Zoekt gij betrouwbaar Personeel? I Groote belangstelling voor F rankri jk-Nederland KWIEK EN VIEF Met het Nederlandsch Elftal naar Parijs voortreffelijke reizen Plaats dan een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen CENTRAAL REIS-ADRES DER V.K.P. VERWACHTINGEN HOOG GESPANNEN pw»psfe^r MAANDAG 23 DECEMBER 193S aiiiininniiniimiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiimtiiiiiiniiiiiiminii"mmiinniiiiininimmiilllillllliiiiiiiiii*linilllllllllln Saneering in het schildersbedrijf Drukbezochte propagandaverga- dering te Schagen RETRAITEN Manresa te Venlo St. Ignatius te Spaubeek Loyola te Vught Een overzicht van de stampvolle zaal tijdens de huldiging van Z. H. Exc. Mgr. J. P. Kuibers Een overzicht tijdens de muziekhulde welke Zondag aan den nieuwen Bisschop van Haarlem* Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers in diens Dekenaat te Hoorn werd gebracht De historische ontmoeting in 1931. De beide aanvoerders, de doelverdedigers Cejus van der Meulen en Thépot be groeten elkaar voor den wedstrijd Zóó goedkoop bracht men nooit een zóó welverzorgd bezoek aan de lichtstad! Wie zal op 12 Januari a.s. onze ploeg te Parijs niet willen aanmoedigen? De reizen van de V.K.P. FOTOREPORTAGE Uitgaande van den Nederlandschen Schil derspatroonsbond en van den R. K. Schilders patroonsbond „Sint Lucas" is Zaterdagmiddag in café „Het Oude Slot" te Schagen een wel geslaagde propaganda-vergadering gehouden. Aanwezig waren o.m. schilderspatroons uit: Den Helder, Hoorn, Enkhuizen, Beverwijk, Wognum en uit de Zaanstreek. De heer Joh. Schut uit Apeldoorn sprak over: „De in aantocht zijnde saneering van het schildersbedrijf." Spr. voorspelt, dat het plan van de sanee ring in het schildersbedrijf strijd zal kosten; aanvechting en bestrijding zullen komen. We moeten echter niet versagen. De saneering moet tot stand gebracht worden voor het ge- heele land. Het bedrijf is ziek en dit is geen crisisver schijnsel. Dit was ook het geval in den tijd van hoogconjunctuur. Er heerscht groote bandeloosheid in ons be drijf. Getracht moet worden om daarin orde ning te scheppen. Dit geeft geen resultaat, als 2/3 van de schilderspatroons niet in organisatorisch ver band staat. Het einde van alles zal zijn totale onder gang. We moeten den toestand van bandeloosheid verlaten en ons voorstellen een toestand van ordening. Wil er echter sprake zijn van saneering, dan moeten we de voorwaarden kennen. Dan moet egoïsme plaats maken voor ver trouwen en saamhoorigheid. De eerste taak is alle krachten in te span nen voor den uitbouw van de organisaties, die de saneering ter hand willen nemen. Een grootmachtig bloc is gevormd op 6 Mei 1935 te Zwolle tusschen de schilderspatroons en de leveranciers, omdat zij de financieele risico van het bedrijf dragen. Onder leveran ciers wordt verstaan leveranciers in den ruim- sten zin van het woord. Als geen 70 pet. van de schilderspatroons lid is van de organisaties, dan geeft de districts commissie geen toestemming om tot sanee ring over te gaan. We kunnen slechts heel langzaam verder gaan. De voorname zieke plek is het aanbeste dingssysteem. Als de prijs van de materialen gelijk is, moet ook de prijs van de arbeidskrachten gelijk zijn. Verschillende ideeën te dien opzichte zijn al naar voren gebracht. Ze hebben het niet gedaan. We moeten een behoorlijke economische cal culatie distilleeren. Aan elke aanbesteding moet vooraf gaan een voorbesteding. In onze saneering, aldus spr. moet het kop- systeem den nek omgedraaid worden Degene, die de saneering daadwerkelijk te genwerkt, valt onder de sanctie van de pro vinciale commissie. Hierna behandelt spreker de vestigingseiseh. Deze zal niet alleen uitgereikt worden voor technische bekwaamheid, doch ook voor cre- dietwaardigheid. De z.g. erkenningseisch zal dezelfde verplich tingen geven voor hen, die niet georganiseerd zijn. Alle werken moeten worden uitgevoerd on der de bepalingen van het landelijk collectief arbeidscontract. De kracht van de organisaties moet ver dubbeld worden. De lezing werd met een krachtig applaus be antwoord. Hierna spreekt de heer Van Rest (Poeldijk), hoofdbestuurslid van den R. K. Schilders patroonsbond „Sint Lucas." Spr. zegt niet te zullen spreken over de sa neering. lier is de gelegenheid, die een nieuw per spectief opent. Aan ons zelf en aan ons gezin zijn we ver plicht om deze gelegenheid met beide handen aan te grijpen. Het is niet gezegd, dat we den afstand, die we voor oogen hebben, binnen korten tijd zullen bereiken. 21—24 Jan. Parochies van dekenaat Horst. 2528 Jan. Kring Deurne. 28—31 Jan. Jonge Boeren, kring Horst II. 1— 4 Pebr. Liessel, Neerkant en Helenaveen. 69 Febr. Roggel. 10—13 'Febr. Jonge Boeren, kring Weert. 1417 Febr. Groot Veldhoven. 1821 Febr. Jonge Boeren. 2225 Febr. Eindhoven. 36 Jan. Amstenrade, Bingelrade-Raath, Heugem, Lindenheuvel, Merkelbeek, Nieuw- stadt. 1013 Jan. credo-Pugno I. 17—20 Jan. Jonge Werkman I. 2124 Jan. Jonge Boeren I. 2528 Jan. Jonge Boeren II. 31 Jan.3 Febr. Doenrade, Geleen, Rothem, Schinnen e. a. p. 710 Pebr. Credo Pugno II. 1417 Febr. Kerkrade. 2225 Febr. Borgharen, Maastricht. 29 Febr.3 Maart. Midenstanders. 36 Jan., 36 leerlingen en oud-leerlingen Landbouwschool te Boxtel. 710 Jan. Nijnsel, Olland, St. Oedenrode. 11—14 Jan. Veghel. 1821 Jan. Middenstanders. 2326 Jan. Vught. 27—30 Jan. Middelbeers, Oostelbeers, Oirschot. 31 Jan.3 Febr. Tilburg: par. Goirke en Has selt. Winterpret in Voiendam. De inwoners voelen zich op de gladde baan best thuis reizen, al naar gelang het met Uw plannen of Uw tijd schikt. Een ding is echter noodig. Men melde zich ten spoedigste aan, daar de be langstelling zeer groot is. Aan onze bureaux en aan het Centraal In tegenwoordigheid van minister De Wilde had Zaterdag op diens Departement te den Haag het verlijden van de acte van de Ned. Omroep Zender Maatschappij plaats. Het voorlezen der acte door notaris Grooteboer De tentoonstelling van schilderijen der Gebr. Maris in het gemeentemuseum te den Haag is Zaterdag door minister Slotemaker de Bruine officieel geopend. Links: de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, jhr. mr. dr. van Karnebeek; naast hem de minister wedstrijd tegen Frankrijk, die 12 Januari a.s. te Parijs zal worden ge speeld. De verrichtingen van onze nationale ploeg trekken dit jaar weer op bijzondere wijze de aandacht. Het Nederlandsche elftal heeft ge toond zelfs de sterkste tegenstanders te kun nen weerstaan en algemeen hoopt men op een nieuwe zege van de onzen, thans te Parijs op de Franschen, met wie onze jongens nog iets te verrebenen hebben. Op Hemelvaarts dag van het vorig jaar immers werden de Oranjehemden kort voor het tournooi om het wereldkampioenschap in het Amsterdamsohe Stadion met 54 geklopt. Dit was de eerste nederlaag tegen Frankrijk, dat toen wel be wees, sinds de invoering van het beroepsspel veel in kracht te zijn toegenomen. Maar men bedenke wel, dat het Nederlandsche elftal toen niet op zijn sterkst was samengesteld en bo vendien waren er toen verschillende voor onze spelers ongunstige factoren van invloed. Zal onze ploeg thans in Parijs revanche nemen? Vol hoop ziet iedere voetbal-en thousiast den as. wedstrijd tegemoet en ongetwijfeld komt dan tevens die gedenk waardige ontmoeting in de Fransche hoofdstad in 1931 gespeeld in herinnering. Die historische wedstrijd, welke door de onzen met 43 werd gewonnen. Vooral Lagendaal had met zijn geweldige doel punten een groot aandeel in de zege en met een slag was de lange Rotterdammer een van de populairste Nederlanders gewor- Reisadres der Vereenigde Katholieke Pers, N. Z. Voorburgwal 6573, Amsterdam, te lefoon 46878, kan men een volledig pros pectus, invulformulieren en alle gewensohte inlichtingen bekomen. is onze „Omroeper". Eiken avond weer opnieuw spreekt hij in 80.000 gezinnen, waar hij steeds een trouw gehoor vindt, Zaken-Omroepers 50 ct. per regel. Particuliere Omroepers 20 ct. per regel. Betrekkingen (gevraagd en aangeboden) 10 ct. per regel. Wil ik die kies vul len met zilver of met goud? Met goud gaat niet. Als er een embargo op goud komt, mag ik 't land niet meer uit. (Wawl Press). (Voetbalwedstrijd 12 Jan. 1936) Wij bieden onzen lezers den. Thans hebben wij een Bakhuys, een Smit en zooveel anderen, die sindsdien den grond slag hebben gelegd voor vele Nederlandsche voetbalsuccessen en die wij ook te Parijs vol vertrouwen in het veld zullen zien komen. In het stadion van Colombes zegevierden de Ne derlanders en wie zou thans geen getuige wil len zijn van het naar iedereen hoopt succes der Oranjeploeg in het Pare des Princes? Het bezoek aan een millioenenstad brengt natuurlijk voor velen moeilijkheden mede, die men zeker niet onderschatten mag. Wat een genot is het niet op reis te zijn en te weten, dat alles, reis en verblijf, voor U verzorgd is. U behoeft zich nergens om te bekommeren, als U naar Parijs trekt met de V. K. P., en daar door verzekerd van onze welbeken de service. U kunt kiezen uit drie AAN. MET VOLLEDIGE V. K. P.-SERVICE A. LUXE-AUTO-REIS (3 DAGEN) 25— B. PRETTIGE TREINREIS (3 DAGEN) 25— C. SPORTIEVE TEMPO-REIS (1% DAG) 17— 16— 1.50 voor administratie) 1.50 voor administratie) (van Amsterdam) (van Rotterdam), (beide verhoogd met f 0.50 voor ad ministratie) Men neme ten spoedigste zijn besluit om het ons mogelijk te maken, een ieder van dienst te zijn: Reeds thans worden massale aanvallen op trein- en stadion-plaatsen gericht! Volledig prospectus en invulformulier te bekomen aan onze bureaux en aan het N.Z. VOORBURGWAL 65—73 TELEFOON 46878 AMSTERDAM Het Nederlandsche internationale voetbalseizoen werd succesvol in gezet met een 30 overwinning op Denemarken en na dit fraaie begin volgde het prachtige resultaat in den wedstrijd tegen den Ierschen Vrijstaat, toen de Oranjeploeg haar tegenstanders met 53 klopte. Na de zege te Dublin zijn de verwach tingen hoog gespannen en aller aan dacht concentreert zich nu op den

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4