Geladen stemming in Italië D Groote overwinningen der Abessiniërs gemeld I Vlootconferentie in een impasse Het nieuws van heden HET DRAMA GAAT VOORT DE GEHEELE PROVINCIE TEMBIEN HEROVERD Opstanden in Oost-Siberië De bezetting van Tangkou DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DONDERDAG 9 JANUARI 1936 BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TELEFOON 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent) per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Ochtendblad EEN EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 19734 De oorlogsgeest breidt zich uit en verdrijft meer en meer de stemming van den vredestijd Een troosteloos leege lei Het Weer Japan weigert de Britsch-Fransch- Italiaansche voorstellen te overwegen Einde en mislukking der conferentie Vlootbewegingen van Frankrijk Theoretische manoeuvres Verbitterde tegenstand bij den Abessinischen opmarsch naar Aksoem Ras Desta begint den aanval in het Zuiden Het lot der gevangenen Een Duitsche Roode- Kruis-missie 200 bomaanslagen en bar baarsche straffen De overstroomingen in Frankrijk Het water valt China en de Japansche voorstellen Ariosji belast met een onderzoek naar Nankings houding De metselaarsstaking te te Buenos Aires De orde weer hersteld Geen gemeenplaatsen De toestand zou volkomen normaal zijn Het koningsmoord- proces Desbons definitief uitgeschakeld DE OPVOLGER VAN KOESTER ag k\\\\v wwwu 111 in ii i SS L3 NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct., Ingez. mëdedeelingen 50 cent; Idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces «Omroeper»" zie de rubriek. (Van onzen Romeinschen correspondent) Dit nieuwe jaar is werkelijk met een leege lei begonnen. Schoon zou ik haar niet durven noemen, integendeel. Maar er is geen woord meer op te lezen, sinds de publie ke opinie der wereld, door Mussolini eens als een „belachelijke vogelverschrikker" in den hoek gezet, als revanche de spons haalde over de for mules van Hoare en Laval. Er is geen enkel initiatief meer aan de orde, om door overleg een einde te maken aan het Afrikaansche conflict en daarmee de voorwaar de te scheppen voor een collectieve en construc tieve politiek in Europa. Mussolini heeft achter af nog te kennen gegeven, dat de condities van HoareLaval, die de Volkenbond als tè gunstig voor Italië verworpen heeft, voor Italië zelf ver beneden het aanvaardbare minimum bleven. De bemiddelaars zitten nu met de handen in den schoot; de Paus zelf sprak over de vredes- verwachtingen meer in den verleden dan m den toekomstigen tijd. Maar ook in de sanctie-politiek, die het con flict door dwang in plaats van door bemidde ling wil beëindigen, staat alsnog geen nieuw, initiatief aan de orde. Aan het bc-gin van dit nieuwe jaar lijkt de situatie dus op chemisch mengsel, dat aan zijn eigen lot wordt overgelaten. De politieke schei kundigen hebben er totnutoe van afgezien, nog andere ingrediënten (zooals petroleum) aan dit broddelende mengsel toe te voegen. De elemen ten zijn compleet: de reactie gaat kokend en sissend haar gang. Eén van die elementen is het fascistische Italië. Sommigen hadden verwacht, dat dit ele ment om nog steeds in scheikundige termen te blijven niet homogeen zou blijken en dat het onder den druk van de sancties of door de spanning van den oorlog uiteen zou vallen. Niets daarvan is geschied en geen teeken van dien aard is vooralsnog te bespeuren. De groote maatschappelijke krachten, die sommigen in tegenstelling met het fascistische regime meen den te zien, hebben aan de regeering hun vol len steun gegeven en hun maatschappelijken invloed aan Mussolini's politiek verpand. Het koninklijk echtpaar heeft zich o. a. aangesloten bij het zoog. goudplebisciet, en de koningin liet het offer van haar trouwring vergezeld gaan van een persoonlijk schrijven aan Mussolini, dat aan alle speculaties omtrent een tegenstelling tusschen regeering en koningshuis den adem af snijdt. Wat het leger aangaat, dat sommige stemmen ook wel eens in oppositie tot het re gime wilden stellen, de houding van den ko ning en het feit, dat maarschalk Badoglio den oorlog in Afrika leidt, zijn genoeg om hun het zwijgen op te leggen. Wat tenslotte de Kerk betreft, in brieven en redevoeringen hebben de bisschoppen hun ge- loovigen niet alleen tot plichtmatige gehoor zaamheid en edelmoedige offervaardigheid ver maand, maar vaak ook uitdrukkelijk de huidige politiek der regeering met hun gezag onder steund. De lagere geestelijkheid staat daarin zeker niet ten achter. Sommige kanselrede voeringen zijn daar het bewijs van. Het gaat er hier niet om, over deze houding van de Italiaansche geestelijkheid een oordeel uit te spreken Deze houding verschilt tenslotte weinig of niets van die, welke de geestelijkheid in den gTOOten oorlog in alle landen heeft aangenomen. En Italië is heden in oorlog. Maar waar het hier om gaat is het feit, dat de overgroote meerderheid van den Italiaan- schen clerus voorzoover dat is vast te stellen zich met groote nadrukkelijkheid achter de regeering gesteld heeft, de pauselijke uitspra ken omtrent de rechtsgronden van den oorlog op zich heeft laten berusten, en zijn vollen steun gegeven heeft aan de actie der regeering, dit niet alleen uit burgerplicht, maar in vele gevallen óók wegens de verdiensten, die aan dit bepaalde regime voor de katholiciteit van Italië uitdrukkelijk worden toegeschreven. Zoo heeft dus de druk van het buitenland niet, zooals sommigen verwachtten, een scheu ring gebracht in het fascistische Italië, maat veeleer den samenhang versterkt. Mussolini's politiek kan niet meer als de politiek van Mus solini alléén beschouwd worden; een „paleis revolutie" van deze of gene zijde, waarop som migen rekenden, ligt verder dan ooit. Dit alles wil zeggen, dat het element Italië in het hui dige proces niet uiteenvalt. In een eventueele débacle zullen allen hun deel dragen. Intusschen is duidelijk waarneembaar, dat de druk van het politieke conflict, dat haat en oorlog hun werking hebben op het ge moed van de massa. De'oorlogsgeest breidt zien dagelijks uit en verdrijft meer en meer de stemmingen van den vredestijd. Dezer dagen hebben alle kranten geschreven, dat het Italiaansche volk, verontwaardigd over de barbaarsche afmaking van een gevangen vliegenier, eischt, dat de oorlog in Afrika met onbeperkte hardheid in het Duitsch heet dat: „rücksichtslos" zal worden gevoerd. Nu eischt het volk echter in een dictatoriaal re gime slechts datgene, wat de regeering al heeft besloten. Een verbitterde verscherping van de strijdmethoden aan de Afrikaansche fronten met gebruik van die strijdmiddelen, welke tot nutoe in reserve bleven, staat dus voor de deur. In het binnenland heerscht de meest vol komen rust. De frontberichten van den laat- sten tijd, die niet meer van gemakkelijke suc cessen, maar van bloedige gevechten en betrek kelijk aanzienlijke verliezen spreken, hebben deze kalmte niet verstoord. Menigeen had zich zeker een vlotter verloop voorgesteld. Maar nu het hard tegen hard gaat, twijfelt men noch tans niet aan het eindresultaat. Wat de uitwerking der sancties betreft, de regeering weet door haar wijdvertakte in- dustrieele en commercieele controle en orga nisatie te bereiken, dat de gevolgen van duurte en schaarschte voor het volk alsnog weinig voelbaar worden. De pers pleegt dagelijks breed uit te meten, welk een nadeeligen terugslag de stopzetting van het handelsverkeer met Italië op de economie der verschillende sanctie-lan den heeft. Dat die terugslag echter op de Ita liaansche economie, die vijftigvoudig getroffen wordt, niet minder kan zijn, ligt voor de hand. Dezer dagen is de begrooting voor 1936-37 ge publiceerd, die bij een bedrag aan uitgaven en ontvangsten van ruim 20 milliard lire een over schot van 20 millioen oplevert. Maar in deze begrooting, die van 1 Juli '36 tot 30 Juni '37 loopt, zijn de kosten van den oorlog in Afrika uiteraard niet voorzie». Over het loopende financie-jaar worden sedert eenige maanden geen gegevens meer verstrekt. In de laatste maand, dat zij verstrekt werden, bedroegen de kosten van de Afrikaansche onderneming ruim twintig millioen per dag. Sindsdien zijn de vijan delijkheden effectief begonnen, hetgeen de kos ten waarschijnlijk nog heeft doen stijgen. En juist m het begin van dit jaar schijnen de strijdkrachten in Afrika nog belangrijk te wor den versterkt. Ook de Banca d'Italia publiceert sedert den herfst geen weekstaat meer, zoodat men niet zeggen kan, hoe het met den goudvoorraad en de papiercirculatie gesteld is. Het groote goud offer, dat de bevolking in haar geheel gebracht heeft en waarvan men de opbrengst tusschen een half en een heel milliard lire kan schatten, kan de goudbehoeften van den Italiaanscher. invoer voor verscheidene maanden dekken. Elke berekening, die men zou willen maken, hoelang Italië het economisch en financieel kan „uitzingen", is dan ook een slag in de lucht. De moderne staten hebben bewezen, dat zij de wetten der economie onafzienbaren tijd kun nen tarten. De controle-middelen, waarover de staatsmachine beschikt, zijn ook in staat den valuta-handel dusdanig te breidelen, dat hij geen staatsgevaar meer beteekent. Men zie maar eens, hoe Duitschland zijn zes soorten van mar ken tegen verschillende prijzen verhandelt en hoe de officieele koers van de lire als vast genageld staan blijft. Evenals de goudoffers duurt ook de inteeke- ning op de nieuwe 5 pet. leening sedert maan den onafgebroken voort. Voor het meerendeel betreft het hier een inruiling van de oude 3 'A pet. leening tegen nieuwe gelijkwaardige stuk ken a 5 pet., waarbij de ruiler 15 lire per 100 moet bijbetalen. In zulk een geval ontvangt de staat dus practiseh slechts 15 lire en moet l'A pet. over 100 lire meer betalen, zoodat het nieu we geld in dit geval met 10 pet. wordt betaald. De rentelast, dien de staat te dragen heeft, stijgt daardoor alweer aanzienlijk. In de begrooting voor 193637 bereikt de rentedienst ongeveer één derde deel der gansche staatsuitgaven. Doch dit zijn overwegingen, die zwaar wegen in een normale staatshuishouding, doch die geen rol meer spelen, wanneer de natie, zooals men hier zegt, „giuoca il tutto per il tutto", d.w.z. alles op alles zet. Toch werken al deze economische en finan- cieele factoren op den duur tegen Italië. En daarom is de mogelijkheid niet denkbeeldig, dat Italië, tot het uiterste besloten, op een goe den dag zijn formidabele militaire kracht in de L_ H Verwachting: Meest matige Zuidelijke tot Zuidwestelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk H enkele regenbuien, weinig verandering in 1| temperatuur. ij Verdere vooruitzichten: Weinig verande- ring. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiH weegschaal zal werpen. Mussolini's verklaring van den 2en October, dat Italië de economische sancties alleen met economische maatregelen zou beantwoorden, is tenslotte geen eeuwige verbin tenis, evenmin als het begrip „economisch" scherp omlijnd is. e stemming in Italië is geladen genoeg, om het volk niet voor dien oorlog te la ten terugschrikken, integendeel. Het begrip „Italiaansche buldog" was tot nu toe zoowei in de kynologie als in de internationale politiek onbekend. Maar de Italianen hebben zich waarlijk als een buldog vastgebeten in hun Afrikaansche onderneming en zien liever alles breken dan los te laten. De gedachte aan een Europeeschen oorlog schrikt vele Italianen, ge wend aan een trotsch besef van hun militaire pa raatheid, minder af dan de gedachte, met leege handen uit deze beproeving te komen. Deze oorlogsstemming in het land gaat sa men met een proletarisch bewustzijn van: niets te verliezen te hebben. Deze idee van het „proletarische Italië" door Mussolini tot een richtsnoer van buitenlandsche politiek gemaakt heeft ook haar terugslag in het binnenland. Het is een idee voor de massa, die steeds abso luut is in haar gevoelsbewegingen (schipperen is aristocratisch) en die heden meer en meer op den voorgrond treedt. Voor den oorlog zijn allen gelijk, zooals voor den dood. En ook de economische toestand wordt het best begrepen door hen, die het minst te verliezen hebben. Dit proletarische gevoel, dat het leven in Italië begint te kleuren, is een van de belangrijkste elementen, dat ongetwij feld zijn verdere uitwerking zal hebben, hoe ook de uitslag zal zijn van het buitenlandsche conflict. Zoo gaat het proces zijn gang en niemand houdt het tegen. Toch zal elke extreme uitslag schade voor Europa beteekenen. Een volstrekte overwinning van Italië tegen Genève in zou den Volkenbond inderdaad tot een „beiache- lijken vogelverschrikker" stempelen; een ver nedering van dit land, dat zulk een belangrijke rol kan spelen in het Europeesche evenwicht zou het tot een wonde-plek in Europa maken, en niemand zou wél varen bij een triomf van den Negus, al is hij geen „satanische keizer", zooals de „Giornale d'Italia" hem dezer dagen noem de. Daarom is de leege lei, waarmee dit jaar begonnen is, een troostelooze aanblik. '■f'-v:'v' De sterk gewassen Seine heeft te Parijs groote opslagplaatsen onder water gezet J Op het 1000 Kilometer lange traject ChicagoDenver is een nieuwe stroomlijn- locomotief in gebruik genomen, die voorzien is van twee Diesel-motoren en met een gemiddelde snelheid van 100 Kilometer zal rijden LONDEN, 8 Januari (Reuter). De besprekingen ter Vlootconferentie zijn hedenmiddag in een ernstige impasse geraakt, als gevolg van de weigering van Japan, de Britsche, Fransche, en Italiaansche plannen inzake de uitwisseling der gegevens betreffende eventueelen nieuwbouw van oorlogsschepen, te overwegen. Op dit punt staat Japan geheel alleen en de Britsche gedelegeerde, Monsell, die het voorzitterschap waarneemt, heeft formeel ken nis genomen van de tegenwerping van Japan. De zitting van de Vlootconferentie is tot Vrijdag verdaagd. Intusschen zal men hebben te beslissen, of het, gezien de hou ding van Japan, nog zin heeft door te gaan met het voeren van besprekingen op kwa litatieve basis. Men vreest, dat een ongunstige beslissing hier eigenlijk het einde der conferentie zou beteekenen. PARIJS, 8 Jan. (A.N.P.) De inspecteur-gene raal van de Noordelijke vloot, vice-admiraal Dubois, heeft alle admiraals en commandanten van oorlogsschepen van het tweede eskader, be nevens de leiders van het tweede defensiedis trict te Brest bijeengeroepen voor het houden van „vlootmanoeuvres op de kaart". Deze ma noeuvres zullen twee dagen duren. Het thema der oefeningen is het plotseling opduiken van een vijandelijk eskader. Hierbij zal een onder zoek worden ingesteld naar het initiatief der leidende zee-officieren, terwijl tevens zal wor den nagegaan hoe snel hun bevelen in geval van een verdediging of bij een zeeslag aan de eenheden oorlogsschepen kunnen worden toe gezonden. Met betrekking tot de in Londensche bladen op sensationeele wijze gepubliceerde berichten over Fransche vlootbewegingen, wordt in het marine-ministerie te Parijs verklaard, dat de ontworpen verplaatsing van het tweede Fran sche eskader geen verband houdt met de ge beurtenissen van het oogenblik ADDIS ABEBA, 8 Jan. (ANP). Het hoofdkwartier van den keizer te Dessie heeft hedenmorgen een communiqué uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat gisteren, den Koptischen Kerstdag, de troe pen van Ras Seyoem de geheelft provincie Tembien hebben bezet, ten Noord-Westen van Makalle. De Italianen zijn op de. vlucht geslagen en hebben een tank en een vrachtauto achter gelaten. Op hun terugtocht hebben zij de ker ken, die zij op hun weg ontmoetten, in brand gestoken. Zij boden bij de achtervolging geen tegenstand. Het heeft er allen schijn van, dat de luchtbombardementen thans voor eenigen tijd gestaiakt worden. Vandaag is slechts één Italiaansch verken ningsvliegtuig gesignaleerd, dat uit Dolo ko mende, over Waldia in de provincie Yeji vloog en verdween in de richting van Gojjam. De andere Italiaansche vliegtuigen, die deze week boven Abessinisch gebied verschenen zijn, heb ben zich er toe bepaald, opruiende pamflet ten in het Amharisch uit te strooien. Abes- sinische kringen glimlachen echter geamu seerd om deze pamfletten, daar alleen de stam hoofden, en dat nog niet eens altijd, de kunst van het lezen meester zijn, zoodat de uitwer king van de pamfletten minimaal geacht moet worden. Volgens te Addis Abeba verbreide geruchten zouden zich aan het Noordelijk zoowel als aan het Zuidelijk front groote gevechten ontwik kelen. In het Noorden zouden de troepen van Kas Kassa en Ras Seyoem gebruik hebben gemaakt van het plotseling intreden van den regentijd om met krachtige afdeelin- gen hun reeds1 eerder begonnen opmarsch naar Aksoem voort te zetten. De Italianen zouden zich op verbitterde wijze verzetten en genesteld zijn in blokhuizen, machine geweerstellingen en terreinversterkingen. Verdere geruchten maken er melding van, dat ook de legergroep van Ras Desta in het Zuiden tot den aanval is overge gaan. De Abessiniërs zouden hier straals gewijze in drie verschillende colonnes op rukken; de eerste colonne zou optrekken naar Jet, de tweede naar Lugh Ferrandi en de derde langs de grens van Kenya. Ras Desta zou de straalsgewijze aanvalstactiek hebben gekozen om zich te hoeden voor verrassingen op zijn vleugels. Hij zou 60.000 man tot zijn beschikking hebben. Zeven Italiaansche officieren die door de troe pen van Dedjas Hayelos krijgsgevangen zijn ge maakt in Sjire, zijn heden te Dessie aangeko men. Men heeft hier nog nooit gevangen Italianen gezien, daar sedert Menelik de gewoonte bestond dat de legerhoofden, die gevangenen maken, dezen bij zich houden om verschillende werk zaamheden te verrichten, In den regel werden zij goed behandeld. In verband hiermede wordt opgemerkt, dat na den slag van Adoea in 1893 de gevangenen naar Addis Abeba werden gebracht, waar zij werden te werk gesteld aan de wegen. Velen van hen zijn uit eigen beweging in Abessinië gebleven nadat zij werden vrijgelaten. Kort geleden heeft sultan Yojo, het stam hoofd van de Aoessa, 182 gevangenen gemaakt die hij te werk heeft gesteld bü de irrigatiewer- ken. In tegenstelling met de Italiaansche be- richten, wordt verklaard, dat geen enkele krijgsgevangene wordt mishandeld. Naar vernomen wordt, is het Duitsche Roo- de Kruis voornemens deel te nemen aan het Internationale Roode Kruis-werk in Abessinië door het zenden van medici, medicijnen en sa nitaire installaties. De onderhandelingen tusschen het Duitsche Roode Kruis en het Internationaal Comité te Genève worden nog voortgezet; men merkt op, dat dit deelnemen geenszins beteekent, dat men stelling neemt voor Abessinië. ROME, 8 Jan. (Reuter). De reserve officieren van de lichting 1907 behoorende tot het corps van het luchtvaartcommissariaat, zijn onder de wapenen geroepen. TOKIO, 8 Jan. (D. N. B.) Uit Hsingking wor den berichten ontvangen over talrijke Sowjet- Russische samenzweringen in Oost-Siberië. On geveer 200 bomaanslagen zouden zijn gepleegd op spoorwegen en militaire objecten. Ook wordt bericht, dat in het Baikalgebied een opstand onder de boeren zou zijn uitgebro ken, evenals te Nersjinsk, Chabarowsk en Wia- diwostok. In het afgeloopen jaar zouden deze opstanden meer dan 300 dooden hebben geëischt. Eenige honderden personen zouden zijn gearresteerd cn met gifgas terechtgesteld. PARIJS, 8 Jan. (Reuter) Uit Touraine wordt gemeld, dat het water van de Loire en andere rivieren valt. De Cher, die ongeveer een maand overstroomd is, keert langzaam tot de bedding terug. Toch blijft de waterstand van de Loire nog dreigend. Bij Nantes aan den benedenloop van de ri vier, waar het water een ongekende hoogte be reikt, is sedert hedenochtend een kleine daling merkbaar. Aan de kust bü Lorient is een nieu we storm opgestoken. De was van de Blavet houdt aan. Te Vannes is een huis, bewoond door. twee families, inge stort, even nadat het door de bewoners was ontruimd. TOKIO, 8 Jan. (Reuter.) Een conferentie on der voorzitterschap van Hirota heeft besloten Ariosji op te dragen de houding van Nanking te onderzoeken ten aanzien van de Japansche voor stellen. Japan verlangt een bondige verklaring van Tsjang Kai Sjek, dat de Noord-Chineesche kwestie zal worden geregeld als veiligheidsga rantie voor Mandsjoekwo. De geheele provincie Tembien zou heroverd zijn. Ras Desta is den aanval aan het Zuidelijk front begonnen. Japan weigert de Britsch-Fransch-Italiaanschc voorstellen te* overwegen. Zwitserland tegen devaluatie. Het water valt in Frankrijk. Opstanden in Oost-Siberië. Moordaanslag te Hal bü Brussel. Desbons, bekend door zün houding in het ko ningsmoordproces, als advocaat uitgeschakeld. Onderhandelingen over de C. A. O. in de bouwbedrijven voortgezet. Lotgevallen van een Alkmaarschen jongen in het vreemdelingenlegioen. tO BUENOS AIRES, 8 Jan. (Reuter). De orde is hier geheel hersteld. De staking van de metse laars blükt door de communisten te zijn ge ïnspireerd. Een honderdtal personen werd gear resteerd, waaronder de vüf voornaamste leiders. Het verkeer functionneert weer normaal. Van de tien Nieuwjaarsbrieven wa ren er negen niet de moeite waard te lezen. Ze behelsden alleen cliché-uit drukkingen die men naar alle kanten voor iedereen uitstrooit. De schrijvers of schrijfsters kwamen niet boven de grofste onbenulligheden uit. Slechts één wist een persoonlijk accent in z'n schrijven te leggen, had iets eigens in eigen woorden te zeggen. Het was niet veel maar het was goed. Van mensch tot mensch. Hij gaf iets van zich zelj in zijn schrijven. Het was of hij zelf even kwam aanwippen. Zulke brieven doen goed. De rest kan gestolen wor den. Briefpapier is er niet om allerlei nonsens en onwaarachtigs op te klad den, maar om waarlijk iets tot een ander te zeggen, iets van ons beste zélf te geven Wanneer we een brief schrij ven dienen we ons te onthouden van gemeenplaatsen die op Jan en alle man toepasselijk zijn. PEKING, 8 Jan. (Reuter). De toestand is hier normaal, wordt uit Tangkou gemeld. Be halve een detachement van zestig man, dat steeds hier ligt, is geen sprake van een bezet ting; noch op het station, noch op de openbare gebouwen wappert de Japansche vlag. De Chineesche minister van Verkeersmidde len, Tsingtae is vanuit Tientsin, waar hy een on derhoud had met den commandant van het Ja pansche garnizoen in Noord-China, generaal Tade, teruggekeerd. De kwestie van den spoorweg PekingMoekden is besproken, doch een rege ling werd niet tot stand gebracht. PARIJS, 8 Jan. (A.N.P.) Het hof van cassatie te Parijs heeft na beraadslagingen, die twee dagen geduurd hebben, het beroep afgewezen, dat de eerste verdediger van den in verband met den moordaanslag te Marseille gearresteerden Oestasji had aangeteekend tegen zyn schrap ping van de lijst der advocaten. Desbons is daarmede definitief als advocaat uitgeschakeld. Men verwacht echter, dat Desbons pogingen in het werk zal stellen wederom onder de advo caten te worden opgenomen. Over desbetref fende verzoeken zal dan in een speciale zitting beslist worden. PARIJS, 8 Jan. (Reuter). Het verluidt, dat Von Weich zou worden benoemd tot Duitsch ambassadeur te Parijs als opvolger van Koes ter, die eenigen tijd geleden is gestorven. Stand op Donderdag 1 uur v.m.: 751.4 Vorige stand; 752.0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 1