M0USSANA WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIEN VICKS HOESTBOHBOHS GEEN SPRAKE VAN! SPOORWEGONTVANGSTEN Sport en spel De weerstoestand Dagfilm DINSDAG 24 DEC. J MAANDAG 23 DECEMBER 1935 Roofmoord te Hassum Bezwarende getuigenissen tegen den vermoedelijken dader President Gomezf Pontificale Requiemmis in de kerk van den HJacobus te Den Haag H. M. van Bemmelen Welverdiende kulde en konink lijke onderscheiding voor den oud-voorzitter van „Onze Vloot" NIEUWE K.R.O.-STUDIO Het plan van Willem Maas aanvaard Groote villabrand te Lutterade Kinderen speelden met vuur bij een Kerstboom Tot 1 December van dit jaar f 10.5 millioen minder dan over het zelfde tijdvak van 1934 Tramwagen reed het trottoir op Dame werd overreden on zwaar gewond DRIE JAAR VOOR DOODE- LIJKE MISHANDELING WATERSPORT GEZONKEN SCHIP GELICHT 4 ómcuxAt a£i cAampagne KON. VERBONDEN WATER- SPORTVEREENIGINGEN Jaarvergadering te Amsterdam ATHLETIEK CLUBKAMPIOENSCHAP A.A.C. Jan Zeegers Jr. winnaar DAMMEN CLUBKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Eerste ontmoeting tusschen „Ge zellig Samenzijn" en „Zwart Wit" HANDBAL EEN HANDBALBOND IN HET K.N.G.V. Bondsspelcommissie te Utrecht bijeen BLIJFT DE VORST OF WINT HET DOOIWEER? KORFBAL Korfbalwedstrijden HOCKEY Hockey-wedstrijden VOETBAL Belgische eere-afdeeling K.R. O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS C GOLFLENGTEN 470ste STAATSLOTERIJ Naar wij uit Gogh vernemen, heeft het vooronderzoek naar den afschuweiyken roofmoord, enkele maanden geleden ge pleegd op den kashouder J. In het dorp Hassum by Gogh, geleid tot bezwarende bij- zonderheden voor den vermoedelijken da der, Mathias V. uit Ottersum bij Gennep. Het was voor V„ die nog steeds ontkende aan den moord schuldig te zyn, een groote moeilijkheid zyn alibi voor dien bewusten avond te bewyzen. Indertyd zyn er 12 Duitsche getuigen gehoord, die voor beklaagde allesbe halve gunstige verklaringen hebben afgelegd. Zoo had een der Duitsche getuigen gezegd, dat V. kort voor 10 uur 's avonds in het café Kaat- mans te Gogh gekomen was, waar hij hoogstens 20 minuten oponthoud had, verschillende tele foongesprekken gevoerd heeft en in denzelfden tyd zes tot zeven glazen bier heeft gedronken. Toen verliet hy onbemerkt, zonder zyn ver tering te betalen, het lokaal, om tegen 12 uur 's nachts weder terug te komen. Toen had hy opeens geld en kon betalen. Daar de caféhou der zyn zaak wilde sluiten hield V. zich niet langer in dit café op en ging naar een ander koffiehuis, ni. het café Binck, Hier gebruikte hy een vleeschschotel en bestelde voor hem en voor eenige vreemden bier. Vervolgens begaf hij zich naar Hotel Catz, waar hy voordien nacht een kamer nam. Tevens heeft de lijkschouwing uitgewezen, dat de kassier H. J. tusschen 10 en 12 uur des nachts moet gedood zijn. Verder verluidt, dat dien Zaterdagavond omstreeks 10 urn: J. is op gebeld, d. i. ongeveer hetzelfde uur, waarin V. te Gogh naar de telefoon liep, om daar een gesprek te voeren. Merkwaardig is, dat V. zich niet meer kan herinneren, wat voor gesprek hy toen gevoerd heeft. V. beweert, dat hy op den bewusten avond tusschen 10 en 12 uur twee volle uren in Gogh door de straten heeft geloopen, zonder daarby iemand te ontmoeten, die zou kunnen getui gen, dat dit inderdaad zoo was. In de parochiekerk van den H. Jacobus aan de Parkstraat te Den Haag is hedenmorgen half elf voor de zieierust van den overleden president van Venezuela, generaal Gomez een Pontificale Requiemmis opgedragen door Z. H. Exc. Mgr. Paolo Giobbe. Pauselijk Internun tius te Den Haag met assistentie van deken J. M. v. d. Tuyn als presbyter-assistens, Mgr. prof. P. Groenen en Mgr. dr. Th. Verhoeven als troondiakens, pastoor W. van Adrichem als diaken en rector J. Mol als subdiaken. Onder de aanwezigen waren o. a. graaf Du Monceau en luitenant-kolonel Den Jonge van Ellemeet als vertegenwoordigers van H. M. de Koningin. Voorts de ministers Van Schalk, De praeff en Van Lidth de Jeude en oud-minister P. J. M. Aalberse, alsmede de gezanten van Venezuela in Nederland en België en verschil lende andere vertegenwoordigers der vreemde mogendheden. Bij de in het met rouw bekleede priesterkoor opgestelde katafalk was een krans van de Ne- derlandsche regeering neergelegd. In de druk bezochte vergadering van den algemeenen raad der Kon. Ned. Vereeniging „Onze Vloot" te Den Haag heeft de heer H. M. van Bemmelen het voorzitterschap overgedra gen aan den heer N. van Zalinge, oud-presi dent-directeur der Kon. Paketvaart Mij. De scheidende voorzitter, die deze functie ruim twee en twintig jaar heeft bekleed, gaf te kennen, dat hy alleszins redenen heeft om met groote dankbaarheid od dien tijd terug te zien. Hy bracht dank aan allen, die hem by zyn arbeid hebben gesteund en bijgestaan. De nieuwe voorzitter verklaarde, dat het voor hem een groote eer is geweest, als zoodanig te zyn benoemd. De gepensionneerde schout-by-nacht Boelen, administrateur van het hoofdbestuur, bood den afgetreden voorzitter een aandenken aan. Namens den Minister van Staat, tevens Mi nister van Koloniën en Minister van Defensie a. i., dr. Colijn, deelde oud-minister J. J. C. van Dijk aan den heer Van Bemmelen mede, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd hem te benoemen tot ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. De gepensionneerde generaal Snyders, eere voorzitter van de vereeniging „Ons Leger", her dacht de aangename samenwerking met den heer Van Bemmelen, o. a. by de oprichting van het gedenkteeken voor leger en vloot en by de drie gehouden congressen voor de weerkracht van het Nederlandsche volk. Spr. verklaarde steeds getroffen te zyn ge weest door de groote werkkracht en geestdrift van den heer Van Bemmelen. Uiteraard wera de heer Van Bemmelen harteiyk geluk ge- wenscht met de hem verleende koninklijke on derscheiding. Na het uitschrijven van een prijsvraag voor den bouw van een nieuwe Studio heeft de K. R. O. thans uit de inzendingen een keuze gemaakt en het plan W. A. Maas aanvaard. Binnen korten tyd zal met de uitvoering van het ontwerp een aanvang worden gemaakt. Een advertentie behoeft geen „kapitalen" te k06ten. Plaats maar eens een Omroeper I Rubri- eeenng en gelijkvormige zetwijze. Billyk han delstarief. Ik begrijp niet, hoe een gentleman zulke woorden uitbraken kan, in tegen woordigheid van een dame, tJudcel. Omstreeks half zes Zondagavond brak brand uit in een tweetal villa's van de Staatsmijn Maurits te Lutterade, welke worden bewoond door de ingenieurs Ex en Bergstein. De motorbrandspuiten van de „Maurits" en die van Geleen waren onmiddellijk ter plaatse. Zy tastten de enorme vuurzee met een achttal stralen aan en na drie uur blusschen was men den brand meester. De bovenverdiepingen van beide villa's waren geheel uitgebrand. Omtrent de oorzaak kan nog worden gemeld, dat het spelen van kinderen met lucifers na bij een Kerstboom niet geheel onschuldig moet worden geacht aan den brand. Evenwel is nog niets met zekerheid te zeggen. De geschatte ontvangsten der Ned. Spoorwegen over Novemer 1935 bedragen in totaal f7.211.200 (geschat over November 1934: 8.097500) Vergeleken met de geschatte ontvangsten over November 1934, waren die over November van het loopende jaar dus f 886.700 minder. Het leeuwenaandeel van deze vermindering is weder om bij de ontvangsten, voortvloeiende uit het goederenvervoer, te zoeken, die een bedrag van f 654.200 minder opbrachten dan die over No vember 1934. Al kunnen we nog niet spreken van een voor uitgaande tendenz bij het reizigersvervoer, zoo is toch wel te zeggen, dat de ontvangsten uit dit reizigersvervoer minder blijven terugloopen dan het vorige jaar. De teruggang ten opzichte van November 1934 bedroeg thans f 157.700 en die van November 1934, ten opzichte van November 1933 f 273.000. In totaal werd ontvangen van 1 Januari 1935 af f 92.421.827.01, tegen f 103.945.104.96 over het zelfde tijdvak in 1934, zoodat, verminderd met één millioen, die de geschatte maanden meer zullen opbrengen, de totale mindere ontvangsten kunnen worden gesteld op rond f 10.5 millioen. Hedenmorgen is te Eindhoven een goederen wagen van de tram ontspoord, waarby een da me levensgevaarlijk werd gewond. Op den Kleinen Berg ter hoogte van de druk kerij „Hermes" ontspoorde de achterste wagon van de goederentram, welke in de richting Gestel reed. De wagon kwam op het trottoir te recht en reed een daar passeerende dame, mej. H„ aan. Zy kwam te vallen en de wielen van den tramwagen verbrijzelden haar beide bee- nen. In bewusteloozen toestand is zy naar het ziekenhuis overgebracht. Men vreest voor haar leven. De tramwagen reed nog ongeveer honderd meter door, voordat hy tot stilstand kon wor den gebracht. De ontspoorde wagen is opge takeld en met behulp van een tweede machi ne weer in de rails gebracht. Het Haagsche Gerechtshof bevestigde heden het vonnis der Haagsche Rechtbank, waarbij de 21-jarige los werkman J. B. uit Aarlander- veen, thans gedetineerd, die Zondagavond 9 Juli te Alphen T. van Soest met een mes in den hals trof, tengevolge waarvan het slacht offer bijna onmiddellyk overleed, wegens mis handeling, den dood tengevolge hebbend, is veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De „Onderneming", welke, geladen met grint de vorige week tijdens stormweer op het IJsel- meer by Workum is gezonken, is Zondag door eenige drijvende bokken van de Reederij voor heen Goedkoop te Amsterdam gelicht en leeg gepompt. Het schip is naar Harlingen ge sleept. MOUSSERENDE APPELWIJN Fa. H. J. PHAFP WINSCHOTEN Zaterdag werd onder voorzitterschap van den heer Ernest H. Crone in Industria te Amster dam de jaarlyksche algemeene vergadering ge houden van het bestuur van de Kon. Verbon den Ned. Watersportvereenigingen. By den aanvang der bijeenkomst herdacht de heer Crone met gevoelvolle woorden het heengaan van den vroegeren secretaris en direc teur van het bureau voor watertoerisme, dén heer S. baron van Heemstra. De roei- en zeilvereeniging „Gouda" werd met algemeene stemmen als lid aangenomen. Het jaarverslag, uitgebracht door den secre taris ir. J. Loeff, werd na eenige discussie goed gekeurd. Een aardig moment was het uitreiken van den kampioenswimpel en gouden medaille aan den heer P. H. R. Bergerhof Mulder, voor het behalen van het nationale kampioenschap in de 12 voetsjollenklasse. Een bestuursvoorstel tot het uitgeven van een eenvoudig jaarboekje, met allerlei wetenswaar digheden op watersportgebied, werd met alge meene stemmen aanvaard. Veel discussie ontstond by het voorstel van het bestuur tot het verstrekken van 'n machti ging om de „drakenklasse" als nationale klasse aan te nemen, zoodra voldoende zekerheid be staat, dat er minstens 10 jachten dezer klasse in Nederland zijn. Het bestuur acht het gewenscht, de klasse niet aan te nemen, voor zekerheid bestaat, dat er een behoorlijk aantal booten van zal zijn. Tot nu toe hebben zich 7 personen voor een dergelijke boot aangemeld. Men verwacht, dat zeer binnenkort het aantal van 10 jachten zal zijn bereikt. Een voorstel van de watersportver. „Loos- drecht", waarby de K.V.N.W.V. uitgenoodigd wordt, aansluiting te zoeken by de Europaeische Eissegel Union, teneinde nationale autoriteit voor Nederland op het gebied van ijszeilen te zijn, werd aanvaard. „Amsterdam" had een voorstel ingediend tot verheffing van dé vergroote B.M. tot Nationale wedstrydklasse, onder nader vast te stellen voorwaarden. Van bestuurszijde werd dit voor stel aanvaard en medegedeeld, dat de tech nische commissie dit doen wil, indien na overleg met den Noord Nederlandschen Watersportbond dezelfde voorwaarden tot stand kunnen komen als bij de gewone B.M. waarop het voorstel zonder verdere discussie werd aangenomen. Voorts werden dé wedstrijddata vastgesteld. Bij het punt bestuursverkiezing werd de Kon. Ned. zeil- en roeivereeniging met 52 van de 73 stemmen tot voorzittende vereeniging herkozen. Aan het slot van de byeenkomst bracht de heer Crone dank aan de vier vereenigingen, de „Nieuwe Meer", „Loosdrecht", „De .Kaag" en de Rotterdamsche Zeilvereeniging voor het organi- seeren en toezicht houden op de selectie-wed strijden, welke in het afgeloopen seizoen in de klasse dér Olympiajollen zyn gehouden. De wedstrijdresultaten zijn nauwkeurig nagegaan en men heeft een tiental zeilers uitgekozen, die in 1936 aan de keuzewedstrijden zullen deelnemen. Aan het einde van deze keuzewedstrijden zal tenslotte de deelneming voor Kiel kunnen wor den vastgesteld. Deze tien zeilers zyn de heeren Honig, Nolles, De Wit, Van der Stadt, J. Maas, Kaghelland, Bergerhof Mulder, Lemstra, v. d. Valk en De Jong. Zondag is door de A. A. C. een veldloop over 3% K. M. om het clubkampioenschap gehouden. Winnaar werd Jan Zeegers Jr. 2. J. Meyer. 3. J. L. van Toornenburg. 4. F. Goosen. Naar wij vernemen, zal de afdeelingskam- pioen der Westelijke hoofdklasse, het Amster- damsche „Gezellig Samenzijn", den eersten wedstrijd voor het clubkampioenschap van Ne derland spelen te Almelo, tegen „Zwart Wit", kampioen van het Oosten, op den tweeden Kerstdag. Zondag is te Utrecht een vergadering gehou den van de Bonds-spel-commissie van het I .N.G.V. met de afgevaardigden van handbal spel-beoefenende vereenigingen. Op deze vergadering is besloten tot de op richting van een Ned. Hancfbalbond in_het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. Een betreffende ver ordening ten deze werd vastgesteld, waarop dé goedkeuring van het K. N. G. V. gevraagd zal worden. bevatten medici nale ingrediënten van Vic-!«s VapoRub 35 cent per doosje iiumiiiHiimiiiimiiimiiiiMiiiiimimfiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiimii Sinds Zaterdag is de luchtdruk in centraal Europa sterk gestegen en hebben de depres sies hun centra verplaatst naar de Bothnische Golf. Op den Oceaan ligt nog een uitgebreid ge bied van lagen luchtdruk, dat zich uitstrekt tot bij de Azoren; secundaire-depressies trek ken langs de Pyreneeën naar de Middelland- sche Zee. Bij IJsland week de hooge druk een weinig naar het Noorden terug. Naar het schijnt be wegen zich over Oost-Europa nog steeds rela tief warme luchtmassa's in een continue stroo ming van Zuid-Oost-Europa naar de Poolzee, terwijl bij voortduring polaire luchtmassa's over de Noorsche Zee en Schotland naar West- Europa gevoerd worden. Over de Alpen en Zuid-Beieren waait een ware Westelijke luchtstroom waardoor het al daar op groote hoogte 14 graden warmer is dan in Noord-Duitschland (Jungfraujoch min 10 graden, Hamburg op 3700 meter min 24.6 graden, Königsberg op 3000 meter min 20 graden) Met uitzondering van het Zuiden van Frank rijk en in Noord-Spanje vriest het nagenoeg overal, het meest in het binnenland van cen traal Europa, waar plaatselijk zelfs strenge vorst voorkomt. Hoewel de depressie op de Azoren een voort durende bedreiging vormt voor het aanhouden van het vorstweer, is inzet van krachtigen dooi voorloopig nog weinig waarschijnlijk. Van de voor gisteren vastgestelde korfbal wedstrijden werd slechts een wedstrijd gespeeld, n.l. derde klasse West Noord-Holland, afdee- ling A: Haarlem 2Westerkwartier 3 12. Alle andere wedstrijden zijn in verband met de slechte terreinsomstandigheden niet door gegaan. Van de gisteren voor den Ned. Hockeybond vastgestelde competitiewedstrijden werden alleen de twee volgende wedstrijden in de Wes telijke derde klasse gespeeld: H. D. Y. 3—H. H. Y. C. 4 6—1. Togo 3Victoria 2 40. Alle andere wedstrijden evenals die van den Dameshockeybond konden geen doorgang vinden in verband met de slechte terreinsomstandig heden. De uitslagen van de Zondag in de Belgische eere-afdeeling gespeelde wedstrijden luidden: Standaard LuikBerchem Sport 51 Mechelen—Anderlecht o—3 FC Brugge—Antwerp FC i_i BeerschotLyra 2^-0 Liersche S.K.—FC Mechelen 2—0 8.00 Morgengebed en gewijde gra mofoonmuziek 8.15 Gramofoonmuzlek (Morgen concert) 9.1510.00 Geen uitzending van den K. R. O. 10.00 Gramofoonmuzlek 10.30 Gramofoonmuziek (Muziekuit- zending voor fabrieken) 11.00 Gramofoonmuziek („Vioolcon cert in E gr. t van J. S. Bach) 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L H. Perquin. vooraf-j gegaan en gevolgd door gewij- 1 de gramofoonmuziek 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuzlek (o.a. Raie da Costa) 12.30 Het KRO-Orkest o. 1. v. Marl- nus van 't Woud 1.00 Gramofoonmuziek (fragmen ten uit de opera „Le Furie di Arlecchlno" van Lualdi 1.15 KRO-Boys o. 1. v. Piet Lus- tenhouwer 2.00 Vrouwenuurtje: „Winter in proza en poëzie" door mevr. Mies Zwlerzina en „Winter in den tuin" door mevr. J. v. d. SchootMulder 3.00 Gramofoonmuzlek 3.15 Gramofoonmuziek (operafrag- menten) 4.15 KRO-Boys o. 1. v. Piet Lus- tenhouwer 5.00 Gramofoonmuziek 5.15 KRO-Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 6.00 Gramofoonmuziek (Don Ko- feakkenkoor) 6.15 KRO-Orkest (vervolg) 7.00 Politieberichten 7.15 Uitzending van R.K.W.V. Het verleden" door J. v. Seggelen 7.35 Gramofoonmuziek 7.45 Kerstavondnrogramma: .Het Middeleeuwsche Kerstlied" doo: A J. Schneiders 8.00 Nieuwsberichten 8.05 Kon. Militaire Kapel O. 1. v. Kapt. dir C. L. Walther Boer. 8.20 „Laat ons allen naar Bethle hem gaan", relais van het Kerstprogramma van Polskie Radjo te Warschau. Polen. Medewerkenden klein-orkest, solisten, vrouwen en gemengd koor 8.35 ..Weldadigheidspostzegels" 8.40 Het Palestrinakoor o. 1. v Jos. Vranken 8.50 ..De Kerstboodschap der klok ken" door Fred Thomas 9.00 Kerstklokken v. h. Kon. Palels Kerstklokken weerklinken Dins dagavond van het Koninklijk Paleis op den Dam te Amsterdam (Hilversum II 9.009.15) op den Dam te Amsterdam. Beiaardier Jac. Vincent 9.15 Kon. Militaire Kapel (vervolg) 9.30 Kerstfantasie door Annie de HoogNooy, muziek F. Pos- hart er solisten 10.00 Palestrinakoor (vervolg) 10.10 Kon. Militaire Kapel (vervolg) 10.30 Nieuwsberichten 10.35 Palestrinakoor (vervolg) 10.45 Kerststemming over de wereld GODSDIENST 10.00 Hilversum I (AVRO. Morgen wijding) 10.50 Luxemburg („Kerstnacht" door pater Lhande) 11.20 Weenen (Nachtmis u. d. Ste- nhansdom) 11.20 Rom- (Kerstmis) 11.20 Beromünster (Nachtmis) 12.10 Parijs I (H. Mis uit de Kathe- draa te Straatsburg) 12.20 Boedapest (Nachtmis) 12.20 Brussel I (Nachtmis, gezongen in Benedictijner Abdij van St. Andries -Lophem ORGELBESPELING 11.30 Hilversum I (Piet van Egmcnd Jr.) 11.35 Droitwich (Sidney Torch) 9.30 Weenen (orgelconcert) KERSTPROGRAMMA 12.50 Deutschlandsender (Kerstlie deren door koor) 12.50 Hamburg (Kerstlied, d. koor) 2.20 Hilversum I „Kerstpoëzie" door Ank v. d. Moer) 5.20 Langenberg (klokgelui) 5.20 Deutschlandsender (klokgelui v. Duitsche Domkerken) 6.05 Hamburg (klokgelui) 6.20 Deutschlandsender (Kerstpro gramma) 6.20 Langenberg (oude Kerstliede ren) 6.30 Weenen (Kerstoratorium) 6 50 Kalundborg (Kerstconcert) 7.15 Langenberg (Kerkmuziek) 7.20 Weenen (Toespraak v. kardi- raal dr. Theodor Innitzer'. 7.30 Hilversum I („Christus' ge boorte in de schilderkunst" door C. Henke) 7.30 Weenen (Oosteur. kerstlied) 8.20 Brussel II (Kerstprogramma) 8.35 Weenen (klokgelui) 9.20 Langenberg (Kerstprogramma) 9.20 Beromünster (kerstprogram ma) 9.20 Brussel II (Kerstprogram; 9.20 Droitwich (Kerstprogram) 10.20 Luxemburg („Das hohe Lied der Weihnacht" voor soil, koer en orkest v. S. Saëns) 10.20 Toulouse (Kerstliederen) 10.20 Parijs I (Kerstliederen) 11.00 Rome (Kerstuitzending) 11.00 Weenen (blaasconcert) 11.10 Hilversum I (,X)e geboorte v. Jezus", naverteld door A. v. Schendel) 11.40 Hilversum I Carillonspel luidt den Kerstnacht in) 11.40 Luxemburg (omroeporkest speelt Kerstmuziek) 11.57 Hilversum I (Stille Nacht, Heilige Nacht) 12.20 Parijs II (Kerstprogramma) ORKEST-CONCERT EN 11.20 Brussel II 12.30 Hilversum I (Omroeporkest) 12 35 Parijs I 12.50 Brussel II 12.50 Droitwich 12.50 Luxemburg (Omroeporkest) 1.50 Kalundborg 2.35 Droitwich 4.35 Milaar. 5.05 Droitwich 5.15 Bn-ssel II 6 35 Boedapest (Lisztconcert) 7.45 Rome 8.05 Toulouse 8.10 Hilversum I (omroeporkest) 8.20 Brussel I 8.30 Beromünster (omroeporkest) 8.50 Toulouse (Weensch concert) 9 05 Luxemburg (omroeporkest) 9.20 Hamburg 9.35 Pari's XI 10.10 Langenberg 10.30 Brussel I 11.05 Toulouse 11.20 Tomouse 11.30 Brussel I 12.50 Toulouse 8.50 10.30 11.20 11.30 12.20 1.50 2.20 2.50 5.30 6.20 6.30 7.20 7.50 8.40 10.20 1.20 8.20 8.30 10.15 11.05 12.00 12.20 12.25 1.35 1.50 1.50 1.50 2.50 3.00 4.00 4.20 5.20 6.15 6.20 6.35 6.40 6.55 7.35 7.35 8.15 8.30 9.00 10.20 10.45 11.10 11.20 12.25 LICHTE MUZIEK Luxemburg (populair concert) Hilversum I (Kovacs Lajos) Langenberg (dansmuziek) Hamburg Luxembure (populair concert) Hamburg Hamburg Deutschlandsender Hilversum I (AVRO-decibeJs) Luxemburg (populair concert) Hilversum 1 (Kovacs Lajos) Deutschlandsender (Otto Do- brindt-ork.) Droitwich (Henry Hall) Deutschlandsender (Otto Do- brindt's ork.) Deutschlandsender (Barnabas v. Geczy) Parijs I (dansmuziek) GRAMOFOON 1 I Brussel 1 Brussel H Hilversum I Droitwich Droitwich Brussel I Parijs II Langenberg Droitwich Brussel I Brussel II Parijs I Hilversum Hilversum Parijs I Beromünster Hilversum I Brussel I Brussel II Beromünster Parijs II Brussel I Brussel II Luxemburg Boedapest Hilversum I Brussel I Hilversum I Hilversum I Brussel II Luxemburg (Kerstliederen) KAMERMUZIEK 9.50 Langenberg (viola en piano) 11.20 Parijs I (kamerorkest) 1.50 Luxemburg (omroepkwiritet) 4.35 Rome (kwintet) 5.35 Droitwich (trio) 5.50 Parijs I (kamerorkest) 6.50 Drcitwich (Brahms' piano trio's) 7.55 Weenen 9.20 Deutschlandsender (kwartet) 10.15 Weenen SOLISTEN-CONCERTEN 2.00 Hilversum I („Mondschein- sonate op. 27 nr. 2 in cis kl. t. v. Beethoven) 2.40 Hilversum I (vioolvoordracht) 3,20 Berlijn 5.20 Berlijn (orkest en solisten) 6,50 Brussel I (zang) 7.20 Berlijn (orkest en solisten) 7.50 Beromünster strijkinstrum. en solisten) 8.30 Luxemburg (zang door Mary Gemson) 9.20 Berlijn (orkest en solisten) 9.50 Luxemburg (zang) OPERA EN OPERETTE 3.35 Toulouse (Operette-aria's) 10.50 Parijs II (operetteconcert! TOONEEL 9.15 Hilversum I („Gösta Berllng" hoorspel) PERSBERICHTEN 8.00 Hilversum I 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 11.00 Hilversum I VARIA 11.00 Hilversum I („Een gezellige Oudejaarsavond en een goed begin" door mevr. R. Lotge ringHillebrand) 4.30 Hilversum I (kinderkoorzang) 5.00 Hilversum I (voor kleine kin deren) 6.20 Hamburg (Domkoor v. Bre men) 8.20 Deutschlandsender (rede Ru- dolf Hesz) 8.20 Hamburg (rede Rudolf Hesz) BERLIJN 356.1 M. BEROMÜNSTER 539.6 M. BOEDAPEST 459.5 M. BRUSSEL I 483.9 M. BRUSSEL H 321.9 M. DEUTSCHL. SENDER 1571 M. DROITWICH 1500 M. HAMBURG 331.9 M. HILVERSUM I 301.5 M. (AVRO en VARA) HILVERSUM II 1875 M. (KRO en NCRV) KALUNDBORG 1261 M. LANGENBERG 455.9 M. LUXEMBURG 1304 NL MILAAN 368.6 M. PARIJS I 1648 M. PARUS U 312.8 M. ROME 420.8 M. TOULOUSE 328.6 M. WEENEN 506.8 M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Nivas verkocht 1699 ton afgekeurde superieure suiker. De suikerfabriek Kenonggo in het Wlingi- sche brengt het volgend jaar geen aanplant in den grond. De fabriek Modjopanggoeng in het Toeloengageensche zal echter wel planten. De ontvangsten van de Nederlandsche spoorwegen over November worden geschat op f 7.211.200 tegen f 8.928.800 in November van het vorig jaar. In de eerste elf maan den bedroegen de ontvangsten f 92.421.827 tegen f 103.954.104 in dezelfde periode van het vorig jaar. De Tide Water Assoc. Oil zal over 1935 een dividend van 0.25 op de gewone aandeelen uitkeeren, aan aandeelhouders die op 3 Jan. 1936 in de boeken der maatschappij zijn in geschreven. Het laatst werd in 1931 een di vidend uitgekeerd van 0.30. Het kwartaal- dividend van 1.50 (onv.) op de preferente- aandeelen is op 2 Januari 1936 betaalbaar aan aandeelhouders, die 20 December j.l. in de boeken zijn ingeschreven. De dividend-uitkeeringen in contanten der maatschappijen, welke tot de Standard-Oil- groep behooren, worden over 1935 op 170.07 millioen geraamd tegen 169.09 millioen over het jaar 1935. De Amerïkaansche uitvoer naar Italië be droeg in Nov. 9.055.000 tegen S 8.519.000 in Nov. 1934. De uitvoer van petroleum en -derivaten beliep 1.252.000 tegen 447.000 in Nov. 1934, van geraffineerd koper 1.054.000 (vorig jaar 457.000), staal schroot 323.000 250.000tractoren en on- aerdeelen 192.000 79.000). Het Amerikaansch ministerie van Handel meldt, dat in November 338.430 personen- en 59.600 vrachtauto's werden afgeleverd. Sears Roebuck boekte in 1935 naar schat ting 400 millioen aan verkoopen, hetgeen een vermeerdering is van 20 pCt. ten op zichte van het bedrag over het vorig jaar. In Kentucky is de ruw-olie- prijs tot 15 dollarcent per vat verhoogd. met 7 De Dollar bewoog zich Zaterdag j.l. op 1.4764 tegen 1.4760 Vrijdag j.l. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.277.28 (vorig slot 7.27%); de Frank op 9.729.73 vorig slot 9.72%) en de Dollar op 1.471.47(vorig slot 1.47%). De Amerïkaansche uitvoer bedroeg in No vember 269 millioen tegen 221 millioen in October en 195 millioen in November 1934. De invoer beliep 169 millioen tegen 189 millioen in October en 151 millioen iv November 1934. (Niet officieel) 3de klasse, Iste lijst Trekking van Maandag 23 December 19 "3 Hooge Prijzen f 1500.— 15797 f 100015715 18941 f 400.— 1762 2870 14934 f 20015724 f 100.— 7088 8229 8478 8921 14880 15615 15981 17361 f 41 Prijzen van 45 53 57 74 144 249 256 277 303 329 339 355 359 402 440 463 508 519 557 589 612 614 626 631 632 686 694 695 716 722 746 749 751 757 823 854 899 913 949 973 993 1085 1086 1112 1119 1131 1137 1180 1193 1231 1269 1283 1303 1346 1383 1424 1448 1458 1562 1635 1705 1722 1801 J802 1899 1945 1976 2043 2053 2123 2130 2132 2150 2167 2200 2232 2236 2262 2297 2302 2397 2436 2488 2495 2508 2518 2541 2554 2559 2563 2633 2640 2663 2689 2695 2703 2722 2781 2808 2831 2834 2868 2869 2919 2928 2981 2998 3003 3012 3035 3037 3047 3091 3107 3132 3140 3201 3211 3214 3236 3250 3266 3294 3318 3320 3326 3337 3338 3349 3362 3368 3392 3451 3500 3512 3517 3534 3573 3575 3578 3616 3631 3879 3907 3916 3930 4063 4076 4080 4161 4171 4193 4217 4245 4255 4293 4338 4445 4463 4488 4501 4503 4510 4511 4603 4626 4656 4664 4711 4727 4762 4706 4810 4832 4896 4908 4938 4983 4984 5017 5025 5092 5110 5176 5185 5191 5238 5260 5279 5284 5295 5332 5339 5349 5400 5417 5421 5486 5549 5557 5593 5642 5656 5660 5662 5674 5705 5744 5759 5807 5858 5869 5886 5917 5935 5975 5990 6012 6045 6104 6173 6180 6185 6198 6206 6214 6216 6275 6295 6347 6353 6392 6415 6430 6432 6438 6451 6460 6475 6517 6589 6618 6620 6636 6650 6696 6700„ 6719 6782 7086 6816 6899 6966 6978 7018 7061 7080 7210 7233 7239 7243 7279 7332 7339 7341 7386 7439 7460 7474 7546 7549 7566 7608 7638 7665 7666 7716 7725 7821 7869 7886 7892 7913 7917 7936 7956 7992 8010 8013 8016 8021 8093 8129 8133 8179 6350 8277 8313 8340 8342 8363 8375 8l34 8449 8591 8600 8616 8644 8694 8731 8742 8757 8790 8826 8828 8849 8860 8942 8949 8962 9054 9062 9131 9148 9222 9242 9243 9248 9269 9285 9316 9334 9367 9404 9414 9441 9486 9528 9541 9557 9564 9579 9582 9584 9597 9620 9637 9647 9652 9718 9727 9746 9748 9764 9773 9814 9845 9881 9896 9920 9949 9978 9994 10123 10152 10170 10210 10259 10263 10290 10323 10346 10365 10393 10406 10419 10472 10518 10565 10575 10599 10655 10656 10664 10668 10682 10693 10702 10751 10775 10801 10839 10904 10917 10969 11058 11126 11193 11223 11284 11345 11347 11382 11416 11419 11464 11482 11515 11534 11541 11565 11609 11613 11636 11715 11724 11754 11756 11798 11835 11855 11937 11945 11974 11977 12012 12019 12058 12071 12073 12085 12091 12117 12119 12123 12135 12173 12194 12342 12366 12399 12402 12458 12511 12647 12767 12803 12840 12844 13008 13014 13079 13083 13108 13157 13160 13219 13228 13233 13241 13243 13251 13263 13291 13550 13389 13428 13443 13456 13540 13581 13591 13634 13666 13677 13688 13703 13718 13739 13743 13760 13762 13773 13807 13881 13958 14000 14040 14044 14100 14128 14168 14203 14227 14255 14307 143)4 14357 14358 14366 14374 14380 14389 14392 14410 14415 14445 14453 14458 14492 14507 14508 14542 14601 14610 14611 14644 14703 14706 14729 14733 14782 14796 14814 14927 14930 14937 14942 149S8 15004 15160 15207 15209 15254 15265 15380 15450 15470 15490 15491 15496 15551 15557 15561 15608 15672 15723 15782 15799 15814 15895 15929 15942 15955 15967 15991 16028 16038 16044 16059 16065 16099 16100 16109 16117 16145 16164 16257 16261 16289 16293 16308 16311 16325 16369 16380 16445 16446 16447 16456 16475 16479 16508 16515 16389 16598 16631 16637 16642 '16683 16700 16738 16331 16833 16844 16849 16856 16863 16961 16991 17006 17047 17054 17066 17177 17226 17278 17305 17314 17348 17363 17368 17376 17458 17468 17492 17493 17504 17566 17578 17581 17587 17674 17687 17694 17699 17705 17847 17867 17888 17889 17894 17907 17932 17952 17999 18036 18071 18075 .18077 18093 18109 18110 18124 18153 18171 18205 18407 18562 18577 18627 18681 18705 18707 18749 18753 18758 18796 18814 18834 18866 18910 18966 18981 19004 19043 19045 19071 19100 19106 19114 19123 19188 19199 19201 19217 19219 19250 19264 19369 19388 19392 19417 19453 19473 19478 19600 19615 19624 19633 19714 19723 19809 19854 19860 19894 19905 19931 19932 19939 19992 20002 20004 20032 20037 20111 20119 20163 20192 20223 20235 20254 20278 20307 20316 20419 20432 20455 20478 20498 20533 20636 20638 20658 20668 20731 20750 20817 20844 20895 20923 20926 20971 20980 20983

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 6