Kleine overwinning van B.V.V. op M.V.V. E.D.O. verovert de leiding BLAUW WIT KLOPT D.W.S. MAANDAG 20 JANUARI 1936 K.N.V.B. Fraaie zege van Haarlem op K.F.C. H.B.S. wint van Hermes D.V.S. Nederlaag van N.A.C. tegen Juliana Stormvogels doorD.H.C. uitgeschakeld Een groote zege van Haarlem K.F.C. verliest met S1 Kleine zege van Blauw wit op D.W.S. Bergman scoorde het eenige en beslissende doelpunt ZWEMMEN Rie Mastenbroek te Kopenhagen Overwinning op de 200 M. rugslag Hermes D.V.S. was niet fortuinlijk lil' Ui m Schiedammers verloren met 41 van H.B.S. Verdiende zege van D.H.C. op Stormvogels Zwak spel van de IJmuider voorhoede IJSHOCKEY FRAAIE STRIJD TUSSCHEN AMSTERDAM EN BRUSSEL De Belgen winnen met 96 SKISPORT GRAND PRIX VAN PARIJS Von Allmen (Zwitserland) en freule Schimmelpenninck de winnaars l.V.C.B. Chevremont verliest van R.K.V.V.L. Slechts één wedstrijd in de eerste klasse V.V.Z. BESTAAT 20 JAAR Groote belangstelling op de receptie R.K. Wielrenners ver. Amsterdam TWEEDE KLASSE K.N.V.B. West-Frisia en Velox deelen in Enkhuizen de punten door een 11 gelijk spel D.O.S. wint van U.V.V, owo ALCM. VICTRIX—E.D.O. 0—1 Spannende wedstrijd in Alkmaar D.O.S.U.V.V. 2—1 Zwaarbevochten zege der thuisclub WEST-FRISIA—VELOX 1—1 Uit een strafschop maakten de bezoekers in de laatste minuten gelijk PUrr DE SPORTWERELD ohm; De Zaterdag gevallen sneeuw had de meeste terreinen onbespeel baar gemaakt, zoodat gisteren in de eerste klasse slechts een derde deel van het vastgestelde program ma, n.l. acht van de vier en twin tig wedstrijden kon worden afge werkt. De resultaten van de weinige wedstrij den, die doorgingen, waren echter zonder uitzondering alle zeer belangrijk, zooals de nederlaag van Stormvogels tegen DHO, waardoor de IJmuidenaren uitgeschakeld werden en de overwinning van BW op MW, waardoor de Bossche club haar uitstekende positie in het Zuiden kon be houden. In afdeeling I behaalde HBS op Houtrust een 41 overwinning op HermesDVS, dat hier door weer vaster op de laatste plaats kwam te staan, terwijl de Haagsche club een plaats om hoog ging. Haarlem kan op een uitstekende prestatie terugzien, want de roodbroeken klop ten KFC met 51, waardoor de club van Smit zelfs met de leiders in puntenaantal gelijk is gekomen. Sparta heeft evenwel drie wedstrij den minder gespeeld en als men naar het aantal verliespunten rekent, staan ook VSV, HBS, ADO en Ajax er nog iets beter voor dan de Haarlemsche club, die echter in de komende wedstrijden voor verschillende clubs een lastige tegenstander zal blijken te zijn. Sparta 10 6 3 1 15 29—19 Haarlem 13 6 3 4 15 34-26 V. S. V. 11 6 2 3 14 22—20 H. B. S. 12 6 2 4 14 28—24 A. D. O. 12 7 0 5 14 29—29 Ajax 10 5 1 4 11 29—18 R. C. H. 11 4 3 4 11 19—17 K. F. C. 12 3 3 6 9 13—24 Xerxes 11 2 2 7 6 22—31 H. D. V. S. 12 I 3 8 5 17—34 In afdeeling II behield Blauw Wit zijn goede positie door een zwaarbevochten zege op D.W.S. dat in het Stadion met 10 verloor. In IJmui- den konden de Stormvogels het niet bolwerken tegen D. H. C., dat met 21 won en hierdoor de illusies van de IJmuidenaren in rook liet opgaan. Een fraaie revanche voor de 52 ne derlaag in Delft. Blauw Wit 11 8 2 1 18 23— 7 D. F. C. 10 6 3 1 15 19—11 Feyenoord 10 6 2 2 14 29—11 Stormvogels 12 6 2 4 14 30—15 D. H C. 12 5 2 5 12 36—24 Z. F. C. 12 3 6 3 12 17—21 D. W. S. 13 4 4 5 12 26—26 Excelsior 12 2 3 7 7 17—37 V. U. C. 11 1 3 7 5 16—36 H. F. C. 11 1 3 7 5 12—37 In het Oosten gaf S. C. H. goed partij teeen Heracles, maar de Nijmeegsche club kon ten slotte toch niet verhinderen, dat de Almeloërs met 21 wonnen, waardoor de nieuwe eerste klassers hun tiende nederlaag kregen te slikken. Go Ahead 11 9 2 0 20 34— 7 Heracles 12 9 0 3 18 28—14 Enschedé 11 8 1 2 17 33—15 P. E. C. 11 5 2 4 12 21—13 A. G. O. V. V. 11 6 0 5 12 22—24 Wageningen 11 3 3 5 9 10—21 Ensched. Boys 11 3 2 6 8 18—25 Tubantia 11 2 3 6 7 16—24 Z. A. O. 11 2 2 7 6 16—35 S. C. H. 12 1 1 10 3 1435 De groote strijd in het Zuiden tusschen B.V.V. en M.V.V. eindigde in het voordeel van de Bossche club, die in de Brabantsche hoofd stad met 32 zegevierde en dus thans re vanche nam op de Maastrichtenaren, met de zelfde cijfers, waarmede M. V. V. B. V. V. eenige weken geleden zijn eerste nederlaag toebracht. De Bossche club blijft de leiding houden met drie punten voorsprong en stevent nu rechtstreeks op het kampioenschap af. Bo vendien liet een van de clubs, die de leiders nog had kunnen bedreigen een leelijken steek vallen in den tweeden wedstrijd, die gisteren in deze afdeeling doorgang vond. Juliana slaagde er r.l. in om zich op eigen terrein ook tegen N. A. O. Ballangrud vestigde Zaterdag te Oslo een nieuw wereldrecord op de 5000 meter hardrijden op de schaats ongeslagen te houden en nam op fraaie wijze revanche voor de 51-nederlaag in Breda door de Bredasche club thans met 21 te kloppen. B. V. V. 13 7 5 1 19 28—20 M. V. V. 13 6 4 3 16 31—23 N. A. C. 12 4 6 2 14 22—15 Juliana 13 4 5 4 13 21—23 Longa 11 3 5 3 11 22—14 P. S. V. 11 2 7 2 11 17—16 Bleyerheide 11 3 5 3 11 15—17 Eindhoven 12 4 3 5 11 23—24 Roermond 12 4 2 6 10 13—25 N. O. A. D. 12 1 2 9 4 17—32 In het Noorden was Hoogezand goed op dreef, want Friesland, dat bi- de Groningsche club op bezoek was, werd met 42 verslagen. Be Quick 11 10 1 0 21 48— 9 Veendam 12 9 1 2 19 38—26 Velocitas 12 6 3 3 15 31—17 Leeuwarden 11 6 0 4 r 12 25—17 G. V. A. V. 11 4 2 5 10 31—23 H. S. C. 11 4 2 5 10 25—34 Friesland 12 3 2 7 8 22—41 Achilles 10 2 2 6 6 19—31 Hoogezand 10 2 1 7 5 16—24 Sneek 9 1 0 8 2 9—41 Reeds direct na het begin was Haarlem in den aanval, waarbij de bekende KFC-tactiek om het zwaartepunt geheel in de verdediging te leggen, natuurlijk van invloed was. Toch waren in het begin de KFC-uitvallen gevaarlijker dan de talrijker Haarlem-aanvallen en een goed schot van rechtsbuiten Wensveen wist Kaan nog maar juist over de lat te werken, terwijl ook middenvoor Boutshoorn enkele goede schiet kansen kreeg. Hij zocht hierbij het doel niet op de goede plaats en verder wist Kaan zijn doel schoon te houden. Overigens bracht de eerste helft een vrijwel voortdurend offensief van Haarlem. Kammeyer zorgde er voor dat het spel zoo veel mogelijk over dè vleugels werd geopend, maar voor het KFC-doel was er geen doorko men aan en doelman Veen zorgde er voor dat de enkele ballen die door den opgetrokken muur nog heenkwamen geen doelpunt opleverden. Polanen moest door De la Mar Jr. worden ver vangen, maar eerst kort voor de rust zag Haar lem kans de leiding te nemen toen Oldenburg handig een van links komenden bal om een achterspeler heen in het doel kopte (10). Na de hervatting was Visser bij KFC vervan gen door Siekerman. Direct trok Haarlem in een snel tempo ten aanval en na keurig kopwerk tusschen T. de la Mar en Smit, kopte Smit den bal fraai in den bovenhoek, maar doelman Veen wist op keurige wijze den bal nog tot hoek schop te werken. Na 10 minuten stopte Veen eerst een schot van T. de la Mar, vervolgens van H. de La Mar, maar toen De Winter den bal opnieuw inschoot was het 20. Rechtsbui ten Wensveen viel hierna uit en werd vervan gen door Hille. Plotseling had de Haarlem-voor hoede het goede systeem te pakken en Smit plaatste den bal keurig naar zijn mede-aanval lers. T. de la Mar was hierbij zeer productief, want binnen vijf minuten wist deze nuttige in valler doelman Veen driemaal te passeeren. Het eerste doelpunt na 'n hoekschap, hierna een uit een pass van Smit en tenslotte uit een goeden voorzet van Oldenburg (50). Hierna deed Haarlem het wat kalmer aan en kreeg KFC meer gelegenheid om tot den aanval over te gaan, waarbij nu ook de middenlinie steun ver leende. Toen Van Gooi weggleed wist Hille met een schot via Kaan en den paal den achter stand tot 51 terug te brengen. Het Stadion-veld, dat men Zaterdag nog sneeuwvrij had gemaakt en vervolgens met zeilen had afgedekt, bleek uitstekend bespeel baar te zijn maar er deed zich een ander be letsel voor, waardoor het gistermiddag aanvan kelijk onzeker was, of de wedstrijd tusschen Blauw Wit en D.W.S. wel uitgespeeld zou kun nen worden.Er bestond niettegenstaande de ongunstige weersomstandigheden groote be langstelling voor deze plaatselijke ontmoeting, zoodat toen scheidsrechter van Moorsel om twee uur liet beginnen naar schatting twintigdui zend toeschouwers het kille stadion bevolkten. Nauwelijks was er echter afgetrapt, of de scheidsrechter moest den strijd staken. De dikke mist, die gistermiddag boven de hoofdstad hing en die het in het Stadion bij wijlen on mogelijk maakte de tegenover elkaar liggende tribunes te zien, was oorzaak, dat de bezoekers op de hooger gelegen rangen en vooral op de tribunes achter de doelen, het veld alleen in den dichten nevel gehuld zagen en het spel in het geheel niet konden volgen. Dit had tot ge volg, dat honderden toeschouwers hun plaatsen verlieten en zich rond het veld schaarden. Ver schillende van hen zochten hun plaatsen weer op, toen er bereden agenten in het Stadion verschenen, maar terwijl de zijkanten van het veld weervrijgemaakt werden, stelde men het publiek dat rond het veld was gaan staan, in de gelegenheid achter de doelen den strijd te vol gen. Hierna kon de wedstrijd hervat worden. Ook op de andere tribunes kon men aan vankelijk de spelers ternauwernood onder scheiden. Voor de spelers zelf was de mist geen groote handicap, daar op het veld zelf de af standen natuurlijk niet zoo groot waren. Later werd de mist trouwens minder dicht en toen de wedstrijd was afgeloopen, was de nevel bijkans verdwenen. De spelers bleken zich van het voorgevalle ne niets aan te trekken en ontwikkelden een enthousiast spel, terwijl er in een hoog tempo werd gespeeld. Geleidelijk kwam Blauw Wit meer in den aanval, maar de D.W.S.-verdedi- ging, waarin Caldenhove dezen middag weer bij zonder uitblonk, stelde de zebra-aanvallers voor een zeer lastige taak. Schoten van Bergman en van Nol leverden geen resultaat op, evenmin als een vrije schop wegens hands tegen D.W.S. even buiten het strafschopgebied. D.W.S. hield goed vol en ook de Blauw Wit-verdedlging moest herhaaldelijk ingrijpen. Hoewel de Sta dionclub meer in den aanval bleef, verstreek de eerste helft zonder dat er gedoelpunt werd. Onmiddellijk na de rust kreeg Blauw Wit een strafschop wegens ongeoorloofd aanvallen toe gewezen, die evenwel niet benut werd, daar Wilders naast schoot. Blauw Wit zette hierop een stevig offensief in, dat door enkele ge vaarlijke doorbraken van de D.W.S.-voorhoede werd onderbroken. Na ongeveer een kwartier spelen kwam toen het eenige en beslissende doelpunt. Bij een algemeenen aanval kwam Bergman in het bezit van het leder, dat hij van dichtbij laag en keihard in den beneden hoek onder den uitvallenden D.W.S.-doelman door in het net schoot (10). Dit was voor D.W.S. het sein om een serie aanvallen op te zetten maar na eenigen tijd hernam Blauw Wit het initiatief. De laatste twintig minuten zag men een verwoeden strijd tusschen een stug verdedigende Blauw Wit- ploeg en den D.W.S.-aanval. Ferwerda kreeg heel wat werk te verrichten, wat hij op uitste kende wijze deed. Verschillende corners op het Blauw-Wit-doel bleven zonder verdere gevol gen en hoewel zich eenige zeer gevaarlijke mo menten voor het doel afspeelden, bleef de Blauw Wit-achterhoede, die over de medewerking van Fortuna niet te klagen had de situatie meester zoodat de Stadion-club een wel verdiende, maar zwaarbevochten overwinning behaalde. Rie Mastenbroek won Zondag tijdens de internationale zwemwedstrijden te Kopenhagen de 200 meter rugslag in den tijd van 2 min. 51.6 sec., waarmede zij precies 2 sec. boven haar eigen wereldrecord bleef. De Deensche zwemster Tove Brunstroem werd tweede in den tijd van 2 min. 58 sec. Rie Mastenbroek kwam ook nog uit in het nummer 500 meter vrije slag, dat door mej. Ragnhild Hveger (Denemarken) gewonnen werd in den tijd van 6 min. 53.7 sec., terwijl de Rotterdamsche zwemster er 7 min. 2.5 sec. over deed. Met een korte plechtigheid is de Olympische vlag, die ook bij de winterspelen te St. Moritz en Lake Placid werd gebruikt, door den Amerikaan Stevens te Gar- misch aan den president van het comité voor de IVe winterspelen. Ritter von Halt (links) overhandigd Rie Mastenbroek heeft haar tournee door Denemarken gisteren te Kopenhagen beslo ten met een zege op de 200 meter rugslag Het heeft Hermes DVS Zondag niet meege zeten, want het spelbeeld vond in de 41 zege van HBS geenszins een juiste afspiegeling. Over het geheel genomen was het samenspel der gas ten veel beter dan dat van de Houtrusters, maar voor het vijandelijk doel was het te peuterig om succes op te leveren. De Haagsche aanvallen waren zoo doorzichtig, dat Breitner c.s. er niet veel moeite mede had. Na een overdonderend begin van de Hagenaars nam Hermes DVS het initiatief en nog binnen de twintig minuten kon Klein van een fout van Taverne gebruik maken om den gasten de lei ding te geven (01). Pas een kwartier later gelukte het Van Vliet door te breken en Beun te passeeren (11). Tot de rust bleef het daarbij. In de tweede helft was Hermes DVS door zijn enthousiasme en grootere snelheid veel gevaar lijker. Maar toch kwam het leidende doelpunt aan den anderen kant toen Hordijk na twaalf minuten den bal plotseling voor de voeten ge stompt kreeg uit een schot van Van der Vegt, dat Beun niet kon wegwerken, en onhoudbaar intrapte (21). Na een half uur werd d'Fonseca op ongeoor loofde wijze in het beruchte gebied gevloerd, maar Bakhuys trapte den bal uit den straf schop zacht in de handen van Beun. Onze na tionale middenvoor herstelde echter een paar minuten later zijn fout door een hem door Van Vliet toegespeelden bal onberispelijk in te schie ten (31). Tenslotte besloot dFonseca een ren met een schot, dat Beun weliswaar stopte, maar waarbij de bal weer voor de voeten van den Hagenaar terecht kwam, die toen geen fout maakte (4I). Daarmede kwam het einde. Het begin is voor de Stormvogels. De eerste drie minuten wordt bijna voortdurend op de Delftsche helft gespeeld, doch Boot kan rustig blijven toezien, daar geen der IJmuider aan vallers „op schot" blijkt. De eerste Delftsche aanval levert reeds Waren het Zaterdagavond de officieele ploe gen van Nederland en België die den strijd tegen elkaar aanbonden, waarbij beide ploegen zonder de Canadeezen speelden en in welken wedstrijd onze landgenooten keurig speelden, doch met 3—2 in hun gasten de meerderen moesten erkennen, Zondag waren het de ploe gen van Amsterdam en Brussel, de Blue Six en de Brusselsche IJshockey Club, die elkaar op het gladde ijs de eer betwistten. Na het officieele voorstellen der beide ploe gen, nam de voorzitter van den Ned. IJshockey Bond, de heer Boogaert, het woord om de Ca nadeezen, daar het waarschijnlijk de laatste thuiswedstrijd van de Blue Six is, te huldigen voor het vele, wat zij voor de Ned. ijshockey- sport gedaan hebben, waarna te hunner eere het Canadeesche Volkslied gespeeld werd. De wedstrijd droeg reeds direct een ander karakter dan Zaterdagavond. Van beide zijden werd er direct in snel tempo begonnen. Reeds vrij spoedig nemen de Beigen door een pracht schot van Blum de leiding. Dit duurde echter niet lang en de Amsterdamsche voorhoede laat zien dat zij ook wat kon. En Bob van der Stok maakt gelijk (1—1). Toen de Canadeezen weer in het veld kwa men ondernamen zij een feilen aanval en Pete Griffin maakte er spoedig 21 van. De Bel gen deden al het mogelijke om gelijk te ma ken, doch het ging niet. En Amsterdam bleef aanvallen. Toen May de puck voor zijn stick kreeg ging hij er alleen van door en met een keurig schot bracht hij den stand op 3—1. Met dezen stand kwam het einde van het eerste speelkwartier. Reeds direct na den aanvang van het tweede speelgedeelte was het May die na een prachti ge doorbraak den stand op 41 bracht. Dit werd den Belgen blijkbaar wel wat te erg, en het was dan Plum, die er 42 van maakte. Het was toen weer May, die den stand op 52 bracht De Belgen kwamen nu opzetten en zij wisten eenige malen schitterend door te bre ken, Van Marle wist echter waar hij zijn moest. Het is dan Plum, die er 53 van maakt. Van beide zijden werd er fel gestreden, doch doelpunten kwamen er niet meer. Het laatste gedeelte moest nu de beslissing brengen. De Amsterdammers kwamen het eerst met de Canadeezen op het ijs en vielen direct fel aan. May ging er schitterend vandoor, doch zijn schot werd op fraaie wijze door Baudine gehouden. Griffin probeerde het nu, doch ook hem lukte het niet. De Canadeezen schenen eenigszins vermoeid en de Belgen wisten hier van goed te profiteeren. Kort na elkaar maakten resp. Plum en Lar- dour er 55 en 5—6 van. De Hollandsche voor hoede kwam nu in het veld. Felix de Jong loste een schitterend schot, doch helaas naast. Lar- deur wist er intusschen 57 van te maken. Er was toen TA minuut gespeeld. Amsterdam Weef nog even met de Hollandsche voorhoede spelen, doch toen Pootman er reeds vrij spoedig 58 van maakte, kwamen ook bij de onzen de Canadeezen weer in het veld en beide ploegen waren nu op zijn sterkst. Het was toen Duvi- vier, die den stand op 59 bracht. Van Marle kreeg het nu hard te verantwoorden en her haalde malen ontstonden er gevaarlijke situa ties voor het Amsterdamsche doel. Toen kwam er een fraaie doorbraak van onze voorhoede en Pete Griffin wist den achterstand tot 69 te verkleinen. Op het laatste oogenblik ging Ger- ritse uit het veld, en werd hij vervangen door Cohen Tervaert, die fraai werk verrichtte. Tot doelpunten kwam het echter niet meer en ver diend wonnen de Belgen met 96. Het was een schitterende wedstrijd, zooals wij er maar weinig in dit seizoen hebben ge zien. Zondag werden de ski wedstrijden om den Grooten Prijs van de Skiclub van Parijs voort gezet en beëindigd. Naar bekend, worden deze wedstrijden gehouden in de omgeving van het Mont Blanc-massief. Onze landgenoote, freule Schimmelpenninck van der Oye, won Zaterdag den afdalingswedstrijd in den tijd van 4 min. 26,1 sec., terwijl ziJ Zondag in de slalom eveneens met uitstekende prestaties voor den dag kwam. In den samengestelden wedstrijd bezette zij de eerste plaats. Bij de heeren werd de Zwitser Von Allmen eerste met een totaal aantal pun ten van 195. Tweede werd zijn landgenoot Ro- minger met 188,5 punten en derde de Fransch- man Allais met 187,7 punten. tastbare resultaten op. Wanneer Van Nellen nX den bal netjes voor 't doel plaatst, meent de IJmuider defensie, dat Buyink buitenspel staat, zoodat deze ongehinderd kan inkoppen. Er zijn dan vier minuten gespeeld (0—1). Na 26 minuten maakt Stormvogels vrij on verwacht gelijk. Dan belandt een slap schot van Prins na een „pruts-partijtje" voor het Delftsche doel in het net (11). DHC concentreert in hoofdzaak zijn spel op links. Hier doet Van Nellen inderdaad uitste kend werk. Een hard schot van hem kan Hollenberg slechts met moeite stoppen. Rust 11. Na de hervatting loopt DHC hard van sta pel en het scheelt maar weinig, of Van Nellen heeft met een prachtig vleugelschot succes. DHC blijft nog eenigen tijd in den aanval, maar dan werkt Stormvogels zich vooral door toedoen van Fijen los. Fijen doet inderdaad goed werk, doch v. d. Laan begrijpt hem niet altijd. Toch krijgt Boot meer te doen dan Hol lenberg, doch hij stopt de schoten van Prins prachtig. Als er 25 minuten gespeeld is, springt een hoog schot van de lat het veld weer in. De Stormvogels-defensie verzuimt aan te vallen en Van Dijk doelpunt (12). Stormvogels wijzigt eenige malen de voor hoede, maar zonder succes. DHC bepaalt zich tot het ondernemen van enkele snelle uitvallen, die de volle aandacht van de IJmuider-verdediging vragen. Doel punten blijven echter uit, zoodat DHC met 12 wint. DHC verdiende zeker de overwinning, want Stormvogels speelde een vrij slechten wedstrijd. Vooral de IJmuider aanval was zwak. Van DHC noemen we Van Nellen, Van Dijk en De Brabander, die een uitstekenden wedstrijd speelden. In den I. V. C. B. was de oogst zeer gering, want in de eerste klasse werd slechts een wed strijd gespeeld, nX in Zuid I, waar R.K.V.V.L. in Maastricht Chevremont een 50 nederlaag toebracht. R. K. N. A. C. 11 6 3 2 15 30—22 Valkenburg 10 5 3 2 13 28—17 Geleen 12 5 3 4 13 26—18 Chevremont 14 4 5 5 13 34—33 Kerkrade 13 5 2 6 12 24—29 R.K.O.N.S. 14 4 4 6 12 19—29 R.K.V.V.L. 11 5 1 5 11 28—24 Sitt. Boys 11 4 3 4 11 24—28 Kimbria 10 4 2 4 10 18—32 Caesar 12 H 3 2 7 8 28—29 Nadat een H. Mis met algemeene H. Commu nie, gevolgd door een geanimeerd gemeen schappelijk ontbijt, den feestdag ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van V. V. Z. te Zaandam ingezet had, vond in de mid daguren een druk bezochte receptie in het R.K. Vereenigingsgebouw plaats. Hierbij kwam duidelijk aan het licht de groote sympathie, welke tal van vereenigingen, hoe uiteenloopend ook, voor V. V. Z. voelen. De D. H. V. B. was vertegenwoordigd door de heeren Henri Putter en F. van Veen. Het woord werd gevoerd door afgevaardigden van den R.K. Volksbond, R.K. Vrouwenbond, Muziekvereeniging „De Harmonie", Gym- nastiekvereeniging „Victoria", supporters ver- eeniging Blauw-Zwart, De Graal, St. Josephs- gezellen, S. D. E. Wormerveer)S. V. A. (As sendelft), W. S. V. (Wormer), V. V. A. (Nieu- wendam), R.K. Blindenvereeniging, Missiever- eeniging, R.K. Bouwvakarb bond „St. Jo seph" en RK. Metaalbewerkersbond. Voor de ter receptie aanwezige oud-secreta rissen sprak de heer J. Boelrijk. De meeste der woordvoerders van de verte genwoordigende organisaties en vereenigingen boden bloemen, cadeaux of couverts met in houd aan. Op voortreffelijke wijze dankte de voorzitter, de heer Q. Kruyver, voor de vele gebrachte hulde aan V. V. Z. Het was jammer, dat wegens terrein-afkeu ring de feest- tevens competitiewedstrijd V. V. Z.V. V. A. niet kon doorgaan. De uitstekend geslaagde herdenkingsdag werd besloten met een feestavond. Zondae hield de Eerste Nederlandsche R. K. Wielrennersvereeniging Amsterdam den twee den rit van het kampioenschap op home trainers. 2 K.M. handicap: 1. J. Ruiter; 2. P. Jongenee- len; 3. G. Smit; 4. A. Kolsteeg; 5. G. Selie; 6. A. Payralte; 7. J. Bosman; 8. R. Krol. A. Kolsteek verbeterde het record over 5 K.M. Zijn tijd was 3 min. 59 4/5 sec, Zooals te begrijpen is, werden ook in de tweede klasse slechts enkele wedstrij den gespeeld, maar de resultaten van de drie ontmoetingen, die in afdeeling I door gingen, waren wel zeer belangrijk. In Alkmaar werd Alcmaria Victrix voor de tweede maal in dit seizoen geklopt door EDO, dat thans met 1—0 in de meerderheid bleef en door dit resultaat de leiding van Vrien denschaar kon overnemen. Het Utrechtsche DOS, dat gisteren in de plaatselijke ontmoe ting 'tegen UW opnieuw beide punten ver overde, nu door een 2—1 zege, heeft echter evenveel verliespunten als de leiders en neemt dus ook een uitstekende positie in. EDO Vriendenschaar DOS Zeeburgia UW AFC 't Gooi Bloemendaal Alcm. Victrix Kinheim In de tweede klasse B moest Velox in Enk huizen tegen West Frisia met een 11 gelijk spel genoegen nemen. De positie van de Utrechtsche club blijft echter voorloopig on genaakbaar. Velox West Frisia OSV WFC Spartaan ZW Hilversum BFC Heremes 12 5 6 1 16 26—21 12 4 7 1 15 24—16 11 5 4 2 14 25—17 11 4 4 3 12 24—20 12 4 4 4 12 28—31 11 3 5 3 11 33—36 10 4 2 4 10 21—20 11 3 3 5 9 19—25 12 3 3 6 9 29—31 12 1 4 7 6 15—27 11 8 3 0 19 39—22 10 6 2 2 14 22—16 12 6 2 4 14 28—27 9 5 1 3 11 25—22 11 4 3 4 11 1418 12 3 4 5 10 29—27 9 4 1 4 9 20—21 11 3 3 5 9 27—22 11 1 4 6 6 14—22 10 0 3 7 3 8—30 Bovengenoemde wedstrijd werd onder allesbe halve ideale weersomstandigheden gespeeld. Het veld was glad, terwijl er een vrij dikke mist over het veld hing. En direct dringt de vraag of 'l n "t oeter was geweest ii zen wed strijd uit te stellen. Maar deze wedstrijd is doorgegaan en E.D.O. was de gelukkigste, want geluk speelde, onder bovengenoemde omstan digheden, een belangrijke rol. Voor de rust was Alcmaria over 't geheel genomen iets meer in den aanval, maar wist dit niet in doelpunten uit te drukken. Wel kreeg de E.D.O.-doelman eenige schoten te stoppen, waarmede hij nogal moeite had (hij liet den bal uit zijn handen val len) doch gelukkig voor hem bleef dit zonder gevolgen. Na de hervatting was de strijd meer verdeeld en kwam de E.D.O.-voorhoede meermalen ge vaarlijk voor 't Alcmaria-doel. Ongeveer een kwartier na de rust kreeg E.D.O. een hoek schop te nemen, welke Alcmaria noodlottig werd. Alle pogingen van Alcmaria om althans een punt te redden faalden. Eenmaal kreeg Alcmaria bij een hoekschop een prachtkans toen de bal op de doellijn bleef liggen, maar er was niemand van de Alcmaria-voor waart- sen bij, die den bal 't laatste trapje gaf. Het einde kwam alzoo met een 10 overwinning voor E.D.O. Voor deze plaatselijke ontmoeting te Utrecht bestond een gToote belangstelling. Men had het terrein sneeuwvrij gemaakt, doch na korten tijd spelen was het een ware modderpoel. De twee- en-twintig maakten er van wat ze konden en in de eerste helft gaf men zoo nu en dan aar dig spel te zien. Er werd toen niet gedoelpunt. In de tweede helft, toen van behoorlijk spel geen sprake meer was, kreeg D.O.S. een pe nalty te nemen wegens hands van Slingerland, welke De Lang benutte (10). Ook U.V.V. zag zich een strafschop toegewezen, waaruit Slin gerland gelijk maakte (11). Het had sterk den schijn dat met dezen stand het einde zou ko men, toen de Leur een vrijen trap kreeg te ne men. Doelman Pino probeerde het leder weg te werken, wat hem evenwel niet gelukte. Het leder huppelde kalm in doel, waarmee de over winning voor D.O.S. een feit was. Beide elftallen waren volledig. Velox wonden toss, wat evenwel geen voordeel opleverde. Het terrein was zeer zwaar te bespelen. Aanvanke lijk was de Enkhuizer club het meest in den aanval en na een kwartier nam zij de leiding. Bij een goed opgezetten aanval gaf de Jong II een pass r aar Rankema, die onmiddellijk door gaf naar de Jong I. Deze speler zag toen zijn kans schoon en met een hard schot kreeg de Utrechtsche doelman het nakijken (1Of Velox kwam geducht opzetten, maar de hechte ver dediging retourneerde alles en met een 10 voorsprong voor West-Frisia kwam de rust. Na de rust was Velox over het algemeen sterk in den aanval, maar er bleek voor de gasten geen doorkomen aan. Vier minuten voor het einde kreeg Velox eer. strafschon wegens hands toegewezen, waaruit Sluyk onhoudbaar voor v. d. Zei gelijk maakte (17). De Jeng I kreeg voor open doel nop een fraaie kans, maar wist deze niet te benutten, zoodat het einde een puntenverdeeling bracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 9