NOG BESTAAT ER GELEGENHEID, naar PARIJS 3 Liefdadigheidsbazar der Keizerin in de Garde-Cavalerie-Club voortreffelijke reizen Nu dringt de tijd!! Centr. Reis-Adres der V.K.P. New-Yorksche Bears EEN VOORBIJE WERELD HERLEEFD VOOR HET KIND VRIJDAG 3 JANUARI 1936 Een nationaal-socialist verdwaalde in vroegere Duitsche hofkringen Te Berlijn POSTZEGELS enBRIEFK AARTEN De Theems stijgt nog steeds Overstroomingen nemen onrust barenden omvang aan Het conflict tusschen Uruguay en Rusland Heeft Uruguay de relaties ver broken onder pressie van Brazilië? Korte berichten VOOR HET ROODE KRUIS Prinses Juliana woont galavoor stelling te Den Haag bij RAADSLID KAKATOE Incident in den Haagschen raad WELSCHAP IN 1935 Gunstige ontwikkeling Garantie voor suikerbieten DE R.K. STAATSPARTIJ Aflevering December 1935 NIEUWE NUMMERING VAN HET STAATSBLAD JONGEN VERDRONKEN Bij het roeien verdronken Ir. P. F. S. Otten onderscheiden Vergoeding tarwebloem B Ned. industrieele films in België Te water geraakt en verdronken Wegens opruiing Postvluchten Boternoteering CLEARING MET DUITSCH LAND Stand der clearingen per 31 December 1935 BILJARTEN Groot biljart cadre 45-1 Programma voor het tournooi om het kampioenschap van Nederland STOOMVAARTLIJNEN WAT DE TONG STREELT (pa9. 4> WISSELKOERSEN AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 2 Januari De tijd van Kerstmis en Nieuwjaar 1935 te Berlijn. Het was als alle jaren een feest van veel eten en veel drinken en veel ca deautjes krijgen en geven. Het officieele Duitschland vierde de winterzonnewende en maakte er van wat in den mond van dr. Goebbels een feest van „practisch Chris tendom" heette. Dertigduizend Kerstvierin gen werden er in heel het Rijk gearran geerd. Vijf-millioen-twee-honderd-duizend kinderen werden met hun ouders op een maaltijd onthaald en met nuttige geschen ken overladen. Hitier noodigde zijn personeel aan zijn tafel tn bediende degenen, die anders hem bedienen. „Oome" Goering op dezen nieuwen titel schijnt de Minister-President zeer trotsch te zijn haalde vijfhonderd arme kinderen in zijn huis en stopte ze zoo vol, dat 't den kleinen zeker niet aan de bedorven maag, welke voor „Weihnachten" traditioneel heet te zijn, ont broken zal hebben. Julius Stretcher vierde Kerstmis aan een tafel vol communisten, die uit het concentratiekamp Dachau ontslagen waren. Hij tracteerde ze niet alleen op een goe den maaltijd, doch ook op een rede, waaruit werkelijk heel wat meer diepe menschelijkheid klonk, dan men van den verwoeden jodenver volger verwachten zou. Enzoovoorts. Men deed, kortom, wat men kon om door „datgene wat eens christelijke naastenliefde genoemd werd en dat eerst thans vorm en inhoud heeft gekregen in het natlonaal-socialisme", de belofte na te komen: geen Duitscher zal meer honger Hjden. Wanneer één Duitscher honger lijdt, dan wil dat zeggen dat alle Duit- schers honger lijden. En natuurlijk vergat men ook in de Kerstdagen niet, dat de mensch niet leeft van brood alleen. Intusschen had er ook nog een andere Kerst viering te Berlijn plaats, waar de rede, welke RÜkspropagandaminister dr. Josef ooeubels hield en welke de radio naar de over heel Duitschland verspreide dertigduizend feestzalen overbracht, niet weerklonk. Deze Kerstviering speelde zich af in de salons der Garde-Cavalene- Club, waar zij te zamen kwamen, die in lang vervlogen dagen de élite vormden. Een natio- naal-socialistische journalist woonde de feeste lijkheid, welke meer het karakter van een ba zar had, bij. En zijn verhaal is interessant, niet op de eerste plaats, omdat hij alles durfde schrijven, wat men anders over het voorbije keizerlijke Duitschland alleen maar fluisteren hoort, doch vooral omdat zijn verslag een plaatsje kreeg in het uiterst belangrijke orgaan der S.S., „Der Schwarze Korps". De Garde-Cavalerie-Club dan had haar sa lons ter beschikking gesteld van het „Hermi- nen-Hilfswerk", dat in de Augsburgerstrasse een eigen gebouw onderhoudt. Deze, naar de tweede gemalin van den ex-keizer genoemde liefdadig- heidsvereeniging hield een bazar, waarop een groote keuze van de meest verschillende voor werpen, alles „artistiek handwerk van Duitsche vrouwen en meisjes", te koop werd aangeboden voor het goede doel. De uitnoodigingen droegen in groote letters de mededeeling: „Hare Majes teit Keizerin Hermine zal persoonlijk aanwezig zijn." Heelemaal onderaan stond op de zelfde uitnoodigingen met heel kleine lettertjes, c;at een entrée geheven zou worden voor de Win terhulp. Deze entrée bedroeg de kapitale som van.... 30 Pfennige! Wat de schrijver van „Der Schwarze Korps" in de salons der Garde-Cavalerie-Club aantrof, was een gezelschap van meerendeels zeer oude heeren in rok en met een baard, en van ten deele iets jongere dames in plechtstatige ge waden. De heeren knikten tegen elkaar en zel den „Goeden avond". De dames begroetten el kaar met een kleine kniebuiging en zeiden ook: „Goeden avond". Niemand bracht den Hitler groet. Eenigen der heeren toonden te weten, dat er in Duitschland sedert den tijd toen der gelijke soiréetjes in de mode waren, wel zoo het een en ander veranderd is. Zij droegen op hun revers het insigne van denlucht-af- weer-bond (R eichsluftschutzbund) Onze nationaal-socialist voelde zich klaar blijkelijk in hetgeen hem een soort historisch museum leek niet al te best op zijn gemak. HU bekent althans, dat hij zijn hakenkruis-insigne maar zoolang in zijn zak stak om niet al te zeer op te vallen. Veel bereikte hy daarmee niet. Aan alle kanten werd hü van kop tot teen bekeken en dit op een zoo ondubbelzinnige ma nier, dat hij zich heusch niet hoefde af te vra gen of hij welkom was of niet. De voorwerpen, welke voor het goede doel verkocht moesten worden, bestonden uit duur porcelein, luxe tapijten en allerlei exotische mode-artikelen. Van het „artistieke handwerk van Duitsche vrouwen en meisjes" viel geen spoor te ontdekken. Er was ook een groote ver zameling boeken aanwezig. Niet één daarvan stond ook maar in een verwijderd verband met het nationaal-socialisme. Aan den ingang dacht klaarblijkelijk geen mensch er aan om de dertig Pfennige, welke, blijkens de uitnoodiging, ten „4 Decembei lol 10 Januari a.8. bate van de Winterhulp als entrée geheven zou den worden, te incasseeren. De gasten van deze „Rout" zooals derge lijke feestelijkheden in het keizerlijke Duitsch land heetten toonden in het algemeen weinig belangstelling voor den bazar. ZU zaten in mooie fauteuils en luisterden naar een violist, die erg ouderwetsche muziek speelde. In een afzonderlijken salon stond een tafel met drie stoelen. Hier zou straks Hare Keizerlijke Majesteit plaats nemen. De natio- naal-socialistische journalist heeft de komst van Keizerin Hermine niet afgewacht. HU kreeg het te benauwd en ging heen. Een botsing tusschen twee werelden. De schrijver in „Der Schwarze Korps" trooste zich echter. Hij vond ten minste een zeer belangrijk orgaan, waarin hy aan zUn gevoelens lucht kon geven. De menschen over wie hy zich zoo ergerde, hebben dezen troost niet. Wat eigenlUk jammer is! Want het zou toch ook wel eens aardig zyn, te lezen wat een dier deftig knikkende, „goeden avond" zeggende oude heeren in rok en met baard, dacht over een rumoerige byeenkomst, waarin een minister Kerstmis herdenkt met een hoogdravend gebed tot.... het nood lot. LONDEN, 2 Jan. (D.N.B.). De overstroomin gen in het zuiden van Engeland hebben in den loop van Donderdag een onrustbarenden om vang aangenomen. De Theems, waarvan de waterstand reeds sedert verscheidene dagen zeer hoog is, biyft stijgen en de weerberichten van den Atlantischen Oceaan kondigen nieu wen regen aan. In groote gedeelten van het Theemsdal moet het verkeer met bootjes on derhouden worden en eenige dorpen zijn van de buitenwereld afgesneden. In de omgeving van Oxford is slechts water te zien. In Kent, het graafschap met de belangrijkste fruitteelt van Engeland, staan vele boomgaarden onder water. MOSKOU, 2 Jan. (Reuter) Hét Agent schap Tass deelt mede: Volgens Russische be richten uit Genève zou men daar bericht heb ben ontvangen, dat Uruguay de betrekkingen met Sovjet Rusland zou hebben verbroken on der pressie van het dreigement der Braziliaan- sche regeering, dat zy anders de bescherming van de grens tusschen Brazilië en Uruguay zou opheffen, wat zou beteekenen, dat de Brazili- aansche regeering de politieke tegenstanders van den tegenwoordigen president van Uruguay zou steunen bU het organiseeren van een op stand en de opstandelingen van wapens zou voorzien. Als gevolg van noodzakeiyk geworden bezui nigingen zullen groote veranderingen plaats vinden in de Duitsche provinciale pers. Ver scheidene bladen zullen worden samengevoegd en andere zullen geheel verdwijnen. Een dei- bladen, die spoedig hun verschoning zullen staken, is de ,3adischer Beobachter" te Karls ruhe, een blad, dat 73 jaar oud is. Te Kielce hebben onbekende daders, die wis ten te ontkomen, naar een aantal Joodsche winkels in levensmiddelen bommen geworpen met een kwalijk riekende vloeistof, waardoor de uitgestalde levensmiddelen onbruikbaar wer den. In het proces tegen de Oekrainische terro risten te Warschau, die beschuldigd werden van moord op minister Pieracki, heeft het open baar ministerie aan het slot van het requisitoir tegen 3 beklaagden de doodstraf geëischt en tegen twee andere hoofdbeklaagden levenslan ge tuchthuisstraf. Tegen de overige beklaagden werden tuchthuisstraffen van 10 jaar en tegen slechts drie straffen beneden de 10 jaar ge- eischt. De by den aanslag op den Joego-Slavischen koning Alexander en minister Barthou te Mar seille zwaar gewonden politie-beambte, is Don derdag tengevolge van zUn verwondingen te Marseille overleden. Het troepentransportschip „Cameronia" is Donderdagmiddag te Gibraltar aangekomen uit het Verre Oosten. De kapitein deelde mede, dat gisterochtend soldaten twee leden van de bemanning hadden gedood en een ander zwaar gewond. Vermoedeiyk wierpen de soldaten zich op de matrozen, terwyi deze lagen te slapen. De schuldigen zün gearresteerd en zullen naar Southampton worden gebracht. De directie van het Passage-theater te Den Haag heeft Donderdagavond een gala-voor stelling gegeven van de film „Het Mysterie van de Mondschein Sonate", waarvan de opbrengst aan het Nederlandsche Roode Kruis ten goede komt. De voorstelling werd by gewoond door H.K. H. Prinses Juliana, die met klein gevolg circa kwart over acht arriveerde. Hare Koninkiyke Hoogheid werd door den heer S. van Kinsbergen, directeur van het Pas sage-theater, naar de voor haar gereserveerde loge, die smaakvol versierd was, geleid. Van het Hoofdbestuur van het Roode Kruis waren aanwezig de leden: de Generaals Roëll en van Praag, Mr. W. J. Baron van Lynden, Generaal Bakker, Staatsraad Mr. Kooien, Dr. Offerhaus, Kolonel Lucardie en Majoor de Waal. Ook Minister Gelissen en Dr. van Broekhui zen, Gezant der Unie van Zuid-Afrika, woon den de voorstelling by. zich bij ons te doen inschrijven voor een der drie door ons georganiseerde reizen by gelegenheid van den voetbalwedstrijd FrankrijkNederland op 12 Januari a.s. Wy bieden onzen'lezers MET VOLLEDIGE V. K. P.-SERVICE 25.— 25.- A. LUXE-AUTO-REIS (3 dagen) 1.50 voor administratie) B. PRETTIGE TREINREIS (3 dagen) 1.50 voor administratie) O. SPORTIEVE TEMPO-REIS (VA d.) (van Amsterdam), (van Rotterdam) 17.- 16— (belde verhoogd met 0.50 voor administratie) Zóó goedkoop bracht men nooit een zóó wel verzorgd bezoek aan de lichtstad 1 Men neme ten spoedigste zyn besluit om het ons mogeiyk te maken, een ieder van dienst te zyn. Volledig prospectus en lnvuifonr.ulier te be komen aan onze bureaux en aan het N. Z. VOORBURGWAL 65—73 - AMSTERDAM TELEFOON 46878 Toen tijdens de begrootingsvergadering van den Haagschen Raad Donderdagmiddag ver schillende raadsleden zich in een groepe rond een spreker geschaard hadden, zeide de heer Westerman (Nat. Herstel), dat mevr. De Vries- Bruins hem irriteerde. De voorzitter merkte op, deze uitlating niet te kunnen toestaan. De heer Westerman: Zy irriteert vele raads leden. Bovendien liep zy als een kakatoe langs me heen en weer. De voorzitter: Nu wordt het nog erger. Men spreekt niet van een raadslid, en zekér niet van een dame, als van een kakatoe. Neemt u die uitlating terug? Mr. Westerman: Het gaat altyd tegen mü. Ik neem het woord kakatoe terug, omdat de ver- geiyking een beleediging is voor de kakatoe. (Rumoer) De voorzitter: Ik schors de vergadering. Na enkele seconden vraagt de voorzitter: Me neer Westerman neemt u onder aanbieding van verontschuldiging beide uitlatingen terug? Mr. Westerman antwoordt bevestigend en biedt zyn verontschuldiging aan mevr. De Vries-Bruins aan. Het incident wordt hiermede gesloten ver klaard. Hoewel de omstandigheden voor het vlieg veld Welschap te Eindhoven in het afgeloopen jaar niet zoo gunstig zyn geweest als in 1934, wijzen de cyfers toch uit, dat dit jongste vlieg veld van Nederland voortdurend toeneemt in belangrijkheid. Het voornaamste feit van het algeloopen jaar is wel, dat Welschap werd voorzien van een radiobaken, waardoor deze luchthaven bij mist en nevel voor alle machines bereikbaar is ge worden. Het in gebruik nemen van het baken is nuchter en zonder plechtigheden verloopen. Daarom is het bestaan van dit radiobaken aan velen in Eindhoven nog niet bekend. Evenmin is een groot aantal ervan op de hoogte, dat Welschap een uiterst modern en practisch sta tionsgebouw heeft gekregen, dat toch met eeni ge feestelykheid is ingewijd door den toenma- ligen minister van Defensie, mr. Deckers. Van groot belang is ook het feit geweest, dat Welschap in het afgeloopen jaar voorzien is van verlichting, waardoor het ook des nachts gebruikt kan worden door de machines. Deze verlichting heeft nog wel niet haar definitie- ven vorm bereikt, maar voldoet toch aan de eischen,' die thans gesteld worden. Hoewel het aantal machines, dat by nacht te Welschap is aangekomen of vandaar is vertrokken, al zeer gering is, heeft de verlichting haar nut be wezen, omdat het vliegveld van 15 Mei tot 5 October heeft gediend als steunpunt voor den nachtpostdienst, van Amsterdam naar Keulen via Rotterdam. Gedurende dezen tyd was Wel schap dag en nacht bezet met een volledigen haven- en radiodienst. Ook thans, gedurende de wintermaanden, bewyst het Eindhovensche vliegveld zyn diensten aan de nachtmail van lenden naar Berlijn. Op het oogenblik zyn onderhandelingen loopende om Welschap in te schakelen in deze nachtverbinding. Ook als douane-luchtvaartterrein begint Eindhoven nut af te werpen. In 1934 zyn 26 machines rechtstreeks van Welschap vertrok ken naar het buitenland of er geland; in 1935 bedroeg dit aantal 269. Deze vooruitgang is voor een groot deel te danken aan het feit, dat gedurende den zomer een dienst op Brus sel werd onderhouden. Het aantal geregistreerde vliegtuigen bedroeg 1641 tegen 1505 in het jaar daarvoor. Dit is eenige vooruitgang, hoewel niet Zoo groot als werd verwacht. De oorzaak hiervan is gelegen in het feit, dat de K. L. M. in 1934 van 1 Mei tot 3 Dec. vloog, waarvan tusschen 1 Juni en 1 September twee ïynen, beide tweamaal daags. In 1935 onderhield de K. L. M. haar diensten op Eindhoven van 15 Mei tot 6 October, waar van de dienst op Brussel slechts eenmaal daags vloog. Militaire vliegtuigen kwamen er in 1935 634 en particuliere 456. Voorts kwamen er nog enkele zweefvliegtuigen. Ongelukken van eeni ge beteekenis zijn gedurende het geheele jaar niet voorgekomen. Tot slot moge worden vermeld, dat Welschap in het afgeloopen jaar werd voorzien van de snelste benzine-tapinrichting van geheel Ne derland en dat de meest moderne verlichting voor nachtbedryf zoo goed als klaar is. Ten einde te bevorderen, dat de voor het jaar 1936 beschikbare garantie voor suikerbieten zoo spoedig mogelijk onder de daarvoor in aanmer king komende telers wordt verdeeld, verzoekt men ons van bevoegde zijde het volgende te wil len mededeelen. Aan de by de Provinciale Landbouwcrisis- Organisaties bekende telers van suikerbieten zal binnenkort een aanvraagformulier voor sui kerbietengarantie voor 1936 worden toegezonden hetwelk zij, die voor garantie in aanmerking wenschen te komen uiterlyk 15 Januari 1936 nauwkeurig ingevuld moeten inleveren bij de Landbouw-Crisis-Organisatie waarin) zij zyn aangesloten. Telers die op 6 Januari nog geen aanvraag formulier hebben ontvangen, dus ook degenen die niet als suikerbietenteler bekend zyn, doch in 1936 suikerbieten zouden willen verbouwen, moeten ook aan dezen eisch voldoen en dienen dus zoo spoedig mogelyk een dergelyk formu lier aan te vragen bij de Landbouw-Crisis-Or- ganisatie binnen wier werkgebied hun bedrijf is gelegen. Wij ontvingen de December-aflevering van het welbekende maar nog te weinig gelezen en geraadpleegde maandblad, dat het Dagelyksch Bestuur van de R.K. Staatsparty ter voorlich ting van de leden en de organen der Party uit geeft. Gaarne vestigen wy nog eens de byzondere aandacht van onze lezers op dit degelijke en goed-verzorgde staatkundige tydschrift, door de vermelding van den navolgenden inhoud: 1. Concentratie by het Byzonder Onderwys; een nalezing op het groote concentratie-debat. 2. Van den Centralen Propagandadienst; nieuws van het propaganda-front; 3. Het geheele Kabinet achter par. 12; Onder - wysbezuiniging. Kabinetspolitiek. 4. Het Plan van den Arbeid (I); een critische beschouwing ingeleid. 5. De gehuwde onderwyzeres; het amende mentSuring aangenomen. 6. Preventieve censuur; art. 7 der Grondwet onder de loupe. 7. De Onderwüs-bezuiniging en staatkundige perspectieven. 8. Beginselen der Nederlandsche Partyen; een beoordeeling van het bekende boek van Dr. Comelissen. 9. Evenredige Vertegenwoordiging; de „cri de coeur" van Dr. Colijn. 10. Jeugdwerkloosheidsproblemen; een be schouwing over het Nijmeegsche Congres van de Nationale R.K. Commissie. 11. Van het Binnenhof. Een opname van de politieke Cineac. De December-aflevering is extra-groot uitge. vallen (28 pagina's) en zy bevat een serie on misbare gegevens omtrent de actueele politieke en staatkundige vraagstukken, wy herhalen, dit blad moet meer gelezen en meer geraadpleegd worden! Het administratie-adres is: Maurits- kade 25, Den Haag. Met ingang van 1 Januari is de nummering van het Staatsblad gewyzigd. Teneinde het vinden van een bepaald Staatsblad, waarvan alleen het onderwerp, doch niet het nummer bekend Is, in den loopenden jaargang en in de toekomst ook in vroegere jaargangen (na 1935) te vergemakkelyken, is de oude nummering naar de dagteekening van de wetten en besluiten door een nieuwe naar den inhoud van de Staatsbladen vervangen. Deze laatste stelt in staat ieder gewenscht Staats blad, waarvan het onderwerp bekend is, in kor ten tyd te vinden. Door de nieuwe nummering wordt tevens een toekomstige uitgifte van het Staatsblad in afdeelingen voorbereid. Donderdagmiddag waren twee jongens gaan roeien op de Vlaardingsche Vaart te Vlaardln- genAmbacht. Een der jongens, de dertien jarige C. Douma uit Vlaardingen, verloor daar bij het evenwicht en viel uit de boot. Tevergeefs trachtte zyn kameraadje hem door het toewer pen van een roeispaan te redden. De jongen verdween in de diepte. In den avond was men er nog niet in geslaagd het lijk op te halen. Ir. P. F. S. Otten, onderdirecteur der N.V Philips Gloeilampenfabrieken, is benoemd tot Officier in de Leopoldsorde van België. De Minister van Landbouw en Visschery heeft de Orisis-Steunbeschikking (Tarwebloem B) II aangevuld met de bepaling dat een be drag van f 5.25 wordt vergoed, indien de in het voerbrood verwerkte tarwebloem B reeds vóór 4 September 1935 bij de verwerkers daar van aanwezig was. Door bemiddeling van de filmafdeeling van de vereeniging Nederlandsch Fabrikaat zullen in verschillende plaatsen in België binnenkort Nederlandsche industrieele films worden ver toond. Deze vertooningen geschieden vanwege het Bestuur van den Vlaamschen Toeristen bond te Antwerpen. Donderdag is de 27-jarige gehuwde J. H., wo nend te Groningen, toen hy per rijwiel te Oos- ter Hoogebrug langs het Damsterdiep reed, te water geraakt. Hoewel hij spoedig op het dróge was getrokken, is hy eenigen tijd later in het Academisch Ziekenhuis te Groningen overle den. De rechtbank te Breda veroordeelde den 35- jarigen doctorandus in de Handelseconomie, E. M. J. J. A. van W. uit Amsterdam, die in „Zwart Front," weekblad van het Nederland sche Volksfascisme, van 6 Juni 1935 een op ruiend artikel had geschreven tot 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. Het O.M. had zes weken gevangenisstraf ge- eischt. De Kwak (uitreis) vloog van Jódhpur naar Rangoon. De Sperwer (thuisreis) vloog van Medan naar Rangoon. De commissienoteering voor Nederlandsche boter is vastgesteld op 59 cent per K.G. 31-12-'35 1. Storting, in Nederl. ƒ223.119.200 waarv. bestemd, voor: a. Achterstall. vord. .32.933.800 b. Rented. Dawes- en Youngleen. en Stillhalte; Rente transfer 22.270.000 c. Vrye rekening Reichsbank 8.789.300 d. Nieuwe onder de Clear, vall. ford. 159.126.100 2. Stort, in Duitsch land (nieuwe onder de Clear, vall. vor deringen) (inclus. saldo 1934 ad 11.501.466) 3. Uitbet. in Nederl. op nieuwe vord. (in mindering ko mend v. h. bedrag onder 1 dij 158.154.300 Laatst uitbet. nr. v. storting: 162775. 4. Speciale Verreken.: Stort, in Nederl. tegen afgeigieven relschèques 3.174.600 Uitbet. in Nederl. 1.852.100 Overgebracht n. algem. rekening (1) 954.700 Nog beschikbaar 367.800 23-12-'35. 220.112.700 32.521.200 21.538.000 8.671.400 .157.382.100 194.781.600 „191.714.100 ,/154i495J300 3.090.100 1.847.200 900.000 342.900 Het programma voor het tournooi om het kampioenschap van Nederland groot biljart cadre 451, dat hedenavond om 7.30 een aan vang neemt in het lokaal van de 's-Graven- haagsche Biljartclub, bovenzaal van Het Zuid aan de Groenmarkt te Den Haag, is aldus sa mengesteld: Vrydag 7.30 uur: Dommering—van Eymeren en GehrelsDe Leeuw; 9.30 uur; Sweering— van Vüet. Zaterdag 2 uur: Gehrelsvan Vliet; 4 uur; Dommering—Sweering; 8 uur: de Leeuwvan Eymeren en GehrelsSweering; 10 uur: Dom meringDe Leeuw en van Vlietvan Eyme ren. Zondag 2 uur: DommeringGehrels en Sweeringvan Eymeren; 4 uur: van Vliet— De Leeuw; 5 uur: van Eymeren—Gehrels; 8 uur: De LeeuwSweering en Dommering— van Vliet. BINNENLANDSCHE havens IJMUIDBN. aangekomen 3i Dec., Ipswich Trader, s., Hull. 1 Jan.. Maja, s., Kopmansholmen; Euterpe, s., Bordeaux; Rliea, m.s., Mlddl. Zee; Eurymedon, s., Java; Jos Maxia, ms.. Noordzee, per sleepboot Blankenburg; Orion (Zweed.), s„ Londen; Edle, s., Danzig; Storncst, s., Ham burg; Vesta, s., idem; Amstelland, s., idem. 2 Jan.: Stoniest, s., Londen; Ransdorp, m.s., idem; Soesterberg, s., Monrovia; Theano, s„ Belfast via Rotterdam; Ousel, s., Liverpool. '2 Jan. Schleland, s., Newcastle; Vechtstroom, s., Hull; Cottica, s., W.-Indië. Vertrokken 31 Dec., Fauvette, mis., Londen. 1 Jan.: Zonnewijk, s., Providence; Agnita, tank, Curasao; Blankenburg, sleepboot, Maassluis; Maaskerk. s., W.-Afrlka; Marsden, s„ Newcastle, Broedertrouw, m.s„ Yarmouth; Rijnstroom, s„ Leith; Orpheus, s„ Kopenhagen; Ulysses, s., Hamburg? Bloemfontein, m.s., Z.-Afrika via Bodegraven, s„ Chili; Kortenaer, m.s., Yarmouth; Rotterdam; Zuid-Beyerland. m.s., Rotierdaln: Orion (Zweed), s., Hudikswall; Johan de Witt, 6., Batavia; Daifonn, tank, Rotterdam. AMSTERDAM. Aangek. 1 Jan.: Ipswich Trader. Hull, ledig. Houthaven, Abeca; Maja, Kopmans holmen, hout, Houthaven, J. Sydzes C.o; Euter pe, Bordeaux, stukgoed, Surinamekade, N. Rijnv.- Mlj; Rhea, Middl. Zee, stukgoed, Surinamekade. Verg. Cargadoorskantoor; Eurymedon, Java, stuk goed, Borneokade, Meyer Co.'s scheepv. Mij; Orion (Zweed), Londen, bunkeren, J. P. Coen- haven, Nederl. Stéenk. Handel Mij; Edle, Danzig, hout, Houthaven, Baltica; ötornest, Hamburg, bunkeren, J. P. Coenhaven, Ned, Steenk. Handel Mij; Vesta, Hamburg, stukg. Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor. 2 Jan.: Amstelland, Hamburg, stukgoed, Han delskade, WK. H. Muller Co.; Wilhelmina. m.s., Rotterdam, stukgoed, Zeeburgerkade, Kampman, Schleland, Newcastle, steenkolen, Rietlanden, Scheepv. Steenk. Mij; Vechtstroom, Hull, stuk goed. Handelskade, Holl. Stoomb. Mij; Cottica, W.- Indië, stukgoed, Surinamekade, Vrachtmail. KONINKL. NEDERL. STOOMB. MIJ. ACHILLES, 1 Jan. vajj Barcelona n. Alexandria. ARIADNÉ 31 Dec. van Kopenhagen n, Gdynia. BAARN, uitreis, 31 Dec. te Cristobal. BACCHUS, 31 Dec. van Flume n. Susak. COTTICA, 2 Jan. van W.-Indië te Amsterdam. GANYMEDES, 31 Dec. van Algiers n. Malta. HERCULES, 31 Dec. van Istanboul n. Bourgas. JUNO. 1 Jan. van Middl. Zee te Rotterdam. OBERON. 1 Jan. van Oran naar Genua. ORION, 3i Dec. van Genua naar Tarragona. SATURNUS. 1 Jan. van Amsterd. te Hamburg. TRITON, Middl. Zee n. Amst., pass. 1 Januari Finisterre ORPHEUS, 1 Jan. van Amst. n. Kopenhagen. ULYSSES, 2 Jan. van Amst. te Hamburg. BODEGRAVEN. 1 Jan. van Amst. n. Chili. EUTERPE, 1 Jan. van Bordeaux te Amsterdam. RHEA, 1 Jan. van Middl. Zee te Amsterdam. VESTA, 1 Jan. van Hamburg te Amsterdam. IRENE, 1 Jan. van Danzig te Kopenhagen. ORION, arr. 2 Jan. te Tarragona. ARIADNE, 1 Jan. van Kopenhagen te Gdynia HERCULES 2 Jan. van Istanboul te Bourgas. POSEIDON, Haifa n. Londen, pass. 2 Jan. Gi braltar. TITUS, 1' Jan. van Malaga te Setubal. TRITON, naar Amst., was 2 Jan. I uur n.m. 80 mijlen Z.W. van Ouessant. BOSKOOP, thuisreis, 31 Dec. van Callao. CRYNSSBN, 1 Jan. van Pota del Gada naai Plymouth. HEBE, uitreis, was 2 Jan. 3 uur v.m. 190 mylen Z.W. van St. Michaels. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. MAASKERK, i Jan. van Amst. via Bordeaux n. West-Afrika. AMSTELKERK, thuisreis, 1 Jan. te Lagos. MIJ. OCEAAN. EURYMEDON, 1 Jan. van Java te Amsterdam. POLYPHEMUS, Java naar Amsterdam', pass. 31 Dec. Perim. DOLFUS, Java naar Amst.. 1 Jan. van Marseille. KONINKL. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND, 2 Jan. van Hamburg te Amst. EEMLAND, thuisreis, 30 Dec. n.m. 5 uur van Paranagua. WATERLAND, 1 Jan. van Amst. te Hamburg. HOLLAND—AMERIKA LIJN. STATENDAM, toeristenvaart, arr. 1 Jan. te New-York. BREEDIJK, 31 Dec. van New-York n. R'dam. LEERDAM, 31 Dec. van R'dam te Portland (M.). BINNENDIJK, 1 Jan. van New-Orleans te R'dam DAMSTERDIJK, uitreis, 30 Dec. van Champerico HALCYON LIJN. STAD AMSTERDAM, 1 Jan. van Seriphos te Vlaardingen. STAD DORDRECHT, 31 Dec. door Gibraltai ge- &isnd/lc6rcl FLENSBURG, naar Oxelosund, pass. 30 Dec. Skagen- VREDENBURG. naar Porto Ferrajo, pass. 1 Jan. Gibraltar. STAD ARNHEM. 81 Dec. Van Bagnoli naar Seriphos. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJINEGARA, 31 Dec. van Shanghai te MscasSar. ROTTERD. LLOYD. DEMPO, uitreis, pass. i Jan. v.m. 5 u. Suez. BLITAR, thuisreis, 1 Jan. v.m, 6 u. van Belawan SPECIAAL VOOR U DAMES u d« rubriek Slotk. Jan./Dec. 2 31 30 29 Allied Chemical 159 157% 154% 152% Am. Tel. Ie: 158% 155% 155 153% Am. Tobacco B 100% 100 97% Anaconda Copp. 29% 29% 29 28% Balt. Ohio 16% 16% 16% 15% Can. Pacific 11% 11% 11 10% Case Treshing 98 94% 93 Cons. G. of N.Y 31 31% 31% 30% Dup. de Nem. 139% 137% 138 Gen. Electric 38 381/4 37% 37% Gen. Motors 55% 56% 561/4 55% Kon. Olie 48% 47% 471/8 New-York Centr. 28Vi 28% 27% 26% Radio Corp. 12% 12% 12% 12 Stand. OU NJ. 51% 51% 50% 493/4 U. S. Steel Corp. 49% 48% 47% 46 Westingh. Elect. 967/s 97% 96% 94% N.-YORK Jan./Dec 2 Londen I 4.93 Parijs I 6 6i6, 31 30 29 4.931/61 4.93 I 4.93% 6.fc23/8| 6.61 Vil 6.58% G RAANNOTEERING LIVERPOOL, 2 Jan. Tarwe: Maart 6/8, Mei 6/6 3/8, Juli 6/6 3/8. KERTO&ONO, thuisreis, 31 Dec. van Padang. KOTA RADJA, uitreis, 2 Jan. v.m'. 7 uur te Belawan. SITOEBONDO, uitreis, pass. 1 Jan. n.m. 4 uur Finisterre. KOTA GEDE. 2 Jan.. v.m. 8 uur jan R'dam te Hamburg. JAVA—NEW-YORK EIJN. KOTA PINANG, New-York n. Java, pass. 30 Dec. n.m. 4 uur St. Helena. KOTA TJANDI, New-York n. Java, pass. i Jan. n.m. 6 uur Point de Galle. TANIMBAR, 1 Jan. van Java te New-York. KONINKL. PAKETV. MIJ. ROGGEVEEN. 30 Dec. van Hongkong n. Bangkok SAWAHLOENTO, 31 Dec. van Reunion n. Vato- mandry. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALWAKI, thuisreis, 1 Jan. van Victoria. MIJ. NEDERLAND. CHR. HUYGENS, l Jan. van Batavia n. Amst. SALEIER, thuisreis, 31 Dec. fan Barcelona. JOHAN DE WITT, uitreis, 2 Jan. te South ampton. TAWALI, thuisreis. 2 Jan. te Londen. POELAU TELLO. thuisreis, 2 Jan. te Suez. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, thuisreis, 2 Jan, van Algiers. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLEAND—AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN, thuisreis, 1 Jan. te Marseille. SPRINGFONTEIN, 31 Dec. van Kaapstad naar Port Elisabeth. JAGERSFONTEIN, 2 Jan. van Durban naar Tiorenzo Marques. BLOEMFONTEIN, uitreis, 2 Jan. te Rotterdam, vertrekt 2 Jan. n.m'. naar Antwerpen. HEEMSKERK, 31 Deo. van Mombassa n. Suez NIJKERK, uitreis, 2 Jan. te Port-Sald. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. ALMKERK, uitreis, 2 Jan. te Fremantlq. HOLLANDO.-AZJE LIJN. GAASTERKERK, thuisreis, 1 Jan. van Aden. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. TOSARI, 30 Dec. van Vancouver naar Bombay. DIVERSE SCHEPEN. MAGDALA, 31 Dec. van Curacao te Rouaan. MEGARA, 3i Dec. van Southampton te Houston MARPESSA, Amsterdam naar St. KiKtts v.O., pass. 1 Jan. Dungeness. BATAVIER II, 1 Jan. van R'dam te Londen. LINGESTROOM, 1 Jan. van Newport n. Swansea JEANNETTE, 31 Dec. van Cardiff n. Morlalx. VECHTSTROOM, 1 Jaq. van Huil n. Amst. SCHOKLAND, 1 Jan. van Amst. te Goole. OOSTZEE, sleepboot, arr. 31 Dec. te Havre. BATAVIER VIII, 1 Jan. van R'dam te Bordeaux. DRIEBERGEN, 31 Dec. yan Narvik n. Vlaardin gen. BEYERLAND, 2 Jan. van Danzig te Kopenhagen SLIEDRECHT, 31 Dec. van Lissabon te Havre; vertrekt 2 Jan. naar Rotterdam. WILLEMSPLEIN, 1 Jan. van Huelva n. R'dam. WINTERSWIJK, 4 Jan. van Huelva te R'dam verwacht. ZONNEWIJK. 1 Jan. van IJmuiden te Vlissingen GROENLO, Antwerpen naar Cardiff, pass. 1 Jan. Vlissingen. WIERINGEN, 3 Jan. van Rotterdam te B.-Aires verwacht. ALHENA, Rotterdam naar Vancouver, 3i Deo. van St. Thomas. ALDERAMIN, Narvik naar R'dam, 1 Jan. Ko- pervick gepasseerd. WINSUM, 1 Jan. van St. Vincent n. Belfast. BUSSUM, 1 Jan. van Rosario n. Las Palmas SCHELDE, sleepboot, 27 Dec. van Pernambuco naar Buenos-Aires. ALETTA. 28 Dec. van Soesoe te Singapore. AGATHA, 30 Dec. van Balik Pappan te Singapore ANGELINA, 27 Dec. van Snigapore n. Bangkok. JOSEFINA, 29 Dec. van Singapore n. Pladjoe. JIJNO, 38 Dec. van Pladjoe n. Singapore. PAULA, 28 Dec. van Pladjoe te Batavia. EGONDA, 27 Dec. van Tamsui te Miri. STASIA. 28 Dec. van Saigon n. Pladjoe. ,VINA. 26 Dec. van Curasao n. Port-Said. GADILA, 26 Dec. van Curasao n. Gibraltar v.o. ARTEMIS, van Curasao, 30 Dec. door Gibraltar g6si^ndil6€rcl RÓTULA. Klaipeda naar St. Kitts v.o., pas*. 81 Dec. Dungeness. SELENE, 2 Jan. van Constanza te Port-Said verwacht. MACUBA, 29 Dec. van Genua te Leghorn. APOLLONIA, naar Constanza. pass. 30 Dec. Istanboul. HERMES, 28 Dec. van Abadan n. Suez v.o. PERNA, 30 Dec. van Rouaan n. St. Kitts v.o. ZWARTE ZEE, sleepboot, arr. 30 Dec. te Dou- armenez. PONAU, sleepboot, 29 Dec. van R'dam te Tar ragona. ROSSUM, 27 Dec. van Libreville te Madingo. JEANNETTE. 30 Dec. van Newport te Cardiff. BEURSPLEIN, 31 Dec. van Narvik naar R'dam. EEM, naar Rotterdam, pass. 2 Jan. Brunsbuttel. HOOGLAND. 1 Jan. van Bremen te Blyth. LETO, 31 Dec. van R'dam te B.-Aires. LINGE, van Libreville pass. 31 Dec. Las Palmas. MIJDRECHT, 1 Jan. van Tuapse n. Avonmoutb en Cory ton. SCHOKLAND, 1 Jan. van Goole n. Rotterdam SLIEDRECHT, 2 Jan. van Havre naar R'dam. AMSTERDAM, 2 Jan. Het Nederlandsche m.s. „Jos Maria", dat bij Egmond op strand heeft gezeten en gisteren te IJmuiden arriveerde, komt morgenochtend vroeg hier in de haven, om by de Amsterdamsche Droogdok-My. te worden op genomen voor reparatie. (Medegedeeld door Simoons Co., A. v. Vliet Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie 217 3/8—1/8 N. Am. Rayon 1213/16 Anaconda U. S. Steel Adj. Milw. Tidewater Ch. MJlw. g. b. 17 11/16—9/16 29 3/8 413/16 121/8—12 Van 4.30—5.00 uur Adj. Milw. 4 Tidewater 9 7/815/16 Cities Service 2 1/8 Ch. Milw. g. b. 121/16—12 Na de nig stanc graan aanbè

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2