IN EN OM HAARLEM Begrooting in behandeling ERT irmji Öoh> 1935 spoedt zJjdk> te*v ei&de> s NIEUW! n E. H. Krelage WENSCHEN EN CRITIEK PERMftHEHT-DUPLEX HAARDEN eh UMRDKACHELS DINSDAG 17 DECEMBER 1935 GEMEENTERAAD VAN ZANDVOORT De heer Molenaar zegt zich als raadslid meer op zijn gemak te voelen dan als wet houder Zedelijke boven mate- rieele belangen WACHTGELDREGELING VOOR AMBTENARESSEN B. en W. stellen voor het wacht geld voor den duur van het huwe lijk te laten vervallen R. K. Reisvereeniging Interpellatie-P oppe Begrooting 1936 GEMEENTERAAD SCHOTERWEG 1 TELEF. 16659 HEEMSTEDE ZANDVOORT RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN BLOEMEND AAL BENNEBROEK Maak het U gemak kelijk', vul den onder- sfaanden bon in, en zend hem ons nog heden toe Een veelbewogen jaar, vol van schokkende gebeurtenissen, over de geheele wereld en op allerlei gebied. Zoo ooit dan ziet men thans met ver langen uit naar het nieuwe jaar, met de stille hoop dat dit de zoo dringend noodige rust en opleving zal brengen. Inderdaad zijn er hier en daar symptomen te bespeuren van be scheiden opleving. Hef is juist op dit verlangen, waarop onze tradi- tioneele nieuwjaarswensch is ge baseerd. Benut de verspreiding van Uw Dagblad om Uw relaties, vrienden en bekenden met één annonce in onze speciale „Nieuwjaarsgroeten rubriek" ook Uwe beste wenschen voor het nieuwe jaar aan te bieden. Deze meer en meer gebruikte methode biedt U het voordeel voor een gering bedrag Uw wenschen onder duizenden oogen te brenger en niemand te vergeten. „NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT" aiiintiMiiiiiiiiitiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinmiiiiitiimiiiimimiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiitiinm SMiHiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiimiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiï De heer Krelage heieft gislteren lafscheid genomen als voorzitter van de Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur. Dat was een gebeurtenis van groot belang voor het bloem bollenvak, voor hem zelf en voor de stad Haarlem. Gedurende 28 jaar vertegenwoordigde de heer Krelage de Vereeniging en het bloembollenvak. Zijn beteekenis is wel treffend gebleken bij het zoeken van een opvolger. De zeer aparte plaats, die hij innam, maakte het moeilijk voor hem een vervanger te vinden. Want men moet zich niet voorstellen, dat de taak van voorzitter der vereeniging uitsluitend bestaat in het leiden der vergaderingen. Dat is maar een klein onderdeel. Van meer belang is het optreden naar buiten. Dat vraagt niet alleen veel tijd, maar ook een uitgebreide kennis van het vak en van nationale en internationale toestanden. Dat de bloembollenteelt in zoo hoog aanzien staat en zich in de moeilijke oorlogsjaren heeft weten te handhaven, is on getwijfeld voor een groot deel te danken aan de werkzaamheid van den heer Krelage. De behartiging van de handelsbelangen in het buitenland eischte veel tact en doorzicht. Met name was de oorlogstijd: voor het vak zeer moeilijk en een tijd lang scheen het zelfs of het geheel ten onder zou gaan. Een groot aandeel had de heer Krelage toen in het tot standkomen van de Codro, de coöperatieve fabriek van gedroogde groenten. Zij was een steun voor vele kweekers en hoewel de liqui datie van de fabriek niet over rozen is gegaan, lijdt het geen twijfel of zij is het behoud ge weest van vele bedrijven. Verder behoeven wij maar te herinneren aan de stichting van het laboratorium voor bloembollenonderzoek, aan de stichting van het Eigen Gebouw, het Kre- lagehuis, aan het initiatief voor de classifica tie van tulpen, aan de uitstekend geslaagde in ternationale tentoonstellingen, aan het moei lijke beleid in den crisistijd, waarin het vak met succes den strijd om het bestaan volhoudt, om aan te toonen, dat ons mooie bloembollen- bedrijf, de trots van Nederland, aan den heer Krelage veel te danken heeft. Voor hem zelf is dit afscheid zeker niet ge makkelijk geweest. Hij heeft een levenstaak neergelegd, die hem vooral dierbaar moet zijn geweest, omdat hij er een traditie mee voort zette van de familie Krelage. Zijn vader, de heer J. H. Krelage, was de stichter van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencul tuur en jarenlang de voorzitter er van. Door de uitstekende wijze, waarop de beroemde kwee- kerij der Krelages, indertijd gelegen aan den Kleinen Houtweg, werd geleid, is de bloembol lenteelt zelf omhoog gestuwd en werd het aan tal variëteiten aanzienlijk vergroot. Nu de heer Krelage den laatsten band met het vak verbroken heeft, verdwijnt ook de roemruchte naam Krelage, althans voor langen tijd, uit de toekomstige geschiedenis van de bloem bollenteelt. Voor een man als de heer Krelage is dat geen geringe zaak. En tenslotte is dit afscheid voor de stad Haarlem niet zonder beteekenis. De heer Kre lage treedt uit het openbare leven, waar hij vele jaren een vooraanstaande plaats heeft in genomen. Niet alleen was hij geruimen tijd een gewaardeerd lid van den Haarlemschen gemeenteraad, maar ook tal van vereenigingen en instellingen in onze stad hebben geprofi teerd van zijn arbeidslust en doorzettingsver mogen. Misschien heeft de heer Krelage niet alles bereikt wat hij zich heeft voorgesteld, maar hij mag er van overtuigd zijn, dat hij allerwege de grootste waardeering voor zijn werk heeft gewekt en dat met ontzag tegen hem werd opgezien. Hij heeft zich altijd een goed burger getoond, die met offervaardigheid en bekwaamheid de belangen van de stad zijner inwoning behartigde. Maandagmiddag kwam de gemeenteraad van Zandvoort in openbare zitting bijeen. Een voorstel tot het geven van een vergoe ding van f 10.aan de agenten van politie, waarvan zij de hondenbelasting kunnen beta len, wordt met 75 stemmen aangenomen. De heer MOLENAAR heeft geen bezwaren tegen het blijven zitten van de aftredende le den van Maatschappelijk Hulpbetoon, doch hoopt, dat de voorstellen tot reorganisatie van dezen dienst niet lang zouden uitblijven. Tot schoolarts worden benoemd de dokters C. A. van Fraassen en C. J. Tichelaar. Bij 't voorstel tot het bouwen van schuren en tuin muren achter de gemeentewoningen aan de l'Amistraat en de Hulsmanstraat zegt de heer VAN DER MOOLEN de verbouwing wel noo- dig te achten, doch hij wilde niet de kosten verhalen door verhooging der huren. De VOORZITTER antwoordt hierop, dat dit onbillijkheden schept ten opzichte van de be woners van de Hobbemastraat en de Jan Steenstraat, die wel verhooging van huur heb ben ontvangen door dezelfde verbetering. Het voorstel van B. en W. om de huren van f 3.30 op f 3.60 te brengen wordt met 9 tegen 4 stem men aangenomen. Bij het voorstel betreffende goedkooper con tracten voor waterlevering ten behoeve van tuinbesproeiing en indus'trieele doeleinden, vraagt de heer PAAP wat onder „industrie" wordt verstaan. Hij wilde gaarne weten of hier onder ook begrepen wordt hotel- en pension industrie, waarop de VOORZITTER mede deelt, dat industrie niet precies te omschrijven is, doch van meening te zijn, dat de „hotel- en pensionindustrie" hieronder niet zijn begrepen. pe heer MOLENAAR stelt voor de voorge stelde regeling terug te nemen en te besluiten, dat bij het overschrijden van de minimum- hoeveelheid (30 M.3) men een tweede contract kan sluiten van 50 M.3 tegen 20 ct. per M.3. Volgens hem is het onbillijk, dat een houder van een mooien tuin bij aanneming van het voorstel van het college goedkoop water krijgt, terwijl een vischhandelaar, die voor zijn bedrijf veel water noodig heeft, 36 ct. per M.3 moet blijven betalen. Wethouder ELFFERS vindt het tijdstip om een algeheele verlaging der watertarieven toe te passen slecht gekozen. Zoodra de mogelijk heid bestaat, zal het college niet aarzelen met voorstellen te komen. Het voorstel tot aanhouding wordt verwor pen met 8 tegen 5 stemmen; dat van B. en W. aangenomen in dezelfde verhouding. De beoor- deeling „industrie" zal aan het college worden overgelaten. Volgt het voorstel" tot het doen uitvoeren van verschillende werkzaamheden in werk verschaffing. De heer MOLENAAR heeft hier tegen veel bezwaren, ook tegen de Nederland- sche Heidemaatschappij. Wethouder SLEGERS weerlegt alle bezwaren met gegronde argumenten, waarbij de heer BOLWIDT nog voegt, dat de agitatie van den heer Molenaar door persoonlijke feiten wordt beïnvloed. De voorstellen worden z.h.s. aan genomen. Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, als leeraar aan het kleinseminarie met zijn „letter kundige vereeniging." Tweede rechts van Mgr. Huibers is de tegenwoordige bisschop Mgr. W. Bouter van de Congregatie van Mill-Hill Art. 94 van het Ambtenarenreglement 1934 bepaalt, dat de vrouwelijke ambtenaar, die in het huwelijk treedt, met ingang van den dag van haar huwelijk eervol wordt ont slagen. De consequentie van deze bepaling brengt, naar de meening van B. en W. mede, dat het wachtgeld, toegekend aan een ongehuwde vrouwelijke ambtenaar, die na haar op wachtgeldstelling in het huwelijk treedt, voor den duur van dat huwelijk behoort te ver vallen. Een dergelijke bepaling komt reeds voor in de wachtgeldregeling voor het onderwijzend- alsmede voor het bedienend personeel, ver bonden aan het gymnasium en de dagscholen voor middelbaar onderwijs, alhier, benevens o.a. in de lager-onderwijswet en in de rijks wachtgeldregeling. B. en W. stellen voor een bepaling van gelijke strekking op tenemen in het Ambtenaren reglement 1934 en in de verordening betreffen de het verleenen van wachtgeld aan ambte naren in vasten dienst der gemeente Haarlem, en aan hen, die op proef zijn aangesteld. hem vaststaat, dat hoogere instanties niet zoo maar hun goedkeuring er aanzullen hechten. De heer Van RIJNBERK stelt vast, dat de economische toestand van Zandvoort achter uitgaat, waarvan de werkloozen de dupe zijn. De huishuren zijn te hoog en bedragen soms de helft van het steunbedrag. De middenstand ondervindt den weerslag hiervan, zoodat het aankloppen van deze groep om steun bij het gemeentebestuur niet bevreemdt. De bouw van nieuwe winkels moet worden gestremd om den toestand niet erger te maken. De heer JOUSTRA heeft respect voor de sa menstelling der begrooting, doch meent dat er nog wel bezuinigingen zijn aan te wijzen. Door een korting van 5 a 1'/, pet. op de sa larissen kan een bezuiniging van f 150.000. worden verkregen, terwijl hij afschaffing van presentiegelden en eveneens der salarissen van de wethouders voorstaat, waardoor ook 'n be sparing wordt verkregen van f 2500. De heer VADER (R.K.) meent, dat deze tijd noopt tot samenwerking met iedere groep als het in het belang der gemeente is. Hij hoopt spoedig voorstellen te ontvangen om te komen tot ventvergunningen en zal gaarne zien, dat vestigingseischen zouden worden gesteld voor winkeliers. De heer PAAP verzoekt een algeheel vent- verbod en ordening van het winkelbedrijf. Bij de regeering moet volgens ,spr. worden aan gedrongen op verruiming der Winkelsluitings wet en tot het toestaan van het Straperlospel voor de badplaatsen. Ook de heer MOLENAAR houdt een lang be toog, waarin hij vooral laat uitkomen, wat er onder zijn wethouderschap is tot stand ge bracht. Hij was wethouder van onderwijs en dat is in de gemeente thans uitstekend. Ook heeft hij de afdeeling steunverleening en werk verschaffing gehad tot 1934 en in die functie heeft hij zich als de bliksemafleider gevoeld. Volgens hem staat de begrooting in het teeken van een hulpbehoevende gemeente, waardoor haar zelfstandigheid wordt aangetast. Hij me moreert het verspreiden van een brochure van R.K. zijde tegen de zedelijkheid, hetgeen vol gens hem Zandvoort heeft geschaad. Hij wenscht dit college minder haat toe dan hem is beschoren als wethouder (gelach). Hij zal echter zijn steun aan dit college niet onthou den. „Ik zit rustiger op deze plaats dan op den wethouderszetel". Geroep: Dat denk ik ook! De heer VAN TOOMBERGEN stelt vast, dat het college niet de nooden der hotel- en pen sionhouders inziet en vraagt de begrooting zoo te trachten te maken, dat ook zij wat levens vatbaarheid zullen krijgen. Nadat de raad in besloten zitting nog eenige punten heeft besproken, wordt bij den aan vang der avondzitting gestemd over de voor gestelde 10 pet. huurverlaging der strandwin- kels. Deze wordt aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. De Ned. R. K. Reisvereeniging voor Katho lieken houdt op Donderdag 19 December, des avonds om half negen, een kienavond in „Dreef- zicht." Verschillende attracties staan op het pro gramma. Hierna gaat men over tot de algemeene be schouwingen over de begrooting 1936. Aller eerst voert de heer GROEN het woord. Hij memoreert de slechte resultaten van het voor bije seizoen; velen zitten in grooten financiee- len nood en anderen wachten op hun onder gang. Volgens spr. moeten de vaste lasten verlaagd worden, waaronder de straatbelasting, terwijl het parkeeren voor auto's het eerste tmr vrij moet zijn. Het gematigder en soepeler optreden der politie in de zomermaanden kon bij toejuichen. Ten aanzien der begrooting '36 kan spr. zich geen illusies maken, daar 't voor Bij de beantwoording spreekt wethouder SLEGERS een woord van waardeering tot de genen, die hebben gezegd het college te steu nen. Hoewel de R.K. wel verwonderd zullen geweest zijn bij de totstandkoming van dit college, mag het toch niet vreemd zijn, dat bij de huidige constellatie deze groepen hebben samengewerkt. De partijen zijn bij elkaar ge komen omdat hier de sociale rechtvaardigheid de grondtoon is geweest. De verhouding in het college is zeer gunstig, de scherpe tegenstellin gen worden niet op den voorgrond geschoven. Omtrent de beperking van winkels merkt spr. op, dat spoedig het uitbreidingsplan ge reed zal zijn, waarbij ook een saneeringsplan is en dan kunnen bepalingen worden gemaakt ten aanzien van winkels. Hij zal niet bereid zijn het salaris van de wethouders prijs te ge ven. daar de werkzaamheden veel te veel tijd eischen. Tegen den heer Molenaar kan spr. niet an ders zeggen, dan wat hij altijd gezegd heeft op het gebied der zedelijkheid. Hjj wil er niet dieper op ingaan, doch vast staat dat het op het strand een chaos wordt als alles toegelaten zou worden, wat de gasten zouden willen. Hier moeten materieele be langen wijken, want er staan geestelijke op het spel. Het gaat om de eeuwige zalig heid en als onze opvattingen niet strooken met die van anderen, dan blijven ze voor ons geweten daarmee onvereenigbaar. Wethouder ELFFERS zegt als wethouder van financiën, dat deze begrooting met de uiterste voorzichtigheid is samengesteld. Ten aan- Een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem wordt gehouden op Woensdag 18 De cember, des namiddags te 1.30 uur, zoo noodig voort te zetten des avonds te acht uur, in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: Mededeelin- gen en ingekomen stukken. Verzoekschrift R. Blomberg om eervol ontslag als hoofd van school no. 7. Balans enz. 1934 woningbouwver eeniging: (a. „Eigen Haard" G.A.; b. „Bloemen - daal"). Aanvaarding schenking. Vergoeding bij zondere scholen ingevolge de L.O.-wet 1920 (a. art. 101, le lid; b. art. 101, 9e lid). Ie Suppl. Kohier Straatbelasting dienst 1935. Rekening der gemeente dienst 1934. Ontwerp-begrooting dienst 1936 Keuringsdienst van Waren. Verkoop inschrijvingen grootboek N. W. S. voormalige Schoterveenpolder. Verkoop grond Van Nes straat (F. Hop). Aankoop strook grond Klever laan (langs voorm. trambaan)Beroepschrift te gen weigering vergunning verbouw perceel Greb- berstaat 16. Uitkeering 1936 gewezen zaalknecht gemeentelijk concertgebouw. Tijdelijke regeling financieele gevolgen ontslag gemeente-personeel. Aanvulling art. 109 Ambt. regl. 1934 en art. 3 wachtgeldverordening. Overplaatsing onderwij zeres van school 39 (Pol) naar school 7 (Leid- sc-heplein). Verleenen eervol ontslag mej. W. E. Huiskes als onderwijzeres aan school 3. Finan cieele aanspraken Commissaris van politie bij ziekte enz. Ontwerp-veroTdening tot instelling enz. van georganiseerd overleg met het onderwij zend personeel van gem. inrichtingen van on derwijs. Opheffing toonkamer electriciteitsbe- drijf. Opheffing bureau beroepskeuze. Opheffing kindertehuis. Benoeming: a. Tijd.leerares (Fran- sche taal) 2e H.B.S. B met 5-j. c.; b. id. (Teeke nen) Middelbare school voor meisjes. ZONDER VOORUITBETALING langeloos een mooi stuk werk volbracht. Men is begonnen met gelijkmaken van een terrein van ruim 160 M. diep en 70 M, breed, waarna er een flinke wal om is gezet. Daarna moest voor den toevoer van het water worden gezorgd. Daar voor is een motorpomp aangeschaft, die in één avond en nacht het geheele terrein onder water kan zetten, Voor een goede verlichting zijn een twintigtal electrische lampen aangebracht, die de banen bij avond ruimschoots kunnen be schijnen en voor versterking van den inwendi- gen mensch wordt een flinke consumptietent gebouwd, die aan de baanzijde in glas wordt uitgevoerd. Ten einde de kas eenigszins te kun nen aanvullen, is nu, met toestemming van den burgemeester, een loterij georganiseerd, waar voor mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld, Leidsche tram botst op auto Zaterdag avond trachtten eenige Amsterdamsche kooplie den in de Jacob van Campenstraat een coupon stof te verkoopen, doch troffen den persoon, dien zij daarvoor hadden uitgekozen, niet thuis. Vermoedelijk teleurgesteld over dezen tegen valler reden zij per auto weg door de Haven straat in de richting Raadhuisstraat zonder te letten op het bekende verkeersbord, dat aan geeft, dat de Havenstraat van dien kant niet doorgereden mag worden. Op het moment, dat zij de Raadhuisstraat wilden inrijden, kwam er een Leidsche tram uit de richting Haarlem. Het voorgedeelte van den auto werd gegrepen en de auto weggeduwd, zoodat hij aan de andere zijde van de Haven straat terecht kwam. Behalve, dat de kooplieden geen zaken meer konden doen, kregen zij een zwaar beschadigden auto, een proces-verbaal van verkeerd rijden en het toebrengen van schade aan de tram, welke ook licht beschadigd was. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Gevonden dieren en voorwerpen Terug te bekomen bijA. G. Spoor, Sumatrastraat 11, gouden zegelring; Elberse, Kerklaan 41, sport kous; v. d. Blom, Bankastraat 108, bruine das; J. de Boer. Rhododendronplein 18, zilveren arm band; M. Opstal, Madoerastraat 22, hand schoen; J. Vogel, Havenstraat 21, parapluie; H. Santen, Heemsteedsche Dreef 40, wandelstok met zilveren knop; Leiöschevaart 468 te Haar lem, schooltasch met inhoud; Roosen, Kerklaan 52, wollen das; R. Veenings, Talma 3, bruine motorhandschoen; Dijkstra, Narcissenlaan 7, zakmes; Hamelink. J. v. d. Bergstraat 11, raar dameskousen; A. Leuven, Bankastraat 65, zakje met geld; Van Bakel, Balistraat 14, naaf dop van auto wiel; J. Kroese. bureau van politie, electrische lantaarn. Collecte kerstgave werkloozen De Zondag hier gehouden collecte aan de uitgangen der beide R.K. kerken voor een kerstgave aan R.K. georganiseerde werkloozen heeft opgebracht f 248.50. Wijziging leges. B. en W. schrijven aan den raad: Wij achten herziening van de legesverordening gewenscht, omdat de verordening thans eenige leemten of onbillijkheden inhoudt, terwijl ook enkele daarin opgenomen tarieven herzien be- hooren te worden. Thans is voor een bewijs van Nederlander schap f 0.50 verschuldigd. Zonder bezwaar kun nen de leges op f 2.gesteld worden. Voor verlenging van een paspoort is f 0.50 leges verschuldigd, voor de aanvrage van een nieuw paspoort echter niets. Voor beide zouden de leges op f 1.bepaald kunnen worden. Verder is het gewenscht, te bepalen, dat ge ringe leges (f 0.25) worden geheven voor be wijzen van goed gedrag, bewijzen van inschrij ving in het bevolkingsregister en voor het raad plegen van het kadaster, terwijl het verschul digde voor het legaliseeren van een handteeke- ning iets verhoogd (tot f 0.50) kan worden. Wat den burgerlijken stand betreft, hier be hoort ook de eerste klas huwelijksvoltrekking mogelijk te worden gemaakt op andere dagen dan Dinsdag, terwijl het verder wenschelijk is leges te heffen van trouwboekjes, waarbij ver schil kan worden gemaakt tusschen een een voudig trouwboekje en een familiestamboek (resp. 50 ct. en f 2. Ook is gebleken dat de leges voor Bouwver gunningen in andere gemeenten als regel aan merkelijk hooger zijn dan in onze gemeente. Niet hierin alleen, doch voornamelijk in het feit dat aan het afgeven van bouwvergunningen en het toezicht op de naleving daarvan be langrijk veel werk verbonden is, meenen B. en W. een verhooging tot f 2.en f 2.50 te mogen voorstellen. WYBERT-SIROOP werkl oplossend bij vastzit tende hoest, verkoud heid, griep, bronchitis, kinkhoest. Aangename smaak kinderen zijn er dol op I R.K. Volksbond De heer H. A. Vullink, lid van de Provinciale Staten van Noord-Hol land en voorzitter van den bond van overheids personeel „St. Paulus", zal Donderdag 19 De cember in het patron&atsgebouw voor de afdee ling Zandvoort van den R.K. Volksbond spreken over: Crisis wee en crisiswinst. IJMU1DEN, 17 Dec. Rijksvischafslag. Tarbot 1.101.25 per kg. Griet 15.0029 per 50 kg. Tong 0.961.20 per kg. Groote Schol 17.0021, middel Schol 17.0020, Zetschol 185022, klei ne Schol 10.0021, Schar 4.0012, Tongschar 26.00 per 50 kg. Rog 7.0017 per 20 stuks. Vleet 0.803 per stuk. Pieterman en Poon 6.00-10, groote Schelvisch 25.0026, middel Schelvisih 17.5022, kl. midd. Schelvisch 12.0020, kleine Schelvisch 6.2019 per 50 kg. Kabeljauw 30 50 52 per 125 kg. Gullen 55017 per 50 kg. Leng 0.551.40 per stuk. Heilbot 0501 per kg. Wij ting 2.104.80 per 50 kg. Koolvisch 1160 cent per stuk. Makreel 8.501350 per 50 kg. Versche Haring 5.351050 per kist. van de Dinsdag aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Carolina 650 manden 4420.Oden IJm. 158 470 manden 2930.Christine 430 manden 3400Ewald 540 manden 3750.Oostzee 85 manden 2890.Isabel 105 manden 2850.Ju lie Strijff 55 manden 1750. LOGGER KW. 30 150. LOGGERS MET VERSCHE HARING K.W. 127 1520.—, K.W. 144 1120.—. VI. 70 400.—. DRIFTER L T 235 1660.—. WATERSTANDEN IJMUIDEN, Woensdag 18 Dec. Vloed: 854 v.m. en 9.01 n.m. zien van winkels meent spr., dat ordening noo dig is, doch hij verwacht deze van hooger hand. Spr. kan zich aansluiten bij de woorden van zijn collega over de samenwerking in het col lege. De VOORZITTER kan zich met een afschaf fen der wethouderssalarissen niet vereenigen en is van meening, dat deze juist belachelijk laag zijn voor de werkzaamheden, daaraan verbonden. Ten aanzien van het parkeeren is zijn persoonlijke meening, de parkeerterreinen liever geheel vrij te geven. Bij het punt kosten burgerwacht (f 50.—) vraagt de heer MOLENAAR stemming. Deze post wordt hierna met 7 tegen 6 st. afgestemd, zoodat deze post vervalt. Den post straatbelas ting wil de heer Molenaar met f 10.000 ver lagen en brengen op f 35.000. De heer Joustra vindt de progressie dezer belasting onredelijk. Hij wil den post wel handhaven, doch 'n be tere opklimming. Wethouder ELFFERS vindt dit een verschui ving van lasten op de mindere aanslagen, waarvan het aantal het grootst is. Spr. wil na gaan of een billijker heffing mogelijk is. Deze post wordt met zeven tegen zes stem men aangenomen. De vergadering wordt hier na tot Dinsdagmiddag geschorst. v Burgerlijke Stand Geboren: N. J. Bode- van Smaalen, z. Ondertrouwd: C. J. A. Malchin en B. K. Ko ning; F. Ch. Dupuij en Ch. H. G. Theunisse; J. H. van der Heide en R. A. Oltmans; I. Du- four en M. M. Daey Ouwens. Getrouwd: G. J. van de Linde en M. S. R. Weimert; H. Kreule en E. M. Warnecke. Overleden: J. Groen, 34 j., overleden te 's Gra- venhage; W. Buddingh, 94 j., Wed. A. Groot- veld; C. C. Apfeld, 80 j., Wed. D. J. Verweij, over leden te Haarlem; A. E. Brandt, 54 j., overleden te Haarlem. IJsclub „Bennebroek Vooruit". Dat het bestuur van bovengenoemde IJsvereeniging niet bij de pakken neerzit, hebben we dezer dagen kunnen constateeren bij ons bezoek aan het terrein. De werkloozen hebben daar geheel be- Aan de Advertentie-Afdeeling van de Nassaulaan 51 Haarlem Wil in Uw rubriek „Nieuwjaarsgroeten" van Dinsdag 31 December de navolgende advertentie plaatsen: (Prijs f 0.12 per regel, met een minimum van 5 regels) Het bedragje kan in postzegels worden bijgesloten NIET ALS DRUKWERK VERZENDEN! De inzend-termijn sluit op Zaterdag 28 December!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 5