R.C.H. opnieuw door Haarlem geklopt EXCELSIOR DOOR V.U.C. GESLAGEN MAANDAG 23 DECEMBER 1935 EERSTE KLASSE K.N.V.B A.D.O. wint van Xerxes en Storm vogels van Z.F.C. - Groote nederlaag van H.F.C. tegen D.W.S. - P.E.C. klopt S.C.H. N.O.A.D. verliest van Juliana 1 Verdiende overwinning van A.D.O. op Xerxes Een 32 nederlaag der Rotterdammers Goede prestatie van Haarlem R.C.H. verliest wederom van de roodbroeken, thans met 21 Productief spel van D.W.S. H.F.C. lijdt een 61 nederlaag 1 Stormvogels wint met 3-1 Z.F.C. nam de leiding Eerste, zege van V.U.C. Excelsior met 30 geklopt in een slechten en ruwen wedstrijd SCHAKEN Om den wereldtitel Een schrijven van dr. Aljechin CAPABLANCA'S NIEUWE BOEK Een Nederlandsche bewerking van dr. Euwe WIELRENNEN ZES-UURS KOPPELKOERS TE BRUSSEL Nederlandsche renners in België Nederlandsche renners te Antwerpen PAARDENSPORT Tien jaren landelijke ruitersport Verschillende feestelijkheden IJSHOCKEY Prachtige revanche der Hongaren Boedapest wint van Amsterdam met 61 Belgische voetbalploeg niet naar Berlijn Er bestaat echter een mogelijk heid tot herziening der beslissing Vier wielerbanen uit de N.W.U. Bijeenkomst van directies van wielerbanen in West-Brabant DAMMEN VOS—RAJCHENBACH Zaterdag a-s. de eerste partij? SCHA A T SEN RIJ DEN Sonja Henie naar de hoofdstad Vermoedelijk eind Februari a.s. BILJARTEN Nog overeenstemming mogelijk in den N.B.B.? Opzegging van het lidmaatschap door een groot aantal afdee lingen voorloopig voorkomen WERELDKAMPIOENSCHAP PEN DRIEBANDEN Arnhem ziet af van de organisatie K.N.V.B.-uitslagen ZWEMMEN De Nederlandsche ploeg in Schotland Successen te Edinburgh R.K. Wielrenners ver. Amsterdam Hoewel het te voorzien was, dat de ter reinomstandigheden overal zeer slecht zou den zijn, zoodat er slechts weinig gevoet bald zou kunnen worden, heeft de K.N.V.B. toch gemeend het vastgestelde programma niet te moeten afgelasten. Inderdaad is er gisteren hier en daar nog wel gevoetbald, maar de oogst was in ieder ge val toch zoo gering, dat men gerust van een verloren Zondag kan spreken. In de geheele eerste klasse werden slechts zeven wedstrijden gespeeld en dit aantal steekt nog gunstig af bij de enkele ontmoetingen, die in de lagere afdeelingen doorgingen. In afdeeling I won A. D. O. in de residen tie met 32 van Xerxes, dat dus ten tweeden male van de Haagsche club verloor, wat in ae lijn der verwachtingen lag. Een resultaat, dat velen niet verwacht zullen hebben, was de overwinning van Haarlem, dat R. C. H. in het Heemsteedsche Sportpark met 21 klopte. R. C. H. heeft dit seizoen dus tweemaal de meerderheid moeten erkennen van de rood- broeken die gisteren de kansen van de Ra- cingclub aanzienlijk verkleinden en zelf toon den nog steeds niet te onderschatten tegen standers te zijn. Sparta S 5 3 1 13 24—17 V. S. V. 9 5 2 2 12 19—17 A. D. O. 10 6 0 4 12 26—26 Ajax 9 5 1 3 11 28—16 R. C. H. 10 4 3 3 11 18—15 Haarlem 10 4 2 4 10 2o20 K. F. C. 9 3 3 3 9 10—13 H. B. S. 9 3 2 4 8 20—21 H. D. V. S. 9 1 2 6 4 11—21 Xerxes 10 1 2 7 4 16—29 In afdeeling II werden drie wedstrijden ge speeld, die alle drie een overwinning voor de thuisclub opleverden. D. W. S. bracht H. F. C. in de hoofdstad een 61 nederlaag toe en V. U. C. behaalde einde lijk zijn eerste zege. Excelsior werd n.l. in de residentie met 30 geklopt en de spanning on deraan de ranglijst is door deze resultaten niet weinig toegenomen. V. U. C. en Excelsior heb ben tot nu toe elk een overwinning behaald en wèl tegen elkaar. Stormvogels behield zijn goe de positie door een 31 zege op Z. F. C., een resultaat, dat getuigt van de kracht der IJmui- der ploeg. In onderstaanden stand is thans rekening ge houden met den ongeldig verklaarden wedstrijd H. F. C.Stormvogels (23). D. F. C. 9 6 2 1 14 16- 8 Feyenoord 9 6 1 2 13 28—10 Blauw Wit 8 5 2 1 12 13— 6 Stormvogels 9 5 2 2 12 24—12 D. W. S. 10 3 4 3 10 25—24 Z. F. C. 10 2 5 3 9 13—18 D. H. C. 9 3 2 4 8 26—20 H. F. C. 9 1 3 5 5 12—26 Excelsior 10 1 3 6 5 15—33 V. U. C. 9 1 2 6 4 13—28 De eenige voor de Oostelijke eerste klasse vastgestelde wedstrijd, de ontmoeting tusschen S. C. H. en P. E. C. is doorgegaan. De Zwol- sche club won met 6—2, waardoor de Nijmegena- ren weer vaster op de laatste plaats werden ge drukt. Go Ahead 9 7 2 0 16 23— 6 Heracles 9 7 O 2 14 20— 9 Enschedé 9 6 1 2 13 2413 P. E. C. 9 5 1 3 11 21—10 A. G. O. V. V. 9 4 0 5 8 15—21 Wageningen 9 3 2 4 8 10—20 Tubantia 9 2 3 4 7 14—17 Z. A. C. 9 2 2 5 6 15—19 Ensched. Boys 9 2 2 5 6 15—30 S. C. H. 9 0 1 8 6—28 In het Zuiden werd alleen in Spekholzerhei- de de wedstrijd Juliana—N. O. A. D., vooral van belang in verband met de bezetting van de laatste plaats, gespeeld. De Tilburgsche club verloor met 10 en staat nu met een achter stand van vier punten op de laatste plaats. Onverschrokken werk van eenige berg beklimmers, die zich door een gevaar lijken sprong niet laten weerhouden om hun tocht voort te zetten B. V. V. 10 6 4 0 16 22—14 M. V. V. 10 4 4 2 12 23—17 N. A. C. 9 3 5 1 11 14—10 Eindhoven 10 4 2 4 10 22—21 Bleyerheide 10 3 4 3 10 1416 P. S. V. 9 2 5 2 9 14—13 Longa 10 2 5 3 9 15—13 Juliana 10 2 5 3 9 15—15 Roermond 10 3 2 5 8 10—22 N. O. A. D. 10 1 2 7 4 15—23 In het Noorden werden alle terreinen voor de eerste klas-wedstrijden afgekeurd. Het A.D.O.-veld was zeer zwaar waardoor het spel veel te lijden had en elke snelle aanval vrijwel in een glij- of valpartij eindigde. Lagen- daal was de eerste die hierdoor een kans om te scoren om hals bracht. Na goed spel tusschen B. Tap en Berg wist Wasseval goed in te grijpen. Steeds bleef AD.O. het meest in den aanval doch op het laatste moment werd tel kenmale het gevaar gekeerd. Na een groot half uur kon Berg echter de score openen 10. Nog voor de rust aanbrak had de thuisclub den voorsprong vergroot, ditmaal door de Korte, die onhoudbaar inzette 20. Na de rust pakte A.D.O. wederom krachtig aan. W. Tap, die een goeden wedstrijd speelde, plaatste het leder enkele malen keurig voor het doel en weldra had de Korte succes 3—0. Hierna waren de bezoekers steeds aan het woord wat in hoofdzaak te danken was aan het goede steunen van de h&lflinie. Bü een vrijen trap tegen de thuisclub ont stond een doelworsteling welke in hoekschop eindigde. De corner werd den Hagenaars nood lottig want Lagendaal bracht de score op 31. Voor het einde aanbrak was het weer Lagen daal die den achterstand voor Xerxes ver kleinde 32. R.C.H. kiest eerst wind mee en is direct in den aanval. Vooral v. d. Horst blijkt bij de thuisclub zeer gevaarlijk. Even komt Haarlem het R. C. H.-doel in gevaar brengen, waarmj een schot van Kammeyer en een kopbal van Smit speciaal vermeld mogen worden. Er wordt in een uiterst vlug tempo gespeeld. Na ongeveer dertien minuten krijgt de linksbuiten van R.C.H. den bal handig toegespeeld. Even een tegenstander gepasseerd, waarna 'n goede voor zet volgt, waaruit v. d. Horst onder uitbundig gejuich van den R. C. H.-aanhang zijn club de leiding geeft (10). Hoewel het spel niet bepaald fraai is, blijft de strijd aantrekkelijk door de groote spanning. De keepers van beide elftallen redden eenige malen op fraaie wijze. Mutters moet eenige vrije trappen uitdeelen, wegens wel wat te forsch optreden. Rust brak aan met 10. Na de hervatting is bij Haarlem Goedhart vervangen door de la Mar. Een zware bui heeft het veld geen goed gedaan. Haarlem, met den wind in den rug, laat al dadelijk beter voet bal zien dan voor de rust. Spoedig wordt een hevige botsing Urban noodlottig, die met een bloedende oogblessure het veld moet verlaten. Hierdoor spelen de bezoekers eenigen tijd met tien man, doch blijven desondanks in het of fensief. In deze periode krijgen we een prach- tigen Haarlem-aanval te noteeren, met als waardig slot een kogel van Smit, die via de lat in de touwen suist (11). V. d. Berg komt het elftal completeeren, waardoor van Gooi op de spilplaats belandt, waar hij een fraaie partij heeft gespeeld. Dan een snelle R. C. H.-aanval. Horst schiet keihard in, doch Kaan stopt schitterend. Het spel wordt nu sneller, v. Polanen schiet van grooten af stand rakelings over. Haarlem blijft aanvallen, steeds zweven de gasten voor het R. C. H.-doel, tot eindelijk, na een heftige scrimmage, Smit Haarlem de leiding en de overwinning bezorgt (12). R.C.H. zet dan alles op den aanval, uit een dier aanvallen weet de Winter prachtig te redden. Ook Smit trekt zich in de laatste minuut terug en er is voor R.C.H. geen door komen meer aan. In de laatste minuut stopt Kaan nog een schot in den uitersten hoek, waarna Mutters inrukken blaast. Haarlem heeft dus ook de tweede derby gewonnen. Bij Haar lem waren Smit en v. Polanen, na rust ook v. Gooi, goed op dreef, bij R. C. H. Prevost Sr. en Metten. Tegen de verwachting in was het D.W.S.- terrein aan den Spaarndammerdijk goedgekeurd, maar de weersgesteldheid was niet zoo, dat dé tribunes geheel uitverkocht waren. Het terrein bleek vrij goed bespeelbaar en de eerste helft van den wedstrijd stond dan ook op behoorlijk peil De partijen waren aan vankelijk aan elkaar gewaagd. DWS nam spoedig de leiding door v. Stokken Jr., die den van den HFC-keeper terugsprin- genden bal onhoudbaar inzette (10). Kort daarna maakte, Jongeneel uit een vrijen schop gelijk (1—I). Weer was het van Stokken Jr. die den op volger van v. d. Meulen met een verraderlijk schot verraste (2—1). Er was toen 35 minu ten gespeeld. De doelman der Haarlemmers was niet erg fortuinlijk, want nog voor de eerste helft ten einde was, lag ten derden male de bal achter hem na een vrijen schop, dien hij eerst had gehouden, doch waarop Luttinghuis den onvoldoend weggewerkten bal inschoot (3—1). Ook DWS krijgt een vrijen schop tegen zich, maar Hekelaar brengt het er fortuinlijker af. Tot dan toe stond het er voor HFC, wat de cijfers betreft, niet slecht voor, maar iemand die het voetbalspel niet heelemaal als 'n kans spel beschouwt, had al lang gezien, dat 't DWS wezen zou, dat den wedstrijd zou winnen. Toen in de tweede helft het weer guurder werd kon HFC er heel weinig meer van terecht brengen en het ging er toen maar om hoeveel doelpunten DWS nog maken zou. Dit zouden er nog drie zijn. Was in de eer ste helft Van Stokken Jr. de doelpuntenmaker geweest, in de tweede nam Slot er drie voor zijn rekening. Twee ervan waren echter resul taat van goede en scherpe voorzetten van Van Stokken, die zich dus dezen middag wel heel productief heeft getoond. -OHËI De wereldkampioene kunstrijden Sonja Henie zal na de Olympische winterspe len het eerst te Amsterdam rijden. Dit zal vermoedelijk eind Februari a.s. het geval zijn Op de nieuwe baan in de Deutschland-halle te Berlijn zullen deze week voor het eerst wedstrijden achter groote motoren worden gehouden, waarvoor de renners reeds druk aan het trainen zijn Stormvogels miste Wey en Fijen voor wie v. d. Velde en Nijssen meespeelden, terwijl Z. F. C. het zonder De Maar moet stellen. Z. F. C. is, gesteund door den wind, aanvan kelijk even sterker, doch aan schieten komen de Z.F.C.'ers weinig toe, daar de Haken zich ge ducht weren. Dan werkt Stormv. zich wat los. Dijkstra wordt niet met rust gelaten en met een kopbal van Effem en een schop van Van eer Laan heeft hij vrij veel moeite. De Z. F. C.-defensie krijgt het zwaar te ver antwoorden. Langzaam maar zeker weet Z. F. C. zich echter weer los te werken en Stormvogels mag van geluk spreken als een kopbal van Strieker tegen den onderkant der lat komt en Hollen- berg een dito van Klopper schitterend tot cor ner verwerkt. Deze hoekschop wordt Stormvo gels echter noodlottig, want na een doelwor steling scoort Klopper (10). Na de rust komt het Zaansche doel dadelijk onder hoogdruk te staan. Negen Z. F. C.'er^ staan hier direct met man en macht te ver dedigen en er is voor Stormvogels geen doorko men aan, vooral daar Dijkstra buitengewoon op dreef is. Ten slotte maakt Stormvogels echter door Haak Jr. uit een strafschop gelijk (11). Z. F. C. laat nu even zijn verdedigende hou ding varen. De gasten weten zelfs te doelpun ten, doch de scheidsrechter had even te voren voor buitenspel gefloten. Dan is het weer Stormvogels' beurt en Prins kopt den bal langs Dijkstra (21). Een goed geplaatst schot van Prins brengt ten slotte den eindstand op 3L V.U.C. trok het eerst ten aanval, doch wel dra waren de bezoekers sterk in de meerder heid. Voor doel werd het spel steeds te kort gehouden zoodat Kok en Winkelman telkens konden ingrijpen, terwijl Slootweg in laatste Instantie zich goed van zijn taak wist te kwij ten. Bij een voorzet van Holleman liep Jongste uit doch miste den bal en Behre kopte het leder in de touwen 10. Tot aan de rust wa ren de Hagenaars het meest in den aanval. In de tweede helft was bij Excelsior Diep straten, die in de eerste helft geblesseerd was door Bouter vervangen, terwijl bij V.U.C. Kop pens voor Hensbergen inviel. Excelsior was het eerst in den aanval doch het schieten was on zuiver. P. Hendriks loste aan de andere zijde Naar wij vernemen heeft de ex-wereldkam pioen dr. A. Aljechin een schrijven gezonden aan het Euwe-Aljechin-Comité, waarin hij offi cieel de uitdaging bevestigt, die Aljechin tij dens het banket in het Carltonhotel te Am sterdam tot dr. Euwe heeft gericht voor een revanche-match om het wereldkampioenschap. Naar wij vernemen, zal van het korten tijd geleden verschenen nieuwe boek van den oud wereldkampioen Capablanca (19211927) „A Primer of Chess" bij de N. V. Uitgeversmij. „Kosmos" te Amsterdam, spoedig een Neder landsche uitgave verschijnen, waarvan de nieu we wereldkampioen de bewerking op zich ge nomen heeft. Het boek is bedoeld als leerboek voor beginnende en gevorderde schakers. Op de Brusselsche winterbaan is Zondag een zes-uurs-koppelwedstrijd gehouden, waaraan behalve door Belgen, Franschen, Duitschers, ook door een aantal Nederlanders werd deel genomen. De resultaten waren als volgt: 1 Charlier—Deneef, afgelegd 245.500 K.M.; 2 DepauwBruneau. Op 1 ronde: 3 ZimsKuester; 4 Van Vlock- hoven—Van Buggenhout. Op 3 ronden: 5 Piet van Kempen—Dayen. Op 4 ronden: Clignet—Koumans. Op 5 ronden: 7 VerryckenSmets; 8 Thys- senBogaert. Op 7 ronden: 9 LonckeMartin. Op 8 ronden: 10 PlankaertCapriau. Op 15 ronden: 11 Van HoekVluggen; 12 RaesCockqueriaux. Zondagmiddag zijn in het Antwerpsche Sportpaleis wielerwedstrijden gehouden, waar aan door een aantal Nederlandsche renners is deelgenomen. De belangrijkste resultaten waren: Sprint: 1 Van Schil (België); 2 Cools (Bel gië); 3 Kremers (Nederland). Koppelwedstrijd over 30 K.M.: 1 CopKre mers (Nederland) 37 min. 34 2/5 sec.; 2 De ClercqCooks (België); 3 Roes (België)— Van Rijn (Nederland); 4 Schillemans (België) Zwartepoorte (Nederland); 5 Slagmolen (Nederland)—Wouters (België); 6 Gebr. Mer- tens (België); 7 Van Schil—Maertens (België). Ter gelegenheid van de viering van het tienjarig bestaan der Nederlandsche Federatie van landelijke Rijvereenigingen zullen in 1936 verschillende feestelijkheden worden georgani seerd. In Februari as. zal te Utrecht de feestelijke jaarvergadering worden gehouden, terwijl voor April en Mei een groote jubileum-estafette-rit over 2000 K. M. op het programma staat. Voorts zullen in September te Utrecht een hippische tentoonstelling, een groote jubileumruiteravond en een jubileumruiterdag worden georgani seerd. Verder zijn nog verschillende interes sante excursies in voorbereiding. Bovendien zullen gewestelijke ruiteravonden onder leiding der gewestelijke bonden worden gehouden. Tenslotte zal in woord en geschrift gewezen worden op het belang der landelijke ruiter sport voor het platteland, terwijl er propaganda zal worden gemaakt voor het oprichten van nieuwe verebnigingen. Na de fraaie 43 overwinning van Zaterdag avond is de Blauwe Zes Zondag op de Amster- damsche Kunstijsbaan met 6—1 verslagen door de Hongaren, die op fraaie wijze revanche heb ben genomen. Er zat voortdurend vaart in het spel en er waren vele spannende momenten, ondanks het feit dat Boedapest voortdurend in de meerder heid was. Bij de Blauwe Zes stond vanavond Gerritsen in het doel. Hoewel deze vaak zeer verdienstelijk speelde was hij toch niet zoo „safe" als van Marle. Fel viel Boedapest in den eersten speeltijd aan en reeds dadelijk was het Amsterdamsche doel vele malen in gevaar. Het eerste doelpunt werd gemaakt door.... v. d. Stok, die de puck in eigen doel werkte. Met Boyd en May speelden afwisselend Co- henTervaert en F. de Jong in de voorhoede. Cohen—Tervaert was buitengewoon goed op dreef en heeft dezen avond eenige prachtkan sen om te scoren gehad, die door pech en buitengewoon goed optreden van den Hongaar- schen doelman echter teniet werden gedaan. Heuthaler en Sztoits brachten den stand op 30, een goede voorsprong voor de gasten. In den tweeden speeltijd maakte Faddy Boyd het eerste tegenpunt 3—1, doch de Hongaren lieten zich ook niet onbetuigd. Door doelpunten van Palfalty en Heuthaler eindigde deze speeltijd met 51. In den derden speeltijd werd er fel gevoch ten, hoewel de overwinning van Boedapest zoo goed als onbedreigd was. Er werd forsch ge speeld. Even voor het einde vergrootte Hairy den voorsprong der gasten 61, met welken stand het slot van den wedstrijd kwam. Voorloopig worden op de Amsterdamsche ijs baan geen ijshockey wedstrijden meer gehouden. De Blauwe Zes gaat op tournee en komt in Januari weer terug. Zaterdag 18 Januari heeft dan een ontmoe ting plaats tusschen de teams van Amsterdam en BrusseL een ver schot dat Jongste op fraaie wijze re tour zond. Uit een vrijen trap wegens onge oorloofd spel ontstond een doelworsteling en Behre bracht de score op 20. Het spel dat steeds vol ongeoorloofde trucjes was werd nu bepaald ruw. Scheidsrechter Twisterling trad onvoldoende op wat tot resultaat had dat Holleman, die enkele malen op onbehoorlijke wijze was genomen, zich liet verleiden tot na trappen. In plaats van dezen speler het veld uit te zenden, liet de scheidsrechter na eenige dis cussie doorspelen. Hierbij maakte Hoogsteger een ongepaste opmerking tegen den arbiter, die toen dezen speler naar de kleedkamer verwees. In de laatste halve minuut slaagde Koppens er nog in den stand op 30 te brengen. De Algemeene Vergadering van den Belgi schen Voetbalbond heeft in principe besloten niet deel te nemen aan het Olympisch Voet- baltoumooi te Berlijn. De mogelijkheid is echter opengelaten, deze beslissing te herzien vóór de inschrijving ge sloten is. Indien namelijk het Bondsbestuur erin zou slagen een elftal samen te stellen, bestaande uit amateurs, waarmede België goed voor den dag zou kunnen komen, is het door de vergadering gemachtigd een buitengewone algemeene vergadering bijeen te roepen, waarin dc genomen beslissing eventueel kan worden herroepen. Zooals men weet is de Belgische Voetbalbond van meening, dat er geen goede amateurs- ploeg voor het tournooi kan worden bijeenge bracht, terwijl er verder bezwaren bestaan tegen het uitzenden van amateurs naar Berlijn, die daar in het veld zouden moeten komen tegen buitenlandsche ploegen, bij de samenstel ling waarvan men het," volgens het oordeel der Belgen, niet zoo nauw met di: amateursbepa lingen zou nemen. Onder auspiciën van den Nederlandsehen Wieier Bond is te Oudenbosch een vergadering gehouden van directies van wielerbanen in West-Brabant .Hier is door de directies van vier banen medegedeeld, dat zij zich definitief van de N. W. U. afgescheiden hebben. Het betreft de volgende banen: Sportpark Oudenbosch te Oudenbos.h, Vvielerbaan Steen bergen Vooruit te Steenbergen, Wielerbaan „De Zwaluw" te Bergen op Zoom en Wieler baan „Roosendaal" te RoosendaaL Naar wij vernemen, is het thans vrijwel zeker, dat de strijd om het wereldkampioenschap dammen Zaterdag a.s. in het Victoria-hotel te Amsterdam zal aanvangen. Het is mogelijk, dat men het aantal te spelen part'jenoorspronke lijk op tien vastgesteld, tot vijftien zal uit breiden in verband met de vele aanvragen uit verschillende plaatsen in het land, om ook daar partijen te laten spelen. Naar wij vernemen, zal de wereldkampioene Sonja Henie na de Olympische Winterspelen, vermoedelijk aan het eind van Februari naar ons land komen, om op de Amsterdamsche Kunstijsbaan demonstraties te geven. De juiste datum is nog niet vastgesteld. Sonja Henie heeft toegezegd, dat haar eerste op treden, na de Olympische Winterspelen te Am sterdam zal zijn. Onder zeer groote belangstelling werd Zondag te Amsterdam een bijeenkomst gehouden, waar-' voor het initiatief was uitgegaan van de Socië teit Biljart Vereeniging K.R.A.S. en waadop niet minder dan zeventien afdeelingen van den Ne- derlandschen Biljart Bond door afgevaardigden vertegenwoordigd waren, in welke bijeenkomst de situatie, ontstaan uit de besluiten, genomen op de algemeene vergadering van den N.B.B. te Rotterdam, nader onder de oogen werd gezien. Ter bijeenkomst waren afgevaardigden aan wezig van de volgende biljartvereenigingen: 's Gravenhaagsche Biljart Vereeniging; K. R. A. S.; Rembrandt; Ons Genoegen, Zaandam; Wilhelmina; Plan Zuid; Groene Sociëteit; Von del: B.V. 1932; die Haghe; „Rotterdam"; d. O. S.; .Amsterdam"; Insulinde; Benoorden het Y; „Watergraafsmeer" en „Doe je best". Bij den aanvang der bijeenkomst las de heef Pinto, voorzitter van KRAS., en leider 'dezer vergadering, een schrijven voor, afkomstig van het NH.B.-bestuur, waarin medegedeeld werd, dat om principieele en tactische redenen het bondsbestuur niet kon voldoen aan het verzoek een vertegenwoordiger naar deze vergadering te zenden. Voorts werd er in dit schrijven op ge wezen, dat men by den N.B.B. de overtuiging heeft, dat de Duitsche Biljart Bond er niet aan denkt spelers te laten deelnemen in wedstrijden, in Nederland georganiseerd. Op practische gron den zal Nederland in het seizoen 1935/1936 de twee toegewezen toumooien om bet wereldkam pioenschap niet kunnen organiseeren. In het schrijven werd tenslotte medegedeeld, dat het bondsbestuur ernstig elke poging om tot een op lossing te komen, in studie zal nemen. De heer Wittebol (K. R. A. S.) stelde enkele practische punten vast, volgens welke deze bijeenkomst z. i. zou moeten verloopen. In de eerste plaats moest men zich uitspreken, of een besluit bij meerderheid van stemmen ge nomen, bindend zou kunnen zijn. Bij de discussie bleek, dat zeven aanwezige vereenigingen geen vrij mandaat voor déze bijeenkomst hadden. De heer Wittebol stelde vervolgens een vier tal punten aan de orde, waarover de aan wezigen zich konden uitspreken. Verscheidene afgevaardigden spraken zich uit voor afscheiden, dit in verband met een consequente houding ten aanzien van de be slissingen van Rotterdam. Andere sprekers drongen aan om alsnog een weg te vinden, ten einde een scheuring in den Biljartbond te voor komen. Na zeer uitgebreide debatten kon men zich ten slotte met het volgende voorstel van den heer Wittebol vereenigen. „De vergadering, zich haar groote verant woordelijkheid tegenover de biljartsport, be lichaamd in den N. B. B., bewust, besluit de opzegging van het lidmaatschap van den N.B.B. tot nader te bepalen datum op te schortqp en een commissie uit haar midden te benoemen teneinde, onder handhaving van de beginse len, neergelegd in het geamendeerde voorstel van den Noordelijken Biljartbond, alsnog te trachten bij den N. B B. op dit punt over eenstemming te verkrijgen". In de commissie werden tenslotte zeven per sonen gekozen, nl. de heeren Wittebol, De Boer, Sanders, Presburg, Groenemeyer, Ter Lingen en Mulder, die dezer dagen bijeen zul len komen om zich nader te beraden over de uitvoering van het met algemeene stemmen aangenomen voorstel-WitteboL Na besprekingen met het bestuur van den Ne- derlandschen Biljart Bond heeft de ,3ristoi Biljartclub" te Arnhem besloten haar aanvraag om de wereldkampioenschappen over drieban den te mogen organiseeren, in te trekken. Of ficieel is bekend dat, wanneer deze kampioen schappen waar dan ook in Nederland zouden worden georganiseerd, Duitschland daaraan niet zou deelnemen. AFDEELING I le klasse ADOXerxes RCHHaarlem 2e klasse B OVVO—OSV 3e klasse B*wijkZaandijk 1—0 HRCSucces 3-0 Alkm. B.— Hollandia 1—3 3—2 1—2 2-2 4e klasse 0-1 BKC—Texel AlkmaarNwe. Niedorp 3—2 EHS—Amstel 3-1 AFDEELING II le klasse DWSHFC Stormv.ZFC VUCExcelsior 2e klasse A VDLRFC 6-1 3—1 3—0 4-4 2e klasse B H. v. HollOverm. 0—5 3e klasse Zandv.Lugdun. 3—0 Schoten—BMT 2—2 's-Gravenz.RVC 2—5 De Holland.ONA 4-1 AFDEELING ITI Ie klasse SCHPEC 2—6 2e klasse A BorneUD 4—2 AFDEELING TV le klasse JulianaNOAD 1—0 2e klasse A Vliss.Middelb. 0—2 2e klasse B HelmondVOS 5—1 2e klasse C Sts.m. Maurits Sittard 4—0 Gr. SterSts.m. Emma 25 3e klasse Middelb. 2— Zeeuwsche B 2—1 Zeel. 2Eiland B. 1—0 ZierikzeeVliss. 2 -54 Maastr. B.Steln 1—1 Will. 1—MSV 6—2 HeerStandaard 2—8 De successen van de Nederlandsche zwem mers, die een toumée door Schotland maakten, zijn ook Zaterdagavond te Edinburgh, toen zij voor het laatst voor hun terugkeer naar ons land uitkwamen, voortgezet. De Nederlandsche wa terpolo-ploeg won met 91 van een zevental van Oost-Schotland. Onze landgenooten leidden bij rust met 20 en wisten daarna de score tot 91 op te voeren. Hun spel maakte een uitstekenden indruk en bij het verlaten van het water bracht het tal rijke publiek onzen spelers een ovatie. Bij de zwemwedstrijden won Van Aelst het nummer 100 yards schoolslag in den tijd van 1 min. 1/5 sec., terwijl Van Heeteren het num mer 50 yards rugslag won in den tijd van 31 3/5 sec. Op de 50 yards vrije slag werd Bongers derde in den tijd van 27 3/5 sec. De eerste Nederlandsche RK. Wielrenver-» eeniging .Amsterdam" hield Zondag een wed strijd op home-trainers over 10 KM. (record). De uitslag was:, 1. J. Bosman 8 min. 48.8 sec.: 2. C. Muus 864.4; 3. N. Hofman 9.06; 4. M. Vervaart 9.18; 5. J. Bruns 9.23.8; 6. J. de Boer 1061.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 9