m Gunstige beker-vooruitzichten voor de Londensche clubs ONZE BETREKKINGEN MET BELGIË VERRASSEND SUCCES VAN DE SPURS WOENSDAG 29 JANUARI 1936 - De Kerkplein komt langzaam los Vijf meter zeewaarts getrokken Kent gij uw land? Propaganda voor vacantiev er blijf in eigen land MAASBRUG BIJ HEDEL De onderbouw aanbesteed ROTTERDAMS KASPOSITIE Een adres aan de Regeering HULP AAN ARME KERKEN IN LIMBURG Schrijven van Mgr. Lemmens Oss nog niet geheel gezuiverd Nieuwe arrestaties in verband met ouden roofoverval Fraude te Heerenveen Het tekort, dat op f 35.000 geschat wordt, is waarschijnlijk gedekt DE LIQUIDATIE VAN DE N.U.M. Gelden voor een belangrijk deel belegd in Chineesche Spoor wegen PROEFVAART MOTORSCHIP Jf IPiSr,.. "Jmè&iJ-'ïi PC?!?"- V*** Verscheidene Eerste Kamerleden wenschen onderhandelingen uit te stellen Pro Ecclesia De instelling van een Weerfonds De handelsbesprekingen te Berlijn Eerste Kamerleden zullen het geval-Kortenhorst ter sprake brengen ZAKKENROLLER KON NIET ONTKOMEN En hoorde nu twee jaar tegen zich eischen VOETBAL IN ENGELAND ST. THOMASKERK AMSTERDAM Voorstel tot renteverlaging SLUIT U AAN OOK GIJ EEN ABONNEMENT Van de ploegen uit de tweede divisie komen alleen Fulham en Barnsley nog in de volgende ronde De spurt van West Ham United Het derde Londensche elftal had 't het minst moeilijk in haar kamp tegen Plymouth Argyle. Reeds bij half-time had Chelsea zich al in de vijfde Ronde gewerkt, terwijl de eindscore 41 bedroeg De ontmoeting tusschen Leicester City De competitie voor a.s. Zaterdag Rivier op ongekende hoogte Overstroomingen in Indië door regenval DEELNEMING VAN H.M. DE KONINGIN Bij het overlijden van reserve luitenant Segboer NIEUWE VLIEGVELDEN IN INDIË Nieuwe Gedeputeerde in Indië De aanslag op den tuin-employé Paedagogie UIT DE STAATSCOURANT Onderscheidingen Bevorderd Rechterlijke macht Posterijen Consul Examens stuurman en schipper Dinsdagavond, tijdens den Zuidwesten wind, is het eindelijk gelukt de Kerkplein in zijn ge heel vijf meter zeewaarts te trekken. Hoewel de wind tegen hoogtij kalmeerde, kwam de zee toch tamelijk hoog, zoodat er goed gehieuw kon worden. Ook was de zee erg woest, hetgeen voor het vlotbrengen gunstig is. Vandaag zal bij hoogtij het werk worden voortgezet. Naar wij vernemen, is in voorbereiding een comité, dat zich ten doel stelt door het doen geven van filmvoorstellingen propaganda te maken voor het doorbrengen der vacanties in den aanstaanden zomer in het eigen land. In ongeveer zestig verschillende gemeenten zullen gedurende de maanden Maart, April en Mei filmvoorstellingen georganiseerd worden, met dien verstande, dat in het Zuiden films uit het Noorden, Westen en Oosten van het land, in het Noorden films der andere provin cies enz. zullen worden vertoond teneinde op deze wijze door het geheele land de aandacht te vestigen op het natuurschoon en de attrac ties van het eigen land. De tot dit doel ver vaardigde film draagt tot titel: „Kent gij uw land?" Voor het organiseeren van deze grootsch op gezette propaganda verleenen de Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelin genverkeer en vele plaatselijke vereenigingen voor Vreemdelingen haar medewerking. Met eenige andere organisaties wordt nog overleg gepleegd. Het secretariaat van het comité is gevestigd bij den heer W. Beets Jr., Valeriusstraat 160, Amsterdam-Zuid. Vanwege den Rijkswaterstaat is aanbesteed het maken van een onderbouw met bijbehoo- rende werken van de brug over de Maas bij Hedel. Laggste inschrijfster N.V. Int. Gew. Beton bouw te Breda voor f 192.000. Het Nat. Verbond van Gemeente-Ambtena ren heeft aan de Regeering een telegram ge zonden, naar aanleiding van het bericht, dat de gemeente Rotterdam haar financieele ver plichtingen tegenover het gemeente-personeel weldra niet meer ten volle zal kunnen nako men. Mocht dit bericht juist zijn, wat vooralsnog wordt betwijfeld, dan verzoekt het Hoofdbe stuur van het Nationaal Verbond van Gemeen te-Ambtenaren de Regeering eerbiedig te wil len zorgen, dat noodige credieten worden ver strekt, opdat althans ambtenaren en werklie den, op wier wedden ten alleruiterste is be zuinigd, niet in nog grooter financieele zorgen geraken. In de Limburgsche bladen wordt een schrij ven gepubliceerd van Z. H. Exc Mgr. dr. G. Lemmens bisschop van Roermond, waarin Z. H. Exc. mededeelt het onder de tegenwoor dige moeilijke omstandigheden tot zijn plicht te hebben geacht, tijdig maatregelen te nemen teneinde voldoende hulp te kunnen verleenen aan de kerken, die zonder hulo van anderen niet meer zouden kunnen voortbestaan. Z. H. Exc. kondigt aan, dat Hij heeft beslo ten op te richten het Liefdewerk voor Arme Kerken, dat ten doel heeft zooveel mogelijk tegemoet te komen in de nooden van arme kerken. en het renteloos maken van der schuld, ver trouwende dat op deze wijze de rente-betaling op het rentegevend gedeelte gedekt zal zijn door de gewone inkomsten van het Kerkbestuur. Daartegenover verplicht zich het Kerkbestuur om, onder toezicht en controle van de Commis sie tot regeling van het Kerkelijk Crediet in het Bisdom van Haarlem, na aftrek van de rentebe taling, geheel het eventueele overschot op zijne gewone middelen, alle buitengewone baten, schenkingen en extra-giften, zoomede de geheele subsidie van het Bisdom beschikbaar te stellen voor aflossing van het niet-rentedragend ge deelte der schuld. Voor dit doel zal ook be schikbaar worden gesteld de eventueele op brengst van andere eigendommen tot welks ver koop zich het Kerkbestuur verplicht, wanneer volgens hef advies van bovengenoemde Com missie de verkoop voor de crediteuren gunstig kan worden genoemd, hetgeen op het oogenblik in deze tijdsomstandigheden niet het geval is. Nadat het bedrag, beschikbaar voor aflossing op de rentelooze schulden, naar verhouding voor de obligatieleeningen en de schuldbeken tenissen is vastgesteld, zullen door loting de stukken worden aangewezen, waarvan het rente loos gedeelte wordt terugbetaald. De terugbeta ling zal worden aangeteekend op den mantel der obligaties. Zoodra het rentelooze gedeelte der schulden is terugbetaald, is het Kerkbestuur verplicht tot een jaarlijksche aflossing van minstens ƒ2000 op zijn gezamenlijke obligatieleeningen. Het Kerkbestuur heeft echter dan ten allen tijde het recht tot gedeeltelijke of geheele ver sterkte aflossing. Bezitters van obligaties en houders van schuldbekentenissen, die bereid zijn deze re geling te aanvaarden, gelieven ten bewijze fcier- van hunne stukken in te leveren, en wel: de obligaties van de leening '27 en '28 bij de In- cassobank te Amsterdam, de obligaties van de leening '32 bij de Spaarne Bank te Haarlem, de schuldbekentenissen aan de Pastorie. Tevens zullen de coupons van November '35 en Januari '36 op de nieuwe voorwaarden wor den afgerekend. De Koninklijke Marechaussee van de brigade Oss heeft gearresteerd den ongeveer 50-jarigen F. de H. en J. H. Deze laatste, bijgenaamd J. de Soep, is de vader van den gedetineerden Toon de Soep. De arrestaties staan in verband met den in November 1933 gepleegden straatroof op den caféhouder en varkenshandelaar Van der Camp uit Herpen. Van der Camp werd op den avond van 14 November 1933, na de Ossche markt te hebben bezocht, toen hij zich per fiets naar huis be gaf op den Berghemschen weg te Oss door eenige personen overvallen en van zijn jas be roofd. waarin zich een portefeuille met 750 aan bankbiljetten bevond. Een direct ingesteld onderzoek had tot re sultaat, dat de jas werd teruggevonden, doch de portefeuille met geld kon men niet be machtigen. Thans schijnt in deze zaak door een der reeds gedetineerde Ossenaren nader licht te zijn ge bracht. Het gearresteerde tweetal blijft tot nu toe ontkennen. Wie heeft die groote vestibule-vaas gebroken, Marie? De kat, me vrouw. De kat? En we hebben geen kat! 't Is zoo, in m'n vorigen dienst was een kat. Verdémiaire) Omtrent de arrestatie van den directeur der Onderlinge Brandwaarborgmaatschappij „Ze venwouden", die tevens directeur was van de Onderlinge Brand-herverzekeringsmaatschappij beide gevestigd te Heerenveen, vernemen wij nog: „Zevenwouden" is een onderlinge maatschap pij, die voornamelijk werkt in den Zuid-Oost hoek van Friesland. Deze onderlinge maat schappij vormde met een vijftigtal andere maatschappijen uit alle provinciën, uitgezon derd de drie Zuidelijke provinciën, bedoelde Brand-Herverzekeringsmaatschappij. De fraude is gepleegd hoofdzakelijk in de laatste twee jaren, en bestond hierin, dat voor namelijk geknoeid werd in de verrekening tus- schen beide maatschappijen. Deze knoeierijen werden mogelijk gemaakt, doordat beide maat schappijen in eenzelfde kantoor gevestigd wa ren. Daardoor zijn ook de beide maatschappijen voor een deel bij de verduistering betrokken. De malversaties in de boeken werden zoo han dig gepleegd, dat zij bij de jaarlijksche con trole niet werden geconstateerd, noch door het bestuur, noch door het Amsterdamsche accoun tantskantoor, dat de controle uitoefende. Nog het vorig jaar bracht dit laatste een gunstig rapport uit. Er rees echter vermoeden van fraude bij het bestuur van de herverzekeringsmaatschappij, dat aan het bestuur van „Zevenwouden" voor stelde een onverwachte controle te doen hou- den. Deze heeft dezer dagen plaats gehad. Daarbij is zooveel aan het licht gekomen, dat de directeur is gearresteerd. Het verduisterde bedrag wordt op ƒ35.000 geschat, maar is nog niet met zekerheid op te geven. De reserve van beide maatschappijen is waarschijnlijk voldoen de om het tekort te dekken. Uit het voorloopig verslag van de Eerste Ka mer over de begrooting van financiën blijkt, dat eenige leden hun bevreemding uitspraken over den gang van zaken bij de liquidatie van de Nederlandsche Uitvoer Maatschappij. Gebleken is, dat de ƒ45 millioen, bij de op heffing dier maatschappij aanwezig, voor een belangrijk deel waren belegd in aandeelen in maatschappijen tot exploitatie van Chineesche Spoorwegen en niet aanstonds liquide konden worden gemaakt. Voorts laakten zij, dat die gelden nog niet aan de Regeering zijn afge dragen. Zij waren van meening, dat het nooit in de bedoeling heeft gelegen, aan den liquidateur de beschikking over die fondsen te geven, alhoe wel het feit, dat deze 810.000 als hypotheek op het landgoed „Do Hooge Veluwe" disponi bel stelde, het tegendeel zou doen vermoeden. De hier aan het woord zijnde leden betoogden, dat deze uitgave niet uit het N. U. M.-fonds had mogen worden bestreden. Het eerste van de twee voor rekening van de Schellen Scheepvaart en Bevrachting N.V., Rotterdam, nieuw gebouwde motorschepen, bestemd voor de Europeesche kust- en bin nen vaart, de Albula, heeft een proeftocht naar zee gehouden. De proeftocht werd bijgewoond door de Scheepvaart Inspectie, door den directeur der Rheinwerft Walsum, een tiental vertegenwoor digers van Handel en Scheepvaart, zoomede door commissarissen en directeuren der reederij. Nadat in den Waterweg proeven genomen waren met de stuurinstallatie en de anker spil werd het schip met een toespraak van den heer F. Ehrsam, gedelegeerd commissaris, overgenomen door de reederij, welke toespraak werd beantwoord door den heer Oberingenieur Von Bögel, namens de werf. K> De „Groene Week" is Zaterdag te Berlijn geopend met een ruiterfeest, waaraan de historische kleeding der ruiters kleur en leven gaf Volgens het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de begrooting van buitenlandsche zaken verklaarden verscheidene leden, be zwaarlijk te kunnen betreuren, dat het nog niet is gelukt tot nieuwe onderhandelingen met Bel gië te komen, vermits uit niets blijkt, dat Bel gië bereid is, van den onvervulbaren eisch be trekkelijk eene zoodanige Rijn-Scheldeverbm- ding als Nederland reeds bij herhaling heeft afgewezen, afstand te doen. Vele uitingen van dagbladen toch wijzen veeleer in tegengestelde richting. Onder deze omstandigheden achtten de hier aan het woord zijnde leden het beter, onderhandelingen alsnog uit te stellen, daar dezulke, waarbij concessies aan de orde zul len komen, welke Nederland nimmer als voorwerp van discussie zal kunnen aanvaar den, van te voren tot onvruchtbaarheid zou den zjjn gedoemd. Andere leden daarentegen meenden te weten dat, naar uit persberichten verluidde, nieuwe onderhandelingen in voorbereiding zijn. Gaar ne zouden zij omtrent den huidigen stand van zaken worden ingelicht. Met leedwezen hadden vele leden kennis ge nomen van 's Ministers mededeeling aan de Tweede Kamer, dat in het diplomatiek verkeer met België „grootendeels" de Fransche taal wordt gebruikt, en wel „om practische rede nen". Niet slechts als Nederlanders gevoelden deze leden zich pijnlijk getroffen door dat bescheid, doch bovendien betreurden zij, dat dit allicht bij de meerderheid van België's onderdanen evenzeer ontstemming zal hebben gewekt. (Blijkens een bericht van den Regeerings- persdienst van 14 Januari 1.1. zal bij de corres pondentie tusschen de Nederlandsche en Belgi sche Regeeringen het Nederlandsch worden ge bezigd. Red.) In verband met zijn enkele weken geleden gevierde zilveren jubileum als lid van het col lege van collectanten der St. Nicolaaskerk aan de Raamstraat te Delft, is de heer H. G. Ver baan thans begiftigd met het.gouden eerekruis „Pro Ecclesia et Fontifice". De Nederlandsche afdeeling van den Vrou wenbond voor Vrede en Vrijheid heeft een adres gezonden aan de Regeering, waarin ge zegd wordt, dat de Bond met groote teleur stelling kennis genomen heeft van het door de Nederlandsche Regeering voorgestelde wets ontwerp inzake (ie instelling van een Weer fonds. De Bond vreest voor een verwarren de uitwerking hiervan op de „openbare mee ning", die zich plotseling in haar juist weer op gebouwd vertrouwen op den Volkenbond aan merkelijk geschokt zal voelen. Hij spreekt daar om de hoop uit dat de Nederlandsche Regee ring alsnog termen zal vinden om het wets ontwerp in te trekken. e In het voorloopig verslag der Eerste Ka mer over de begrooting van buitenlandsche za ken gaven eenige leden te kennen, met het be scheid ter zake van de behandeling, den Ne- derlandschen gedelegeerde dr. L. G. Korten- horst tijdens zijn verblijf te Berlijn weder varen, weinig ingenomen te zijn. Zij behielden zich voor, deze aangelegenheid bij de openbare behandeling van dit begrootingshoofdstuk ter sprake te brengen. In den avond van 29 November j.l. bemerkte een bezoeker van den Princesse-Schouwburg te Den Haag, de heer G., die zich in de vestibule bij de vestiaire onder de wachtenden bevond, dat iemand een hand in den binnenzak van zijn colbert stak en daaruit de portefeuille wegnam. De heer G. zag onmiddellijk, dat een donker uitziend persoon, die rechts naast hem stond de dader was, en riep uit: „Zeg vriend, jij hebt mijn portefeuille gestolen." De man liep weg, doch daar hij den weg niet kende, rende hij inplaats van de straat op de zaal in" gevolgd door den heer G. en diens echtgenoote, die bei den riepen: „houdt den dief". Intusschen bleek, dat de zakkenroller de portefeuille op den grond in de vestibule had geworpen. Wegens deze zakkenrollerij stond Dinsdag voor de Haagsche rechtbank terecht de 31-ja- rige Poolsche kapper N. Ch„ die het hem ten laste gelegde feit bekende. De officier van justitie noemde verdachte een berucht internationaal zakkenroller, die overal, waar hij zich vertoont, zijn slag tracht te slaan. Tegen verdachte, die reeds vroeger voor een dergelijk feit is veroordeeld, eischte hij 2 jaar gevangenisstraf. De verdediger pleitte het opldggen van een gedeeltelijk voorwaardelijke straf, ten einde een stok achter de deur te hebben, indi enCh. na zijn uitwijzing opnieuw in het land zou komen. Uitspraak 11 Februari. Het Kerkbestuur van de parochie van den H. Thomas van Aquino te Amsterdam stelt zoowel aan de bezitters van 5 en 5'A pet. obligaties als aan de houders van losse schuldbekentenissen voor, om genoegen te willen nemen met 4 rente VEERTIENDAAGS VERSCHIJNEND PROPAGANDABLAD OERR.K STAATSPARTIJ ABONNEMENTSPRIJS F l._ PER IAAR ADMINISTRATIE MAURITSKADE 25 OEN HAAG Voetballend Engeland heeft Zaterdag middag op zeer plechtige wijze de nage dachtenis geëerd van zijn overleden Koning. Men realiseerde 't zich twee minuten volkomen stilzwijgen onder een massa van 50.000 menschen, 't was buitengewoon in drukwekkend! Op. sommige velden zong het publiek, begeleid door een muziekkorps „Abide With Me", de lievelings-hymne van King George, waaruit wel overduidelijk spreekt, welke onverbrekelijke banden er bestaan tusschen het Vorstenhuis en de Engelsche natie. Daarna eischte het steeds voortsnellende leven weer den vollen mensch. 't Was Zaterdag een muxture van Cup en competitie. En waar deze laatste slechts uit twee wedstrijden bestond zullen wij daaraan eerst onze aandacht schenken. In onzen laat- sten brief vroegen wij attentie voor de Ham mers, die precies als het vorig seizoen nu hun spurt hebben ingezet voor promotie. Verleden week bestond er nog een achterstand van een match, eh deze achterstand is thans ingehaald. En door de Hammers.... gewonnen. Nu heb ben de voetbalvrienden uit Upton Park hun zin en behooren tot het tweetal vereenigingen, dat de beste uitzichten heeft op promoveering tot de hoogste afdeeling. Wel bezet men thans nog de derde plaats, doch bemachtigde men hetzelfde aantal punten als Sheffield United, slechts een ietwat ongunstiger doelgemiddelde staat hun nog in den weg. Inmiddels won Charlton Athletic Maandag met 21 van Barnsley, zoodat de stand thans is: Charlton Athletic Sheffield United West Ham United Tottenham Hotspur Leicester City 26 14 7 5 35 48—30 26 13 5 8 31 56—34 25 13 5 7 31 55—43 25 13 4 8 30 57—36 25 13 4 8 30 49—34 Intusschen een scherp contrast als men dit staatje vergelijkt met dat van December, toen de Spurs en Leicester City zoo keurig aan de spits gingen. Voorts veroverde de Villa in de Eerste Divisie nog een winstpunt op Brentford, waardoor het puntenaantal van Aston Villa en Everton mo menteel gelijk is, n.l. 19, maar de Toffees heb ben nog drie wedstrijden in handen. Thans genoeg over de competitie, want dit onderdeel van het Britsche voetbalgebeuren zonk in het niet bij den vurigen kamp om de groote zilveren tropee. Het volledige program ma kon niet worden afgewerkt, daar een on doordringbare mist hier en daar het spelen gewoonweg tot een onmogelijkheid maakte; een strijd werd gestaakt. In Bradford bijvoorbeeld moesten beide wedstrijden worden verschoven, evenals in Sheffield, waar de Wednesday als gastheer zou fungeeren van Newcastle United. Laatstgenoemde wedstrijd vond Maandag plaats en eindigde toen in een 1—1 gelijk spel. Drie ontmoetingen zijn naar Donderdag verschoven, terwijl ook de gelijkgespeelde wedstrijden op Donderdag hun „replay" zullen krijgen. Wij hadden de bedoeling om dit keer op nieuw te controleeren of de stijgende lijn m de algemeene belangstelling zich omhoog zou bewegen. Door het uitvallen van bovengenoem de wedstrijden valt er moeilijk een taxe vast te stellen. Trouwens, dit is toch buitengewoon lastig, omdat de zuivere waardeering afhan kelijk is van het lot., waar de vereenigingen worden heengezonden. Zoo zullen om een voor beeld te noemen eenige wedstrijden te Londen of andere groote steden het totale cijfer gun stiger beeld geven, dan ontmoetingen in kleine nesten, die nu eenmaal niet berekend zijn op een dergelijk massa-bezoek. De resteerende dertien wedstrijden, dus in clusief de gestaakte ontmoetingvan j.l. Zater dag, zullen met het cijfer van 492.000 betalende bezoekers in de annalen worden vastgelegd. Wat de resultaten betreft was 't een buiten gewoon groote dag voor Londen. Arsenal, Chelsea en Tottenham Hotspur handhaafden zich in de vierde ronde, hetgeen schoone perspectieven opent voor de toekomst. Vooral de zegepraal van de Spurs is een groot heldenfeit en een buitengewone verrassing, waaraan niemand dacht of zelfs durfde den ken. Immers, Huddersfield Town, dat hoewel krachtig „runner-up" in de eerste Divisie, geen uitzichten heeft op het kampioenschap kon al haar aandacht op de Cup concentreeren. En daarmede zullen zij zonder twijfel de reis heb ben aanvaard, doch ziet, de knapen van White Hart Lane trokken zich geen sikkepitje van de voorspellingen aan en wipten de groote broers op verrassende wijze. In Liverpool bestond de gereede verwachting, dat de representanten van die stad het wissel vallig spelende Arsenal wel zou kunnen over troeven. Doch ziet de groote Arsenal, die met haar beste materiaal op reis was gegaan gaf zich zelf het brevet om meesterlijk te kunnen voetballen. Vooral Alec James diri geerde het aanvalsquintet op prachtige wijze, keurig gesteund door Bastin en Hulme, en de middenlinie „en bloc". Inderdaad bleek 't een fortuintje, dat bedoelde middenlinie zoo schit terend op dreef was, want zulks kon van het internationale backpaar, Male en Hapgood niet steeds worden getuigd. Beide „keien" waren niet even betrouwbaar, wat gelukkig geen on heil bracht. Bowden en Hulme zorgden voor de goals, waardoor Liverpool werd uitgescha keld. en Bury moest na half-time bij een score 21 voor de thuisclub wegens mist worden gestaakt. Behalve de draw tusschen Stoke City en Manchester United die uit een Stoke-oogpunt bekeken deerlijk uit den toon viel, waren de resteerende wedstrijden overeenkomstig de ver wachtingen. Zelfs kwamen hier en daar cijfers op de scoringsborden, die in het minst aan Cup-voetbal deden denken. Daar had men bij voorbeeld de 5—2 van Fulham op Blackpool, de 63 van Leicester City op Watford en 40 van Grimsby Town als gast van Port Vale. Wat deze laatste ontmoeting betreft willen wij tegelijk vermelden, dat Grimsby's buitenrechts Baldry, voetballer, vischhandelaar en saxopho nist twee doelpunten voor zijn rekening nam van de vier. Wanneer wij zoover thans bekend de balans opmaken, kan worden vastgesteld:, dat voor de volgende Cup-ronde nog slechts twee Twee de Divisie-teams zullen mededingen, namelijk Fulham en Barnsley. Zooals gezegd zal Don derdag a.s. het beker-programma worden af gewerkt, terwijl op dienzelfden dag de loting voor de volgende ronde op Lancaster Gate zal plaats vinden. Wij besluiten dezen brief met de vermelding van de programma's zoowel voor de Eerste als Tweede Divisie, welke a.s. Zaterdag zullen wor den afgewerkt: ArsenalStoke City BirminghamBlackburn Rovers Bolton WanderersHuddersfield Town BrentfordWolverhampton Wanderers Derby CountyAston Villa EvertonMiddlesbrough Leeds UnitedGrimsby Town PortsmouthManchester City Preston North EndSheffield Wednesday SunderlandChelsea West Bromwich AlbionLiverpool Tweede afdeeling: BradfordNottingham Forest Burnley—Bradford City Charlton AthleticPlymouth Argyle FulhamNewcastle United Hull City—Barnsley Leicester CityBlackpool Manchester United—Southampton Port ValeTottenham Hotspur Sheffield UnitedNorwich City Swansea Town—Doncaster Rovers West Ham UnitedBury MENADO, 28 Jan. (Aneta) Door de zware regens der laatste dagen is de stand van de Tondano-rivier tot een ongekende hoogte ge stegen. Het verkeer tusschen Menado en Wori is gestremd. Verschillende bruggen zijn be schadigd, terwijl eenige aardschuivingen voor kwamen. De bewoners aan den oever der rivier vlucht ten naar hooger gelegen streken. BUITENZORG, 28 Jan. (Aneta) De Minis ter van Defensie verzocht aan den Gouverneur- Generaal de deelneming van H. M. de Konin gin te willen betuigen aan de familie van den reserve-luitenant Segboer, die bij het jongste vliegongeluk bij Waalhaven om het leven kwam. De aanleg van een nieuw vliegveld bij Bata via maakt het onderwerp uit van een aanvul lende begrooting, waarvoor f 600.000.is uit getrokken. Batavia krijgt een cirkelvormig vlieg veld met een middellijn van 800 meter, met daaromheen een vrije strook van 300 meter breed. Verder zijn plannen gaande omtrent den aan leg van een vliegveld te Semarang binnen de grenzen der gemeente. Met deze plannen is, in clusief de bouw van een station, een bedrag van f 200.000.— gemoeid. De plannen oor het vliegveld te Palembang zijn nog in studie, aangezien nog niet beslist is of het bestaande vliegterrein kan worden verbeterd, dan wel een nieuw vliegveld moet worden aangelegd. BATAVTA, 28 Jan. (Aneta). De heer Soeroso heeft met ingang van 20 Januari ontslag ge nomen als lid van het College van Gedeputeer den. In zijn plaats is als lid aangewezen de heer Mohammad Noor. SOERABAJA, 28 Jan. (Aneta), Aneta ver neemt dat de toestand van den tuin-employé Macaré, wien bij een aanval door een koelie de hand werd afgekapt, gunstig blijft. De dader is nog niet gepakt. DEN HAAG. Geslaagd voor het examen Middelbaar Paedagogie, diploma A, mej. C. P. van Bers te Kloetinge en de heeren A. de Jonge te Middelburg, A. Bootjes te Arnhem, C. Kleyweg te Nijmegen. Bij K. B. van 23 Januari is benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje-Nassau dr. H. E. G. van de Meene, predikant bij de Nederduitsch- Hervormde gemeente te Over-Langbroek (gem. Langbroek). Bij K. B. van 27 Januari is toegekend de bronzen eere-medailie der Oranje-Nassau orde aan J. H. G. van der Wijngaart, waschknecht bij de N. V. Stoombleekerij en Chemische Wasscherij „Ozon" te Voorburg. Bij K. B. van 23 Januari is met 1 Februari bevorderd tot administrateur bij het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, G. J. Teppema, thans referendaris bij ige- noemd departement. Bij K. B. van 27 Januari zijn benoemd tot ambtenaar van het Openbaar Ministerie by de kantongerechten: a. te Almelo, Enschede en Groenlo ter standplaats Almelo mr. S. J. van der Hoeven, waarnemend ambtenaar van het O. M. bij de kantongerechten in het arrondissement Gro ningen; b. in het arrondissement Rotterdam, ter standplaats Rotterdam mr. G. J. de Lint, waar nemend ambtenaar van het O. M. bij de kan tongerechten in het arrondissement Rotter dam, wonende te 's Gravenhage. Bij K. B. van 24 Januari is met 1 Februari aan den commies bij den PTT-dienst K. J. Neven, op zijn verzoek eervol ontslag als zoo danig verleend. Bij K. B. is de heer J. J. Kok erkend en toe gelaten als consul voor Oostenrijk te Medan voor de gewesten Oostkust van Sumatra, Atjeh en Onderhoorigheden, Westkust van Sumatra, Ta- panoeli en Benkoeien. De minister van Waterstaat heeft voor het jaar 1936 benoemd in de Centrale Commissie voor de examens ter verkrijging van diploma's van stuurman en van schipper aan boord van zeevisschersvaartuigen, alsmede van diploma'svan schipper aan boord van kustvisschersvaartuigen, tot plaatsverv. leden de heeren G. C. Car rière, gep. hoofdofficier van den Marine-Stoom vaartdienst der le klasse te Wassenaar en E. P. Ross, oud-gezagvoerder ter koopvaardij te Wassenaar. Verder zijn voor 1936 benoemd in de Com missie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen en vooj- de sleepvaart tot plaatsvervangende leden de hee ren P. van Os, oud-gezagvoerder ter koopvaardij te Heemstede en J. van Reede, gep. kapitein ter zee te Hilversum.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1936 | | pagina 6