetten van particuliere Duitsche banken (Deutsche Privat banknoten) is, ongeacht het bedrag, verboden. Insluiting van dergelijke biljetten in brief en pakketpostzendingen is dus niet meer toege staan. Rijksmarkbiljetten kunnen echter nog over een in Duitschland werkende credietinsteUing worden toegezonden met de opdracht daarvan ten gunste van een buitenlander op een sper- rekening (Notensperrkonto) te goed te schrij ven; de Duitsche postchèquekantoren zijn o.m. credietinstellingen in dezen zin. Ter voorkoming van moeilijkheden wordt echter aanbevolen als dan in ieder geval in de desbetreffende zendin gen een daartoe strekkende opdracht op te ne men. Het tank-stoomschip „J. B. Aug. Kessler", groot 6131 ton bruto, gebouwd in 1902, van de Petroleum Mij. „La Corona" te 's-Gravenhage, is voor sloop verkocht. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: d.d. 4 December 1935 definitief verleend aan: 1 De H.V. onder de firma C. J. v. d. Berkhof en Zonen, gevestigd en kantoorhoudende te Utrecht: H. J. v. d. Berkhof C. Jzn., koopman, Utrecht; 3 A. v. d. Berkhof, koopman, Utreoht, voor dén tijd van zes maanden, ingaande 13 November 1935. Bewindvoerster: mej. mf. J. N. Henket, Utrecht. Uitgesproken door Arrondlssements Rechtbank Rotterdam 11 Deo. N.V. Mij. van Onroerend Goed „Res Nova", Rotterdam, Graaf Florisstraat 6. C. Zijdeman, Rotterdam, Ammersooische- 14 H. J. Beeker, koffiehuishouder, Rotterdam, Nieuwstraat 28b. A. W. C. Bareiss, winkelier, Rotterdam, Tei- lingerstraat 35. N.V. Weinberg's Stoffenhandel „Weist". Rot terdam, Nieuwstraat 6. A. de Rijke, pakhuisknecht, Rotterdam, Es- senburgstraat 76. 20 Nov. H. B. Pas -koopman en reiziger in dameshoeden, handelende onder den naam maga zijn ..De Vlinder". Diezerstraat 86, Zwolle. 12 Dec. J. Bakker, expediteur, Wervershoof. J, M. Rijkaart, electricien, Arnhem, Euse- biusplein E. Q. Keijser, arbeider. Drempt. Jhr. H. C. van Panhuys Jr., Velp, Zoutman laan 1. N.V. Drukkerij Universum, Oosterbeek gem. Renkum, Molenweg 17. J. H, Teering, aannemer. Dieren. Wllhel- minastraat 86. G. M. Paanakker, schoenwinkelier, Arnhem, Rijnstraat. A. J. C. v. d. Eerden, winkelier en horloge maker. Arnhem. Klarendalscheweg 530. J. Wauben, manufaeturier, Nieuwetthager- heide-Nieuwenha<ren, Hoogstraat 10. A. B. H. Breemen. Hoensbroek, Koestr. 5. J. Th. Capellen, schilder, Hoensbroek. Em- in^strs A/fc P. Postuma, aannemer. Amstenrade, A.B.C. straat E. Postuma. aannemer, Heerlen, Treebeek- strEd-t 143 J. H. Bolweg, kapper, Amsterdam, Hazen straat 26 J. Ant. Com. van Hoone-Seuren, kleer maker en sigarenwinkelier. Grubbenvorst. H J. W van Kerkoerle, schoenwinkelier. Helmond G. H. Billen, brandstoffenhandelaar, Swal- men. P. Kuyners. Ittervoort (E.). J. v. d. Sluis, schipper, Roermond, ver blijvend» te Linne. N.V. Hotel Maatschappii „Germania". Venlo J H. Kuttschr"tt»r, oud-exploitant van het Hotel ..G»rmania" Venlo. J Breunis, fabrikant van rijwielonderdeelen, Apeldoorn. P. W. Jansen, loodgieter en koopman, Eefde gem. Gorssel. G. Hofmeyer, Lochem. Vernietigd op grond van verzet het faillisse ment van W. H. J, Jussen, Eijgelahove». Opgeheven weven* gebrek aan actief de faillis sementen van: G. Boender, Münsheerenland: J. Bemm°s. Rotterdam: NV. Modemaveviin W. ï-a'm- böck. Arnhem: J A Teenhó"ts. Arnhem: J. H M Kenden. Heerlen: E H Clllnk. Helmond: J. Darmstadt v h. Maaerdel thans Vught: B. J. A. Smit. Aneldonrn: A. Dorrestiin. Amsterdam: C. M Oxener. Amsterdam- F. J Hanzen! B"**nm; N.V. .Favohé", Amsterdam: M. J. van Geffen, Ginneken. We wachten op een brief. Een brief van oude vriendschapwe wach ten wekenwe wachten maan den.... Wij schrijven en ontvangen geen antwoord. We zwerven de wereld rondons haar wordt grijs en onze geest wordt oud. „Uit het oog uit het hart" zoo herinneren we ons een spreekwoordDe wereld draait verder. En dan plotseling op een dag bereikt ons de brief. Die brief spreekt van levensleed en van vriendschap uit vervlogen lijden. En ineens val len jaren weg.... plotseling herleeft het verleden van jeugd en zon. We hébben iets terug wat wij verloren waanden. En we zien weer alles precies voor ons als het eens was. Een droom hebben we hervonden die vervaagd scheen in onze heugenis. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. OJle Philips Aku Anaconda Kennecott Tidewater Int. Nickel North Amer. Rayon Canad. Pacific 210— M 233 'A234 26K 16%—9/16 17 8%5/16 26 'A 12 'A—ü 71/16 Van 4.30—5 uur Kon. Olie Anaconda Adj. Milw. Kennecott Shell Tidewater North Amer. Railw. Am. Bamberg Am. Enka 210 V, 16 9/16—16 VA 17 9 5/16 8 5/18 12%12 3/16 2 BINNENLANDSCHE HAVENS UMUIDEN. Aangekmen 12 Dec.: Vechtstrobnr, s., Hull; Phrontis. s., Java; Gondul, s., Londen; Hontestroom, s., idem; Amstelland, s„ B.-Aires; Laurent Meeus, tank, Ba oum. 13 Dec.: Pan Norway, tank, Aruba; Smldovitch, s., Leningrad (voor Zaandam); Bor hwlck, s., Leith; CGen, m.s., Mistley (voor Wormerveer) Ajax, s„ Gdynia; Zuld-Beyerland, m.s„ Ipswicn (voor Wormerveer). Vertrokken 13 Dec.: Texelstroom, s„ Liverpool; Fagerbro, s., Otterbacken; Valverda, tank, Curaeao. Vertrokken 13 Dec.: Rabotchy, s., Leningrad; Udondo, s.. Gent; Wandia, s„ Malmo; Venezuela, s., W.-Indië. Vertrokken 13 Deo.: City of Waterford, s., Cork; Theano, s., Belfast via R'dam; Earlspark, s.. Ham burg; Jotun, s., Sas van Gent; Nereus, s„ Ko penhagen: Brunla, s., Oslo; Gevalia, s., R'dam. AMSTERDAM. Aangekomen 12 Dec.: Vecht stroom, Huil, stukgoed, Borneokade, Meyer Co.'s Scherpv. Mij.; Gondul, Londen, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskantoor. 13 Dec.: Hontestroom Londen, stukgoed. Han delskade, Wm. H. Muller Co.: Laurent Meeus, Batoum, benzine. Petroleumhaven, Ruys Co.: Pan Norway, petroleum en benzine. Petroleum haven, A.P.C.; Borthwick, Lsith, stukgoed en steenkolen. Zeeburgerkade, Verg. Cargadoors kan oor; Ajax, Fclynia, stukgoed, Surinamekade, idem. Aangekomen 13 Dec.: Noordster, m.s., Mariager, inklaren, Steiger H.A.L., Kampman. KON. HOLL. LLOYD EEMLAND, uitreis, 12 Dec. te Santos, AMSTELLAND, 13 Dec. van B.-Alres té Amst. ROTT. LLOYD INDRAPOERA, thuisreis, 13 Deo. van Port Said. KOTA NOPAN, thuisreis, pass. 12 Dec. n.m. 2 uur Flnisterre; wordt 15 Dec. te Londen verw, KEDOE, 13 Dec. v.m. 4 uur van Rotterdam te Hamburg. KOTA GEDE, thuisreis, 18 Dec. van Port Said. MIJ. OCEAAN EURYMEDON, Java naar Amst,, n Dec. van FHitONTXS, 12 Dec. van Java te Amst. Port Soudan. KON. NED. STOOiMB. MIJ. AJAX, 13 Dec. van Gdynia te Amst. AGAmEmNoN. Middl. Zee naar Amst., was 12 Dec. 4 uur n.m. 200 mijlen Z.W. van Ouessant. ALKMAAR, uitreis, 11 Dec. te Cristobal. COSTA RICA, 12 Dee. n.m. 8 uur van Amst. te Hamburg. DisuCALiuN, 12 Dec. van Ceuta naar Genua. JUNO, 12 Dec. van Malaga paar Melilla. MERUFPE, Amst. naar Kopenhagen, pass. 13 Deo. v.m. 7 uur 80 Holtenau. ODYSSEUS, 12 Deo. van Cristobal naar Puerto Bariros. NASSAU, 12 Dec. van Madeira naar Paramaribo. ORION, 13 Dec. van Amst. te Rotterdam. PLUTO, 13 Dec. van GOrenburg te Aarhuus. STUYVESANT. 12 Dec. van Madeira n. Flymou h. TRITON, 12 Dec. van Lefkandi naar Ca valla. ULYSSES, 12 Dec. van Piraeus naar Mutzuna. VULCANUS, 12 Dec. van Faro naar Tanger. TITUS, 13 Dec. van Palermo Venetië. HERCULES, R'dam naar Middl. Zee, pass. 13 Dec. v.m. 7 uur Gibraltar. POSEIDON, 13 Dec. van Jaffa naar Haifa. BENNEKOM, '.huisreis, pass. 13 Dec. de Azoren. ARIADNE, 13 Dec van Amst. te Danzig. AGAMEMNON, Middl. ee naar Amst., pass. 13 Dec. v.m. 11 uur 20 Ouessant. BAARN, uitreis, pass, 12 Dec. Dungeness. BOSKOOP, 11 Dec. van Valparaiso n. Talcahuano. FLORA, 10 Dec. van Kingston .J.) n. New-York. PERSEUS. 13 Dec. van Kpenhagen n. Aarhuus. TITUS, 13 Dec. van Venetië naar Triëst. VULCANUS. 13 Dec. van Tanger n. Barcelona. JUNO, 13 Dec. van Melilla naar Motril. ULYSSES, 13 Dec. van Piraeus te Mutzuna. TRAJANUS, R'dam naar Middl. Zee, pass. 13 Dee. GibraPar. VESTA 13 Dec. van Palermo te Malaga. NEREUS 13 Dec. van Amst. n. Kopenhaeen. VENEZUELA, 13 Dec. van Amst. n. W.-Indic. HOLLAND-AMERIKA LIJN DINTELDIJK, 12 Dec. van Vancouver te Port land (O.). BLOMMERSDIJK, 12 Dec. van New Orleans n. Rotterdam. STATENDAM, Rotterdam naar New-York, pass. 12 Dec. Lizard. BREEDIJK, 12 Dec. van New-Yrk n. Boston. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALDABI, 13 Dec. van B.-Aires te Rotterdam. HALCYON LIJN MAASBURG, 13 Dec. van Narvik te Vlaardingen. STAD ZALTBOMMEL, 12 Dec. van Bagnoli n. Melilla. ROZENBURG, 13 Dec. van Huelva te Sas van Gent. MIJ. NEDERLAND JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, Uitreis, 13 Dee. van Southampton. TARAKAN, 13 Dec. van Aaiborg naar Hamburg, Bremen en Amsterdam. JQHAN DE WITT, thuisreis, 13 Dec. van Algiers. POELAU LAUT. uitreis, 13 Dec. te Marseille. CHR. HUYGENS. uitreis, 12 Dec. van Colombo. POELAU ROEBIAH, uitreis, 13 Dec. te Belawan. JAVA-NEW-YOItK LIJN KOTA PINANG, 11 Dec. van Philadelphia te New-York. SIMALOER, 11 Dec. van Philadelphia te Hamp ton Roads. RHEXENOR, Java n. New-York, 7 Deo. van Colombo. KON. PAKETV. MIJ. RANTAUPANDJONG, 12 Dec. van Bat. te Belra. SWARTENHONDT 11 Dee. van Singapore naar Mahe. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJISAROEA, li Dec. van Hongkong te Batavia. TJINEGARA, 11 Dee. van Hongkong naar Amoy. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN BINTANG, 10 Deo. van Los Angeles n. Bombay. TABIAN, 11 Dec. van Batavia te Rangoon. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-O. ASIE LIJN SEROOSKERK, uitreis, pass. 13 Dec. Ferim. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN TAJANDOEN, uitreis, 13 Dec. te Brisbane. HOLLAND-AFIUKA LIJN BLOEMFONTEIN, thuisreis, 13 Dec. te Ant werpen. HEEMSKERK, 13 Dec. van Dar es Salaam n. Beha. BLOEMFONTEIN, thuisreis, 13 Dec. n.m. 4 uur te Antwerpen verwacht. HOLLAND-BRITSCfl-INDIE LIJN HOOGKERK. 13 Dec. van Calcutta naar R'dam (later bericht). Amsterdam, 13 Dec. In de Petroleumhaven ar riveerden heden het Belgische tank-motorschip „Laurent Mèeus" van Batoum. met benzine en het Noorsche tankmotorschip „Pan Norway" van Aruba, met benzine en petroleum. De schepen hadden een diepgang van resp. 84 en 88 d.M. DIVERSE SCHEPEN DORDRECHT, 12 Dec. van Avonmouth naar Halifax. ROTULA, Londen n. Riga, pass. 13 Dec. Sou thend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 2