I Onze Parijs-reis New-Yorksche Beurs Fransche minister raad bijeen De toestand in Noord-China VAN HEEL GEHULDIGD WOENSDAG 15 JANUARI 1936 SPECIAAL VOOR U DAMES is de rubriek WAT DE TONG STREELT (pag.4> Laval geeft inlichtingen omtrent den stand van het conflict in Oost-Afrika De Britsch-Fransche samenwerking De overeenkomst bij een aanval op de Britsche vloot De kerkstrijd in Duitsch- land De Evangelische bisschop van Breslau, Dr. Zaenker, bij minister Kerrl Tabakssmokkelaars in arrest Drie leden der bende in arrest t Stavisky-proces nadert zijn einde Door lawine bedolven BEURZEN VOOR STUDIËN IN BELGIË Intellectueele toenadering tusschen Nederland en België Valdeuren In Fransche vliegtuigen Voor iederen passagier een parachute De liquidatie van het Chaco-conflict Bolivia aanvaardt de vredes voorstellen Onderscheidingen voor ministers Het Grootkruis der Orde Polonia Restituta voor dr. Deckers Gelissen en ir. Ordening in baksteen industrie Concreet plan, dat tot saneering moet leiden, aanvaard JONGEMAN DOODGEREDEN Bij auto-reparatie langs den weg BRAND TE HENGELO Twee winkels uitgebrand ZWARE BOETE VOOR MELKKNOEIER VOETBAL „Eenvoudige jongens blijven en werken gaat boven sport,'' aldus de heer Lotsy OM DE ENGELSCHE CUP Loting voor de vierde ronde FAILLISSEMENTEN Alle deelnemers waren opgetogen, dat zij de gebeurtenis der schitterende Nederlandsche overwinning konden bijwonen Groot enthousiasme STOOMVAARTLIJNEN - WISSELKOERSEN VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank N.V. AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 14 Januari Huidenveiling PARIJS, 14 Jan. (Reuter) In den heden gehouden ministerraad, die ongeveer anderhalt uur heeft geduurd, heeft de premier Laval de ministers in kennis gesteld van de jongste in lichtingen 'welke hem o.a. door den ambassa deur te Rome, de Chambrun, en door den Ita- liaanschen ambassadeur te Parijs, Cerruti, zijn verstrekt over den stand van het Italiaansch— Abessinische geschil. Er schijnt zich naar Reuter meldt geen enkel nieuw element te hebben voorgedaan, noch op het terrein der verzoeningspogingen, noch op dat van de verscherping der sancties. Laval heeft voorts zijn collega's op de hoogte gesteld van zijn opvattingen met betrekking tot de a.s. verkiezingen. Hij wenscht deze te zien vastgesteld op 22 en 29 Maart. Op verlan gen van den president der Republiek zijn ei echter in den ministerraad geen debatten ge voerd over de kwestie van de vaststelling van den verkiezingsdatum. Men wil eerst den afge vaardigden de gelegenheid geven hun meening te doen hooren. Eerst dan zal de regeering in de volgende ministerraadszitting een besluit nemen over een desbetreffend wetsontwerp. LONDEN, 14 Jan. (Reuter). De diplomatieke correspondent van de Daily Telegraph schrijft, dat d£ Britsche en de Fransche generale staf, voor het geval de Britsche vloot in de Mid- dellandsche Zee mocht worden aangevallen, zijn overeengekomen, dat: Ie. Engeland het recht zal hebben gebruik te maken van de Fransche vlootbases, dokken en werkplaatsen: 2e. Frankrijk zal twee lichtingen dienstplich tigen oproepen; 3e. de seindiensten van de Fransche lucht macht zullen ter beschikking van Engeland worden gesteld, teneinde zoo spoedig mogelijk voor een op handen zijnden luchtaanval te kunnen waarschuwen. BERLUN, 14 Januari (D. N. B.) Naar thans gemeld wordt, heeft rijksminister Kerrl op 10 Januari een onderhoud gehad met den Evan- gelischen bisschop van Breslau, dr. Zaenker. De bespreking vond plaats in tegenwoordigheid van den voorzitter der evangelische en lande lijke kerkcommissie en van leden der Silezische provinciale kerkcommissie. Naar het Duitsche Nieuwsbureau meldt, heeft Zaenker zijn leedwezen betuigd over de jongste gebeurtenissen bij de theologische examens in Silezië en zich zonder voorbehoud bereid ver klaard, met de provinciale commissie samen te werken onder leiding der landelijke commissie op de basis der thans geldende verordeningen. Minister Kerrl heeft daarop verklaard, dat hij afziet van de voorbereiding van een discipli naire vervolging tegen den evangelischen bis schop, met 't oog op de verzekering, door Zaen ker gegeven en op den vrede in de kerk. Te Parijs is een tabakssmokkelaar gearres teerd, zekere J. K., die gewoond heeft te Den Haag en die juist in een auto 50.000 cigaretten had vervoerd. Hij was het hoofd van een smokkelaarsbende, waarvan te Parijs nog twee leden zijn gearres teerd, namelijk R. A. A. T. uit Amsterdam en A. M. S. uit Den Haag. Kolossaal, wat knort m'n maag. Ik heb een honger, of ik wel een beer zou kunnen verslinden. (Klein Witzblatt). PEKING, 14 Januari (Reuter). Generaal Itagaki, souschef van den generalen staf van het Kwantoengleger, en generaal Na- gami, chef van den staf van 't Japansche garnizoen in China, zijn naar Toeg Tsjou vertrokken teneinde met Jin Joe Keng, den leider van de regeering van Oost-Hopei, te eonfereeren. In Chineesche kringen gaat het gerucht, dat de verplaatsing van Japansche officieren in Noord-China wijst op de wedergeboorte van het plan van het vijf-provincie-blok: Tsjahar, Hopei, Soeijoean, Sjansi en Sjantoeng. In dezelfde kringen verluidt, dat de toe stand in Sjantoeng zeer ernstig is. In Soeijoean wordt men ongerust door een nieuwen opmarseh van de Japansch-Mandsjoekwosche troepen, die kort geleden een deel van Tsjahar bezetten. PARIJS, 14 Jan. (A. N. P.) Het Stavisky- proces nadert thans langzamerhand zijn einde. Intusschen heeft een der rechters gedurende de behandeling der zaak de leeftijdsgrens bereikt, zoodat hjj niet meer aan de zittingen mag deelnemen. Van de zijde der verdediging zullen nog zes redevoeringen worden gehouden. Men hoopt, dat de beraadslagingen Donderdag of Vrijdag gesloten kunnen worden. Niettemin zal de be antwoording der 1956 wagen, die aan de jury gesteld zijn, geruimen tijd in beslag nemen. Het is dan ook niet waarschijnlijk, dat het von nis vóór Zaterdagavond zal worden uitgespro ken. MüNCHEN 14 Jan. (D. N. B.) Naar het red dingsbureau van de Duitsch-Oostenrjjksche Al- penvereeniging bij Partenkirchen mededeelt heeft een lawine hedenmiddag tusschen Schnee- fernhaus en Knorrhütte drie skiloopers bedol ven. Een hunner slaagde er in zich te bevrij den. Een Duitsch-Amerikaan en een dame lig gen nog onder de sneeuwmassa's. Een reddings colonne is uitgetrokken om te trachten hen op te sporen. De Nederlandsche afdeeling van de commis sie ter uitvoering van het verdrag betreffende intellectueele toenadering tusschen Nedeiland en België maakt bekend, dat ten behoeve van een of meer afgestudeerden, studenten,- geleer den of kunstenaars van naam, die hun studiën in 1936 aan een universiteit of hoogeschool in België wenschen voort te zetten of aldaar onder zoekingen of andere werkzaamheden wenschen te verrichten, beschikbaar is een bedrag aan beurzen te zamen groot f 1200. Gegadigden kunnen zich, uitsluitend schrif telijk voor 1 Maart 1936 aanmelden bij den se cretaris van de Nederlandsche afdeeling. mr. H J. Smidt, departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen te 's Gravenhage. PARIJS, 14 Jan. (Reuter). Ten einde in geval van nood het den passagiers mogelijk te ma ken, snel het toestel te verlaten, wordt op het oogenbiik een plan bestudeerd, om In groote vliegtuigen valdeuren aan te brengen. Voor dit doel zullen, naar Reuter verneemt, ln de cabine van het nieuwe F. 224 Farman- toestel tien speciaal voor dit doel geconstrueer de valdeuren worden aangebracht. Verder zal aan de leuning van iederen stoel een parachute worden aangebracht, zoodat m geval van nood alle passagiers ln minimum tijd het toestel zullen kunnen verlaten. BUENOS AIRES 14 Jan. (Reuter). Officieel wordt gemeld, dat Bolivia de voorstellen van de vredesconferentie inzake den Gran Chaco heeft aanvaard. De voorstellen omvatten de uitwisseling der krijgsgevangenen, de betaling van een schadeloosstelling en waarborgen voor de veiligheid. Het wachten is nog slechts op het antwoord van den president van Paraguay om het accoord definitief te doen teekenen. Voor het onderhoud van de krijgsgevangenen zai Paraguay 30.000 pond sterling en Bolivia 140.000 pond sterling betalen. Hierna zal de conferentie de kwestie van de grensafbakeniug bespreken. De president der Poolsche republiek heeft de ministers Gelissen en peckers in audiëntie ont vangen, waarbij tegenwoordig waren de Neder landsche gezant te Warschau, Carsten en de Poolsche gezant in Nederland, Babinski. Vervolgens brachten de ministers een bezoek aan den Voorzitter van den ministerraad, Koscialkowski, die hun namens den president der republiek het Grootkruis der Orde Polonia Restituta overhandigde. De minister van Financiën, Kwiatkowski, bood den gasten een maaltijd aan. In verschillende persberichten is reeds me- dedeeling gedaan van de ordeningspogingen, welke onder leiding van den Nederlandschen Baksteenbond ten behoeve van de geheele bak steenindustrie zijn ondernomen, om te gera ken tot een meer rationeele productie en distri butie. Dinsdag is de Baksteenraad, het hoog ste bestuursorgaan van den Nederlandschen Baksteenbond, in vergadering bijeengekomen om een beslissing te nemen omtrent een concreet plan, hetwelk de bedoelde saneering zal moe ten brengen. In deze vergadering, welke door 19 van de 20 bestuursleden werd bijgewoond, is dit plan in den vorm van een bindend be sluit met algemeene stemmen aanvaard. Op den nieuwen Rijksweg tusschen Delft en Overschie is Dinsdagavond omstreeks kwart over zes wederom een doodelijk ongeval ge beurd. Van een vrachtauto, welke in de richting Delft reed, en waarin gezeten waren vader en zoon Van W. uit Hillegersberg, geraakte het achterlicht defect. De mannen brachten den wagen tot stilstand en begaven zich op den weg om het licht te repareeren. Op dat moment naderde uit de richting Rotterdam een bestel dienstauto. De bestuurder zag den stilstaanden wagen niet en botste daar in yolle vaart tegen aan. De zoon, die juist achter den defecten auto stond, werd aangereden en was op slag dood. Zijn lijk is naar het Oude en Nieuwe Gasthuis te Delft overgebracht. De beide auto's zijn in beslag genomen. Dinsdagmiddag is een sigarenwinkel aan de Bornsehe straat te Hengelo, eigendom van den heer G. J. Veltkamp door brand totaal ver woest, evenals de naastgelegen fruitwinkel, eveneens van den heer Veltkamp. De boven woning kreeg brand- en waterschade. Alles was verzekerd. De oorzaak is vermoedelijk, dat de kachel te hard is gestookt. De melkhandelaar O. zou melk, voor den verkoop bestemd, in voorraad hebben gehad, welke melk niet voldeed aan de eischen, in de Warenwet gesteld. Deswege moest hij voor den Haagschen kantonrechter terecht staan. Een zwager van verdachte, melkrijder van beroep en bij verdachte in dienst, zeide, de melk niet voldoende geroerd te hebben, waardoor zij bedorven was. De Ambtenaar van het O. M. zeide, dat ver dachte bij den Keuringsdienst als een knoeier bekend staat. De Warenwet bestaat niet alleen in het belang der volksgezondheid, maar ook met het doel, oneerlijke concurrentie te weren. Verdachte heeft op deze wijze onrechtmatige winst gekregen. Hij requireerde 1500 boete subs. 6 maanden hechtenis. Mr. Donker Curtius bepleitte clementie. Een waarschuwing achtte hij in dit geval vol doende. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot 600 boete subs. 2 maanden hechtenis. Nadat onder buitengewoon groote belangstel ling de Pullmantrein uit Parijs om half zes het station Rotterdam D.P. binnengerold was, is Puck van Heel Dinsdagavond in een der feeste lijk versierde zalen van Hotel Bristol, te midden van onderscheidene groote figuren en collega's uit de sportwereld hartelijk gehuldigd. Achtereenvolgens hebben de wethouder van Onderwijs en Volksontwikkeling J. Ratté na mens het gemeentebestuur, de voorzitter van Feyenoord J. van Zandvliet, J. Hylkema, direc teur van het Feyenoord-stadion, H. A. Meerum Terwogt namens directie en hoofdredactie van de N.R.C. en G. W. van Hasselt namens de Zil veren Voetbalcommissie Puck van Heel geluk gewenscht en hem diverse souvenirs aangeboden. Ds heer K. J. Lotsy dankte den heer Ratté voor zijn aanwezigheid en herinnerde eraan, dat veel veranderd was bij de autoriteiten ten aan zien van hun meening over voetbal. De voorzitter van den Rotterdamschen Voetbal bond, de heer A. H. Weekenstroo, memoreerde wat Puck van Heel voor het Rotterdamsche voetbal beteekent en sprak de hoop uit, dat van Heel een record aantal internationale wedstrij den op zijn naam zal krijgen. Hij overhandigde hem het bonds-onderscheidingsteeken en een plaquette van den Bond in den vorm van een presse-papier. De heer A» van Marle namens het eerste elf tal van Feyenoord, dr. van Dijk namens den Bloedtransfusiedienst, Van Leerdam namens de Eere-leden, A. Gauke als lid van de Elftalcom missie en A. van Woerkom als voorzitter van de Supportersvereeniging, mejuffrouw Weer- donk, benevens de heeren Voskam en E. Mundt namens de Technische Commissie boden hun gelukwenschen in hartelijke speeches aan en vrijwel allen lieten deze felicitaties vergezeld gaan van stoffelijke blijken van belangstelling. De heer K. J. Lotsy dankte en zeide, dat ondanks alle successen men er voor zou zorgen eenvoudige jongens te blijven en voor alles weer aan het werk te gaan, want dat moet toch boven de sport worden gesteld. Voor alles moet men rustig blijven en niet tot excessen over gaan. Men zal het programma kalm afwerken en hier is Van Heel een goed voorbeeld voor allen. De heer vhn Zandvliet ten slotte dankte den K.N.V.B. voor zijn bewijzen van erkentelijkheid, waarna nog velen van de gelegenheid gebruik maakten om van Heel persoonlijk te compli menteeren. Dinsdag werd de wedstrijd tusschen Grimsby Town en Hartepool United, die voor de derde ronde van de Engelsche Cup Zaterdag in een gelijk spel was geëindigd, overgespeeld. Grimsby Town won met 41 en plaatste zich daarmede in de vierde ronde. De loting voor de vierde ronde, die 25 Januari wordt gespeeld is reeds gehouden. De belang rijkste wedstrijden voor deze ronde zijn: LiverpoolArsenal; Derby CountyNotting ham Forest; Leicester CityWatford; Port ValeGrimsby Town; Fulham—Blackpool; MiddlesbroughClapton Orient. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N. V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 13 Jan.: C. Rebel, kleermaker, Bussum, Korte Singel 31. A. Saels, Amsterdam, Lekstraat 66, bel étage. L. J. van Seumeren. winkelier in vlsch en fruit. Amsterdam. Jan van Galenstraat 94 huls. Opgeheven wegens gebrek aan actief: de fail lissementen van L. Prins. Amsterdam: G'. Eerd- huizen, Amsterdam: A. J. A. Bewler, Amster dam: A. van Dorssen, Amsterdam; Fa. Stevens VAN Gelderen en hare leden H. P. L. Ste vens en w. G. van Gelderen, allen Amster dam; P. J, Blauw, Diemen; J. F. A. van Kalken, Amsterdam; J. F. Ossendorp, Amsterdam. Vol emotie over de prachtige overwinning der Nederlandsche voetballers die zij in het reusachtige Parijsche stadion konden bijwonen op voortreffelijke plaatsen, en rijk aan herinneringen betreffende de wereldstad Parijs zijn alle deelne- menden aan onze verschillende rei zen in Nederland teruggekeerd. Er was maar één roep over het geno- tene en over de regeling onder des kundige leiding. Onze lezers hebben geprofiteerd van de bijzondere ser vice welke wij hun konden bieden. Terwijl andere autobössen. die Zondag avond 6 uur Parijs verlieten eerst den vol genden avond te 5 uur in Amsterdam Kwamen, opgehouden door allerlei tegenslagen onderweg, reden onze chauffeurs het gezelschap veilig in gemakkelijke wagens zonder eenig oponthou den. dan alleen voor de maaltijden, van de Lichtstad naar het vaderland terug. Allen reis den veilig en aangenaam en hebben in den kor ten tijd een prachtigen indruk van Frankrijks hoofstad bekomen, terwijl zij die per auto gin gen, ook nog de slagvelden en plaatsen als St. Quentin, Mons, Brussel, Antwerpen, Breda aandeden om maaltijden of vervenschingen te gebruiken. Van hoe korten duur het verblijf in de we reldstad Parijs voor de deelnemers aan onze excursie daarheen, georganiseerd ter gelegen heid van de voetbal-ontmoeting Frankrijk- Nederland, ook moge zijn geweest, we weten, nu allen weer thuis zijn, tot onze voldoening, hoe aangenaam deze kennismaking is geweest. De verschillende groepen, zoowel zij, die met den trein reeds Vrijdagmiddag vertrokken, als zij die later per luxe-autocar, en nog later per tempo-trein de Fransche hoofdstad zouden be reiken, ze hebben, voor zoover ze Parijs nog niet eer bezochten, een indruk gekregen van deze wereldstad, dien ze wel nooit zullen ver geten. Ze hebben gelogeerd in de grootste hotels, die als kleine republiekjes op zichzelf zijn, en ze hebben er kennis gemaakt met de Fran sche hotelmanieren en de Fransche keuken. Alles heeft daar voor den doorsnee-Hollander, die den Hollandschen, stevigen pot gewend is, en zijn Hollandsch ontbijt niet gaarne missen zou, een eigenaardig kantje, waar men even aan moet wennen, om het als volksuiting en als volksgeest te kunnen waardeeren. Het le ven gaat er zooveel sneller en koortsachtiger dan bij ons; het gaat indei'daad „tempo, tempo'" Ondanks het trieste, regenachtige weer even wel, ondanks het dichte, grauwe wolkengordijn, dat geen straaltje zon ook maar één oogenbiik doorliet over pleinen en gebouwen, ondanks dat alles, heeft men echter, gedurende de ver schillende auto-rondritten, bij dag zoowel als bij avond door de stad gemaakt, een prachti gen indruk gekregen van de grootstad. Alle groote monumenten, alle voornaamste stads gedeelten, alle merkwaardige en bekende ker ken van de grootstad heeft men van nabij gezien of heeft men bezocht. Uitstekende gid sen zorgden voor den noodzakelijken uitleg. Hier en daar werd uitgestapt en werd een kerk of monument wat meer van nabij be zien. Zoo ontzaglijk veelvuldig waren de in drukken dat men bijna geen tijd had ze alle te verwerken. Allen hebben ook kennis kunnen maken met het eigenaardige, drukke Parijsche café-leven. Men heeft in den al maar door neer sijpelenden nevelregen langs de hel verlichte boulevards gewandeld en gereden, waar de fel- kleurige lichtreclames het oog treffen door hun bonte, levendige afwisseling. De beroemde Fransche Opera was, in den avond, voor ve len een ongekende attractie. In een der vele kerken woonde men, vroe ger of later in den Zondagmorgen, de H. Mis bij; sommigen hadden het voorrecht op den Montmartre-heuvel, in de basiliek van het H. Hart, een kerkdienst te mogen meemaken. En in den middag hebben allen natuurlijk genoten van den spannenden strijd tusschen de Nederlandsche en Fransche voetbal-elftal len, waarvan het glorieuze resultaat alle Hol- landsche harten dubbel gelukkig en tevreden stemde. Met de autocars maakte men den rit langs de verlichte boulevards naar de respectievelijke hotels terug, waar de maaltijd natuurlijk dub bel lekker smaakte, en waar een opgeruimd heid en een vroolijkheid heerschten, waarvan zelfs de toch aan veel gewoon zijnde Parij- zenaars verbaasd stonden. Dankbaar en meer dan tevreden over het uitstekende verloop van deze toch zooveel moei lijkheden meebrengende excursie, zijn de deel nemers ten slotte tegen middernacht een enkele groep eerst den volgenden mor gen naar het vaderland teruggekeerd. Wel was het een toer, zoo nu en dan, om in de als een fort bestormde treinen, de toe komende gereserveerde plaatsen te veroveren, maar met wat soepelheid en reizigersgeduld aan alle kanten, kwam alles ten slotte toch op z'n beentjes terecht, en keerden alle deelnemers triomfantelijk alsof elk voor zich den voet balwedstrijd had gewonnen huiswaarts. Onze luxe autobussen reden Maandagochtend uit Parijs om Maandagavond de deelnemenden in de verschillende steden terug te brengen. Allen betuigden ons hun volle tevredenheid. In het vaderland scheen, na aankomst, het winterzonnetje over de met rijp bedekte vel den, als een symbool van het ondanks allen regen feestelijk verblijf in dé Lichtstad. Een kort, maar allerprettigst verblijf, waar aan vele, onvergetelijke herinneringen zullen verbonden blijven! BINNENLANDSCHE HAVENS DMUIDEN, aangekomen 14 Jan., Euterpe, 6.. Bordeaux; Ellen, Hamburg. Aangekomen 14 Jan.: Alcor, s., Rosario; Mary Slessor, s., West-Afrika. Vertrokken 14 Jan., Tawali, m.s., Java via Antwerpen; Marvel, s., Oslo. Aangekomen 14 Jan., Sirrah, s., Diamante. Aangekomen 14 Jan., Ek, s., Oslo; Ousel, s., Liverpool; Orpheus, s„ Stettin; Nlcos, s., Huelva (voor Velsen); Korsford, s., Rotterdam; Posei don, s-, Londen. AMSTERDAM, aangekomen 14 Jan., Euterpe, Bordeaux, stukgoed, Surlnamekade, N. Rijnv. MIJ; Ellen, Hamburg, zonnebloemzaadolie. Zee burgerkade, Abeca. Aangekomen 14 Jan., Sirrah. Diamante, graan, Engelsche boeien, Vinke Co. Vertrokken 14 Jan., Rijnstroom, s., Leith; Vliestroom, s., Huil; Leeuwarden ,s., Londen. AMSTERDAM, aangekomen 14 Jan., Alcor, Rosario, graan, Silokade, Ruys Co.; Mary Sles- sor, W.-Afrika, cacao. Borneokade, P. A. van Es Co. Vertrokken 14 Jan., Maja. s.. Limhamn. Aangekomen 14 Jan., Ek, Oslo, stukgoed, Han delskade, Verg. Cargadoorskantoor; Ousel, Li verpool, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoom'o. Mij; Orpheus, Stettin, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor; Korsfjord, Rotterdam, ledig, Rietlanden, Havenbedrijf De Rietlanden. KON. NED. STOOMBOOT MIJ AJAX, 13 Jan. van Oporto naar Corcubion. AMOR, 11 Jan. van Puerto Barrios n. Amst. AURORA, 13 Jan.' van Tarragona n. Valencia BREDA, 13 Jan. van Curasao naar Engelsch- kanaal v.o. CERES, 13 Jan. van Algiers naar Patras. COLOMBIA, thuisreis, pass. 13 Jan. de Azoren. MEROPE, 13 Jan. van Danzig naar Kopen hagen. POSEIDON, 14 Jan. van Londen te Amst. TRAJANUS. Jaffa naar Londen, pass. 13 Jan. Finisterre. TRITON, 13 Jan. van Hamburg naar Amst. ORPHEUS. 14 Jan. van Stettin te Amst. EUTERPE, 14 Jan. van Bordeaux te Amst. HERMES. Mlddl. Zee naar Amst., passeerde 14 Jan. Gibraltar. BOSKOOP, 14 Jan. van Cuhacao naar Liver pool. THESEUS, 14 Jan. van Kopenhagen te Stettin FAUNA, 14 Jan. van Barcelona n. Genua. HERCULES, 13 Jan. van Istanboul te Izmir. GANYMEDES, 13 Jan. van Izmir n. Istanboul AURORA, 14 Jan. van Tarragona te Valencia. ORION. Middl. Zee n. Amst., passeerde 14 Jan. Finisterre. ORION TRITON, Hamburg naar Amst., 14 Jan. v.m. 11 u. btj Elbe lichtschip no. 3 geankerd, we gens slecht weer. ALKMAAR, thuisreis, 12 Jan. te Tocopilla. TRAJANUS. Jaffa naar Londen, was 14 Jan. I u. n.m. 150 mijlen Z.W. van Ouessant-, MARS. 14 Jan. van Salonlea naar Piraeus. POSEIDON. Londen naar Amst., pass. 13 Jan. Gravesend (verb.). MIJ. OCEAAN. LAERTES, Java naar Amst., 13 Jan. Perim gep. CLYTONEUS, Liverpool naar Java, pass. 13 Jan. Perim THE&EUS, 11 Jan. van Batavia n. Amsterdam. PEISANDER, Amsterdam naar Java. 13 Jan. te Swansea. MIJ NEDERLAND. POELAU TELLO, thuisreis. i4 Jan. te Ionden. TAWALI, 14 Jan. van Amst. vla Antw. n. Java. SEMBILAN, thuisreis, pass. 14 Jan. Dakar. JOHAN DE WITT, uitreis, 14 Jan. te Port-Said. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. SAPAROEA, 13 Jan. van Calcutta te Portland. EINTANG, 13 Jan. van Cebu n. Calcutta. SIANTAR, 12 Jan. van Kaapstad n. Port Ellsab. MADOERA, 12 Jan. van Durban naar Lorenzo Marques. BENGALEN, 11 Jan. van Belawan n. Rangoon. KOTA AGOENG, 11 Jan. van Bombay naar Pa cific Kust. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. AMSTELKERK, 13 Jan. Van Las Palmas naar Havre. HELDER, thuisreis, pass. 13 Jan. Finisterre. ALUDRA 13 Jan. n.m. van W.-Afrika te R'dam MAASKERK, 13 Jan. van Dakar n. Freetown. VEREEN. NEDERL. SCHEEFV. MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN. RANDFONTEIN, 14 Jan. v.m. 3 uur van O. Afrika te Rotterdam. BOSCHFONTEIN, 14 Jan. van Bremen naar Hamburg. HOLLANDO.-AZIE LIJN. G-AASTERKERK, thuisreis, 14 Jan. te Marseille. MEERKERK, thuisreis, 12 Jan. te Manilla. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALCHIBA, thuisreis, 13 Jan. van Rio Janeiro. ALPHERAT, 13 Jan. van R'dam n. Hamburg. JAVA—NEW-YORK LIJN. TAPANOELI. 13 Jan. van Philadelphia te New- York. TALISSE, 11 Jan. van Penang naar Port &wet- tenham. KOTA BAROE, 14 Jan. n.m. 4 uur van Sabang naar New-York. ROTTERD. LLOYD. DEMPO, uitreis, 13 Jan. van Belawan. DJAMBI, thuisreis, 14 Jan. v.m. 4 uur 30 te Londen. KERTOSONO, thuisreis, pass. 13 Jan. n.m. 6 u. Perim. INDR.APOERA, uitreis, 13 Jan. n.m. 1 uur van Lissabon. DEMPO, uitreis, 14 Jan. v.m. 1 uur te Singapore. INDRAPOERA, uitreis, 14 Jan. v.m. 11 uur van Tanger. KOTA NOPAN, uitreis, pass. 14 Jan. v.m. 10 u. Gibraltar. DJAMBI, 15 Jan. v.m. van Java te Rotterdam verwacht. HOLLANDAMERIKA LIJN. BEEMSTERDJIK. 13 Jan. van Norfolk te Boston KONINKL. PAKETV. MIJ. NIEUW ZEELAND, 14 Jan. van Rotterdam ter reede van Vll3slngen. SAWAHLOENTO, 11 Jan. van Durban naar Singapore. ROGGEVEEN. 12 Jan. van Batavia n. Durban. HALCYON LIJN. STAD ARNHEM, 13 Jan. van Seriphos naar Oran en Emden. STAD HAARLEM. 13 Jan. van Melilla. KONINKL. HOLL. LLOYD. SALLAND, thuisreis. 13 Jan. van Puerto Plata. MONTFERLAND, 13 Jan. van Amst. te B.-Aires. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJIKEMBANG, 12 Jan. van Batavia te Hongkong TJISADANE. 13 Jan. Van Batavia te Shanghai. TJISALAK, 13 Jan. van Manilla te Shanghai. DIVERSE SCHEPEN. REGINA, 13 Jan. van Antwerpen te Ballina. RIJN, 12 Jan. van R'dam te Bilbao. SCHOKLAND, 13 Jan. van Harlingen te Blyth. BATAVIER VIII, 13 Jan. van Jersey n. Bordeaux EMMAPLEIN. 14 Jan. van Narvik n. R'dam. WILLEMSPLEIN, 13 Jan. van R'dam te Narvik. BATAVIER VII, 14 Jan. van R'dam te Middlesbro GRENA, Batoum n. Antwerpen-Amst.. 11 Jan. van Istanboul. BRIT&UM, 13 Jan. van St. Vincent naar Rio Janeiro. BEURSPLEIN, 12 Jan. van R'dam te Narvik. NAALDWIJK, 12 Jan. van Bóuceau te Cardiff. RAPANA. li Jan. van Hamburg te Rouaan. STOLWIJK, 11 Jan. van Llvorno naar Sfax en Nantes. TUVA, Antwerpen naar Montevideo, pass. 13 Jan. Ouessant. ZONNEWIJK, IJmulden naar Philadelphia, pass. II Jan. St. Michaels. JONGE ELISABETH, 13 Jan. van Antwerpen te Emden. JONGE JOHANNA, 13 Jan. van Carthagena n Londen en Antwerpen. WIERINGEN, 12 Jan. n.m. van B.-Aires x» Rosario. To„ ALGORAB, Schiedam naar Vancouver, 12 Jan door het Panama-kanaal. ALPHARD, Diamante naar Antwerpen, pass. u Jan. Ouessant. TOWA, 13 Jan. van Fowey naar Amsterdam THEANO, 13 Jan. van Fowey n. Amst. BEVERLAND, 14 Jan. van Terneuzen naar de Tyne. HONTESTROOM, 12 Jan. van Amst. te Londen. LINGE8TROOM. 13 Jan. van Amst. te Bristol HENNIE. 12 Jan. van Llannelly te Avonmoutn. TEXELSTROOM, 13 Jan. van Amst. te Liverpool HOLLAND, 11 Jan. van Durban n. Beira. VECHTSTROOM, 13 Jan. Van Amst. te Huil, PHOBOS, 13 Jan. van Eastham n. Belfast. HUMBER, sleepboot, naar Swansea, pass. 13 Jan. Scllly met het s.s. Stranna op sleeptouw. MIJDRECHT, naar Coryton, was 13 Jan. 9 uur 55 v.m. 50 mijlen Z. van Nitón. WESTPLEIN. Rotterdam naar Narvik, was 13 Jan. 9 uur 20 v.m. 210 mijlen O. van Wilk. IJ&ELHAVEN, naar Jacksonville, 12 Jan. 1 u. 55 n.m. Z. van Goodwin. BATAVIER VIII, R'dam n. Bordeaux, 12 Jan. van Quernsey. GENA, 9 Jan. van Batoum naar Amsterdam. HALLE, Java naar Amsterdam, pass. 12 Jan. Gibraltar. c ROTTERDAM, 14 Jan. De Nederlandsche sleepboot „Humber" is heden met het bescha digde Noorsche s.s. „Stranna" te Swansea aan gekomen. Slotkoersen Jan. 14 13 11 10 Allied Chemical 165V" 167 1691/s Am. Tel. lei 159 157Vs 157% 158% Am. Tobacco B 1011/s 99% 993/4 Anaconda Copp. 291/4 29% 29% 29% Balt. Ohio 18% 18 17% 18% Can. Pacific 11% 11% 11% 11% Case Treshing Cons. G. oi N.Y 32% 32% 32% Dup. de Nem. Gen. Electric 38% 38% 39% 39% Gen. Motors 55% 55% 56 56% Kon. Olie 50% 49% 50 New-York Centr 30 301/8 29% 29% Radio Corp. 13Vs 13 13 13 Stand. Oil NJ. 547/s 54% 54% 54% U. S. Steel Corp 48% 48% 48% 49% Westingh. Elect. 100 100 102% NEW-YORK Jan. 14 13 11 10 Londen Parijs 4.961/ 6.62 4.96%| 4.69' I 4.95% 6.623/a| 6-6 i7/fcl 6 62% GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 14 Jan. Tarwe; Mrt. 6/65/8, Mei 6/3 3/4, Juli 6/3 1/2. 6 Jan. 1936 13 Jan. 1936 en Activa: Binnenl. Wissels. Prom., enz. in disc.: Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. o.h. buit. 1. disc. Idem Eig. Portel Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors. in Reken.-Cour. op Onderpand) Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen Specie Totaal Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bank wet '19 K.B. v. 28 Sept. '18. Stbl. No. 553) Munt en Materiaal Munt. Goud Muntmat. Goud Totaa) Munt, Zllv. enz Muntmat., Zilver Totaal Belegg. v. 115 Kap Res. en Pensioenl.. Gebouwen en Meub. der Bank Dlv. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 Stbl. No. 221) Totaal Passiva: Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserve Pensioenfonds Bankb. ln omloop Bankass. in omloop Rek.-Cour. Saldo's: Van het Rijk Van anderen Div. Reken. Totaal W.v. a. Ned.-indie t) W.v. Ln. bulteni Besch. Metaaisaidc (K.B. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3 Schatkistp.. rechtst. b. d. Bank ond.gebr. 26.416.161 489.801 3.264.897 30.170.860 1.617.750 1.617.750 94.527.772" 7.006.299 39.888.866 141.422.938 134.979.921" 6.443.017 141.422.938» 132.599.380 518.631.646 651.231.026 19.312.687 670.543.714t 39.593.300 4,600.000 2.916.427 15.486.148 906.351.139 20.000.000 4.049.884 5.675.000 9.897.579 796.224.385 68.844 22.296.090 43.383.077 4.756.279 906.351.139 71.153.775 83.053.923 326.817.692 26.118.207 490.295 3.360.889 29.969.392 1.617.750 1.617.750 87.969.838* 6.206.248 38.173.812 132.349.899 126.535.770* 5.814.128 132.349.899* 132.599.610 524.045.050 656.644.660 19.954.397 676.599.057t 39.592.207 4.600.000 2.892.211 15.486.148 903.106.667 20.000.000 4.049.884 5.675.000 9.890.626 778.416.755 28.428 32.840.257 45.923.759 6.281.956 903.106.667 71.153.775 88.427.130 334.777.468 RENTESTAND Wissel-disconto 3 J4 pet. sedert 14 Nov. 1935 Promessen-disc. 4 pet. sedert 14 Nov. 1935 Beleen, van. Eff. 4 pet. sedert 14 Nov. 1935 Beleen, van. Goed. 4 pet. sedert 14 Nov. 1935 Voorsch. in Rek.-C. 4 pet. sedert 14 Nov. 1935 (Medegedeeld door Simoons en Co., A. v. Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie H.V.A. Kol. Bank Aku Feudawa A'dam Rubber Anaconda U. S. Steel Adj. Milw. Milw. goud Shell Union Mid. Cont. Oil Cities Service 22814—227)4 24814 1814— 28 2 'A-y% 116% 17 3/8 29% 5 1/8—3/16 1334 10 1/8—1/16 1334 2 5/16 Van 4.305.00 uur H. V. A. 24734—248 Aku 281/8—28 A'dam Rubber 11634 Anaconda Adj. Milw. Shell Union Tidewater Int. T. en T, Wilson "34 5 3/16—34 10 1/8—10 10 9 3/8 6 7/16—K AMSTERDAM Bij de veiling van 14 Jan. in de Groote Koopmansbeurs werden de volgen de prijzen besteed: Paardenhuiden van f4.50—6.50 per stuk; pink- huiden van 111414)4 ets per pond; Koehuiden 11%1634 ets per pond; Vaarshuiden van 11)4— 161/-J ets per pond; Oshuiden van 12)4—16)4 ct3 per "pond; Stierhuiden van 9)412ets p. pond. De veiling had een vlot verloop. De prijzen voor Vaars-, Os- en Stierhuiden waren nagenoeg gelijk aan die der vorige veiling. Voor Koehuiden bestond meerdere belang stelling.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2