S TA D S N I E U W S INVENTARIS OPRUIMING 2e en laatste dag ya #«TEÜ, SITTERS in! Haarlem, 6 Jan. TEGEN HALVE PRIJZEN NA EEN GERUCHTMAKEND ONTSLAG JAARLIJKSCHE OPRUIMING WITTOP KONING - HAARLEM MAANDAG 6 JANUARI 1936 NACHTELIJK BEZOEK AAN HET FRANS HALSTHEATER Poging tot inbraak R.K. OPERETTEVEREENIGING „HAARLEM" Haarl. Politie-Muziekvereeniging KELLNER KRIJGT EEN MAAND GEVANGENISSTRAF Het doodelijk ongeluk in de Kruistochtstraat DE VERLICHTING HAARLEM- AMSTERDAM Schrijven van de K. v. K. R.K. Bond van Bloemist-, Tuin en Landarbeiders „St. Deus Dedit" Een gratis-, maar geen aan genaam ritje Opdracht ONZE wordt gehouden van 20 t.e.m. 31 Jan. a.s. f 130.000 verduisterd Spoorwegambtenaar komt voor de rechtbank DE KEURINGSDIENST VOOR WAREN TE HAARLEM Actie voor behoud Derde postbestelling in Haarlem-N. De Haarlemmermeer-spoorlijnen BURGERLIJKE STAND HAARLEMMERLIEDE ECHTE WALES-ANTHRACIET o.a. a f 2.25 Harmenjansweg 67a - Telef. 16100 Gouden jubilarissen Prov. Staten van Noord-Holland UIT DEN OMTREK AERDENHOUT BENNEBROEK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE VELSEN Schoterweg 1 - Telef. 16459 AGENDA Bioscopen Juridische ambtenaren hadden geen dringende reden om zonder opzeggingster mijn heen te gaan Ambtenaar elders te werk gesteld De Lindberghs te Cardiff 7 Januari Bioscopen INSTELLINGEN UIT HET BOUWBEDRIJF Naleving contract zeker gesteld ZESTIG JAAR LEKKERNIJEN GEFABRICEERD Jubileum N.V. Kiene Co. VOETBAL K.V.V.Beverwijk 33 ZAANDAM Morgen, Dinsdag 7 Januari Magazijn geopend van 1012.30 uur van 1420 uur KRUISSTRAAT 5 In den afgeloopen nacht heeft men getracht in te breken in het Frans Halstheater aan het Frans Halsplein. Toen de emotie van de laatste voorstelling, die voor middernacht ge ëindigd was, reeds was geweken, heeft een onbekende of waren het er meer? door een deur open te breken, het theater weer willen binnengaan. De deur bleek echter van een deugdelijk maaksel en was niet open te krijgen, zelfs niet, toen de nachtelijke bezoeker ook een ruitje van de deur had vernield. Het is ook mogelijk, dat de inbreker bij zijn arbeid gestoord is en het hazenpad gekozen heeft. In ieder geval is hij niet in het theater geweest, zoodat er niets wordt vermist. Het feit, dat de inbreker met handschoenen heeft gewerkt, wijst er op, dat hier geen beginne ling aan het werk is geweest. Een paar schilders, die hedenmorgen met hun arbeid wilden beginnen, hebben de in braakpogingen ontdekt en de politie gewaar schuwd. Deze zoekt ijverig naar den dader. De Haarlemsche Op. Ver. herdacht haar eer ste lustrum met de opvoering van Jacq. Of fenbach's „De dochter van den Tamboer-ma joor". Een operette (destijds heette zoo'n werk Opera comique), die door de vlotte, melodieuze en bevattelijke muziek en door het niet onaardige gegeven nog altijd in den smaak van de operet- te-bestudeerende amateurs en van het operette uitvoering bezoekende publiek valt. De uitvoerenden vinden er vele welluidende koornummers, benevens een flink aantal rollen en rolletjes in, die door eenigszins geoefende en geroutineerde amateurs naar behooren kun nen worden vertolkt. Jacq Offenbach (schuilnaam voor Juda Eberscht; hij was een zoon van een Joodsch Cantor uit Keulen) schreef weliswaar voor de beroepsspelers van zijn eigen theater in Parijs, maar zijn muziek, uitgezonderd die van zijn groo- tere en meer waardevolle werkenOrpheus in de Onderwereld en De vertellingen van Hofmann, ligt ook in het bereik van den ontwikkelden amateur. De enkele aria van Griolet en de grootsch opgezette finale van de 2de acte zijn meer als parodie bedoeld op den toen reeds verouderden Italiaanschen operastijl en kun nen dus in dien trant worden uitgevoerd. Het lustrum-vierende „Haarlem" bezit ge lukkig vele ontwikkelde amateurs. Dit vooral inzake spel. We zagen weer oude bekenden: Osendorp, den Tamboer-majoor prachtig typee- rende en zijn geheele partij behoorlijk zingen de, Ferry van Zijp, wederom als een ouden, ver dwaasden Hertog, natuurlijk onverbeterlijk weer gegeven en daar de zangpartij hem geen te hooge eischen stelde, nu ook op vocaal gebied voldoenden, Steinmetz als den tamboer Grio let, kostelijk en leuk gekarakteriseerd en ver dienstelijk gezongen, al is zijn uitspraak niet alïTjd even duidelijk. "Van de dames vangen we aan met Leny van Tricht, nu werkelijk een imposante" verschijning als Hertogin en vrij goed in spel en zang. Dan de onmisbare Coby's (Dingerdis en v. d. Helm), beide lieftallige verschijningen, gracieus spelen de, in middenligging aardig zingende als kost schoolmeisje en marketenster. Het is jammer, dat men bij deze Coby's altijd enkele schrille hooge toontjes voor lief moet nemen. Is daar absoluut nu niets aan te veranderen? Thea De- lemare, die een paar jaar geleden bijzonder op viel. kreeg weer eens een rolletje en wel een kleine van Moeder Overste. Zij kweet zich uit stekend van haar taak. Van de hoofdrollen is nog te vermelden Jac. Overtoom als Luitenant Robert, 'n Goed figuur, alleen wat onduidelijk in zijn uitspraak. Verder kleinere rollen en dan het koor, dat meestal be hoorlijk zong. Er waTen wel metrische oneffen heden te bespeuren, maar van een ernstig déraillement was, dank zij de handigheid van den dirigent Frans Pielage, geen sprake. Het décor viel niet tegen en de costumes waren zooals gewoonlijk prachtvol. De talrijke aanwezigen leefden in sterke mate met het stuk mede. Dit was hoogst begrijpelijk, want al waren er kleine onzekerheden en inzinkin gen, daartegenover stonden talrijke sterk dra matische momenten, zooals bij de herkenning van Otella door haar vader, ook weemoedige en innige, b.v. het afscheidslied van Otella en bovenal ontelbare zeer grappige, vanaf het op treden met den „knappen jongen met heilig vuur", die nog niet zoo'n domme ezel bleek te zijn (hij hield zich ten minste buitengewoon netjes), tot aan de monniken-scène. Het orkest speelde slagvaardig; de bezetting was wel 'wat klein. Dit viel het meest in de Ouverture op. Het gegeven!? O.a. een waschvrouw, getrouwd met een wolverver, verlaat haar man en is later een welgemanierde Hertogin. Zonderling, maar het is een operette, waarin zelfs de on mogelijkste dingen mogen en kunnen gebeuren. En over die dingen glijdt men heen, als er maar leuk gespeeld en frisch gezongen wordt. OJK. De Haarl. Politie-muziekvereeniging, direc teur B. D. Peters, organiseert op Maandag 13 Januari in den Schouwburg aan den Jansweg, des avonds om 8 uur, een feestavond voor leden, donateurs en begunstigers, met medewerking van de Kon. letterlievende vereeniging J. J. Cremer. Laatstgenoemde vereeniging zal na afloop van het muziekprogramma een kluchtig spel in 3 bedrijven opvoeren, getiteld: „Inbreker ge vraagd!" Na afloop gezellig samenzijn met me dewerking van „The Harlem Kings", leider J. Monnikkendam. bus na, elk oogenblik verwachtende, dat de jon gen zich zou loslaten. De jongen wentelde zich nu eens op de eene, aan eens op de andere zijde- Anders rijden je ettelijke auto's voorbij, maar nu was er geen enkele, die in de richting Over- veen reed en die den buschauffeur kon waar schuwen. Op den Zülweg, voorbij het R.K. Ly ceum, zag ik een groepje menschen, echter geen bus. Naderbij komende bleek, dat de jongen zich had losgelaten. Daar stond het huilende joch, met gehavend gezicht, kapotte knieeën en totaal geruïneerde kleeren. Van de beide an dere „verstekelingen" was niets te zien. Een der omstanders nam 't joch onder handen en wees hem op het gevaar van dit spelletje. Hierop wist hij alleen te zeggen, dat zijn broertje 't hem gezegd had. Toen, alsof er niets gebeurd was, nam hij de beenen in de richting Over- veen. Gelukkig, dat moeder hem nog zóó, zij 't ook met totaal bedorven kleeren, thuis kreeg. Maar hij zal voorloopig wel aan dit gratis ritje genoeg hebben. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond de 18-jarige kellner J. H., uit Oldenzaal, terecht, verdacht van het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, n.l. het veroorzaken van de verschrikkelijke botsing tusschen auto en motor in de Kruisstraat te Haarlem op 22 September 1935, waarbij de heer W. een schedelbasis- fractuur bekwam. Later is de heer W. in het St. Elisabethsgast- htris overleden. De Officier van Justitie eischte 2 maanden gevangenisstraf met een jaar intrekking van liet rijbewijs. De Rechtbank maakte er hedenmorgen een maand gevangenisstraf van met 1 jaar intrek king van het rijbewijs. In verband met de urgentie voor een doelma tige verlichting van den Rijksweg Haarlem Amsterdam stelt het bureau der Kamer van Koophandel te Haarlem voor aan den Minister een schrijven te richten met het verzoek offi- cieele mededeelingen te doen. Daarbij wordt opgemerkt, dat een officieele mededeeling voorzoover de Kamer bekend is nooit is ge daan doch alleen officieuze berichten daarom trent zijn verschenen. De afdeeling Haarlem van bovengenoemden bond hield Zondag haar jaarfeest. Des mor gens om acht uur werd in de St. Antoniuskerk voor de overleden leden een H. Mis opgedra gen, welke door vele leden werd bijgewoond. Des avonds kwam men in het gebouw St. Bavo bijeen voor een feestvergaderlng, waar de voorzitter, de heer J. Salman, een geest driftige en pittige rede hield, waarin hij allen een zalig en gelukkig' Niewjaar toewenschte en de hoop uitsprak, dat er spoedig voor land- en tuinbouw betere tijden zouden aanbreken. Het ledental nam dit jaar met 6 leden toe, zoodat de afdeeling thans 131 leden telt. Er wordt zeer veel leed geleden, maar ook veel gelenigd. In totaal werd aan werkloozensteun uitge keerd 28.095. Te betreuren was, dat het hoofdbestuurslid de heer Dekker, de vereeniging door den dood was ontvallen. Hij had nog veel tot stand kun nen brengen. Het hoofdbestuurslid, de heer H. Kuiper, werd benoemd tot bestuurder van het R.K. Werkliedenverbond. Ook daar zal hij veel en nuttig werk kunnen verrichten, ook voor land- en tuinbouw. De loonsverlaging in het bloembollenbedrijf kon gelukkig' worden tegengehouden en dc loonsverlaging voor den hovenier tot een mi nimum beperkt. Het bestuurslid, de heer Van der Veld, werd tot raadslid gekozen, wat een felicitatie voor de afdeeling waard is. Van de 131 leden, welke de afdeeling' telt, zijn er momenteel 88 werkloos en aan steun werd deze week uitgekeerd 1100. Voorzitter vroeg aller medewerking voor het vele werk van den penningmeester en bracht hem hulde voor zijn ijver en acuratesse. Spr. hield daarna een warm pleidooi voor het werk der vakbeweging en vroeg blijvend ver trouwen in de leiders. Daarna schetste spr. wie de vijanden zijn en wat van hen te verwach ten is, wijzende op de voorbeelden in het buitenland. Voorts vroeg spr. ook de medewerking der vrouwen in haar eigen belang. Zij moeten met haar mannen medewerken aan de solidariteit der beweging. Hierna ving het vroolijke gedeelte aan. De muziek werd verzorgd door het trio Metzelaar. het meer vroolijke gedeelte door het Duo Busch. Het was een intiem en gezellig avondje. Gedurende den avond had er nog een verloting plaats en werd tevens een collecte gehouden voor „Winterhulp." Zaterdagmiddag was de Zijlweg getuige van een gelukkig niet alledaagsch voorval. Een Overvener vertelde daarover het volgende: Toen ik per fiets het Haarlemsche postkan toor passeerde, zag ik drie jongens aanstalten maken, achter op den autobus naar Overveen te klimmen. Op de Raaks reed de bus me voor bij. Alle drie de jongens zaten achter op den bumper. Twee konden zich vasthouden aan den knop van de nooddeur, achter in den wagen. Bij de Pieter Kiesstraat reed de bus me weer voorbij, maar nu sleepte de jongste met zijn geheele lichaam over den weg. Krampachtig hield hij zich vast aan den bumper. Ik trachtte, evenals een paar andere wielrijder, den autobus voor te komen, maar daar was geen denken aan. t Toeval wilde, dat de bus nergens be hoefde te stoppen. Alle voetgangers keken den Het maken der kerkbanken voor de nieuwe kerk in Haarlem-Noord is na inschrijving op gedragen aan N. Kuiper, Zijlweg 332 v. h. Zijl straat 96. "Hllll BARTELJORI55TRAAT 13-17 Naar wij vernemen, zal nog deze maand, waarschijnlijk reeds a.s. Donderdag, voor de Haarlemsche rechtbank behandeld worden de zaak tegen den 56-jarigen stationsambtenaar aan de Ned. Spoorwegen te Haarlem, ver dacht van verduistering van ruim f 130.000, ten nadeele van de Spoorwegen. Verdediger is mr. Silvain Groen. Het Bureau der Kamer van Koophandel voor Haarlem en Omstreken stelt voor aan den Mi nister van Sociale Zaken een schrijven te zen den waarin op behoud van den Keuringsdienst van Waren te Haarlem wordt aangedrongen. Uit het uitvoerige schrijven stippen wij aan: In het gebied van den Keuringsdienst is, naar het gevoelen der Kamer, de controle niet veel vuldig. In den regel worden melkverkoopers, bak kers etc., slechts 2 of 3 maal per jaar gecon troleerd. Uitbreiding van de rayons doet de be zuiniging door reiskosten etc. sterk verminde ren, terwijl er ook nog practische bezwaren zijn. Opgemerkt wordt dat reeds lang voor het in werking treden van de Warenwet te Haarlem een keuringsdienst werd opgericht door de ge meente op aandrang van verschillende zijden. Doordat een overeenkomst werd gesloten met eenige omliggende gemeenten, Bloemendaal, Heemstede, Velsen en Zandvoort, werd deze dienst binnen enkele jaren uitgebreid. In ver band met de invoering der Warenwet werd de dienst omgezet in een Warenkeuringsdienst, in welks rayon het aantal inwoners toen omstreeks 250.000 bedroeg (nu gestegen tot 350.000) een groei die bijna het sterkste is van het geheele land. De toename van de bevolking bedroeg in dat gebied in de jaren sedert de oprichting onge veer 40 pet. (in Alkmaar en Leiden slechts 20 pet.). Gerangschikt naar de grootte neemt Haarlem de negende plaats in. Daarbij is de stad Haarlem een belangrijk centrum; binnen een straal van 15 K.M. wonen plus minus 300.000 inwoners. Voorts eischt een gebied als Haarlem een intensieve controle door het betrekkelijk groot aantal fabrieken van le vensmiddelen die daar gevestigd zijn. Het zal om slachtig blijken, wanneer de controle in een dergelijk sterk bevolkt centrum vanuit een kleine plaats, die op vrij grooten afstand ge legen is, wordt uitgevoerd. Daarenboven kan hetzelfde werk beter en zeker met niet meer kosten vanuit het centrum zelf geschieden. De actie van de Kamer van Koophandel ten aanzien van de invoering van een derde post bestelling in Haarlem-Noord heeft succes ge had. Bij de officieele stukken van het bureau aan de Kamer is n.l. een schrijven waarin wordt medegedeeld, dat op het verzoek van 30 October reeds 2 December gunstig beschikt werd. Sinds dien tijd heeft Haarlem ten noorden van de Jan Gijzenvaart dan ook 3 postbestellingen per dag. Daar bij de besprekingen, die de commissie voor behoud der Haarlemmermaorspoorlijnen uit de Kamer van Koophandel gehouden heeft, is komen vast te staan, dat het haar niet mo gelijk is een afdoend middel tot behoud aan de hand te doen, verzoekt de commissie van haar taak te worden ontheven. Geboren; 2 Januari d. van C. E. Krause-ter Horst. d. van G. A. M. Shnitger-Bos 3 Januari z. van A. M. v. d. Velde-Stijnman. d. van G. A. Heijerman-Hagen. d. van A. M. Hagen-de Vries. 4 Januari z. van H. A. Kiootwijk-Hage. d. van J. T. v. d. Heide- v. Lieshout. 5 Januari z. van M. W. Kluver- de Boer. 6 Januari d. van M. C. de Zwager- Bamhoorn. Ondertrouwd: 6 Januari J. Veldman en D. P. Mink. Overleden: 3 Januari T. v. Altena, 81 j., Hagestraat. H. de Jong, 79 j., Potgieter straat. H. A. Keiser, 66 j., Westerhoutpark. 4 Jan. S. Zwiers-Scheer, 77 j., Kennemerstr. C. Steenken, 42 j., Amsterdamstraat. W. v. Delden-Bruijn, 63 j., Gasthuisvest. K. v. Wirdum, 60 j„ Hazepaterslaan. A. M. Zon- neveld-Vester, 63 j., Pres. Steijnstraat. A. N. J. v. Hees, 91 j., Overtonstraat. C. A. M. Bruan-v. d. Weijden, 66 j„ Leidschestraat. 5 Januari H. Eichhorn, 85 j., L. Molenstraat. E. J. Elfrink, 17 j., Bantamstraat. P. J. Freni, 69 j„ Zonnelaan. P. E. van Staverenvan Vliet, d.; N. L. M. van Riemsdijk geb. Gravin van Limburg Stirum, d. Getrouwd: I Dufour en M. M. Daeij Ouwens, J. Creve en Ch. L. Dastiaans; C. J. van den Broeck en H. F. Roesveld. Overleden: E. Boos, 79 j.; H. van de Vliet- voet, 83 j., weduwe van W. J. Schoonhoven; M. A. Tweehuijzen, 75 j., weduwe van A. P. Mul der; D. Duuisma, 64 j.; A. J. Hekker, 43 j., overleden te Haarlem; G. C. C. Reeser, 82 j., overleden te Haarlem. Straatbelasting In de raadsvergadering van 11 December j.l. werd o.a. besloten tot heffing eener straatbelasting en eene verhooging met 20 opcenten (thans 50) op de personeele belas ting. Eerstgenoemde belasting heeft blijkbaar de ontstemming opgewekt van de landbouwende bevolking. Naar men ons n.l. weet mede te deelen, is men van landbouwerszijde van plan zich hier tegen te verzetten. Door middel van een request hoopt men Gedeputeerde Staten te bewegen de goedkeuring aan bovengenoemd raadsbesluit te onthouden. Momenteel worden druk handtee- keningen verzameld tot zelfs op de beurs te Am sterdam. De ziel van deze actie schijnt het Anti- revolutionnaire raadslid Biesheuvel te zijn. Zoo als men zich zal herinneren werd het voorstel van genoemd raadslid t. v. om in 1936 niet over te gaan tot invoering eener straatbelasting of belastingverhooging, in de laatste raadsverga dering verworpjn. 2 Mei a-s. hoopt de Eerw. Broeder Stephanus, Overste van het Ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem, den dag te herdenken, waarop hij vóór 50 jaren in de Congregatie van de Broe ders van Barmhartigheid van St. Joannes de Deo het Ordekleed ontving. Ook de Eerw. Broeder Lambertus herdenkt op dien dag het gouden feest zijner inkleeding in dezelfde congregatie. Personalia Met ingang van 1 Januari 1936 is aan het Diaconessenhuis te Haarlem voor de behande ling met heilgymnastiek en massage verbon den de heer A. van Beekum. Naar we vernemen is de opvolger van wijlen den heer H. F. van Nuland als lid van de Pro vinciale Staten van Noord-Holland, de heer J. Groen van Zuid-Scharwoude, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Liefdadigheidsvoorstelling 't Aerdenhout- sche tooneel-ensemble, dat onlangs een goed geslaagde opvoering gaf van „Polly Perkins", zal in de laatste week van Januari een opvoering ge ven van 't zelfde stuk in hotel „Monopool" te Z"andvoort. De opbrengst kot ten goede aan de Stichting „Groot Kijkduin" te Zandvoort. Jaarvergadering R. K. Volksbond Dins dagavond om half acht houdt de R. K. Volks bond, afdeeling Bennebroek, haar jaarverga dering. De weleerw. heer P. Boelrijk zal op dezen avond spreken. Burgerlijke stand. Geboren: Chr. W. Huls boschVerhaar, z.; W. J. B. KerstensDemi- son, z.; P. G. ter Wolbeek—van der Horst, cL; De Ria Rago-film Ook te Heemstede is de Ria Rago-film van het eiland Flores voor een groote schare belangstellenden in het R.K. Ver- eenigingsgebouw vertoond. Eerst werd een teekenfilm vertoond en daarna als inleiding een film waarin de verschillende missiehuizen in ons land op het doek komen en verder talrijke belangrijke gebeurtenissen in het missieleven naar voren worden gebracht. Pater P. H. v. Eijk gaf een uiteenzetting van Ria Rago. Men heeft vanavond nog gelegen heid om dit epos van het missiewerk te gaan zien. De paters verdienen een stampvolle zaal. Pluimvee vereeniging „De Eendracht" Bo vengenoemde vereeniging hield Vrijdagavond haar jaarvergadering. In zijn openingswoord sprak de voorzitter woorden van dank tot de leden voor alles, wat zij in dit afgeloopen jaar weer hebben gedaan om de vereeniging tot grooteren bloei te bren gen, daaraan de gebruikelijke wenschen voor het nieuwe jaar toevoegend. Vervolgens werden twee nieuwe leden geïnstalleerd. Naar aanleiding van pogingen, die van andere zijden gedaan zijn om te komen tot de stichting van een gewestelijken bond, kreeg het bestuur de opdracht verdere besprekingen met zuster verenigingen te houden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental stationnair bleef en thans 61 bedraagt, benevens 14 donateurs. Het vergade- ringbezoek was over het algemeen goed. Uit het verslag der gehouden tentoonstelling bleek, dat deze eveneens succesvol is geweest Zoowel in dit verslag als door de leden zelf werd den functionarissen dank gebracht voor hun vele en belangelooze- bemoeiingen voor en tijdens de tentoonstelling. Het financieel verslag der tentoonstelling sloot met aan inkomsten 1256,61 en aan uitgaven 1226,75. Tot lid der controle-commissie werden be noemd de heeren J. K. Kools en C. Janus. Als bestuursleden werden herkozen de heeren R. Donkelaar, N. Leuven, M. v. Iperen en H. Mul der. Tot lid der tatoueeringscommissie werden benoemd de heeren G. Tukker en W. G. de Groot. Burgerlijke Stand Geboren: d. van C. den Heijer-Zwart. d. van W. Heenes-Deen. d. van M. J. Engelhart-Willems. z. van M. Diederiks-Koster. z. van M. Oldenburg-Dekker. z. van G. Teeling-van der Kooi. d. van A. A. Kolb-Ippel. z. van E. F. H. C. Boos- man-van Delft. z. van M. J. P. Leijenaar- Hellmann. z. van L. van der Plas-Pomorin. z. van C. A. E. Weitner-Homburg. z. van E. van Pels-Stam. Overleden: G. Berkelder, 75 j., wed. v. L. A. Dekker. c. Bakker. 57 j., echtgen. v. D. Peper. p. van Delft, 59 j., echtgen. van B. M. van der Valk. ZONDER VOORUITBETALING 10 JAAR ALLE REPARATIES GRATIS Gebouw „St. Bavo" R. K. Bevolkings bureau 8 uur. Stadsschouwburg Abonnementsvoorstelling le serie „Nieuw Schouwtooneel" voert op: „Mars en Co." kwart over 8. Naar aanleiding van het conflict, dat zich einde September van het vorige jaar voordeed tusschen een viertal juri dische ambtenaren van het regeerings- bureau en een ambtenaar van het land bouwcrisisbureau heeft de minister van Landbouw en Visscherij een beslissing ge nomen. De minister is tot de conclusie gekomen, dat een dringende reden om de dienstbe trekking zonder inachtneming van den opzeggingstermijn te eindigen voor de vier juridische ambtenaren van het regee- ringsbureau niet aanwezig was. Ten aanzien van den ambtenaar van het Landbouwcrisisbureau heeft de minister uitvoering gegeven aan het voornemen, dat hü reeds voor het uitbreken van het conflict had, om dezen ambtenaar op een andere plaats in den crisisdienst werk zaam te doen zijn. LONDEN, 4 Jan. (Reuter). De Lindberghs zijn hedenavond per auto te Cardiff aangeko men. De kolonel zal verblijf houden in een kleine villa te Lladoff, waar Llewellyn Morgan de zwager van mevrouw Lindbergh woont. De Lindberghs zeiden, dat hun verblijf hier van onbepaalden duur zou zijn en zij vroegen de bevolking hun rust niet te verbreken. Frans Hals-Theater „Liefdesrhapsodie" 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace „Op de Planken" Op het tooneel „Traveniers, comedy equilibristic", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „David Copperfield", 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo": Afdracht Grafische Bond, 8 uur: Haarlems Kerkzangers, 8 uur; Bestuur Metaalbewerkers, 8 uur; St. Cae- cilia, 8 uur; Rechtskundig bureau, 8 uur. Stadsschouwburg Gezelschap „De Haghe- spelers" Opvoering van „Wapens en de mensch", kwart over 8. Frans Hals-Theater „Liefdesrhapsodie" 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace „Op de Planken" Op het tooneel „Traveniers, comedy equilibristic", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater „David Copperfield", 2.30 7 en 9.15 uur. St. Elisabethsvereeniging Jansstraat 49 Spreekuur: 's Maandags van 2 tot 3 uur; vergadering van 3 tot 5 uur. Spreekuur Donderdag van 3 tot 4 uur. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Nieuwe Gracht 70 Geopend dagelijks van 10 tot 5 en van 7 tot 9 uur; 's Maandags van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur- Bisschoppelijk Museum Geopend op werk dagen van 104 uur en op Zondagen van 12 tot 2 uur. Wit-Gele Kruis (R. K. Kraamhulp, Wijkver pleging en Magazijn Parklaan 75 (tel. 16391) Spreekuren: R. K. Wijkverpleging, Magazijn verplegingsartikelen. inschrijven lidmaatschap, inlichtingen alle werkdagen van 10 tot 6 uur. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1. Haar lem. Tel. 11671. De Patroonsbonden en de Werknemersorga nisaties in de Bouwbedrijven zijn tot overeen stemming gekomen over de clausule, waarin de zekerheid tot naleving van het collectief con tract wordt gegeven en vastgesteld. Deze clausule moest eerst genomen worden, alvorens confereeren over een nieuw contract mogelijk werd geacht, daar in het afgeloopen jaar veel ontduiking plaats kon hebben. Op 1 Januari bestond de fabriek van choco lade- en suikerwerken N.V. J. C. Kiene Co. te Amsterdam 60 jaren. Gedurende dezen lan gen tijd van haar bestaan heeft de fabriek mil- lioenen kilogrammen lekkernijen afgeleverd, zoowel in Nederland als in het buitenland. Er is haast geen land ter wereld, waarheen niet de bekende Klene's fabrikaten in belangrijke hoe veelheden worden verzonden. Aan dit jubileum werd door de directie geen feestelijk karakter gegeven. Beverwijk trapt tegen wind in af. Zoover als de gesteldheid van het terrein het toelaat wordt er tamelijk vlug gespeeld. Ofschoon de thuisclub zich beter aanpast dan de Wij kers, zijn laatstgenoemden toch meer aanvallend en zij maken zelfs een doelpunt, dat terecht wordt geannuleerd wegens buitenspel. De verhouding 5 tegen 2 corners bewijst wel, dat de Wljkers goed aanvallen, maar het spel te kort houden. Het succes komt dan ook aan de andere zijde als K. V. V. goed doorbreekt en onhoudbaar scoort. De achterhoede der thuisclub kan gere geld goed ingrijpen en wegwerken. Geholpen door den wind komen de K. V. V.-ers steeds dicht bij het Wijker doel, dat weldra voor de tweede maal doorboord wordt. De keeper is ge blesseerd en moet vervangen worden. Rust 20. Na de rust heeft Beverwijk zijn spelmethode gewijzigd. Geregeld worden de vleugels nu in den aanval betrokken en uit één van deze aan vallen doelpunt de linksbuiten onhoudbaar, 2—1. Uit een penalty wordt even later gelijk ge maakt, 22. Enkele minuten later breekt K. V. V. goed door en onhoudbaar voor den reserve-keeper gaat de bal in het Wijker doel, 32. De Wijkers laten den moed niet zakken. Zij nemen het spel geheel in handen. Corner op corner volgt, maar voorloopig zonder resultaat, maar bij den derden corner is het weer de linksbuiten, die onhoud baar gelijk maakt, 33. Als ten slotte de scheidsrechter het einde aankondigt, hebben beide partijen een punt bemachtigd, wat ook de verhouding juist weergeeft. Gearresteerd De Rijksveld wacht te West- z a an heeft dezer dagen gearresteerd K. S., Belg van geboorte, domicilie houdend te Am sterdam, verdacht van rijwieldiefstal. De aan gehoudene zal naar Haarlem worden overge bracht. MANTELS

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2