AMATO I f750.- keerden wij uit I ONZE 356e UITKEERING f 86195.- I WIJ LUISTEREN NAAR FINANCIËN Pensioenrechten r i' na't ROOKEN De moord op Sara Beugeltasch 'ZOETE MOST EEN AANVARING OP DE WESTERSCHELDE Dagfilm De weerstoestand MARKTEN DINSDAG 14 JAN. MAANDAG 13 JANUARI 1936 Proces tegen de Imperial Continen tal Gas Association R. K. W. V. TE EINDHOVEN Viering van het 40-jarig bestaan Mr, Kan bij den ex-keizer Magda Janssens onderscheiden EEN FRISSCHE ADEM! Fransche leening in Amsterdam HET MINISTERIEEL BEZOEK AAN POLEN Een krans gelegd op het graf van Maarschalk Pilsoedski Dader houdt levenslang Jongen raakt slaags met zijn ouders PATER HYACINTH HERMANS 60 JAAR Met broodzaag en stof zuiger buis wilde hij hen te lijf DE MOORD TE HASSUM Vooronderzoek nog niet gesloten TUIN BOUW EXPORT NAAR DUITSCHLAND ingevolge de voor onze abonné's geldende gratis-ongevallenverzekering aan mevrouw de Wed. M. SNOEIJINK, St. Isidorushoeve, Haaks bergen, wegens een aan haar echtgenoot over komen ongeval. Dit is I WAARMEDE THANS EEN TOTAAL BEDRAC VAN 1 aan onze verzekerde abonné's is uitgekeerd I DIRECTIE VEREEN. KATH. PERS Van de trap gevallen Twee personen overleden Roode vlag met leuzen De Hooge Raad heeft de zaak verwezen naar het Haagsche Hof AUTO MET TWEE DAMES OMGESLAGEN Bestuurder raakte stuur kwijt Amerikaansch stoomschip aan den grond gezet IN WATERPUT VERDRONKEN K.R.O.-PROGRAMMA ANDERE STATIONS GOLFLENGTEN S Y LICHTE VORST OP KOMST Heden zijn voor den plaatsvervangenden Kan tonrechter te Middelburg de pleidooien gehou den in het proces van het personeel der Vlis- singsche Gasfabriek tegen de Imperial Continen tal Gas Association te Londen, die tot voor enkele maanden de Vlissingsche Gasfabriek heeft geëxploiteerd en met welke een geschil is gerezen om de pensioenrechten van het perso neel. De Imperial Continental Gas Association is een der grootste Britsche ondernemingen op dit gebied, die op het geheele vasteland concessies en monopolies voor gasvoorziening heeft ge ëxploiteerd en ook jarenlang in Nederland de gasvoorziening van tal van groote gemeenten, o.a. ook van Amsterdam, in handen had. Vlis- singen was de laatste Nederlandsche gemeente, waar de gasvoorziening nog door de Britsche onderneming geschiedde, doch toen in het afge- loopen jaar de concessie afliep, besloot de ge meente Vlissingen geen verlenging der overeen komst toe te staan. Men trad in onderhandeling met de Neder- landsch-Indische Gas Maatschappij te Rotter dam, die vele gasfabrieken in Indië en ook enkele in ons land, b.v. te Gorinchem, exploi teert en in overleg met de provincie Zeeland werd opgericht de N.V. Zeeuwsche Gas Maat schappij, waarvan zoowel de provincie Zeeland, als de gemeente Vlissingen en de Nederlandsch- Indische Gas Maatschappij aandeelhouders wer den, zoodat de gasvoorziening» te Vlissingen daardoor in handen kwam van een semi-over- heidsbedrijf. Het personeel der Vlissingsche Gas fabriek werd zoo goed als geheel van de Impe rial Continental Gas Association overgenomen. Bij het overnemen van het personeel hadden de nieuwe aandeelhouders geïnformeerd hoe het stond met de pensioenrechten van het overge nomen personeel. Bij de beantwoording van deze vraag trad voor de eerste maal'als gevolmach tigde der Engelsche maatschappij op de heer P. W. M. Hoegen van Hoogelande, die verklaarde dat de Britsche onderneming wist wat haar ver plichtingen waren en zich daaraan niet wilde onttrekken. De N.V. Zeeuwsche Gas Maatschappij deelde het personeel der Vlissingsche Gasfabriek mede, dat het de normale pensioenregeling, 'die geldt voor semi-overheidsbedrijven, zou krijgen, doch stelde daarbij als voorwaarde, dat het personeel zijn pensioenrechten bij de Imperial Continental Gas Association geldig zou maken- Jarenlang had bij de Britsche onderneming gegolden, dat het personeel na 25 dienstjaren en op 60-jarigen leeftijd recht had op een pen sioen van 2 pCt. van het gemiddelde jaarloon over de laatste vijf jaren, vermenigvuldigd met het aantal dienstjaren. Pensioenaftrek had nooit plaats gevonden, doch de loonen van het personeel der Gasfabriek hadden altijd parallel geloopen met die van het personeel in soortge lijke bedrijven te Vlissingen en toen in de cri sisjaren de gemeente Vlissingen, die tot dan toe het premievrije pensioen voor haar perso neel had gekend, besloot tot aftrek van 8 pCt. pensioenpremie op de loonen van het gemeen- tepersoneel, waren ook de loonen van het per soneel der Gasfabriek zonder nadere motivee ring met 8 pCt. verlaagd. Aangezien de Imperial Continental Gas As sociation aan het verzoek der arbeiders tot erkenning van de pensioenrechten niet heeft voldaan, hebben de arbeiders, in overleg met hun organisaties en met de Zeeuwsche Gas Maatschappij, de zaak aanhangig gemaakt bij den Kantonrechter en erkenning van hun pen sioenrechten geëischt. Namens de arbeiders treden op de advocaten mr. J. J. van der Velde te Amsterdam en mr. W. F. C. Baars te Rotterdam, namens de Britsche onderneming mr. J. Offerhaus te Rot terdam. De advocaten der arbeiders hebben bij request in totaal 100 processen aanhangig gemaakt, n.l. voor de 50 arbeiders, die het pro ces voeren, 50 processen over de ouderdoms pensioenen en 50 processen over de weduwe pensioenen. Van de zijde der Imperial Continental wordt verklaard, dat de pensioenregeling, waarop de arbeiders zich beroepen, slechts heeft gediend als richtsnoer voor de verleening van pen sioenen indien bij ontslag op pensioengerech tigden leeftijd van een arbeider pensioen werd verleend. De eischers voeren daartegen aan, dat in het verleden pensioeneering altijd is voorge komen, dat de oude regeling indertijd in de fabriek was aangeslagen, dat jaren geleden, toen de Vlissingsche Gasfabriek arbeiders noo- dig had, een advertentie in de Zeeuwsche bla den, waarin sollicitanten werden opgeroepen, onder de arbeidsvoorwaarden ook de pensioen regeling vermeldde, en dat zoowel de gemeente Vlissingen als de Nederlandsch Indische Gas Maatschappij het vorige jaar, toen zij tijdens de onderhandelingen inlichtingen vroegen om trent de bestaande pensioenregeling, zij als antwoord de regeling toegezonden kregen. Na de schriftelijke re- en dupliek bestond heden voor de pleidooien zeer groote belangstel ling, zoowel van particuliere zijde alsook van officieele zijde, namelijk van den kant van het gemeentebestuur van Vlissingen en het pro vinciaal bestuur van Zeeland, die bij dit proces ten nauwste betrokken zijn. Zondag vierde de R. K. Werklieden Vereeni- ging „St. Joseph" te Eindhoven haar 40-jarig bestaan. Voorafgegaan door een triduum in de St. Ca- tharinakerk werden dezen dag de feestelijk heden ingezet met een receptie in het gebouw van den R. K. Volksbond. Burgemeester A. Verdijk, vergezeld van den secretaris der gemeente, Sanders, vertegen woordigde de gemeente Eindhoven. De heer J. de Vlam was er namens Gedeputeerde Staten' van Noord-Brabant, terwijl dr. Jos. Maas, de ken van Eindhoven, de geestelijkheid vertegen woordigde. Voorts waren er vertegenwoordigers van R. K. Wc-rkliedenbonden en het Kamerlid H. van der Put. De burgemeester van Eindhoven sprak eenige woorden, die betrekking hadden op het jubi leum. De feestelijkheden werden besloten met een revue. Uit Doorn meldt men ons, dat de oud-minis ter mr. J. B. Kan een bezoek heeft gebracht aan den gewezen Duitschen keizer. De bekende tooneelspeelster Magda Janssens heeft, naar wij vernemen, de Belgische onder scheiding ontvangen van ridder in de Orde van Leopold n, Verzachten de keel. Hebben een frissche smaak en geven 35 ct. per doosje. Reuter seint ons uit Londen: De „Financial News" verklaart van welinge lichte zijde vernomen te hebben, dat de Fran sche schatkist onderhandelingen heeft geopend voor een leening in Amsterdam of Londen. Deze onderhandelingen bevinden zich evenwel nog in een beginstadium. De Nederlandsche ministers Deckers en Ge- lissen hebben Zaterdag een aantal bezoeken gebracht en zijn aanwezig geweest bij eenige officieele recepties. Zaterdagavond zijn de beide ministers, begeleid door den vice-minister van handel, Dolezai, naar Krakau vertrokken. Mr. dr. L. N. Deckers en prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen hebben den Zondag in gezelschap van den Poolschen onderstaatssecr. van Han del, Delezal, den Nederlandschen gezant CaVsten' den Poolschen te Den Haag, Babinski, en ver tegenwoordigers van da ministeries van Handel, van Buitenlandsche Zaken en van Landbouw te Krakau doorgebracht. Des morgens legden zij een krans op het graf van maarschalk Pilsoedski en brachten vervolgens een bezoek aan de bezienswaardigheden van de stad. Per auto maakten zij vervolgens een uitstapje naar Moscicke bij Tarnow, waar zij een bezoek brachten aan de groote stikstof- fabriek, welke zich daar bevindt. Des avonds heeft de Burgemeester van Krakau Switalski een diner gegeven, waaraan alle notabelen van de stad hebben aangezeten. Om half tien zijn de ministers met hetzelfde gezelschap jnaar Kattowitz vertrokken. De Hooge Raad heeft heden verw'orpen het cassatie-beroep van den 21-jarigen E. P. te Amsterdam, die in hooger beroep door het ge rechtshof te Amsterdam is veroordeeld tot le venslange gevangenisstraf met betrekking tot den moord, 7 Augustus 1934 gepleegd op Sara Beugeltasch. Zondag j.l. vierde Pater Hyacinth Hermans te Rotterdam, de bekende journalist van de Maasbede, zijn zestigsten verjaardag. Verschillende schritfelijke en telegrafische gelukwenschen waren op dezen dag in de pastorie aan den Olde binnengekomen, o.a. van de ministers Deckers en Gelissen uit Warschau, prof. Aalberse, Annie en Cor van der Lugt- Melsert, wethouder Kropman uit Amsterdam, en van de familie Deckers. Van 3 tot 5 uur bestond er in de pastorie gelegenheid om den jubilaris persoonlijk geluk te wenschen. Dat de vrienden en bekenden van Pater Hermans zich niet onbetuigd hadden gelaten bewezen weï de vele bloemen en fruitmanden waarmede de groote ontvangzaal was opge sierd. Onder de talloos velen die den Pater kwamen gelukwenschen merkten wü op: Prof. Reg. Jansen uit Nijmegen, fr. Borromeus de Greeve, het gemeenteraadslid mej. Annie Meyer en pater L. D. Oorsprong O.P., praeses van de St. Jozefsgezellenvereeniging. u*<24x afcu-cASe t^iccc/c6zyt-^- Fa. H. J. PHAFF WINSCHOTEN Een 12-jarig meisje uit de familie K. te De Bilt kwam dezer dagen aan het bureau van politie te De Bilt mededeelen, dat haar oudste broer, na zijn moeder te hebben mis handeld, ook zijn vader met een broodzaag te lijf wilde. De politie begaf zich onmiddellijk naar de woning van K. en trof daar de familie in op gewonden stemming bijeen, terwijl de twee zonen, ieder gewapend met een buis van een stofzuiger, tegenover elkaar stonden. Bij onderzoek bleek, dat de oudste zoon, die tegen den wil van zijn ouders omgang heeft met een meisje, met zijn moeder hand gemeen was geweest, toen zij eenige foto's van dat meisje wilde verbranden. Bij het gevecht, dat hierdoor ontstond, liep de moeder 'n ruim 3 c.M. diepe hoofdwonde op, terwijl tevens een van haar oogen werd verwond. De jongste zoon heeft toen zijn ouderen broer naar beneden gehaald, die zich echter onmid dellijk daarna gewapend met een broodzaag weer naar boven begaf en trachtte de slaap kamerdeur, die dicht werd gehouden daar achter hadden vader en moeder zich verschanst in te trappen. Daarbij had hij de ruitjes van de deur reeds vernield, terwijl tevens een overlooplamp werd stukgeslagen. Door de politie werden de stofzuigerbuizen en broodzaag in beslag genomen, terwijl de oudste zoon en oudste dochter ter kalmeering en voorkoming van ongelukken, naar het bu reau van politie werden overgebracht. Naar wij Uit Gogh vernemen, staat het nog niet vast, wanneer V., de verdachte van den geruchtmakenden moord te Hassum bij Gogh, waarvan de kassier B. het slachtoffer geworden is, voor de Rechtbank te 's Bosch zal terecht staan. Geruchten, dat de zaak binnenkort voor de Bossche Rechtbank zou komen, blijken onjuist te zijn. Het vooronderzoek is nog niet geheel afgesloten. De politie, vooral in Gogh, speurt nog steeds naar de herkomst van den hamer, waarmede de moord gepleegd is; het qrtderdeel" Vaïf-dft onderzoek -ik vah zeer veel ge wicht en hieromtrent heeft men nog geen vas te gegevens kunnen verkrijgen. De Duitsche po litie en ook de justitie te Kleef verzoekt nog steeds aan hen, die inlichtingen kunnen ver strekken, deze zoo spoedig mogelijk aan de betrokken instanties mede te deelen. Eenige weken geleden is in tuinbouwkringen ernstige ongerustheid ontstaan tengevolge van de mededeeling, dat Duitschland slechts aan enkele van zijn importeurs de „Genehmigungen" voor den import van Nederlandsche groenten en fruit zou afgeven. Naar de Res.bode thans verneemt, zal hieraan echter geen verder gevolg worden gegeven. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiMiiiniiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii liiiiiiimiHiimtmiiiimiiMiiiiiiiiiHiiiiiiiiimiiiiiitiimiiiiimHHiiiiiiiiimiiiniiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiniiiniimmiiiiiiimiiimiiMiiiïï In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 40-jarige ongehuwde A. Bruinsma, in zijn kost huis aan den Schaesbergerweg te Heerlen, van de trap gevallen. In den loop van Zondag is de man overleden. Vannacht is in zijn woning aan de Plaarstraat te Heerlen de 30-jarige werklooze Van Nispen van de trap gevallen. De man was bijna onmid dellijk dood. De Hooge Raad wees heden arrest in het cassatieberoep van den Officier van Justitie te Middelburg, tegen een vonnis der rechtbank aldaar, waarbij A. de W. is ontslagen van rechtsvervolging ter zake van de hem ten laste gelegde overtreding van art. 435 a van het wet boek van strafrecht (Uniformverbod). De W. had in een 1 Mei-optocht met een roode vlag geloopen, waarop voorkwamen de woorden: „De S. D. A. P. Uw party." Volgens een vormfout heeft de Hooge Raad het vonnis vernietigd, en de zaak verwezen naar het gerechtshof te Den Haag. Op den rijksweg tusschen de Springstoffen-1 fabriek en de Papelaan, onder de gemeente1 Muiden, heeft Zondagmiddag een auto-ongeval plaats gehad, waarvan de oorzaak niet met juistheid kan worden vastgesteld. De te Apel doorn wonende vrachtauto-chauffeur W. B. V. had voor dezen dag een auto gehuurd en twee dames uit Amsterdam gehaald. Toen hij, van Amsterdam terugkomende, zich op het boven vermelde punt van den rijksweg bevond, is hij volgens later afgelegde verklaringen tegen over den Muider gemeenteveldwachter op onverklaarbare wijze de macht over het stuur kwytgeraakt. De wagen schoot eensklaps in schuins-linksche richting over den weg, en alleen aan de omstandigheid, dat op dat oogen- blik geen tegenligger naderde, is het te dan ken, dat dit ongeval geen ernstiger afmetingen heeft aangenomen. De auto kwam tusschen de rails der Gooische tram terecht, welke geheel links van den weg liggen, hobbelde toen nog even verder en sloeg daarna om. De ruiten van den wagen werden aan scherven geslagen en ook overigens be kwam het voertuig schade. Wonderlijk genoeg bleef een der dames geheel ongedeerd, maar de andere, mej. V., wonende te Amsterdam, be kwam eenige verwondingen in het gelaat en aan het hoofd. Inmiddels hadden eenige voor- bygangers dr. Niekerk uit Muiden gewaar schuwd, die spoedig ter plaatse kwam en de eerste hulp verleende. Met een anderen auto keerden de dames naar Amsterdam terug. De onfortuiniyke chauffeur reed met zyn ge- havenden wagen naar Apeldoorn. Het Amerikaansche stoomschip „West Camak" is Zondag op de Westerschelde na bij de Braakman by Temeuzen in aanva ring gekomen met een tot op heden onbe kend gebleven stoomschip. De West Camak maakt water en is op eigen kracht aan den grond gezet. De te Terneuzen gestationneerd liggende sleep- booten zyn ter assistentie uitgevaren en zyn thans bezig met pompen. De andere boot, die ook avery schynt te hebben, is op korten afstand ten anker ge komen. Nader meldt men ons: Omtrent de scheepsbotsing. welke op de Wes terschelde plaats had vernemen wij, dat de aanvaring geschiedde tusschen het Amerikaan sche stoomschip „West Camak", dat uit zee kwam met bestemming voor Gent, en het Duit sche stoomschip „Planet', dat uit Antwerpen komend, behalve vracht ook passagiers ver voerde. De aan boord van de „West Camak" aange richte schade is aanzienlijk; het schip heeft een groot gat aan bakboordzyde. De „Planet" ligt nog steeds voor anker. Het vaartuig zal vermoedeiyk naar Antwerpen te rugstromen. Bergingsvaartuigen en sleepboo- ten biyven by de „West Camak", die van nood- bekistingen is voorzien. Persoonlijke ongelukken vallen niet te be treuren. Zaterdagmorgen is te Uden in 'n put achter het woonhuis het lijk gevonden van mejuffrouw A. Habraken. De ongeveer 50-jarige vrouw is waar- schynlyk, toen zij water haalde, in den put ge vallen en jammerlijk verdronken. 9 9 9 9 8.00 Morgengebed en gewijde gra- mofoonmuzlek 8.15 Gramofoonmuziek (morgen - concert) 9.15-10.00 Geen uitzending van den K.R.O. 10.00 Gramofoonmuziek (Dajos Be- la concerteert) 10.30 Gramofoonmuziek (Muziek- uitzendlng voor fabrieken) 11.00 Gramofoojjmuziek (Mozart- programma. Yehudl Menuhin en Budapester Strijkkwartet; 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquln, ingeleid en besloten door gewijde gra mofoonmuziek 12.00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 KRO-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud 1.15 Gramofoonmuziek (o.a. zang van Benlamino Glgli e.a.) 1.30 KRO-Orkest (vervolg) 2.00 Vrouwenuurtje. Mevr. Ellen Russe spreekt over „Boeken over Koningin Astrid" en mevr. A. de HoogNooy over „Poëzie en proza in de taak der vrouw" 3.00 Modecursus door mevr. H. CuppensGeurs. Knippen, naaien en hoedenmaken voor beglnnenden 3.30 Opleiding coupeuse-leerares 4.00 Gramofoonmuziek 415 KRO-Orkest q. 1. v. Marinus van 't Woud 5.00 Kooruitvoering door „La Cha. pelle des Croises" o.l.v. Dom Be- noit M. De Malherbe O.S.B. en Jules Tambroni 5.15 Gramofoonmuziek 5.30 La Chapelle des Croisés 5.45 Gramofoonmuziek 6.00 KRO-Melodisten o. 1. v. Plet Lustenhouwer 6.40 Esperantocursus door P. Hell- 7.00 Politieberichten 7.15 Uitzending van het R.K.W.V. W Stelnmetz over: ..De plaat selijke arbeidersbeweging" 7.35 Gramofoonmuziek („U belt- wij draaien") 8.00 Nieuwsberichten 8.10 Kon. Militaire Kapel o. 1. v. Kapt. C. L. Walther Boer 8.45 Internationale Sportrevue door Passepartout 0.00 Klavierrecital door Willy Fens 9.15 Kon. Militaire Kapel (vervolg) 9.45 Gramofoonmuziek 10.00 Marek Weber en zijn orkest 10.30 Nieuwsberichten 10.35 Gramofoonmuziek 10.45 Marek Weber en zijn orkest 11.15 Gramofoonmuziek (Bezinning in schoonheid) 11.30 Gramofoonmuziek (Opnamen van bekende jazzbands) GODSDIENST 10.00 Hilversum II (AVRO. Morgen wijding) 5.50 Beromünster (Katholiek over zicht: Dr. J. Külin) ORGELBESPELING 11.20 Droitwich (Sidney Iorch) 11.45 Hilversum II (Pierre Palla) 7.55 Rome (A. Gallièra) ORKEST-CONCERTEN 11.20 Langenberg (Omroeporkest) 11.30 Hamburg (Omroeporkest) 12.17 Brussel U (Salonorkest) 1.00 Luxemburg (Omroeporkest) 1.20 Brussel (Salonorkest) 2.00 Hilversum II (Omroeporkest) 2.10 Kalundborg (Omroeporkest) 2.35 Droitwich (BBO-Schotsche or kest) 3.20 Hamburg (Symphonie-ork.) 5.15 Brussel I (Omroeporkest) 6.20 Hamburg (Orkestvereeniglng) 6.35 Brussel II (Salonorkest) 7.20 Kalundborg (Fransche muz.) 7.30 Langenberg (SchillerVerdi- avond) 8.20 Brussel II (Omroeporkest) 8.20 Brussel I (Radiosymph.-ork.) 8.30 Luxemburg (Omroeporkest) 8.35 Hamburg (Symph in Bes gr. t., op. 71, Berger) 8.50 Toulouse (Salonorkest) 9.30 Parijs II (Orkest v d. Société des concerts Colonne) 9.35 Brussel I (Radiosymph.-ork.) 10.40 Droitwich (BBC-Theater-ork.) LICHTE MUZIEK 8.50 Luxemburg (populair concert) 11.20 Deutschlandsender (blaasork.) 11.20 Kalundborg (concert) 12.20 Luxemburg (populair concert) 12.30 Hilversum II (De „Octopho- nikers") 1.05 Deutschlandsender 1.40 Hamburg (gevar. concert) 3.35 Droitwich („English Dance Yehudi Menuhin speelt Dins dagmorgen met klavierbegelei ding het Adagio uit „Concert in G gr. tvan Mozart (Hilversum I 1UOO11.30 uur Players") 4.35 Pome (dansmuziek) 4.35 Milaan (dansmuziek) 6.00 Hilversufh II (pop. concert) 6.35 Luxemburg (populair concert) 8.00 Weenen (..Das klingende Wien", vrooiyk progr.) 8.10 Hilversum II (Kovacs Lajos en zyn orkest) 8.20 Beromünster (pop. concert) 9.20 Rome (dansmuziek) 9.50 Hamburg (Mandoline- en gi taarorkest) 10.20 Kalundborg (dansmuziek) 10.30 Boedapest (dansmuziek) 11.05 Parijs I (dansmuziek) 11.10 Hilversum II (AVRO-Decibelsï 11.20 Luxemburg (dansmuziek) 11.35 Droitwich (dansmuziek) 11.50 Toulouse (dansmuziek) 12.35 Toulouse (militaire mar- schen) GRAMOFOON 8.00 Hilversum II 10.15 Hilversum II 11.30 Hilversum II 12.00 Droitwich 12.20 Brussel I 1.20 Brussel II 1.30 Hilversum II (zang en sna renspel) 1.35 1.50 2.50 2.50 3.00 4.20 5.20 6.50 6.55 7.35 9.45 10.00 10.15 10.20 10.20 10.50 10.30 11.20 12.35 1.55 4.20 4.40 5.50 6.05 9.40 9.50 10.00 10(30 10.45 3.20 4.00 6.50 7.05 7.05 7.20 9.05 9.10 9.30 9.30 Langenberg Drojjwich Parijs I Brussel Milaan Parijs I Beromünster Brussel I Parijs II Brussel II Hilversum Boedapest Hilversum II Brussel I Brussel II Parijs II II KAMERMUZIEK Hilversum II (Kamermuziek) Parijs I (Kamerorkest) Parijs I (Kamerorkest) Luxemburg (kwintet) Berlijn (Trio op. 9, nr. 1. voor viool, viola en ecllo, Beetho ven) Droitwich (Trio) Parijs I (Kamerorkest) Luxemburg (kwintet) Luxemburg (zang en piano) Kalundborg (Blaaskwintet) Luxemburg (kwintet) Luxemburg (zang en plano) Luxemburg (Kwartet in D- moll v. Slpelius) SOLISTEN-CONCERTEN Berlijn (Pianocomposities v. Schumann en Kaun) Hilversum II (Zangvoor dracht) Droitwich (Lisztherdenking. Liederen) Brussel I (Vioolrecital) Hilversum II (Nederl. nianis- ten doorkruisen de piano-lite ratuur) Beromünster (Pianorecital Parljs I (zang) Toulouse (Jachthoorn-recital) Boedapest (zang) Weenen (Plano- en orgelcon cert. Bach-progr.) OPERA EN OPERETTE 7.55 Milaan („Aïda", opera V. G. Verdi) 10.50 Toulouse (operamuziek) TOONEEL 9.06 Hilversum II („Gij zult niet smokkelen", hoorspel) SPORT 10.25 Hilversum II (Mr. E. C. Goud- smlt bridget met U) VARIA 11.00 Hilversum n (Wenken voor de huishouding) 3.00 Hilversum II (Begin knipcur sus) 4.05 Milaan (Reportage uit Asma ra) 4.30 Hilversum II (Kinderkoorzang o. 1. v. Jacob Hamel) 5.00 Hilversum II (Kinderhalfuur) 7.00 Hilversum II en nu naar bed") 7.30 Hilversum II (Engelsche les voor gevorderden: Fred Fry) 7.30 Deutschlandsender (verzoek- progr. ten bate v. d. „Winter- htlfe") 9.25 Hilversum II (Geestelijke en wereldlijke Russische liede ren) 9.55 Hilversum II (Russische Volksliederen) PERSBERICHTEN 8.00 Hilversum II 9.20 Berlijn 9.20 Deutschlandsender 11,00 Hilversum II BERLIJN 356.7 BEROMÜNSTER 539.6 BOEDAPEST 459.5 BRUSSEL I 483.9 BRUSSEL U 321.9 DEUTSCHL. SENDER 1571 DROITWICH 1500 HAMBURG 331.9 HILVERSUM I 301.5 (KRO en NCRV) HILVERSUM II 1875 M. (AVRO en VARA) KALUNDBORG 1261 LANGENBERG 455.9 LUXEMBURG 1304 MILAAN 368.8 PARIJS I 1648 PARIJS II 312.8 ROME 420.8 TOULOUSE 328.6 WEENEN 506.8 M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. M. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De Nivas verkocht 428 ton superieure sui ker en 464 ton bruine suiker. Zij verhoogde de limite voor bruine suiker bestemd voor de consumptie voor alle havens tot den unit formen prijs van 5.95. Hierna verkocht zij 21.500 ton bruine suiker aan Japan tegen onbekenden prijs en met bestemming voor de Straits 555 ton hoofdsuiker. Voorts voor consumptie 336 ton superieur en 189 ton bruine suiker. Volgens inlichtingen door de Nederl.-Ame- rikaansche Kamer van Koophandel uit Amerika ontvangen, zal de afschaffing van de „processing tax" in Amerika geen verla ging van het invoerrecht op palmolie in Amerika ten gevolge hebben. Volgens verklaring van den minister van financiën zal de begrooting van Roemenië in evenwicht zijn. De staatsontvangsten zijn in het afgeloopen jaar toegenomen en de raming voor het leger is niet overschreden. De Dollar noteerde Zaterdag j.l. te New- York 1.46 3/16 tegen 1.4611/16 Vrijdag j.l. De Chilian Nitrate and Jodine Sales Cor poration behaalde in 1935 een winst van 2.153.756. Het aandeel hierin van den staat van 25 pCt. zal worden aangewend voor den dienst der buitenlandsche schulden. De dienst van de 5 pCt. income-debentures, waarvoor de Mij. zelf geheel verantwoorde lijk is vergt 688.585 gedurende het boek jaar per 30 Juni 1935. De productie was in het jaar 1934—1935 111.8 pCt. hooger dan het vorig jaar; de afzet nam echter met 27 pCt. toe. Het Pond Sterling bewoog zich vanoch tend te Amsterdam op 7.26]/27.28 (v. slot 7.27V4), de Frank op 9.729.73 9.72Hi) en de Dollar op 1.461.4614 (1.4611/16) De diepe depressie, die Zaterdagmorgen nog Noordwester storm veroorzaakte, trok naar het Noordoosten en wordt gevolgd door een krach tige stijging van den luchtdruk en een inval van arctische lucht over geheel West- en Oen- traal-Buropa. Deze koude-inval gaf aanleiding tot zwaren neerslag in de Vogezen, het Schwarzwald en de Oostenryksche Alpen, waar groote hoeveel heden sneeuw gevallen moeten zijn Te Friedrichshafen viel in het afgeloopen etmaal 42, te München 40 m.m. neerslag; te München ligt 35 c.m. sneeuw. In het Zuidwesten ligt een tweede gebied van lagen luchtdruk. Tusschen beide depressiegebieden ligt een strook van hoogen luchtdruk, waarin de win den zwak zijn en waarin de lucht helder is, zoodat in den nacht de temperatuur onder het vriespunt daalt en zich plaatselijk mist vormt. By den Poolcirkel heerschen nog arctische stormen, die de koude uit het Poolgebied naar onze breedten transporteeren. In onze omgeving en op het continent kan by hetder weer op lichte vorst des nachts ge rekend worden met temperatuur boven het vriespunt overdag. AMSTERDAM, 13 Jan. Veemarkt. 564 vette koeien: le kwal. 4852, 2e kwal. 4246, 3e kw. 3240 cent per kg. slachtgew. 70 melk- en kalfkoeien 160.00—195 per stuk. 117 vette kal veren: 2e kwal. 60—70, 3e kwal. 45—58 cent per kg. levend gew. 51 nuchtere kalveren 4.50 7.50, 69 schapen 16.0020 en lammeren 12.00— 15 per stuk. 577 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90—110 kg. 46—47, zwarte varkens 45—46, vette varkens 44—45 cent per kg. slacht gew. 25 paarden 70 00—100 per stuk. Overzicht. Runderen aanvoer behoorlijk min der dan vorige week, handel sleepend. Melk koeien iets grooter, handel stil. Vette kalveren aanvoer redelijk, handel vlug, pryzen nagenoeg onveranderd. Nuchtere kalveren aanvoer rede- lyk, handel vlug, prijzen constant. Schapen aanvoer ruimer, handel gedrukt, pryzen hooger. Varkens aanvoer ruim, handel stil, prijzen nauwelijks pryshoudend en enkele boven hoog ste noteering. Paarden aanvoer stil, handel stil. ALKMAAR, 13 Jan. Veemarkt. 80 vette koeien 110.00—190, handel redelyk. 4 graskal veren 28.00—36, vette kalveren per stuk 32.00— 45, idem per kg. 45—60 cent. 51 nuchtere slachtkalveren 5.00—15. 327 vette varkens 34— 38 cent per kg. Handel stug. ALKMAAR, 11 Jan. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer 125000 kipeie ren: 56-58 3.80—4, 58-60 3.90—4.10, 60-62 4— 4.30, 62-64 4.104.60. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Jan. Aan gevoerd werden: 1000 kg. wortelen 1.30, 6000 kg. roode kool 4.30—7.40, 3000 kg. gele kool 17.4o, 36000 kg. Deensche witte kool 0.70—' 5, 14000 kg. uien: gele uien 1.60—2.20, grove 1.90 tot 2.30, gele drielingen 0.70—0.90, gele nep 3.80, 1200 stuks ruige gele kool 0.50, 450 stuks andijvie 0.701. LEIDEN, 11 Jan. Boter. Prima fabrieksboter (controle) 1.62, prima boerenboter 1.471.55, aan voer 710 K.G. Handel matig. Turf. Aanvoer 120.000 lange. 79 per 1000 st. MEDEMBLIK, 11 Jan. Marktver. „St. Joseph". Uien, groote 0.95—1.05. idem grove 1—1.40. !d. nep 1.251.40. Roode kool 3.907.90. Deensche kool 3.104.80, Bieten 3—3.90. NOORD-SCHARWOUDE, 13 Jan. 1500 kg. Uien: Gele Nep 2803.80, Drielingen 7080 cent, Uien 1.80, grove Uien 1.20. 800 kg. Roode kool, doorschot 5.70. OUDEWATER, 13 Jan. Kaasmarkt. Aan gevoerd 17 partyen, 765 stuks, wegende 3825 kg. 2e soort met R.M. 2021.50. Handel ma tig. ROTTERDAM, 13 Jan. Veemarkt. Totaal- aanvoer 2764 stuks: 639 vette runderen, 236 vette kalveren, 1010 schapen en lammeren, 875 varkens, 4 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 46, 42, 2834 cent, vette ossen 44, 42, 3236 cent, vette kalveren 98, 88, 6570 ct. Varkens (lev. gew.) 3837—36 cent, schapen 403629 cent, lammeren 413528 cent. Pryzen per stuk: schapen 18 001410, lam meren 15.00116. Overzicht. Vette koeien en ossen aanvoer re delyk, handel kalm, pryzen iets lager. Prima koe 51, os 46. Vette kalveren aanvoer tamelijk, handel stroef, prijzen iets lager, prima 1.12. Schapen en lammeren aanvoer ruimer, handel willig, pryzen aanvankelijk iets hooger. Var kens aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen iets lager. Enkele partyen schapen voor export ver kocht. Aardappelen. Brielsche Eigenheimers 190— 2.20, Zeeuwsche Blauwe 2.202.50, idem Eigen heimers 1.802, idem bonte 2.20—2.50. Alles p. H.L. Zandaardappelen 3.54 cent per kg. Po ters Eigenheimers 1.25—190, idem bonte en blauwe 1.251.50, Bevelanders 1.701.90 per H.L. Met redelijker, aanvoer, kalme handel WARMENHUIZEN, 11 Jan. Uien 1.802.10, ld. groote 22.10, idem Drielingen 7080 cent, idem Nep 3.70. Peen 1.60. Idem kleine 50 cent, Gele kool 77.70, idem 2de soort 3.206.50, idem uit schot 3.204.10. Roode kool 5.707.80. idem 2de uitschot 2.20—4.50. Per 100 kg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6