De vragen van Engeland De bezetting van Neghelli Bij den dood van Koning George New-Yorksche Beurs Sport en spel holland-west-afrika lijn silver-java-pacific lijn DONDERDAG 23 JANUARI 1936 Betreffende gemeenschappelijke actie in de Middelland- sche Zee Rapport van Eden aan de sanctieconferentie Een Fransche aanvulling V erkiezingscampagne in Japan „Stefani" bericht stijgende ner vositeit der Abessinische regeering De opstand in Godjam Duitsch Pater-Jezuïet veroordeeld De vertegenwoordiging van vorsten en regeeringen bij de begrafenis Premier Okada zal actief deelnemen Wegens aanvallen op de nazi partij en den staat De communisten in Frankrijk Mededeelingen op den achtsten partijdag Geen opvolger voor Henderson Nazi's gearresteerd In verband met de actie te Weenen EEN GESLEPEN DIEVEGGE GEARRESTEERD Uit de kalkzandsteenindustrie Van een ladder gevallen DAMMEN Vos-Rajchenbach De zeventiende partij te Amsterdam AUTOMOBILISME DE STERRIT NAAR MONTE CARLO Nederlandsche Ford-rijders te Tallinn Wat zal men zeggen.2 MARKTNIEUWS AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 22 Januari MOTORSPORT DE HARZRIT IN MEI A.S. Start te Ruttenbroek en finish te Gildenhaus FAILLISSEMENTEN - WISSELKOERSEN STOOMVAARTLIJNEN GENËVE, 22 Jan. (Beuter) De Engelsche minister van buitenlandsche zaken, Eden, heeft in een schrijven aan den voorzitter der sanctieconferentie mededeeling gedaan van het resultaat der gedachtenwisseling van de En gelsche regeering met Frankrijk, Zuid-Slavië, Griekenland en Turkije. In Volkenbondskringen is er op gewezen, dat wederzijdsche steun van de staten, die aan de sancties deelnemen, tegenover een militaire actie van den staat, die inbreuk pleegt op het handvest, weliswaar een principe van algemeene beteekenis is, maar voor toepassing de sociale samenwerking noodig maakt van die leden van den Volkenbond, die met het oog op hun mili taire omstandigheden of hun aardrijkskundige ligging het directst betrokken zijn. In het onderhavige geval ging het er dan ook om vast te stellen of de staten, welker assistentie in het bijzonder noodig was, bereid zouden zijn concrete hulp te bieden en zoo ja, welk het nauwkeurig karakter zou zijn van deze assistentie. De Britsche regeering heeft dienovereenkom stig getracht vast te stellen, of in geval van bijzondere maatregelen van militairen aard door Italië tegen Groot-Brittannië de Fran- sche, Grieksche, Turksche en Zuid-Slavische regeeringen bereid en in staat zouden zijn zoo noodig mede te werken bij het bieden van weerstand tegen dergelijke maatregelen. De Britsche regeering heeft besloten in de eerste plaats vragen te stellen aan de Fransche regeering met betrekking tot art. 16 paragraaf 3 teneinde uit te maken of de Fransche regee ring dit artikel beschouwt als basis voor de genoemde verplichtingen. De Britsche mededeeling haalt de antwoor den aan, die de Fransche regeering op de vragen van Engeland van 14 en 18 October ge geven heeft en verklaart, dat dienovereenkom stig tusschen de beide regeeringen overeenstem ming tot stand is gebracht. Het is echter ge- wenscht een verdere aangelegenheid op te hel deren, nj. het doel en de bijzonderheden van de genoemde besprekingen en van de natuur lijkerwijze daaruit voortgevloeide besprekingen tusschen de staven van marine, leger en lucht macht der beide landen. In dit opzicht zegt het Engelsche memo randum: Het feit, dot deze besprekingen tusschen de Fransche en Britsche staven hebben plaats gevonden, heeft in zekere kringen geleid tot de bewering, dat de be sprekingen niet alleen betrekking hebben gehad op den toestand in de Middellandsche Zee, zooals die uit de toepassing van artikel 16 van het Volkenbondshandvest blijkt, maar ook op de Noordoostelijke grens van Frankrijk. De regeering van Groot Brittannië wenscht gebruik te maken van deze gelegenheid om te verklaren, dat iedere desbetreffende be wering onwaar is. De besprekingen tusschen de beide staven, die plaatsgevonden hebben, hebben zich vol strekt beperkt tot een gemeenschappelijke actie ingeval uit de toepassing van sancties in het huidige conflict vijandelijkheden mochten ont staan, in de Middellandsche Zee. Zy hebben nooit betrekking gehad op eenigerlei ander geval. Het Engelsche memorandum vermeldt vervolgens de in het begin van December ingewonnen overeenkomstige informaties van do Engelsche rogeering by Griekenland, Tur kije en Zuidslavië. De antwoorden, die deze drie regeeringen in onderling overleg hebben gegeven, lieten geen twyfel over hun bereid willigheid, alle verplichtingen, die voor hen uit het handvest voortvloeien, trouw na te komen. De Fransche regeering is op 21 December door de drie regeeringen op de hoogte gebracht van deze gedachtenwisseling, terwijl eveneens de Italiaansche regeering door de Fransche regeering op de hoogte is gebracht van het feit, dat de besprekingen tusschen de Fransche en Britsche staven hadden plaats gevonden. Voorts is de Italiaansche regeering op grond van de informaties te Ankara, Athene en Bel grado, in kennis gesteld van de verzekeringen, die de Turksche, de Grieksche en de Zuidsla- vische regeering aan de Britsche hadden gege ven. De Turksche regeering heeft later de Brit sche regeering verzocht haar een dienovereen komstige verzekering te geven, hetgeen ook ge schied is. Eveneens zyn aan de Zuidslavische en Grieksche regeeringen op haar verlangen dezelfde verzekeringen van Engelsche zyde ge daan. Tegeiykertyd met het Engelsche memoran- dum wordt een schryven van den Franschen gedelegeerde, Leger, aan den voorzitter van de sanctieconferentie gepubliceerd, waarin gerefe reerd wordt aan het Engelsche memorandum en waarin verklaard wordt: Wat de rol en de houding van de Fransche regeering betreft, heeft de Fransche delegatie niets toe te voegen aan de Engelsche uiteen zetting van de feiten. De zeer nauwkeurige mededeelingen van het Britsche memorandum zijn in staat den leden van de commissie van achttien volledige opheldering te geven over de opvatting, die de Britsche en de Fransche regeeringen hebben over de portée en het eventueele gebied voor toepassing van de ver plichting tot wederzydsche ondersteuning op grond van artikel 16 paragraaf 3 van het hand vest. De gedachtenwisseling is overigens in niets het gebied van toepassing van de gemeen- schappeiyke verplichtingen te buiten gegaan, welke de leden van den Volkenbond openlijk op zich genomen hebben. Dientengevolge kan daaruit geen enkele verrassing noch een mis verstand in de wereldmeening ontstaan. ROME, 22 Jan. Het agentschap Stefani seint uit Djiboeti: De berichten uit Addis Abeba melden, dat t nieuws over defl val van Neghelli en het Italiaansche offensief in Tembien de nervositeit, die de regeering en het keizeriyke hof reeds had bevangen sedert de nederlaag van Ras Desta, ten top heeft doen stygen. Tegelijkertyd wordt gemeld, dat de vijandigheid der bevolking tegen het algemeene mobilisatiebevel dat zelfs oude lichtingen onder de wapenen roept, dagelyks ernstiger wordt. Het agentschap Stefani seint: Alhier wordt in politieke en journalistieke kringen opge merkt, dat de val van Neghelli een basis vormt voor een offensief op Harrar en een ernstige bedreiging voor Addis Abeba, dat 420 K.M. in vogelvlucht van deze plaats af is gelegen. Het innemen van Neghelli is te meer van belang, daar deze plaats niet alleen het cen trum vormde van de intendancediensten van Ras Desta, maar tevens het eindpunt was van de karavaanroute, die eenige jaren geleden door de Engelschen was getraceerd in overeenstemming met Addis Abeba ter verbinding van Kenya met Boran. Langs dezen weg kregen de Abessiniërs hun ravi tailleering uit Kenya. Verder meldt Stefani: De opstand in Godjam breidt zich uit. Volgens berichten uit het bin nenland van Abessinië zyn de troepen van Dedjas Iggasoe door de rebellen verslagen en op de vlucht gedreven. De krygslieden en de bevolking in Godjam begroeten met vriend schapsbetuigingen de Italiaansche vliegtuigen die boven het gebied vliegen. Zelfs zou de re volutie zyn overgeslagen naar de aangrenzende provincies. De Europeesche raadgevers van den Keizer zyn naar Dessie vertrokken, waar een oorlogs raad zal worden gehouden. De desbetreffende berichten worden hier druk besproken. Men gelooft, dat deze oorlogsraad ten doel zal heb ben middelen te zoeken om den Italiaanschen opmarsch tot staan te brengen en den opstand in het binnenland te onderdrukken, welke alle niet-Sjoa-gebieden dreigt aan te steken. Ter- zelf dertyd verluidt hier, dat de Europeesche raadslieden van den Negus op het oogenblik van hun vertrek naar Dessie hun pessimisme niet verheelden. Een radiobericht van den oorlogscorrespon dent van het Duitsche Nieuwsbureau meldt, dat volgens een bericht uit Aksoem, de Koptische kerk in Noord-Abessinië zich onder leiding van den Aboena Afro Abrahaj onder bescherming heeft gesteld van den koning van Italië. De geheele clerus zou in een plechtige zitting den Italiaanschen koning tot protector hebben uit geroepen. LONDEN, 22 Jan. (Reuter) Het publiek zaï in de gelegenheid worden gesteld om Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag voorby de baar van den overleden koning te defileeren. Op verlangen van den nieuwen koning zul len voor de begrafenis zooveel mogeiyk dezelfde maatregelen genomen worden als voor de be grafenis van Edward VII. Tot dusver is officieel medegedeeld, dat by de begrafenis tegenwoordig zuilen zyn: de konin gen van België en Denemarken, de koning en de koningin van Noorwegen en prins Olaf, de prins-regent van Joego-Slavië, de kroonprins en prins George van Griekenland, prins Felix van Luxemburg, Emir Zaid van Irak, een speciale ambassadeur van Japan en veldmaarschalk van Mannerheim van Finland. De flottieljeleider „Montrose" en vier torpedo jagers zullen den koning van België en zyn broer, den graaf van Vlaanderen, de souvereinen van Noorwegen en den koning van Denemarken tijdens den overtocht door het Kanaal escor teeren. President Lebrun, de ministers van Buiten landsche Zaken en Marine, admiraal Durand- viel en detachementen van verschillende wa pens zullen zich naar Londen begeven, tot by- woning van de begrafenis van koning George. Maarschalk Pétain, de chef van den generalen staf van het leger, generaal Gamelin en gene raal Denain zullen deel uitmaken van de Fran sche delegatie by de begrafenis. Vermoedeiyk zal Oostenrijk vertegenwoordigd zyn door vice-kanselier prins Starhemberg, die zal worden vergezeld door een generaal van het Bondsleger. Hoewel nog niets officieel' bekend is, heeft de correspondent van Reuter vernomen, dat de koning en de koningin-moeder van Roemenië de begrafenis zullen bywonen. De Duitsche delegatie, die de rijksregeering zal vertegenwoordigen zal onder leiding staan van den minister van Buitenlandsche Zaken Von Neurath. Voorts zal z. K. H. de hertog van Coburg tot de delegatie behooren, evenals de generaal der infanterie von Rundstedt, admi raal Albrecht en de vlieger-generaal Kaupiscb. Ook de Duitsche ambassadeur te Londen von Hoesch zal zich by de delegatie aansluiten. Vermoedelyk a.s. Dinsdag zai in de Engelsche kerk aan de Van den Boschstraat te Den Haag op een nader te bepalen uur een rouwdienst worden gehouden in verband met het overlijden van den koning van Engeland. TOKIO, 22 Jan. (Reuter). De Japansche premier, Okada, heeft besloten actief deel te nemen aan de verkiezingscampagne, door zich persooniyk met een oproep te richten tot de burgers van zes groote steden, waar onder Tokio, Yokohama, Nagoya en Osaka. Hij zal zijn hoorders opwekken de nationale solidariteit te handhaven en een beter begrip te toonen voor de politiek der regeering. Met dit actieve optreden van Okada zal indirect steun verleend worden aan de verkiezings campagne van de Minseitoparty, die regeerings- gezind is. LONDEN, 22 Jan. (Reuter). De correspon dent van de „Times" te Frankfort meldt, dat de bekende Pater-Jezuïet, Josef Spieker, door de rechtbank te Keulen is veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden. Hy werd er van beschuldigd den kansel mis bruikt te hebben voor het doen van aanvallen op de nationaal-socialistische partij en den staat. De rechtbank verklaarde, dat zijn rede voeringen den openbaren vrede in groot gevaar zouden gebracht hebben en het gezag van den staat hebben verminderd, vooral doordat hy voortdurend de onmogelijkheid van een har monie tusschen Christendom en nationaal- socialisme bepleitte. PARIJS, 22 Jan. (Reuter). In Villeubanne, in de nabyheid van Lyon is vandaag de achtste partijdag van de communistische party van Frankrijk onder voorzitterschap van den com- munistischen senator, Cachin, geopend. De groote zaal waarin ongeveer achthonderd ge delegeerden plaats genomen hadden, was ver sierd met reusachtige opschriften en leuzen als: Leve de Fransche Republiek der Sowjets, e.d. Aan alle hoeken waren portretten opgehangen van Thalmann, Marx, Dimitroff, Lenin, Stalin en andere communistische grootheden. Toen Cachin als eerste het woord nam, werd hij met opgeheven vuisten en de toonen van de „Internationale" verwelkomd. In zyn rede ver klaarde Cachin o.m., dat de communistische partij in Frankrijk op het oogenblik beschikt over zestig districten, vergeleken met 46 in het voorafgaande jaar, 445 streken in plaats van 300.776 cellen in plaats van 586 en 34.445 blok ken in plaats van 3.139. Het totaal aantal leden van de party bedraagt 714.000 ingeschreven manneiyke en vrouwelijke leden, benevens 25.000 leden van de communistische jeugd. Voor Parijs en omgeving bedraagt het aantal ingeschreven leden 28.000. Cachin wees er op, dat het aantal ingeschreven leden zoo spoedig mogelijk op 1 millioen moest worden gebracht. Cachin sprak vervolgens vol lof over het or gaan van de partij de „Humanité", die een op lage heeft van 250.000 exemplaren en in Januari 17.000.000 francs inkomsten had, waardoor een overschot bereikt wordt. In de provincie be schikt de party over 39 weekbladen die in een oplage van in totaal 175.000 exemplaren worden verspreid. In het vervolg van zyn redevoering zette Ca chin nog uiteen, dat de party wel is waar haar toestemming heeft gegeven tot het program van het volksfront, maar toch nooit vergeten zal, dat het uiteindelijke doel de oprichting van de Fransche sowjet-republiek is. Intusschen echter kan men bondgenootschappen aangaan en deel nemen aan de groote beweging van het volks front, teneinde het fascisme tegen te houden. Het is echter de plicht van de party de arbei ders in opstand te doen komen tegen de heer- schende klasse. WEENEjft, 22 Jan. (D.N.B.). Te Eggenberg naby Graz zyn gisteren zestig nationaal-socia- listen gearresteerd. Vermoedelyk staat dit in verband met de verspreiding van de nationaal- socialistische proclamatie, waarvan Zaterdag door ons melding is gemaakt. GENÈVE, 22 Jan. (Reuter) Op voorstel van Ruiz Guinazu (Argentinië) heeft de Vol kenbondsraad besloten te wachten met het ne men van maatregelen voor de verkiezing van een opvolger van Henderson tot het oogenblik waarop hervatting van de ontwapeningsconfe rentie weder mogelijk zal zyn. Aan het slot van de zitting stelde Ruiz Gui nazu den raad in kennis van het gisteren ge- teekende accoord tusschen Bolivia en Paraguay inzake de uitwisseling der krygsgevangenen waarbij hy er op wees, dat dit accoord het werk is van de Chaco-conferentie, waaraan de Vol kenbond heeft medegewerkt. De juwelier J. in de Korte Poten te Den Haag, deed Dinsdagavond aangifte by de politie, van diefstal van twee briljanten oor knoppen. Reeds Woensdag is de politie er in geslaagd, de verdachte te arresteeren, toen zy de sieraden in een pandhuis daar ter stede wilde verpanden. De verdachte bleek te zyn mej. A. E. K., wonende te Voorburg. Het bleek, dat de vrouw zich ook nog aan andere winkeldiefstallen heeft schuldig ge maakt. zy trachtte het vertrouwen van de winkeliers te winnen door een bestelling te doen, waarby zy zich bediende van de namen Roest en Van den Burg en daarby gefingeerde adressen opgaf. Als de vrouw kans zag, sloeg zy by het bezichtigen van de sieraden haar slag. Later bleek den winkelier dan, dat het opgegeven adres niet bestond. De zending kwam dan weer« retour, waarna dan tevens bleek, dat verschillende sieraden ontbraken. Te Amsterdam vergaderde de Vereeniging van Nederlandsche Kalkzandsteenfabrikanten, waar by zyn aangesloten 13 van de 17 fabrikanten. Met algemeene stemmen werd besloten samen te werken met den Nederlandschen Baksteen- bond om te komen tot ordening voor de geheele steenindustrie. Voorts werd met algemeene stemmen besloten den minister van Sociale Zaken telegrafisch te verzoeken onverwijld te willen besluiten voor de Nederlandsche Kalkzandsteen-industrie de 48 uren werkweek in te voeren en de bestaande overwerk-vergunningen in te trekken. De 71-jarige landbouwer W. Welboren, te Heemskerk, die Dinsdagmiddag kolen van den zolder zou halen, is van de ladder gevallen Zonder tot bewustzijn te zyn gekomen is de man Woensdagnacht overleden. In het Victoria Hotel te Amsterdam werd Woensdag de zeventiende party VosRajchen- bach om het wereldkampioenschap dammen gespeeld. Deze party verliep als volgt: Wit: M. Rajchenbach. Zwart: J. H. Vos 1. 34—29 20—25 2. 40—34 14—20 3. 45—40 10—14 4. 32—28 17—22 5. 28X17 11X22 6. 37—32 5—10 7. 41—37 7—11 8. 46—41 1— 7 9. 50—45 19—23 10. 32—28 23X32 11. 37X17 11X22 12. 41—37 14—19 13. 37—32 20—24 14. 29X20 25X14 15. 35—30 19—23 16. 32—28 23X32 17. 38X27 23X32 18. 30—25 1419 19. 34—29 19—23 20. 42—38 23x34 21. 40X29 12—17 22. 44—40 7—11 23. 40—35 17—21 24. 48—42 21x32 25. 38x27 13—19 26. 29—24 19x30 27. 25x34 8—13 28. 35—30 14—19 29. 30—24 19x30 30. 34x25 9—14 31. 45—40 28 32. 40—34 11—17 33. 42—37 13—19 34. 34—30 19—23 35. 39—34 8—13 36. 34—29 23x34 37. 30x39 4—9 38. 37—32 14—20 39. 25 x 14 9X20 40. 32—28 20—24 41. 39—34 15—20 42. 43—39 13—19 43. 47—42 20—25 44. 42—37 24—30 45. 37—32 30—35 46. 49—44 19—24 47. 44—40 35x44 48. 39x50 2*4-30 49. 34—29! 3—9 50. 50—44 30—35 51. 31—26 26x37 52. 36x27 9—14 53. 29—24 25—30 54. 24—19 14x23 55. 28x19 30—34 56. 19—14 34—39 57. 26—21 39x37 58. 26x28 Remise. Een partij vol leven en afwisseling. Het ope- ningsspel, dat theoretisch verliep, werd in het middenspel interessant door een halve hekstel ling, welke de wereldkampioen tot het uiterste poogde in stand te houden. Het leek er even voor Vos slecht uit te zien, toen deze stelling latei veranderde in een kettingstelling op het cen trum, doch een juiste taxatie van Vos voorkwam erger en het eindresultaat werd een voor beiden verdiende puntenverdeeling, waardoor de stand nu wordt: Rajchenbach 1T 5 12 0 22 Vos 17 0 12 5 12 De achttiende party wordt heden, Dinderdag, te Den Helder gespeeld. Uit Tallinn wordt gemeld, dat de Nederland sche Ford-ryders Bakker Schut en de Beaufort aldaar zyn aangekomen. De wegen langs de route waren buitengewoon slecht, terwijl de ryders bovendien nog met sneeuwbuien te kam pen hebben gehad. De Nederlandsche Ford-equipe Bijlard-van Beeck Calkoen is Dinsdagmorgen uit Oslo op weg naar de startplaats Ha vanger vertrokken. Langs den geheelen weg hebben deze ryders te kampen gehad met zware sneeuwstormen, terwijl tusschen Göteborg en Uddevalla de sneewval zoo hevig was, dat men op sommige trajecten niet harder dan 15 K.M. per uur kon rijden. Een koning is gestorven en er wordt veel goeds en schoons over hem ge zegd en geschreven. Veel formeels maar veel waarachtigs. Wat zal er na onzen dood over ons worden gezegd? Zal er ook maar één werkelijk treuren? Zal uw heengaan niet slechts een leegte maar ook een gemis veroorzaken? Zal men om u treuren omdat er een goed mensch, een voorbeeldig katholiek is heen gegaan die anderen een steun was door daad zoowel als voorbeeld? „De mortuis nil nisi bene", zeiden de Romeinen. „Over de dooden niets dan goeds!" Maar hoe zal men naar waarheid over ons oordeelen? Zal ons bestaan zóó zijn geweest dat men ons om onze daden en gedachten waarlijk betreurt? Zullen armen ons missen en steunbehoevenden ons beweenen? Of zal men onverschillig voorbijgaan, niet wetende van eenig gemis? Bovenal: Wat zal het oordeel van den Eenen Oordèelaar zijn? Harzrit organiseeren en als data heeft men ge kozen 2 en 3 Mei a.s. De rit zal gereden worden over goede wegen, terwijl op verlangen van sommige ryders van verleden jaar geen zandwegen in het traject zijn opgenomen. Toestemming der K. N. A. C. is reeds verkregen, terwijl de D. D. A. C. haar volle medewerking wederom heeft toegezegd. De start vindt plaats te Ruttenbroek bij Ter Apel en de finish is te Gildenhaus by Olden- zaal. 's HERTOGENBOSCH, 22 Jan. Vee. Aangevoerd 1983 stuks, w.o. 1397 stuks hoornvee, 453 Diggen, 38 zeugen, 40 schapen-lammeren, 53 kalveren. De pryzen waren ais volg.: kallkoelen 130—230, kali- vaarzen 110155. magere ossen en koeien 80150 per stuk. Vette ossen en koeien le kwaliteit 23 25, iaem 2e kwaliteit 1722 per pond; pinken 6080, zeugen 6090 per stuk; biggen 1.501.55 per wgke; schapen en lammeren 20 per s.uk. verdere mededeelingen: iets korter aanvoer van gebruiksvee, handel over het geheel redelijk, beste soor.en zeker niet minder. Overigens vrijwel prijs- liudend. Magere koeien voor de mesterij goede soorten schaars en stijf prijshoudend. In slacht vee bi, m'inder aanvoer iets williger, vastere prij zen. Stieren voor de dood vlug, duurder. Nuch- ere kalveren ruimer aanvoer, trager, Iets min der. Schapen en lammeren kalm prijshoudend. Biggen en fok varkens zeer matige aanvoer, re- deiyk prijshoudend. WAALWIJK, 2i Jan. Huiden. De meeste hui denveilingen in binnen- en buitenland moch.en zich in meerdere belangstelling verheugen. Hoe wel de zaken voor inlandsche huiden en vellen niet omvangrijk zijn worden de vooruitzichten niet ongunstig beoordeeld. De prijzen zijn over het geheel vast voor enkele sortimenten iets hooger. Nuchtere kalfsvellen zijn goed gevraagd, doch hiervan zijn geen voorraden van be .eekenis. De zouters alhier noteeren voor: os-, koe- en vaarshuiden 10—11, stierhuiden 9, vette kalfs vellen 13, grasvellen 102, pinkenvellen 11 ct., alles per pond. Paardenhuiden 4.004.50, geitenvelen 1.00 1.10. nuchtere kalfsvellen 1.101.25, alles p. st. Voor zoolleer blijft de vraag beperkt, terwyi de verkoop van overleer iets be.er is. De belangstel ling gaat vooral uit naar zwart en bruin boxcalf, suede en -chroom. Prijzen over het geheel vast. In schoenmakerskringen wordt nog steeds ge klaagd over te lage prijzen en te kort aan werk. Terwijl enkele fabrieken gestadig kunnen door werken, zijn vele reeds geruimen tijd slecht van orders voorzien. Met den uitverkoop schijnt het dit jaar te vlotten, althans er komen nogal aan vullingsorders binnen, om den prijs zoo laag mo gelyk te kunnen stellen ziet men thans meer eenvoud in snit of modellen. ELST, 22 Jan. Veilingsvereeniglng Over-Betuwe. Morgen-velling. Goudreinetten extra 20—25, le soort 12—18, 2e soort 7y2—11, 3e soort 2%7y». belelfleuren extra 1112, le soort 710, 2e soort 3%6; court-pendu 51/,7. koningszuur 7%10. keulemans 8149, rabauwen 3145, bosappelen 414—5, engelsche bellefleuren 68, Ontario's 913, kaneelzuur 6149, dubbele bellefleuren 6y2914, lemoenappelen 910, present of england 1315 Eysdener klumpkes 610, wortelen 11%, knol raap 1114, prei 214314sjalotten 4145, sprui ten 1011, ysbouten 11—14, Gieser wildemans 14-17, wln'erjannen 1314, brederodes 1415, enkele benderzoet 5146, holgaten 34, Gerrit Roelofs 67, huismans 5147, zoete bellefleuren 6, jasappelen 68, dubbele benderzoet 78. knol selderij 3147, savoye kool 4145, blauwkoppen 3414, prei 1—2. GRAANNOTEERING LIVERPOOL, 22 Jan. Tarwe. Maart 6.7 14, Mei 6.4 'A, Juli 6.4 (Medegedeeld door Simoons en Co.; A, van Vliet en Zn. en L. Siyper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever Anaconda Beth. Steel Tidewater Cit. Serv, 233)4234 106 16 15/16—17 29%30)4 10—10% 2% Van 4.30—6 uur Kon. Olie 233%—234% Unilever 106%—106% Aku 28% Beth. Steel 30%—30% Anaconda 17 1/16—17 3/16 Milwaukee (goudbons) 13%—14 Shell Union 10% Cit. Serv. 2%—2 11/16 Naar wij vernemen zal de Noord-Nederlanc- sche motorclub) ook dit jaar den bekenden Opgegeven door v. <1. Graaf co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 20 Jan. A. Chr. F. Stouttener, w nhandelaar, Schevenmgen, Harstenhoekplein 14. J. W. M. Visser, kruidenier, Den Haag, Vlier- boomstraat 670. H. Vogel, banketbakker, Wassenaar, van Zuylen van JN ijeveldstraat 206. M. H. de Graaf, winkelier, Den Haag, Hee rengracht 12 A. N.V. Expl. Maatschappy Tennispark „Mar lot", Den Haag, Leidsche Straatweg 75. A. M. L. RolvinkSloese, Den Haag, Kor- tenhoefstraat 38. G. de Ridder, pensionhouder, Alphen a. d. Rijn, Buitenweg 6. J. J. van Uffelen, garagehouder, Den Haag, Zwetstraat 30. W. Nijboer, kapper, Arnhem, Beeldhouwer straat 4. C. Daniëlse, S. Danlëlse en A. Daniëlse, slagers en kooplieden, Middelburg, Langeviele 206. handeldrijvende onder den naam fa. Hakker. K. Herrebout, koopman in groenten en fruit, Terneuzen. 21 Jan. P. Kooiman, petroleumventer. Wijk aan Zee en Duin, Groeneweg 85. B. Blik, winkelier in bedden en meubelen, Haarlem, Kleine Houtstraat 25. N. A. van Waarden, zonder beroep, Heem stede, Heemsteedschedreef 125. H. van de Straat, chauffeur, Haarlem, Ryks- straatweg 253. C. Heemskerk, baggeraar, Haarlemmermeer, Ringdyk b. d. Vijfhuizerweg ten huize van Th. Arrens. A. van Dijk, zonder beroep, verbiyvende te Putte-Capelle (België). Grensstraat 22. laatst ge woond hebbende te Velsen, Meidoornstraat 17. G. S. Verdonschot, rywielhandelaar, Haar lem, Stuyvesantplein 1. 8. Kooyman, winkelier in kruidenierswaren. Wormerveer. Wandelweg 108. C. M. Bruyn, bioscoopdirecteur, Wormer veer, Oranjestraat 8. Slotkoersen Jan. 22 21 20 18 \llied Chemical 1653/4 163 Vj 165 Am. Tel. lei 1593/4 158 1607/g I6OI/4 Am. Tobacco B 100t/P 100 100 Anaconda Copp. 29V2 28Vs 28 28 Vs Bait. Ohio 177/s 17Vs 173/s 17V8 Can. Pacific 117/8 11 11 11% Case Tresmng Cons. G of N.Y 327/8 321/4 32 Dup. de Nem. Gen. Electric 377/8 36% 357/f 377/8 Gen. Motors 55-/2 54 547/8 54% Kon. Olie ol% 503/4 3 1 Vs New-York Centr 30Vs 283/4 29Vs 293/» Radio Corp. 14Vs 133/s 13% 137/s Stand. Oil NJ. 54 Vs 537/9 53% 537/g (J. S. Steel Corp 48 Vs 46 46Vs 473/4 Westingh. Elect. 1063/g 101 1007/a NEW-YORK Jan. Londen Parys 22 21 20 18 4.957/al 4-95 I 4.94%| 4.95% 6.61 J 6.59s/fcl 6 59%| 6.601/2 BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 21 Jan.: Randfontein, s.. Hamburg. 22 Jan.: Hermes, Middl. Zee laatst Antwerpen; Nancy, s., Wyborg; Van Rensselaer, s., W.-Indië. Vertrokken 21 Jan.: Sigrid, s., Drontheim; Ryn- stroom, s., Leith. 22 Jan.: Leeuwarden, s., Londen; Helder, s., Hamburg; Ellen, s., Idem; Vliestroom, s., Huil; Marta, s„ Brussel; St. Philipsland, s., Blyth; Flan- dria (Zweed), s.. Rotterdam. Aangekomen 22 Jan.: Cycle, s., Limhamn. Vertrokken 22 Jan.: Acclivity, m.s., Londen; Amsterdam, s„ Chili; Nancy, s., Savona; Halle Hamburg; Marnix van So. Aldegonde, m.s., Bata via; Amstelkerk, s., Hamburg; Polyphemus, s., Londen; Colombia, s., Hamburg; Ajax, s., Kopen hagen; Vulcanus, s„ Hamburg; Rhein, s., Idem; Trim, s-, Belfast via Rotterdam. AMSTERDAM. Aangekomen 22 Jan.: Edjogre, mh., Hamburg, inklaren, Rietlanden, Kampman; Cycle, Lim'ham, repareeren, Amst. Dok, d'Arnaud Co. Aangekomen 22 Jan.: Randfontein, Hamburg, stukgoed, J. P. Coenhaven, Holland Afrika Lyn; Hermes, Middl. Zee laatst Antwerpen, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor; Nancy, Wyborg, bunkeren, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel My.; Van Rensselaer, m.s., W.-Indië, stuk goed, Levantkade, Vrachtmail. ROTT. LLOYD ..KOTA GEDE, uitreis, pass. 22 Jan. n.m. 1 uur Gibraltar. KERTOSONO, thuisreis, pass. 22 Jan. Kaap del Arml. BLITAR, thuisreis, pass. 22 Jan. Kaap Bon. MODJOKERTO, 22 Jan. van R'dam te Macassar. KOTA TJANDI, thuisreis, pass. 21 Jan. n.m. 4 uur Finisterre. DJAMBI, 22 Jan. van Hamburg te R'dam. INDRAPOERA, uitreis, pass. 22 Jan. v.m. 3 uur Suez. BUITENZORG, thuisreis, 21 Jan. van Makalla; wordt 25 Jan. te DJeddah verwacht. GAROET, thuisreis. 22 Jan. v.m. 6 uur van Padang. CSC 'KABOEMI, thuisreis, pass. 20 Jan. n.m. 6 uur Point de Galle. KON. PAKETV. MIJ. NIEUW ZEELAND, R'dam naar Batavia, pass. 22 Jan. Kaap St. Vincent. BONTEKOE, 21 Jan. van Salgn te Kaapstad. HOUTMAN, 20 Jan. van Saigon te Ba.avia. NIEUW HOLLAND, 20 Jan. van Bat. n. Adelaide. MIJ. OCEAAN POLYPHEMUS, 22 Jan. van Amst. n. Londen. KON. NED. STOOMB. MIJ. COLOMBIA. 22 Jan. van Amst. n. Hamburg. AJAX. 22 Jan. van Amst. n. Kopenhagen. VULCANUS, 22 Jan. van Amst. n. Hamburg. TRAJANUS. 22 Jan. n.m. 12 uur 45 van New castle naar Amst. CERES, 22 Jan. van Piraeus naar Salonlca. BAARN, 18 Jan. van Valparaiso naar Taica- huano. COSTA RICA, uitreis, 19 Jan. te Cristobal. ACHILLES, 21 Jan. van Alicante naar Malaga. BACCHUS, Middl. Zee naar R'dam, pass. 21 Jan. Finisterre. BODEGRAVEN. 21 Jan. van Curacao te Cris tobal. FAUNA, 21 Jan. van Triest naar &usak. HEBE, 21 Jan. van Belize naar Livingston. PERSEUS. 21 Jan. van Cadlx naar Malaga. VENEZUELA. 21 Jan. van Barbados naar Amst. VAN RENSSELAER, 22 Jan. van W.-Indië te Amsterdam. AMSTERDAM, 22 Jan. van Amst. naar Chill. HERMES, 22 Jan. van Middl. Zee laatst Ant werpen te Amsterdam. AMSTELKERK. 22 Jan. van Amst. n. Hamburg. ALUDRA, 21 Jan. van Hamburg n. R'dam. MIJ. NEDERLAND JOHAN VAN OLDENBARNEVELT. 22 Jan. Van Batavia naar Amst. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, 22 Jan. wm Amst. naar Batavia. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALPHACCA, thuisreis, 21 Jan. van Montevideo. HOLLAND-AMERIKA LIJN BINNENDIJK, uitreis, pass. 21 Jan. Dungeness. BURGERDIJK, thuisreis, was 21 Jan. l uur 50 n.m. 250 mijlen Z.W. van Lands End. DETFTDIJK. R'dam naar Pacific Kust, 20 Jan. van Guayaquil. BILDERDIJK, 20 Jan. van Tampa n. Houston. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJIBESAR, 21 Jan. van Padang n. Soerabaja. KOTA AGOENG, 2i Jan. van Bombay te Penang. JAVA-NEW-YORK LIJN SALAWATI, Java n. New-York, 21 Jan. te Be- lawan. KOTA PINANG, New-York naar Java, 21 Jan. van Belawan. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIK A LIJN RANDFONTEIN, 22 Jan. v.m'. Van Hamburg te Amsterdam. SPRINGFONTEIN, 22 Jan. van Dar es Salaam naar Zanzibar. HOLLAND-O. AZIE LIJN GROOTEKERK. 22 Jan. van Antwerpen te Hamburg. HOLLAND-AUSTRALIE lijn ALMKERK, thuisreis, 22 Jan. van Newcastle (N.S.W.), DIVERSE SCHEPEN JONGE JOHANNA, 22 Jan, van Londen te Ant werpen. KATENDRECHT, 21 Jan. van Rouaan te Bay- town. BERKEL, Penarth n. Freetown, pass. 21 Jan. Las Palmas. GOUWE, 21 Jan. van Teneriffe te Libreville. MAAS, 21 Jan. van R'dam te Lissabon. SCHIE, 21 Jan. van Libreville n. Finisterre v.o ZIJPENBERG, 21 Jan. van B. Aires te Bahia Blanoa. SPAR, Rosario n. Amst., pass. 21 Jan. Finis terre. ARY SCHEFFER, 20 Jan. van R'dam te Havre. DEN HAAG, 21 Jan. van Hamburg n. Stettin. JONGE ANTHONY, 20 Jan. van Carthagena n. Londen en Antwerpen. BATAVIER V, 22 Jan. van R'dam te Gravesend. ZWARTE ZEE, sleepboot, 21 Jan. van Vllssln- gen n. Douarnenez. WILLEMSPLEIN, Narvik n. R'dam, pass. 21 Jan. Udsire. STOLWIJK, Sfax n. Nantes, pass. 21, Januari Gibraltar. KEILSHAVEN, R'dam n. Casablanca, pass. 21 Jan. Ouessant. TARA, 22 Jan. van Montevideo te B. Aires. SCHIELAND, 21 Jan. van de Tyne n. Hamburg. SCHOKLAND, 21 Jan. van Kingslynn n. de Tyne. MALVINA, 20 Jan. van Port Said te Alexan- drië. JOSEFINA, 17 Jan. van Singapore te Penang. JUNO, 16 Jan. van Soesoe te Port Swettenham. PETRONELLA. 19 Jan. van Singapore n. Plad- joe. ANASTASIA, 19 Jan. van Singapore n. Plad- Joe. PAULA, 20 Jan. van Singapore n. Bangkok. AGATHA, 20 Jan. van Singapore n. Soesoe. AUGUSTINA. 16 Jan. van Ballk appan naar Singapore. ALDEGONDA, 16 Jan. van Miri n. Hongkong. SEMIRAMIS16 Jan. van Curagao n. Engeland. MACUBA, 21 Jan. van Napels te Curagao. MAGDALA, 22 Jan van Rouaan te Curagao. MANVANTARA, R'dam n. Key West v.o., 17 Jan. blj Fayal. KATENDRECHT, Rouaan n. Baytown, pass. 16 Jan. Abaco.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 2