Zoekt gij betrouwbaar Personeel? Plaats dan een „Omroeper" voor 80.000 gezinnen ^iii§ ONZEN OMROEPER MAANDAG 30 DECEMBER 1935 ffliiimiuiiMimmmwuiuiBuiiuuiiiiHiiimiiMffliiiiiniimnafflimiiimiuiiiuiuiiuuimiiiimiBninniniiiiiii éi SIÉ®ËÉ^ Keizer Haile Selassie van Abessynië (midden) woonde in de omgeving van Dessie een specialen herdenkingsdienst voor de slachtoffers van den Italiaanschen luchtaanval op deze stad bij VOETBAL H.B.S. klopt AJD.O, na spannenden strijd Eerste overwinning van H. B-S. in de residentie Zwakke momenten van de Haarlemachterhoede Een 33-gelijk spel tegen Hermes/D. V. S. Zwaar bevochten zege van V.S.V. op K.F.C. Eenige doelpunt uit een strafschop gescoord Zware nederlaag van H.F.C. Stormvogels wint met S0 Z.F.C. benut de kansen beter Met het gevolg dat D. H. C. met 32 verliest Gemakkelijke zege van Blauw Wit V. U. C. in een slechten wedstrijd met 5O verslagen D.W.S. stelt teleur in Rotterdam Excelsior klopt de Amsterdam mers met 10 Hockey-uitslagen Kleine maar verdiende zege van A.G.O.V.V. S. C. H. met 43 geklopt R. K. Leeraren en Onderwijzers in de Gymnastiek 50-jarig huwelijksfeest FOTOREPORTAGE sSSwWwSsfBS Burgemeester F. van Lanschot slaat den eersten bal bij gelegenheid van de oHicieele opening van de ovei dekte tennishal te den Bosch, welke Zaterdag plaats vond Een telle brand heett Zate>-- j dagavond een bootenhuis aan den Ooster In oe tot chapelle ardente ingerichte hall van de Horst Wessel- Ringdijk te school te Apolda vond Zaterdag een aangrijpende rouwplechtig- Amsterdam heid plaats voor de slachtofters van het vreeselijk spoorwegongeluk geheel ver- j nabij Gross-heringen woest j ;,-;=%5ï \x .tij Van Male, de doel verdediger van Feyenoord, in actie tijdens den traditioneelen voetbalwedstrijd tegen Sparta ten bate van den bloedtransfusiedienst van het Ned. Roode Kruis, welke Zaterdag te Rotterdam werd gespeeld Dr. Max Euwe, de nieuwe wereldkampioen schaken, is Zaterdagavond in het V.A. S. door de Amsterdamsche schaakwereld gehuldigd. Naast dr. Euwe zijn echtgenoote en zijn moeder Onmiddellijk kwam de voorhoede van de thuis club in den aanval. Chouffour trapte hierbij bijna in eigen doel. Op het nippertje kon doel man Koek den bal nog bemachtigen en voor verdere doorzending zorgen. Na een mislukten aanval van A. D. O. waarbij W. Tap naast schoot was H. B. S. weer aan het woord en toen dTansecar keurig voorzette maakte v. d. Vegt 't eerste doelpunt, 1—0. Weer was de thuisclub in actie en werd een doelpunt gemaakt, doch we gens buitenspel geannuleerd. Bij een aanval van de bezoekers raakte Amtze- nius geblesseerd en werd vervangen door Pier- hagen. Even bleef A. D. O. domineeren doch een snelle uitval van H. B. S. deed een gevaarlijke situatie voor het A. D. O.-doel ontstaan. Scheids rechter Israels gaf H. B. S. een vrijen trap dicht bij het penaltygebied. Bakhuys gaf met een ouderwetschien kogel doelman Koek geen schijn van kans, 2—0. A. D. O. slaagde er ten slotte in de score door W. Tap, die een voorzet van De Korte benutte, op 21 'te brengen. In de tweede helft slaagden noch A. D. O. noch H. B. S. er in te scoren. Wel maakte Berg een doelpunt, doch bij den aanval bewerkte hij het leder met de hand, zoodat dit doelpunt werd geannuleerd. Na het aanvangssignaal van scheidsrechter Vermeer hadden de bezoekers de eerste aanval len ondernomen waarbij de snelle vleugelspelers den bal.enkele malen gevaarlijk opbrachten en een goede voorzet van Borani het Haarlemdoel in ernstig gevaar bracht. Spoedig nam Haarlem hierna den aanval over en regelmatig ging het op het uitstekend door Beun verdedigde doel af. Na een kwartier kwam de bal na een afgeslagen aanval van den linkervleugel bij Oldenburg, die met een schitterend schot Beun passeerde, 10. Na een fraaien pass van Smit kwam De Winter alleen voor Beun, maar schoot tegen den uit loopenden doelman aan. De uitvallen van HDVS waren weinig gevaarlijk en nadat Breitner een hard schot van Kammeyer uit het doel had gekopt, scoorde Polanen ten slotte onhoudbaar, 20. Deze 20 voorsprong was echter in de laatste minuten voor de rust spoedig verdwenen, toen De Jong en Klein, dank zij medewerking van de Haarlem-achterhoede, den stand op 22 brachten. Rust 22. Enkele minuten na de hervatting had Haarlem zelfs een 32 achterstand, toen na een vrijen trap Klein opnieuw van een fout voor het Haar lemdoel profiteerde. Behoudens enkele uitvallen, die in den regel door Van Gooi werden onderbroken, hebben de bezoekers zich hierna uitsluitend tot verdedi gen bepaald en wel op een zoo krachtige wijze, dat er voor de regelmatig terugkeerende Haar lem-voorhoede geen doorkomen aan was. En werden Breitner c.s. al eens gepasseerd, dan was Beun op zijn post om den gelijkmaker te voorkomen. Toen ook het einde met 32 scheen te zullen komen, kwam enkele minuten voor tijd een fraai doelpunt van Smit, die met zijn rug naar het doel staande den bal uit een voorzet van Kammeyer ineens inschoot, waardoor Haar lem het nog juist op tijd tot een gelijk spel wist te brengen. Al dadelijk gaat het initiatief tot den aanval van V.S.V. uit. K.P.C. speelde zijn bekende systeem, waartegen de V-S.V.-ers voorloopig geen succes wisten te boekten. Inmiddels misten de V.S.V.-ers verschillende goede kansen. Spil de Koning van V.S.V. viel bijzonder op door zijn goede spelverdeeling en gaf daarbij den bal steeds zuiver aan. Het spel der beide vleugel spelers van de V. S. V.-voorhoede was bepaald zwak en steeds weer werd hun de bal ontno men door de K.F.C.-kanthalfs. Verschillende vrije trappen tegen K.F.C. hadden evenmin suc ces. De strijd was over het geheel meer spannend dan fraai. Vijf minuten voor de rust gaf de scheidsrechter die den wedstrijd uitstekend leidde, 'n strafschop aan V. S. V. en Wolf plaatste den bal in het K. F. C.-doel, 10. Na de hervatting was V.S.V. wederom sterker, maar de aanval kon tegen de hechte -K.F.C.- verdediging niet op. Toen G. Michel mooi doorbrak was de KJF.C.- keeper juist nog even eerder bij den bal en dok deze kans ging verloren. Doch ook het V.S.V.-doel beleefde nog benauw de oogenblikkten. Bij een schermutseling kon Mi- cheel den bal niet aan zien komen maar 't schot van Boutshoom ging tegen de lat. Tegen het einde kwam K.F.C. nog geducht op zetten. De V.S.V.-verdediging wist echter stand te houden ten het einde kwam met 10 voor VB.V. H. F. C. is dadelijk in den aanval maar de Stormvogels-achterhoede is op dreef. Vooral Hollenberg betoont zich een betrouwbaar doel man. Spoedig krijgt Webster een pracht kans maar mist leeljjk. De* uitvallen der IJmuidenaren zijn hoogst ge vaarlijk. Wanneer Stormvogels zich wat loswerkt, volgt de eerste corner op het H. F. C.-doel wel- hoort D niet door de radio. Toch heeft de radio zijn onverflauwde belangstelling, wenscht 'n radiotoestel te verhandelen? Span ohzen Om roeper er voorl Dagelijks bereikt hij 80.000 ge zinnen. Hij zal U dus zeker van dienst kunnen ziin. ke niets opjevert. Hagenaar kan het tegen Haak niet bolwerken. Na ongeveer 25 minuten bezorgt Prins met een fraai schot aan Stormvogels de leiding 01. Fartijen wegen dan verder goed tegen elkaar op. Gedoelpunt wordt voor rust niet meer, zoo dat met 01 gedraaid wordt. Na de hervatting blijkt bij de IJmuidenaren v. d. Steen vervangen. De Stormvogels zijn nu iets sterker hetgeen na 14 minuten door een fraai doelpunt van Effern, die handig inkopt, wordt uitgedrukt 02. Koper toont dan een fraai staaltje voetbal, maar heeft pech als zijn schot rakelings naast gaat. Zijn omzetten met Höck bleek toch wel een versterking voor den blauw-witten aanval'. Even is H. F. C. niet te houden en het IJmui- der doel krijgt het hard te verantwoorden. Suc ces komt echter aan den anderen kant als bij een plotselingen uitval Effern keurig inschiet 0—3. H. F. C. is ontmoedigd en de IJmuidenaren worden veel sterker. Een snelle rush van den rechtsbuiten wordt beëindigd met een goeden voorzet en via een Stormvogel-hoofd belandt de bal in het doel 04. Als v. d. Laan met den bal langs de lijn rent, geeft hij een scherp vleugelschot en wederom ziet Schras zich gepasseerd 05. Door goed verdedigen weet de H. F. C.-ach terhoede verder onheil te voorkomen. Een fraaie sprong van den Noor Rolf Andersen op de Olympische Spring- schans te Garmisch Partenkirehen Met Lust weer in zijn midden bond Z. F. C. den strijd aan tegen het volledige D. H. C„ dat direct na den aftrap uitstekend voetbal ten beste gaf, zelfs zoo, dat reeds na 6 minuten Ditmars D. H. C. de leiding had gegeven (0I) en 10 minuten verder v. d. Sloot dank zij v. Nellen den voorsprong had vergroot (02). De Delftenaren bleven het beste van het spel be houden, totdat na 22 minuten Z. F. C. een penalty kreeg toegewezen wegens ongeoorloofd afhouden, welke de Haas benutte (12). En nog voor de rust liet Lust zien, wat hij on danks zijn 38 jaren nog waard is als voetbal ler, want door een tweetal afgemeten voor zetten van hem, maakte eerst Offringa, dank zij een blunder van doelman Boot, gelijk (22), waarna de Maar met een kopbal den rood-wit- ten den voorsprong bezorgde (32). Na de hervatting pakte D. H. C. weer ener giek aan, waardoor Z. F. C. zich vrijwel door loopend tot verdedigen moest bepalen. De Zaansche achterhoede bleef echter mees ter van het terrein en de enkele uitvallen die Z- F. C. ondernam hielden verreweg het mees te gevaar in. Nadat bij de bezoekers Brabander wegens een blessure zich door v. Halderen moest laten vervangen, brak het einde aan, zonder dat de stand verdere wijziging had on dergaan. In een wedstrijd, waarin de Haagsche ploeg een zeer zwakken indruk maakte, hebben de zebra's zonder zich in te spannen een gemak kelijke overwinning behaald. Het begin was aan weerskanten slap. Blauw Wit was over het algemeen geregeld in de meerderheid en de enkele VUC-aanvallen, die bovendien nog zeer slecht opgezet werden, kon den geen gevaar brengen voor het Amsterdam sche doel, waarin Ferwerda dezen middag al heel weinig werk kreeg. Bosscher, die bij Blauw Wit de Boer verving, speelde een goeden wed strijd en stuwde zijn aanvallers steeds naar voren. Na een kwartier gaf v. Deene uit een pass van Westphal zijn clu bde leiding, 10. Blauw Wit bleef in den aanval en VUC verdedigde met man en macht. De toch al zwakke voorhoede der Hagenaars ondervond hierdoor totaal geen steun en de speler, waarvan het hier moest ko men, Van Gelder op den linkervleugel, zag alleen ook geen kans om het getij te doen keeren. Vlak voor de rust werd de Amsterdam sche voorsprong vergroot, toen de Haagsche linksback Kok in eigen doel kopte, 2—0. Ook de tweede helft gaf een voortdurend overwicht van Blauw Wit te zien. Bergman bracht na een kwartier den stand op 30 en Van Nol scoorde een vierde doelpunt, toen Slootweg zijn doel verlaten had, waarna Van Deene den eindstand op 50 bracht. Bij de Hagenaars was Van Gelder 20 minuten na de hervatting vervangen. Aanvankelijk is D. W. S. in den aanval. De rood-zwarte verdediging vertoont enkele hiaten, maar het Amsterdamsche aanvalsspel is te onsamenhangend. Daar de D. W. S. halflinie er bijzonder slecht in is, slaagt de thuisclub er spoedig in het spel te verplaatsen, maar hun voor hoede demonstreert eveneens een totale on macht. Langzamerhand raakt het spel meer verdeeld. Juist in deze periode krijgt de thuisclub drie goede kansen bij aanvallen van rechts. In het eerste geval redt Caldenhoven de situatie; daarna redt Heekelaar door resoluut uitloopen en ten slotte schiet de rechtsbinnen over. Met gelijken stand wordt er gedraaid. Na de thee hetzelfde slappe spel. D. W. S. is sterk in het offensief, maar voor het Excelsior-doel staat een muur van verdedigers, waar niet door te komen is. De eerste 20 minuten komt Heekelaar er niet aan te pas Over het geheel genomen maakte het D. W. 8.- spel een laksen Indruk. Inmiddels is Stolk vervangen door Bouter. Bij een van de weinige Excelsior-aanvallen lost Andernach een mislukt schot. Heekelaar loopt uit en Wigmans snelt toe. De excelsiorman is het eerst bü den bal en schiet In het verlaten doel (10). Eerst nu wordt het spel levendiger. Bij D.WS. wordt van Stokken Jr. vervangen door de Bruine. Heftig blijft D. W. S. aanvallen, talrijke corners en een vrije trap op den rand van het strafschopgebied leveren niets op. Wanneer Bouter op de rechterwing verdwaald is en van de achterlijn voorzet kopt Manssen in het verlaten doel. Ten onrechte wordt dit doelpunt geannuleerd. Onder hoogspanning komt het einde. Een gelijk spel had de verhouding beter weergegeven. Heeren Westelijke afdeeling Overgangsklasse AlkmaarTogo 14 Van Holkema-beker Tusschcnror.de A'dam 2Famos 21 Dames Westelijke afdeeling Tweede klasse B H'sum 2—Gooi 3 11—1 LarenGooi 2 16 Derde klasse C SCHC 2—BHV 50 w. n. o. van BHV 2 Be Fair 2Gooi 5 40 Vierde klasse D Schaerw.H'sum 5 60 SCH trekt het eerst ten aanval, doch Webel is in prima conditie en zendt alles terug, ter wijl hij door verre trappen zijn eigen voorhoe de aan het werk zet. Na tien minuten opent Ribbers de score, als de SCH-verdediging een fout maakt (01). De voorsprong wordt op fortuinlijke wijze vergroot, als Landaal vanaf den vleugel schiet, in zuivere buitenspelpositie evenwel. Dit ontgaat scheidsrechter Sothewes, die het doelpunt toekent (02). Niet ontmoe digd trekken de Nijmegenaren opnieuw ten aanval en hebben succes, wanneer Veldhoven vanaf den vleugel een hard schot lo.st, dat van Baarle verrast (12). SCH wordt nu sterker en bij een der aanvallen wil Weber wegwerken, doch plaatst in eigen doel (22). AGOW woi%t wederom iets sterker, Landaal lost ver scheidene fraaie schoten, doch Gidding is in prima vorm. Toch moet hij zwichten voor Rib bers, die een fraaien voorzet van Landaal be nut en AGOW opnieuw de leiding bezorgt (2—3), met welken stand de rust ingaat. Na de hervatting krijgt SCH een inzinking en speelt AGOW rustig en beheerscht verder. Toch komt succes aan Nijmeegsche zijde, na zeer goed samenspel gelukt het C. van Embden nogmaals gelijk te maken (33). Er zijn dan nog tien minuten te spelen en AGOW zet et alles op om het winnende doelpunt te scoren. Gabriël heeft eenige minuten voor het einde succes (34) en hiermede heeft AGOW een kleine, doch verdiende overwinning behaald. De Nationale R. K. Vereeniging van Leeraren en Onderwijzers in de Gymnastiek hield Zater dag haar jaarlijksche algemeene vergadering in hotel „Lohengrin" te Den Bosch. Onder de aanwezigen merkten wij op Mgr. Prof. Dr. Goossens, den Inspecteur van het L. O., baron van Voorst tot Voorst, den heer van Soestbergen, wethouder van onderwijs, en den Commandant van het Bossche garnizoen baron v. Voorst tot Voorst; voorts verscheidene religieuzen en geestelijken. De voorzitter der vereeniging, de heer J. A Tervoort, sprak een openingsrede uit, waarna de heer J. W. Voncken uit Roermond met zijn leerlingen 'een demonstratie gaf van gedupli- ceerde oefeningen, geschikt voor de school. Vervolgens hield Prof. Dr. Woerdeman een lezing over „Algemeene beginselen der bewe gingsleer", welke hy illustreerde met licht beelden en een film. De echtelieden J. ColetteE. MasottA wonende Brusselscheweg 259, Maastricht, het' dachten Zondag onder veel belangstelling hun gouden huwelijksfeest.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1935 | | pagina 4