1 Zoekt gij betrouwbaar 1 Kaats dan een „Omroeper" Personeel? M 4m M.x JLJ vnnr 80.000 bezinnen voor 80.000 gezinnen Dr. Max Euwe behaalt het wereldschaakkampioenschap te Amsterdam. In het toumooiom het wereldkampioenschap schaken behaalde onze landgenoot dr. Max Euwe de overwinning'op dr. Aljechin, en veroverde daarmededen wereldtitel Wm k.n. v.b. Kleine, maar verdiende zege van K.F.C. Hermes D.V.S. met the odd goal" geklopt Uitstekend werk van H.F.C. Verdiende zege op D, H. C. Sparta klopt H.B.S. met 2-0 Een doelpunt in elke speelhelft BmnmBBmimnmnminnnimiiiiiimmiiiwimMHnninniiiiiniiHiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiniiiiimiiiiniiiifiE nrrpunm moe Smiinnillliuuiiuuuilllllllllllliuilinillilllliuilllllllllllillllllllliilllllllinillllllllillllliiniinniinniinnnnniui MAANDAG 16 DECEMBER 1935 l.V.C.B. Gemakkelijke zege van V.V.A. E- M. M. niet tegen de Amsterdam mers opgewassen V.V.IJ. kreeg geen kans tegen Wilskracht Verdiende Amsterdamsche zege Kleine zege van S.D.O. H. M. S. was niet fortuinlijk Spartaan handhaaft zich ongeslagen De Overmaaschen zegevieren in de derby tegen Leonidas WIELRENNEN R. K- Wielrenners vereen i gin g Amsterdam H.B.C. en G.D.A, deelen de punten G. D. A. liep een 20-achter- stand in Zij-aanzicht van de Olympische Springschans te GarmischPartenkirchen —we—» Rechterhelft J v.h. bord: witJ linkerhelft: J roode rand, J m. rood door- i gestreepte zwarto P) Aan de linker- zijde d. straat de rechter- is parkeeren l straathelft I* varboden. dus vrij. Bjr m De doorbraken worden van GDA steeds ge vaarlijker, en als Peters, die nog al eens vrij gelaten wordt, een goeden ren neemt, kan Kor- tekaas hem niet meer bijhouden en met een geweldigen schuiver maakt hij den stand ge lijk, 2—2. Wel doet HBC alle moeite om de leiding te hernemen, waarbij vooral dient gemeld te wor den een schitterende kopbal van v. Rooden, juist in de handen van Meys, doch doelpunten blijven uit. Dank zij het feit, dat K. P. C. haar terrein de laatste dagen met stroo had afgedekt, bleek het minder van de vorst geleden te hebben dan verwacht werd. Het spelpeil stand allerminst hoog, waartoe en het terrein en het weer ook niet meewerk te. K. F. C. bracht er nog het meeste van te recht en de 10 overwinning kwam haar dan ook volkomen toe. Beide elftallen verschenen volledig. K. F. C. ging direct tot den aanval over en uit een goeden voorzet van Kruyver scoorde Stroo het eerste doelpunt, dat echter terecht wegens hands werd geannuleerd. Nadat de thuisclub eenige aanvallen had ndemomen wist H. D. V. S. het spel wat te verplaatsen, doch hier bij ging het te onsamenhangend en keeper Veen bleef dan ok vrijwel werkeloos. In het laatste kwartier voor de rust was K. F C. weer meestal aan het woord, doch alles stuitte op het solide werk der Schiedamsche verdediging, waardoor de eerste speelhelft puntloos verstreek Na de hervatting ondernam K. F. C. weer dadelijk een paar gevaarlijke aanvallen, doch het Hermes-doel scheen dichtgespijkerd, waar bij evenwel dient opgemerkt, dat Mol c.s ook niet erg zuiver schoten. De voorhoede der be zoekers bracht er nu nog minder van terecht en wist maar zelden opluchting aan de ver dediging te brengen. Nadt K.F.C. een paar goede kansen gemist had, wist eindelijk Kruy ver den Koogers de leiding te geven, op het oogenblik, dat keeper Beun was uitgeloopen, 10. Ofschoon H. D. V. S. kranig vol hield, wist zij het de Kooger defensie geen moment lastig te maken. Daarentegen bleef de thuis club in de meerderheid, zonder evenwel kans te zien verandering in den stand te brengen.. Na eenig gelijk opgaand spel komt HFC wat meer in den aanval, zonder bepaald gevaarlijk te zijn. De snelle uitvallen van DHC, waarbij vooral v. Nellen met zijn gevaarlijk naar binnen loopen opvalt, vergen volle aandacht van de HFC-verdediging. Koper geeft diverse goede voorzetten, welke nimmer benut worden. Vooral Dorjee is voor de HFC-ers een groot struikelblok. Met HFC het meest aanvallend verstrijkt de eerste helft zonder dat gedoelpunt wordt. Rust 00. In de tweede helft is weer HFC aan het woord, maar spoedig komt DHC opzetten. Wan neer ruim 10 minuten gespeeld is, mist v. Baarbank, die overigens een goede partij speel de en de DHC-er Ditmans profiteert hiervan door zijn club de leiding te bezorgen, 01. HFC werkt hard en diverse goede schoten worden op het Delftsche doel gelost. Na 33 mi nuten komt de verdiende gelijkmaker, wan neer Hagenaar goed voorzet en na eenig ge- schermutsel voor het DHC-doel Webster gelijk maakt, 11. HFC is nu niet te houden en wanneer even later weer een HFC-aanval volgt, weet Koper, die inmiddels met Höck van plaats verwisseld heeft, aan HFC de leiding te geven, 21. Even voor tijd krijgt HFC een vrijen schop te nemen. Koper schiet hard tegen de bovenlat, waarna de toestormende Höck den terugsprin- genden bal keurig in doel kopt, 31. Nog even wordt doorgespeeld, maar verande ring in den stand komt er niet meer. HFC won verdiend. Reeds na enkele minuten boekten de'' Rot terdammers succes door Papenhoven, die toen Amtzenius weifelde, hard inschoot, 0—1. H.B.S. kreeg een hoekschop te nemen. Cohen stompte den bal weg, doch een der Hagenaars trapte het leder weer hoog over de goal. Op- horst liep hierbij den doelman tegen de vlakte, vóór deze den bal te pakken had en de scheidsrechter annuleerde terecht het gemaak te doelpunt. Aan beide zijden bleef nog in de eerste helft een kans onbenut. Ook na de hervatting was Sparta sterker en na vier minuten plaatste Voormolen den bal voor de goal. De naar binnen zwenkende Seton kopte op fraaie wijze het leder langs Mul, 02. Wel kwam H.B.S. hierna iets meer in den aan val, doch van eenig verband in de voorhoede was geen sprake, terwijl 't schieten zeer onzuiver was. Tot doelpunten kwam het niet meer. daar als eenig succes van overwicht de Hagenaars een heele serie hoekschoppen te nemen kregen, welke alle werden verknoeid. j Op een hard veld, waarbij eenige sneeuw buien nog voor een minder aangename afwis seling zorgden, werd deze wedstrijd gespeeld. De thuisclub had een invaller voor haar doel- verdediger, die door van Nunen vervangen werd. Hoewel goed en snel spel tot de onmogelijkhe den behoorde, vertoonde V. V. A. een aardig combinatiespel, waartegen het slappe en onbe rekende spel der gasten niet voordeelig afstak. Voor de rust was het hoofdzakelijk de thuisclub die het spel in handen had en na ongeveer 20 minuten gaf na een scrimmage, toen de bal hoog voor het doel kwam, Ris met een keurigen kopbal V. V. A. de leiding. Nog voor de hervat ting verhoogde W. Letschert de score tot 20. De sporadische aanvallen van E. M. M. werden door de achterhoede afgeslagen, waarbij van Nunen onder de lat zich zijn plaats waard toonde. Na de rust was het aanvankelijk een systeem loos heen-en-weer-getrap, waarna E. M. M. wat meer aanvallend optrad. Vooral de links buiten van Och ten bleek hier de gevaarlijke man en toen de Bruyn een penalty veroorzaak te was het deze speler die den achterstand ver kleinde. Dit was tevens het sein voor V. V. A. om wat aan te pakken, en daar de voorhoede van E. M. M. onmachtig was gevaarlijk te wor den, speelde zich de wedstrijd verder op de Hil- versumsche helft af. Eerst scoorde de E. M. M.- ach terhoe de zelf en daarna scoorde Reuser met een effectvol schot. Zonder verdere vermel denswaardige voorvallen eindigde deze weinig sensationeele wedstrijd. De eerste 10 minuten zijn de IJselsteiners on danks den tegenwind het meest in den aanval en het Wilskrachtdoel beleeft benauwde oogen- blikken. Als de blauw-witte Amsterdammers in gespeeld zijn blijken de bordjes verhangen en spoedig kopt Kooy, na een vrijen schop, onhoud baar in. (10). Behudens enkele momenten heeft het spel niet Veel te beteekenen, al heeft de thuisclub het beste van het spel. Na een half uur spelen stelt G. Spiekerman door een pracht omhaal den in valler rechtsbinnen in de gelegenheid er 20 van te maken. De strijd speelt zich hoofdzake lijk af voor het doel der gasten, dat eenige ma len aan een doorboring ontsnapt. Na de thee kmen de V.V.U.ers verwoed opzetten. De Wilskrachtdefensie met Stalenberg aan het hoofd weet echter van geen wijken. Een maal denken wij dat V.V.IJ. tegenscoort, doch een der backs brengt nog juist redding. Langza merhand werkt de thuisclub zich wat los en zijn aanvallen zijn zeer gevaarlijk. Als Busch er met den bal van door gaat geeft hij mom over aan Kooy, die handig eenige V.VJJ'ers passeert en den keeper geen kans geeft. (30). Met ongewijzigden stand komt het einde. Deze belangrijke wedstrijd met het oog op de bezetting van de laatste plaats heeft niet geheel aan de verwachtingen beantwoord. Deels zal dit zeker zijn oorzaak hebben gevonden in het feit, dat het terrein ontzettend hard en effectvol was, fen een soort sneeuwjacht het spelen tot geen pretje maakte. Speciaal de thuisclub wist zich zeer moeilijk aan deze omstandigheden aan te passen en slaagde er niet in, eenig verband in het elftal te brengen. Individueel ging het vaak niet slecht, doch daarmede is weinig te bereiken. S. D. O. paste zich terstond bij de omstandig heden aan en begon met een groot, open spel, waardoor de H. M. S.-defensie meermalen danig in 't nauw kwam. Na ongeveer tien minuten was het Lageman, die den bezoekers de leiding gaf. De Zuilenaren wisten daarna het spel meer in evenwicht te brengen, doch de kansen om gelijk te maken gingen veelal door buitenspel verloren, terwijl in laatste instantie doelman Trentelman niet al te veel moeite had met de minder talrijke schoten. Even voor het einde van de eerste helft scoorde S. D. O. uit een hoekschop voor de twee de maal, doch tot bevreemding van de Bussum- mers werd dit punt niet toegekend. In de tweede helft pakten de Zuilenaren de zaken wat enthousiaster aan, werkten zich in de meerderheid, doch slaagden er niet in, het korte spel van de voorhoede te verzaken. Men bleef daarin volharden met als gevolg, dat men meer malen het Bussumsche doel zeer dicht bena derde, doch steeds de verdediging gelegenheid gaf tot ingrijpen. De uitvallen der bezoekers waren vaak zeer gevaarlijk en doelman Gaillard kreeg daarbij meermalen moeilijk werk. Na een danige inzinking in 't midden van de tweede helft laaide tegen het einde den strijd weer wat of>, waarbij vooral H. M. S. zwoegde voor den ge lijkmaker. Men had in deze periode wel met pech te kampen. Toen het eindsignaal klonk, was de stand nog steeds 1o voor S. D. O. De H. M. S.'ers zullen zich danig moeten gaan inspannen, willen zij de laagste plaats alsnog aan een ander overlaten. Vrij spoedig ziet Theo Mentinck kans Ham passeeren, maar wegens buitenspel wordt dit punt geannuleerd. A. v. d. Sande lost vervolgens 'n fraai schot, maar Pols redt op het nippertje. De zwartjes komen er steeds beter in, maar loopen onophoudelijk in de buitenspelval. Wan neer er evenwel een misverstand ontstaat tus- schen Ham en v. Deurzen, wordt dit door de Geer uitgebuit tO1). Kort hierop wint Cornelissen een duel van Th. Men tink om vervolgens Venrooy te passeeren (1—I). Na de thee noteeren we enkele ongevaarlijke aanvallen. Wanneer de Geer evenwel fraai voor zet geeft de toesnellende Wagenmakers Ham geen schijn van kans (12). Langzamerhand gaan de zwartjes zich meer op verdedigen toeleggen en blijven hun uitvallen zeer gevaarlijk. Doelpunten blijven uit en de Spartanen handhaven hun ongeslagen record. De eerste Nederlandsche R. K. Wielrenners- vereeniging „Amsterdam" hield Zondag een wedstrijd op home-trainers over 3 K.M. record. De uitslag, berekend volgens den gemiddelden tijd, voor amateurs, nieuwelingen en beginne lingen gecombineerd, is als volgt: L P. Jongeneelen 2,21,8 min.; 2. J. Ruiter 2,25,7 min.; 3. A. Kolsteeg 2,25,9 min.; 4. J. Bos man 2,32 min.; 5. J. Bruns 2,46,8 min.; 6. B. Verwey 3,—,9 min.; 7. G. Smit 3,25,8 min. Hoewel HBC eerst tegen den wind hl en met de fijne sneeuw in het gezicht speelt, zijn de gastheeren veelal in den aanval. De GDa- aanval laat zich echter niet onbetuigd. Na 7 min. spelen geeft Martin een goeden pass aan v. Ronde, die op fraaie wijze aan HBC de lei ding bezorgt, 1—0. Voorloopig blijft HBC sterker. Als Toledo alleen komt aanrennen, loopt Meijs uit en laat het schot op onbegrijpelijke wijze langs zich gaan, 20. Lint plaatst dan naar Peters en deze geeft door aan Glademans, die den stand op 21 brengt. Direct daarna wordt HBC een penalty toegewezen, waaruit Martin in de handen van Meijs schiet. De tweede helft begint met een serie HBC- aanvailen, doch op le meest onbegrijpelijke wijze blijven doelpunten uit. Toledo krijgt een speciale bewaking van Pe ters, die trouwens over het algemeen een prach tige partij speelt en gedurig opruiming houdt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4